DE WIND RAAST. Auto-reparatiën 'n Taxi noodig? Autobanden en Auto-oliën. N.V. Garage A. v. Seters, N.V. Garage A. v. Seters, N.V. Garage A. v. Seters, 15 H. KLUMPERS-WINKELS Grootestraat 252 Waalwijk. Voetbalsport. Plaatselijk Nieuws INGEZONDEN Groote stormen en regenbuien, niet alleen van de natuur, maar ook van onze concurrenten Ze voelen, dat ze het tegen de 15 H. KLUMPERS-WINKELS niet uit kunnen houden, noch in prijs, nóch in kwaliteit. Er zijn er, die met geweld maar graag den naam KLUMPERS zouden willen gebruiken doch er is en er blijft maar ééne KLUMPERS en wel in Waalwijk, Groote straat 252, t.o. Spapens schoenfabriek. Wij hebben thuis ontvangenprachtige gabardine Regenjassen voor Dames, beslist waterdicht in de fijnste kleur en kwaliteit, voor den spotprijs van f 6-95. Heeren overjassen, in pracht- kwaliteit, vanaf f 5-75 tot f 19.de beste, zelfs voor de grootste en -dikste personen. Jongens overjassen van f 2 75 tot de grootste maten a f 3.75- Ratiné jasjes voor jongens en meisjes, in de beste kwaliteit, vanaf f 2.75. Laat ze nu dit jaar allemaal maar boksen, KLUMPERS is aan de spits en blijft aan de spits, In kwaliteit en lage prijs Dus allen vol vertrouwen en voor Uw eigen voordeel naar één der tie Koningin, vergezeld van H. K. H. Prinses Juliana, behaagd heeft tot tweemaal toe Hoogstderzelver lang durige en ingaande belangstelling in de door het Veldleger gehouden oe feningen te betoonen, zal den troe pen een aansporing zijn op den in geslagen weg voort te gaan en zich het vertrouwen, dat door, H. M. de Koningin en de Natie in het leger gesteld wordt, steeds meer waardig te toonen. Leve de Koningin! Leve Prinses Juliana! spoedig en b i 11 ij k. Moderne Reparatie-Inrichting. HEUSDEN. Telef. No. 50. HEUSDEN. Zondagmiddag speelt Juliana haar 1ste Competitiewedstrijd tegen Blauw-Wit uit Waalwijk. Daar het elftal van Juliana met verschillende spelers is versterkt en er een goede geest heerscht in de ver- eeniging, zal er flink worden gewerkt om het kampioenschap te behalen. Indien dit gelukt, zal Juliana het volgend jaar in de 3e klasse K.N.V.B. uitkomen. -i VEEN. Zaterdag speelde Achilles 2 een vriendschappelijke thuiswedstrijd tegen Wilhelmina 2 te Wijk. Uitslag 10. Achilles 2 speelde een uitwedstrijd tegen Sparta (gecomb.) te Andel. Uitslag 30 ten voordeele van Sparta. .WERKENDAM. v Donderdag, 19 Sept., hield de voetbalvereen. W.V.V. haar ledenvergade ring bij den heer P. J. de Gelder. Na een openingswoord van den voorzitter de heer A. Roubos ging men over tot het afwerken van de agenda, hetwelk een vlot verloop had. Besloten werd, dat binnen enkele weken een lezing zal wor den gehouden door den B. v- B. Onge veer half elf sloot de voorzitter deze druk bezochte vergadering. W.V.V. I speelt a.s. Zaterdag een uit wedstrijd te Gorinchem tegen B. V. I. aldaar. W.V.V. II en S.V.W. II spelen a.s. Zaterdag des nam. half drie een vriend schappelijke wedstrijd. B. V. B. Programma voor 28 September. Afdeeling 1. •L.O.N.G.A.N.E O. Afdeeling 2. AchillesBlauw-Wit. Stormvogels 2Sparta (Andel) Afdeeling 3. G.V.V.Titaan WellD.V.O. Alle wedstrijden vangen aan om half zes, zomertijd. Uitslagen van 14 September. Afdeeling 1. N.O.A.D. I—N.E.O. 1—4 L.O.N.G.A. I D.E.V.O. I. 2—3 Sparta I (Capelle)—W.V.V. I. 0-5 Afdeeling 2. S.V.W. IISparta (Andel). 4—2 W.V.V. II—Blauw-Wit. 19—0 Afdeeling 3. Well—C.V.V. 2—8 Titaan—D.V.O, 7—0 HEUSDEN. Op Donderdag io Oct. zal al hier wederom een fokveedag worden gehouden door de fokvereenigingen van Elshout en Eethen. Evenals vorig jaar zal weer een groot aantal dieren worden ingezon den. Voor de veefokkers uit de geheele streek zal dit weer een leerzame dag zijn. Menigeen zal misschien zeggen: het vee is toch waardeloos, ik ga daar niet naar toe. ALMKERK. Zijn wij wel ingelicht, dan is aan den heer M. Bos, timmerman alhier, on derhands opgedragen de werkzaamheden H M. de Koningin en H.K H. Prinses Juliana zijn Donderdag voor haar jaarlijksch bezoek aan de hoofdstad aangekomen. Op het balcon van het Koninklijk Paleis op den Dam beantwoorden de vorstelijke personen de toejuichingen der menigte. aan de watermolens te Hooge en Lage Zwaluwe, toebehoorende aan het Kroon domein. BEL OP No. 50, HEUSDEN. 6 Ruime wagens beschikbaar. VEILIG, VLUG, GOEDKOOP. HEUSDEN. AALBURG. BRAKED. DRONGELEN. LAND VAN ALTENA. DUSSEN. NIEUWENDIIK. VEEN. Woensdag, 2 Oct., hoopt alhier Ds. Fraanje in de kerk der Ger. Gem. voor te gaan, des nam. half drie en 's av. zes uur (oude tijd). Donderdagmorgen had de timmer man Mansvelder het ongeluk om bij de firma Honcoop met zyn hand tusschen eene in werking zijnde fraismachine te komen, met noodlottig gevolg, dat een tweetal vingers afgesneden werden en andere ernstige verwondingen bekwam. Dr. Veenhuvsen, welke geneeskundige hulp verleende, achte opname in het ziekenhuis noodzakelijk. A.s. Maandagavond 7 uur zal in het gymnastieklokaal door het Ned. Bij belgenootschap een openbare vergadering gehouden worden. Als spreker zal op treden Ds. J. Kuyper vuit Genderen, met het onderwerp„Waj het Nederlandsch Bijbelgenootschap gedaan heeft wat het doet en wat het nog doen wil". Door den beer Calame uit Andel zal een inleidend woord gesprokon worden. WAARDHUIZEN. Gevonden onder Giessen een bril in étui. Terug te bekomen bij P. Nieu- wenhuizen Dz. alhier. (Voltaire). Alléén le klas merken, tegen de laagste prijzen HEUSDEN. Telef. No. 50. Nu is het waar dat het vee mo menteel zeer weinig waarde heeft. Maar dan is het juist zoo heel noo- dig, dat ieder eens kennis neemt van de rationeele veefokkerij. Want juist in die richting moet het voor den veefokker gezocht worden. Niet maar koeien melken waarvan men niet weet hoe hoog het vetge halte is want dat is, vooral in onzen tijd, zeer onverstandig. Juist nu, nu het zoo uiterst moei lijk voor den veefokker en veehouder is, moet het in de richting van de rationeele fokkerij gezocht worden. Een koe met een productie van 6ooo KG. melk en een vetgehalte van 3.50 pCt. eet niets meer, en kost dus aan onderhoud niet meer, dan een koe met een productie van 3000 KG. melk en een vetgehalte van 2.90 pCt. Daarbij komt dat het fokken van geregestreerde dieren tegenwoordig een grooten voorsprong heeft. Bij de groote beperking in de veefokkerij mogen toch alleen als boventallig worden aangehouden geregistreerde stier kalveren. Zeer vele voordeelen, te veel om hier te noemen, zijn daarom ver bonden aan het fokken in deze rich ting. Laat dan ook iedere veefokker uit onze streek eens een bezoek brengen aan dezen fokveedag. Zeker zal er ook wel gelegenheid bestaan om fokmateriaal aan te koo- pen tegen zeer matige prijzen. En dat nu de stedeling niet veel voelt voor een bezoek aan een der gelijke tentoonstelling, dat is te be grijpen, al moeten we erkennen dat verleden jaar het bezoek uit de stad naar verhouding gr00 ter was als van het platteland. Dat ieder fokker dan toch zijn 'plicht versta en op 10 Oct. een be zoek brengen aan den fokveedag te Heusden. Als er tegenwoordig een feest ge organiseerd wordt of sportwedstrij den plaats hebben dan is er dik wijls plaats tekort om de bezoekers te bergen. Boeren uit het land van Altena laat U dit ten voorbeeld zijn. Laat de feestgangers het aangename. Neem gij het nuttige en het aange name zal zich daarbij als vanzelf aansluiten. Daarom op 10 October allen naar Heusden en "breng allen uw vrouw mee. Want vergeet niet dat devrou'w van een goed veefokker van veel beteekenis is in het bedrijf. Zij mo gen dan ook zeker niet ontbreken op dezen dag. Zeer nuttige en practische opmerkingen kunnen zij ten beste geven. Het gemeentebestuur van Heusden spaart geen moeite het ons zoo aan genaam mogelijk te maken. Laten wij dit als boeren ookwaar- deeren. Gisteren bracht onze beroe pen Predikant, Ds. L. Blok te Brand wijk, een bezoek aan Aalburg en Heesbeen. Des avonds trad Z.Eerw. voor een talrijke schare in de Herv. Kerk te Aalburg op. Na de predi katie werd hii toegesproken door den Consulent, Ds. Kuvper uit Genderen, op wiens verzoek Ds. Blok werd toe gezongen Psalm 134 vers 3. Bii den heer M. van Dalen, al hier, werden Maandag j.l. een achttal kippen dood in het hok aangetroffen. Vermoedelijk heeft een hond. wel ke echter onbekend is, deze daad op zijn geweten. Niemand heeft een hond of roofdier in of in de nabij heid van het hok gezien, zoodat men met dit geval in het duister tast. De politie heeft de zaak in onder zoek. A.s. Dinsdag omstreeks 11 uur en te Poederoijen omstreeks 3 uur zal de installatie van den nieuw be noemden burgemeester plaats vinden. Feestelijkheden zullen echter niet worden gehouden. Alleen zal de Ne- derlandsche driekleur door velen wor den uitgestoken welk het welkom van onzen nieuwen burgervader zal moe ten heeten. De Vos-melrie „Ponona" van Gebr. Oerlemans v. d. Schans alhier, behaalde de vorige week op Nati onale Paardententoonstelling het Noorderlicht te Groningen een 1ste prijs. Door de C. S.M. is een premie vastgesteld voor de levering der bie ten vanaf 30 September tot 5 Oc tober f0.80 en van 7 tot 12 Octo ber f 0.40 per 1000 K.G. netto. In de gisteravond gehouden raadsvergadering werd met 6 tegen '5. stemmen besloten het kasteel al hier aan te koopen voor f15000. Het geheel is groot 2 H.A. 8 a. 20 c.a. Naar wij vernemen ligt het in de' bedoeling van het gemeentebestuur het kasteel gedeeltelijk in te richten als gemeentehuis en gedeeltelijk als1 museum. Plaatsgebrek noopt ons het ver slag tot een volgend nummer te doen overstaan. Alhier, is men druk bezig met het rooien der late aardappelen. Over het algemeen valt de uitkomst niet mee, terwijl de handel slap is en de prijzen laag. Het paard van den landbouwer J. B., kwam met het draaien dusda nig in een ploegschaar te vallen, met het gevolg, dat het lichaam van het dier heelemaal opengescheurd werd, zoodat het enkele uren daarna stierf. Dit is voor dezen landbouwer een heele schadepost daar het dier niet verzekerd was. (Buiten verantwoording der Red.). Mijnheer de Redacteur! Daar aanbieding tot opneming in Houzee o.i. toch geen zin zou heb ben, zijn we zoo vrij U te verzoeken, onderstaand stuk te plaatsen. AAN HOUZEE. Lieg maar raak, er blijft altijd iets van hangen. We knippen het volgende uit 't ar tikel „Partij-geknoei bij de Wethou dersverkiezingen te Heusden," dat we vonden in „Houzee" van 21 Sep tember 1935, om daarnaast 't een en ander recht te zetten. Denk niet, dat wij in het navol gende overdrijven. Het is de ob jectieve waarheid die wij aan alle kanten getoetst hebben aan de me- dedeelingen van burgers van ver schillende geloofsrichting, die zich nooit met de politiek hebben in gelaten. Uit 't onderstaande zal blijken, wat we van de bewering van deze schrij ver te geloven hebben. Het college van B. en W. zou dan immers bestaan uit 2 R.K. en 1 Prot., terwijl de Gemeente raad bestaat uit 4 R.K. en 3 Prot. leden. De Gemeenteraad bestaat uit 5 R.K. en 2 Prot. leden. (Een vergissing, zult U zeggen, maar de waarheid was getoetst). Vooral voor de Katholieken is het beschamend, dat hier niemand minder dan de Deken van Heus den het oirbaar achtte, zijn H. Ambt van „Zielen-herder" te ont heiligen door zijn optreden in het alleszins profane-ambt van Stem- men-herder" De Deken van Pleusden heeft zich volstrekt niet bemoeid met de Wet houderskeuze in Heusden, evenmin als Z.Hoogeerw. het ooit gedaan heeft met de verkiezingen voor G. R., P.S. of 2e Kamer. Bezoekers der ver gaderingen zullen graag getuigen. Verder blijkbaar zonder te be denken, hoezeer het algemeen be lang benadeeld wordt, door poli tieke handelingen, die in hun ge- volgen strijdig zijn met het alge meen belang, in casu, met dat van Heusden, heeft de Deken, wetende dat de bevolking wederom de wet houderszetels bezet wenschten en verwachtten door 1 R. Katholiek en 1 Protestant, een vergadering van de R.K. Kiesvereeniging doen beleggen op Vrijdag 30 Augustus, waarin gedecreteerd werd, dat de wethouderszetels thans beide door R.K. Staatspartijers moeten wor den ingenomen. Dat de bevolking wederom de wet houderszetels wenste te doen bezet ten door een R.K. en een Prot. is een bewering, meer niet; een feit is echter, dat op 30 Augustus geen vergadering is belegd van de R.K. Kiesvereniging, noch van 't Bestuur, noch van mensen, die iets met ge meenteraad of wethoudersverkiezing te maken, hadden. Er kon dus niets gedecreteerd worden. Of deze opzet" nog niet erg genoeg was, werd wederom onder leiding van den Deken, thans ge assisteerd door den Pastoor van „Herpt" (kortelings bij de gem. Heusden gevoegd) 2 September op nieuw vergaderd door de R. K. Kiesvereeniging. De Deken wees er de 'aanwe zigen niet op, dat men „over za ken, die niet beslist zijn (door of- ficiëele Kerkelijke uitspraak. Red. H. Z.), met gematigdheid en met den toeleg van de waarheid te achterhalen van meening mag ver schillen..." (het cursief gedrukte is een uitspraak van Paus Leo XIII Red. H. Z.) maar dicteerde, dat zóó gestemd moest worden, dat de door den Z.Eerw. Heer Deken gewenschte candidaten (Ver- hoeven-Heusden en Buis) zouden worden gekozen, terwijl van de - Vraagt prijs of bezoek, -

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 2