Nieuwsblad Willem de Bruin, De Grootmoeder. TWEEDE BLAD 80.5574 Vrijdag 20 Sept Het NIEUWSBLAD van Heusden" DE STORM. Onze Haardkachel van f 33.= De GROOTE Haardkachel van f 39.= Alleen voor de verbruikers van Ravenswaay's Tabak,,Gratis verkrijgbaar: Ijzerhandel Gorinchem Tel. Int. 840. voor het Land Tan Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. HET BLAD Voetbalsport. Binnenland. Een mooie Tabakspijp als Jubileumgeschenk. Bij aankoop _van-een half pond extra fijne koffie, Java Melange a f 0-55 per half pond. Dit half pond Koffiejiet^-TR^Rksp voor den extra lagen prijs van f 0.35 totaal. FEUILLETON. BEHOORENDE BIJ HET goed party, waardoor het Neo niet ge lukte voor de rust nog te doelpunten. Vooral de keeper van Noad blonk uit, steeds stond hij zeer goed opgesteld. Na de iust was Neo overwegend sterker. 7-ooals te verwachten, kon Noad het hooge tempo van voor de rust niet volhouden. Neo doelpuntte nog drie maal, hoewel ook Noad nog enkele goede aanvallen ondernam. Noad heeft, zooals gezegd, zich goed van haar taak gekweten, door Neo goed partij te geven. Maar het kam pioenschap is hiermede nog niet beslist. Neo heelt nu nog 2 wedstrijden tegen Longa te spelen. Deze zal Neo wel we ten^ te winnen, mits Longa met een sterk is voor het Land yan Heusden en Altena en zijn omgeving Het heeft in de dorpen Doeveren, Heesbeen, Aalburg. Wijk, Veen, Andel, Giessen, Rijswijk, Uitwijk, Waardhuizen, de Werken en Sleeu- wijk, Werkendam, Nieuwendijk, Alm- kerk, Dussen, Meeuwen, Eethen, Drongelen, B.-Broek, Sprang-Capelle, Aalst en Poederoijen z ij n eigen agenten en bezorgers. In geen blad vindt men zulke nitvoerige berichten en verslagen uit genoemde plaatsen. Om deze te kunnen geven, worden kosten noch moeiten gespaard Dat de bewoners dit waardeeren, blijkt uit bet groot aantal abonné's in iedere plaats Ben aantel, dat ondanks de slechte tijdsomstandigheden nog geregeld ■tijgt 1 HT De nieuwe abonné's ontvangen de tot 1 OOT. a s. verschijnende nummers GRATIS. elftal~uit"-.zou komen, dan kon het Neo nog wel eens niet gemakkelijk vallen een overwinning te behalen. Maar zooals we reeds verwachtte, zal het wel op een be slissingswedstrijd aankomen. Wie er dan kampioen zal worden is een vraag. Het zal Wilhelmina in dat geval niet gemak' kelijk worden gemaakt. SPRANG. Sparta speelde j.l. Zaterdag een wedstrijd op eigen terrein tegen W.V.V. uit Werkendam. Uitslag 5O in het voordeel van W. V.V. HEUSDEN. 1 Zondag j.l. speelde Juliana I een vriendschappelyken wedstryd thuis tegen Wilhelmina III uit Wijk. De Oraüje Witten speelden een goeden wedstrijd en witten met 52 van Wilhelmina te winnen. WIJK EN AALBURG. N.O.A.D. I—N.E.O. I, 1 4. De Zaterdag j.l. gespeelde wedstrijd Noad INeo I is geëindigd in een 41 overwinning voor Neo. Daar deze wed strijd van invloed kon zijn op het kam pioenschap, was er vrij veel belangstelling. Direct na den aanvang werden er doel punten gemaakt, de stand was na enkele minuten 14. Tot de rust is dit zoo gebleven. Noad gaf in deze eerste helft Dinsdag heeft over het geheele land een krachtige Zuid-Wester storm ge woed, die hier en dat." nogai schade heeft aangericht. In Rotterdam lag de groote scheepvaart stil'. De v..eg-dien sten gingen slechts gedeeltelijk door. De wind had orkaankracht (12) die slechts zelden wordt waargenomen. In de Waalhaven zijn eenige schepen los geslagen. Slechts* een enkel schip waag de het uit te varen. In de Stad hadden enkele kleinere ongelukken plaats door Voorwerpen, die door den storm waren afgerukt. In Amsterdam had de brandweer druk werk om hulp te verleenen bij losgewaaide schoorsteenpijpen, anten- nepalen e.d. Eenige boomen zijn om gewaaid. Een 26-jarige voorbijganger werd door een boom getroffen en be kwam vrij ernstig letsel. Verder werd een auto; door een omgewaaiden zwaar beschadigd. De luchtdiensten ondervon den veel stagnatie. De dienst op Brussel is regelmatig 1 voortgezet. Ook de binnenlandsche diensten konden ononderbroken ge handhaafd blijven. Doch het toestel, dat te 7 uur Van Londen moest ver trekken, is blijven staan tot negen uur. Daardoor hadden ook de toestellen, die aansluiting geven op Berlijn en Malmö, vertraging. De dienst op Parijs bleef normaal functionneeren, evenals die uit Berlijn en Malmö. De vliegtuigen naar Londen en Praag, die vertrokken waren, keerden weer naar Schiphol terug. Daarna werden alle diensten stopgezet. In de Over-Betuwe heeft de storm veel schade aangericht in de boom gaarden. Te Schiedam moesten het ve'e boo men ontgelden. Eenige schoorsteenen kwamen naar beneden en enkele spie gelruiten woeien stuk. Een broodwagen werd omver geworpen. Te Groningen is vrij groote schade aan de landbouwtentoonstelling aange richt. Van een open stand is het dak neergesmakt. De poort moest gestut worden en van een der drie paviljoens verkeerde de gevel in gevaar. De ten toonstelling moest op last van bur gemeester worden ontruimd. In de But- gesstraat waaide een tuinmuur om. De 35-jarige mevrouw A. B. liep daar bij een lichte hersenschudding op. Op de landbouwtentoonstelling te Teteringen werden drie tenten ver nield en daarmede de fraaie fruit en groentenstants van verschillende fruitboomvereenigingen. Niets was te gen stormschade verzekerd. De schade aan den fruitoogst ij/de Baronie is enorm en nog niet bij be nadering te schatten. De appelooom- gaarden zijn bezaaid met afgewaaid fruit en aan de boomen t?leef vrij wel geen vrucht over. Vele boomen zijn ontworteld. De bovengrondsche telefoonleidingen zijn op verschillende plaatsen vernield. Ook werden van vele boomen de kruinen afgerukt. Te 'sGravenhage is het werkkamp van de N.S.B., een houten tent van 20.000 M- vernield. Verscheidene pa len, die 2 M. diep in den grond waren geheid, zijn als lucifershoutjes afge knapt. 100 Man zijn bezig de tent weer op te bouwen. De in aanbouw zijn tuinbouwten toonstelling te Paterswolde is zwaar beschadigd. Een tent waaide omver. Vermoedelijk zal Vrijdag de opening niet kunnen plaats hebben. Bij Nes op Ameland zijn van over een afstand van 35 M. stukken van een dijk geslagen. Het Nederl. motorschip .,Calba", on geladen onderweg van Londen naar Antwerpen, kwam voor Westkapelle zoo in moeilijkheden dat de opvarenden besloten in een der scheepsbooten het schip te verlaten. "Een hunner sprong later met een zwemvest aan te wa ter en wist den dijk te bereiken. De boot sloeg eindelijk om en de vier opvarenden dreven met de omgeslagen boot naar de kust, waar ze aan wal werden getrokken. De kapitein echter, de heer Bakker, had er het leven bij ingeschoten. Hij is verdronken. De kok Boenders was vrij ernstig gewond. Het schip is bij Domburg op het strand geworpen. Te Grave is in den tuin van het niet door minderwaardige artikelei te verkoopen, want dan zegt het spreek\yoi5rd GOEDKOOP is DUURKOOP" rrmr het beste te leveren voor de minste prijzen. Bij ons is dit mpgelijk door recht- streeksche verbinding mnt de fabrikanten, zoo dat de tusschenhandei geheel is uitgeschakeld. (voor middelmatige kamers) (voor groote kamers) IS EEN LUST OM TE ZIEN I En U weet, wat bij DE BRUIN vandaan komt „IS DIK IN ORDE". Rustoord een reusachtige kastanje boom ontworteld. De boom sloeg over den weg. zoo dat het verkeer over den Maasdijk werd gestremd. Bii zijn val vernielde hii het hekwerk en een der zware steenen pilasters. Spoedig werd met het opruimingswerk begonnen, zoo dat na korten tijd het verkeer weer doorgang kon vinden. Te Lage Zwaluwe werd het tele foonverkeer gestoordboomen en schuttingen werden omgeworpen, schoorsteenen en veel dakpannen gin gen naar beneden. De radiocentrale is gedeeltelijk vernield. In de Meijerii is zeer aanzienlijke schade in de boomgaarden aange richt. Met mudden zijn de appels afgevallen. In sommige boomgaarden is tot 30 pCt. van het fruit afge waaid. Door het omwaaien van een groe ten boom op den weg tusschen Raamsdonksveer en Raamsdonk-dorp ter hoogte van de Julianalaan bij den overweg is het electrisch net gestoord het verkeer was ruim een uur gestremd. Veel andere boomen zijn ontworteldvele daken moes ten het ontgelden. Te Haarlem zijn groote boomen ont worteld en veroorzaakten groote ver- keersbëlemmeringen. Te Heemstede viel een boom op een voorbijrijdende taxi. Te Hilversum is de tribune van het gemeentelijk sportpark vernield. De schade bedraagt f1000. Te IJmuiden moest de loodsdienst werden stopgezet. Er kwamen geen schepen binnen en er vertrokken er geen. Ingezonden VROUWEN WILLEN KEIZERIN VAN ABESSINIE ANTWOORDEN! Ondergeteekenden roepen alle vrouwen en moeders in Nederland op om als antwoord op het ver zoek van de Keizerin van Abessinië ,,aan alle vrouwen op de wereld om zich in gebed voor vrede te vereeni gen," op nader te bepalen dag eni uur allen bijeen te komen, ons niet storende aan spot, hoon, verdachtma king en onverschilligheid. Ieder iiï eigen kerk, vereenigingsgebouw, ver gaderzaal of huis, teneinde daar in al len eenvoud zich in gebed te ver eenigen, zich te concentreeren of te bezinnen, ter bevordering van <Jen Vrede. Opdat gezamenlijk onze ge dachten en gebeden uitgezonden wor-' den, zoodoende elkander helpende ert steunende. Organisaties en ieder, die aan de tot standkoming wil medewerken, richte zich zonder uitstel tot de «eer ste ondergeteekende. Nadere berichten omtrent dag en uur worden spoedig bekend gemaakt. Vrouwen en Moeders, bedenkt, dat het mede ons aller schuld zal zijn,, indien de verschrikking yan den oor log wederom over ons en onze kin deren komt. Mevr. E. J. Miolée-Riem Vis, Haar lem, Garenkokerskade 31 rd. Mevr. N. Dyserinck-Van Gilse van der Pais, Aerdenhout. Mevr. Ir. M. Waardenburg-Lindevey. Haarlem. i o ZEVEN GEHEIME ZEND ER Sj OPGESPOORD. Den laatsten tijd wordt streng opi- getreden tegen het euvel der clande stiene radiozenders. Door den Rijks- radio-controledienst zijn zeven clan destiene .tenders opgespoord en in! beslaggenomen. Zulks geschiedde in tenwerking met de gemeentepor Slechts beperkte vooirajuL-Overal verkrijgbaar. Bestel dus snel! 199. Gij begint met Pierre Darasse te vermoorden, die gevaarlijk voor u kon zijn en een poosje hebt ge gedacht, dat het lot u gunstig was. Een mededinger staat u in den weg; gij bewerkt een duel tusschen hem en den baron de Septème, een poging tot moord. Juffrouw Geneviève verneemt, dat zij de dochter van mijnheer en mevrouw Lionnet niet is, verlaat het huis harer pleegouders en verdwijnt. Maar daar over maakt gij u niet ongerust; gij denkt, dat juffrouw de Mérulle nooit zal weten wie zij is en gij bekommert u niet meer om haar. Gij geeft de markiezin de Saulien een gewaande kleindochter. Gij vindt natuurlijk gemakkelijk helpers en een meisje, dat knap genoeg is, om bij de markiezin die moeilijke rol te spelen. Paolo zat voorover gebogen en hield zijn hoofd in de handen. Hij had sterke bevingen. Hij was vernietigd en kon zich niet verdedigen. Wat Laurence betreft, die, zooals wij gezegd hebben, nietsi van de daden van Paolo wist, haar verwondering en ont steltenis waren zóó groot, dat zij als versteend met wijgeopende oogen bleef zitten. Paolo, hernam de rechter toen gij hebt gedacht, dat gij de eenige waart, die het geheim der geboorte van Geneviève Lionnet kende, hebt gij u vergist; een man, die zich achter het costuüm van een ouden kruier verborg, waakte over het pleegkind van mijn heer Lionnet en hieldi tegelijkertijd een oogje op u; hij heeft uw bedoelingen geraden; en die man, die kruier, heeft den moordenaar van Pierre Darasse aangeklaagd, en uw misdaden aange geven. De magistraat stond op, opende een deur, gaf een teeken, en de vicomte de Mérulle en de weduwe Darasse tra den het kabinet binnen. Beklaagde, zeide de rechter ge biedend zit rechtop en hef het hoofd op. Paolo gehoorzaamde. Zie deze twee getuigen aan; her kent gij hen? Neen, antwoordde hij. Hij lioog; hij had Pauline Darasse dadelijk herkend1, evenals den vicomte de Mérulle, want hij kon een beweging van schrik niet weerhouden. Als gij hen niet herkent, zal ik u helpen. Deze dame is de weduwe van Pierre Darasse, en die heer is de vi comte de Mérulle. Vóór uw oogen werd hij door den degen van een smokke laar getroffen en viel hij in zee; maar door een toeval werd hij gered, en hij heeft, vermomd als kruier, uw gangen bespied. De ellendeling wierp woedende blik ken op den vicomte en de weduwe. De rechter hernam: Mevrouw Darasse, herkent gij dien man? Ja, mijnheer. Vergist gij u niet? Neen, mijnheer; die man is de Italiaan Paolo. En gij, mijnheer de Mérulle, her kent gij in den beklaagde den man, die, onder den naam van Etienne Eris met Pierre Darasse samen kwam in het hotel de 'Lille, rue Saint-Denis. Ja, mijnheer. En is hij dezelfde, dien gij aan de Marne hebt gezien? Ja, mijnheer. (Welnu, beklaagde, wat hebt ge te antwoorden? Paólo zweeg. De rechter schelde en zeide tot den wacht: Laat de andere getuigen komen. Die andere getuigen, we'.ke den vol genden dag ook voor de rechtbank zouden verschijnen, waren Céline Ba- ratot, mijnheer Drivot en echtgenoote. Bij hun binnenkomen stiet Paolo een soort van gebrul uit. De echtelieden Drivot en Céline ver haalden zonder aarzelen de geschiede nis, die zij met den gewaanaen baron hadden gehad. Toen zij geëindigd hadden, vroeg de rechter: Beklaagde, wat hebt gij te zeggen De schurk had niets meer te ver liezen, dit wist hij. Hij richtte zich in zijn volle lengte op, kookte van woede en zeide brutaal weg: Ik beken niets, ik ontken alles! Hij had geen berouw; daartoe was hij de man niet. De eenige spijt, die hij had, was, dat hij buiten staat was gesteld, nieuwe schurkenstreken uit te halen. Gij boezemt mij grooten afkeer in, zeide de rechter van instructie tot hem, en zag hem vol verachting aan. De zitting werd opgeheven. XIV. MEVROUW LIONNET. In den faubourg Saint-Antoine was elkeen heel verwonderd over de ver dwijning van vader Anselme. Wat was er van hem geworden? Misschien was hij weer op reis ge gaan. Maar waarheen? En waarom had hij niemand gewaarschuwd, zelfs Ché- ron niet? De kruier was algemeen geacht en bemind; men vreesde, dat hem een on geluk was overkomen. De werklieden misten hem, want hij gat hun dikwijls goeden raad. Met droe vige blikken zag men naar zijn ledige plaats, zijn bankje, waarop men zoo gewend was, den ouden man te zien zitten. De schrijnwerker Chéron, die een bij zondere liefde voor vader Anselme had. was eenige dagen lang heel ongerust. Hij was aan de woning van den kruier, gaan navragen, en had daar vernomen, dat hij zijn huur had betaald, zijn pakje onder den arm had genomen, en had! gezegd, dat hij niet meer terugkwam. De woorden der hospita stelden Ché ron gerust; en toch zeide hij tot zich zelf Er is een groot geheim aan "het leven van vader Anselme verbonden. Ik begrijp er niets van. Op een morgen stond een twintig^ tal werklieden bijeengeschaard, en wa ren in druk gesprek gewikkeld pveü] de geheimzinnige verdwijning van den kruier. Sst! riep een van hen eens& klaps, daar is de patroon. Dadelijk was het stil. Mijnheer Lionnet kwam binnen. De meubelfabrikant liep nog wel met be drukt gelaat, maar hij zag er niet meer zoo ontmoedigd, somber en bedroefd uit als eenige dagen tevoren. Nu bemoeide de patroon zich weer met het werk, gaf zijn goed- of afkeu ring te kennen, en sprak met zijn ons derhoorigen. Die gunstige verandering bij mijnheer Lionnet verheugde het werkvolk, dat daaruit opmaakte, dat de patroon ge-* rust gesteld was over het lot van jufs frouw Geneviève. Ook begreep het, dat hij zijn verdriet niet geheel zou kunnen verjagen, want zij "wisten, welke straf mijnheer Lionnet zijn vrouw had ops gelegd.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 5