„HIST0RIA Stereliseer Artikelen! VULPENHOUDERS. P IU DER (ELDER - Ttl. 28 - Klit to N.V.v h H. C. TIMMERS Firma L J. VEERMAN te HEUSDEN. Rechtzaken. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten Een keurig verzorgd Maandblad DE WASCHDAG BEHOORT TOT HET VERLEDEN verkrijgbaar bij Voor Rijwielen en onderdeelen je adres! uit Wormerveer is in de Lichtstad bij den kraag gepakt door den commissaris van politie uit Wormerveer, die op deze wijfe ook nog eens een Rijkje heeft kunnen nemen in Parijs. Met de woor den, die in Wormerveer wel tot de gevleugelde woorden zullen worden ver heven: „Je spel is uit, Schaap!" leg de: hij' hem de hand op den schouder, waarop Schaap nogal schaapachtig moet hebben gekeken en. zeer gedwee wat men van een schaap ook moeilijk anders kan verwachten met den po litieman in den trein stapte, die hem naar Holland ende cel zou bren- gen Van de tonnen, waarmede hii zoo handig" heeft weten te goochelen, bleek nog geen 5000 gulden over te zijn. Wat hii met de rest heeft gedaan, zullen wij later wel te hoo— ren krijgen. Misschien ook niet... Wanneer wii zoo lezen van tonnen igouds, die door een Schaap zijn ver donkeremaand, vinden wii het een gerust gevoel, te weten, dat ons va derland nog een aardig appeltje voor den dorst heeft, in den vorm van vorderingen op vreemde staten, naar ons blijkt uit het yerslag der Alge- meene Rekenkamer over 1934. Dit appeltje bedraagt de ronde som van bijna .129 millioen gulden, België staat b.v. bij ons in het krijt voor 16 mil- Hioendoch betaalde daarvan in '34 f3.711.000 af, benevens f755.064 aan rente. De som, die wii van Duitsch- land te vorderen hebben, nadert al. aardig de 100 millioen de rente over het tweede half jaar 1934, die in (januari werd voldaan, bedroeg bijna 2 millioen gulden. In dit verslag van de Rekenkamer ontbreekt de komische noot ditmaal niet. Naast heele reeksen van droge cijfers vinden wii onder het hoofd stuk controle op crisis-organisaties vermeld, dat het onderzoek, door de Rekenkamer ingesteld bij een der ou dere z.g. centrales „bii haar den in druk' vestigde" (wat wel buitenge woon welwillend is uitgedrukt)" dat de directeur dier inrichting te kort schoot in het betrachten van de vooral in dezen tijd toch zoo hoog noodige zuinigheid op zijn verant woordelijken post. Als directeur ge noot hii een tractement van f 4.000. doch daaraan werd toegevoerd (hoe kan datpj een tractement van f 5.000. ais hoofdcontroleur. Van cumulatie gesproken... Daarenboven bracht hij, zonder daartoe te zijn gemachtigd, per etmaal f 9.60 in rekening voor verblijf in de plaats, waar de cen trale gevestigd was (mijnheer woon de elders). Ook de kosten van zijn spoorweg-abonnement 1ste klasse '(minder kon hij toch ook niet rei zen!) dienende voor zijn heen en weer reizen tusschen woon- en stand plaats, en zelfs zijn bagageverzekering bracht hij het Rijk in rekening. Zijn onkostennota's voor dienstreizen wa ren (maar zoo staat het niet in het verslag!) wat men noemt: „gepe perd." Met het gebruik van taxi's was mijnheer blijkbaar erg royaal en hii rookte erg dure sigaren op kosten van het Rijk leesden belastingbetaler. Het eenige goeds, wat men van Men man kan zeggen, is dat hii geen e^goïst is. O neen. Het onder hem werkzame personeel genoot' verschil- Oende voorrechten, welke personeel, in gelijke positie bii den gewonen Rijksdienst werkzaam, niet zou heb ben verkregen. In plaats van de alge- nmeene salarisverlaging, die voor dit Saatste was toegepast, was voor het administratief personeel dezer in- •irichting een bijna algemeene sa- ïarisverhooging toegepast 1 Aan dezen paradijsaehtigen toe stand in het land van Kokanje schijnt nu een eind te zijn gemaakt door in grijpen van den minister van Econo mische Zaken maar wij .lezen ner gens, dat de directeur, die er zulke royale buien en liefhebberijen op na hield, is ontslagen, dat hii zal wor den vervolgd wegens verspilling van •rijksgelden, of dat hij het te veel genotene zal moeten restitueeren. Wii lezen alleen dat „verschillende maat regelen tot bezuiniging daarna wer- 'den ingevoerd,, die geacht kunnen worden een besparing van ten minste f5.000.per jaar te beteekenen (de man is dus nu blijkbaar hoofdcontro- leur-hf), afgezien nog van belang rijke besparingen op reis- en verblijf kosten, enz." Van disciplinaire maat regelen, die men als gewoon mensch toch zou hebben verwacht, lezen wii niets. I (Nadruk verboden). r RECHTBANK DORDRECHT. 1 Diefstal en heling. P. V., k>s werkman, oud 22 jaar en A. J. de J., rivterventer, oud 19 jaar, beiden wonende te Woudrichem en bei den gedetineerd, Hadden in den nacht van 31 Mei op 1 Juni inbraak ge pleegd in een loods der N.V. Bataaf te Rotterdam, staande te Zulichem en hadden daaruit een aantal zakken tar webloem tot* een totaal gewicht van 750 K.G. weggenomen. De heer J. van Walbeek directeur der N.V. Ba taaf., had op 23 Mei 15 zakken tarwe bloem naar Zuilichem doen zenden. Daar de partij onder rembours werd gezonden, was ze nog bezit der N.V. De waarde was circa f 103. Getuige W. van Tongerlo, veerman te Zuili chem vertelde, dat de bloem per s.s. „Stad Leiden" was aangekomen endat hij de zakken, bestemd voor bakker Van Wijk, had gelost en goed wegge sloten in een loods. Den volgenden morgen om circa 8 uur bemerkte ge tuige, dat het slot was uitgezaagd en dat de zakken waren gestolen. De ver dachten bekenden: ze waren per roei boot naar de loods gegaan. De J. had de zakken gehaald; hij beweerde, dat het slot er los bijhing. Hij had ze naar de boot gebracht, waar De J. ze had aangenomen. V. zeide, dat hij uit ar moede had gehandeld. De Officier bracht naar voren, dat V. van meerdere feiten verdacht wordt. De ambtenaar van het O.M. eischte voor P. V. we gens diefstal 9 maanden gevangenistraf met aftrek der preventieve hechtenis en voor De J. wegens heling eenzelfde straf. De raadsman mr. v. d. Polder vroeg een clementer straf. Heling. B. L. de J., rivterventer, oud 20 jaar, wonende te Woudrichem, thans gedetineerd, had zich te verantwoor den, daar hij op den uitkijk had gestaan en medegeholpen had bij het vervoe ren van gestolen zakken tarwebloem. Voorts had verdachte in den nacht van 21 op 22 September 1934 met een en anoc-r tezamen een vat olie gestolen. Getuige J. C. Baggerman, scheeps bevrachter, was' in den nacht van 21 op 22 September gewaarschuwd, dat twee mannen bezig waren een vat olie weg te nemen. Getuige was gaan kijken en had de mannen in een roeiboot zien vluchten. Getuige had ze met zijn broer ach ternagezet en had ze ook spoedig ge vonden. De J. beweerde toen, dat hij van het vat olie niets afwist. De an der was op een krib gevlucht. Ver dachte hield ook nu vol van de dief stal niets af te weten. Getuige A. Bag german vverklaarde overeenkomstig de mededeelingen van zijn broer J. L. Baggerman. Getuige W. van Tongerlo vertelde nogmaals hoe de zakken uit de loods waren gestolen. Verdachte bekende, dat hij bij het vervoeren van de gestolen bloem was behulpzaam geweest. De Officier van Justitie eischte voor B. L. de J. een gevangenisstraf van 6 maanden met aftrek der preventieve hechtenis. Uitspraak 24 Juli a,s. Diefstal. J. V., visscher, oud 35 jaar, wonende te Woudrichem stond terecht, daar hij in den nacht van 21 op 22 September gestolen. Getuige Baggerman zeide, dat tezamen met een ander een vat olie had een hem onbekende toen hun mo torboot de roeiboot van J. V. en De J. genaderd was op een krib was gesprongen en gevlucht was. De verdachte uit de vorige zaak zei de, ,dat J. V. dien nacht bij hem was geweest. .Hierop steunend achtte de Officier de schuld van J. V. bewezen en vroeg een gevangenisstraf van 4 maanden. Uitspraak 24 Juli a.s. GENDEREN. Vrijdag j.l. werd alhier een ge- bineerde bestuursvergadering gehou den der damvereeniging D.O.S.. Dron gelen; G.D.V., Genderen en V. D., Heusden. Aanwezig waren 2 bestuurs- leden van Drongelen, 2 van Genderen en 3 van Heusden. De leiding van deze vergadering berustte bij den heer de Graag uit Heusden. Doel van deze vergadering was tot het komen van een dam-competitie in het a.s. seizoen. Na eenige bespreking werd hiertoe besloten en werd hiervoor een com missie benoemd voor nadere regeling. Deze commissie bestaat uit de heeren: voor Drongelen: Janson en Jac. de Haan; voor Genderen: de Joode en Uijthoven; voor Heusden: de Graag en Gijsb. Jonker. Besloten werd dat deze commissie midden September zal bijeenkomen te Genderen, alwaar de rooster zal worden opgemaakt en een competitieleider zal worden benoemd. Hoofdzakelijk wordt deze competi tie gespeeld voor propaganda voor het damspel. Het is daarom te hopen, dat deze competitie de verwachte vruch ten zal voortbrengen. Spelers, welke zich tot op heden buiten verenigings verband hielden, worden thans ver wacht en kunnen zich bij een der com missieleden opgeven, terwijl spelers uit plaatsen waar nog geen damvereeni ging bestaat worden verzocht, zich tot deze commissie te wenden, om even tueel nieuwe vereenigingeu op te rich ten. Dammers uit den omtrek, allen pa raat! LAND VAN ALTENA. Door de Ned. Veehouderii Centrale is bepaald, dat vanaf he den alleen baconvarkens, gewicht 75 95 K.G. zullen worden afgenomen. Varkens boven 97 K.G. zullen door den kring-zaakvoerder absoluut wor den geweigerd. MEEUWEN. Voor de Geref. Gemeente al hier, hoopt Maandag a.s. des avonds om half acht op te treden de heer Van den Berg uit Rotterdam. OUDENDIJK. De heer D. T. van Hoven werd met ingang van 15 dezer aan gesteld tot controleur van de cen trale crisisdienst, standplaats Almelo. SLEEUWIJK. Het Chr. Dameskoor „Looft den Heere" alhier, is voornemens a.s. Zaterdag 20 Juli een concert te ge ven op het terrein van den heer Van der Waal. Aan dit concert zul len verder medewerken de muziek- vereen. „Wilhelmina" te Sleeuwijk. de Gemengde Zangvereen.L te An- del en het Mannenkoor te Poederoij— en, allen onder leiding van den heer A. W. v. d. Nat. Het is zeker niet noodig een ieder op te wekken, dit concert bii te wonen. Voor liefheb bers van zang en muziek belooft dit een genotvollen avond te worden, en de prestatie's der genoemde vereeni- gingen staan ons borg, dat hier wat goeds zal worden geboden en een ieder er spijt van zal hebben deze gelegenheid te laten voorbijgaan. WAALWIJK. Bii de gehouden aanbesteding voor het bouwen van vier woonhui zen voor rekening van den heer Th. Pullens, werd ingeschreven als volgt IT. Kramer, Waalwijk f 9478 M. Kleingeld, Waalwijk f9421 F. C. Couwenberg, Waalwijk f9154 C. den Teuling, Kaatsheuvel f 8990 T. Nieuwenhuizen, Sprang f 8888 Fa. Wed. A. Aarts en Zn., Waalwijk f 8870 Gebr. de Graauw, Waspik f 8684 Mahieu en van Hilst, Waalwijk f 8647 H. de Wit, Drunen f 8497 L. Kooien, Nieuwkuijk f 8489 A. P. Kramer, Babiloniënbroek f 8473 Dijkstra, Capelle f 8407 P. A. Kramer, Genderen f 8355 G. Baeten, Waspik f 8249 H. Boot, Waalwijk fS210 A. Vermeer, Waalwijk f 7945 Kleinloog en Verhagen, Capelle f 7930 L. Fitters, Waspik f7912 J. Hoogendoorn, Waalwijk f 7874 E. Maas, Waalwijk f 7227 Gunning volgens bestek. WASPIK. Door den bouwkundige de heer C. Roovers werd voor rekening van de N.V. Edah te Helmond aan besteed het verbouwen van een win kelhuis alhier. De inschrijvers waren als volgt C. Savelkouls, Waspik f 4595 Gebr. Boom, Raamsdonk. f 4545 P. de Grauw, Waspik f4219 A. Willems, Capelle f 4097 A. Roover, Waspik 4027 J. v. d. Broek, Waspik f 4025 Door den heer J. P. van Velt- hoven is om gezondheidsredenen ont slag genomen als secretaris der St. Vincentiusvereeniging. In zijne plaats werd benoemd de heer B. de Winter. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer P. J. M. de Winter werd tot vice-president benoemd de heer J. P. van Veltho- ven. A.s. Zondag zal onze dorps genoot de Weleerwaarde Heer Leo van Son, die 1.1. Zondag te MillHill de H. Priesterwijding ontving, in de parochiekerk' zijne eerste plechtige H. Mis opdragen. Z.E.w. zal om kwart voor tien met bruidjes aan de wo ning zijner ouders worden afge haald. Door de Katholieke Jeugd- vereenigingen is ter opluistering van dit feest de medewerking verleend. Donderdagavond om acht uur zal in den tuin van den heer H. van Iersel een protest-vergadering worden gehóuden van de ingezetenen uit Waspik om te protesteeren tegen de aanhanging zijnde annexatie dezer ge meente met de gemeenten Geertrui- denberg en Raamsdonk. Er is reeds een comité van actie benoemd. WIJK EN AALBURG. Door B. en W. dezer gemeente ia ter openbare kennis gebracht, dat een regeling is getroffen omtrent het opnemen van arbeiders in landbouwbedrijven, door het geven van bijslagen van overheidswege in het tijdvak van 1 Augustus 1935 tot en met 31 December d.a.v. De bijslag van de Overheid wordt gegeven in het loonbedrag dat in boven genoemd tijdvak in een bedryf is uit betaald boven een bepaald minimum bedrag. Dit minimum loonbedrag wordt vastgesteld voor de verschillende gewassen, welke in 4935 worden verbouwd. De bijslag bedraagt 50 °/Q van het meerdere loon dat voor werkzaamheden in het bedrijf is uitgekeerd boven het minimum loonbedrag. De bijslagregeling geldt alleen voor zoover de betrokken landbouwer arbeiders aanneemt, waarvan de plaatsing is goedgekeurd door de be trokken inspectie voor werkverschaffing. De werkgever mag het loon dat aan be doelde arbeiders wordt uitbetaald, eerst voor den bijslag in aanmerking nemen, indien toestemming tot plaatsing is gegeven. De landbouwer (bedrijfsleider) die voor bijslag in aanmerking wensebt te komen en derhalve wil medewerken tot het op nemen van nieuwe arbeiders, dient per omgaande B. en W. een aanvraag daartoe te doen toekomen. 's HERTOGENBOSCH, 17 Juli. Op de markt van beden waren aange- voert 2058 stuks: 1459 stuks hoornvee, 722 biggen, 32 zeugen, 81 schapen of lammeren, 64 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f100 tot f175 per stuk Kalfvaarzen 80 135 Magere Ossen en Koeien Vette Ossen en) le kw. 2325 p. pond Koeien 2e 1821 Slachtstieren Pinken van f60.tot f75.p. st. Zeugen 60.80. Biggen 1.35 1.40 w. 70 jg 140 Schapen Lammeren 46.— 9.— st. 's HERTOGENBOSCH, 16 Juli. Boter. Aanvoer 15.075 K.G. Hoogste prijs f 1.47 Laagste fl.41 Middel f 1.45 per K.G. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. In de monding van de Huizer haven is de 20 jarige P. de Graaf, die zich van den linkerhavendara te water had begeven, verdronken. De jongeman, die niet goed kon zwemmen, is door den sterken stroom welke langs de pier loopt, meegesleurd en in de diepte verdwenen. Dreggen bad tot dusver geen resultaat. Abonneert U op AUTEURS VAN NAAM met interessante verhalen en beschrijvingen van weinig bekende gebeurtenissen de oudere ien nieuwe GESCHIEDENIS zeer fraai geïllustreerd voor slechts f 0.50 per maand of f 6.per jaar, bij half jaarlij kscbe vooruitbetaling, franco in stevige enveloppe. Proefnummer beschikbaar. - BOEKHANDEL - Firma L. J. VEERMAN HEUSDEN. uit en De goede wasscherij kan het beter en niet duurder. Kiest daarom een goede wasscherij. STOOMWASSCHERIJ 8CHUTTERSGRACHT - GORINCHBM Als ketels met inzetter, zes veeren en thermometer van f2.05 en f2.25. (Hierbij ontvangt u gratis een recepten boekje). Inmaakglazen, gummiringen, borstels (voor het schoonmaken der glazen), groentestampers en beugels vindt u aan CONCURREERENDE PRIJZEN IN Vraagt prijscourant Proefwasch gratis Tevens je adres voor Kinderwagens, Naaimachines, Petro leumstellen, Pitlooze vergassers, merk „Putter" (deze geeft een ongekende hitte), Electrische en ijzeren strijkijzers, Tuingieteis, bloemengieters, broodzagen, gegalvaniseerde waschteilen, waschketels en emmers, Geëmailleerde veld- kannen en drinkkruiken, Gaas en draad. En verder alle voorkomende huishoudelijke artikelen op bet gebied van emaille. N Beleefd aanbevelend, ALLES OP ATHMER-MARTENS, GORCUM. •l 8 6.—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 6