Mo. 5632 Yrijdsg 10 April IVO ROL Voorjaar Sterker licht Laat Uw Bril tijdig nazien, en dan natuurlijk bij M. NORT, Gorinchem Te GORINCHEM alléén mkriste in den Ijzerhandel HOUDT U VAN 'N SMAKELIJK PIJPJE RAVENSWAAY's B.B.K. TABAK TWEEDE BLAD Schoonmaak 8 8 Ji Éi Éi m WM Éi s iH s s §P üi s ij 9 §§j s IH Él iÉl lil Zusterhuis 6. voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. DAMRUBRIEK' unite tonden, Gediplomeerd Opticien. Zoo zeker en secuur brandt alleen de EÜ*E>S«. EEUILLETQN. Rechtzaken. Vraagt OVERAL VERKRIJGBAAR!! BEHOORENDE BIJ HET geeft menige huisvrouw en meisje ruwe en roode werkhanden. Deze worden wederom spoedig gaaf, zacht en blank door Purol. Correspond.-adresA. DE GRAAG, Ridderstraat O 92, Heusden. Ter oplossing EEN MEERSLAG PROBLEEM. 12 3 4 5 HP hp ipi ggg ««Zf 4(5 47 48 49 50 Stand in cijfers Zwart: 3, 5, 8, 13,19,23,27,32(8). Wit45, 24, 33, 36, 39, 41, 43, 45 (8). Oplossingen kunnen binnen 44 dagen ingezonden worden. DAMNIEUWS. HEUSDEN. Maandag werd bij de damclub Y. D. gespeeld voor de 2de klasse om het kam- pioenschap van het Land van Heusden en Altena en de Langstraat. De uitslagen van deze derde ronde waren KramerBergmans O2 J. TimmermansKrop O2 DoremansVan Dalen 2 0 DeurlooSnijders 2 0 R. Timmermans-Schilders 20 o MASSAKAMP TE DEN BOSCH. Dit jaar viert de Ned. Dambond haar 25-jarig bestaan. Dit feit wordt o.m. gevierd door het houden van massakampen, welke allerwege in het land Tweede Paaschdag wordeD gehouden. Ook te Den Bosch wordt een dergelijke kamp gehouden, met aan beide zijden 75 spelers. Eenerzijds Dordrecht en Leerdam, ander zijds Den Bosch, Heusden, Nieuwkuik, Genderen en Raamsdonkveer. Deze kamp, welke in Casino plaats vindt, belooft een evenement op damgebied te worden in het Zuiden. o HEUSDEN. Bij de damclub werd de resteerende partij gespeeld voor de 4de groep Het resultaat werd D. SpieringA. Klijn. De eindstand luidt F Spierings 12 pt. II. van Helden 8 pt. M. Spierings 5 pt. A. Klijn 1 pt. o DRONGELEN. De onderlinge competitie van de Dron- gelsche Damclub is beëindigd. De uitslag is als volgt gesp. gew. rem. verl. punt. K. Janson 46 14 4 1 29 H. Janson 46 12 0 4 24 Jac. de Haan 16 8 3 5 49 W. Schilders 16 6 5 5 47 E. van Dalen 16 5 3 8 13 C. Tre fiers 16 5 2 9 12 P. Vos 16 5 1 40 11 A. Treffers 16 3 5 8 11 W. Treffers 16 2 4 10 8 Op Donderdag 2 April j.l, gaf den heef K. Janson een simultaan ccance tegen 6 personen. De uitslag was 120 voor den heer Janson. DOOS 20CT. TUBE 4-0 EN 60 CTvi Op Donderdag 2 April gehouden ver gadering van D.O.S. is besloten tijdens den zomer eens per maand te spelen. De contributie bedraagt voor de zomermaan den 25 cent per lid en per maand. Personen, die nog lid wenschen te worden kunnen zich opgeven bij den Secr. den heer Jac. de Haan te Drongelen. Voor de zomermaanden worden groep- wedstrijden georganiseerd, waaraan prijzen zijn verbonden. Voor elke groep 2 prijzen. BOSSCHE RECHTBANK. MEINEED D. A. v. Z., arbeider te Delwijnen, werd door de rechtbank vrijgesproken van de aanklacht dat hij op 22 Juli 1935 voor het Gerechtshof te t en Bosch in de straf zaak tegen zijn broer S. van Z die terecht stond wegens verzet en mishandeling op een veldwachter, valsch onder eede heeft verklaard. Verdachte heeft 5 maanden in voorarrest doorgebracht. Het O M. kwam van het vrijsprekend vonnis in hooger beroep. Verdachte bleef ontkennen meineed te hebben gepleegd. Hij had verklaard dat zijn broer den veldwachter niet had mis handeld en bleef daar bij. Na uitvoerig getuigenverhoor constru eerde de adv.-gen. het bewijs en eischte 8 maanden gevangenisstraf. De verdediger Mr. Scheefhals, Den Bosch, concludeerde in een uitvoerig betoog tot vrijspraak. Vervolg Raadaverslag Woudrichem. Wethouder Kuijpers zegt, dat aan de Openbare lagere school in de Ves ting eveneens verschillende gebreken kleven waarvan de Inspecteur van het L.O. ook zeer goed op de hoogte is, doch waarvan hij zich niets aantrekt, aangezien dat een bestaand schoolge bouw is. Aan het beschikbaar stellen van het gebouw der voormalige school te Oudendijk zijn thans allerlei bezwa ren verbonden. Hij betreurt het, dat de Inspecteur een dergelijke houding aan neemt. Tevens deelt hij mede, dat de Inspecteur voornoemd korten tijd ge leden een bezoek alhier heeft gebracht en dat hij deze gelegenheid gaarne zou hebben benut, hem aangaande de on derwijs aangelegenheden in deze ge meente te spreken, te meer daar het college van B. en W. juist in vergade ring bijeen was. Hij betreurt het even eens, 'dat de Inspecteur deze aangele genheid niet heeft aangegrepen ,om de 'meening van B. en W. aangaande een en ander te vernemen en dit col lege te raadplegen. Na nog eenige bespreking wordt met 6 tegen 1 stem, die van het lid van Wendel de Joode, besloten tot intrekking, van het raadsbesluit van 6 dezer betreffende het verleenen van medewerking voor de stichting eener bijzonder neutrale school te Ouden dijk' en aangenomen het voorstel van B. en W. om de medewerking te verleenen door het beschikbaar stel len van gelden voor den bouw eener nieuwe school. Vervolgens wordt op voorstel van B. en W. besloten de verordening tot heffing van een hondenbelasting te wijzigen overeenkomstig de door Ged. Staten dezer provincie het vo rig jaar gegeven nadere aanwijzingen en het bedrag der belasting te be palen op f 5.voor losloopende hon den en op f 2.voor de overige hon den. Aan de orde komt daarna de be noeming van een onderwijzeres aan de Openbare Lagere School in de Vesting. De Voorzitter deelt mede, dat op de aan den heer Inspecteur van het Lager Onderwijis te 's-Hertogenbosch ingediende voordracht voor deze be noeming waren vermeld als No. 1 Mej. G. C. Brons, tijdelijk' onderwijze res te Maarssen, wonende te Soest, No. 2 [Mej. J. M. van der Sluys te St. Philipsland en No. 3 (Mej. G. C. Bul ten te Werkendam. Aangezien laatstgemelde twee da mes geen wachtgeldsters zijn kan de Inspecteur zich met deze voordracht niet vereenigen, doch enk'el met de nader ingediende voordracht vermel dende Mej. G. C. Brons. Nadat de vergadering eenige oom genblikken geschorst is geweest eö deze weder heropend is, wordt tot stemming pvergegaan, waaruit blijkt dat met algemeene stemmen is be noemd tot onderwijzeres aan de Open bare Lagere School in de Vesting alhier, Mej. G. C. Brons, tijdelijk! on derwijzeres te Maarssen, wonende te Soest. Vervolgens wordt op voorstel van B- en W. met algemeene stemmen be sloten tot vaststelling eener verorde ning op de heffing van opcenten op de hoofdsom der Gemeentefondsbe lasting, waarbij! het aantal opcenten Er zijn heel veel Petroleumkookstelvergassers van verschillende merken en fabrikaten in omloop, maar o zoo weinige zijn er die op den langen duur blijven voldoen. De B.E.S. evenwel maakt hier een uitzondering op. In de 3 jaren dat wij deze apparaten verkoopen, hebben wij een stijgend succes bereikt en zijn klachten uitgesloten. De (3. E. S. brandt op geen katoenen pit en behoeven niet voorgewarmd te worden. Ontploffing kan niet bestaan en leveren geen brandgevaar op. Branden zeven volle uren op volle kracht op 1 Liter Petroleum. TEL. INT. 840. ROOKT DAN EENS SERIEMERK VANAF 12, 20, 25 CENTS PER ONS EN DUURDER. DAT ZAL U SMAKEN De Metamorphose van Corpus Delicti. 5) „Wel, wel, dus ben jij de man, die me hebben moet! De duivel hale je onbeschaamdheid om je in te beel den, dat ik met zoo'n ongeluk te doen zou willen hebben. Och, och! Dag Johnny!" Ze sloot de oogen, trok een leelijk gezicht, knipte met de vin gers, en keerde terug naar haar hoe dendoos. Intusschen was de vinding rijke impressario van zijne verbazing bekomen. „Een mooie dag, mijnheer Corpus. Hier zijn we nu, maar waar is de dame?" „Me dunkt ze is zichtbaar genoeg," antwoordde Delicti, terwijl hij met het hoofd naar miss June wees, en Smithson intusschen met een doorbo- renden blik bleef aanzien. „Wel, m'n waarde heer, je schertst." „Hoezoo? Ze is de eenige dame, naar mijn weten, hier in de buurt." „Maar geachte vriend, hier heeft een vergissing plaats. Dat, h'm, dat mensch daar, is geen dame! „Wat zeg je daar?" bulderde De licti. „Hoe noemde je haar Zij geen dame? Herroep je woorden, schaaps kop, of...". Hij tastte met de hand achter zijn rug, haalde zijn revolver voor den dag, en deed dreigend een stap voorwaarts. „Houd op!" riep miss June. „Houd opIk wil niet dat er om mij gevoch ten wordt!" Snel kwam ze aangeloo- pen, behendig sloeg ze den haak van hare parapluie in Delicti's gordel en trok hem zoo naar achteren. Er viel een schot, en men zag Delicti plotse ling één been oplichten, en met beide handen naar zijn voet grijpen. Zijn revolver was afgegaan, en een der kogels was door zijn voet gedrongen. In een minimum van tijd had er een algeheele verandering van too- neel plaats. Toen de knal weerklonk, deed mijnheer Smithson heel vlug een sprong in de lucht, en ging als een haas er van door, terwijl de Kiote gillend door 'tkreupelbosch in tegen gestelde richting het op een loopen zette, zoo snel als zijne kromme bee- nen het toelieten. Maar miss June was niet minder vaardig in 't hande len geweest. Nog véér dat de impres sario een" dozijn sprongen had uitge voerd, was zij bezig uit haar hoeden doos een zware sjaal, de whisky, tal van fleschjes en lappen, en ook een schaar te voorschijn te halen. De sjaal spreidde ze uit op den grond, vloog naar 't karretje, en was in een wip weer terug met het kussen van de bank, dat ze op de sjaal lei. Vervol gens trad ze op Delicti toe, en deed hem op haar schouder leunen. Hij had intusschen op één been rondge- hinkt, terwijl zijn ontzettend gebrul den ontstelden Smithson tot nog groo teren spoed had aangezet, en zelfs het verschrikte hitje den Kiote ach terna had gezonden. „Kom nu dadelijk mee, dadelijk," klonk 't bevelend. „Je kunt schreeu wen zoo hard als je wilt, dat verlicht de pijn maar vloeken helpt niet." Ze deed hem op de sjaal neerzit ten, en gaf hem wat whisky. „In zul ke omstandigheden is 't probaat", zei ze, „en wat een geluk dat ik me het heb toegeëigend, anders zou die Rood kop alles hebben leeggedronken. En geef nu eens dat slachtersmes van je hier." Ze maakte zijn gordel los, nam 't mes er uit, en deed hem neerliggen met 't hoofd op het kussen. In een oogwenk had ze de laars opengesne den en den gewonden voet blootge legd, zorgvuldig onderzocht ze dien en verklaarde spoedig dat de wond niet veel te beteekenen had. „De ko gel is door en door gegaan," zei ze, ,,'tmoet eer,st geweldig pijnlijk zijn geweest, want 't is dwars door de spierbundels heen; maar geen ader is er geraakt en geen beentje gebro ken. Je behoeft je dus niet ongerust te maken met een paar dagen, als je ten minste je gemak kunt houden, is de voet heelemaal beter." j Ze nam eenige lappen, drenkte die met den inhoud van een der fleschjes, en legde ze op de wond. „Ik nezig arnica", sprak ze. „Anderen gebrui ken carbol maar ik geef de voor keur aan arnica vooral bij 'teerste verband." Delicti had opgehouden met brul len, en lag nu rustig hane bewegin gen aandachtig gade te slaan. Hij keek naar haar alledaagsch, vastbe raden gelaat dat toch niet onvrouwe lijk was; naar de rappe handen,die zoo zwaar konden neerkomen in den strijd, doch nu zoo lenig en handig zich bewogen. „Kom, mijnheer Deathburrow, leg je vinger op 't verband, hier, en houd 't stevig vast, terwijl ik een zwachtel ga zoeken om er om heen te binden, en vast te naaien." De zwachtel was spoedig gevon den en aangelegd, en terwijl ze dien vastmaakte diende ze haren patiënt goeden raad toe. „Dit ongeluk komt van je rondloopen met een geladen revolver, 't Is een slechte gewoonte, want zoo'n ding kan elk oogenblik afgaan, en den een of ander raken. Soms denk ik wel, William daar, nu heb ik 't gezegd. Och, ik mag 't even goed zeggen als denken, en 't beste is ook maar, dunkt me, elkaar als vrienden bij den kortsten naam te noemen. Je moogt tegen mij gerust Lorena zeggen. Maar wat ik zeggen wou, William, ik geloof dat je wat driftig gebakerd bent, en dat maakt 't des te gevaarlijker. Ga eens na hoe verschrikkelijk 't wezen zou, als je dien man eens had doodgeschoten!" „Ik wou den dwaas geen kwaad doen," zei Delicti. „Ik wou hem maar wat schrik aanjagen; 'kwas bang dat hij je mee zou troonen, en dat wou ik voor geen geld, zelfs niet voor tweemaal de som die hij zou op dokken „O, William, wat ben jij een schalk. Ik met hem er van doorgaan Ik dacht toch dat je me beter moest kennen; maar je hebt hem voor z'n onbeschaamdheid alvast een flinken schrik op 'tlijf gejaagd. Hij is bezig zich mager te loopen en als hij zóó doorgaat, zullen z'n vrienden hem nooit meer terugzien. Ziezoo, dat is in orde. Als we in 'tdorp aankomen, zullen we voor alle zekerheid een dok ter in den arm nemen, hoewel ik niet denk dat er veel aan te verbeteren valt." Ze hielp hem in 't karretje, wik kelde zijn voet in haar sjaal, steeg zelve op en greep de teugels. „Een buitenkansje, dat die man z'n spulletjes achterliet," zei ze. ,,'t Lijkt me geen kwaad dienstdoe- nertje voor deze streek, maar hij hup pelt me wat te veel." Wat er tusschen hen voorviel en besproken werd op den weg naar Sa- getowa 't zou onbescheiden zijn' er naar te vragen; maar toen ze te gen schemerdonker het plaatsje .bin nenreden, hoorde men haar zeggen: „Zeker, William, we doen 'tbest met; regelrecht naar huis te gaan. Dat be zoek aan Fluorella Pease kan ik weï uitstellen; zoo heel noodig is 'tei genlijk niet en plicht roept me huiswaarts." Eenmaal hadden ze onderweg stil gehouden om een voorbijganger ieta te vragen, en daarop waren ze naar de woning gereden van den doops gezinden predikant. Hier stegen zei uit, en zij hielp hem naar binnen j een half uur later kwamen ze weer buiten, en begaven zich de heer eni mevrouw Deathburrow naar den dok ter. Tot de passagiers die dien nachï met den sneltrein van Sagetown ver trokken, behoorde een kreupele man,; die met de eene hand op eene para pluie steunde, terwijl hij met de an dere leunde op eene vrouw, die bo vendien een groote hoedendoos droeg* Zij hielp hem bij 't instijgen, dwong een reiziger één van de twee zit plaatsen, die hij in beslag had geno men, af te staan, deed hem er neer zitten en stopte hem warmpjes toe* Toen luidde de bel, de conducteur! deed zijn „alle right!" hooren; rond gingen de wielen en weg stoomde dei trein naar het oosten. EINDE. I Nieuwsblad YMW. M////. MM. VMM MM. WM VMM. Mm. m MMV MM, MM/. MM/. MVM/ 'MM. WILLEM DE BRUIN.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 9