worden, een belastingbijdrage toe te kennen als subsidie, met een bedrag van f 297 5 meent de comm. dat de begrooting sluitend is te maken. Ged. St. willen den post presentie geld der raadsleden van f 100 op f 60 gebracht zien. De Voorzitter stelt voor hiermede accoord te gaan, hoewel zal blijken, I dat f 60 niet voldoende is, aangezien j CAPELLE. Voor de 2e klasse van den B.V.B. werd j.l Zondagmiddag door de voetbalvereen. Zandschel, op eigen terrein een competi tiewedstrijd gespeeld tegen Vlijmen B., welke wedstrijd door Zandschel met 4 - 0 werd gewonnen. SPRANG. De S.D.O.s Junioren speelde op het 6 vergaderingen verplicht zijn en S.D.O.-terrein alhier een match tegen de daarmede reeds een bedrag van f 63 N.E.O.-Junioren. Uitslag 2 0 voor S.D.O. is gemoeid. j A.s. Zaterdagmiddag zal op het S D.O.- De post onvoorzien wenschen Ged. terrein alhier een wedstrijd gespeeld wor- St. op 1 (,/o der uitgaven te zien ge- ^en tusschen S.D.O. alhier en Good Luck bracht, zoodat deze van f925.91 op f225,91 moet worden gebracht. uit R'veer. J.l. Zaterdag speelde N.E.O, I alhier, De Voorzitter merkt op dat dit 0p eigen terrein een wedstrijd tegen Wil- eveneens bezwaarlijk is, bovendien helmina uit Wyk> Eindstand 4-1 in moet alsnog een post op de begroo- het voordeel van N.E.O. ting worden gebracht van f 43, om dat de gemeente een nieuw plan voor het kadaster moet laten maken. Voor vervoer der schoolkinderen is ge raamd f225, door de toename der leerlingen staat reeds thans vast, dat dit bedrag op f 305 zal komen, zoo dat spr. ook dezen post op dit be drag zou willen brengen. Den post straatverlichting willen Ged. St. van f350 op f250 gebracht zien. De Voorzitter zegt, dat dit onmo gelijk kan, omdat de gemeente reeds een vastrecht van f 273 moet betalen. Over de eerste 3 maanden bedroeg de stroomrekening f 13.75. Op een vraag van den heer de Gaaij ant woordt de Voorzitter, dat de stroom- prijs 7 ets. per K.W.U. bedraagt. Om ook in dezen den goeden wil te toonen, zou spr. den post op f 300 willen terugbrengen. De heer v. Vliet meent dat de straatverlichting gevoeglijk uit kan blijven, men heeft daarvan absoluut geen gemak. De Voorzitter meent, dat dit op sommige punten o.a. b.v. aan het veer wel zijn nuttige uitwerking heeft. Verder wordt nog aangedrongen den post voor armenzorg met f 1000 te verlagen en alzoo van f 4000 te brengen op f 3000. De heer Peereboom zou dit abso luut niet willen doen. De Voorzitter zegt dat het ook niet gaat, omdat zonder buitenge wone dingen toch reeds een bedrag van f 3826, zal noodig zijn. De raad machtigt B. en W. de nota van aan merkingen in den aangegeven zin te beantwoorden. Van de rondvraag wordt geen ge bruik gemaakt, zoodat de Voorzitter de vergadering sluit. 's HERTOGENBOSCH, 6 Mei. Op de ma:kt van heden warer aange voerd 3024 stuks: 1637 stuks hoornvee 968 biggen, 101 zeugen, 251 schapen of lammeren, 67 kalveren. fie prijzen waren als volgt KalfkoSien van f 120 tot f 230 per stuk. Kalfvaarzsn 90 170 Magere Ossen N.E.O. I zal a.s. Zaterdagmiddag een Een overdreven sportgedoe, waar door vaak hoogere en nuttiger ei genschappen in onze jonge men- schen op den achtergrond gedrongen worden, heeft niet onze waardeering. Toch mogen wij hierin niet genera liseeren. Voorzeker zijn er takken van sport, die onze belangstelling ten volle verdienen en die ons en onze bevolking in 't algemeen sympathiek zijn. In de eerste plaats mag dan wel genoemd worden de Landel. ruiter sport. Wij zijn trots op onze plaatselijke rijvereeniging en onze burgerij leeft hartelijk met haar mee. Wij zijn trots, dat een St. Maarten te paard in ons gemeentewapen voorkomt. Wij zien in de landelijke ruitersport een kostelijk middel om bij onze jonge rit. wedstrijd spelen tegen de Woudrichemsche landbouwers liefde tot het paaul en club op het terrein aldaar. daardoor liefde voor hun beroep en hun bedrijf aan te kweeken. VEEN. Zaterdagmiddag, zal de v.v. „Achil les" haar derde competitie-wedstrijd spelen voor de eerste 'klas B.V.B., tegen de v.v. „Nova" I. Gezien de mooie prestatie van verleden Zater dag te Capelle twijfelen we er niet aan of „Achilles" zal zijn uiterste best doen om de winstpuntjes in Veen te houden. WERKENDAM. Zaterdagmiddag N.O.V.A. II en Zuilichem alhier. Kozakken-Boys I zal ook alhier, een wedstrijd spelen, „ter wijl het tweede elftal een uitwedstrijd speelt. HAAGSCHE VEILING. Veiling van 6 iM,ei, 1936. Heden waren de prijzen voor Asperges I wit 3340 Asperges II wit 2530 Aardbeien Butch Evern I 1.22—1.90 Butch Evern II 781.02 Alle prijzen per kilo. VEILING DRUNEN. Veiling van 4 Mei, 1936. Gulemans 810 ct. per K.G. Culemans! II 45 ct. per K.G. Smeets 1420 ct. per K.G. Spinazie 24 ct. per K.G. Witlof 613 ct. per K.G. Asperges 4050 ct. per K.G. Asperges II 2035 ct. per K.G. Asperges III 1320 ct. per K.G. Postelein 1013 ct. per K.G. Aardbeien 4065 ct. per K.G. Bloemkool 913 ct. per stuk. Sla 1 1/2—3 ct. per stuk. Sla II 111/2 ct. per stuk'. Andijvie 113/4 ct. per stuk1. initiatiefneming van dezen Oor- Is het voor mij een eet gtfaks konde te mogen uitreiken, 7/ -ngin in handen van H. M. de 7~°,nl^oor zal worden gesteld, zoo is tie onze ruiters ongetwijfeld even een hooge eer deze te mogen °v brengen. In deze handeling zie ik 0611 e" tooning van liefde en trouw aan on ze Vorstin. Van harte hoop ik, dat allen, die hieraan meewerken, het zoo be schouwen, opdat wij zoo in deze moeilijke, sombere, roerige tijden te samen demonstreeren, hoe wij als goede vaderlanders staan rondom den Oranjetroon. Mijnheer v. d. Beek, het doet mij genoegen juist U deze oorkonde te mogen aanreiken, ik wensch U en de oorkonde „goede reis." Donderdagmiddag 3 uur had de overhandiging plaats aan H. M. de Wat zal een jonge boer in den regel beter voor zijn werk geschikt doen blijven, neen meer geschikt doen worden, door z'n intiemen omgang met zijn paard in de land. rijver., een dier uit zijn bedrijf, nog wel het edelste dier der schepping, dan wanneer hij zijn vrijen tijd gebruikt met een me chanisch voortbewogen voertuig, dat hem steeds meer van zijn bedrijf af trekt en oorzaak is dat hij nimmer een der heerlijkste zijden van dat bedrijf leert kennen. En hoeveel schooner is, en hoe veel sympathieker doet daarom aan de landel. ruiter op zijn paard, dan een motorrijder die vaak een gevaar is voor de veiligheid op onze wegen. Bovendien worden bij de landelijke ruitersport in 't algemeen en bij dezen estafetterit in 't bijzonder nog zeer te waardeeren eigenschappen aange kweekt, ik wijs U op kameraad schap, saamhoorigheidsgevoel, nati onaal bewustzijn en liefde voor ons Vorstenhuis. Waar wij allen met den dag meer en Koei<ï» 70 150 Vette Ossenle kw. 26 Koeien 2e 20 Pinken Zeugen Biggen Schapen Lammerk van 28 p. 25 f50.— tot f85.— 50.— 90.— 1.45 1.50 11.— 18.— 4.— 7.- pond 0 p. st. St. w. St. St. Komkommers 8 11 ct. per stuk druk der tijden gaan gevoelen, Komkommers II 5—71/2 ct. per stuk.L nilGprpnb nppr Aardbeien 111/4 ct. per stuk. i waai vooiaf wij ouderen, neeiöe Aardbeien II 1/2—3/4 ct. per stuk. jdrukt door de omstandigheden, met Knolselderij 57 1/2 ct. per stuk. Keelen 1/31 ct. per bos. Radijs 1/22 1/2 ct. per bos. Rabarber 14 ct. per bos. Plukselderii 1/21 ct. per bos. Preii 27 ct. per bos. VEILING ZALTBOMMEL. BakaardbeienDeutsch Evern le srt 46 - 66, idem 2e srt. 2440 per pond. Aanvoer 1100 pond. HEUSDEN. Zondag a.s. speelt „Juliana" thuis haar eerste wedstrijd om het kampi oenschap van Afd. 4 B.V.B. tegen Noordbrabant, Limburg en Zeeland, Zaltbommel II, die kampioen is van deze oorkonde naar de volgende esta- de eerste klasse B. fetterijder moest brengen. Bij deze Daar dit een uit- en 'een thuis- J plechtigheid was Wethouder E. v. wedstrijd betreft en beide kampioe- j d. Beek, benevens een talrijk publiek EETHEN. Burgemeester v. d. Schans, overhandigde voor het gemeentehuis te Genderen, de oorkonde aan den punten, dezen rit te mogen openen. heer G. E. v. d. Beek Mjz., die als j Voortgekomen uit een familiewaar eerste deelnemer van de afdeeling de liefde voor het paard erfelijk be klimmende zorg de toekomst tegen gaan, daar doet het buitengewoon aangenaam aan, dat er menschenzijn die zoo' iets als dezen rit op touw zetten en dat er een talrijke schare jonge ruiters over heel ons land ge vonden wordt, die genoeg levens moed en spirit bezit om hieraan me de te werken. Dit verhoogt onzen moed voor de toekomst, hoe donker zij er overigens ook uit ziet. Door dezen rit weet de Federatie van Landel. Rijvereen., het oog der natie op zich te vestigen. Weet zij de sympathie voor het paard en de landel. ruitersport aan te kweeken. Persoonlijk gevoel ik mij ten zeer ste verheugd op een der vier start- nen begeering zijn naar deze eere titel, belooft dit een spannende wed strijd te worden. De match vangt aan om half drie en wordt gespeeld op het Juliana- terrein nabij de brug. Naar wij vernemen zal het 2e elftal van Juliana Zondag a.s. nog een voor wedstrijd spelen tegen Herptsche Boys, welke zal aanvangen om 1 uur. AALBURG. A.s. Zaterdag 9 Mei speelt op het Wilhelmina-terréin voor de compe titie B.V.B,, n.m. 4.30 uur „Wilhel- mina" I (Aalburg) en „N.O.A.D." I (Wijk). Komt allen zien naar deze belangrijke voetbalwedstrijd, daar Wilhelmina 10 jaar bestaat en dus haar jubileumwedstrijd speelt. aanwezig. Burgemeester v. d. Schans sprak vooraf als volgt: Toen mij eenige dagen geleden, namens het bestuur der Landelijke Rijvereen. „het L. v. H. en A." ge vraagd werd, of ik bereid zou zijn bij dezen estafetterit de oorkonde voor H. M. de Koningin, aan den eersten ruiter van de z.g.n. eilanden- route uit te reiken, gevoelde ik mij ten zeerste vereerd en zonder dralen heb i'k mij dadelijk bereid verklaard. Wij, burgers van 'tLand v. Heus- den zijn geen sportmaniakken. Al lerminst is deze term van toepassing op onze rustige Eethenaren en onge twijfeld vindt deze ligging zich in ons gemeentebestuur weerspiegeld. zit is, opgegroeid, vanaf mijn prilste jeugd, tusschen de edele vertegen woordigers van ons landbouwtuig- paard, blijft wel immer ons hart naar het paard en naar de landel. ruitersport uitgaan. Nog denken wij er aan met waar deering, naar wat gisteren voor drie maanden hier is gebeurd, toen onze Landel. Rijvereen. ons heeft vereerd door de leiding te willen nemen bij onzen eersten tocht als burgemees ter, door onze uitgestrekte gemeente. Ik acht Eethen en mijzelf geluk kig, dat de gemeentebestuurders der gemeente, onze wethouders, niets voor mij onderdoen in waardeering voor onze rijvereeniging. Mede namens hen spreek ik dank uit voor de eer aan onze gemeente bewezen, door wat hier heden plaats vindt en verzoek ik U mijnheer v. d. Beek onze huldebetuiging over te brengen aan Uw Federatie voor de Koningin, die vergezeld was van H.K.H. Prinses Juliana op het paleis te Apeldoorn. Gedurende 3 dagen reden 675 landelijke ruiters een af stand van bijna 2000 K.M. De overhandiging geschiedde door den Voorzitter der Kon. Federatie van Landelijke Rijvereenigingen Jhr. H. W. M. van Coehoorn Sminia, waarbij deze zeide: „Het zij mij vergund, Uwe Majes teit negen oorkonden aan te bieden, die in de afgeloopen drie dagen door 675 landelijke ruiters over i860 K.M. een afstand, hemelsbreed van Am sterdam naar Algiers, door zeven provincie's naar Apeldoorn zijn ge bracht. Ieder der ruiters heeft onge veer 3 K.M. afgelegd. Het Bestuur der Kon. Federatie heeft aan de Com missarissen der Koningin, behalve die in 'Limburg, Brabant en Zeeland, waar geen of slechts één landelijke rijvereeniging is, aangesloten bij de Kon. Federatie, verzocht, om door het geven van een oorkonde te ver tolken de gevoelens van trouw en erkentelijkheid aan Uw Vorstenhuis van de inwoners hunner provincie. Vier Uwer Commissarissen hebben zich hiertoe bereid verklaard." Hierna defileerden een 100-tal rui ters uit verschillende plaatsen voor H. Majesteit, daarna wendende hoofd bestuursleden en estafetteleden aan H. M. voorgesteld. VEEN. Donderdagmiddag had bii H. S. alhier, een ongeluk plaats met een geweer, welk zeer ernstige ge;- volgen had kunnen hebben. Terwijl, H. S. en verder personeel afwezig waren, hield G. Vos, arbeider bii bo vengenoemde, en zijn kameraad v. Brakel, zich bezig met een geweer. Al spoedig werd het, zonder kwade bedoelingen, een aanleggen op eiklaar. Op' een gegeven moment, terwijl Vos, het geweer in handen had, ging het j schot af, waarbii v. Brakel ernstig j getroffen werd aan zijn voet. Dokter j Veenhuijsen, welke spoedig ter plaat se was, verleende de eerste genees- j kundige hulp, maar achtte onmiddel lijke opname in het ziekenhuis te 's Bosch noodzakelijk. Naar nog ver nomen werd, was het geweer eerst door genoemde personen geladen ge worden. WERKENDAM. Bij den heer de Waal in den Biesbosch alhier, zijn een twintigtal personen uit de gemeente Almk'erk in werkverschaffing te werk gesteld. Hoewel er reeds verschillende personen uit onze Gemeente zijn te werk gesteld bij de werkverschaffing van de Vervoornepolder, z.g.n. „Bui tenaf" en bij het seizoenwerk het houtschillen staan alhier nog inge schreven 191 personen als werkloos. Deze week' heeft men een aan vang gemaakt met de nieuwe bestra ting van de Hoogstraat alhier. Het werk' werd aangenomen door den heer Chr. Kramer C.Dzn. alhier. Dit zal voor ons dorp een reusachtige, nood zakelijke verbetering worden. Het ver keer door ons dorp is tengevolge van dit werk, geheel omgelegd. Aan den heer J, v. d. Stelt Mzn., onderbaas bij de Fa. Gebr. Hak kers alhier, werd toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbon den eere-medaille in zilver. De heer v. d. Stelt is reeds 45 jaren in dienst bij genoemde firma. Op de j.l. gehouden bestuurs vergadering der kortgeleden opge richte vereen, van Ziekenhuisverple- ging alhier, werd met meererheid van stemmen als bode dezer vereeniging benoemd, de heer Joh. Visser C.Jzn. Woensdagavond hield de afd. van de Chr. Vrouwenbond alhier, haar gewone ledenvergadering. Als spreker trad op, WelEd. Heer Boen der, Hoofd der Chr. School te Dus- sen, met het onderwerp „Het boek Esther." Sommigen 'beschouwen het boek Eschter als overbodig in den Bijbel, maar als we goed opmerken is er een lijn in deze geschiedenis, dat God altijd voor Zijn Bondsvolk zorg de door de verlossing door middel van Eschter aangebracht. Het was een mooie leerzame avond, met veel be langstelling. WOUDRICHEM. Door het Bestuur der Land en Tuinbouwver. „Land van Altena" werd tot 2de Voorzitter herkozen de heer A. Vink Czn., tevens werd tot veilingmeester benoemd de heer IJ. van [Straten Lzn. alhier. Op de vergadering van Stemg. Ingl. van het waterschap „De Oude Ban" werd tot bestuurslid herkozen de heer A. Vink Lzn. Bij de eindrekening van de ge houden bazar te Oudendijk bleek, dat de inkomsten hadden bedragen 527.10 gulden, uitgaven 291.50 gulden zoodat een netto winst gemaakt is van 235.60 gulden. Voor den a.s. fokdag van de Varkensstamboek Fokvereen. J4Land van Altena en Biesbosch," liad deze week de inschrijving plaats voor de levering van 10Ö hokken. Ingeleverd werden 11 biljetten, hoogste inschrij ver was de heer H. Redeker te [Meeu wen voor 344 glulden, laagste de heer W. Pellekhan te Almk'erk voor, 244.36 iglulden, aan wien de levering is ge- iglund. Door de firma Misset te Doe- tinchem werd voor [deze fokdag reeds een zilveren medaille geschonken. ZALTBOMMEL. Op den rijksweg alhier, is een ernstig verkeersongeluk gebeurd. Ter wijl de ongeveer zestigjarige J. BI., uit Zalt-Bommel met zijn vrouw liep te wandelen naderde uit de richting der stad een auto met een schel licht, licht. Uit de richting Den Bosch kwam een andere auto bestuurd door den heer K. uit Reensbergen. Deze dimde zijn licht, de andere bestuur der deed dit niet. Vermoedelijk ver blind door het scherpe licht zag de heer K. de wandelaars niet en reed tegen J. B. aan. De ongelukkige be kwam enrstige wonden en een her senschudding. Dr. Hellinga die de eerste hulp verleende, heeft hem da delijk naar het ziekenhuis alhier la ten overbrengen. AMMERZODEN. Zaterdag 2 Mei j.l., n.m. 2 uur heeft in het Landbouwlokiaal der O. L,. School alhier, het theoretisch eindexamen plaats gehad voor de ge houden melkcursussen in de Bomme lerwaar d. Ten overstaan van het bestuur van de Commissie tot Verbetering der Melkwinning en Stalhygiëne werden door den voormelker, den heer H. Li. J. Brienen, assistent v. d. Bedrijfs- oonsulent verschillende vragen ge steld omtrent systeem van melkien, gebruik! van melkgereedschap en be handeling van melk gedaan, welke alle zeer goed werden beantwoord. Daarna werden door den heer J. H. Tegelaars nog vragen gesteld, welke ook alle zeer goed werden beant woord Hier.na sprak de heer J. Rose- boom, die het nut van de melkcur sussen in het kort op duidelijke wij ze uiteenzette en in hooge mate zijn voldoening te kennen gaf dat de po gingen der commissie zoo'n groot suc ces hadden. Thans hebben 20 deel nemers de melkcursussen tot het einde gevolgd. Speciaal de vrouwe lijke deelneemsters werden door spre ker partei ijk toegesproken, waarbij, hij! den wensch uitte, dat het goede voorbeeld, door hen gegeven, gevolgd zou worden. Op het bedrijf van den heer W. van den Oord alhier, werd daarna van het bestuur der commissie en de leerlingen een foto gemaakt in de wei bij het melkvee. BENEDEN LANGSTRAAT. Naar aardappelen komt meer vraag. Voor de grove-export aard appelen besteedt men f2 a f 2.20 per H. A Marktberichten. eiliii g berichten I foetbalsport. Plaatselijk Meuws.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 10