Welter's Kruiden Worfelter's Pillen Marktberichten. Voeibaisporf. SPRANG. Zaterdagmiddag speelde N.E.O. alhier op eigen terrein een wedstrijd tegen S. "W.W. uit Werkendam. Uitslag 41 in het voordeel van N.E.O. S.D.O. speelde een wedstrijd tegen N.O.A.D. uit Wijk. Eindstand 33. WIJK EN AALBURG. De voetbalwedstrijd Wilhelmina I D.V.O. I, die Zaterdag alhier werd ge speeld, is geëindigd in een 42 over winning voor Wilhelmina De competitie van den B V.B. loopt ten einde. Dit was de laatste wedstrijd die Wilhelmina te spelen had. Nu bestaat de kans nog, dat ze een beslissings- wed strijd krijgt te spelen. Wilhelmina en N.E.O. n.l. komen in aanmerking voor het kampioenschap. N.E O. heeft nog 3 wedstrijden te spelen en wel een tegen N.O.A.D. as. Zaterdag op het N.O.A.D.- terrein, en een tegen L.O.N G.A., uit en thuis. Wint N.E.O. deze drie wedstrijden, dan krijgen we een beslissings wedstrijd op een neutraal terrein, tusschen Wilhel mina en N.E.O. Verliest N.E.O. een van deze wedstrijden of speelt zij er een gelijk, dan is Wilhelmina kampioen. Veel valt van de a.s. wedstrijden niet te zeggen, toch verwachten we wel een beslissings-wedstrijd. Voorloopig is het echter afwachten. Veiliiigberichteii. IIAAGSCIIE VEILING. Veiling van Maandag 9 Sept. Pruimen: Belle de Louvain 9—11; Reine Victoria extra 1416; le 8—12; 2e 36; Kwetsen 917; Catharina- pruim 59; Jefferson 1719; Monarch 59; Abrikoospruim 1113; K rkes 20 —22. Appelen: Mank's God'ing 710; Transp. de Croncel 812; 2e 47; Gamerzuur 610; Glasappel47; Kes- wich 58; Bloemé 46; Petersede- appel 24; Jac. Lebel 57; Lemoen- appel 47; Calvielappel 3—5; Roode Zomerperzikappel 710. Peren: Claps Favorite 612; Beur- ré de Merode 36; id. Hardy 715; id. Lebrun 69; Bon Chrétien William 46; Triumph de Vienne 1015, Fr. Wijnpeer 79; Sijsjes 45; Marqué rite de Marülat 59; Zomervijgen 5 8; Souvenir de Congrès 59; Maagde peren 35; Ossekoppen 23; Zijden hemdjes 34; Damperen 2—3; Keizer Alexander 36; President Rooseveld 68; alle prijzen per K.G. VEILING DRUNEN. i Veiling van Maandag 9 Sept. Gianje reine't 59 per kilo. Kafappelen 36 per kilo. Transparant de Cr. 5—10 per ki'o. Gamersche zuur 49 per kilto. Pippeling 46 per kilo. Grenadiers 37 per kilo. Wijnappel 5—12 per kilo. Gogstappel 67 per kilo, Bloemé 47 per kilo. Appel val 14 per kilo. Claps 611 per kilo. Triomf 813 per kilo. Maagdepeer 46 per kilo. Williams 29 per kilo. Beurré 36 per kilo. Knolpeer 13 per kilo. Haantjes 13 per kilo. Bergamot 25 per kilo. Souvenir de Congres 48 per kilo. Bon Chretien 37 per kilo. Spekpeer 24 per kilo. Stoofpeer 2—5 per kilo. Druiven 1426 per kilo. Druiven wit 2428 per kilo. f Snijboon 413 per kilo. Princes 412 per kilo. Rentegevers 49 per kilo. Dubb. boon 45 per kilo. Wagenaar 4 per kilo. Tomaten 24 per kilo. Spinazie 28 per kilo. Juin 2—31/2 per kilo. Bloemkool li/210 per stuk. Savoijekool 11/271/2 per stuk. Roodekool 26 per stuk. Selderie 23Vs per stuk. Sla 1/22 per stuk. Andijvie 3/4—1 Va per stuk. Meloenen 39 per stuk. Selderie 1/3y2 per bos. Kroten 11V2 per bos. Peen 24 per bos. Prei 411 per bos. VEILING ZALTBOMMEL'. Veiling van Maandag 9 Sept. Deutsch Evern I 21761 ct. per pond. Franken Thaler 1012 ct. per pond. Belle de Louvain 11 ct. per kilo. Reine Victoria 411 ct. per kilo. Reine Claude 1423 ct. per kilo. Blauwe pruimen 413 ct. per kilo. Zure Kwetsen 79 ct. per kilo. Zoete Kwetsen 1015 ct. p. kilo. Perziken A 4V2 ct. per kilo. Perziken B 21/2 ct. per kilo. Suikermeloenen 38 ct. per stuk. Tomaten A 24 ct. per kilo. Beurré de Merode 35V2 ct. p. kilo. Beurré Blanke 46 ct. per kilo. Beurré Hardy 69- 2 cr. per ki o. Beurré Lebrun 5y2 ct. per ki'o. Bergamotperen 1/22 ct. per kilo. Clapp's Favorite 1114 ct. p. kilo. Dikstelen 23Va ct. per ki'o. Diamantperen 6 ct. per kilo. Durandeau de Congres 5 ct. p. kilo. Fransche Wijnperen 510 cc. p. kilo. Jutteperen 513 ct. per kilo. Knolperen lvi>2 ct. per kilo. Langstelen 3 ct. per kilo. Perziken 3 ct. per kilo. Souvenir de Congres^ 57 ct. p. ki o. Spekperen 3 ct. per kilo. Sint Remi 3 ct. per kilo. Triumph de Vienne 10—13 ct. p. kilo. Vijgeperen 56 ct. per kilo. Wijnperen 45 ct. per kilo. Williams Duchesse 34 ct. per ki'o. Aagjes 6 ct. per kilo. Bloemzoet 35 ct. per ki'o. Bloemé 56 ct. per kilo. Bismarck 4 ct. per kilo. Beersche zuur 7 ct. per kilo. Cellini 8 ct. per kilo. Calville 78 ct. per kilo. Fransche Schijvers 57 ct. per ki'o. Gamersche zuur 510 ct. per kilo. Keulsche Pardijs 37 ct. per ki'o. Keswick 5 ct. per kilo. Suikermais 3 ct. per stuk. Transp. de Cronsels 713 ct. p. k. Augurken 1 710 ct. per kilo. Augurken II 24 ct. per kilo. Staaksnijboonen 913 ct. per kilo. Staakprincessen 712 ct. per kilo. Roode kool 36 ct. per stuk. Savoije kool 2—6 ct. per ki'o. Witte kool 24 ct. per ki'o. Bloemkool 36l/2 ct. per kilo. Andijvie 100150 ct. per 100 stuks. Kropsla 50 ct. per 100 stuks. Noten 8 ct. per kilo. Kroten 12 ct. per bos. Pootuien 2 ct. per kilo. Eigenheimers 260 ct. per 100 kilo. Kon i Nors 220—230 ct. p. 1C0 kilo. Bevelanders 210 ct. per 100 kilo. Suikermais 3 ct. per stuk. en van Jacofij Maria Wortelboer Voor de röaag of gaat Uw ontlasting Wat traag, tegen gevatte koude, griep, in fluenza, slechte spijsver tering, hoesten,\gebrek aan eetlust, hoofdpijla, koorts, gal of slijm, binnèp enkele dagen zult ge weefcy frisch en opgeknapt zijn. Vergadering van den raad der ge meente ANDEL op Dinsdag 3 Sep tember des n.m. 3 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer A. D. v. d. Schans. Secretaris: WelEd. Heer M. van Rijswijk. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring met het lezen van het formu liergebed. De leden leggen' vervolgens in han den van den Voorzitter de vereischte eeden af. De Voorzitter wenscht de heeren geluk. Hij wijst er op dat hun taak niet gemakkelijk is, waarvan de al- gemeene toestand wel in de aller eerste plaats oorzaak is. De raad komt daardoor voor veel moeilijkhe den te staan, die nog worden ver groot door de overheid zelf. Iets wat trouwens heel gewoon is, immers voor een belangrijk deel wordt uit de rijkskas in de nooden van de be volking voorzien, het is te begrijpen, dat de overheid streng toeziet op de besteding der verschillende gelden. Door het publiek wordt niet beseft en ook niet altijd door de raadsle den zelf, hoe weinig het gemeentebe stuur in verschillende zaken te zeg gen heeft. Daardoor worden den raad en B. en W. vaak dingen in de schoe nen geschoven, waaraan zij niets kun nen veranderen. Dit maakt het voor het gemeentebestuur nog moeilijker. Spr. hoopt, dat in de periode die voor ons ligt, de raadsleden van boven der plicht zullen ontvangen, om al leen datgene te doen wat in het waar achtige belang van de gemeente is. Alles rondom ons is donker en van waar de verlichting zal moeten ko men, weet men niet. Laat men daar om bovenal zijn werk doen met diepe afhankelijkheid van Hem, die het al bestuurt en laat men dankbaar zijn voor de vele zegeningen, die men ook als gemeentebestuur uit Zijn hand ontvangen mag. Als men naar het buitenland ziet, zijn er maar weinig landen waar de toestand nog is als hier. Spr. hoopt, dat men met elkander in de periode die voor ons ligt, naar zijn beste weten zal doen wat in het belang der gemeente zal zijn en dat men daarbij niet zal letten op wie het voorstelt en wie of er voor of tegen zal zijn. Benoeming wethouders: Vaca'ure Verwijs. Bij de hiervoor ge houden stemming verkreeg de heer Verwijs 5 en de heer P. Hoesen 2 stemmen, zoodat de heer Verwijs is gekozen. Voor de vacature J. G. Schouten verkreeg de heer Schouten eveneens 5 en de heer Hoesen 2 stemmen, zoo dat ook de heer Schouten werd her kozen. Beide heeren verklaarden hun ne benoeming te willen aanvaarden. De heeren Verwijs en Schouten danken de leden, die hen hun ver trouwen schonken en verklaren hun beste krachten te willen geven voor de belangen der gemeente. De Voorzitter wenscht beiden ge luk en hoopt dat hen van boven de kracht zal worden geschonken om veel in het belang der gemeente te doen. De begrooting voor 1935 wordt gewijzigd in verband met werkver schaffing en steunverleening, in het eindcijfer wordt geen wijziging ge bracht, het betreft alleen overschrij ving van den post werkverschaffing naar steun. De heer Dibbits vraagt of de be dragen 1935 al bekend zijn? De Voorzitter antwoordt ontken nend, als men echter geen gelegen heid voor werkverschaffing krijgt, blijven de menschen op steifn aange wezen. B. en W. zijn niet voornemens met werkverschaffing te beginnen, zoolang hiervoor eerst alles niet in orde is. Een object is goedgekeurd, de eigenaar maakte bezwaar thans reeds op zijn eigendom te beginnen. Wijziging begrooting 1934. De Voorzitter deelt mede, dat na 21 'Juli het tijdstip waarop de gè- meenterekening voorloopig werd vastgesteld, nog verandering is ge komen in het uitgestoten bedrag, waardoor de begrooting alsnog gewij zigd moet worden. Het betreft ook hier slechts een formaliteit. De heer Schouten merkt op dat het aan het eind een meeval is, om dat het uitgestoten bedrag lager wordt. De Voorzitter acht dit gelukkig, hoe meer men z'n eigen boontjes kan doppen, hoe beter. Als men op het rijk moet gaan steunen heeft men niets meer te zeggen. Men moet zoo lang mogelijk zijn zelfstandigheid zien te bewaren en zich zelf zien te helpen. De Voorzitter deelt vervolgens me de, dat de verlaging der pers. belas ting ten opzichte der biljarten is goedgekeurd. Bij de rondvraag bepleit de heer Millenaar de wenschelijkheid van het nazien van het torenuurwerk, dit blijft niet bij tijd en het loopt onre gelmatig. De Voorzitter belooft aan deze op merking aandacht te zullen schenken. De heer Hoesen zegt, dat bij Gebr. de Fijter, groote steenen op den weg liggen, die het verkeer belemmeren. Spreker weet niet of die op eigen terrein liggen of op den openbaren weg, als dit laatste echter het geval is, dan is het, meent spreker ge- wenscht, dat ze zoo spoedig mogelijk verwijderd worden. De heer v. Houwelingen meent dat ze op eigen terrein liggen, de Voor zitter belooft dit te zullen onderzoe ken. De heer Dibbits zegt dat de auto rijders ook vaak erg vrij zijn bij het plaatsen van hun auto. 'De Voorzitter zegt dat, zoolang er geen parkeerterrein is aangewezen, hieraan weinig is te doen. Dit valt dan onder de motor- en rijwielwet en de politie kan alleen optreden als het verkeer belemmerd wordt. De heer Hoesen zegt dat het hem bekend is, dat in sommige gemeen ten een extra-gift wordt gegeven aan werkl. tot max. f 10, waar het rijk 79 pCt. in bijdraagt en de gemeente 21 pCt. bijpast. Hier zijn ook veel werkeloozen, daarom acht spr. het gewenscht, dat de gemeente een klein bedrag beschikbaar stelt opdat de werkeloozen hier daarvan ook kun nen profiteeren. Als de gemeente f 200 uittrekt wordt van het rijk f 800 verkregen. De Voorzitter zegt dat hij deze zaak op dit oogenblik niet kan be- oordeelen. Een regeling als de neer Hoesen bedoelt is hem niet bekend Hij gelooft dan ook stellig, dat deze zich vergist en het op andere wijze zal geschieden als de heer Hoesen het voorstelt. Spr. zal echter infor- meeren. De heer Hoesen zou willen voor stellen dat de raad zich uitsprak een bedrag beschikbaar te stellen, de Voorzitter kan dan nog informeeren. De heer Verwijs voelt daar niets voor, het betreft een onbekende zaak en daarvoor gaat men toch geen be drag beschikbaar stellen. De heer Schouten zou den heer Hoesen willen vragen in welke ge meenten het gebeurt zooals hij voor stelt. De heer Hoesen noemt de gemeen ten Woudrichem, Brakel en Zuili- chem. De Voorzitter zegt te vermoeden, dat die gemeenten een crisiscomité hebben en dat de bedoelde steun over dit comité loopt. Men weet, dat Andel om bekende redenen geen cri siscomité heeft willen oprichten, om dat er voor de werkeloozen al mag het dan niet in voldoende mate zijn, gezorgd wordt. Er zijn in de ge meente echter nog zoovelen, die het hard te verantwoorden hebben en waarvoor niets gedaan kan worden. Waar moet het bedrag vandaan ko men De heer Hoesen meent, dat, als hij ziet wat nog wordt gegeven voor de instandhouding van een muziek- vereeniging, bij een concert, hij dan niet kan inzien dat voor het crisisco mité, dat toch zooveel noodzakelijker is, niet gegeven zou worden. De Voorzitter zegt dat de heer Hoesen, al bedoelt hij het vermoede lijk niet zoo, al weer begint met het voor te stellen of B. en W. nalatig zijn. De heer Hoesen kan wel zeggen, dat men ook wel geld over neeft voor een. speldje voor een muziekver- eeniging, doch spr. zou niet weten, waar hij met succes zou kunnen aan kloppen, om steun voor een crisis comité. Als de heer Hoesen hem hiervoor adressen kan aanwijzen, houdt spr. zich aanbevolen en zal hij er dankbaar gebruik van maken. Dit wil echter volstrekt niet zeggen dat de menschen in hun naaste omgeving niets zouden doen. De heer Hoesen zegt dat er men schen in de werkverschaffing zijn, die geen jas meer aan hebben. De Voorzitter onderschrijft dit, doch hij heeft boven zijn krachten gewerkt voor de werkverschaffing, omdat de menschen dan toch altijd nog iets meer krijgen dan wanneer zij op steun zijn aangewezen. Van een zijde waarvan spr. het niet verwacht had, werd hem een aanmerking ge maakt dat er niet goed aan was ge daan dat de menschen in de werkver schaffing bleven. Spr. belooft dat hij de bewering van den heer Hoesen over extra-steun zal onderzoeken, maar hoopt dan tevens, dat deze, als blijkt dat hij zich heeft vergist, dit ook zal erkennen. De heer Schouten merkt op, dat de heer Hoesen de rekening mee heeft nagezien, het zal hem dus ook gebleken zijn, dat het bedrag voor bedeeling belangrijk hooger is, een bewijs dat de gemeente zooveel als in haar vermogen is, de behoeftigen steunt. Ging men handelen, zooals de heer Hoesen het voorstelt, dan zou men menschen gaan steunen, die reeds op andere w ij ze worden gehol pen en bestaat de kans, dat zij die uitsluitend op "hulp van de gemeente zijn aangewezen, daarvan de dupe worden. Als men ziet dat men van elders in Andel komt wonen, dan blijkt daar wel uit, meent spr., dat het hier beter is dan elders. De heer Hoesen beschouwt dit laatste meer als gevolg van het feit dat hier woningen over zijn, gesteund wordt er overal. De heer Schouten beaamt dit laat ste, alle voorschriften gelden voor het geheele rijk, het is slechts de kwestie, hoe worden ze toegepast en uitgevoerd. Er zijn gemeenten waar men een jaar woonachtig moet zijn, voor men in aanmerking voor onder steuning kan komen, hier is het nog pas, op een half jaar gebracht. De heer Dibbits voelt het meest voor het voorstel van den heer Ver wijs, om eerst een onderzoek in te stellen. Aldus wordt besloten, waar op de Voorzitter de vergadering sluit. WERKENDAM. Niet Woensdag, maar Donder dag a.s. des nam. te 7.30 uur zal in het Kerkgebouw der Geref. Ge meente alhier, optreden, de WelEerw. Heer Ds. Heijkoop van Utrecht. Alhier is opgericht een Her vormd Comité van Winterlezingen met 32 leden. Als Bestuursleden wer den gekozen de heerenJac. v. Dru- nen, Voorzitter: A. de Keijzer Jzn., Vice-VoorzitterM. H. Vos, Secre taris Joh. Schaddelee Jr. Penning meester en C. Vos Algem. Adjunct. Drs. C. C. Jonker alhier, werd voor het tijdvak van één jaar be noemd als Leeraar aan het Chr. Ly ceum te Bussum. Bij de Geref. Gemeente alhier, werd het volgende tweetal opgemaakt voor het beroepen van een Predikant Ds. M. Heijkoop van Utrecht en Ds. W. C. Lamain van Rotterdam (Zuid). Uitslag wedvlucht Postduiven- club „Tot Weerziens" vanuit Ottig- nies, afstand 128.745 K.M. Loslating 12 uur. Aankomst eerste duif 2 uur 19 min. en 56 sec., laatste 2 uur 42 min. en 46 seconden. In concours waren 44 duiven. Prijzenverdeeling1ste, 4e en 8e J. de Koning2e J. Zwets3e, Se, 9e en 10e Vos-Koman 6e J. W. v. Does burg en 7e en lie Gebr. v. d. Steen hoven. A.s. Zaterdag wedvlucht vanuit Ciney (België), 170 K.M. WOUDRICIIEM. Tot waarnemend Burgemeester is door B. en W. aangewezen wet houder W. Viveen. Mej. M. A. Scale, op wacht geld gesteld onderwijzeres der Open bare Lagere School te Oudendijk, thans te Breda, is benoemd tot on derwijzeres te Schoondijke (Z.) Onder veel blijken van belang stelling vierde het echtpaar J. Spoor Z. Bleker alhier, Zaterdag j.l. zijne 25-jarige echtvereeniging. Gedurende de afgeloopen week werden aan de vischmarkt alhier, geen zalmen aangevoerd. Besteed werd voor dikke aal 40 tot 45 cent dunne aal 12 tot 16 cent: snoek 34 tot 38 cent: baars 14 tot 15 cent: brasem 7 tot 12 centbot 10 tot 22 cent en voorn 4 tot 6 centalles per pond. Het afbreken van 15 woningen en het weder bouwen van 9 wonin gen in de Nieuwstad alhier, voor rekening van den heer C. A. Struick te 's-Gravenhage is opgedragen aan de Gebroeders Struik alhier. Door het afbreken der woningen in de Nieuwstad zal de woningvoor ziening daar ter plaatse aanmerkelijk! verbeteren. echtzaken. KANTONGERECHT GORINCHEM. Uitspraken van 3 September. Visschen zonder vergunning: J. v. d. A., Almkerk, f 1 of 1 week tuchtschool Lcopen op verboden grond: C. V., Woudrichem, f2 of 2 dagen. Openbare dronkenschap: J. K., HeuS'i den, f5 of 5 dagen. Motorrijtuig zonder rijbewijs bestu ren: H. de W., Wijk c.a,, f40 of 80 d. t.s. Motorrijtuig zonder nummerbewijs be sturen L. B. R., Waspik, f 2 of 2 dl. Veiligheid van het verkeer in gevaat; brengen: H. K., Werkendam, f3 of 1 w. t.s. Verkee rvan rechts geen voorrang verleenen: J. B. B., Almkerk, f5 of 5 dagen. Gesloten verklaarde rijweg berijden: C. J. B., Werkendam, f3 of 3 dagen. Rijwiel zonder licht: L. C., Werken dam, f 2 bf 2 d., G. J. v. dl B., De Werken c.a., f4 of 4 dl, M. J. P., Wep kendam, f 10 of 10 dagen, D. den H.s Werkendam, f5 of 5 dagen. GORINCHEM, 9 Sept. Veemarkt. Aangeroerd149 runderen, 436 varkens en 366 biggen. Prijzen per stuk Zware kalfkoeien f 100150. Melkkoeien f 90110. Kaltvaarzen f 80120, Guiste vaarzen f70100 Vaarkoeien f Guiste koeien f Pinken f Stieren f Graskalveren f 15—30. Nuchtere Fokkalveren f710. Idem voor sxport f 25. Drachtige varkens f 50— 80. Natte zeugen 3050 Overloopers f1222. Biggen f1016. GORINCHEM, 9 Sept. Boter en Eieren. Aangevoerd 29.856 eieren. Prijzen per 100 stuks Kippeneieren f 2 083.30. Jooge Henneneieren f 1.50 1.80. Eendeneieren f 2.252.40. Kal koeneieren f3.50 4 00. Op de weekmarkt golden de eieren f3.003 50 per 100 stuks. Goêboter f 4.70 margarine f 1.10 beide per K.G. GORINCHEM, 9 Sept. Pluimveemarkt. Prijzen per stuk Oude kippen f 0.35— f 0.65 jonge hanen 25 45 oude hanen 45 - 60 jonge hennen 851.25 jonge konijntjes 2030; exportkonijnen f 0.90 1.10; duiven 1015 ct. GORINCHEM, 9 Sept. Boonen. Snijboonen 12 ct.Princesjes 12 ct. Prin- cessen zonder draad 7 ct. Allen per K.G. ROTTERDAM, 9 Sept. Aanvoer 532 varkens. Prijzen per K.G. (levend gewicht) le kw. 2e kw. 3e kw.. 42 40 39 -o-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 4