ATHMER-MARTENS, GORINCHEM. „dat de prijzen nergens lager zijn". Mantel-Costuums,serRe rayé en fantasie Kinder-Mantels, vloUe'3portieïenf2.90 fl2.« f 0.98. «ot f4.75 Binnenland Plaatselijk Nieuws. Kees. Gelukkig niet Wim mer als ik eens vragen mag.hoe kom jij zoo in eens thuis? Toch geen ongeluk ge had hoop ik? Wim. Welnee jongen mer als jij da graag zou willen weten, dan zal ik het je vertellen. Kees. Nou Wim, om de waarheid te zeggen, brand ik zelfs van nieuws gierigheid, wat je zeggen zult. Wim. Luister dan... ik heb in het verslag van den Raad gelezen, dat de Voorsteeg, waar wij nou op staan, onder de hand zal worden aanbe steed en om nie te liegen ga ik eens kijken, wie er onder die „Hand" zitten en of ik er ook nog onder kan, begrijp je. Kees. Mer.e ben je uitgenoodigd? Wim. Loop naar de maan kerel, met je uitnoodigen, da is toch niet noodig. Kees. Nou, ik zeg het je, Wim. Dan heb je 'het verslag niet goed begre pen. Spaar de moeite mer gerust en daarbij denk ik, dat je toch al te laat bent. Wum. Zou da waar zijn Kees. Ik heb zoo1 juist een hoop teer gekocht! Kees. Da kan allemaal waar *zijn, Wim, mer es de geen üTtnoodiging ge kregen het, dan behoef je niet te gaan. Wim. Het is wat moois, da ik daar zoo'n groote reis veur heb gemaakt, mer weet je wat Kees, ik zij nou toch hier, dan ga ik probeeren om opzichter te worden es er gebouwd wordt; ik heb gelezen, dat ze er daar .ok eenen veur noodig hebben. Kees. Ik denk Wim, dat ge weer uitschuift, net es mee oew eerste plan. Wim. Waarom jöjij gun mij ook niks. Kees. Ik gun je best wat... mer ge zijt er ook mer eenen van den kau wen grond en die hebben ze niet noodig. Wim. Wat bedoelde daar nou weer meeof zijn. de andere opzichters allemaal groot gebracht in een broei bak?? ik geleuf dat gij van avond heelemaal buiten, westen zijt. Kees. Je mot niet kwaad worden Wim, es ik de waarheid zeg; ik be doel, dat ze er eenen moeten hebben, die meer weet als jij. Wim. Denk je, dat ik geen opzich ter zou kunnen speulen, veur de wo ningen die hier gebouwd worden en veur de nieuwe wegen die aangelegd worden. Kees. Nou probeer het dpn! Es ge oe eigen hiervoor bekwaam acht. Wim. Als jij! denkt, dat het toch niet gaat, dan blijf ik liever gezond. Kees. Wel kerel gaat eens kijken, misschien, krijgde wel een bakslee thee veur den, dorst. Wim. Wat bedoel je hier weer mee? Kees. Wel gewonen thee met water, heb je dat niet gelezen, dat ze die- daar ook zetten en dat er eenen van de vroede vaderen, bezwaar maakte, dat ie veel duurder was dan. vroeger? Wim. Nou ge het zegtda geleuf ik ok mer as da waar is, dan. het ie groot gelijk, laat ze da de Kastelijns mer laten, verdienen. Kees. Nou zijt der achter, want die moeten, ook belasting betalen. Wim. Je bent goed wakker van daag zeg Kees wat is die Voor- steeg slecht, het is wel noodig dat ie ■opgeknapt wordtzegzouden er nog bomkes langs den kant worden gezet? Kees. Ik weet het niet Wim mer waarom vraag je dat zoo belangstel lend... wil jij dit" -soms leveren? Wim. Dat zoo juist niet.mer dan moesten wij die straat als ze klaar is, een mooien naam gevenvan „arnb- tenaarsstraat". Kees. Een praehtnaam jongen, we zullen er nog een fietspad laten maken ok, anders rijden ze je zo o van de sokken. Wim. Mer da kost de gemeente veul meer es da ze uitgerekend hebben. Kees. Niks erg Wim, dan maken we 'n''straatbelasting' en dan is het zoo voor mekaar. Wim. Kees je hebt goed praten, mer hoe gaat 't tegenwoordig als je werk hebt, kan je dan ok wat verdie nen. Kees. Dat gaat wel Wim, en. als er geen. werk is dan steun hé, het kan niet beter, jongen, maar nou hoorde ik vanmorgen zeggen, dat er een con tract met de „Boeren" is afgesloten, nou zijn wij heelemaal binnen. Wim. Of buiten, net zooals je het begrijpt. Kees. We behoeven, nou toch mer 58 uren en 30 minuten per week te ar beiden, veur 2 dubbeltjes en 1 cent per uur, dat is zoo slecht nog niet. Wim. Wat zeg je, Kees? Wie ver zekert jou werk en als je werk hebt, dan moet je nog een echte ouwer- wetsche week maken veur... 12 har de guldens... Wie dat klaar gemaakt heeft jongen is ook niks erger of heb je daar ook aan meegewerkt? Kees. Welnee Wim, dat heeft de ar beidersbond mee enkele boeren in el kaar gezet, mer als het regent krijgen we ook uitbetaald. Wim. Maar luister eens, Kees, als het regent "hebben ze jou en ook een ander niet noodig en ze laten jou net jes thuis en je verdient niks. Kees. Zou dat waar zijn, Wim. Zoo ver had ik niet gedacht. Wim. Onthoud wat ik je zeg... mer van den Bond hadden ze wijzer moeten wezen ,om zooiets in elkaar te gooien, die menschen moesten zelf maar eens 58i/2 uur per week moeten werken, geloot maar gerust Kees, ze zouden wel pijn in der lijf krgen, en het zou gauw een week van 40 uren wor den. Kees. Het kan best zijn", Wim mer afijn we zullen nog even wachten, misschien kunnen wij de volgende keer deze zaak beter bekijken. We beleven, een raren tijd Wim... mer nou ga ik naar huis want daar komt weer een, hagelbui aan. Zeg, doe ze de groeten thuis en nie zoolang meer wegblijven hoor. Wim. Ik beloof "het je en tot ziens. WIM en KEES. Almkerk, 18 April 1936. VERSTIJFD DOOR RHEUMA HEK. Nu alle pijn voor goed verdwenen. Mej. D. L. te IJ schrijft ons: „Ik voel mij verplicht U te schrij ven hoezeer Kruschen Salts mij goed gedaan heeft. Sinds 18 jaren heb ik dezelfde werkkring en mijn gezondheid' was altijd uitstekend. Dit jaar in Ja nuari kreeg ik ernstige pijnen in mijn gewrichten, ik begreep terstond, dat dit rheumatische pijnen waren. Ik pror beerde van alles, maar niets hielp. Ik had nimmer veel vertrouwen in ge adverteerde middelen, maar tenslotte besloot ik toch een proef met Kru schen Salts te nemen. De verbeterinig trad bijna onmiddellijk in en het is mij een groot genoegen, U thans te kunnen meedeelen, dat de pijnen, na dat ik twee flacons Kruschen had ge nomen, volkomen verdwenen waren en niet meer zijn teruggekeerd. Ik neem iederen morgen nog steeds de dage- lijksche diosis, mijn gezondheid is uit stekend. Ik zal niet aarzelen Uw won derbaarlijk Kruschen Salts aan al mijn vrienden aan te bevelen." Rheumatische pijnen ontstaan wan neer het bloed door in het lichaam opgehoopte afvalstoffen met een over maat van urinezuur verontreinigd is. Kruschen. Salts spoort de afvoerorga- nen lever, nieren en ingewanden aan, tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen, worden verwijderd, het bloed gezuiverd en de pijnen vermin deren om tenslotte geheel te verdwij nen. Zoo verdrijft Kruschen Salts niet alleen rheumatische pijnen, maar Uw geheele gezondheidstoestand zal door het regelmatig gebruik van. Kruschen Salts enorm verbeteren. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en er kende drogisten a f0.90 en fl.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. Adv. o ONEERLIJKE DIENSTBOD E, De politie te Eden, gemeente Eist. heeft, naar het Hbl. meldt, een 23- jarige dienstbode aangehouden, die zich aan een reeks van diefstallen ten nadeele van haar patroon heeft schuldig gemaakt. Bovendien is aan het licht gekomen, dat zij! ook in haar vorige betrekking tallooze dief stallen heeft begaan. Daar heeft zij o.a. een bedrag van f 600 ontvreemd. Het vermoeden bestaat, dat zij me deplichtigen heeft gehad, waarnaar thans een onderzoek gaande is o DOOR AUTO GEGREPEN EN GEDOOD. Dinsdagavond is op den Rijksweg NijmegenVenlo nabij Gennep een auto-ongeval gebeurd, dat aan den vijftienjarigen Th. Sanders het leven heeft gekost. In gezelschap van andere wielrij ders bevond hij! zich op het rijwiel pad, toen hij plotseling den weg over stak. Op hetzelfde oogenblik nader de de personenauto van den heer L. te Mook1. De jongen werd gegre pen en tegen den weg gesmakt. Hij kreeg een schedelfractuur en was vrij wel op slag dood. o VAN DEN VERSTIKKINGSDOOD GERED. Bij het met een kraan lossen van zand nabij de nieuwe verk'eersbrug te Moerdijk', bleek' dat in den trech ter waarin met een knijper het van uit een aldaar liggend schip zand wordt gestort, een boomtak te zijn te recht geklomen. De machinist Ver hoef uit Lage-Zwaluwe, begaf zich in den trechter om den boomtak daaruit te verwijderen. De machinist van het Thomsonshavenbedrijf had dit niet opgemerkt en opende plot seling den boven den trechter igeko men knijper met zand. Het gevolg hiervan was dat Verhoef de geheele lading zand vanuit den knijper op het lichaam kreeg. De man die in den trechter geheel onder het zand was bedolven wist door het schreeu wen om hulp de aandacht van eenige aanwezige arbeiders te trékken, wien door spoedig ingrijpen het gëlukte den reeds half bewusteloozen man van den verstikkingsdood te redden. KORTING OP RIJKSPENSIOENEN. Naar de Tel. verneemt zal zeer spoedig een wetsontwerp worden in gediend, betreffende het toepassen van een korting van maximaal tien procent op de pensioenen van die rijksambtenaren, die sedert 1921 zijn gepensionneerd. o ZEVENTIGJARIG HUWELIJK. Op Woensdag 6 Mei a.s. zullen de heer J. Kieven en zijn echtgenoote A. P. Lucassen te Frederiksoord ze ventig jaar gehuwd zijn. Kieven is 96 jaar en zijin vrouw 92. Reeds 65 jaar hebben ze gewoond in hun boerderijtje van de Maat schappij van Weldadigheid aldaar. Beider gezondheid is nog uitste kend. o STEENFABRIEK DE LEK. Het ligt, volgens de N.R.C., in het voornemen de stoomsteenfabriek De Lek te Vianen, die ongeveer 6 maanden heeft stil gelegen, met in gang van 4 Mei a.s. weer in werking te stellen. Door overleg met de organisaties is men gekomen tot een loonsver laging van circa 15 pCt. o DOODELIJK ONGELUK IN STAATSMIJN „HENDRIK." De hulp-opzichter J. A. Aarts te Heerlen is bij het rangeeren van een trein kolenwagens in de ondergrond- sche werken van staatsmijh „Hen drik" aangereden. De man, die 52 jaar oud was, weduwnaar en vader van een kind, is aan de bekomen verwondingen overleden. Hij woon de te Treebeek. o OVERREDEN EN GEDOOD'. Het vierjarig dochtertje van den caféhouder De Ruig in de Minkmaat- straat te Enschedé was aan het spe len met een bal, toen deze opeens op straat rolde. Het kind liep den bal achterna en kwam daarbij terecht onder wielen van een met een paard bespannen groentewagen. Het kind werd zoo ernstig gewond, dat het spoedig aan de gevolgen is overleden. o BRANDWONDEN. Aan boord van het aan de Steen- plaat te Rotterdam liggende schip Binnenvaart heeft een kind van tien maanden van schipper F. Vergeer den inhoud van een pot kokende thee over het lichaam gekregen, waardoor de kleine ernstige brand wonden aan hals en gelaat heeft ge kregen. De geneeskundige dienst heeft het kindje naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht. Nationale Reclasseeringsdag. II. Zooals in ons voorgaand artikel ge meld, wordt Zaterdag 9 Mei a.s. in. geheel Nederland een nationale re classeeringsdag gehouden, aan welke nobele en noodwendige actie de reclas- seeringsinstellingen van alle ge zindten deelnemen. Het doel is tweeledig: in de eerste plaats wil men het publiek, dat voor het meerendeel weinig of niets van de reclasseering weet, de oogen openen voor dezen onmisbaren en diep-men- schelijken socialen arbeid; ander zijds is het voor instandhouding van het prachtige werk ZO'O dringend noodig, dat de financiën van dé instel lingen worden versterkt. Wie zijn kennis op dit gebied ver rijken wil, luistere naar de radio-voor drachten, die in verband hiermede door de diverse omroepvereenigingen gehou den worden. Men dient een goed begrip tei hebben van de sfeer, waarin de misdaad! wordt geboren. De maatschappij, vooral de huidige met haar noodtoestanden, is voor een goed deel oorzaak, dat de criminaliteit toeneemt. De steun, dien werkloozen genieten, is alleen voldoen de om hen in het leven te houden; van wat schamele levensvreugde in den vorm van ontspanning e.d. is geen sprake. De sociaal-economische verhou dingen zijn van dien aard, dat vele zwakkelingen of verbitterden den. weg des misdaad worden opgedreven. Doch ons hoofd dient verstandig ge noeg te zijn en ons hart in hooge mate bereidwillig, om, in 't belang van maatschappij en individu, den Gods- vonk te redden die immers altijd bran dend blijft in ieder hart van iederen gevallen en armen mensch. Persoonlijke afkeer mag hier niet me- despreken, omdat wij de visie moeten zijn toegedaan, dat iederen mensch, ook den armsten, een klein stukje maat schappij vertegenwoordigt, dat gered jjrT waar je het prettigst en voordeeligst kunt slagen; tit I AUACO^ er is zoo'n keuze in de meest keurige en moderne modellen. En wat ze het beste weet? I |c Engelsche tweed, bouclette en effen mallIolS, stoffen, sport- en gekleede modellen, f A Qfl f 00 reeds vanaf stoffen, schitterende coupe f4.75tot-f21.50 lanftnnQll *n wo^en vigoreux, zijden mat-crêpe, frisetta, borken- Jd|jyllfsön, crêpe, enz.; een zéér groote verscheidenheid van modellen, mèt en zonder complet- f 1 Qfl tot f 91 7R jasje vanaf■•"U £1.1 U PJrtiiPQc £r0°te mode, in charmetta, taft carré, mat-flaminga, DIQUhCüj enz., de moderne pastel-tinten, f 0.49 'ot f 6.90 Costuum-Rokken, donkerStoffen,vanaf' en. opgebouwd moet worden in be lang van tijd en... eeuwigheid! Als wij niet werken in dezen zin dan is ons leven leeg en vruchteloos door een koud egoïsme. Boven, politiek en religie staat de arbeid der nationale reclasseering. De ■ongunst der tijden, eischt éénheid van actie. Beschouw het daarom als uw plicht op 9 Mei a.s. gevolg te geven aan den oproep in deze artikelen vervat: Steunt het Nationaal Reclasseerings- werk. Bezie ook eens in nadere overwe ging de reclasseerings-affiches, die U op verschillende plaatsen hangen ziet. Een gevallene is uit de gevangenis ontslagen. Hij leunt tegen een richting wijzer... Waarheen? Welken kant op? Eén pijl wijst recht vooruit, één pijl wijst rechtsaf, één pijl wijst linksaf. Maar ook is er één pijl, die terugwijst naar de gevangenis, zoo juist door den ontslagene verlaten. Trachten wij dit laatste te verhoeden! Zijn deze versregels niet van tóe- passing: „Als dan, naar het ontwende leven Hij troosteloos weer de oogen keert, Weest gij het dan, die hem vertrouwen In óns en in zichzelven leert". HARRY POLL. ANDEL. Het nieuw benoemde hoofd der bijzondere lagere school alhier, zaï op 1 Juli a.s. in functie treden. Tot bestuurslid van het water schap „De Opperste polder van Andel", is gekozen de heer P. Nieuwenhuizen. De brandstoffenvereen. „Ons Be lang" hield haar jaarvergadering. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat het batig slot ruim f100 bedroeg. Besloten, werd weder brand stoffen aan te koopen. De heer C. van Andel alhier, heeft bedankt als bestuurslid van het Waterschap „De Andelsche en Gies- sensche Weide". In zijn plaats is ge kozen. de heer Ant. de Fijter. ALMKERK. In den nacht van Dinsdag op Woensdag, omstreeks 12 uur, is al hier brand uitgebroken in den molen van den heer P. v. d. Bos. Weldra stond de oude molen, welke dateert uit het jaar 1803, in lichte laaie en kon, hoewel de Almkerksche motorbrandspuit met volle kracht werk te, niet behouden blijven. Te circa 3 uur was de brand 'ge- bluscht en is slechts het steenen ge deelte van den molen overgebleven. Voor een bedrag van ongeveer f'800 aan. graan en kunstmest is verloren ge gaan. Verzekering dekt de schade. Omtrent de oorzaak van den brand tast men. nog in het duister, maar men vermoedt nonchalance. BOMMELERWAARD BOVEN DEN MEIDIJK. Ter vergadering van het gecombineerd college van het Polderdistrict Bommeler- waard boven den Meidijk op Dinsdag j.l. te Zaltbommel onder voorzitterschap van dijkgraaf H. C. de Jongh waren de heeren M. P. v. Willigen en C. W. de Geus afwezig. Ingekomen waren de volgende polder- besluiten Rossum tot betaling uit de post on voorzien Nederhemert tot vermindering van pacht met 30 pCt.Driel idem tot 30 pCt.Zaltbommel tot het geven van een gratificatie aan de gemeentepolitie a 20, aan de rjjksveldwacht van f 10 Ros sum tot subsidieeren houder van een dek- beerDriel, Ammerzoden en Hedel tot

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 6