r Plaatselijk \ieuws Rechtzaken. V eilingberichten. Burgerlijke Stand. sluit niet ingenomen zullen zijn. De Voorzitter is het daarmede eens maar mogelijk zal men later met andere besluiten wel zijn ingenomen. Voorstel van B. en W. tot onin baarverklaring van eenige posten schoolgeld enz. betrekking hebbende op het dienstjaar 1934. Zal in be sloten vergadering worden behan deld. De Voorzitter heeft thans nog iets wat niet op de agenda is geplaatst. Zooals bekend, is in het najaar van het vorig jaar met medewerking van de Vereeniging Heusden's Belang een commissie gevormd, die tot taak had, de mogelijkheid na te gaan van de verkrijging van een zwembad in deze gemeente. Door deze commissie is veel voorbereidend werk verricht. Ze is van oordeel dat het niet onmoge lijk is, hier een zwembad tot stand te brengen, indien dit in werkver schaffing kan worden uitgevoerd en het rijk in dit werkverschaffingsob ject subsidie wil verleenen. Alvorens thans tot verdere uitwerking der plannen over te gaan, zouden B. en W. gaarne het gevoelen van den raad vernemen, of deze de totstandkoming van een zwemgelegenheid voor deze gemeente gewenscht acht. Spr. stelt in verband daarmede de volgende motie voor: De raad van de gemeente Heus- (len, in vergadering bijeen op t Augustus, erkent de wensclielijk- heid van een zwemgelegenheid voor deze gemeente en noodigt B. en W. uit de noodige plannen hiervoor uit te werken. Met algemeene stemmen wordt de ze motie aangenomen. De Voorzitter merkt op, dat van zelfsprekend geen geld zal worden uitgegeven, voordat de raad zijn goedkeuring heeft gehecht aan de plannen, die hem later zullen wor den voorgelegd. Uitwerking van de ze plannen vergt veel arbeid, om de ze niet nutteloos te verrichten, heb ben B. en W. het gevoelen van den raad in deze willen kennen. Bij de rondvraag vestigt de heer Meenhorst de aandacht op de schut ting bij de voormalige U.L.O.school deze valt bijna in elkaar. De Voorzitter belooft aan deze op merking de noodige aandacht te zul len schenken. Daar geen der lieeren verder iels voor deze vergadering heeft, wordt ze door den Voorzitter gesloten en gaat de raad over in geheime zit- ting. Vergadering van den raad der Ge meente NEDERHÉMERT op Donderdag 1 Augustus n.m. half vier. Voorzitter: EdelAchtb. Heer C. W. v. Ommeren. Afwezig de heer Van Ooijen, een vacature. De Voorzitter opent de vergadering met de lezing van het formulierge bed. De notulen, die daarna worden ge lezen, worden onveranderd goedge keurd. Ingekomen stukken Schrijven van de Prov. Geldersche Electriciteits Maatschappij, waarin wordt bericht, dat dank zij de me dewerking van de ingezetenen, tot uitbreiding van het electrisch net kan worden overgegaan. Het is mo gelijk thans de Hemertsche kade, de Molenstraat en Molenkade benevens den Nieuwendijk tot huisnummer 15 (Wed. v. Vliet) aan te sluiten. Op dit traject zullen 7 straatlantaarns worden geplaatst. De gemeente wordt verzocht een voorschot van f 300 te willen ver leenen ten behoeve dezer uitbreiding. De heer de Gaaij vraagt hoe groot het eerste voorschot was, waarop de Voorzitter antwoordt van f 420, tegen over dit bedrag lijkt hem de f 300 van thans gering. Spreker voegt er aan toe, dat dit voorschot geleidelijk weer in de gemeentekas terug vloeit. De heer de Gaaij merkt op. dat dit in 20 jaar tijd gebeurt. Zouden de ingezetenen het bedrag niet liever in eens betalen. De Voorzitter gelooft dit niet. De heer Wolfers voegt hier aan toe, dat de menschen geteekend heb ben op de oude conditie. Met algemeene stemmen wordt be sloten f 300 als voorschot aan de Prov. Geld. Electr. Maatschappij te vertrekken. Aanbieding 1934. Wordt ter inzage gelegd en voor onderzoek in handen gesteld van de heeren de Gaaij en Van der Kolk. Af- en overschrijving begrooting. De Voorzitter licht toe. de post voor het bezoeken van een Rijks Hoogere Burgerschool, door leerlin gen uit deze gemeente, verhoogd moet worden met f 146.deze af- en overschrijving kan worden gevon den uit de post onvoorzien en den post verpleging armlastige krankzin nigen. De Voorzitter zegt. dat in verband met het zoo juist genomen raads besluit tot electrificatie om een ver der gedeelte van de gemeente, een bedrag van f 300 ter beschikking moet worden gesteld. B. en W. zouden deze willen ne men van het bedrag, dat de gemeente heeft ontvangen als aandeel van de onder de aangesloten gemeenten, verdeelde reserve van den vleesch- keuringsdienst Kerkwijk, groot f 416.06, de overschietende f 116.06 zou het college op den post onvoorzien willen brengen. De raad hecht hieraan zijn goed keuring. Onderzoek geloofsbrieven, nieuwe raadsleden. De heeren Peereboom en de Gaan worden door den Voorzitter voor dit onderzoek aangewezen, de vergade ring wordt hiervoor geschorst. Na heropening verklaart de heer de Gaaij, dat alles in orde is be vonden en de commissie van onder zoek derhalve tot toelating adviseert. Hiertoe wordt met algemeene stem men besloten. Verzoek van een caféhouder om vermindering van belasting op de bil jarts. De Voorzitter zegt, dat 26 Octo ber 1934 door den'raad het besluit is genomen om de grondslag voor de personeele belasting ten opzichte der biljarts van f 20 op f5 te bren gen. Dit besluit is blijkbaar te laat: gekomen althans adressant heeft voor 1935 het volle bedrag moeten betalen daarom vraagt hii thans voor 1936 opnieuw om vermindering. De heer de Gaaii vraagt of dit: be sluit: ieder jaar genomen moet woe den, waarop de Voorzitter toestem mend antwoordt. De heer Wolfers acht het billijk, dat voor 1936 geheele ontheffing wordt verleend, wijl voor 1935 nog het volle bedrag Jbetaald moest wor den. De heer de Gaaii acht dit ook bil lijk als het als.tegemoetkoming wordt: beschouwd en het volgend jaar-dus weer opnieuw de zaak bekeken kan worden. Met algemeene stemmen wordt be sloten, voor 1936 vrijstelling te ver leenen van deze belasting. De Voorzitter deelt mede. dat met -iSeptember de .overeenkomst afloopt die de gemeente heeft met de veer lieden voor het vervoer van school kinderen. De veerman naar Heusden krijgt f 140 per jaar. die naar de Noordzijde f 50. JMet ingang van dien datum zal een nieuw contract gemaakt moeten worden. B. en W. oordeelen het beter een accoord aan te gaan per week. per kind, zooals de regeling thans is. lean het voorkomen, dat de gemeente te veel betaald. B. en W. zouden daarom eerst willen vragen wat per week per leerling betaald moet wor den. om hierover in een vqlgende vergadering een besluit te nemen. De raad machtigd B. en W. hier voor de noodige stappen te doen. Bij de rondvraag informeert de heer Wolfers naar de mogelijkheid om ook des nachts gelegenheid tot telefoneeren in de gemeente te krii- gen. De Voorzitter antwoordt, dat deze er reeds is, de Wed. Remmerden heeft doorverbinding, het publiek kan daar des nachts gaan opbellen. De vergadering wordt hierop dooi den Voorzitter gesloten. Vergadering van den raad der ge meente 's-GRAVENMOER. Aanwezig alle leden. De Voorzitter, Burgemeester 'D. Smits, deelde na lezing der notu(len mede, dat van de regeering toestem ming verkregen is voor het uitvoeren in werkverschaffing der graafwerken etc. voor de Polder van 's-Graven- moer en voor de uitbreiding der be graafplaats, waarvoor bereids grond door de gemeente is aangekocht. De toestemming is verleend tot 28 Sept. a.s. zoodat tijdig verlenging zal worden aangevraagd. In verband met een ingekomen schrijven van het Ministerie van Bin- nenl. Zaken inzake de opheffing van het Nat. Crisis-Comité 1936, met Mei, zal ook het plaatselijk Crisis- Comité waarschijnlijk ha dien datum ophouden te bestaan. Op verzoek der gemeente aan Ged. St. om vrijdom van grondbelasting voor de ontgonnen moerasgronden, is mededeeling ontvangen dat hier voor bereids tot 1938 vrijdom is ver leend. Verder zijn ingekomen de versla gen van den Vleeschkeuringsdienst over 1934 en der Xoordbr. Water leiding Mij. over 1934. M ijziging bouwverordening. Na kennisname van het door B. en W. voorgestelde ontwerp, besluit de raad tot wijziging overeenkomstig het ad vies. Vaststelling verordening ter be strijding van Radiostoringen in de gemeente. B. en W. stellen voor tot vaststelling dezer verordening over te gaan, volgens een door hen aan de hand van verschillende verorde ningen in andere gemeenten, opge maakt ontwerp, waarbij het gebruik van toestellen met hoog frequente uitstraling wordt verboden, behou dens des nachts tot 8 u. v.m. en en kele uren per dag, welke nader wor den vastgesteld. Het ontwerp werd met algem. st. aangenomen. Rekening 1934. De heer W. Be geer rapporteert namens de commis sie van onderzoek der gemeente-re kening 1934. Enkele open staande vorderingen worden naar voren ge bracht; de commissie brengt hulde aan het gemeentebestuur voor het gevoerde beheer en stelt voor de rekening overeenkomstig het ont werp vast te stellen, t.w.: De ge wone dienst met een totaal aan in komsten van f54.202.53 en aan uit gaven f 51.808.89, derhalve een ba tig slot van f2393.64. De kapitaal dienst met een totaal inkomsten van f 12.308.13 en aan uitgaven f118.01.72, batig slot f506.51. De rekening wordt met alg. st. aldus vastgesteld. Rekening Burgerlijk Armfonds '34. De heer W. Begeer brengt ook in zake het onderzoek dezer rekening verslag uit. De gewone dienst geeft aan inkomsten totaal f 8401,54 en aan uitgaven f6836,79, batig slot f 1564.75. Overeenkomstig liet voorstel dei- commissie wordt óok deze rekening door den raad goedgekeurd. De raad besluit nog tot wijziging der begrooting 1935 voor enkele pos ten en tot het aangaan van een geld- leening ter dekking van bijzondere kosten. Voorts wordt besloten een perceel bij de begraafplaats te ver huren aan de fa. P. v. d. Dussen, tegen een prijs berekend naar f 100 per H.A. Ten slotte volgt de aanbieding der gem.-begrooting 1936 welke in han den der daarvoor benoemde commis- van onderzoek zal worden gesteld. Daarna sluiting der vergadering op de gebruikelijke wijze. AALBURG. Woensdagavond had de stem ming plaats voor twee nolabelen der Ned. Herv. Kerk. Gekozen werd de heer .1. Schouten. Herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren M. de Waal en A. Wijgers. Woensdag 7 Aug. hoopt de heeg Wijtting uit Rijssen, des avonds om 7 uur (O.T.), voor de Ger. Gein. alhier op te treden. CA PEL LU. Bij de j.l. gehouden aanbeste ding voor het verven van een 65-tal banken der O.L. school in de Kom te Capelle werd dit werk opgedra gen aan C. Oostdijk, schilder te Vrijhoeve-Capelle voor de som van f35.5ü, zijnde de laagste inschrijver. Gedurende de maand Juli '35 werden ter gein.-secretarie voor den Vleeschkeuringsdienst aangegeven 17 runderen, 46 varkens en 4 schapen. GIESSEN. Vrijdagmiddag brandde een stroomijt, staande en toebehoorende aan "II. Verhoeven Cz. alhier, ge deeltelijk af. Door het spoedig op treden van het personeel van de fa. Schouten met de molorspuit, wist men erger te voorkomen, daar de schelft in de onmiddellijke nabijheid van het woonhuis en schuur stond. Oorzaak was het spelen der kin deren met lucifers. HAARSTEEG. Naar wij vernemen zullen over enkele dagen ernstige pogingen worden aangewend om de waterloop vanaf het dorp Vlijmen door de Haarsteeg, stankvrij te krijgen. Een vergadering van belanghebbenden zal worden belegd op Donderdag 15 Aug. a.s. n.m. 8 uur in café Vugts aldaar. RAAMSDONKSVEER. Morgen (Zaterdagi zal het Chr. Fanfarecorps „Crescendo" een marschenconcert geven op de weide van den heer J. Baks. Naar we vernemen zullen de bestaande muziek- en zangvereeni- gingen alhier, deelnemen aan het ope ningsconcert voor het a.s. concours op 23 Augustus uitgeschreven door het mannenkoor „Onderling Genoe gen" alhier. Voor het concours zijn in totaal 15 vereenigingen ingeschre ven. Het bouwen van een landbouvv- schuur voor rekening van de Wed. W. H. van Helden, is opgedragen aan den heer C. van Andel. timfner- man-aannemer alhier. De Chr. Gemengde Zangvcr- eeniging „O.K.K directeur de Wel- Ed. Heer N. Snijers te Raamsdonks- veer zal 8 Augustus a.s.. deelnemen aan het concours te de Bildt JU. en zal uitkomen in de eerste afdee- Üng. VEEN. Dinsdag 30 Juli werd door de Ned. Herv. Jongel. Vereen. „Eben Haëzer," haar jaarlijksch uitstapje ondernomen. Nadat 's morgens om half zes met de reiswagen, van Bon man te Aalburg vertrokken was. werd allereerst Delft aangedaan, waar o.m. de Nieuwe Kerk bezichtigd werd. van hier kwam Den Haag; aan de beurt, waar ook weer verschillen de bezienswaardigheden om een be zoek vroegen. Verder werd een be zoek gebracht aan Schiphol. Juist toen men hier gearriveerd was streek een van onze K.L.M. vliegtuigen neer, hetwelk terug kwam uit Indië. Na een rondgeleiden over de luchthaven, waarbii de vele vliegtuigen bezichtigd werden, ging de reis verder naar Haarlem en vandaar naar het eind doel van de reis. n.l. Zandvoort. Hier amuseerde men zich kostelijk, maar al spoedig kondigde de tijd aan dat het uur van vertrek aangebroken was. Nadat in de terug reis in Utrecht nog even gestopt was. arriveerde men kort bii het middernachtelijke uur weer in Veen. Het is een dag geweest waarop volop genoten is. Zag de lucht nu en dan wat dreigend en viel er een enkele keer een paar druppels regen liefheeft aan de goe de stemming die er was niet ge schaad. Gevonden een achterhek van een auto. Inlichtngen worden ver strekt door den Gemeente-veldachler. WERKENDAM. Zaterdagavond werd na afloop der voetbalwedstrijd van W.V.Y. en Sparta, een concert gegeven op het voetbalterrein, afd. Bandijk. Dit werd door liet publiek zeer op prijs ge steld. Het programma werd keurig afgewerkt. We hopen dat W.VA'. ons nog meer op zoo'n moeien avond zal vergasten. Door de Herv. Naaiver. „Spr. 9:10a," werd onder leiding van Mej. C. Schalkwijk een plezierreis onder nomen, per bus van Westerhout al hier. Na vertrek des morgens half 8, met een regenbuitje, wat aan de vroo- lijke stemming niets afdeed, werd eerst gewinkeld in Utrecht en aldaar de Kloostergangen bezichtigd. Te ongeveer 12 uur arriveerde men te Oud-Valkeveen, waar druk gebruik werd gemaakt van de speeltuin der uitspanning Oud-Valkeveen. Ook de bekende doolhof met de lachspiegels werd niet overgeslagen. Na een be zoek aan het strand werd de St. Vi- tuskerk te Hilversum bezichtigd, ge winkeld en de noodige rust vergaard in het „Kievitsdal. Tc ongeveer 10 uur 's avonds kwam men thuis, dank baar en voldaan over den genoeglij ken dag. Zaterdag 3 Aug. a.s. des nam. 4 uur zal door de Werkendamsche Hengelsportvereen. „Tot ons Genoe gen" in haar eigen vischwater a. (1. Schans, een Kringwedstrijd worden gehouden, waaraan verschillende ver eenigingen zullen deelnemen. Woensdagmiddag is de autoga rage der „W.A.O.", eigenaar de heer A. Westerhout, grootendeels in de vlam men opgegaan. De heer Westerhout bezit 2 auto bussen, een luxe- en een vrachtwagen. De vrachtwagen was niet thuis, terwijl de overigen in de werkplaats stonden. Naar men ons mededeelde, moet de oorzaak van den brand gezocht wor den in het feit, dat terwijl men de motor van de groote bus aansloeg, deze terug sloeg en de daaruit ontstane vlam in de carburator sloeg. Dit ont wikkelde direct een zoodanige vlam, dat men niet meer kon blusschen. In een oogwenk stnod de garage inwen dig in een vlammenzee. De Werkendamsche brandweer, die nogal spoedig aanwezig was, bestreed het vuur eerst van bovenuit op het dak van een ander huis met één straal en daarna met twee stralen. Het belendende woonhuis van mej. Wed. Slagmolen werk ook nat gehou den. Dit bekwam veel waterschade. Na ruim een uur was men den brand in zijn geheel meester. Naar wij vernemen was alles ver zekerd. Het geval veroorzaakte in ons dorp een groote opschudding, daar de ga rage staat gebouwd tusschen vele hui zen in, terwijl deze ook is voorzien van een benzinepomp met groot benzine reservoir. STRAFZITTING VAN IIET KAN TONGERECHT TE 's-BOSCII. Zitting van Woensdag 31 Juli. Visscherijwet: H. v. B., Dussen, f3. Vogel wet: Th. L., Waalwijk, f6. Invaliditeitswet: Fr. M. v. D., Waal wijk, f 5. L.o. grasland: A. H. v. B., Vlijmen, berisping. Dr. rijw. besturen: W. v. H., Kerk wijk, f 20. Veiligheid verkeer: J. M. K-, Sprang, f 10. Motor z. spiegel: A. T.. Andel, f3. Aato z. nr. en Ietter: M. de Gr., Zaltbommel, f3. Verb, weg berijden: M. de R., Alm- kerk. f5. Rijw. z. rem: W. L. K., Vlijmen, f5. Gespan z. achterlicht: J. C., Eethen, f6. RECHTBANK 's BOSCH. J. P. D., Gameren,, meineed, vrij spraak; G. v. E., Gameren, meineed, vrijspraak. VEILING ZALTBOMMEL. Veiling van 31 Juli, 1935. Beutsch Evern I 38 ct. per pond. Morellen 1013 ct. per pond. Roode bessen 915 ct. per kilo. Zwarte bessen 1013 ct. per kilo. Witte bessen 68 ct. per kilo. Roode kruisbessen 710 ct. p. kilo. Witte kruisbessen 6 ct. per kilo. Eldensche Blauwe 2124 ct. p. kilo. Krozen 1622 ct. per kilo. Blauwe pruimen 5 .ct. per kilo. Perziken A 35 ct. per kilo. Perziken B 612 ct. per kilo. janbazen 27 ct. per kilo. Kruideniers' 815 ct. per kilo. Kruidperen 5—7 ct. per kilo. Suikerperen 58 ct. per kilo. Astrakan 13 ct. per kilo. Calville 57 ct. per kilo. Yellow Transparant 7—24 ct. p. k. Augurken I 8—14 ct. per kilo. Augurken II 2—7 ct. per kilo. Witte Komkommers 2—3 1/2 p. stuk. Gele Komkommers 11 1/2 p. stuk. Staaksnijboonen 79 ct. per kilo. Stamsnijboonen 5 1/27 ct. per kilo. Staakprincessen 1214 1/2 ct. p. kilo. Stamprincessen 4—12 ct. per kilo. Wagenaars 3 ct. per kilo. Roode kool 24 ct. per stuk. Savoije kool 36 ct. per stuk. Bloemkool 2—4 ct. per stuk. Andijvie f 2 per 1Ü0 stuks. Kropsla f 1f 1.50 per 190 stuks. Kroten 12 1/2 ct. per bos. Zilveruitjes 69 ct. per kilo. Pootuien 221/2 ct. per kilo. Blauwpitten f 3f 3.20 per 100 kilo. Eigenheimeus f 3 per 100 kilo. VEILING BRAKEL. 1 Aug. Aanvoer 26000 K.G. Schoolmeesters f350 3.70. Blauwputten f3.503 80. Eigenheimers t 3.20. Poters t 2.70. Alles per 400 K.G. WIJK EN AALBURG. Over de maand Juli 1935. Geboren: Ruth, z. van A. v. d. Pol-Verzijl; Johannes, z. van B. Bouman-Millenaar. Overleden: Maaike Iloncoop, 82 j., wed. vail G. v. Mersbergen. Getrou w <1Lou wrens N oor loos, 32 j. en Adriana v. Helden, 25 J.Cornells Wijnstekers, 26 j. en Cornelia Jetje Kapel,.24 j.; Johan nes M. Millenaar, 28 j. en Bertha v. Rijswijk, 27 j. f

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 10