De storm is losgebroken. KLUMPERS WINKEL, Grootestraat 252 - WAALWIJK. Plaatselijk Nieuws. opgenomen. Het parket uit Assen, dat inmiddels ook van de zaak op de hoogte was gjesteld, arriveerde en stelde onmiddel lijk een onderzoek in, doch het eenige wat men tot laat in den avond had gevonden ,was een met bloed besmeur den hamer, waarmede de vrouw oogen- schijnlijk een klap tegen het voorhoofd heeft gekregen. Hoe de toedracht der zaak is, was te circa twee uur in den inacht nog steeds niet bekend; het on derzoek duurde toen nog voort. Men meldt nader uit Meppel: Zondagmorgen heeft te Meppel de 26-jarige dienstbode IJke Vink haar meesteres, mevrouw B. Stern, vermoe delijk: in een aanval van drift, met een hamer aangevallen en haar daarmede een tiental slagen op het hoofd toege bracht, met het gevolg, dat het slacht offer badend in haar bloed en levens gevaarlijk gewond ineenzakte. De ver hooren welke door het par ket te Assen afgenomen werden, ble ven zonder resultaat. ïn de woning van mevrouw Stern werd echter een dienstbodenschortje gevonden, waarop eenige bloedvlekken zalen, dit was aanleiding om de dienst bode van haar bed te lichten. Na een verhoor bekende 'het meisje den aan slag te hebben gepleegd. Zij had, na de daad te hebben gepleegd, de woning verlaten en was naar huis gegaan. Ook In haar schoenen werden bloed vlekken gevonden. Het meisje is naap het huis van bewaring te Assen overgebracht. Ver moedelijk heeft zij de daad dn zeer overspannen toestand gepleegd. o BRAND. Zaterdagavond omstreeks 8 uur is brand uitgebroken in de arbeiders woning van L. Hol gelegen in de kom van het dorp, tengevolge waar van de geheele inboedel door het vuur verloren ging, terwijl bovendien teen aantal kippen in de vlammen omkwamen. De brandweer uit Lithoyen was Spoedig ter plaatse en kon voorko men, idat de brand zich uitbreidde tot de belendende perceelen. Ver moedelijk is de brand ontstaan ten gevolge van kortsluiting. Verzekering dekt de schade. o DISTRIBUTIE VAN VERSCH VLEESCH Nru. het denkbeeld om koelhuiseoe- 3ren in plaats van blikvleesch, waar van de voorraad uitgeput is, voor de werkloozen en behoeftigen beschik- vereeniging Juliana in haar clubge- «.,.,.11 bouw „De Gouden Leeuw haar 10 Begrijpelijkerwijs verwekte dit droe vige geval een groote consternatie bij alle aanwezigen. o ERNSTIG ONGEVAL. Op den Dordtschen straatweg heeft op de grens tusschen de gemeenten Rotterdam en IJsselmonde, een ern stig pngeval plaats gehad, waarbij twee jongemannen ernstig werden gewond. In de richting Rotterdam reed op dien tijd de groentenauto van den 24-jarigen JVL B. van der Heuvel, groente-koopman te Barendrecht, die zelf aan het stuur zat en zich naar de groentenmarkt te Rotterdam be gaf. Achter op den wagen hadden drie mannen plaats genomen, die met hun ruggen tegen de kisten za ten aangeleund. Ter plaatse is de weg opgebroken en de kuil was daar met planken overdekt. De chauffeur moet met een snel heid van ongeveer 80 K.M. over de planken zijn gereden, waardoor hii een plank1 miste en het achterwiel in een kuil terecht kwam. Door den schok werden twee mannen, de tuin- dersk'nechts jM> Sellman, 19 jaar. en de 21-jarige H. P. Rijsdijk, respec tievelijk uit Barendrecht en Rijsoord, van de auto geslingerd. Hevig bloedend bleven zii met in wendige kneuzingen en pen hersen schudding aan den klant van den weg liggen. De derde man slaagde er in, op den wagen te bliiven zitten. De G.G.D. heeft beide mannen naar het ziekenhuis aan den Coolsin- gel vervoerd, waar zii ter verple ging zijn opgenomen. |Men vreest voor voor hun leven. o BRAND. Te Heeze is door onbekende oor zaak brand uitgebroken in de boerderij van landbouwer v. Bree. De brandweer kon niet voorkomen, dat de geheele hoeve in de asch werd gelegd, waarbij vrijwel niets kon worden gered:. Een paard én vier varkens vonden den dood in de vlammen. Verzekering dékt de schade. HEUSDEN. Aan het postkantoor alhier en het daaronder behoorende ambtsge bied werd gedurende de maand April ingelegd f 17965,09; terughetaald f 219137.00. Het laatste door dat kan toor uitgegeven boekje draagt het nummer 11689. Zondag j.l. vierde de voetbal- Nu de Zomer in 't land komt wil iedereen een nieuw costuum hebben. Maar nu komt voor vele de slechte tijd voor ogen en moedeloos zeggen ze, wij hebben geen geld. KLUMPERS heelt dit reeds lang, jaren te voren aan zien komen, daarom hebben wij door onze lage prijzen onze omzet enorm weten te vergroten. En nu durven wij te beweren, dat er vanwege onze ontzettende grote omzet, niemand, maar dan ook niemand Confectie Kleding kan leveren die goedkoper of beter is dan de kleding van KLUMPERS uit Waalwijk. Er word vandaag aan den dag veel geknoeid met prijzen. Doch laat U niet bedriegen, koopt Uw kleding daar, waar bet 't goedkoopste is maar tevens waar kwaliteit word geleverd. Dus in één woord waar ge het beste kunt kopen en dit is nergens anders dan in de reeds zo gunstig bekend staande Onze winkel is tot in de uiterste hoeken gevuld met Costuums, Gabardine Dames- en Heren Regenjassen en Werkmanskleding. Onze costuums zijn naar Uw smaak, zitten gemakkelijk en zijn chique en wat het voornaamste is: KLUMPERS KLEDING GAAT LANGER MEE. faaar te stellen, opgegeven wordt, is naar het Handelsblad verneemt, de jarig bestaan. Des middags werden de leden toe- mogelijkheid onderzocht, om versch gesprokén door den Voorzitter der vleesch te distribueeren. Het depar- 1 vereeniging, den heer Gijswijt. die in temen t van Landbouw heeft althans welgekozen woorden hulde bracht in de bekende Inrichting, Plantage Middenlaan 64 te Amsterdam. De Vereeniging streeft er naar den blin den in staat te stellen zich zooveel mogelijk in het maatschappelijk leven te kunnen handhaven, opdat zij hun gemis zoo weinig mogelijk zullen ge.- voelen. Om dit doel te bereiken wordt aan de blinden voor hun arbeid een bescheiden loon uitbetaald, waardoor zij in staat zijn voor zich en de hun nen te zorgen. De Vereeniging be schikt tevens over een Internaat voor alleenstaande vrouwelijke blinden. Voor het uitkeeren van bovenbe doelde loonen is veel geld noodig, waartoe ook een beroep op U wordt gedaan. De Vereeniging hoopt dat de inwoners van deze gemeente met milde hand zullen geven, teneinde dit schoone werk in stand te kun nen houden. Dezer dagen wordt de collecte gehouden. Tot bestuurslid van het Water schap „De Alm en Qantel" is benoemd, de heer O. van Andel Jzn. Tot tijdelijk secretaris van het waterschap „De Bleek en Oostkil" is gekozen, de heer L. J. Vogelaar alhier. Op 24 April j.l. hield de Chr. Vereen, van Jonge Boeren en Tuinders „Samenwerking", een goed bezochte vergadering in het leslokaal van de Landbouwschool. Als spreker was uitgenoodigd, de heer K. Onrust van Oudenbosch, met het onderwerp: „De Coloradokever". Op uitnemende wijze zette de heer Onrust uiteen, welk groot gevaar er 1e duchten Is van dat gevreesde insect, dat al meer en meer onze grenzen na dert en welke handelsbelemmeringen daardoor kunnen ontstaan. „Het gaat er vooral oifi" hier derdag 14 Mei a.s. des avonds om 8 uur in het Stationskoffiehuis van den heer L. F. v. Dongen. I De agenda vermeldt o.m. Verkie zing leden van den Raad van Toe zicht, aanwijzing secretaris, verslag van den toestand der Bank, nazien rekening en balans, enz. In het gebouw der Geref. Gem. aan de Hoogevaart hoopt a.s. Vrijdag 8 Mei des avonds 7 uur op te tre den Ds. J. D. Barth uit Dordrecht. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. school in de Kom alhier is benoemd Mej. Offenbeek, onderwijze res op wachtgeld te Rotterdam. Zij heeft deze benoeming aangenomen en is reeds in functie getreden. In de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk zal a.s. Woensdag avond half 8 onder leiding van Ds. Cuperus de jaarvergadering plaats hebben van de Ned. Herv. Jonge- meisjesvereen. op Geref. grondslag, j J.l. Zaterdag speelde de korf - wezig; 3 keer werd E.H.B.O. ver- balvereen. „K.I.O.L" haar eerstecom- leend; 269 keer werd een artikel petitiewedstrijd voor den Dordtschen ter uitleening verstrekt uit het Groe- Korfbalbond tegen „A.K.C. teAlm- ne Kruis magazijn. kerk, welke wedstrijd in een 1—8 In Brakel hield het consultatiebu- nederlaag voor „K.I.O.L. eindigde, reau 26 en in Zuilichem 29 zittingen. Bij de gehouden zitting van In beide plaatsen werden in 1935 den Keuringsraad voor keuring der dertig zuigelingen ingeschreven. ingeschrevenen van de lichting 1937 De Voorz. deelt vervolgens mede werden van de ingeschrevenen uit dat het voornemen bestaat te Brakel de gemeente Sprang-Capelle 28 per een moedercursus en een cursus voor sonen goedgekeurd, 11 voor goed. E.H.B.O. op te richten; verder dat ongeschikt en 1 tijdelijk ongeschikt te Zuilichem ©en bazar zal worden verklaard. gehouden om de financiën te ver- De gewone wekelijksche schiet sterken en ter herdenking van het oefeningen van de plaatselijke afd. 25-jarig bestaan. van den Bijv. Vrijw. Landstorm zullen Van den heer A. Schaap was een a.s. Zaterdagavond op de schietbaan schrijven binnen gekomen dat hij te Kaatsheuvel weder een aanvang zich genoodzaakt ziet om gezond- nemen. Deze oefeningen zullen staan heidsredenen te bedanken. onder leiding van den heer P. v. d. Met bijna algem. stemmen wordt in Schans, deze vacature als bestuurslid geko zen de heer J. H. Riiger. DRUNEN. De heer A. Hendrikx, stationchef aan de slagers-organisaties schrifte lijk en mondeling advies gevraagd terzake. aan de leden die de vereeniging in de laatste jaren op het peil gebracht heb- geleden ontbonden werd, is dezer da gen weder opgericht onder leiding van de dames A. Maas en R. Haas akker. De reisvereen. „Door Eensge zindheid" alhier hield Zaterdagavond een vergadering in de zaal van den heer W. v. Dijk. Na opening door den voorz. E. Dufournée, gaf de pen ningmeester verslag over de finan ciën. De rekening sloot met een voordeelig slot. Daarna bracht de secr. zijn jaarverslag uit. Het aan tal leden bleef vrijwel stationnair. Verder werd besloten, dezen zoimer citeerén wij woordelijk uit het boekje in de maand Augustus een reis te In de rondvraag dankt de heer Rü- bij de S.S. alhier, is mét ingang van ger de wijkverpleegster in hartelijke 16 Mei in gelijke betrekking overge- woorden voor hare diensten. geplaatst naar Zevenbergen. In, zijn Daarna sluiting. plaats komt L. Trommelen, thans te De meisjesvereen. „Het Mos- Helvoirt. terdzaadje", welke circa 3 maanden Het Stationspersoneel, georgani- van den Plantenziektenkundigen Dienst „alle personen bij wie belangstelling yERDRONKEN. D:e 20-jarige W. was Zaterdag be- kampioenschap te geraken. aig met het afgraven van een kolk, nabij de steenfabriek Nijgraaf te Wes ben waarop ze thans staat en hun kt kan worden voor den strijd te. dank1 bracht voor de voortreffeliike 1 samenwerking, waardoor het moge- fen 11 okcve CI\° m lijk' is geworden om tot het behaalde belang er van inzien voor ons land en die daaraan hun medewerking willen Met een toepasselijk speechje hul- 4 verleenen, te mobi,liseeren", digde hij de leden en den aan- j Hier werd1 vooral een beroep gedaan tervoort. Toen de jongeman 's avonds I voerder der vereeniging het lid J. op de jongeren. Laten toch alle oud- Biet thuis kwam, werd een onderzoek Toethuiis, die tevens 10 jaar als lid leerlingen van scholen en cursussen me- ïngesteld en vond men een pak op aan Be ver. was verbonden, door hem de werj<en, in het belang van onze aangeboden, waarbii het zeer gezellig Bezen zomer op alle velden hun oogen toeging. f' den kost geven. In een van de De avond werd besloten met een volgende nummers van dit blad schrij- In de oude Ned. Herv. kerk aan I zeer genoeglijk bal in besloten kring, ven we misschien nog wel een kort Öe Jansstraat te Haarlem, die men zoo dat „Juliana" op bescheiden, waar- artikel over dezen veelbesproken „boos- fchans bezig is tot gemeente-archief dige wijze dit feit heeft herdacht en wicht", uit Amerika tot ons gekomen, te verbouwen, was een aannemer be- j met genoegen op dezen dag mag -p0t secretaris van „Samenwerking7' terug zien. werd in plaats van den heer Jac. Bran- t,.? riTS,! derhorst Wz„. tc Eethen, die bedank- nen vloer van gewapend beton op,en op' ,e werk;cni'dankt zii zeer ze. te, gekozen de "heer M. C. Vos te Ba- een betonnen paal. Op een gewapend per aan cie |g0ede samenwerking en büloniënbroe'k. werd het lijk opgehaald. o "ARBEIDER VERPLETTERD. zig proeven te nemen om het draag vermogen te bepalen van een beton- betonnen paal werd een gewicht van wilskracht van de leden, doch' niet ton ijzer gestapeld, bestaande uit ou öe tramrails en ijzeren balken. Op een gegeven oogenblik liet de aan nemer de z.g. stopping wegnemen, minder aan haar energiek' bestuur. Wii wenschen haar dan ook van harte geluk' met dit feit. Moge zii on der de eminente leiding van haren waardoor de balanceerende vracht in Voorzitter op den ingeslagen weg blij een labiel evenwicht kwam. Door tot v,cn vojrtgaan, Ban kan het niet an- -u i j j i-i ders' of zii zal in de toekomst nog nu toe onopgehelderde oorzaak viel meer lOV€rwinningen behalen en de tie vracht om met lret gevolg, dat vereeniging zal ook buiten den kring oc 33-jarige arbeider W. PL. Cas- van hare supporters, alleen door dit tricum er onder bedolven werd. ernstig streven, meer en meer respect Korten tijd na het ongeval is de en symphatie afdwingen en daardoor taan tengevolge van een ruggegraat in Heusden een plaats gaan innemen die haar krachtens haar gjoed bestaan, rechtmatig toekomt. Naar wij vernemen is de trek;- fractuur overleden. SPLOTSELINGE DOOD. h( fK -j Tr j XT- king der verloting van de voetbalver- Toen de arbeider V. aan de Nieu- eenigjng- „Juliana" uitgesteld op we Huizen te Breda Zondagmorgen Maandag 25 Mei des avonds 8 uur in opstond, kwam hij tot de ontstellen- café „De Gouden Leeuw." Öe ontdekking, dat zijn vrouw dood Het maken van een trottoir maast hem lag. De vrouw, die onge- langs het Burchtplein voor rekening veer 65 jaar oud is, had zich Zater- Ber Gemeente is gegund aan den dagavond geheel gezond ter ruste 'aagsten inschrijven, den aannemer L KJL,rAT, v. d. Staak' alhier, voor f 198.50. lU'vL'CVlCll» I T 1 T J 1 Ingeschreven werd door T tv tt7~tvt a a tv TT- T T TA J. v. Horen Sr., Herat, II-JARIG KNAAPJE OVERLEDEN p_ Boeren, Heusden, Tijdens een voetbalwedstrijd die Th. v. Horen, Herpt, Zondagmiddag Achter de Schuur te J. v. Wijk, Heusden, <Oss plaats had, werd een jeugdig L. v. d. Staak', Heusden, toeschouwer, de 11-jarige Keijzers, plotseling onwel; de spoedig ontbo- ANDEL'. Öen geneesheer moest constateeren Evenals vorige jaren wordt öat de jongen aan hartverlamming ook dit jaar wederom gecollecteerd was ovefieden. De vereen, hoopt op 2 Juli a.s. weer samen te komen, om de plannen te bespreken voor den Bondsdag te Dor drecht op 8 Juliii en een zomer-excursie. AALST. Vrijdagavond vergaderde de afd. Aalst van het „Groene Kruis" in de O. L. School. De Voorz. Dr. C. v. Steenis, opent de vergadering, en heet alle aanwezi- gen hartelijk welkom. De Secretaris leest de notulen, die onveranderd wor den goedgekeurd. Besloten wordt een gemeentelijke subsidie aan te vragen, in verhouding met het inwonertal van naburige ge meenten. De rekening sluit met een nadeelig saldo van f317.77. Tot le den van de Commissie, belast met het nazien der volgende rekening, worden benoemd de heeren G. C. v. Wijk én J. v. d. Laar. De wijkverpL, zuster E. Vlaande ren doet vervolgens verslag van haar werkzaamheden, o.a. werden afgelegd in 1935 3391 verpleegbezoeken, 554 t.b.c. huisbezoeken, w.i. begrepen de verpleegbezoeken der patiënten, 884 huisbezoeken ten behoeve der kinder- hygiëne, 6 kraamvrouwen werden verpleegd6 keer werd assistentie verleend aan Dr. v. Steenis; 3 keer ondernemen per touringcar naar Val kenburg met als einddoel Maastricht. Naar we uit vertrouwde bron vernemen, heeft liet bestuur der Gem. zangver. „T.O.G.I.D.O." alhier beslo ten, wegens te weinig damesstemmen, haar eerstgenomen besluit tot deel name aan het te houden concours te Vianen, in te trekken. BRAKEL. In de vergadering van het Gecombineerd College van het Pol derdistrict Bommelerwaard beneden den Meidijk alhier, werd besloten de verbetering van den Waaldijk, welk werk in werkverschaffing uitgevoerd zal warden en reeds de Ministrieele goedkeuring op verkregen was, nog even aan te houden. Het was te wen schen dat echter dit werk maar spoe dig ten uitvoer werd gebracht, daar dan verschillende werkloozen uit Bra kel en Poederoijen er mede gebaat zouden zijn. Er zal nog overwogen worden om den weg stofvrij te ma ken. Ook dit zou een zeer belangrijke verbetering zijn. CAPELLE. De postduivenver. „De Lucht vaart", gevestigd in het café van Mej. Wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart,, hield j.l. Zondag met oude duiven een wedvlucht vanaf Neufvilles met den volgenden uit slag: H. Spierings 1, 2, 23 en 31; Gebr. v. Onzenoort 3, 22 en 32; C. Rosenbrand 4, 5, 9, 16, 21 en 28; W. Versteeg 6, 15, 18, 27, 33 en 41; C. Verhagen 7 en 35; Adr. Klootwijk 8, 11 en 29; Adr. Bakkeren ioen43; J. Versteeg 12, 19, 34 en 37; J. Me ter 13 en 24; Adr. Blom 14, 26 en 45i J- Be Jong 17, 31 en 49; G. Treffers 20 en 44; S. v. Peer 25 en 38; P. de Roon 36 en 39 en P. Nieu- wenhuizen 42. W. Mandemakers over- duif. Aangetoonde duiven: H. Spie rings, Gebr. v. Onzenoort, W. Ver steeg, C. Rosenbrand en S. v. Peer, terwijl de uitgeloofde extra prijs, een tulband, werd gewonnen door H. Spierings. De jaarlijksche algemeene le denvergadering van de Coop. Boe voor de 150 blinden, te werk gesteld was de zuster bij ziekenvervoer aan- renleenbank zal plaats hebben op Don- seerd in den Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel, kwam' Dinsdag 28 April j.l. in voorjaarsverga dering te Utrecht bijeen. De vergade ring werd op de gebruikelijke wijze door den voorzitter, den heer L. Dom- peiling van Amsterdam geopend'. Na afhandeling van de ingekomen stukken, verkreeg de heer H. Kollen, van Amersfoort, bestuurslid dezer Vak- afdeeling, gelegenheid een inleiding te houden over de reorganisatie bij den Dienst van het Vervoer en Handelsza ken en de invloed daarvan op dén dienst en dienstuitvoering van het Sta tionspersoneel. Spreker ging vervol gens na: a. de verhouding N.S./A.T.O. b. de vereenvoudigde wagen-admi nistratie c. herziening der kaders, waarbij vorming van kernkaders; d. wijziging treinenloop, voorname lijk tin verband met het verschuiven van het goederenvervoer naar d'e nacht uren; e. de dienst met locomotoren; f. als gevolg van reorganisatie, geen bevordering meer. Nadat spreker deze punten in den breede had ontvouwd, werd! door een 15-tal afgevaardigden met den spreker van gedachten gewisseld, of mededee- lingen gedaan over de getroffen maat regelen, in verband met de reorga nisatie. Ten slotte werd door de vergadering de volgende resolutie aangenomen: Het Stationspersoneel (Vakafdeeling VI) in vergadering bijeen op Dinsdag 28 April 1936; 'kennis genomen hebbende van de diverse wijzigingen, welke hebben plaats gevonden, inzonderheid ook bij den Dienst van het Vervoer en Handels- kazen besluit (wellicht ten overvloede) ons H.B. kennis te geven van hare ziens wijze in deze, welke hieronder wordt aangetroffen a. door de meerdere nachtdienst en diensturen op zeer ongelegen tijdstip pen, wordt het gezinsleven ten zeer ste geschaad; b. door de samentrekking van vele werkzaamheden in een kort tijdsbestek wordt (mede door het somtijds te krap genomen kader) het uiterste van het personeel gevergd; c. het wijzigen der kaders en op heffen van diverse lijnen, welke alle promotie vrijwel uitsluit, doet opnieuw de wensch naar voren komen, dat ver goeding van waarneming hoogere func tie niet meer zal worden gebonden aan de bekende regel van zes dagen, terwijl de verworven examen-diploma's behooren te worden beloond mét een jaaïlijksche gratificatie tot datum van benoeming in hoogere functie; d. omreden bovengenoemd onder a en b acht zij het wenschelijk, dat in het algemeen moet worden gestreefd -o- het water drijven. Eemge «ren ®™d ^Neden kbffieStfd ^W*"-verboiiwc„de bevolktag en -o- f 323.00 f 262.00 f 215.00 f 203.00 f 198.50

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 2