STEEK 1 STEEK IS UIT Plaatselijk Nieuws. Q 5 dat hij na aankomst zeker nog eenige maanden volstrekte rust zal moeten houden! Arbitrage wordt in deze tijden nog maar weinig geapprecieerd. 'Duitsch- land weigert Den Haag te laten be slissen, de Volkenbondsarbitrages stuit ten al herhaaldelijk op allerlei bezwaren de arbitrage van den scheidsrech ter bij den wedstrijd Schellingwoude Het Westen werd tenminste al heel weinig op prijs gesteld. Het liep zoo erg, dat men den man na den wedstrijd molesteerde, van zijn fiets haalde en tegen een hek sloeg. De scheidsrech ter stelde het hek tusschen zich en zijn vervolgers en vluchtte een woning bin nen. Daar bleek men telefonisch te zjjn aangesloten, zoodat politie spoe dig ter plaatse was om den benauw den arbiter te verlossen van d'e Tem peramentvolle supporters, die zich voor „sportmenschen" wilden uitgeven, maar de meest fundamenteele begrippen van sportiviteit nog niet eens kenden. Waar schijnlijk zal Schellingwoude niet ge makkelijk meer een scheidsrechter kun nen krijgen tenzij zij iemand kunnen charteren, die Jiu Jitsu machtig is... Een pijnlijke "kwestie is het vraag stuk van Leerdam voor onze regee- nng. De glasfabriek aldaar heeft tegen 11 April e.k. aan 900 arbeiders ont slag aangezegd. Het stilleggen van de fabriek zou slechts kunnen worden voorkomen, wanneer de regeering be sluit een regeling te treffen voor de heele Nederlandsche glasfabricage. Een plan daartoe moet reeds jaren geleden door de Leerdamsche glasnijverheid ontworpen zijn, doch toen wilde de regeering er niet aan. Nu wordt er ijve rig met de regeering onderhandeld, daar het ten laste van de steun ko men van 900 arbeiders en hun gezinnen een nadeelige post zou kunnen worden, wanneer men dit vergelijkt met het geld, dat uitgetrokken zou moeten wor den, om de glasafbriek in werking te houden. Nog afgezien van de mo- reele schade! Beter 900 werkers, dan even zoovele stempelaars! Daar komt nog bij, dat het stilleggen van de glasfabriek heel' de toch reeds vrij arme middenstand van Leerdam zou bedreigen, zoodat het waarschijn lijk niet bij 900 werkloozen zou blij ven. Wij wenschen van harte, dat de re geering een basis vinde, om dit bedrijf in het leven te houden. En we twijfe len er niet aan, of 'dit zal het geval zijn. (Nadruk verboden). ALMKERK. Op de gehouden Paaschvee- tentoonstelling te Rotterdam, behaal de de heer A. Z. Snoek alhier, met „Jenlincke" een eerste, met „Idonia" een tweede en met „Sea" een derde f>rijs. Belanghebbenden worden er op attent gemaakt, dat de Gem.-Secreta rie, ingevolge het raadsbesluit van 20 April 1920, gedurende den zo mertijd, voor het publiek van des v.m. 10 uur tot des n.m. 1 uur ge opend zal zijn. Woensdagmiddag had de heer W. Romijn, alhier het ongeluk zoo danig van een paard te vallen dat hij zijn pols brak, waarvoor genees kundige hulp moest worden ingeroe pen. De kiezerslijst voor deze ge meente ligt thans voor een ieder op de secretarie ter inzage, en is tevens tegen betaling der kosten verkrijg baar. BENEDEN LANGSTRAAT. In den hooihandel blijft het heel kalm gesteld. Men besteedt voor het goede handelshooi f 7.50 êt f8.per 500 K.G. Roggestroo f 5.50 a f 6.per 500 K.G. CAPELLE. De landbouwer J. R. vond de ze week een zijner koeien, welke pas naar buiten gebracht waren, dood in het weiland liggen. Het cadaver werd vervoerd naar den destructor te Son. HEESBEEN. Eerste Paaschdag hoopt des v.m. in de Ned. Herv. Kerk voor te gaan de Eerw. Heer jMj. Verkerk van Buiksloot. HERPT. De oprichting van de nieuwe schuts, waarvan we voorheen reeds melding maakten, is reeds zoover ge vorderd, dat deze week een be stuur is vastgesteld, waarin de vol gende heeren zitting hebben: Joh. v. d. Wens, Voorzitter; Jac. Kuys, Secretaris; Th. Siegers, Penningmees ter; C. de Kort Sr., Hoofdman en H. van der Pol, Commissaris. De nieuwe schuts heeft haar stamcafé bij den heer Th. 31egers te Luttel- herpt. Vanwege de hinderwet is nog geen vergunning verkregen tot het plaatsen van een „vogelboom.'' MEEUWEN. Op Dinsdag 14 April hoopt voor de Afd. Meeuwen van de Noord- Brabantsche Mij. van Landbouw op te treden de WelEd. Heer Keuche- nius, die een uiteenzetting zal geven over de landbouwboekhouding. Niemand verzuime dezen spreker te hooren. Vooral in dezen tijd die- ne iedereen eenigszins op de hoogte te zijn met de landbouwboekhouding. Deze vergadering is voor iedereen toegankelijk en wordt gehouden in het café van den heer D. G. A. Smits te Meeuwen. SPRANG. A.s. Dinsdagavond hoopt de afd. Sprang van het Ned. Werklieden verbond Patrimonium" in vergade ring bijeen te komen. De agenda ver- meldto-a. benoeming afgevaardigde naar de te Rotterdam te houden ver gadering der Gew. org. op Zaterdag 18 April. Onderwerp over Art. 2 van het Soc. Program door J. W. Ge- nuit Jr. verslagen der bijgewoonde vergaderingen. J.l. Donderdag herdachten de echtelieden H. Craaijo en C. de Rooij hunne 50-jarige echtvereeniging. De ze geachte familie werd op dien dag vele cadeau 's en een schat van bloe men aangeboden. De Chr. Besturenbond Sprang- Capelle ontving van het gemeente bestuur van Loon op Zand een gun- De geweldige brand in de opslagplaatsen nabij het station te Roermond. Het brandend complex. NIEUWENDIJK. Het bestuur van de Chr. Gem. Zangvereeniging „Oefening Kweekt Kunst" is thans als volgt samenge steld: B. de Bok', Voorzitter; C. Ip- pel, Vice-Voorzitter; A. Branderhorst Jahzt, Secretaris; A. Crezee, penning meester; ,C- van Daalen, Algem. Ad junct. Het fanfarecorps „Overwin ning na Strijd" directeur de WelEd. Heer O. Walraven Jr., hoopt 2e Paaschdag, des avonds om half zeven een concert te geven te Sleeuwijkl,, ter gelegenheid van een aldaar te houden bazar, uitgaande van de Gem. Zangvereen. .„Juliana" aldaar. NEDERIIEMERT. Aan de Rietschoot wordt op den tweeden Paaschdag, nam. kwart over vier, door het Leger des Heils een openluchtsamenkomst, afgewis seld met zang en muziek, gehouden worden onder leiding van Kapitein C. Beverwijk. POEDEROIJEN. Onder veel belangstelling vier den het echtpaar G.. W. Fuk'kink en A. C. FukkinkSchaap j.l. Woens dag hun 40-jarig huwelijksfeest. Als een bijzonderheid kan wor den vermeld, dat bij den heer H. L. J. Brienen een schaap 5 jongen ter wereld bracht, het vorige jaar drie. Daar de moeder een Tesselsch ras is, het nog zeldzamer, daar dit ras békend staat, niet erg vruchtbaar te zijn. OOSTERIIOUT. Oosteind. Op de gehouden jaar vergadering der Oosteindsche IJsclub werd het aftredende bestuurslid Th. v. d. Heijkant herkozen. In de plaats van den voorzitter den heer André Driesen, die wegens vertrek zijn functie moest neerleggen is gekozen het lid Nico Verbunt. RAAMSDONKSVEER. Ten bate van de plaatselijke T.B.C.-bestrijding zal 18 en 19 de zer het Emmabloempje ten verkoop worden aangeboden. SLEEUWIJK. Vergadering van den Gemeen teraad van de Werken en Sleeuwijk, op Dinsdag 14 April 1936, n.m. 2 uur. Agenda 1. Eventueele mededeelingen. 2. Ingekomen stukken, waaron der nota van aanmerkingen op de gemeentebegrooting 1936, als gevolg waarvan verschillende belasting ver ordeningen dienen te worden gewij zigd. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der ge meentebegrooting 1935. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het treffen van een regeling tot afkoop van uitwegen op den nieuw aangelegden weg. 5. Rondvraag. stig antwoord op zijn verzoek om aan kasuitkeering trekkende werklooze le den woonachtig onder genoemde ge meente, wanneer de kasuitkeering min der zou bedragen dan wanneer zij in de gemeentelijke steunregeling wa ren opgenomen de kasuitkeering tot het eventueel steunbedrag aan te val len. VEEN. Op tweeden Paaschdag wordt alhier, door het Leger des Heils een openlucht samenkomst gehouden, on der leiding van Kapitein C. Bever wijk, welke samenkomst met muziek, en zang wordt opgeluisterd. Aanvang kwart over twee. WASPIK. Op Zondag 12 April a.s., des avonds zeven uur zal in het hotel van Ierse!,, door den heer Valthof een biljartseance worden gegeven. De dag van candidaatstelling voor de verkiezing van de oommis sie uit de ingezetenen, in verband met de vereeniging dezer gemeente met een gedeelte de r gemeente Raamsdorik1 is bepaald op Vrijdag 24 April a.s. De eventueele stemming zal plaats hebben op Dinsdag 12 Mei. WERKENDAM. Voor het Herv. Comité van Winter! ezingen sprak als laatste spre ker Ds. D. J. v. d. Graaf van Schoon hoven, met als onderwerp „Tot een val en opstanding", sprekende naar aanleiding van het schriftgedeelte van Marcus 15 13 tot 28. Als hoofd gedachte de rechtsche en linksche moordenaar aan het kruis en Jezus in het midden. Jezus zeide tot den eenen moordenaar: „Heden zult ge met mij in het Paradijs zijn." Met. stil le aandacht werd naar dezen begaaf den spreker geluisterd. De zaal was vrij goed bezet. De collecte tot dek king der kosten bracht f 22 op. Zaterdag a.s. zal in onze ge meente een collecte gehouden wor den ten bate der Vereen. „Het Hooge Land." Met het lossen van een schip cement in den Biesbosch, polder „Struikestrik", gleed een richter weg, juist toen J. v. d. Stelt zich daarop bevond met een zak cement. Hij kwam hierbij zoodanig- te val len, dat zijn rechterschouder ernstig werd bezeerd en zich onder genees kundige behandeling moest stellen. Door den WelEd. Heer W. J. v. d. Lely werd een simultaan-Schaak- wedstrijd gespeeld tegen 24 personen. Uitslag als volgt: 14 partijen door hem gewonnen, 5 remise en 5 ver loren. Vrijdag 3 April mocht de af- deeling „Werkendam" van de B.V. L. haar aangekondigde jaarvergade ring houden in het gebouw voor Chr. Belangen. Te ruim 8 uur opent de Voorzitter de WelEd. Heer Jac. G. v. Oord de vergadering en verzoekt de aanwezigen te zingen 2 couplet ten van ons Volkslied. Vervolgens spreekt hij een kort openingswoord en heet in het bijzonder welkom Over ste Linden, Kap. v. Tilburg en Luit. Groenendijk. Hij drukt er zijn spijt over uit, dat zoo weinigen zijn opge komen alhoewel hij er van over tuigd is, dat dit niet te wijten is aan de plaatselijke leider F. Stoop, aan gezien die alles in het werk heeft gesteld om zooveel mogelijk reclame voor dezen avond te maken. Nu krijgt Overste Linden het woord die blijde is ook met deze afd. eens kennis te kunnen maken. Hij wekt allen op om trouw te blijven en ook zooveel mo gelijk te trachten nieuwe leden in te schrijven. Vervolgens is zijn taak 2 brevetten voor scherpschutter uit te reiken en wel aanP. Bolhuis en Bast. Ippel. Tevens worden door hem de prijzen uitgereikt, die op de schiet wedstrijd werden behaald. Luit. Groe nendijk' spreekt de vergadering toe en wekt allen op tot de liefde voor het Oranjehuis. Hij wijst op de ge varen die dreigen van de N.S.B. en wekt allen op om niet naar het zoet gefluit van den vogelaar te luisteren. De pl. leider brengt hij dank voor de verrichte werkzaamheden in het af- geloopen jaar en hoopt, dat hij op den ingeslagen weg zal blijven voort gaan. Voor afwisseling wordt er door een paar leden een samenspraak ge daan. N. J. v. d. Boom v. Sleeuwijk,, die voor dezen avond geëngageerd was, wist door zijn declamatie de lachspieren goed in beweging te bren gen. Na allen dank te hebben gezegd, die tot het welslagen van dezen avond hebben medegewerkt, inzonderheid de dames die ons van thee en koekjes hebben voorzien, sluit om ruim 10 uur de voorz. de vergadering. Voor af werden nog twee coupletten gej zongen van het „Zij zullen het niet hebben." Na afloop werd er nog geschoten om 5 prijzen, die gratis door enkele ingezetenen beschikbaar waren ge steld. WOUDRICHEM. Op Maandag 13 April a.s. (2e Paaschdag) zal vanwege de vereen, tot bestrijding der tuberculose „Woudri- chem E.O." de Emmabloemcollecte wor den gehouden. Nu Maandag j.l. een aanvang its gemaakt met het visschen, op zal men met de galgvisscherlj van de firma Wijnbelt Cio. alhier op de Merwede en Waal nabij' deze gemeente, is Dins dag j.l. eveneens begonnen mêt d'e kantzegenviisscherij op zalmen nabij Werkendam. Beiide visscherijen hebben reeds eenige zalmen gevangen, welke aan de vischmarkt alhier ruim f 1.per pond opbrachten. Gedurende het le kwartaal 1936 wer den aan de vischmarkt alhier aange voerd. 5 winterzalmen, waarvoor f,1.25 tot f 1,33 per pond werd besteed. Bij den Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente alhier, is een schrijven inge komen van het Classicaal Bestuur van Heusden, houdende opdracht, dat bin nen een maand moet zijn voorzien in de vacatures in den Kerkeraad, aan gezien anders het Classicaal Bestuur genoodzaakt zal zijn de benoemingen te doen. De nieuw-benoemde onderwijze res aan de Openbare school in de Ves ting, Mej. G. C. Brons te Soest, is bereids in functie getreden. De vereen. „Het Groene Kruis" voor Woudrichem e.o., hield Dinsdag avond 'haar edenvergadering. Zooals gewoonlijk op dergelijke vergaderingen, was de opkomst, gerekend naar het aantal leden, zeer gering. Ook de voor zitter, de heer Schouten, gewaagde hier van in zijn opennigswoordr doch hoop te niettemin, dat. de bsprekingen zijn nut zullen afwerpen. Met een kleine wijziging werden de notulen vastge steld. De Voorzitter deelt mede, dat aan contributie dit jaar, dank zij de actie tot verhooging, behalve uit Rijswijk, hetwelk nog niet bekend is, f 141.15 meer zal opbrengen. In overleg met den heer Smits alhier, is de magazijn- huur verlaagd van. f 150 op f 100, ter wijl dit voor An del 5 gld. lager zal worden. Voorts valt bij de inkomsten 1936 nog te boeken f115 als opbrengst oliebollendag in het najaar 1935, zoodat de bezuiniging, meer opbrengst con- trubie, plus oliebollendag, het donker gezicht van de begrooting welhaast doen verdwijnen. Een nieuwe regeling bij het vervoer van Moeder en kind naar het Consultatiebureau te Almkerk is 'getroffen, waarbij door de Prov. Ver. Groene Kruils 5 ct., door de gemeente 35 ct. en door de moeder 50 ct. per reis moet worden afgedragen. De secretaris,, de heer A. Knoot, geeft in zijn jaarverslag een overzicht over 1935, door de Zuster werden 2027 bezoeken, afgelegd, en, 450 zuigelingen- bezoeken. De rekening,, nagezien door de hee ren M. v. Rijswijk, H. Kant en T. van Gammeren, was in orde bevonden, met een extra compliment aan den penning meester, den.: heer Kooiman. De inkom sten bedroegen; f 2322.92r/2) de uitgaven STEEK WOB STEEK N! 5 I NllUWl VGOfUAm- tti 20MttM0DaLÜ< Het voor ja ars- en zomernummer 1936 van de zoo gewilde, practische breiboekjes, waaruit iedereen zonder moeite alle modellen foutloos kan breien De keuze is weer verrassend groot SLECHTS C T INHOUD 9 4 elegante damesjumpers 9 een keurig damesbadpak een modern heerenbadpak 9 een meisjesbadpakje 9 een jongensbadpakje 9 een kinderbadpakje een schattig jongensstrandpakje 9 een sportieve heerenpullover 9 een pittig meisjesjumpertje O een practisch jongenspakje 9 drie snoezige meisj es jurkjes yi PRIJS VOOR AL DEZE MODELLEN FRANCO PER POST 40 CTS. 35 cwim f Bestelt onmiddellijk een exemplaar bij Uw boekhandelaar, in Uw handwerkzaak, bij onzen agent of rechtstreeks bij Het Nieuwe Modeblad - Postbus 56 - Utrecht BESTELB1LJET Gelieve mij te zenden ex. „Steek voor Steek No. 5", waarvoor een bedrag van in postzegels hierbij gaat per postwissel is verzon den", is gestort op Uw postgirorekening No. 37910 S.v.p. niet-verlangde doorhalen. NAAM: ADRES: PLAATS: In gesloten enveloppe, waarop postzegel van 6 ct., inzenden aan de administratie van dit blad.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 6