Klumpers heeft rommel Qrootestraat 252 Waalwijk. Cursussen voor huishou= delijke voorlichting. Plaatselijk Nieuws. geworpen, waarmede nog een smakelijk en uitstekend voedsel bereid had kun nen worden. Door het bestuur van de afdee'.ing Andel en Omstreken van den Christ. Boeren- en Tuindersbond, worden in de gemeenten Andel, Eethen en Wijk dergelijke cursussen georganiseerd,ter wijl de cursussen die in de gemeente Rijswijk is gehouden, zal worden voort gezet. Deze cursussen, waaraan vrouwen cn meisjes kunnen deelnemen, worden ge geven in groepen van 6 lessen, terwijl het in de bedoeling Ligt in iedere plaats 24 lessen te doen geven. Zij zullen bestaan uit 6 lessen voor zomervoe- ding, 6 Lessen voor wintervoeding, ver der in raadgevingen ten behoeve van de voeding voor zieken en algemeene lessen. Ze zullen worden geleid door mtj. Dronkers uit Hedel. Als een bewijs, dat deze cursussen werkelijk in den smaak vallen en ge waardeerd worden, kan dienen, dat voor den cursus Rijswijk, was gerekend op 23 deelneemsters en dat dit getal is ge stegen tot 90. Ook wij achten deze cursussen van belang en wekken daarom onze leze ressen op, van de gelegenheid, die hen geboden wordt, om op het ge bied van de huishouding nog iets nut tigs te leeren, gebruik te maken. De heer Mans vraagt, of het Groe ne Kruis de subsidie beslist noodig heeft voor de exploitatie. De Voorzitter antwoordt bevesti gend en zegt dat de bemoeienissen j van het Groene Kruis steeds toene men. Vergeleken bii andere gemeen ten is de voorgestelde subsidie niet hoog te noemen. Wethouder Van der Velden zegt. in een vorige vergadering reeds het nut van een vereeniging, als het Groene Kruis is, te hebben bepleit. Het is thans mogelijk verschillende patiënten thuis te behandelen, die vroeger naar ziekenhuizen zouden moeten worden gezonden. Hierdoor wordt het Burgerlijk Armbestuur dus aanmerkelijk verlicht. Daarom stellen B. en W. voor dit jaar een eenigszins hoogere sub sidie te verleenen. De heer Bouman zegt, een voorstel te willen doen om de subsidie op het bedrag van het vorig iaar te handhaven. De Voorzitter zal dan allereerst het voorstel van B. en W., als zijnde van verdere strekking, in stemming brengen. Voor dit voorstel stemden de le den Roza, Van der Mooren, Mans en Van der Velden. Tegen de leden Sodderland, Bou man en Van Wijk. Het in de vorige vergadering aan gehouden adres van de R. K. Blin- denzorgvereeniging ,,St. Antonius van Padua," om een subsidie ten bate harer organisatie te willen toeken- Ja het is waar. Wij durven gerust te zeggen dat er vele zijn die rommel verkopen. Maar dat KLUMPER8 alt WAALWIJK, GROOTESTRAAT 252 (t. o. Spapens Schoenfabriek) rommel ver koopt, zal men niet zeggen, als ge eens zag hoeveel er wekelijks aan Costuums, Gabardine Dames- en Heeren- Regenjassen, Kinderpakjes en Werkmansgoed uitgaat. Dat is geweldig veel. Dit is wel een bewijs dat men by KLUMPERS WAALWIJK en nergens anders zoo goed kan kopen. Wij durven beweren dat er geen concurrent is die onze kwa liteit leveren kan en daarbij die enorme lage prijs. Bij ons wordt alles op eigen atelier vervaardigd. Dit bespaart ons een enorme kosten. Onze winkel is geen luxe. Maar men krijgt waar voor zijn geld. Komt allen naar WAALWIJK daar vindt U tegenover Spapens Schoenfabriek de overbekende KLUMPERS WINK8L. Wij hebben reeds COSTUUMS vanaf f 3 50, f 4 50 f 5 75 in prima kwaliteit. En dan brengen wij het best van het beste voor de grootste en dikste personen niet duurder dan I 20.Maar wat U op een ander meer betaalt, steelt U uit eigen zak. Dus wees geen dief van U zelf en ga, zooals reeds honderden doen, rechtstreeks naar t. o. Spapens Schoenfabriek van het besluit van den raad tot miet-toelating van de heeren J. D. E. van den Heuvel, P. J. Robben. A. (Snaphaan en M. J. Snoeren en te gen het besluit tot vernietiging van het besluit van den raad dezer ge meente van de 11 overige gekozenen. Voorts werd met algemeene stem men besloten, om voor het geval de beroepen tegen het besluit van Ged. Staten bij de Kroon worden gehand haafd. dat niemand der opvolgers na toelating en beëediging zitting in den raad zal nemen, zoo dat in ^it ge val, volgens den voorzitter van het hoofdstembureau, weer de eerst ge kozene voor de dan ontstane vaca tures zitting kunnen nemen. i VERKEERSONGEVALLEN. Op den weg Ti'.burgHi'. varenbeek heeft Zondagmiddag een motor-ongeluk plaats gehad, dat den berijder het le ven heeft gekost, terwijl de duo-pas sagier licht gewond werd. Een motor fiets, bestuurd door den heer A. van den Boom uit Heerlen, reed bij het passeeren van een autobus tegen een langs den weg staanden liehtpaal. V. d. B. brak bij de botsing zijn nek en was vrijwel op slag dood. Zijn broer, Martinus, die op de duo gezeten was, werd slechts licht gewond. Het stoffelijk overschot van v. d. B. is naar het Liefgesticht te Hilvarenbeek vervoerd. Zondagmiddag omstreeks ha'f twee is op den Winsumerstraatweg onder Gra ningen het 7-jarig zoontje van de fami lie v. d. S. uit laatstgenoemde gemeen te, bij het onvoorzichtig oversteken van den weg door een personenauto aange reden. De jongen werd gegrepen cloor de voorbumper, waaraan hij bleef han gen. Doordrat de auto nog trachtte hem te ontwijken, reed deze te water. De jongen bekwam een hersenschud ding en ernstige hoofdwonden. In zeer ernstigen toestand is hij naar het Aca demisch Ziekenhuis vervoerd. De beide inzittenden van de auto, me vrouw B. en haar zoon, konden op het droge worden gebracht. De wagen is later opgehaald. Zaterdagavond is de 20 jarige motor rijder van D. uit Wassenaar op den hoek van de Van Zuylen van Nyevelt- straat en den Oostduinweg met zijn motorfiets in botsing gekomen met een luxe autp, bestuurd door den heer H. uit ÏJsefononde. De motorrijder sloeg met zijn hoofd door de achterruit van dë auto en was onmiddellijk dood. Van de inzittenden van de auto wer den de echtgenoote en de beide zus ters van den bestuurder H. licht ge kwetst. Zij liepen eenige ontvellingen op en werden verbonden door den ge meentearts van Wassenaar. De poiliitie heeft het lijk van het slachtoffer de resten van de vernielde motor en ook de automobiel in beslag genomen. Zondagmiddag heeft op den Rijks straatweg te Rietveld een ernstig on geluk plaats gehad, waarbij de 78-ja- rige A. Burggraaf uit Rietveld werd gedood. TL liep op den Rijksstraatweg links van den weg. Op een gegeven oogen- bli'k stak hij1, terwijl hij daarbij omkeek, den weg over met het noodlottig ge- Volg, dat hij door een jtist passeeren- dfen motorfietsrijder werd gegrepen. Beiden kwamen te vallen. De motor- fietsrijder bleef ongedeerd, terwijl B. een dubbele schedelbreuk bekwam. Lenige oogenblikken na het ongeluk is hij aan de bekomen verwondingen overleden. De bestuurder treft geen schuld. Het slachtoffer was weduw naar. Op aandringen van de Departementen van Onderwijs en Sociale Zaken, zijn Voor het organiseeren van cursussen voor huishoudelijke voorlichting, lande lijke en gewestelijke commissie's in het léven geroepen. Voorzitter van de ge westelijke commissie Nocrdbraban", is Z.Exc. de Commissaris der Konin gin dezer provincie, terwijl er voor onze streek zitting hebben de heeren C. G. de Jong te Almkerk, secretaris van de Noordbrabantsche Maatscha-p'j van Landbouw en A. D. v. d. Schans te Andel voor den Christ. Tuinders- bond. Wat beoogen deze cursussen? Onze huisvrouwen en aanstaande huisvrou wen te leeren, op zoo zuinig mogelijke wij'ze huis te houden. Ja maar/ zullen misschien velen zeggen, dat behoef ik met meer te leeren, dat moet ik tegen woordig van zelf wel doen. Wij geven dit grif toe en gaarne nemen wij aan, dat het meerendeel onzer huisvrouwen met haar huishoudgeld zoo goed mo gelijk trachten rond te komen. Deze cursussen kunnen haar echter keren, dat het nog zuiniger kan en vaak èet beste van de groenten wordt weg Vergadering van den raad der ge meente WIJK EN AALBURG, gehouden op Donderdag, 8 Au gustus 1935, des namiddags half vier. VoorzitterEdelAchtb. Heer C. B. J. Landweer. SecretarisWelEd. Heer W. Bou man. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring. De secretaris doet voorlezing van het formuliergebed, vervolgens van de notulen der vergaderingen van 13 Maart en 19 Juni 1935, welke onveranderd worden vastgesteld. Aan de orde zijn Mededeelingen en ingekomen stuk ken. Goedkeuring van Ged. Staten op het raadsbesluit tot vermindering van den door N. v. d. Maaden jaarlijks te betalen canon voor uitgifte in erf pacht van een strook grond in de Dijkkuilen te Wijk. Goedkeuring van Ged. Staten op het raadsbesluit tot onderhandsehe verkoop van een stukje grond aan A. van Wijk in de Polstraat voor uit breiding van een schuurtje. Afschrift van het proces-verbaal der zitting van het hoofdstembureau en van de processen-verbaal der stem- bureaux, betreffende de verkiezing van leden van den gemeenteraad. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Adres van het Bestuur der ver eeniging Het Groene Kruis. Af dee ling Wijk, Aalburg en Veen om. evenals het vorig jaar, haar een sub sidie te willen verleenen. De Voorzitter deelt mede. dat B. en W. voorstellen voor het jaar 1935 een subsidie toe te kennen van f 200. De heer Van Wijk informeert naar de hoegrootheid der subsidie, welke het vorig jaar is verleend, waarop de Voorzitter antwoordt, dat toen een subsidie van f 160 is toegekend. De heer Van Wijk zou het ook voor dit jaar hierbij laten. Men dient ook rekening te houden met de fi- nancieele positie der gemeente en die wordt er niet beter op. De opbrengst van de gemeente goederen valt te gen. Spreker is niet tegen het ver leenen van een subsidie, maar er rijn nu eenmaal grenzen. nen, wordt thans met algemeene stemmen afgewezen. Adres van D. van Wijk', A. van Helden en J. Bouman, herbergiers te Wijk en Aalburg, om ontheffing personeele belasting voor hun bil jarten. De Voorzitter deelt mede. dat B. en W. voorstellen het wettelijk tarief van f 20,— in hoofdsom, dat 1 Jan. 1933 werd gehalveerd, thans terug te brengen tot f 5,B. en W. willen hiermede andermaal eenigszins tege moet komen aan de malaise, welke ook de herbergiers in hun bedrijven ondervinden. De heer Mans bepleit algeheele opheffing der belasting. De biljar ten leveren tegenwoordig toch al niets op en daarenboven moeten de café houders nog f 40 vergunningsrecht betalen. De Voorzitter ontraadt dit laatste. Bii algeheele afschaffing wordt te genover hen, die geen biljart hebben, feitelijk een onbillijke concurrentie aangedaan. Met algemeene stemmen wordt hierop besloten het tarief voor bil jarten in hoofdsom te bepalen op f 5. Verzoek van het Bestuur der fan fare „Oefening en Uitspanning" te Wiik, houdende de mededeeling, dat het in het voornemen ligt het tuintje voor hare muziektent te gaan verfraaien, in verband waarmede wordt verzocht het betreffende ter- reintje voor een aantal jaren in erf pacht te willen afstaan. De Voorzitter zegt, dat B. en W. voorstellen goedgunstig op het adres te beschikken en het gevraagde ter- reintje voor 30 jaren in erfpacht zou den willen geven tegen betaling van een jaarlij ksch er) canon van f 1, De heer Van Wijk zou de bestaan de toestand willen handhaven. Nie mand denkt er aan hierin verande ring te brengen, ook de raad niet. De vereeniging houdt een en ander net jes bij. Spreker is er niet voor het ter- reintje voor 30 jaren voor vast af te staan. De Voorzitter vindt het alleszins begrijpelijk, dat nu de vereeniging het tuintje wil gaan verfraaien, rij meer rechtszekerheid wil hebben. De heer Bouman zegt eveneens er tegen te rijn het bedoelde terrein- tje voor 30 jaren in erfpacht af te staan. Men kan nooit weten, wat er in die dertig jaren gebeurd. We heb ben dit gezien eenige jaren geleden met vergrooting van het schoolge bouw. De vereeniging wordt tot dus verre ook niet lastig gevallen. Wethouder Roza zegt. dat wan neer het bezwaar der leden uitgaat tegen den tijdsduur van 30 jaren, deze gevoeglijk op 5 of 10 jaren kan worden gesteld. De vereeniging zelf heeft in haar adres geen termijn ge noemd. Wethouder Van der Velden be strijdt vervolgens de meeningen van de leden Van Wijk en Bouman. Hij zou niet weten voor welk doelein de het stukje grond benut zou kunnen worden. Het eenigste is, dat het ge voegd zou kunnen worden bii den tuin van het schoolhuis, maar deze is toch groot genoeg. De Voorzitter brengt hierop het voorstel om het betreffende stukje grond voor 10 jaren in pacht af te staan, in stemming. Voor dit voorstel stemden de le den Roza. Van der Mooren, Mans en Van der Velden. Tegen de leden Sodderland, Bou man en Van Wijk. Voor een termijn van -30 jaren wordt vervolgens opnieuw in erf pacht genomen een strook grond der Domeinen nabij de aanlegplaats, be nevens het aanlegsteiger, respectie velijk voor f 10 en f 2.50 per jaar. Aanbieding gemeenterekening, die der afdeeling Aalburg en het G.E.B., dienst 1934. Deze rekeningen worden voor na der onderzoek in handen gesteld van een commissie, waartoe de Voorzit ter aanwijst de leden Van Wijk, Bou man en Mans. Vervolgens wordt met algemeene stemmen besloten tot aanvulling der algemeene plaatselijke politie-veror- dening met een bepaling, waarbij het verboden is vogels welke op eeniger- lei wijze geblind of verminkt zijn, gevangen te houden of in bezit te hebben. Wijziging plaatselijke bouwveror dening. De Voorzitter doet voorlezing van een ontwerp-besluit, waarin de wij zigingen zijn opgenomen en welke hoofdzakelijk van redactioneelen aard zijn. Met 6 tegen 1 stem wordt beslo ten voornoemde wijziging aan te brengen. De heer Mans stemde tegen, daar het bouwen op den duur onmoge lijk zal worden gemaakt. De Voorzitter deelt hierna mede. zulks naar aanleiding van de bijeen komst van Woensdagavond, dat B. en W. een crediet aanvragen van ma ximum f 7500 voor aankoop van een ambtswoning voor den burgemeester. Het punt is reeds genoegzaam be sproken zoodat naar zijn meening tot stemming 'kan worden overgegaan. De heer Roza zal vóór stemmen en wil nog even rijn stem motivee- ren. Tot dusverre heeft de burge meester steeds in .Wijk gewoond. Wordt geen ambtswoning aange kocht, dan is het gevaar niet denk- beelding, dat hierin nu en voor de toe komst blijvend verandering wordt ge bracht. Dit is het motief waarom hii voor een ambtswoning zal stemmen. De heer Sodderland zegt. dat de ze kwestie meermalen ter sprake is gebracht en hii steeds de niet benij denswaardige positie innam den door slag te moeten geven. Wanneer het er over gaat in deze bijeenkomst een beslissing te nemen wil spreker wel verklaren, dat hii tegen zal stemmen, om tweeërlei redenen. In de eerste plaats omdat hii den burgemeester genoegzaam in staat acht zelf een woning te bouwen, in de tweede plaats omdat, waar het de laatste uitvaart van den raad in zijn oude samenstelling is, hii van oordeel is, dat de nieuwe raad hierin een be slissing behoort te nemen. De Voorzitter meent, dat de oude raad in deze zaak meer comptabel is dan de nieuwe. Deze heeft de kwestie herhaalde malen besproken en mee voorbereidt. De heer Van der Mooren is voor het voorstel op de bekende voor waarde, dat het n.l. voor de gemeente geen financieele nadeelen mag bren gen. De Voorzitter heeft dit zelf toe gezegd en hij vertrouwt, dat op die basis een en ander zal worden inge richt. De toestand is thans dringend want een lid van het Kerkbestuur van Aalburg heeft hem pas gezegd, dat de volgende week op een pre dikant zal worden uitgezien. Wethouder Van der Velden geeft den Voorzitter in overweging zijn ver zoek terug te nemen, daar, hii heeft het daar straks reeds gezegd, dit toch keldert. De Voorzitter is thans gedwongen om Wijk te verlaten. Het is niet in het belang der gemeente, dat de burgemeester elders moet gaan wonen, dit zeggen ook de te genstanders. Het gaat hier over het algemeen belang en niet over een bepaald persoon. Wanneer spreker persoonlijk moest rijn, zou hii wel licht ook anders handelen. Het voorstel van B. en W. hierop in stemming gebracht wordt verwor pen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de leden Sodder land. Bouman, Mans en Van Wiik. Voor de heeren Roza. Van der Mooren en Van der Velden. De vergadering wordt hierop ge schorst voor het onderzoek der ge loofsbrieven van de nieuw inkomende /eden. waartoe de Voorzitter aanwijst de leden Bouman en Sodderland. Na heropening wordt medege deeld, dat de geloofsbrieven in orde zijn bevonden en tot toelating van alle leden kan woorden besloten. Aldus geschiedt. Hierop vindt opnieuw schorsing der vergadering plaats voor de ge- bruiklijke toemaatverpachting. Na heropening der vergadering wordt het gepachte den huurders ge gund. Op rijn verzoek wordt vervolgens aan W. Bouman met ingang van 1 September 1935 eervol ontslag ver leend als administrateur van net Elec- triciteitsbedrijf. Met ingang van ge noemden datum wordt als zoodanig met algemeene stemmen benoemd de heer W. A. Schouten, gemeente-ont vanger. Bij de rondvraag informeert de hr. Mans naar de verfwerkzaamheden van de Ebshuisjes, die door den Voorzitter worden verstrekt. De heer Van Wijk brengt ander maal den slechten toestand, waar in de Heusdensche Dijk zich bevindt, ter sprake. Alle leden onderschrij ven de onhoudbaarheid van den toe stand, meenen evenwel, dat er bii het huidige droge weer niets aan te doen is. De Voorzitter zegt hierop, waar het de laatste vergadering in deze samenstelling is, den raad dank voor de aangename samenwerking. Het spijt hem wel zeer de tegenwoordige leden Van der Mooren en Sodderland niet meer te zien terugkeeren. Hij brengt dank voor de prettige ma nier van samenwerken en voor alles wat zij in het belang der gemeente hebben' gedaan. Hii hoopt, dat het hen in hun verder leven goed moge gaan. De heer Van der Mooren dankt den Voorzitter voor de gesproken woorden. De heer Sodderland dankt den Voorzitter eveneens voor zijn waar- deerende woorden, die hii zeer op prijs stelt. Als spreker er op had gestaan was er misschien wel een weg geweest, om in den raad terug te komen. De kiesvereeniging te Aal burg heeft niet in allen deete tegen over spreker vriendelijk gehandeld, doch zij heeft het recht, als zii meent, dat bekwamer personen gevonden kunnen worden, deze ook worden voorgedragen. Spreker zal de kies vereeniging voor haar handelwijze dan ook geen wrevel toedragen. Dat de thans gekozenen bekwamer rijn. dan spreker wil hij gaarne erkennen. 'Spreker hoopt, dat men elkander in. den nieuwen raad geregeld goed zal verstaan en men alleen het belang van de geheele gemeente zal zien. De tijden zijn zorgelijk en veel verbe tering is er nog niet te zien. Spreker dankt voor de onderlinge waardee ring in de raadsvergaderingen, ze ker was er verschil van politiek' in richt. doch dit gaf nooit geen reden tot klachten. De vergaderingen die spreker heeft meegemaakt, Zullen bii hem dan ook steeds in aangename herinnering blijven en hii zal er steeds met genoegen aan terug den ken. De Voorzitter sluit hierop de ver gadering. HEUSDEN. GEVONDEN VOORWERPEN. Een bruin lederen kinderportemonnaie met inhoud. Terug te bekomen aan de Marechaussee kazerne te Heusden. Maandag 42 Aug. werd het Con sultatiebureau voor Zuigelingen vanwege het Groene Kruis alhier bezocht door 46 zuigelingen met hunne moeders, namelyk uit Heusden 4, Oudheusden 4, Wijk 3, Veen 3, Nederhemert 4, Genderen 4, Eethen 4, Drongelen 4 en Heesbeen 4. Door M. Bax is Zaterdagmiddag nabij het Bernsche veer met de hengel een bliek gevangen van ruim 4y8 pond. Zondagavond gaf de fanfare der H. Familie haar aangekondigde 2e Zomer- concert op de muziektent, onder leiding van haren directeur den heer W. van Heivoort uit Nieuwkuik. Er werden een 8 tal nummers op verdienstelijke wijze uitgevoerd. Door het prachtig zomerweer was een zeer talrijk publiek aanwezig. Naar wij vernemen zal door de „Heus densche Fanfare" Zaterdag 24 Aug. het 2e Zomerconcert worden gegeven onder leiding van den directeur den heer Joh. van Berkel uit Ammerzoden. ALMKERK. Dezer dagen slaagde te Dordrecht voor examen M.U.L.O. Mej. E. de Jong alhier. - Naar wij vernemen zijn de heeren J. Verschoor en A. Z. Snoek alhier, res pectievelijk als voorzitter en secretaris, benoemd voor de pas opgerichte vereeni ging van werkgevers. Zaterdag 17 Aug. hopen W. v. Wijk en echtgenoote den dag te her denken, dat zij voor 40 jaar door den H. Klumpers Kleedingwinkel

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 2