i Plaatselijk Nieuws Voetbalsport. Binnenlandsch weekoverzicht huiseigenaar in die twee maanden ver anderingen aan het huis aanbrengen? Hij wil o.a. een serre afbreken en er een nieuwe voor in de fflaats zetten. G. P. De huiseigenaar kan U na 1 juli a.s. direct uit het huis laten zetten, ook al betaalt U denzelfden huurprijs van 1 Juli tot 1 September, maar voor uwe uitzetting heeft hij een vonnis van den Kantonrechter noodig. Nu kan de behandeling voor den Kantonrechter wel tot 1 September gerekt worden, maar dan komt het hinkende paard achteraan n.L dat U de kosten, scha den en interessen hebt te betalen. Hebt U er dit voor over, dan kunt U na 1 Juli wel in het huis blijven. Vóór de uitspraak van den Kanton rechter mag de huiseigenaar geen ver anderingen aan het huis aanbrengen. in den Biesbosch, een afstand van 23 K.M., welke binnen het uur moet worden afgelegd, de route gaat over den Biesheuvel en het dorp Almkerk. 's GRAVENMOER. Nu de champignon cultuur in Nederland ernstig wordt ter hand ge nomen en deze cultuur alle reden tot te vredenheid geeft is men ook' in deze provincie Brabant en wel te s Gravenmoer met deze cultuur be- worden gedaan voor de teelt van ver 1= resultaten ^roeS^e Eigenheimers op f„ tuin van de eerste proefneming waarne-r£unmn£' 1S ver'enFd 1°* men. Wij1 raden dan ook eiken tuinder j ^ei a-s- aan hier eens een kijkje te gaan ne- De 17e algemeene vergadering men en twijfelen niet of dit zal een van de Coöp. Boerenleenbank alhier, aanleiding zijn, eveneens deze cul- zal worden, gehouden op Zaterdag 9 tuur ter hand te nemen. Genoemde Mei a.s., des nam. 7.30 uur, in de heer Bosman is gaarne bereid alle zaal van café wed. P. G. Wilhelm al- De Secretaris van de Varkens stamboek Fokvereeniging deelt ons me de, dat voor het bezoek aan den fok- dag te Reuzel, nog enkele plaatsen in de bus beschikbaar zijn. De fokdag te Almkerk zal gehouden worden op 19 Mei a.s.. Een circulaire ging uit tot het verkrijgen van steun voor dezen dag. De termijn, waarbij aan den se cretaris van de veiling de opgave kan ALMKERK. In aansluiting .aan ons vorig bericht, doen wij! thans mededeeling van de namen der leden van het co mité van aanbeveling voor de op 9 Mei a.s., te houden collecte ten bate van de reclasseering'. H. Blok', Burgemeester. C. A. Walraven, Wethouder. C. G. de Jong, Wethouder. A. Geudek'e, Gem .-Secretaris. Ds. ,C. J. Hakman, Ger. pred. Alm kerk. Dis. H. de Brujjn, Ger. pred.. Nieu- wendijk!. Ds. H. Rj. J. Reijenga, Ned. Herv. pred. Almkerk'. Dis. F. RL A. Henkéls, Ned. Herv. pred. Uitwijk. Dis. K. Bokma, Geref. pred. Waard huizen. J. Kioopmans, dierenarts. 'P. van der Wal, Ljd v. d. Raad en vertegenwoordiger van het Cen traal Bureau van Reclasseerings- ins tellingen, Uitwijk!. De iMondharmonicaver. „Bra vo" alhier, directeur de heer v. d. Wiel, hoopt op 2de Pinksterdag a.s.. deel te nemen aan het muziek!- en zangconcours te Woudrichem. Bij den correspondent der Ar beidsbemiddeling alhier, zijn thans nog 120 werkioozen ingeschreven. Het bestuur van de jj'sclub „Wilhelmina" te Ippelschendijlk (Ge meente Almkerk) is thans als volgt samengesteld en wel uit de heeren A. Snoek, Voorzitter. Vink, secreta ris, Dekker, penningmeester, Noor loos, Alg. Plaatsver. en Perseijh, commissaris. Naar wij vernemen heeft de heer Joh. Schermers alhier, welke als laagste inschrijver der reconstructie v. d. Voorsteng het werk was gegund, heeft dit opgedragen aan de firma Zanen, wegenbouw Mij. te Zaandam. A.s. Zaterdagmiddag 5 uur hoopt de Korfbalver. „A.K.C." alhier hier haar eerste competitiewedstrijd te spelen tegen de vereen. „K.I.O.L." van Vrij hoeve-Capelle. DRUNEN. Aanbesteding yan verbouwing inlichtingen te verstrekken. NIEUWENDIJK. A.s. Zaterdag zal de Korf balclub „Rust-Roest" alhier, haar eerste competitie wedstrijd spelen te gen ;,Kriol" te Gorinchem. Door de Chr. Schoolvereeni- ging is aanbesteed het bouwen van een woonhuis voor het Hoofd der School. Laagste inschrijvers waren Voor timmerwerk: de Waal te Andel f 2398.00 Voor metselwerk: v. d. Heuvel, Werkendam f3035,00 Voor schilderwerk Gebr. Duizer, Sleeuwijk f 424,00 Electrische geleidingen H. Struik, alhier f 88,10 Loodgieters werk Cool, Woudrichem f 266,00 Architect is de heer R. de Waal te Woudrichem. Raming f4500. POEDEROIJEN. Dezer dagen had het 8-jarig zoontje D. van M. v. Giessen het ongeluk te vallen van een hek, waar bij hij een arm brak. Dr. Steenis van. Brakel verleende hulp. Terwijl de tuinder A. v. Gies sen onder zijn glas werkzaam was, viel een broeiraam op zijn hoofd. De glasscherven welke rondspatten dron gen zoo diep in zijn hand, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen, om ze uit hetvieesch te verwijderen. De WelEd. Heer H. van Westrenen alhier is wederom herko zen als Penningmeester van het Groe ne Kruis voor de gemeenten Brakel, Zuilichem en Poederoijen. RAAMSDONKSVEER. De verkoop van Emmabloem'- pjes bracht in .onze gemeente op, ruim 42 gulden. Hier komen enkele gevallen onder schoolkinderen voor van Rood vonk. WIJK EN AALBURG. Naar wij uit goede bron ver nemen, zal door den heer G. den Adel in de Kerkstraat B 80, bin nenkort een kapperszaak' worden ge opend. Op 28 April j.t. heeft de Afd. Wijk en Aalburg van den Bijz. Vrijw. hier. Aan de orde is o.m. verkiezing van een bestuurslid', wegens periodieke aftreding van den heer J. Spiering en van een lid van den Raad van Toezicht, wegens periodieke aftreding van den heer A. Vink Lzn. De heer K. J. Rees, onderwij zer aan de bijzondere lagere school alhier, is in gelijke betrekking be noemd te Wijk (N.Br.) en te Ter- neuzen. De benoeming te Wijk is door hem aangenomen. Bij1 de laatstgehouden, keuring van springstieren is uit deze gemeente goedgekeurd de zwartbonte stier van C. Vink Azn. alhier. Die muziekvereeniging „Woudri- chem's Fanfarecorps"' alhier, zal! deel nemen aan het op Hemelvaartsdag te Wijk te houden concours voor muziek en zangvereenigiingen en alsdan uitko men in de afdeeling Uitmuntendheid. De heer W. Baks, ambtenaar ter secretarie alhier, is geslaagd voor het schriftelijk gedeelte van het exa men Gemeenteadministratie. Lr*torm> t ledien telt' r T meente Drunen, voor het gemeente-gadermg gehouden, waarin door de bestuur aldaar, met inbegrip van een Gew. Landstormconimissie de prijzen post van f 400 voor reparatiewerki aan van den laatst gehouden schietwedstrijd de woning van het hoofd der school zijn uitgereikt: (raming van het werk, buiten de post van f400, was f 5000). Klasse Scherpschutters Blankers, Nieuwkuijk. f6354 f6250 f 6150 f6065 G. de Bont, Nieuwkuijk, H. de Wit, Drunen, Gebr. Jehoel, Drunen, P. Kramer, Genderen, Mart. van Loon, Drunen. fF. Fressen, Drunen. L. J. v. d. Staak J. v. d. Loon, Drunen, P. Groffen, Haarsteeg, JU. Kooien, Waalwijk, GENDEREN. Door de Koninklijke Federa tie fen Landelijke Rijvereenigingen wordt ter gelegenheid van haar 10- jarig bestaan een groote estafetterit gehouden over 2000 K.M. door ge- f 5992 f5992 f 5985 f5879 f5399 Ie pr. A. Sluijmers 95 p. 2e pr. R. J. Treffers 94 P- 3e pr. C. Bourn an 91 P. 4e pr. A. van Bergeijk 88 P- Schutters 1ste klasse: Ie pr. B. Lubherdink 86 p. 2e pr. A. Treffers 85 p. 3e pr. F. Bouman 85 P- Schutters 2de klasse: le pr. M. Krop 91 p. 2e pr. B. van Loon 84 P- 3e pr. W. Treffers 67 P- WOUDRICHEM. In de vergadering van Sfemger. Ingelanden van het Waterschap „De Nieuwe Ban", werd de rekening over 19341935 vastgesteld, totaal inkom sten f 2917.811/2, uitgaven f2614.28, ba- de Koningin de meegevoerde oor- heer Ant Dalm Jz werd tot bestuurslid konde m ontvangst zal nemen. Een bergozen der routes heeft als beginpunt Gen- deren en wel op Woensdag 6 Mei. De burgemeester zal om 11.15 v.m. den eersten ruiter van de rijvereen. „Het Land v. Heusden en Altena", vanaf het gemeentehuis doen starten; Aan de Universiteit van Am sterdam is geslaagd voor het eer ste gedeelte van het arts-examen Mej. W. M. J. E. Bruins alhier. Voor de betrekking van Veiling meester der Land- tem Tuinbouwver- aan deze rijvereeniging is opgedra-1 eeniging „Land van Altena", heeft zich gen de oorkonde over te brengen totslechts één sollicitant aangemeld. WERKENDAM. Benoemd tot Secr.-Penningm. van het Plaatselijk Crisis-Comité, de heer J. Nagelkerke. Woensdag 5 Mei des nam. 8 u. hoopt voor de Chr. Vrouwenbond afd. Werkendam in 't Vereenigings- gebouw (Oude school) als spreker op te treden, de heer Boender, hoofd der Chr. School te Dussen. Onderw.: ,,'tBoek Ester." De slager S. M. kwam tijdens het turnoefenen zoodanig te vallen, dat hij zijn arm brak, welke door Dr. Schols werd gezet. Vrijdagavond had de laatste les plaats der Moeder-cursus, van wege de plaatselijke vereeniging het Groene Kruis gehouden. Hieraan hebben dezen winter 50 cursisten deelgenomen. Mej. M. Jonker dankte namens de deelneemsters, Mej. Zus ter Bronders, leidster der leerzame lessen en overhandigde haar als blijk van erkentelijkheid, een jaargang op de „Nobelreeks". Naar wij vernemen zal op de Zaterdagavond te houden ledenver gadering van het Groene Kruis in de Nutszaal, ook een film worden vertoond. Dinsdag j.l. werd in het So- citeitsgebouw van den heer W. de Waal een vergadering gehouden van Stemgerechtigde Ingelanden van het Waterschap Vervoorne-Polder. Na opening van den Voorz., de heer M. J. v. Oord werd de stem lijst voorgelezen, waaruit bleek dat 35 stemmen waren vertegenwoordigd. Nadien zijn er nog 2 stemmen bijge komen. Notulen werden voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Hierna werd de agenda afgewerkt met verschillende op- en aanmerkin gen, waarbij verschillende discussie's voorkwamen. Gestemd werd nog over het aanbesteden van het even- tueele banwerk. Dit voorstel werd aangenomen met 23 vóór en 14 te gen. Het rijden van grind zal op de oude wijze worden uitgevoerd. Het voorstel van aanbesteding hiervan werd verworpen met 6 vóór, 28 tegen en 3 blanco. Een drietal werd daarna opge maakt ter benoeming van een Heem raad wegens periodiek aftreden van den heer J. Bakker, welke met 35 stemmen werd herkozen. Na de gewone rondvraag werd de ze vergadering te ruim half elf ge sloten. De Postduivenvereen. „Tot Weerziens" hield op Zaterdag 25 April een wedvlucht van uit Lier (België). Afstand 78.82 K.M. Los 1.30 uur. Aankomst eerste duif 2,31,31 uur; laatste 2,57,05 uur. In convooi 88 vogels. Admiraal 1, 2, 9; B. Groeneveld 3; Biesheuvel, Visser, Pruissen 4, 6; Steenhoven, Visser 5, 11Doesburg, Koning 7, 12, 17; A. Biesheuvel 8, 18; Kooi, Kooter 10, 16; Visser v. Berchum 13, 15, 22; A. Bros 14, 21; J. v. Oord 19; J. Zwets 20. Zaterdag a.s. Roosendaal. In onze gemeente wordt, even als vorig jaar, gecirculeerd met een lijst voor het ophalen van gelden ten behoeve van de ouden van dagen, om hen wederom een genoeglijke dag te bezorgen. Moge dit doel wor den gesteund. WASPIK. Bij de gehouden candidaatstel- ling ter verkiezing van de leden van de commissie als bedoeld bij artikel 158 der gemeentewet, werd slechts één lijst ingeleverd, zoodat in deze gemeente geen stemming behoeft plaats te hebben. Op Donderdag 14 en Vrijdag 15 Mei a.s. zal in de voormalige openbare lagere school gelegenheid worden gegeven tot het doen ijken of herijken van maten en gewichten. Op Donderdag 14 Mei van des v.m. half 10 tot 12 u. en des namiddags van 14 u. voor degenen, waarvan de geslachtsnaam aanvangt met de letters A tot en met S en op Vrijdag 15 Mei van des voormiddags 9 12 voor degenen waarvan de geslachts naam begint met de letters S tot en met Z. keerd in het café „De Ploeg" huldig den zij aldaar de voetbalvereeniging „Juliana" uit Heusden met het be haalde kampioenschap. Niettegenstaande het slechte weer waren er tamelijk veel belangstellen den op de been. BELGIE—NEDERLAND. Op Zondag 3 Mei zal in het „Heyselstadion" te Brussel de landen- krijgen, cf.w'z. bezoek" van "een aan- 1 De wilde staking bij de werkverschaffing in de Wierin- germeer duurt voort. Een maatregel ter voorkoming van kampeerver boden. De wilde staking van bij de cen trale werkverschaffing in de Wierin- germeer te werk gestelden duurt nog steeds voort. Tot nog toe bleef de staking beperkt tot deze werkver schaffing, maar nu poogt men haar uit te breiden tot de gemeentelijke werkverschaffingen in Medemblik, Hoorn, Enkhuizen en omliggende plaatsen. Op eenigerlei wijze was uit gelekt, dat een troep stakers Maan dagmorgen Medemblik zou komen bezoeken ,om de staking .meer alge meen te maken. Als preventieve maat regel heeft het gemeentebestuur per circulaire gewaarschuwd tegen de ernstige gevolgen van een eventueele staking. Bovendien had de plaatselijke politie, versterkt met Rijksveldwach ters uit omliggende plaatsen, uitge breide voorzorgsmaatregelen getrof fen, om te voorkomen dat de stakers anderen zouden beinvloeden. Even wel is het aan een aantal stakers ge lukt, via de Wieringermeer, door het politie-oordon heen te dringen. Toen de politie hier de lucht van kreeg, kwam het tot een treffen, waarbij van de zijde der politie van sabels en gummistokken gebruik' gemaakt werd. Dinsdag zou Erikhuizen een beurt wedstrijd BelgiëNederland worden gespeeld. Aanvang 2.35 uur. o Zaterdagmiddag Competitie. Zaterdag 25 April is deze competitie tal stakers ontvangen. Ongeveer 200 man hadden zich georganiseerd om van Hoorn, via Veenhu.izen, naar Enk huizen te gaan. Maar door de maat regelen, welke de burgemeester van Hoorn getroffen had, was zulks niet begonnen. De officieuze uitslagen zijnmogelijk' en viel het jplan der sta- Kozakken Boys—Nova 20. Woudrichem—Good Luck 22. VeenWijk 00. AalburgSprang 5—6. kers in duigen. Intusschen heeft, naar aanleiding van het conflict, minister Slingen- berg een onderhoud gehad met de betrokken burgemeesters, in tegen- Voor samenstelling van de ranglijst, woordigheid van de heeren Meyer de die we van week tot week in dit blad Vries, hoofdinspecteur van de werk- zullen publiceeren, zullen we de officiëele verschaffing in algemeenen dienst en verwerken. Dit om abuizen en verkeerde blik_ tijdenf wdk, onderh(md o a. be. opgaven te voorkomen. sloten werd de stakers van de werk1- In afd. 2 hebben de vereenigingen verschaffing uit te sluiten en hun Aalburg, Woudrichem en Sprang hun 2e voor dien tijd een kleine ondersteu- elftal teruggetrokken, wegens tekort aan ning in natura uit te keeren. spelers. Voor Zaterdag 2 Mei zijn vastgesteld in Afd. I NovaWoudrichem (H. van Overbeek). Good LuckKozakken Boys (D. B. van Dongen). Vryb. Boys—Veen (P. van Drongelen). SprangAalburg (M. Slaats). WijkSprangsche Boys (A. C. v. Eek), In de eerste twee wedstrijden kan door 't terrein-voordeel aan de thuisclubs de beste kansen toegedacht worden, hoewel de krachtsverhouding wel ongeveer gelijk zal zyn. We achten Veen in staat, om te Vrijhoeve een puntje te veroveren, ter wijl Aalburg wel zal trachten de geleden nederlaag van Zaterdag te wreken. Dat 't daartoe in staat zal zijn, gelooven we nog niet. Wijk zal op eigen veld aan Sprangsche Boys een „zware dobber" heb ben. Afd. II. Zuilichem—Nova II (J. v. d. Heijden) Kozakken Boys IIWell (H. den Adel) AndelGood Luck II (G. Slaats). By normale gang van zaken, moeten de eerste elfallen sterk genoeg zijn om van de tweede te winnen. De eenige verrassing zou een nederlaag van Zuili chem zyn. HERPT. Onder algemeene belangstel ling had Zondag de opening plaats van het terrein der voetbalclub „De Herptsche Boys" gelegen op den „Hoogen Pink." Tegen één uur trok de vereeniging met de harmonie voorop naar het terrein waar de opening geschiedde door den geestelijken Adviseur der vereeniging dien Zeereerw. heer W. Timmermans pastoor van Herpt. Ook de burgemeester die Ed.Achtb. heer W. Wijs sprak een aanmoedigend woord, alsmede de vertegenwoordi ger van de Empelsche voetbalclub. Jos. de Kort van de Herptsche Boys dankte met een gepast woord. Toen de harmonie was terugge- Op initiatief van de Algemeene Ne derlandsche Kampeervereeniging en de Nederlandsche Touristen Kam- peerclub is na overleg en met volle dige instemming van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten te Amsterdam opgericht de Nederland sche Kampeer Taarten-centrale. (N.K.C.) Door het uitgeven van kampeer- kaarten hoopt deze vereeniging or denend op te treden bij het klampee- ren in Nederland. Deze kaarten, wel ke 1 IMei a.s. ter beschikking worden gesteld, hebben een tijdsduur van een /aar, en kunnen drie maal verlengd worden. De kosten ervan zullen miniem zijn en niet meer bedragen dan tot dekking van zekere admini stratieve kosten benoodigd is. Door de uitgifte van deze kaarten, welke slechts aan bona fide kampeerders worden uitgereikt, ontstaat op den duur voor gemeentebesturen en ook voor eigenaars van landgoederen of kampeerterreinen de garantie, dat de kampeerder, die vergunning vraagt en daarbij een geldige kampeerkaart kan vertoonen, zich niet zal misdragen en op de hoogte is van de gewoon ten en verplichtingen van den spor tleven 'kampeerder. De kampeerder, die zich niet aan de regels stoort, loopt kans geen kaart meer te ontvan gen en aldus voor het kampeergenot uitgesloten te worden, daar de bur gemeesters en eigenaars wel geen toe stemming meer zullen geven aan menschen, die niet in het bezit van een 'klaart zijn. Een goede maatregel dus, die ze ker ingang zal vinden bij kampeer ders, die uit het goede hout gesne den zijn Nadruk Verboden POLITIEKE BOTSINGEN. Zeven dooden, 23 gewonden. Tijdens de botsingen, welke zich in de kieskring Sinhewa hebben voorgedaan om de persoon van den Wafdistischen candidaat, eigenaar van een Wafdistisch dagblad zijn ze ven personen gedood en drie en twin tig gewond. xt 1 1 tig saldo f 303.531/2- De begrooting over heel Nederland Deze rit eindigt op 1 ic}3ó-'37 gaf aan inkomsten en uit- 7 Mei te Apeldoorn alwaar H. M. een be-d van f2558.27i/2. De Ciifers zooah de BVB die verstrekt Klk!kert> rijksinspecteur van de werk- cijters zooals de B.V.B. die verstrekt, vei-schaffmg in het district Medem-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 10