Binnenland. en koopt Uw REGENMANTEL - bij ATHMER-MARTENS, Qorcum. Wnnrnm nmHnt dan een Mantel kooPl met ödl UI11 UlllUClt volledige garantie voor waterdicht. IN ALLE MODERNE TINTEN GORINCHEM. Alhier, is Maandagavond opge- vischt- het lijkje van het 7-jarig schip- persdochtertje Bruins uit Woerden dat Vrijdagavond onder Vuren met haar moeder verdronk bij de aanvaring, waarbij de „Nooit Gedacht" zonk. OUDENDIJK. De muziekvereeniging „Kunst na Strijd", directeur de heer P. C. v. d. Wiel, kreeg de vereerende opdracht, het Oranjefeest te Sleeuwijk op 4 Sept. a.s. met een concert op te luisteren. Voor de feesten op Koninginne dag bestaat veel belangstelling. Voor de verschillende spelen heeft het be stuur aardige prijzen aangekocht, die bij1 de winkeliers thans in de etalage te zien zijn. SLEEUWIJK. J.l. Maandag had alhier, een on geluk plaats, dat goed afiiep. Het tien jarig dochtertje van A. Paans liep na bij het Veer plotseling achter een auto vandaan en stak de straat over. met het gevolg, dat zij door een auto, die uit tegenovergestelde richting kwam werd gegrepen. Ze werd op den grond gesmakt en de wagen reed over haar heen. Toen ze echter onder de wagen vandaan kwam, bleek, dat zij behou dens eenige ontvellingen geen letsel had. Op het j.l. Vrijdag gehouden -concours is van den heer P. Vos al hier, een regenjas die hij op zijn fiets had laten zitten ontvreemd, wel een -slechte belooning als men bedenkt, dat hij1 juist den vorigen avond een meisje, dat hals over kop in den steenput, nabij de Gantelbrug was gereden, heeft heeft gered. Naar men ons mededeelt bestaat alhier het plan om een N.V. op te rich ten tot exploiteering van een lunch room. Het gebouw zal worden opge richt nabij het Sleeuwijksche veer tus- schen het café Sprenger en het woon huis van den heer G. M. de Bok. Op Woensdag 4 September hoopt men alhier een Oranjefeest te vieren. Tevens zal dan het nieuwe vaandel van de Oranjevereeniging officieel in ge bruik worden genomen. WOUDIÏICIIEM. In den loop van de vorige week werden aan de vischmarkt alhier slechts 2 zomerzalmen aangevoerd, waarvoor 41.10 tot f 1.20 per pond werd besteed. Bij het graven van sleuven voor de waterleiding stortte Vrijdag j.l. een der sleuven in. waardoor de werkman L. J. de Joode alhier, de loskomende grond tegen het benedenlichaam kreeg. Hij moest worden uitgegraven en be kwam inwendige kwetsuren. Woensdagavond j.l. werd dooi den heer W. G. van den Heetcamp al hier in de Ned. Herv. Kerk een orgel concert gegeven, waarbij prachtige mu ziek ten gehoore werd gebracht. Jam mer dat de opkomst van het publiek niet wat beter was. Door de Firma Wijnbelt Co. alhier lis aan Burgemeester en Wet houders ingevolge de Hinderwet ver gunning aangevraagd voor het oprich ten van een vischconservenfabriek met rookerij in de Daaldersteeg. Als kweekelingen met akte zijn tot de Openbare Lagere School in de Vesting alhier, toegelaten Mej. M. C. Benjamins en de heer E. Groeneveld, beiden alhier. Naar wij vernemen heeft de heer A. A. de Man alhier, ontslag genomen als Directeur van de Muziekvereeni ging „Kunst en Vriendschap" alhier. In diens plaats is tot directeur benoemd de heer P. C. v. d. Wiel te Oudendijk. Ter gelegenheid van den ver jaardag van H. M. de Koningin zal Zaterdag a.s., in de Openbare School in de Vesting een schoolfeestje wor den gehouden. WERKENDAM. Woensdag a.s., des nam. 7.30 uur hoopt in de Chr. Geref. Kerk al hier, voor te gaan, de WelEerw. Heer D-s. de Jong van Rotterdam (Zuid). Door de Geref. Knapenvereen. ï,Samuël" werd onder leiding van den heer P. J. v. Berchum, van Dinsdag tot en met Vrijdag een boottocht ge maakt in den Biesbosch. Dinsdagmorgen vertrok men onder schitterend zomerweer met een mo torboot, twee groote z.g.n. riet-aken en twee roeibooten, alles vroolijk versierd met vlaggen,etc., uitgeleide werd ge daan door de ouders en veel publiek. Het nachtverblijf werd voor de drie nachten opgeslagen in een houten schuur op polder „Noorderplaat." Overdag werden boottochten onder nomen door den Biesbosch, naar Lage- Zwaluwe en de Moerdijksche bruggen. Er werd begrijpelijk, veel gezwom men en gevoetbald:, met verschillende andere spelers. Des avonds werd een kampvuur ontstoken, waarbij werd ge zongen en verteld. Dit maakte een grooten indruk op de jongens. Toen Vrijdag de tijd naderde om te vertrekken, kon men noode scheiden. Het waren dan ook zeer gezellige da gen geweest. In de vrije natuur, be gunstigd door prachtig zomerweer, heb ben de knapen naar hartelust genoten. Een woord van dank aan den leider, voor zijn onvermoeide zorgen en niet minder aan Gebr. Van Oord. voor het gratis beschikbaar stellen van motor boot, aak en verblijf op bovengenoem de polder en Gebr. Hakkers, die mede twee boten beschikbaar hadden ge steld. Door de Oranjevereeniging al hier. werd onder leiding van den Voorz. den heer J. Bottenberg, een ledenver gadering gehouden ten huize van Mej. wed. v. d. Steenhoven. Aanwezig waren 11 bestuurs- en 16 gewone leden. Na korte opening volgde notulen van den secretaris, welke worden goedge keurd. De penningm. was nog niet aan wezig. Aan de orde was nu bestuursverkie zing. Aftredend waren en herkiesbaar de heeren F. v. Dordtmond, W. v. Driel, A. v. 't Hooft en W. G. de Waard, welke allen bij acclamatie wer den herkozen. j In de vacature H. Bogers werd de heer H. Dubbeldam met 16 van de 25 J stemmen gekozen. Allen namen hunne benoeming aan. Het bestuursvoorstel om feest te hou den ,werd met algemeene stemmen aangenomen. Het bestuur had reeds een voorloopig programma opgemaakt. Hierna kwam de penningmeester ter vergadering en bracht direct verslag uit. Over de afgeloopen periode was ont vangen f 1078.59 en uitgegeven f735.17, alzoo in kas f343.42. j De commissie voor het nazien van de boeken bevond alles in orde. Vervolgens volgde een bespreking van de indeeling van het Oranjefeest. Zaterdagmorgen Koninginnedag tractatie der schoolkinderen op de scho len met optocht door het dorp. Woensdagavond 4 September, concert op het feestterrein (achter de koren molen) door de harmonie „De Bazuin" van Gorinchem. Donderdag 5 Sept.. dus de feestdag, des morgens kinderspelen, finale kin derspelen en optreden van 3 zeer be kend staande rijvereenigingen. j Des avonds, beginnende half acht, concert door het gunstig bekend staan- de Harmoniegezelschap van Raams- donksveer. daarna bioscoop en totslot vuurwerk. Op het terrein zal aanwezig zijn 1 consumptietent, 1 ijscotent 1 chocola- de-, fruit- en gebaktent. Vervolgens zal een winkeliersetalage wedstrijd worden gehouden. De contributie voor de leden werd dit jaar vastgesteld op f0.75. In de rondvraag werden nog ver schillende vragen beantwoord. Zooals men uit bovenstaande be merkt .belooft het programma zeer veel en wij hopen dan ook. dat het onmis bare Oranje-zonnetje die dagen niet zal ontbreken. GROOTE SLAGERSVAKTENTOON- STELLING ANNEX VAKWEDSTRIJD OP 4 SEPTEMBER A.S. IN CON CORDIA TE BREDA. 4 September a.s. belooft voor den Slagersstand van heel Noord-Brabant een gedenkwaardige dag te worden. Dan toch houden zij in de groote zaal van Concordia een groote vaktentoon- stelling ter beëindiging eener slagers vakcursus, die daaraan vooraf ging. De entree is voor het publiek geheel gra tis. Aan deze tentoonstelling, die om 7 uur wordt opengesteld ,gaat een op tocht vooraf in den geest, zooals de vroegere gilde stoeten. Om 6 uur ver trekt deze van het slachthuis, en ze gaat door het Centrum van de stad. Deze optocht is als volgt samengesteld: 2 herauten-slagers; muziekkorps; sla ger met gereedschap; groep slagers met reuzenrollade; praalwagen, omgeven door in keurige vakkleeding gehulde slagers; de praalwagen stelt voor het denkbeeld vleesch is kracht. Een levens- groote koe op hoog voetstuk, omgeven door een zeer groote uitstalling der producten, van vleeschschotels, van rol laden, van biefstukken, enz. enz. Ach ter de praalwagen volgt een groep sla gers, waarvan eenigen dragen een reu- zenworst; de stoet wordt afgesloten door 2 herauten-slagers. De route wordt nader bekend ge maakt. Er is een reclamesysteem ingesteld, om ieder slager in de gelegenheid te stellen actief deel te nemen aan deze verhooging van het vakpeil. Elke sla ger uit Breda, c.s., Etten-Leur, Roo sendaal kan aan zijn klant een gratis toegangsbewijs verstrekken. Dit is ge- Eischt voor een GABARDINE MANTEL een Martini* (2 jaar garantie) GABARDINE MANTELS in goedkoopere uitvoering SATIJN MANTELS in verscheidenheid van modellen LAK MANTELS met wol gevoerd LODEN MANTELS, eveneens een Martini* fabrikaat van f 17.— tot f 28.50. van f 5.90 tot f 13.50. van f 3.90 tot f 6.90.' van f 3.90 tot f 5.95. van f 5.90 tot f 18.50. nummerd. en het nummer geeft recht op een aantal nuttige prijzen, allen pro ducten van de slagersvakschool, die la ter op den avond worden uitgeloot. AJdus worden zeer velen geïnteres seerd voor deze tentoonstelling, als voor haar producten. Op de tentoonstelling wordt een keur van de meest smakelijke en werkelijk bewonderenswaardige produc'.en ge toond. Er zal uit de binnentredende be zoekers een kreet van verbazing tevens bewondering uitgaan opgaan, als zij de collectie zien. Aan deze tentoonstelling is tevens verbonden een vakwedstrijd voor de cursisten van dit en voor die van het vorige jaar. Om 10.15 uur begint een plechtige prijsuitreiking, waaraan de burgemeester zijn welwillende mede werking heeft toegezegd. Hierbij wordt de kampioen aangewezen, die zal wor den gehuldigd. Vervolgens vindt de verloting der prijzen plaats. Het zijn allen producten van de slagersvakcursus, zoodat het nuttige met het aangename wordt ver- eenigd. Uit het bovenstaande volgt, dat de slagers van Breda en van de verre om streken niet van plan zijn. om bij de pakken te gaan neerzitten, integendeel, dit waardige feest van het slagers vak is een uiting van energie om de vakliefde en daarmede de bediening van het publiek te verbeteren. Het belooft een leerzame dag te worden voor het publiek, een dag van aanmoediging voor den slagersstand, ja. voor den geheelen middenstand. o FIETSER DOOR AUTO AAN GEREDEN EN GEDOOD. Auto rijdt in kanaal. Dinsdagnacht is te Beek en Donk bii Helmond een auto-ongeval ge beurd, waarbij een doode en een zwaargewonde te betreuren zijn. De heer H. IT., hoofd der school aldaar kwam in gezelschap van zijn zwager, dan architect A. T., per fiets uit de richting Veghel, toen zij te genover de .fabriek van de firma P. van Thiel en Zonen een vier per soonsauto uit de richting Helmond ontmoetten. Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak verloor de bestuurder van den wagen, de heer J. P., handels reiziger uit Oss, de macht over het stuur, reed rakelings langs den voor oprijdenden heer H. en greep den kort achter dezen rijdende heer T., die ongeveer twaalf meter werd mee gesleurd. De ongelukkige viel tegen een stapel kisten, welke ter verzen ding gereed stonden op den steiger van de firma Van Thiel. De wa gen reed over den steiger recht op de Zuid Willemsvaart aan, botste te gen de leuning van een voor den wal liggende boot en daarna tegen een verderop liggend vaartuig en ver dween toen in de diepte. Een por tier van den wagen werd afgerukt en bleef aan het anker van de laat ste boot hangen. De kapitein van de eerste boot, die door den slag wak ker was geworden, verscheen aan dek en zag den bestuurder, die in het midden van het kanaal zich zwemmende trachtte te redden. Met een haak heeft hii den drenkeling ge grepen en op het droge gebracht. Intusschen was de heer H. in het duister aan het zoeken naar zijn zwa ger, totdat de nachtwaker der fa briek verscheen en de lichten voor de fabriek ontstak, waarna men spoe dig den zwaargewonden heer T. in bewusteloozen toestand ontdekte. De toestand van den heer T. was zoo ernstig, dat hij ter plaatse aan zijn verwondingen overleed. De autobe stuurder, die klaagde over inwendi ge pijnen, is naar het R. K. gast huis te Helmond overgebracht. Ook zijn toestand is hoogst zorgwekkend. De overleden heer T. was gehuwd en 35 jaar oud. DOODSLAG. De Rechtbank te Leeuwarden heeft den 18-jarigen schoenmaker R. B. uit Driesen, die te Holwerd zonder eeni ge aanleiding De Graaf met een mes door het lichaam stak, veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. De eisch luidde 4 jaar. o AUTO BIT MAARHEEZE TEGEN BOOM GEBOTST. Een doodë en een gewonde. Op, den weg EindhovenWeert is een auto-ongeluk gebeurd, waarbij een dame werd gedood, terwijl een andere dame ernstig werd gewond. In de kom der gemeente Maarheeze is een auto, bestuurd door den heer De Zeeuw uit Poeldijk, tengevolge van de gladheid van den weg ge slipt en in volle vaart tegen een boom gereden. In de auto zaten voorts me vrouw De Zeeuw en de heer en me vrouw Luteyn uit Den Haag. De gevolgen van de botsing waren ontzettend. Mevr. De Zeeuw werd op slag gedood, terwijl mevrouw Lu teyn zoo zwaar werd gewond, dat de ijlings ontboden geneesheer dr. Visschers uit Budel het raadzaam achtte, haar naar het ziekenhuis te Weert over te brengen. De beide heeren kwamen er zon der noemenswaardig letsel af. De auto werd totaal vernield. De toestand van mevr. Luteyn is niet zoo ernstig, als zich aanvanke lijk liet zien. Zii heeft hoofdzakelijk snijvvonden bekomen. NATAARSKEURING FRIESCH-RUND VEE-STAMBOEK (F.R.S.) De najaarskeuring van het Friesch Rundvee Stamboek (F.R.S.), die steeds in de eerste week van Octo ber werd gehouden, zal dit jaar, iri verband met de herdenkingsfeesten Leeuwarden 14351935, plaats vinden op 4 September te Leeuwarden. Deze „herdenkingskeuring" be looft een belangrijke keuring te wor den. Naar ons werd medegedeeld zal de catalogus een 800-tal nummers bevat ten. Behalve de individueele keurin gen van stieren en koeien zullen ook worden beoordeeld inzendingen vee van één fokker en fokfamilies. Voorts zal een demonstratie worden gegeven van een aantal afstammelin gen van in de laatste twee jaren pre ferent verklaarde stieren. Als nieuwigheid op deze keuringen is er nog een demonstratie-wedstrijd in het voortbrengen van een koe voor een jury. De bezoekers van de rundveekeu ringen kunnen na afloop daarvan nog zoo het een en ander genieten van hetgeen door het Herdenkingscomité wordt geboden, zooals des namid dags een historische optocht en des avonds een openluchtspel. GOUDVOORRAAD NEDERLANDSCHE BANK. Met 5 1/2 millioen toegenomen. Dekkingspercentage 70.85. Blijkens de verkorte balans van de Nederlandsche Bank bedroeg de goudvoorraad op 26 Aug. f 591.268.395. d.w.z. f 5.448.674 meer dan een week tevoren. De zilvervoorraad daalde met f40.219 tot f23.934.359. Bankbiljetten en assignatiën in om loop alsmede rekening-courant saldi beliepen tezamen f 834.512.664 of f2.501.090 meer dan op 19 Augustus. De gouddekking steeg van 70.41 pCt. tot 70.85 pCt. MOTORONGELUK IN DE PRO VINCIE ANTWERPEN. Belg en Nederlander gedood. Te Gheel in de Belgische provincie Antwerpen kwam een motor be stuurd door den heer Jac. Douze, een Nederlandsch onderwijzer uit Val- kenswaard, met als passagier den Belg Albert Vos uit Hamont in bot sing met een auto, bestuurd door den heer Heylen, reeder te Antwerpen. De heer. Vos werd op slag gedood. De 21-jarige motorrijder Jac. Douze werd zwaar gewond naar het zie kenhuis overgebracht, waar hii aan zijn verwondingen is bezweken. TOMATEN THANS WAARDELOOS. De prijzen van de tomaten zijn de laatste weken steeds lager gewor den; totdat thans de prijzen tot het minimum van 3 cent per K.G. zijn gedaald. De hoogste noteering was 5 cent per K.G., terwijl circa 50 pCt. onverkocht bleef. Aan de Veilingvereeniging Wester- lee in De Lier was een aanvoer van 136.000 K.G. Van dezen aanvoer bleef 65.000 K.G. onverkocht. De minimum prijzen van de CC tomaten zijn vast gesteld op 2 cent per K.G. De CC, die doorgedraaid was ,werd meestal door de conservenfabrieken afgeno men tegen den minimumprijs. o ONVERKOOPBARE GROENTEN IN HET WESTLAND. Op de Westlandsche veilingen zijn de laatste dagen groote partijen groenten onverkocht gebleven. Al leen op de groenten- en fruitveiling Westland te 's-Gravenzande bleven Vrijdag plm. 22,000 K.G. dubbele boonen onverkocht. Te Westerlee be droeg het aantal niet verkochte K.G. dubbele boonen eveneens ongeveer 12.000, terwijl ook de volgende pro ducten onverkocht bleven326 K.G. snijboonen, 800 K.G. pronkboonen, 492 K.G. spekboonen, 1100 meloenen 5730 komkommers, 825 struiken an dijvie, 30 K.G. postelein, 557 bossen peen, 80 K.G. roode kool, 128 stuks bloemkool en 200 stuks Chineesche kool. NA' MOTORONGELUK OVER LEDEN. De 27-jarige L. Nederhoed, die Donderdag bij een motorongeluk in Ureterp werd aangereden en zwaar werd gewond, is in het Academisch Ziekenhuis te Groningen overleden. ALMKEItK. Gevonden: Een zilveren siga rettenkoker. Verloren: Een paar zwarte mo- torpijpen met knoopsluiting. Inlichtingen bij den Rijksveldwachter. 1A.s. Dinsdag 3 Sept. a.s. des nam. 3 uur, hoopt de raad dezer ge meente in een openbare zitting bijeen te komen. Heden Vrijdagavond zal in de zaal van de wed. Dekker, de Oranje vereeniging alhier een ledenvergadering houden. J.l. Dinsdag had alhier aan de Voorsteeg een ernstige aanrijding plaats. Mej. de Lange, logé van de familie van Drunen. kwam per fiets de Voor- steeg afgereden en geraakte onder de vrachtauto van den heer v. Vucht uit Uitwijk, met het gevolg, dat mej. de L. ernstig gewond werd opgenomen en per auto naar de woning van Dr. Schripsema werd vervoerd, welke een schedelfractuur constateerde. Naar wij vernemen treft den chauffeur in deze geen schuld. De gemeentepolitie heeft deze zaak in handen. Mochten wij in een onzer num mers melding maken.sdat a.s. Zaterdag 31 Augustus tijdens het Tuinfeest een kinderfeestje zou worden gehouden, thans kunnen wij melden, dat het kin derfeestje, hetwelk hieraan verbonden was, niet doorgaat, doch dat dit van wege de Oranjevereen. alhier op een nader te bepalen datum zal gehouden worden. J Doet een verstandige daad I J

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 7