PARKER 13.75. Aanbesteding. Aanbesteding. Aanbesteding. Aanbesteding AUTOBAHDEN Belastingen J. ELËKAN, J. BOELE is Uw adres„DE GOEOüOOPE BAZAR" Closetpapier Stel niet langer uit Belastingaangifte Notaris VAN GENDT Heusdensch Dek-riet, W. TIMMERMANS ZONEN, Dankbetuiging. het bouwen van een woonhuis te Wijk en Aalburg, het bouwen van een woonhuis, het bouwen van een onderwijzerswoning te Wijk en Aalburg. Luxe wagens Vrachtwagens EUSDE Schoonmaak is Opnieuw Behangen en Verven! - 5 Rol voor 25 cent. - Rivierberichten. Advertentie». A. VAN LOOPIK. DUSSEN. naar verkorting van diensttijd, terwijl inzonderheid geen nachtdienst langer :zal mogen zijn, dan 8 uren, en bij het vaststellen der dienstroosters zooveel mogelijk dient te worden voorkomen het op ongelegen tijdstippen in dienst de komen. De zeer goed bezochte vergadering wera hierna door den Bondsvoorzitter, den heer J. Augusteijn, met dankzeg ging gesloten. DUSSEX. De R. K. Werklieden vereen, heeft haar patroonsfeest inhetBonds- gebouw met een algemeene leden vergadering gevierd. Aan het jaarverslag van den pen ningmeester ontkenen we o.m. het volgende De inkomsten bedroegen f 1401.90. De uitgaven f 1371.05, zoodat de kas sloot met een batig saldo van f30.85. Per 1 Jan. 1935 telde de vereeniging 172 leden. In 'tafgeloo- pen jaar traden 4 personen als lid toe, terwijl er 8 de R.K.W.V. verlie ten. De Jonge Werkman telde per 31 Dec. 1935 13 leden. Hierna voerden de leden van de Jonge Werkman een aardig tooneel- tje op, dat zeer in den smaak viel. Aan de orde kwam verkiezing van drie nieuwe bestuursleden in de ont stane vacatures J. Rijkers, P. Ver hei) den en M. Winterman, die zich niet meer beschikbaar stelde. Geko zen werden P. v. d. Pluijm, J. van Dortmunt en M. Hingen. De aftre dende secretaris de heer C. de Wit werd herkozen. In de kascommissie werden gekozen de he eren A. van Hees en M. de Wit. Hierna werd de vergadering op de gebruikelijke wij ze gesloten. De Ned. Herv. Gemeente al hier is in verband met de vacature van predikant ter verzorging opgedra gen aan den kring Woudrichem. Als consulent is aangewezen Ds. Reijenga te Almkerk en als tweede consulent Ds. Berenkamp te Werken dam. Naar we vernemen is de R.K. Middenstandsvereen. afd. Hank voor nemens om in de kermisweek 13 Sept. 1936) de groote Middenstands- revue, welke door onzen oud-dorps genoot den heer G. Pennings te Rot terdam is ontworpen en samenge steld, op te voeren. Alhier had de aanbesteding plaats van een woonhuis voor reke ning van den heer A. Lensvelt te Dussen, onder architectuur van den heer P. van Mierlo. Ingeschreven werd als volgt: Met selwerk hoogste inschrijver A. van Pelt f1751, laagste J. van Boxtel f 1398. Het timmerwerk werd onder hands aanbesteed aan den heer P. van Mierlo. Naar wij vernemen hoopt Ds. v. d. Berg, Ned. Herv. Pred. alhi;er, op 17 Mei, a.s. n.m. 2 uur afscheid te nemen van zijne gemeente. De Ikerkeraad der Herv. Ge meente alhier, mocht het genoegen hebben bericht te ontvangen, dat can- didaat J. C. Hooikaas te Wassenaar de toezegging van beroep heeft aan genomen. GAMEREN. Een oud gezegde als volgt, moet men in twijfel trekken. In Mei legt elke vogel zijn ei, behalve de Koekkoek en de Spriet, die leggen in de Meimaand niet. De Zwartmerel schijnt er zich ook niet aan te hou den. 'Een mereipaar heeft zich ge nesteld in een leiboom bij den land bouwer A. v. Tuijl Dz. Of deze vo gel dit gewend is weten we niet, doch het nest houdt. 4 prachtjongen, welke niet lang meer in hun verblijfplaats zullen blijven. Wel een bewijs dat deze vogel in April zijn eieren legt. -De handel in aardappelen wordt levendiger, hoewel de voor raad uitgeput raakt. Men besteedt nu f 2.25 a f 2.30 per H.L. onver schillig welke soort. Ook de aard beien beginnen onder 'tglas zachtaan te rijpen. Hoewel nog maar enkele ponden worden ze toch al geplukt. NEDERIIEMERT. Zooals andere jaren is ook he den weer het zeer natuurschoone Ei land bezocht door den Nachtegaal. Des avonds wanneer het wat donker is, dan kan men de schoone klanken van dezen vogel in den doolhof be luisteren. Zeer mooi zijn zijne liede ren en het is wel de moeite waard om, in een dergelijke natuur als het Eiland, deze gezangen te gaan be luisteren. Door de afd. Nederhemertvan de Geldermalsensche Eiermijn wer den in de afgeloopen week 1887 stuks aangevoerd. De prijzen waren als volgt: Wit extra f2,60; A f2.40; B f2.25; C f2.15; Bruin extra f2.70; A f2.50; B f2.30. Alles per 100 st. Woensdag 6 Mei a.s. zal al hier een collecte gehouden worden voor den Ge wapenden Dienst, terwijl Zaterdag 9 Mei zal gecollecteerd worden voor de Reclasseering. In de j.l. Zaterdag gehouden vergadering van de afd. Nederhemert van het Groene Kruis alhier werden de bestuursleden allen herkozen. NIEUWEXDIJK. Donderdagavond maakte het fanfarecorps Overwinning na Strijd" directeur de WelEd. Heer O. Wal raven Jr., een muzikale wandeling door ons dorp, ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana. Op de gehouden tentoonstel ling „In de Banketbakkerij" uitgaan de van de Bakkerszonen vereen, te Gorinchem, behaalde de heer G. v. d. Stelt Jr., voor marcepain werk en- dragant, een diploma met medaille. Zaterdagavond gaf de Chr. muziekvereen. „Crescendo" dir. de WelEd. Heer S. Kuipers, een goed geslaagd concert op het IJsclubter- rein, ter gelegenheid van den ver jaardag van H.K.H. Prinses Juliana. Tot bestuursleden van het Chr. Kinderkoor „Advendo", directeur de WelEd. Heer S. Kuipers, zijn geko zen de dames: Joh. Dolislager, H. v. Rosmalen, J. de Later, A. v. Delzen, G. v. Delzen en G. de Pender. J.l. Zaterdag speelde de Korf balclub „Rust Roest" alhier, haar ie compe tie wedstrijd tegen „G.K.V." te Gorinchem, welke eindigde met een 75 overwinning voor „G.K.V." SPRANG. J.l. Donderdagavond maakte het muziekgezelschap „Serena", een muzi kale wandeling door ons dorp, wat begrijpelijkerwijs zeer veel volk op de been bracht. Onder leiding van haar voor zitter, den heer K. Alblas, werd in de zaal van den Chr. Volksbond alhier, door de Chr. Oranjevereen „Het Drie voudig Snoer", op feestelijke wijze den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana herdacht. De voor dit doel met vlag gen versierde zaal, zag er feestelijk uit. Toen het bestuur het podium beklom, was de zaal reeds tjokvol met Oranje klanten. Na schriftlezing en gebed, riep de voorzitter de aanwezigen het wel kom toe. Wij zijn, aldus spr., bijeen gekomen, om dankbaar te gedenken, hoe God de Heere onze Prinses weer een jaar heeft gespaard. Moge de dank toon van ons hart zijn: „Die gunst heeft God zijn volk bewezen" enz. Op voorstel van het bestuur, werd met instemming van de vergadering het volgende telegram aan H.K.H. Prinses Juliana verzonden: „De 'Chr. Oranjevereen. „Het Drie voudig Snoer" van Sprang-Capelle, viert met dankbaarheid de herdenking van Uw geboortedag. God de Heere zegene U en stelle U tot zegen. (w.g.) Alblas, voorzitter". De heer v. d. Ham houdt een cau serie over het leven der Prinses. In vogelvlucht werden de voornaamste episoden uit haar leven naar voren gebracht. Tenslbtte wees spr. op het goede voorbeeld, dat H.K.H. gaf als presidente van het Nat. Crisis Comité, waardoor zij toonde een plaats in te nemen onder ons volk 'n Oranje waar dig. Met de bede, dat Gods zegen op Haar en Hare Moeder moge rusten, besloot spr. zijn causerie. Staande werd hierna een couplet van het „Wilhelmus" aangeheven. De voorzitter roept den eere-voorz. den Edelachtb. Heer Burgemeester Smit, die ondertusschen met zijne echt- genoote ter vergadering was gekomen, een hartelijk welkom toe. Op verdienstelijke wijze werd het programma, afgewisseld met muziek, zang en voordrachten, afgewerkt. Ook het onder mej. v. Zwet uitge voerde linten- en spreekwoordenspel, waren attracties welke zeer in den smaak vielen. Zoo ook het vlaggenspel. Voor dezen arbeid werd mej. v. Zwet een bijzonder woord van dank ge bracht en onder daverend applaus van de aanwezigen een gedenkpenning op de borst gespeld. Ook Burgemeester Smit sprak een kort woord. Allereerst dankt spr. den voorzitter voor de wijze waarop hij den verjaardag van onze Prinses deed vieren. Vervolgens wees spr. de aan wezigen er op, dat op zulke dagen meer moest gevlagd worden en de menschen zich met Oranje moesten tooien en wekt op, om in het vervolg zoowel op Prinsessedag als Koninginnedag, de vlaggen uit te steken en Oranje te dragen. Vervolgens werd door spr. een gedicht van Leo Lens voorgedragen. Spr. hoopt, dat het niet op „ons" slaat, maar dat het mee zal werken, om in de toekomst meer te vlaggen en oranje te dragen. Vervolgens deed spr. nog enkele me- dedeelingen over de luchtbeschermings oefeningen en hoopt hierbij op aller medewerking. Aan den vooravond van deze oefening hoopt spr. voor de micro foon der plaatselijke radio-distributie nog nadere mededeelingen te doen. Aan het slot sprak de voorzitter nog een kort opwekkend woord, waarna burgemeester Smit deze uitstekend ge slaagde bijeenkomst met dankgebed be sloot. VEEN. Onder zeer groote belangstel ling gaf de muziekver. alhier, Zater dagavond haar eerste zomerconcert, dat zeer goed geslaagd mag heeten. De bloempjesverkoop bracht f 17.50 op. Bij Joh Vos alhier is een post duif komen aanvliegen, als volg ge nummerd: 46 259616. WIJK EN AALBURG. Namens het gemeentebestuur had op 4 Mei j.l. vanwege het Bouw kundig Bureau J. G. Mouthaan, de aanbesteding plaats van de verbou wing der O. L. school te Wijk. De inschrijvingen waren als volgt: W. J. H. van Wijnen f 5 ï3- B. Smits f 508. C. Garstman f 497,50 C. van Wijk f 469. Allen inschrijvers uit deze gemeente. Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. WELL. J.l. Donderdagavond hield de voetbalvereeniging „Juliana" alhier, in het café „de Hopwaag", haar jaar vergadering. De Voorzitter de heer M. de Rooij opende de vergadering met een toespraak, waarin hij liet uit komen tot op heden er nog geen spijt van te hebben gehad, dat hij voor de jongelui de vereeniging mede heeft opgericht. De secretaris bracht zijn verslag uit over het afgeloopen jaar. De penningmeester vdoet reke ning en verantwoording der kas. De inkomsten bedroegen f188,25;. de uitgaven 'f188,05; een batig saldo van f 0.20. Hierop volgde bestuursverkiezing, waarbij alle aftredenden werden her kozen. Verder werd het bestuur nog uitgebreid met enkele nieuwe leden. Op 5 Mei in Meters in c.M. 's-Hertogenbosch 2.03 was 3 Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 2.02 was 3 Engelen (Maas) 4.10 was 5 Crèvecoeur (Dieze) 2.01 was 3 Crèvecoeur (Maas) 4.09 was 3 Keulen 3.30 was 2 Voor de zeer vele blijken van belangstelling voor en tijdens ons Huwelijk onder vonden, betuigen wij langs dezen weg, onzen hartelijken dank. C. ROOSENDAAL. C. J. A. ROOSENDAAL- Bij vonnis van de Arrondisse- ments-Rechtbank te 's-Hertogen bosch d. d. 4 Mei 1936 is in staat van faillissement verklaard P. SCHEEREN, huisschilder te Dussen, met benoeming van den E.A. Heer Mr. J. HUIZINGA tot Rechter commissaris en van den onder- geteekende tot curator. Dussen, 2 Mei 4936, De curator, Mr. J. RUIJGROK. Op heden werd door mij, Cu rator in het faillissement van P. NIEUWENHUIZEN Dzn., bieten-agent te Waardhuizen(Gem. Almkerk), nedergelegd ter Griffie van de Arrondissements Recht bank te Dordrecht en van het Kantongerecht te Gorinchem, de eenige uitdeelingslijst, ter koste- looze inzage voor de schuldeischers, gedurende 10 dagen. De Curator, Mr. Z. J. DE LANGEN. Dordrecht, 2 Mei 1936, en tob niet eeuwig met een lor van een pen. VULPENHOUDER met schriftelijke garantie, sublieme uitvoering reeds vanaf Laat Uw samenstellen door WOLTER- MAN'S-AD VIESBUREAU en U zult tevreden zijn. 'Deskundige voorlichting door Oud-Belastingambtenaar. Havenstraat 21, Tel. 2019. DEN BOSCH. De Directie van het Bouw kundig Bureau te 'Wijk en Aalburg, zal, op 12 MEI as., in het café „Maaszicht" te Wijk en Aalburg, trachten aan te besteden voor rekening van G. Tameris te Giessen. Bestek en teekening zijn ver krijgbaar f 1.25 per stel op bovengenoemd Bureau. De Directie van het Bouw kundig Bureau te Wijk en Aalburg, zal, op 13 MEI a.s„ in café „Maaszicht" aldaar, trachten aan te besteden: voor rekening van den heer A. van Bergeijk te Wijk en Aalburg. Bestek en teekening zijn ver krijgbaar op bovengenoemd Bureau A f 1.25 per stel. De Directie van het Bouw kundig Bureau te Wijk en Aalburg, zal, namens haar op drachtgeefster het Bestuur der Bijzondere School te Wijk, op 14 MEI a.s., trachten aan te besteden Bestek en teekening zijn ver krijgbaar op bovengenoemd Bureu a f 2.per stel. Boekhandel Firma L, J. VEERMAN H e u s d e n. De Directie van het Bouw kundig Bureau te Wijk en Aalburg zal, namens haar op drachtgeefster Mej. de Wed. C. DE WAAL te Wijk en Aalburg, op 8 Mei a.s., in het café „Maaszicht" te Wijk en Aalburg, trachten aan te besteden het verbouwen van haar woonhuis te Wijk en Aalburg. Bestek en teekening zijn ver krijgbaar f 1.per stel op bovengenoemd bureau. Al deze bestekken en tee- keningen zijn verkrijgbaar vanaf 8 Mei 1936. te HEUSDEN, zal op DONDERDAG 14 MEI 1936, des nam. half twee uur precies, ten verzoeke en ten huize van de Gebroeders Kolf aan de Polsestraat te Aalburg, PUBLIEK VEBKOOFEN, om contant geld Een aftands merriepaard, 5 pinken, kalf, zeug, wagens, karren, 2 maai- machines, hooischudder, schoffel machine, bietensnijder, paarden tuig, pulpbakken, kruiwagen, land bouw- en melkgereedschappen, hooi, stroo, mest, brandhout enz. Voorts meubilaire goederen, als: kabinet, tafels, stoelen, kasten, ledikanten, tuinbanken, glas-, blik* en aardewerk, enz. Te bezichtigen vóór den verkoop. Zie biljetten. Iste en 11de soort. Prijzen zeer billijk. Te bevragen J. H. COLtJN Hzn., Heesbeen (bij Heusden). Rechtskundig Adviseur te 's-Hertogenbosch. Havenstraat 5, (nabij het Station.) ADVIES in alle belasting aangelegenheden, INVULLEN beschrij vingsbiljetten, opma ken vanBBZWAARSCHRIF- TEN wegens te hoogen aanslag enz. Billijke Conditiën. 450 X 21 f 10.00. 30 X 5 H.D. f 22.50 475 X 19 f 10.50. 32 X 6 T.T. f 32.50 475 X 17 f 11.00. 32 X 6 H.D. f 36.00 500 X 19 f 12.50. 600 X 20 f 20.00 550 X 17 f 12.75. 650 X 20 f 21.50 600 X 17 f 15.00. 750 X 20 f 38.00 Vraagt prïjs van niet vermelde maten. Direct uit voorraad leverbaar. Het goedkoopste adres! Wittebroodstraat W 4950 Telef. 3 Wij leveren U, uit voorraad, alle soorten Behangselpapieren, de nieuwste dessins GlaspapierPlakmeelen om te verven is er niets beters als >Loopik's GlansverU, deze behoudt zijn glans zoowel buiten als binnen en is ook niet te overtreffen Tevens Vloerbedekking, Balatum, Tafelzeil, Matten, alles wat tot de schoonmaak behoort. KASSIERS EN COMMISSIONAIRS IN EFFECTEN. WAALWIJK. TELEFOON No. 55. Koopen en Verkoopen Effecten. Verzilveren binnen- en buitenlandsche coupons. Belasten zich met het nazien van uitlotingen. Verhuren loketten in hun brand- en inbraak* vrije kluis. Prijzen naar grootte der kastjes- Verrichten verder alle Bankzaken. Bezorgen alle Assurantiën. BOEKHANDEL Firma L J VEERMAN HEUSDEN TEN BOKKEL HUININK. Wijk en Aalburg, 6 Mei 1936. Bleekersdijk 2.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 3