CONCERT Plaatselijk Nieuws de gelden voor het bruggenplan bijeen te brengen. Nu is het altijd uiterst gemakkelijk en populair een streep te halen door heffingen. Daardoor alleen wordt een financieel probleem nooit opgelost. In dien wij nieuwe bruggen wenschen. en wij hebben ze broodnoodig. dan moeten die betaald worden. De regee ring moest dus naar een nieuw systeem voor financiering van den bruggen bouw zoeken. Naar wij vernemen, heeft zij dat ge vonden. door over het geheele land den benzineprijs te verhoogen met G cent per liter. Alvorens tot dit besluit te geraken, heeft men te 'sGravenhage rijpelijk het voor en tegen er van overwogen. Er tegen pielt de overweging, dat v.n. zekere steden en streken profiteeren van de oude en nieuwe bruggen. Niettemin zullen thans de kosten drukken op het geheele land. Daar staat tegenover, dat alle provincies groote voordeelen trekken uit de publieke wer ken ,die over het geheele land worden uitgevoerd. Juist de Noordelijke pro vincies, Groningen en Friesland, die van den nieuwen bruggenbouw slechts !n beperkte mate profiteeren, hebben een niet onaanzienlijk voordeel uit de milhoenen, besteed voor den afsluit dijk, die voor de automobilisten uit Noord-Brabant en Gelderland weer van minder beteekenis is. Dit 'neemt niet weg, dat iedere nieu- w.e Verhooging van den benzineprijs als een zwaar euvel moet worden be schouwd en dat zelfs de verhooging met 1/2 cent aan het land in het geheel ten minste zoo zware lasten oplegt als dit met de tolheffingen het geval zou zijn geweest. Een eenvoudige be rekening toont dat aan. DE PRINSES WINKELT TE CRIEFF. De Tel. meldt uit Crieff, d.d'. 21 Aug.: Prinses Juliana deed gisteren inkoo- pen in een manufacturenwinkel in de stad en onmiddellijk verzamelde zich een groote menigte buiten den winkel. Ten einde aan de nieuwsgierigen te ontkomen, verliet de Prinses den win kel door een achterdeur, welke in een nauwe steeg uitkomt naast een stal'. Daar wachtte zij op de aankomst van haar auto. De menigte snelde naar de steeg en juichte de Prinses luide toe. OVERREDEN EN GEDOOD. Het zesjarig zoontje van de familie Erich, wonende aan den IJweg te Half weg, liep dicht bij de ouderlijke wo ning plotseling achter een paard en wa gen vandaan, met het gevolg, dat het ventje door een passeerende vracht auto uit Zaandam werd gedood. Woensdagmiddag is mevrouw K. te Breukelen, die voor haar woning uit de autobus stapte, door een luxe au'.o, komende uit de richting Utrecht, ge grepen en vrijwel onmiddellijk gedood. De negen-jarige jongen H. van Da len, die per rijwiel, in gezelschap van zijn moeder, op wreg was naar het Blaemendaalsche strand, is door een auto gegrepen. De jongen was op slag dood. o ONTWERP „VASTE LASTEN." Het Hbl. meldt Naar ons ter oore komt zal het Voorloopig Verslag over het ontwerp „Vaste Lasten" vermoedelijk onge veer oen week vóór den aanvang van ihet nieuwe parlementaire zittings jaar verschijnen. DE STAGNATIE IN DE VER LEENING VAN HYPOTHEKEN. Regeering streeft naar verbetering. Wegens de stagnatie, die er heerscht inzake het verstrekken van .jgeld onder hypothecairverband heeft de minister van Sociale Zaken, mr. jM. Slingenberg, namens de Regee ring, Vrijdag j.l. een bespreking ge houden met vertegenwoordigers van de Vereeniging van Directeuren van Hypotheekbanken, van den Neder- üandschen Spaarbankbond, van den iBeleggingsraad en van de Vereeni ging ter Bevordering van het Levens verzekeringswezen. De Minister streeft er naar, in den bestaanden toestand, in gemeenschap- jijelijk overleg, verbetering te brengen. Tijdens de besprekingen, die, naar •wordt gemeld, een bevredigend ver loop hadden, werd in het bijzonder maar voren gebracht, dat de onze kerheid, die er heerscht, omtrent het 4ot van den gulden, zoomede het ^wetsontwerp inzake de vaste lasten de credietmoeilijkheden hadden ge stimuleerd. De aan de bespreking deelnemen de instellingen zullen der Regeering, hetzij individueel, hetzij gemeen- ^schappelijk, nader schriftelijk van ad- ■ytes dienen. LI JGiLii iSL_ te geveu door de „HEUSDENSCHE FANFARE" onder leiding van den heer Joh van Bkrkel uit Ammerzoden, op Zaterdag 24 Augustus 1935, des avonds om 8 uur (Z.T.) op de muziektent Vischmarkt alhier. HEUSDEN. Vergadering van den raad de zer gemeente op heden Vrijdag des nam. 8 uur. Aan de orde: 1. Notulen der vergadering van 1 Augustus 1935. 6. Voorstel van B. en W. tot in trekking der verordening betreffende de classificatie dezer gemeente en der voormalige gemeenten Herpt, Oud heusden en Hedikhuizen, de laatste voor zooveel betreft de gebieden, ge voegd bij deze gemeente, voor de hef fing der personeele belasting en der verordening tot vervanging van be lastingbedragen, voorkomende in de wet op de personeele belasting en tot vaststelling van nieuwe verordenin gen. 8. Verzoek van een ingezetene de zer gemeente om een bijdrage in de kosten van vervoer van zijn kind naar een school voor buitengewoon lager onderwijs. A.s. Zondag vertrekt van hier des morgens de processie ter eere van St. Bernardus naar Ulicoten. De bedevaartgangers maken, als naar ge woonte, den tocht per autobus. Zaterdagavond om half zeven heeft op het plein aan de voormalige Muloschool een simultaan seance dammen plaats tegen den meester- dammer A. de Graag alhier. Gespeeld wordt door 35 spelers, o.w. verschil lenden met gevestigde reputatie. Evenals de vorige maal is deze wedstrijd vrij toegankelijk; alleen worden belangstellenden verzocht het aan te bieden bloempje te koopen. Deelnemers worden verzocht op tijd aanwezig te zijn en verder plaats te nemen volgens het nummer dat op de kaart voorkomt. Algemeen leider: Gijsb. Jonker. Donderdagavond waren op de Maas nabij deze gemeente eenige per sonen aan het kanovaren. Het on geluk diende dat de kano omsloeg. Twee ervan zwommen naar den kant, doch v. H. die niet zwemmen kon klampte zich aan de kano vast en werd door een roeiboot behouden aan wal gebracht. Met verwijzing naar de ad vertentie in dit blad vestigen wij er de aandacht op dat voor kinderen, die voor het eerst de R.K. Bewaar school wenschen te bezoeken, de aan gifte vóór 1 Sept. moet geschieden. Kinderen beneden de drie jaar kun nen niet worden toegelaten. De Provinciale Commissie voor de bevordering van Rijkswege van de Vee fokkerij in Noord-Brabant, heeft besloten te bepalen, dat het onderzoek van spring- stieren in 1935 voor de maand September o.m. zal plaats hebben te Heusden op 16 Sept. tel uurn.m. te Almkerk op 16 Sept. te half 4 n. m. te Waalwijk op 16 Sept. te 11 uur v.m. AALBURG. Maandag, 26 Augustus, hoopt Ds. Kok uit Yeenendaal des avonds om zeven uur (O.T.) voor de Ger. Gem. alhier op te treden. ALMKERK. A.s. Zaterdagavond hoopt de Korfbalver. A.K.C. alhier, een vriend schappelijke wedstrijd te spelen te- .gen G.K.V. te Gorinchem. Dinsdag 27 Augustus des namid dags drie uur (Z.T.) zal de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen komen. AALST. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders van Poederooijen dd. 22 Aug. 1935 is aan de Gemengde Zangrereeniging T.O G.I.D.O. alhier vergunning verleend voor het houden van een loterij. De Gemengde Zangvereeniging T.O G.I.D.O alhier zal Zaterdagavond bij het Café W. van Dijk, met medewerking van andere vereenigingen, een zomer- concert geven. BENEDEN-LANGSTRAAT. Naar het hooi is thans veel vraag en men besteedt voor het goe de handelshooi ook niet meer dan f 8 a f 9 per 300 K.G. De toemaat geeft een goede snede en bij zeer gunstig weer wordt deze prachtig ge wonnen. BRAKEL. In deze gemeente is door het Gemeentebestuur een proef genomen van het stofvrij maken van de wegen, nabij de 0. L. School alhier. De Oaancieele toestand der gemeente laat het echter niet toe om de geheele gemeente stofvrij te maken. Het Gemeentebestuur heeft zich echter wel bereid verklaart, aan die gene, die den weg voor of naast hun huis stofvrij willen laten maken, hunnen tusschen komst te verleenen bij voldoende deelname. Wie dus van deze gelegen heid gebruik wil maken kan zich ten gemeentehuize vervoegen. De kosten van deze stofvrijmaking bedragen 6 cent per strekkende meter. CAPELLE. Na gehouden aanbesteding is het afbreken van een lokaal der voormalige O. L. School in de Nieuwstraat alhier, opgedragen aan den heer G. Paans, als zijnde de laagste inschrijver. J.l. Dinsdagavond is het 4-jarig zoontje van M. B. spelenderwiize in het afwateringskanaaltje aan den Winterdijk geraakt en jammerlijk verdronken. Men kan zich de droefheid der ouders voor stellen. DUSSEN. Zaterdag 24 Aug. a.s. des nam. 5 uur (Z.T.) zal een openbare vergadering worden gehouden van den raad dezer gemeente. Agenda: 1. Ingekomen stukken en mede- deelingen. GENDEREN. Onder leiding van Ds. Kuyper maakte de naaikrans „Helpt Elkander" een jaarlijks uitstapje. De reis ging over Zaltbommel en Tiel naar Hien en Dode- waard, een vroegere standplaats van Ds. Kuyper, waar de kerk bezichtigd werd. Daarna werd via Lekker veer naar Wage- ningen gereden ter bezichtiging o.m. van het Laboratorium der Landbouw Hooge School met de vele tropische planten en ook aaronskelk, die helaas niet bloeide. Op den Wageningschen berg werd terdege geprofiteerd van het natuurschoon dat hier geboden werd en ook van de prach tige vergezichten van de Betuwe, die vanaf de slingerpaden van dezen berg te aanschouwen zyn. Vervolgens werd door gereden over den prachtigen Veluwezoom naar Doorn, alwaar het beroemde Rosarium van ex-keizer Wilhelm werd bezichtigd. Hierna werd nog bezocht de piramiden van Austerlitz. Verder ging het naar Utrecht waar gewinkeld werd. De terugreis werd over Gorinchem gemaakt. Om kwart voor tien arriveerden alle zeer voldaan in Genderen terug. 's-GRAVENMOER. In de ledenvergadering der Oranjevereen. werd besloten den ge boortedag van H. M. de Koningin op 3 Sept. a.s. feestelijk te herdenken. Bij de Geref. Kerk werd in de maand Juli gecollecteerd voor de Diaconie f3765; voor de Kerk f40.77; een extra-gift voor de Kerk en Diaconie f25; Emeritus Predi kanten f 10.36; Evangelisatie arbeid f8.95. Het uitdiepen der 'sGraven - moerschevaart, hetwelk werd uitge voerd in werkverschaffing, is thans gereed gekomen, hetwelk een mooie verbetering is geworden. Thans is er een begin gemaakt door de werk- loozen met het uitdiepen en verbree- den der bermslooten van de 's-Gra- venmoerschen polder. Het bouwen van twee beton nen bruggen over de 's-Grevelduin- sloot en de Smitssloot te Waspik voor rekening der gemeente alhier, is bij inschrijving opgedragen aan H. J. Kanters alhier. NIEUWENDIJK. Naar we vernemen, zal op 31 Aug. vanwege de Chr. school vereeniging een kinderfeestje georganiseerd worden, waar aan |verscbillende spelen' verbonden zijn. Morgen (Zaterdag)avond 7 uur (O.T). zal de K. E. Harmonie „De Bazuin" te Gorinchem directeur de WelEd. Heer L. J. Gerritse eën concert geven op het concoursterrein alhier. De Korfbalclub Rust—Roest" behaalde de tweede prijs op de serie wedstrijden uitgeschreven door de Korfbalclub „Velox" te Lage Zwaluwe. De heer A. Kant was de laagste inschrijver voor het maken van den weg door het alhier aan te leggen plantsoen voor f 369.50. RAAMSDOXK. Alhier is Donderdagavond kwart voor zeven een boerenkar door den trein, die uit de richting Lage Zwaluwe kwam, gegrepen en over een afstand van circa 75 meter meegesleurd. De voerman J Boenders uit deze gemeente werd van de kar geslingerd en kwam langs de spoor baan terecht, waar hij bleef liggen. Hy bleek een gapende hoofdwonde te hebben bekomen en werd per auto naar een ge neesheer te Waspik vervoerd. Zijn toe stand is niet levensgevaarlijk. De paarden brachten het er wonder boven wonder af zonder letsel de kar werd geheel ver nield. KAAMSDONKSVEEH. Op Zaterdag 31 Aug. zullen de wandelmarschen, uitgeschreven door de Oranjevereen. alhier, worden gehouden; afstanden 10 en 30 K.M. Start vanaf het Heereplein; voor 10 K.M. marsch, 's morgens om 9 uur en 30 K.M. marsch 's middags om half twee. Aan de eerste marsch deelnemers van 10 tot 14 jaar; en aan de laatste deelnemers boven 14 jaar. Inleggeld respectievelijk 10 en 50 cent. Ds. W. Oost zal zeer waar schijnlijk Zondag 6 Oct. alhier zijn intree doen, na des morgens beves tigd te zijn door Ds. de Wilde van 's-Gravenhage. OUDENDIJK. Bij de gehouden inschrijving door het bestuur der Oranjevereen. voor het exploiteeren van de con sumptietent op 31 Aug. a.s., was de hoogste inschrijver de heer W. v. Straten te Almkerk, wie daarvoor werd aangegaan. Voor snoep- en fruit- tent werd de heer H. v. Burgel te, Sleeuwijk aangewezen. Door het schichtig worden der paarden geraakte Woensdag een met 2 paarden bespannen wagen in een sloot. De voerman V. wist zich tij dig te bergen, ook de paarden kwa men zonder letsel op den wal, zoo dat alles nog vrijgoed afliep. POEDEROIJEN. Donderdagmorgen had de inschrij ving plaats voor het maken van een electrische installatie in de veldwachters woning en de openbare lagere school alhier. Ingeschreven werd als volgt J. Janse te Aalst f 64 30 M. H. Teeuwen te Zuilichem - 68.45 P. van Wyk te Poederoyen 95.70 Schrievers te Zuilichem - 120. Gunning aangehouden. SLEEUWIJK. Vrijdag 16 dezer arriveerden er aan het van ouds bekende veer huis van de Fam. Sprenger alhier 2 luxe auto's waaronder een van de K.L.M. waarin o.a. zich bevond de in ons land vertoevende burgemeester van Albury, waaéaan de K.L.M. in verband met de landing van de Uiver, zoovele verplichtingen heeft. De burgemeester heeft met zijn ge volg eenigen tijd in genoemd veer huis vertoefd en heeft daarna zijn handteekening achtergelaten met ver melding dat hij een uurtje zeer ge zellig ten huize van de Fam. Spren ger had vertoefd. Daarna is het ge zelschap vertrokken om terug te kee- ren naar Schiphol. Het gezelschap was eerst voornemens een bezoek te brengen aan het slot Loevenstein, doch door onvoorziene omstandighe den moest daarvan worden afgewe ken. Het is zeker een eer voor onze gemeente zulk een bezoek te mogen ontvangen en niet het minst voor de Fam. Sprenger, die ook thans weer getoond heeft te kunnen zorgen voor een keurig nette bediening, waarvan meer dan eens door vooraanstaande autoriteiten werd deelgenomen. En kele jaren geleden werd hier zelfs een lunch gebruikt door de kroon prins van Italië met zijn gevolg. Terwijl de heer P. Sterrenburg alhier den Rijksstraatweg afwandelde werd hij door een hem achteroprij- dende vrachtauto aangereden. Won der boven wonder liep het ongeluk met eenige lichte blessuren aan han den en beenen af. De oorzaak van het ongeval is te wijten aan het feit dat de chauffeur half ingedommeld achter het stuur zat. Dezer dagen werden van den landbouwer T. C. v. d. Waal alhier een vijftal melkkoeien uit de weide ontvreemd. De politie werd met het voorval in kennis gesteld. Deze stelde een onderzoek in. Na eenig zoeken vond men het vee op den Rijksstraat weg nabij het fort Uppelschendijk terug. Van de(n dader(s) geen spoor. SPRANG. De heer H. Kor te weg voor heen onderwijzer aan de Chr. school, thans onderwijzer aan de school in de Nieuwstraat, slaagde voor het examen hoofdacte L. SPRANG CAPELLE. Oranjefeest te houden, op Za terdag 31 Augustus 1935 alhier. 2 uur. Opening van de feestelijk heden voor het gemeentehuis. Het fanfarecorps „Sirenazal enkele ko ralen en het Volkslied spelen. 2.15 uur. Volksspelen te houden op het weiland tegenover het Ge meentehuis. De volgende volksspelen zullen worden georganiseerd: 1. Mastklimmen. Leeftijd 16 jaar en ouder. 2. Tonnetje steken. Leeftijd idem. 3. Ringsteken op fietsen, voor da mes en heeren. Leeftijd 17 jaar en ouder. Voor dames op versierde fietsen, waarvoor extra prijzen worden uit geloofd. 4. Touwtrekken voor jongens van 1416 jaar. 5. Eierloopen voor dames van 14—18 jaar. 6. Wedloop met hindernissen voor jongens van 1416 jaar. 7. Wedloop met hindernissen voor dames van 16 jaar en ouders. Voor elk onderdeel zullen een drie tal fraaie prijzen beschikbaar wor den gesteld. Inleggeld 10 cent. Aanmelding tot 26 Aug. bii G. A. S. de Bas, Ant. v. Vuuren, S. Rempt, A. H. Willemsz en E. T. Heij. 's Avonds 7.30 uur. Korte toe spraak dool* burgemeester Smit. Daarna concert door „Sirena," „Excelsior," „Hallelujah'' en het leugdkoor. Toegang vrij. Bezoeke rs w orden u itgenoodi gd e en.' tekstboekje of spelt je te koopen ter bestrijding der onkosten. VEEN. GEVONDENeen portemonnale met inhoud en een drietal sleutels. Terug te bekomen bij den gemeente veldwachter alhier. De zangvereen. „Zanglust" is voor nemens om op 31 Aug. a.s. deel te nemen aan het festival te Aalst. WASPIK. Van Zondag 25 tot en met Dinsdag 27 Augustus wordt alhier, de jaarlijkscbe kermis gehouden. Op het kermisterrein zijn reeds ver schillende inrichtingen voor verma kelijkheden opgesteld. Oudergewoonte geeft de har monie „Volksvlijt en Volksvermaak" a.s. Maandagmorgen 10 uur voor ha re leden een matinée, met medewer king van het Waspiksche tooneel- en opeiettengezelschap „Eintre Nous." Opgevoerd zal worden de operette in een bedrijf „Cartouche" en de Revue 1935 „Waspik in woord en beeld" in 12 tafereelen. Vooral de revue zal veel bijval oogsten. De schouwburgloge van Piet Vink geeft des avonds om 8 uur tooneel- voorstellingen. Zondagavond „De Voddenraper van Parijs," Maandag „Beatrijs'' en Dinsdag „De IJzeren Jonkvrouw." In het café van den heer Chr. Mon- tens wordt Dinsdagmorgen een ma tinée gegeven door het Duo Mar ton. In verschillende café's bestaat voorts gelegenheid tot dansen. Moge de kermis door geen enkelen wanklank worden verstoord. De keuring van springstieren zal voor deze gemeente worden ge houden op Maandag 16 September a.s., des voormiddags elf uur te Waal wijk. WOUDRICHEM. Het bestuur der Land- en Tuinbouwver. „Land van Altena", be noemde in de vacature v. Hoven, tot veilingmeester de heer A. P. Bron te Rijswijk. De visscherij levert voordevis- schers dezer gemeente nog zeer po vere resultaten op. Zoo nu en dan wordt er eens een zalm gevangen, doch deze visscherij, welke vroeger het hoofdmiddel van bestaan voor het meerendeel der visschers beteekende, levert de laatste jaren zoo goed als geen resultaten op. Verschillende vis schers hebben hun bedrijf geheel stil gelegd en zijn op steunverleening of werkverschaffing aangewezen. De echtelieden L. G. de Joo- de-B. R. Berm alhier herdachten 20 Aug. j.l. ónder veel blijken van be langstelling hunne 25-jarige echtver- eeniging. De Ontvanger der Dir. Bel. enz. te Woudrichem maakt bekend, dat zijn kantoor op 31 Aug. a.s. (Koninginnedag) is gesloten. iiJ 2. Mededeeling ingekomen stuk ken. 3. Voorstelling van B. en VV. vast stelling zekerheid Rentmeester Gods huizen. 4. Benoeming rentmeester Gods huizen. Aanbevolen worden: 1. P. J. Verschure; 2. A. v. d. Pol. 5. Voorloopige vaststelling der rekening van deze gemeente en der voormalige gemeenten Herpt, Hedik- huizen en Oudheusden en der reke ning van het Vleeschkeuringsbedrijf Heusden en van het Electriciteitsbe- drijf der voormalige gemeente He- dikhuizen. 7. Voorstel van B. en W. tot wij ziging Gemeentebegrooting 1935. 9. Reclames schoolgeld en hon denbelasting. 2. Aanbieding gem.-rekening '34. 3. Vaststelling Ketenverordening.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 2