Hinderlijke Stand. Rechtzaken. Voetbalsport. De Kabinetscrisis. Binnenland, ALMKERK. Zijn wij goed ingelicht, dan heeft het bestuur van de muziek - vereeniging „Nooit Gedacht" alhier, besloten, op ponderdagavond 22 Aug. a.s. het muziek- en Zangconcours te Nieuwendijk met een concert mede te openen. Naar wii vernemen heeft de bloempjes-verkoop tijdens het con cert te Ippelschendijk door het fan farecorps „Nooit Gedacht" f 14.80 op gebracht. Op Donderdag 1 Aug. a.s. n.m. 8.30 (Z.T.j hoopt de Ring Altena Zuid van Geref. Jongvereen. in de Geref. kerk te Genderen aldaar een vergadering te houden. CAPELLE. Naar we vernemen is het mu ziekgezelschap „Kunst na Arbeid voornemens a.s. Zaterdagavond een muzikale wandeling te maken door een deel der gemeente. Van de lichting 1936 zijn tot gewoon dienstplichtige bestemd de miliciens C. C. Addink, A. van der Hoeven, P. Huijsman, J. J. Korsten, L. Kuijsten, C. Mandemakers, H. Mi- chaël, A. de Rooij. M. Rijken en J. Vos en tot buitengewoon dienstplich tige A. van Baardwijk, A. van Beek. W. C. Geenen, C. de Haas. W. He- verhals, A. P. Molegraaf, A. Ophorst, J. Quirijns, P. Timmermans, C. A. van der Ven, J. Verhagen. J. Ver steeg en M. J. iVlandemakers. Tot kweekelinge met akte aan de Bijzondere School te Besoijen is benoemd Mej. H. P. Dekkers, thans als zoodanig werkzaam aan de Bij zondere School in de Nieuwstraat al hier. Bij den Gemeenteveldwachter te dezer plaatse zijn inlichtingen te bekomen omtrent een te dezer plaat se komen aanloopen zwartharige ras hond, terwijl bii hem aangifte is ge daan van het verliezen van een por- temonnaie met inhoud. In verband met zijn aanstaand vertrek heeft de heer C. van Ha peren bedankt als leider van de dres- suurvereeniging „De Trouwe Hond," hetgeen voor deze vereeniging wel jammer is, want zij verliest in hem een eminent leider, die de vereeni ging in den korten tijd van haar be staan reeds zoo ver gebracht heeft, dat zij met schitterend succes een onderlinge demonstratie kon organi- seeren. 1) LISSEN. Op 27 Juli a.s. zal de jaarlijk- sche process?e van Hank (gem. Dus sen) naar Den Briel plaats hebben. Tot bestuurslid der Boeren leenbank te Mariapolder (gem. Dus- sen) is benoemd de heer A. v. d. Pluijm. EETIIEN. In daze gemeente is door aanplak king bekend gemaakt, dat landbouweis, die in aanmerking wenschen ie komen voor loontoeslag voor arbeiders in het land- en tuinbouwbedrijf, zich uiterlijk deze week ter secretarie moeteD vervoegen, om hun aanvrage daarvoor in te dienen. ^-GRAVENMOER. Mej. W. Christ-Rosenbrand had de onvoorzichtigheid op haar arm een puisje door te krabben. Door den geneeskundige werd bloedvergif tiging geconstrateerd. Het bouwen van een betonnen brug over de 's-Gravemoersche vaart voor rekening der gemeente alhier, werd opgedragen aan L. van der Dussen, aannemer alhier. Op Maandag 29 Juli a.s., des avonds 8 uur zal de raad dezer ge meente in vergadering bijeen komen. Voor het eerst brengt een Ne- derlandsch Ambtenaar zijn verlof in Indië tjoor. De heer Jac. S. van Alphenhoutvester bii het Staats- boschbeheer hier te lande is Dinsdag behouden met het vliegtuig „De Lijs ter" op Schiphol geland en tot groo- te vreugde van zijn naaste familie in zijn ouderlijk huis op Klein Don gen teruggekeerd. De heenreis ge schiedde met „De Koetilang." De heer Van Alphen, dien wii spraken was buitengewoon tevreden over zijn vliegtocht, hij vindt deze manier van reizen te verkiezen boven die in alle andere middelen van vervoer. Niet tegenstaande de rampen van de laat ste weken behoudt de heer Van Alp- hen zijn vertrouwen in de K.L.M. en haar piloten. 's-HERTOGENBOSCH. Door den Rijkswaterstaat, direc tie Noordbrabant, werd aanbesteed liet aanbrengen en asphalteeren van een deklaag van hoogovenslakken op den Zuiderrivierdijk van de Bergsche Maas, cnder de gemeenten Eethen en Waal wijk. Raming f 12.500. Ingeschreven werd door: N.V. A. v. Dijk-Petit, Bergen op Zoom f 12.540 N.V. Betumenweg, Utrecht f12.480 H. L. Hendriks, Westervoort 112.431 f12.230 f12.200 f 12.1Q0 f12.150 f12.113 f 12.099 f12.050 f 11.995 J. van den Heuvel, Made C. A. van Strien, Udenhout J. Verwater en Zn, Made H. van der Pas, Hintham P. B. Huberts Nijmegen L. W. Kanters, Raamsdonk A. van Doorn, Boxtel G. Vissers, Drunen N.V. v.h. J. Heijmans, 's Bosch f 11.910 P. v. Oort, Raamsdonk f 11.989 L. Soetemeijer, Brielle f 11.880 N.V. De Geruischlooze Weg. Heemstede f 11.S49 N.V. Homaweva, Voorburg f 11.780 N.V. H. Bozewinkel, Nijmegen f 11.740 J. W. Huiskamp, Winterswijk f 11.275 H. en A. Stark, Ei.ndhoven f 10.985 N.V. Gebr. Hoynck, Arnhem f 10.568 SPRANG. De naaikrans besloot om onder leiding van Mevrouw Nieuwenhuizen Barbier per autobus een uitstapje naar Valkenburg (L.) te maken. 15 Aug. e.k. hoopt de Chr. Zangvereen. alhier, een bezoek te brengen aan de tentoonstelling te Brussel. Onze dorpsgenooten W. Gee nen en J. Timmermans slaagde te Breda voor het U.L.O. diploma A. Genoemde volgde de lessen aan de Nuts U.L.O. School te Waalwijk. De 10-jarige J. K. werd achter de kerk door den wielrijder P. uit uit Waalwijk, welke op een racefiets in dolle vaart over den weg reed, te gen den grond gesmakt, waardoor lvii aan beide knieën vrij diepe wonden opliep. Ook de fietser tuimelde over zijn stuur, doch kwam boven wonder met den schrik vrij. SLEEUW IJK. De heer S. G. Vos alhier, is bevorderd van de le naar de 2e klasse cp den cursus voor Gemeente-admini stratie te Dordrecht. J.l. Dinsdag kreeg de monteur H. van Andel alhier, bij het repa- de vlucht een zeer langzaam ver loop. De eerste duif arriveerde de d.a.v. Zaterdagavond te 9 u. 24 min. De laatste, Donderdag daarna te 2.30 nam. Van de 45 duiven zijn er maar 15 teruggekeerd. Het was dus voor de vereeniging een ware ramp- vlucht. Prijzenverdeeling: 1, 6 en 9 B. Groene veld; 2 Ivooij-de Kooter; 3, 4, 5 en 10 T. de Klerk; 7 en 12 C. A. Deenik: 8 Vos-Koman; 11. J. Zwets; 13 A. v. d. Werff; 14 J. W. v. Doesburg en 15 H. Admiraal. Uitslag van de vlucht gehouden in 't laatst der vorige week van uit Vilvoorde, waarvan de prijzenverdee ling is als volgt: 1 en 14 J. Zwets; 2 M. de Vries; 3 en 6 J. de Koning; 4, 19, 25 en 26 A. Bras; 5 en 16 T. de Klerk: 7 Visser-van Berchum; 8, 9, 11,22 en 23 Biesheuvel-Visser-Pruissen12 Vos-Koman; 13 B. Groeneveld; 15, 18, 20 en 21 II. Admiraal; 17 J. W. van Doesburg; 24 Kooy-de Koter. WIJK EN AALBURG. Donderdagavond omstreeks hall' half zeven, had alhier nabij het z.g. paardenkerkhof een aanrijding plaats. P. Millenaar die op een race fiets gezeten was, kwam uit de rich ting Aalburg en botste in den draai tegen de auto van P. Bakker uit Woudrichem. Hij werd door het rechterspatbord gegrepen en tegen den grond gesmakt. Frame, voor vork en voorwiel der fiets werden totaal verbogen. Millenaar kwam met den schrik vrij. De autobestuur der was verzekerd. Een en ander werd in der minne geschikt. Aan het concours-hippique ge organiseerd door de v.v. „Noad" op a.s. Zaterdag nemen ongeveer een 30-tal ruiters deel. Onder de deelne mers merkten we o.a. P. de Gruij- ter uit 's-Bosch op, die eenige slaat jes van hoogeschool rijkunst zal too- VEEN. De Herv. Jong. Vereen, is voornemens ,om Dinsdag 30 Juli een reisje te maken naar Schiphol, Haar lem en Zandvoort. Bij de Woensdagavond gehou- zal een concert ïeeien van een vrachtauto, deze dooi ncn> Verder staan nog verschillende dat de ketting brak, waaraan ze hing, gOC(je ruiters vermeld. Na afloop gedeeltelijk op zijn lichaam, hij be zeerde zich zoodanig, dat hij zich on der geneesknudige hulp moest stellen. J.l. Maandag voeren de twee veerbooten alhier in 'tGat, doordat een verkeer^ sein werd gegeven, op elkaar, zoodal e en van de booten wei d beschadigd. van het concours worden gegeven. Niemand verzuime dit schitterend concours bij te wonen. de derde competitie wedstrijd tegen G.V.V. uit GamereD. Uitslag 90 in het voordeel van G.V.V. WERKENDAM. De gehouden voetbalwedstrijd door S V.W. combinatie en V.H,B. combinatie van Hardinxveld, eindigde in 2 —4. T.O.P. en W.V.V. III speelden tegen elkander, waarvan de uitslag was 92 voor de jonge Vereen. T.O.P. A s. Zaterdagnamiddag zal er een wed strijd worden gespeeld door W.V.V. en Sparta op het terrein a/d Bandijk, het welk opgeluisterd zal worden door het Fanfarecorps van Oudendijk en Uitwijk. WIJK EN AALBURG. Ondertrouwd: Joost v. Bergeijk 31 j. en Anneke H. de Haas 35 j. OPPERWACHTMEESTER DER MARECHAUSSEE ONTSLAGEN. I)e opperwachtmeester van de marechaussée H. te Geffen is dczer dagen oneervol ontslagen. Aan diverse dagbladen zond hij ingezonden stukken, waarin de ge- meente-veldw. V. uit Geffen werd aangevallen. De opperwachtmeester onderteekende de ingezonden stuk ken met namen van notabelen uil het dorp Geffen. De schrijver heeft verklaard, dat hij den gem.-veldw. V. overbodig vond en dat het voor de gemeente Geffen een bezuiniging zou zijn, indien de veldwachter werd ontslagen. Nadat de zaak aan het licht is ge komen is de opperwachtmeester eerst door zijn superieuren disciplinair ge straft, waarna hem oneervol ontslag is verleend. Thans worden echter pogingen gedaan, den opperwacht meester, die een goeden staal van dienst heeft, in dienstverband te hou den met een proeftijd van jaren. B., Doeveren, 2 d. P., Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen). Mijn buurman heeft op de schei ding tusschen mijn en zijn erf een schuurtje staan, als het regent loopt het water van het dak op mijn land den veiling van vroeg fruit op het ook hangen de takken van de appel- hout, besteedde men f 1a f 1,80 boomen op mijn erf, mag dat. wat per H.L., houtgewas. is hier aan te doen? Gaarne had ik van U hier een antwoord .op. WAALWIJK. Bij Kon. Besluit van 22 Juli is benoemd tot notaris binnen het arron dissement Alkmaar ter standplaats de gemeente Oosthuizen, C. Hareniakcr cand. notaris alhier. B. Abonné. WASPIK. De collecte ten bate van het Roode Kruis bracht alhier f 8.21 op. Op 71-jarigen leeftijd overleed Dinsdag de heer A. Rekkers, gepensi- onneerd gemeente-bode. Hij ruste in vrede. WERKEN DAM. Onze dorpsgenoot de heer K. J. v. d. Steenhoven slaagde te Bre da voor het diploma Boekhouden en Handelswetenschappen. De heer Joh. C. Paans verwierf het diploma Stenographic en Machi- neschrijven. Door hem werden be haald respectievelijk 130 en 342 Jet- i tergrepen per minuut, j Dè alhier gehouden collecte voor de Medische Zending te Mage- lang (Ds. Merkelijn), heeft f226,85 opgebracht. A.s. Zaterdag des nam. te 7 u. zal op het Schoolplein (Werkensche school), een openluchtsamenkomst worden gehouden door het Leger des Heils. Dinsdag 30 Juni a.s. hoopt de Herv. Naaivereen. „Spreuken 9 vers 10a" onder leiding van Mej. C. Schalkwijk, per autobus van Wes terhout, een plezierreis te maken naar Ouwehand's Dierenpark te Rhenen. Door de Postduivenver. „Tot Weerziens" werd een wedvlucht ge houden vanuit Bordeaux. Loslatiug 12 Juli v.m. 7 u. Door de ontzetten de hitte en zwaren tegenwind, had Uw buurman mag het water niet op uw erf laten loopen. Doet hij dit toch en wil. hij het op uw ver zoek niet doen ophouden dan rest U niet anders dan het voeren van een proces, waardoor hij dan gedwongen wordt. De appelboomen zelf moeten ten minste twee Meter van de grens van uw erf af staan. Staan zii op korte- ren afstand dan kunt U vorderen, dat zij worden uitgerooid, doch al weer door eene procedure. Hij op wiens erf de takken der boomen van zijn buurman overhan gen, kan dezen noodzaken die takken af te snijden. Dit noodzaken kan weer niet anders dan bij rechterlijk vonnis en daarom is het praktisch veel gemakkelijker om er zelf de bijl in te zetten. cenige HEUSDEN. Woensdagavond speelde Juliana (ver sterkt) een vriendschappeljjken wedstrijd tegen Salvator een Willem II comb, uit Tilburg, ten bate van het plaatselijk cri sis-comité. Het was dan ook een spannende en prachtigen wedstrijd, waarin Juliana met 41 wist te zegevieren. Jammer dat nog zoovele Heusdenaren voor dit mooie doel zich niet naar het Juliana terrein hadden begeven en zoodoende de opkomst slechts matig was. Een woord van dank komt dan nog toe aan de Heusdensche Fanfare voor hare welwillende medewer- kieg. Ssheidsrechter Slaats leidde deze wed strijd goed. WELL. Zaterdag 20 Juli speelde Juliana alhier STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE 's-BOSCIl. Zitting van Woensdag 24 Juli. Auto zonder deugdel. remmen: J. v. d. B., Zaltbommel, vrij. Geen richting aangeven en links houden: W. A. v. keer f 5. Visscherijwet: P. W. v. Dussen, berisping. Veiligheids- en arbeidswet: W. H. d. H., Waalwijk f35 -f- t'5. Arbeidswet: P. G. v. D., Drunen 3 X f4. Yleeschkeuringswet: G. P., Waal wijk f40. StrooperijL. v. D., Waalwijk f5. Veiligheid verkeer: J. S., Kaats heuvel f5; W. A. K., Vlijmen f5. Geen richting aangevenG. L. v. B., Amnierzoden f3. Voertuig zonder spiegelE. v. d. K., Almkerk f3. Gespan zonder licht: H. A. v. B., Heusden f 5. Auto ondeugd, remmen: J. J. S., Heusden f35. Rijwiel zonder rem: J. v. V., Vlij men f 5: Rijwiel zonder licht: M. V., Heus den f 3. Rijden op trottoir: A. G. P. R., Waalwijk f3. Leunen legen gebouw: G. A. d. G., Zaltbommel f3. DE WAARDE VAN DEN GUL DEN. Voorzichtige aannemers. Een opmerkelijk teeken des tijds demonstreerde zich dezer dagen bij de aanbesteding van een openbare school te 's-Gravenzande. Verscheidene aannemers hadden aan liun inschrijving de beperkende bepaling toegevoegd, dat zij liet be drag van hun inschrijving wenschten Le verhoogen, indien na de gunning de prijzen van de bouwmaterialen zouden stijgen tengevolge van een daling van den gulden. De burgemeester van 's-Graven- zande, mr. J. Brunt, onder wiens leiding de aanbesteding werd gehou den, trok de geldigheid van deze inschrijvingen in twijfel, daar het eventueel zeer moeilijk zou zijn le bepalen, hoe groot deze prijsverhoo- ging zou moeten zijn en wie hier over zou hebben te beslissen. o BRAND TE LEIDEN. Te Leiden is het ketelhuis der la kenfabriek van de firma J. J. Ivrantz en Zn. uitgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. De fabriek stond juist eenige da gen stil met hel oog op de jaarlijk- sche driedaagsche vacantie van het personeel. GEEN STAGNATIE IN HET BEDRIJF. De Nijmeegsche brandweer werd gealarmeerd voor een brand in de kapokfabriek van de N.V. De Vreeze Industrie en Handelsonderneming aan de Burghardt v. d. Berghstraat te Nij megen. De brand was uitgebroken in de kapokafdeeling, waar een machine staat, waarmede lompen verwerkt worden. De motor heeft blijkbaar ge vonkt, waardoor de grondstoffen vlam vatten. Er ontstond een felle brand, doch door spoedig ingrijpen van de brandweer kon erger voor komen. worden. Binnen een kwartier was men het vuur meester, waarna ndg eenigen^tijd nablusschingsarbeid verricht moest worden. De schade is zoo gering, dat het bedrijf kan doorwerken. Verzekering dekt de aan gerichte schade. POLITIERECHTER 's BOSCH Uitspraken. H. S„ Brakel. art. 180 f 15 subs. 7 dagen hechtenis. DE MISDRIJVEN TE OSS. Door de gemeentepolitie uit Oss werden voor den heer Officier van Justitie alhier geleidP. J. v. G., 32 jaar arbeider te Oss en P. v. G., 39 jaar, arbeider te Oss, als ver dacht van inbraak te Oss in den nacht van 15 op. 16 October 1933. Na door den heer rechter-commis- saris te zijn gehoord werden beiden ingesloten in het Huis van Bewaring te 's-Hertogenbosch. Th. v. B. die ook bii deze inbraak betrokken is, is reeds voor andere feiten ingesloten. VEILING BRAKEL. Alles per 100 K.G. 24 Juli. Aanvoer 32000 K.G. Schoolmeesters f 4.00 Eigenheimers 3.90 Blauwputten 3.75 Pooters 2.90 - 3.50 25 Juli Aanvoer 35000 K.G. Schoolmeesters f 3.40 Eigenheimers Blauwputten 3.30 3.60 Pooters 2.502.70 26 Juli. Aanvoer 36000 K.G. Schoolmeesters f 3.40 3 20 Eigenheimers Blauwputten 3.203.30 Pooters 2.35 HET MINISTERIE VERZOEKT ONTSLAG. H.M. de Koningin heeft in over weging genomen de op 25 Juli 1935 ingediende aanvrage om eervol ont slag van de heeren Ministers en hen tiitgenoodigd om zich inmiddels niet alléén te willen blijven belasten met de behandeling en afdoening zoo mo gelijk van de loopende zaken, maar ook al datgene le verrichten, wat 's Lands belang in de moeilijke tijds omstandigheden vereischt. Hoewel de ministers hun ontslag aan H.M. de Koningin hebben ge vraagd en liet Kabinet dus demis- sionnair is, wordt nadrukkelijk me degedeeld, dat het Ministerie met het oog op de zich eiken dag voordoende moeilijkheden ten .volle gebruik zal maken van de bevoegdheden, die de Regeering bezit, met name ter be scherming van onze munt. t

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 10