WINTER IN AANTOC Grooiestr. 252, Waalwijk, Wilt U dus Üw eigen portemonnaie be- voordeelen, dan is Uw eenige adres in één der 15 H. KLUMPERS WINKELS (t. o. Spapens Schoenfabriek). Plaatselijk Nieuws. Voetbalsport. Predikbeurten. tie politieke of de godsdienstige op vattingen. De dorpen Herpt, Hedik huizen en Oudheusden vormen thans met de vroegere gemeente Heusden ééne gemeente Heusden, waarin we 'de bevolking naar haren godsdienst kunnen verdeelen in een Roomsch- Katholiek en een Protestantsch deel. [En nu komt een der wethouders plaatsen billijkheidshalve toch zeker aan een Protestant toe. In de tweede plaats zegt Criticus dat er geen evenredige vertegenwoor diging in het college van Burgemees ter en Wethouders is als we letten op het aantal zielen in oud-Heusden. OHerpt en Hedikhuizen dat respec tievelijk bedraagt ruim 1700, 585 en ongeveer 300. Maar, geachte Criti cus, die evenredige vertegenwoordi ging is er thans precies wel. Luis ter. In oud-Heusden woont de Bur gemeester, Voorzitter van het col lege van Burgemeester en Wethou ders, te Herpt woont de Wethouder tevens loco-Burgemeester en te He dikhuizen de andere wethouder. Ik vraag U, kan het mooier Ook zegt Criticus dat de Pro- testantsche raadsleden niet mochten handelen zooals zii deden. Maar waar om handelden zii verkeerd Dat zii niet handelden overeenkomstig den iwensch van de, laat ik maar zeggen, Roomsch Katholieke Staatspartii is iwaar, maar daarmede is allerminst gezegd dat hun handelen verkeerd was. Ik zou willen zeggen dat het tegendeel waar is en zii door te stem men op de Heeren A. W. Verhoeven en J. Winkel de Protestantsche be langen van Heusden het meest heb ben gediend. Dat zii op Roomsch- Katholieken stemden is volkomen ëiist, omdat hun niet anders restte, oor op een Protestant of blanco te stemmen waren hunne stemmen waardeloos geweest en daarom bleef hun niet anders over dan hun stem uit te brengen op twee Roomsch- Katholieken, die zij in casu de meest gewenschte personen voor Wethouder achtten. Vervolgens vindt Criticus dat de Protestantsche raadsleden den knup pel in het hoenderhok hebben ge gooid. Neen, niet de Protestanten hebben dit gedaan, doch wel de 'Roomsch-Katholieken door de per tinente weigering om een Protestant in het College van Burgemeester en Wethouders op te nemen. Dat het spelletje toen door de Protestantsche raadsleden is vervolgd, is juist en tevens correct, want aan Roomsch- Katholieke afspraken hebben zii zich toch zeker niet maar dan ook heelemaal niet te storen. En als be langrijk minderheid behoeven ze zich toch ook niet zonder meer in den hoek te laten duwen of zich als wil lig werktuig te laten gebruiken. En weet Criticus ook, dat de Pro testantsche meerderheid in Heusden's Raad in vroeger dagen immer en altijd een zetel in het College van [Burgemeester en Wethouders aan een Rjoomsch-Katholiek heeft gelaten Hoewel ik vrees dat Criticus zich na lezing van het vorenstaande pu wel tweemaal de oogen zal uitwrij ven, teeken ik mij toch weer, na U, Mijnheer de Redacteur dank gezegd te hebben voor de verleende plaats ruimte, Een voorstander van evenredige ver- tegenwoordiging in den zin, waar in zij behoort te worden opgevat. HEUSDEN. De cursus in Zuigelingenver zorging, uitgaande van het Groene 'Kruis alhier, begint Maandag 23 September met 12 candidaten. Wie nog lust gevoelt tot deelname, geve zich ten spoedigste op bij de secretaresse. Maandag 23 September houdt tie damclub V. D. een ledenvergade ring in de voorm. Muloschool, aan vang half acht. De agenda luidt: 1. Opening. "2. Mededeelingen. 6. Rondvraag en sluiting. Met deze vergadering opent de damclub wederom haar reeks speel avonden. Gezien het feit, dat met tie propaganda van dezen zomer een 6-tal nieuwe leden werden gewonnen en mede door het instellen van een clubcompetitie door de in vorige be richten meermalen genoemde dam- commissie, beloven deze avonden in tens interessant te worden. Zij, die nog wenschen lid te worden, kunnen zjch op deze vergadering opgeven. Van de marechaussée-brigade alhier is overgeplaatst naar die te Klazinaveen de maréchaussée Braat. De processie ter eere van St. Cornelius naar Bokhoven op Maan dag a.s. vertrekt evenals andere jaren per autobus, zeer ten gerieve der pelgrims. Maandag 16 dezer werd alhier de najaarsstierenkeuring gehouden. 28 stieren werden aangeboden waar- ya.n 17 werden goedgekeurd. Van deze behoorden 10 tot het zwartbont Hollandsche en 7 tot het Maas- Rijn en IJsel veeslag. De zwartbon ten behoorden toe aan Gebr. Bran derhorst te Eethen, Gebr. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen (3 stuks 1 J. C. v. d. Beek te Genderen, W. Straver te Drongelen, Wed. Johs. Vos te Wijk, Chr. A. J. van Herpt te Herpt (2 stuks) en M. Muskens te Elshout. De roodbonten van J. van Kuijk te Nieuwkuijk, H. A. v. d. Brandt, Kinderen v. Bokhoven, H. v. Beurden. H. van Veluw en G. v. Esch allen te Haarsteeg en M. de Wilt te Bern. De gecombineerde vergade ring van alle R. K. inwoners van Groot-Heusden Dinsdagavond gehou den in het Vereenigingslokaal, had plaats onder leiding van den Zeer- Eerw. Heer Timmermans, Pastoor te Herpt. Hij begon na de opening met den gebruikelijken groet de aanwezigen te verwelkomen, onder wélke naast de parochie-geestelijken aanwezig wa ren de Eerw. Heer Suetens en de Zeergel. Heer Dr. v. d. Heijden, bei den uit Den Bosch, de heer Matté, secr. van het hoofdbestuur van het Wit-Gele Kruis, dokter Verhoeven, alhier, en circa 100 belangstelienden. Kapelaan Suetens besprak het doel, het nut, den geest en de werkwijze van het W.-G. Kruis, waarna Dr. v. d. Heijden nog enkele toelichtingen gaf en vooral wees op de samenwer king met het Groene Kruis alhier, b.v. wat betreft het consultatie-bu reau voor zuigelingen (Gr. Kr.) en de komende Wijkverpleging (Wit- Gele Kruis). Bepaald werd, dat fo.io per week per gezin zal gehéven worden en on middellijk traden staande de verga dering 40 leden uit Heusden en Oud heusden toe, terwijl de dorpen Herpt en Hedikhuizen reeds 130 leden tel- len. Hierna werd voorzien in een voor- loopig bestuur, waarin zitting zullen hebben voor Heusden: Mevr. v. d. Heijden, Dr. Verhoeven en de heer Ant. v. Delft; voor Herpt: de Zeer- Eerw. Heer Pastoor Timmermans, Mevr. Buijs-Vermeulen en de heer Ad. Buijs; voor Hedikhuizen de heer Boschwerger en voor Oudheusden de heer Johs. v. d. Staak^ waarna de waarn. voorzitter de drukke bijeen komst met den Christelijken groet sloot. Voor het a.s. Internationale Solistenconcours voor Zang en Mu ziek op 9 en 10 'November a.s., uit geschreven door de Fanfare der H. Familie, is de inschrijving tot deel name opengesteld tot 1 October a.s. Voor heeren solisten een praclitge- legenheid ter bekwaming. Aanmel ding voor deelname bij den secre taris den heer Joh. v. Laarhoven, Markt 91 te Heusden. Deze zendt op aanvrage gaarne reglement en in schrijvingsformulieren toe. AALBURG. Donderdag 26 September a.s. hoopt de beroepen predikant Ds. L. Blok uit Brandwijk een bezoek aan de gemeente te brengen en zal dan des avonds 6y2 uur (0. t.) een predikdienst houden. ALMKERK. De heer A. Mol, Hoofd der Chr. school, heeft vanaf heden de leiding van de Ger. knapenvereen. „Obadja" op zich genomen. Op Vrijdag 4 Oct. a,s. zal alhier de Najaarspaardenmarkt worden gehouden. Tot bestuurslid van de Chr. school- vereen. (Verlaatschendijk) is in de vacature J. Verschoor, benoemd de heer C. Timmer. A.s. Zaterdagavond 8 uur (z. t.), hoopt de Chr. Nat. Werkmansbond in de Consistoriekamer der Herv. gemeente een ledenvergadering te houden. Naar wij vernemen, hoopt op Zaterdag 28 Sept. a s. de Gem. zangver- eeniging „Con Amore" te Ippelschendijk met medewerking van de muziekvereen. .Juliana" te Uitwijk, de zangvereen. „de Lofstem" van Rijswijk en de zangvereen. uit Babiloniënbroek op het weiland van den heer Straver een gecombineerd concert te geven. BRAKED. Met ingang van 1 October a.s. is tot burgemeester der gemeente Brakel en Poederoijen benoemd de heer Pos, thans secretaris der gemeente Dodewaard. Bij raadsbesluit, d.d. 17 Sept. 1935, werd de Weledelgestr. heer Mr. J. van Dalen benoemd tot secretaris der gemeente Brakel, thans 1ste Ambtenaar ter secretarie. Bij besluit van B. en W. dezer ge meente is benoemd tot 1ste Ambtenaar ter secretarie alhier de heer J. de Weerd wonende te Nederhemert, thans volontair ter secretarie, De propaganda-avond, ten bate van den Ned. Blindenbond, welke op 1 Oct. a.s. gehouden zou worden is acht dagen uitgesteld en zal op Dinsdag 8 Oct. a.s, gehouden worden. Daar onze wintergoederen reeds volop binnenkomen, maakt/H. KLUMPERS het publiek reeds bekend, dat wij de jongens- en meines ratiné's, alsook de winterjasjes voor jongens in al onze 15 winkels gereéci hebben. Wy hebben daarin een sorteering in kleuren en kwaliteiten, dig U niet bij één onzer con currenten zult vinden. Ook de prijzen zijn zód/uiterst gesteld, dat alle con currentie is uitgesloten. Ook hebben wij een flinke partij HBBREN JEKKERS in zwart en grijs, in goede kwaliteit, van f 5.75. Volgende week zullen onze HEEREN OVERJASSEN van onze fabrieken arriveeren in de schoonste modellen en afwerking die pdt heden uitkomen. De prijzen zullen daarin varieeren van f 5 75 tot do danrste en beste kwaliteit zelfs voor de grootste en dikste personen slechts f 19 Onze GABER DINE REGENJASSEN van echte zuivere wol vervaardigd, zijn reeds genoeg bekend, vanaf f 9.75 tot f 15.75. Ook hebben wij nog een prachtige opruiming in GUMMI REGENJASSEN, gevoerd en ongevoerd, aan spotprijzen Verschillende personen voerden nop: het woord, terwijl Ds. Hakman uit Werkendam met een opwekkend woord sloot. Zooals bekefid, werd onlangs ten nadeele van den heer S. J. Da- men tijdens zijn afwezigheid, een be drag van f 70.uit zijn woning ont vreemd. De politie mocht er in sla gen deze diefstal thans tot ophelde ring te brengen. Als vermoedelijke dader werd ge arresteerd een zekeren J. v. d. S. al hier. Bij zijn verhoor legde hii tegen over de politie een volledige beken tenis af, de diefstal te hebben ge pleegd. CAPELLE. In den nacht van Woensdag op Donderdag werd door de gemeentepolitie tijdens de nachte'ijke surveillance bij den landbouwer G. R. op de Hoogevaart een persoon op het erf aangetroffen, die, toen hij zich ontdekt zag, ijlings de vlucht nam en zijn rijwiel achterliet. Bij onder zoek ter plaatse bleek, dat er ingebroken was. Als verdacht hiervan werd aange houden M. v. E. alhier. Te dezer plaatse zal vanwege de stichting voor huishoudelijke voorlichting ten plattelande dezen winter een cursus in koken worden gegeven. De lessen worden verdeeld over een twaalftal cursus avonden. Op Maandag 23 dezer, des avonds 7 uur, zal in de raadzaal te Vrijh.-Capelle een eerste samenkomst worden gehouden, waarop nadere inlichtingen door de Ieerares die de cursus zal leiden, verstrekt zullen worden. Door de vereeniging tot bescher ming van den grondeigendom in de Lang straat en omgeving wordt Vrijdag 27 Sept. a.s. des avonds kwart voor zes in het Stationkoffiehuis van den heer L. F. van Dóngen een algemeene ledenvergadering gehouden, waarop Mr. F. M. C. Pels Rijken, advocaat en procureur te Breda, een lezing hoopt te houden over„De door de Regeering ontworpen Pachtwet". Deze vergadering is ook toegankelijk voor niet-leden. De tentoonstelling van de door de leerlingen der 0. L. school in de Kom dit jaar gekweekte planten, welke j.l. Vrijdagavond is geopend, zal ook Zater dagnamiddag en - avond geopend zijn. We kunnen een ieder aanraden deze Floralia met een bezoek te vereeren. EETHEN. Gevonden voorwerpenEen duimstok. Inlichtingen te bevragen bij W. van der Pol, Gemeente-veld wachter alhier. IIERPT. De R. K. Jongeboerenstand heeft besloten om dezen winter weder eene cursus te organiseeren voor de leden. Er zal een landbouwcursus gegeven worden welke twee winters zal duren. Reeds verschillende leden hebben zich aangemeld. Door den hevigen storm, welke Dinsdag over deze omgeving woedde, werd veel schade aangericht, op verschillende plaatsen werden hoornen ontworteld, als mede hadden de boomgaarden heel wat te verduren. Zeer veel fruit is afgewaaid. NIEUWENDIJK. Zaterdag speelde de Korfbal club „Rust Roest" een vriendschap pelijk wedstrijd tegen de Korfbalver- eeniging „Kiol" van Sprang-Capelle. welke eindigde met 32 in het voor deel van „Rust Roest." De heer A. O. had het onge luk, tijdens het voetballen te val len, met het gevolg, dat hii een vinger brak, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Dr. Schols van Werkendam, verleende de eer ste hulp. Op den gehouden fokveëdag, uitgaande van de groote Land- en Tuinbouwtentoonstelling te Teterin- gen, werd voor 1935 de stamboek- koe Pietje 2 van den heer H. Crezee, kampioenskoe voor Noord-Brabant. Zii verwierf vooraf den eersten prjjs in de Rubriek kalfdragende koeien. De vorige week behaalde deze koe te Utrecht op de veetentoonstelling van het Ned. Rundvee Stamboek eveneens een eersten prijs. POEDEROIJEN. Tot Secretaris dezer gemeen te werd benoemd de WelEdelgestren- gen Heer Mr. J. van Dalen, thans lste Ambtenaar ter Secretarie alhier bii raadsbesluit d.d. 19 September 1935. Op de Gemeente-secretarie al hier, werd tot lste Ambtenaar be noemd de heer J. de Weerd uit Ne derhemert, thans volontair ter secre tarie alhier. RAAMSDONKSVEER. Wat een belangstelling heeft het Diamanten Huwelijkspaar Van Varkvan Andel ondervonden. Hoe hebben zeer zéér veel gemeentenaren getoond, dat zij met hen zich verheugde in dat zoo groote voorrecht. Wat een persoonlijk bezoek, wat een schriftelijke felicitatie's, wat een schat van bloemen. Wel een onvergetelijke dag SLEEUWIJK. Herkozen tot Voorzitter van de Geref. Jongelingsver. alhier, de hr. H. Spiering en tot bestuursleden de heeren G. Ottevanger en G. van Maa- nen. Op Zaterdagavond, 21 Septem ber a.s. zal de afd. van den Chr. Nat. Werkmansbond alhier, een le denvergadering houden in de consis torie der Ned. Herv. Kerk alhier, om 7.30 uur. Aan de orde komen verschillende belangrijke punten. Op 1 October a.s. zal de her denking plaats hebben van het 40- jarig bestaan van de Chr. School alhier. Op 30 Sept. a.s. zal dr. S. O. Los uit den Haag een gedach tenisrede uitspreken in de Geref Kerk, terwijl tevens dien avond de hoofden der scholen uit den omtrek zullen worden uitgenoodigd. Op 1 October a.s. zal des mor gens een kinderfeest worden gehou den. Des middags zullen de oud leerlingen beneden de 18 jaar in de Chr. School samenkomen, terwijl des avonds een gezellige bijeen komst zal worden gehouden met oud onderwijzers, oud-leerlingen en ver dere genoodigden. De Chr. ZangVer. „Looft den Heere" zal medewerking verleenen. Maandag 9 September werd in het gebouw der Chr. U.L.O. school voor het Land van Altena een ver gadering gehouden ter bevordering van den bloei van het Chr. U.L.O. Aanwezig waren de bestuursleden der schoolvereeniging, verschillende hoofden van genabuurde Chr. Scho len, Voorzitters en leden van Chr. Schoolbesturen en het personeel der U.L.O. School. De Voorzitter der ver eeniging den EdelAchtb. Heer W. Beukenkamp, Burgemeester sprak een openingswoord, waarin hii uit liet komen, dat de U.L.O. School een zwaren tijd te gemoet gaat in ver band met moeilijkheden die voort vloeien uit de onderwijsplannen der regeering, n.l. den eisch van 30 leer lingen per onderwijzer. Spreker wees op de belangrijke plaats die de school reeds voor deze omgeving heeft in genomen en snoorde daarom aan alle krachten in te spannen om te zorgen, dat de drie leerkrachten gehandhaafd kunnen blijven. De heer J. J. van Oord, bestuurs lid der Chr. School te Werkendam spoorde aan tot samenwerking. Bur gemeester Van der Schans kan niet begrijpen, dat nog steeds, sommige ouders, niettegenstaande de goede re sultaten der school hun kinderen naar Gorinchem stuurden, waarmede zii niet de belangen in hun streek die nen. De heer Benckhuyser wees op het schitterende resultaat der school van de 18 candidaten slaagden 14 voor het M.U.L.O.-diploma. B. Y. B. Programma voor 21 September. Afdeeling I. N.O.A.D.—L.O.N.G.A. Afdeeling II. D.E.V.O. II-S.V.W. II. Afdeeling III. G.V.V.—Well. D.V.O.Titaan. Alle wedstrijden vangen aan 5.30 Z.T, Uitslagen van 7 September. Afdeeling I. Wilhelmina IDevo I 42. N.E.O.S.V.W. I. 4—4. S.D.O.N O.A.D. --3—3. Stormvogels IL.O.N.G.A. 6—1, Afdeeling II. S.V.W. II—Wilhelmina II. 1—2. Sparta (Andel)—W.V.V. II. 0—3. Afdeeling III. D.V.O.—Well. 3—4. 22 SEPTEMBER (Zomertijd;, fieuaden. 10 u. ds. IKuyper, Geüderen, Doopsbed. Ger. Kerk, 10,30 u. ds. de Wit en 6 u. leesdienst Aalburg, 3 u. ds. Kruys Voorberge Ger. Gem., 10,30 en 7. u. leesdienst Aalst, geen opgaaf Geref. Kerk, v.m. en n.m, leesdienst. Geref. Gem. vm. en nm. leeBdienst. Andel10,30 u. Ds. v. d. Put. Ger. Kerk, 10,30 en 3 u. Ds. Bakker Almkerk, 10,30 en 7 u. ds. Reijinga Geref. Kerk 10,30 en 3 u. ds. Hakman Ammerzoden, geen dienst B1 broek, 10,30 u. ds Kruys Voorberge Bruchem, geen dienst Capelle, 9,30 u. leesdienst en 6u. ds. Cuperus. Ger. Kerk, 9,30 en 2,30 u. ds. Keizer Doeveren, 10,30 u. ds Van Bruggen Dussen, 10 en 3 u. ds. v. d. Berg Ger. Kerk, 10 en 3 u. ds. Hindriks Drongelen, geen dienst Eethen, 9,30 u. ds. Tasseron Genderen, 10,30 u. dhr. Brünklaus en 2,30 u. Ds Kuyper. Geref. Kerk, 9.30 en 2 30 u. ds. Menken Gieasen, 7 u. Ds. Benders Qiessen-Rij8wijk, Ger. Kerk, 10,30 u. en 3 u. ds. Heiner '8-Gravenmoer9,30 u. da. v. d. RoeBt Ger. Kerk, 9,30 u, ds. Koenekoop en 2.30 u. leesdienst Chr. Ger, Kerk, 9.30 en 6 u. ds Baas Ger. Gem. 10,30 en 7 u. leesdienst. Nederhemert, Zz 3 u. ds. Beens Nieuwendijk, Ger. Kerk, 10,30 en 3 u. Ds. de Bruijn Poederoijengeen opgaaf Geref. Kerk, v.m en n.m. leesdienst Geref. Gem., 10,30 en 7,30 u. leesdienst Raamadonk (F.), 9.30 u. leesdienst (-D.), 2 u. ds. Bousema Evangelisatiegebouw „Eben Haëzer" geen opgaaf Ger. Kerk, 9,30 u. en 5,30 u. ds v. Maare Sleeuwijk, 10 u. ds. de Leeuw Geref. Kerk, 10 en 7 u. ds. v. Reenen Sprang, 9,30 u. ds. Bousema Ger. Kerk, 9,30 ds. Hagen, en 5 u. leesdienst de Leeuw Veen10,30 en 7 u. dr. Tjalma Ger. Gem., vm en Dm. leesdienst Wijk, geen opgaaf ds. Bokma Waspik, 2 u. ds. v. d. Roest Werkendam, 10 u. leesdienst, en 6 u. ds Beerekamp Biesbosch, 10 30 u. ds. Beerekamp Ger. Kerk, 10 en 6 u. ds. Jonker Ger. Gem. 10 u. en 6 u. leesdienst Woensdag 730 u. dhr. Weijzink Chr. Ger. Kerk, 10 en 6 u. ds, Alberts. Vlaardingen Woensdagavond, ds. Meijerink, Zwijndrecht Well, 10,30 u. ds. Knipscheer Ger. Kerk, ds. Snel Zuilichem, geen opgaaf Ger. Kerk, v.m. en 'a av. ds, Voorneveld J 3. Ingekomen stukken. 4. Indeeling onderlinge competi tie met voorstel Bestuur. 5. Vaststelling 1 o-tal clubcompe titie. Heeabeen, geen dienst Kerkwijknm. ds. Goverts Loonachendijk, 2 u. ds. v.d. Vlugt Meeuwen, 10,30 u. dhr. y. Helden, Veen Ger. Kerk, 10,30 leesdienst en 7 u. ds. Hindriks Uitwijk10,30 u. leesdienst en 7 u. ds. Woudrichem, 10 en 6.30 u. ds. de Bruin Waardhuizen, Ger. Kerk, 10.30 en 3 u. i

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 2