Plaatselijk Nieuws. fclein gevolg, zijn gisteravond per dagboot van de Maatschappij Zee land te Harwich aangekomen om zich van daar naar Schotland te be geven, waar H. M. en H. K. H. voor nemens zijn een rustige vacantiedoor te brengen in het hartje van het Schotsche hoogland temidden van de meren en heuvels van de provincie Perthshire. Het verblijf zal een strikt incog nito karakter dragen en de Konin gin reist onder den naam van gravin Van Buren. VIJVER VERGIFTIGD. Zaterdagavond ontdekte de tuin man van de villa Stadzicht van Mevr. de wed. H. aan den Kleiweg te Over - schie, dat het water van den vijver uit baldadigheid was vergiftigd, waar door de vissehen, waarbij verschei dene kostbare exemplaren werden ge dood. o ZWAAR AUTO-ONGELUK. Zaterdagmorgen reed de groenten- handelaar A. Walraven uit Breda met zijn vrachtauto, waarin mede zijn vrouw en beide kinderen geze ten waren, ter hoogte van het grens- kantoor te Wernhoutsbrug, gemeente Zundert, in volle vaart tegen een boom, doordat de bestuurder de macht over zijn stuur kwijt geraakte. De stuurinrichting knapte af en ver brijzelde Walraven de borstkas, ter wijl de auto in brand vloog. Voorts bekwam Walraven een zware sche delfractuur. en is aan zijn verwon dingen overleden. De andere gewonden werden naar een gasthuis overgebracht. WOORDEN VAN LOF VOOR H. M. DE KONINGIN. „In haar stille positie is zii een van de bevoegste regeeringslei- ders van onze wereld." De „New York Herald," Parijsche editie, ^schrijft in zeer sympathieke en eerbiedige bewoordingen over de Koningin. Het blad aldus het Han delsblad zegt, dat een der kenmer kendste eigenschappen van H. M. is. om op den achtergrond te willen blijven, maar de jongste crisis heeft haar voor het voetlicht van de publie ke belangstelling in de wereld ge bracht. Als constitutioneele vorstin geeft zii zelden blijk van wat in haar om gaat, wellicht is haar houding nim mer zoo duidelijk gebleken als de zer dagen. De Koningin wenschte een representatief kabinet van alle par tijen, maar tegelijk een kabinet, dat devaluatie zou vermijden. De Koningin heeft een te lange ervaring van regeeringszaken, om naar inblazingen van het oogenblik te luisteren. Haar tolerantie stijgt met de jaren en haar verhouding tot de leidende staatslieden is steeds uitste kend geweest. Nederland kent niet de incidenten, analoog aan die van Koningin Victoria contra Gladstone. De schrijver van het artikel, Lo- rent Carroil. herinnert ook aan het incident door de communisten tijdens de Troonrede veroorzaakt; „doch de Koningin ging kalm door met lezen, zonder op tè zien en zonder stemver- andering." Zelfbeheersching is de do- •mineerende factor van haar karakter, dat is tijdens de oorlogsjaren geble ken, en het wijs beleid, dat men toen en in andere crises heeft kunnen con- stateeren, versterkt meer en meer haar troon en haar persoonlijk pres- tige. De crisis over de goudquaestie heeft haar naam in de wereldpers gedurende een paar dagen naar voren gebracht, maar spoedig zal zii weer haar met opzet gekozen stille po sitie innemen, die haar tot een van de bevoegdste regeeringsleiders van onze huidige wereld maakt. VERKEERSONGEVALLEN. Zondagavond omstreeks zes uur is op den Rijksweg Nijmegen-Venlo bij Gennep een ernstige aanrijding ontstaan. Een groote personenauto, waarin 8 arbeiders waren gezeten en die bestuurd werd door R. Mus- kens uit Beuningen, is ter hoogte van café Boenen, waar de weg een flauwe bocht maakt, vermoedelijk tengevolge van een defect aan de stuurinrichting tegen een boom ge reden. De inzittenden liepen allen kwetsuren op. De 30-jarige G. Derks uit Heijqp, die op het fietspad reed, werd door den achterkant van de auto geraakt en tegen een muur van een woning geworpen. Het slachtoffer liep zwa re verwondingen op. Hij werd het huis binnengedragen, waar hem ge neeskundige hulp werd verleend. De inzittenden van den auto konden, na verbonden te zijn, huiswaarts keeren. Op den Rijksweg te Rijsoordreed in de richting Rotterdam een auto bus en daarvoor een motorrijwiel met de gebroeders v. Dalen, wonende te Rijsoord. De motorrijder is, toen hij rechts wilde afslaan, onder de autobus geraakt. Zwaar gewond werd hij naar Rotterdam vervoerd. Zijn broer die op de duo zat, werd licht gewond. Het motorrijwiel werd ge heel vernield. Zaterdagavond omstreeks half 9 is te Culemborg in de Tollinstraat bij het oversteken van den rijksweg de 60-jarige vrouw M. Budo dooreen van het veer komende auto overre- den. In bewusteloozen toestand is zij naar een ziekenhuis overgebracht. Zondagavond kwam graaf v. R. per auto uit de richting Heino in Overijssel. Uit de richting van Le- melerveld naderden de fietser T. uit 'Heino met zijn vrouw. In een bocht van den weg werd de fietser door de auto gegrepen en enkele meters j meegesleurd. De fietser werd zwaar gewond en is naar het ziekenhuis te Raalte vervoerd, waar hij aan de bekomen verwondingen is overleden. De fiets werd totaal vernield. De auto bekwam aanzienlijke schade. o 2 BOERDERIJEN AFGEBRAND. Zondagmorgen om 10 uur brak, vermoedelijk door een defect aan den schoorsteen, brand uit in de bperderij van den landbouwer H. Maas, gelegen op het Heezeland on der de gemeente Heijen in Limburg. Het vuur vond gretig voedsel in den pas binnengehaalden oogst welke geheel in vlammen opging. Een groot gedeelte van den inboedel ging mede verloren. Een kalf kwam inde vlammen om. Ook de vrachtauto van den heer Maas werd door het vuur vernield, terwijl tevens twee bank biljetten, die de zoon van den land bouwer Zaterdagavond op zijn ka mer had gedeponeerd, verbrand zijn. Een paard en twee koeien konden bijtijds worden gered. De vrachtauto was niet, de inboedel slechts laag verzekerd. Onder het gehucht Visscherweert, gemeente Roosteren in Limburg, is Zondagavond door onbekende oor zaak brand uitgebroken in de boer derij bewoond door de familie J. K. De bewoners waren afwezig. De brand werd door buren ont dekt. Men kon niet verhinderen, dat het woonhuis, schuur en stal, als mede de geheele inboedel een prooi der vlammen werden. VERDRONKEN. Zondagmiddag werd, toen de fam. Fuik zich en een tuinhuisje op een volkstuintje van de Mij. „Zuid-Hol land" aan den 's-Gravenweg te Rot terdam bevond, het l1/2-jarig zoontje vermist. Na eenig zoeken zag men, dat het mutsje van het kind op het kroos van een sloot bij het tuintje dreef. De vader begaf zich onmiddel lijk te water, terwijl ook anderen pogingen in het werk stelden om den kleine te redden.. Na eenige oogen- blikken slaagde men er in, het knaap je met behulp van een hark op het droge te halen, doch de levensgees ten waren reeds geweken. o TORPEDO AANGEBRACHT. Een Volendammer botter heeft te IJmuiden een torpedo aangebracht, die dit vaartuig had opgevischt. Het projectiel, dat vermoedelijk van ma noeuvres afkomstig is, werd in de Visschershaven overgegeven aan den torpedobootjager Z 5, die voor dit doel naar IJmuiden was gekomen. o AARDSCHOKKEN OP SUMATRA. Zaterdagmorgen is te Sabang een lichte aardbeving gevoeld. Er werd geen schade aangericht. Te Medan is op hetzelfde tijdstip een vrij sterke aardbeving gevoeld, die ongeveer een minuut aanhield. Boomen zwaaiden en klokken ston den stil. Voor zoover bekend werd ook hier geen schade aangericht. Het sterkst werd de beving gevoeld te Brastagi en de omgeving van den Sibajak, welke berg vermoedelijk de oorzaak is van de beving. Ook te Koetaradja zijn vrij hevige aardschokken waargenomen. AUTO IN BRAND. Zondagavond om kwart over acht is bij den Vlijmenschen overweg een auto bij het starten in brand gevlo gen. De wagen die bestuurd was door den eigenaar, den heer H. van Beurden uit Vlijmen, brandde ge heel uit. De zes inzittenden wisten zich op het uiterste nippertje in vei ligheid te stellen. De politie bluschte met zand en een Minimax-apparaat de laatste res ten van wat eens de wagen was. vliegweek" wordt gehouden. haarB- brevet zweefvliegen behaald. Mej. de Bink is de eerste dame, die hier haar brevet B behaalde. o DAT GAAT NAAR ÖEN BOSCH TOE...... Met de arrestatie van J. den Brok heeft de gemeente-politie te Oss weer een goeden slag geslagen. Nadat hij tijdens een streng verhoor aanvanke lijk bleef ontkennen, kwam hij einde lijk tot een bekentenis, deelgenomen te hebben aan den spekdiefstal bij slager Janssen op den Heuvel. Te vens verklaarde hij in October 1928 met N. Sch., die reeds voor de brand stichting in het paviljoen van het Sportpark in arrest zit, zich schuldig te hebben gemaakt aan den inbraak in het kantoor van de firma D. N. Hes, in de Kazernestraat, waarbij de brandkast ,met valsche sleutels werd geopend en f900 werd ont vreemd. Nog bekende hij ingebroken te hebben in 1930 bij L. van Berkel aan den Berchemschen weg, waar hij f 100 stal. INBRAAK TE BREDA. Zondagnacht is ingebroken in de kantoorlokalen van de fa. de wed. P. J. v. Nelle aan de Princenkade. De indringers verschaften zich aan DE EERSTE DAME, DIE HET BREVET ZWEEFVLIEGEN IN NEDERLAND BEHAALDE. Zondag heeft mej. Emmy de Bink, lid van de Leidsche Zweefvliegclub te Eindhoven, waar deze week „de de achterzijde toegang door het uit snijden van een ruit. Vervolgens for ceerden zij een deur, welke toegang tot de kantoren gééft. Kasten en la den werden opengebroken. Een poging om de zware brand kast mede te nemen, mislukte ech ter. Slechts een bedrag van f 10.50 wordt uit een tasch van een der be stellers vermist. Op de kantoren heb ben de nachtelijke bezoekers groote wanorde aangericht. BURGEMEESTER VAN ALBURRY TE AMSTERDAM. Zondagmorgen tegen 8 uur kwam Alburry's burgemeester de heer Al fred Waugh en zijn echtgenoote met den boottrein uit Hoek v. Holland aan het Centraal Station te Amster dam aan. Onmiddellijk begaf hij zich naar het Amstelhotel waar Dr. Slot boom van de K. L. M. den man die de Nederlandsche Melbourne vliegers zulke onschatbare diensten heeft be wezen, ontving. We hebben dan gelegenheid, aldus het A.N.P., een oogenblik met den vriendelijken Australischen magi straat en zijn echtgenoote te praten die zeer waren getroffen door de har telijkheid van de ontvangst in Neder land. Het begon al in Hoek van Hol land, begon de lieer Waugh. De heer Gielissen wachtte ons daar op, het was een der passagiers van „de Ui- ver". We hebben in Alburry bijzon der prettig gepraat." Dan vertelt het verder over zijn ontvangst in Nederland. „Aan de stations stonden groepen belangstellenden om ons toe te wui ven. Maar ik wist al dat ik hier vrienden had. Meer dan 150 brieven bereikte mij uit Holland en er is zelfs een mijnheer die mij zes maal heeft geschreven. Kijk zelf maar. Ik heb alle adressen in mijn boekje aan- geteekend en als het eenigszins mo gelijk is wil ik ze allemaal persoon lijk bedanken. Vooral de scholen die mij schreven hoop ik te kunnen be zoeken. Ik heb souvernirs voor ze meegebracht. Wij zijn bezig hetreis- program vast te stellen. Sommige plaatsen wH ik bijzonder graag be zoeken bijv. de Zuiderzeewerken daar wordt in Australië veel over gespro ken. Ik heb de sympathie van Albur ry en de geheele bevolking van Au stralië over te brengen. Ik zal het bijzonder op prijs stellen door II. M. de Koningin in audiëntie te worden ontvangen. Ook hoop ik weldra uw eersten minister Dr. Colijn te ont moeten." „Bent U al ééns eerder in Neder land geweest?" „Neen, maar het is een prachtig land met een hartelijke bevolking en ik hoop nu mijn schade in te halen. En nu moet U nog even mee naar mijn kamer gaan om de bloemen te zien die ik van alle kanten mocht ontvangen." HEUSDEN. Maandag 5 Augustus werd het Consultatiebureau vanwege het Groene Kruis alhier bezocht door 16 zuigelingen met hunne moeders, n.l. uit Heusden 7, Herpt 2, Heesbeen 1, Aalburg 1, Dron- gelen 1, Veen 2, Wijk 1, Genderen 1. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulp postkantoren werd gedurende de maand Juli ingelegd f26388.44, te rugbetaald f 19047,73. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 11539. Bij Kon. Besluit is toegekend de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden eere-medaille in brons, aan Mej. H. Bouman te Uirecht, in dienstbetrekking bij de familie Loefï Zijnen de Gier, eertijds woon achtig alhier. Op 't concours te Hedel behaalde de „Heusdensche Hengelsportvereeniging" den 2en korpsprijs, benevens een viertal personeele prijzen en wel de heeren J v. Beijnen, P. van Beursen, P. van den Oever en M. van Ooijen. A LM KEItK. Tot volontair ter gemeentesecre tarie alhier is benoemd, de heer W. de Graaf Dz. te Dussen (Hank). Zaterdagmiddag had a hier aan den Ippelschendijk een aanrijding plaats tusschen een vracht- .en een luxe auto. Laatstgenoemde bekwam ernstige ma- terieele schade. Bij voldoende deelname zal al hier a.s. winter een 2-jarige Land- bouwcursus gehouden worden. Be langstellenden kunnen zich hiervoor aanmelden tot uiterlijk 20 Aug. a.s. bij den heer C. G. de Jong. Bij de gehouden inschrijving voor de consumptietent, voor het op 23 Aug. a.s. te houden muziek- en zangconcours, is deze gegund aan den hoogsten inschrijver den heer B. J. H. Kamp te Capelle (N.-Br.). AALST. i Voor het te Boxtel gehouden examen voor bijenteelt-onderwijzer, slaagde de heer J. H. Rüger, land- en tuinbouwonderwijzer alhier. Toen de 16-jarige A. v. d. L. met den wagen naar het hooiland reed, sloeg het paard hem zoodanig tegen het been, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Een arbeider had het ongeluk te vallen, bij1 het kruien van modder uit de Wiel voor het bouwen van een nieuw stoomgemaal, waardoor een schouder werd ontwricht. Dr. C. V. S. verleende geneeskundige hulp. ANDEL. De gemengde zangvereen. „On derling Genoegen", zal op 15 Aug. as., deelnemen aan het concours te Nieuwerkerk en uitkomen in de 4de afdeeling. De muziekvereen. „Andei's Fanfare corps" heeft besloten deel te nemen aan het festival te Aalst. Onze oud-dorpsgenoot, de heer Jac. den Besten is geslaagd voor de hoofdakte. CAPELLE. De bijzondere vrijwillige land storm afd. Sprang-Capelle zal deel nemen aan den Nationalen Land stormdag op 31 Augustus e.k. te houden te Boxtel. DUSSEN. De lieer B. van Dijk alhier kreeg ongelukkigerwijze een zwaar hout, waaraan bovendien een ijzeren punt bevestigd was, op zijn hoofd, waardoor hij ernstig werd gewond. Daar Dr. v. Vuuren niet aanwezig was, begaf hij zich met een auto naar het ziekenhuis te Raamsdonks- veer, alwaar hem de eerste genees kundige hulp werd verleend. Hij bleek een diepe hoofdwonde te hebben bekomen. Doordat de pont aan 't Ca- pelsche Veer, vanwege het uitdiepen der vaargeul door baggermolens, uit de vaart is genomen en de verbinding der beide Maasoevers thans door een losse en kleinere boot wordt onder houden, ondervindt het verkeer met de Langstraat nogal stagnatie. De Stemgerechtigde Ingelan den van het Waterschap „De Hooge Maasdijk van het Benedenland van Heusden", hebben in hunne verga dering niet algemeene stemmen be sloten Ged. Staten te verzoeken het Waterschap niet op te heffen, maar zelfstandig te laten voortbestaan. GORINCHEM. Maandagmiddag had op de straatweg onder de gemeente Hoog- Blokland een hevige auto-botsing plaats, welke behoudens ernstige schade zon der persoonlijke ongelukken afliep. Uit de richting Utrecht naderde met zeer veel snelheid een luxe auto, waarin 5 personen zaten. Vermoedelijk sprong een voorband óf kon de bestuurder door de ontzettende snelheid de wagen niet omkrijgen, met het gevolg, dat de auto eêrst tegen een dikke boom vloog om vervolgens nog ongeveer 20 meter door te schieten en dan pas te stoppen. De boom werd geheel ont veld en meters verder lag het boom schors, terwijl de auto zwaar bescha digd werd aan spatborden, voorwiel, lampen en radiateur. LOON OP ZAND. In huri vergadering van 31 Juli 1935 hebben de Ged. Staten de zer provincie behandeld de bezwaar schriften van A. Snaphaan, J. D. E. v. d. Heuvel, P. J. Robben Azn. en M. J. Snoeren te Loon op Zand tegen beslissingen van den gemeenteraad dezer gemeente dd. 17 Juli 1935 be treffende toelating en niet-toelating van tot lid van den raad benoemden. De raad had besloten elf benoem den als raadslid toe te laten. Vier benoemden werden niet toegelaten, omdat hun geloofsbrief niet tijdig was ingezonden; van een der niet- toegelatenen ontbraken bovendien 'n tweetal bij den geloofsbrief behoo- rende stukken. De niet-toelating van A. Snaphaan, J. D. E. van den Heuvel, P. J. Rob ijn Azn. en M. J. Snoeren, die de kennisgeving, voorgeschreven in art. 14 der gemeentewet niet hadden inge zonden, is gehandhaafd op grond, dat hun geloofsbrieven niet tijdig waren ingezonden en de plaatsen in gevolge art. 18, laatste lid, der ge meentewet geacht moesten worden nieuw te zijn opengevallen. De toelating van de elf overige be noemden is vernietigd op grond, dat zij hun geloofsbrieven niet tijdig had tien ingezonden en de plaatsen ge acht moesten worden opnieuw te zijn opengevallen. Gebleken was n.l. dat aan geen der benoemden, ook niet aan de elf door den raad toegela- tenen, door den Voorzitter van het Centraal Stembureau bericht was ge geven van de ontvangst der mede- deeling, bedoeld «in art. 15 2e lid der gemeentewet. De burgemeester verklaarde, dat het bedoeld ont- vangstbericht door hem was getee- kend en afgegeven, doch dat door een onverklaarbare omstandigneid deze berichten voor alle gekozenen waren gevoegd bij de stukken, welke voor eiken gekozene in een afzonder lijke map worden opgeborgen. Bedoeld stuk hebben de Gedepu teerde Staten niet als een „bericht aan den benoemde" aanvaard, nu het niet aan den benoemde was ver zonden of hem ter hand gesteld. Zaterdagmiddag te ongeveer 3 uur kwamen de 15 nieuw gekozen raads leden in vergadering bijeen ter be spreking van het besluit door Ged. Staten genomen om geen enkel der gekozenen toe te laten op grond dat hun geloofsbrieven niet tijdig wa ren ingezonden. Algemeen was men van oordeel dat tegen deze beslissing beroep moest worden aangeteekend bij de Kroon, hetgeen met algemeene stemmen werd goedgevonden, op grond van het feit dat de voorzitter van het Centraal Stembureau ver zuimde hun bericht van ontvangst der mededeeling, als bedoeld in art. 15 2e lid der gemeentewet, te zenden. Alzoo is in deze kwestie het laatste woord nog niet gesproken. NIEUWENDIJK. Gevonden: een damespor;e- monnaie met inhoud. Verloren: een damesporlemonnaie met ritsluiting, inhoudende klein geld. Inlichtingen bij rijksveldwachter de Ridder. Zaterdagavond gaf het Chr. fan farecorps „Crescendo" een welgeslaagd marschconcert. Daar de directeur, de Weled. Heer S. Kuipers afwezig was, trad als directeur op de heer J. de Graaf Gz. Begunstigd door het mooie weer waren velen gekomen om deze vereeniging te beluisteren. Het verbreeden van de brug over het kanaaltje is opgedragen aan de fir ma Gebr. de Later, timmerbedrijf air hier. De hoogsfe inschrijvers voor de diverse tenten voor het concours, dat op'23 Augustus a.s. alhier gehouden wordt, waren de heeren: Koman te Werkendam voor de visch- tent. A. van Veen, Wijk, voor de ijscotent. B. Kamp, Capelle, consumptietent J. v. d. Bogert, Veen, fruittent. J. Kant, Nieuwendijk, sigarentent. OUDENDIJK. Met ingang van 15 Aug. a.si is vanwege de L.C.O.N. voor Noord brabant, voor de afd. Zuivel, tot con troleur voor het Land van Heusden en Altena benoemd, de heer C. J. van Hoven alhier. SPRANG. A.s. Zaterdagmiddag zal alhier, op een stuk weiland van den heer J. Oerlemans a.d. „Berkhaag" vanwege den Ring 's-Capelle en omstreken van Ned. Herv. Jonge!ingsvereen. op G.G. een landdag gehouden worden. Door de Chr. zangvereen. „Hallelu jah" uit 's Capelle en door „Hallelujah'' uit Besoijen zal medewerking verleend worden. De leiding berust bij den Ring- voorzitter: Ds. Cuperus uit 's Capelle. De navolgende sprekers zullen op treden: Ds. Vroeg-in-de-wei van Waddiinx- veen, onderwerp: ,,Wat kan er groeien op een droog en dorstig land?" Ds. Lans van Huizen (N.-H.), onder-t werp: „Doorbraak". I

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 2