Plaatselijk Nieuws f ERNSTIG MIJNONGELUK. De mijnwerker R. uit Echt had op de Staatsmijn „Maurits" te Lutterade het ongeluk, getroffen te worden door een laag losgeraakte steenkool. De man wend opgenomen met ernstige verwon dingen en een schedelbasisbreuk. In zorgwekkenden toestand werd hij naar bet ziekenhuis vervoerd. o INBREKER BETRAPT. De landbouwerszoon D. P. te Eist, bemerkte, toen hij Vrijdagnacht laat inriswaarts keerde twee mannen, die zich in de buurt van de boerderij ver dacht ophielden. Hij stelde zich daar- dm verdekt op in een wagenschuur en. spoedig daarna kwam een der man- ben per fiets het e|rf Oprijden en begaf zich naar de schuur, waar P. zich op hield. Nadat hij de(n man eenigen tijd zijn gang had laten gaan, diende hij hem een. flink pak slaag toe, doch het mocht hem niet gelukken den man zoo lang fa bedwang fe houden, totdat de po litie was gewaarschuwd. 'De man kreeg dan ook gelegenheid te ontvluchten. Direct heeft de politie de hooiber gen 'in de omgeving doorzocht met bet resultaat, dat in een der bergen van de boerderij van den landbouwer S. van Manen de 32-janige koopman A. J. J. uit Eist, een oude bekende van de justitie, werd gearresteerd. Deze vertoonde nog alle .sporen van het nach telijk gevecht. Hij heeft dan ook een volledige bekentenis afgelegd. De ge arresteerde dis voor den officier van Justitie geleid en zal in het huis van bewaring te Arnhem worden opgeslo ten. Wij herinneren er onze lezers aan, dat de ZOMERTIJD aanvangt in den nacht van Donderdag op Vrijdag a s. Men zal dus goed doen door de klok Donderdagavond een uur vooruit te zet ten. HEUSDEN. De Zaterdag in deze gemeente gehouden collecte voor de reclassee- ring, bracht f31.29 op. Vrijdagavond hield die Profes- tantsche kiesvereenigiing in Hotel „Con- oorxiiia", onder leiding van den heer 'A. v. Guliik, hare jaiarlijksche leden vergadering. De aftredende bestuursleden de se cretaris S. J. Deurloo en de penning meester H. Vos, werden bij acclamatie herkozen. In de vacature Stap werd' voorzien door de benoeming van den heer J. i&bresch. J.l. Vrijdagavond werd alhier eene vergadering van autoverhuurders i.n, het Land' van Heusden en zijne onmiddellijke omgeving gehouden, om te geraken; tot de oprichting van eene vereeniging van autoverhuurders in ge noemde streek. Velen hadden aan de siitnoodiging tot bijwoning der verga dering gehoor gegeven en met alge- meene stemmen werd tot de oprichting besloten. Een voorloopiig' bestuur be staande uiiit de heeren A. Thur te Gen- deren, R. Zaayer te Meeuwen, van Atidei te Andel, Westerhout te Werken dam en Kuys te Herpt werd aange wezen, terwijl voorlóopiiig1 als rechts kundig1 adviseur zal optreden, Mr. C. W. wan Ommeren, advocaat-procureur, wo nende te Heusden. Op Vrijdag 22 dezer, des avonds te acht uur, zal in café Leemans te Bussen de eerste ledenvergadering plaats vinden voor vaststelling van een reglement, bespreking tarieven, verhu ren van wagens zonder chauffeur enz. B'e autoverhuurders, die zich nog niet als lid aanmeldden, kunnen zi.ch als nog als jlid opgeven bij den heer A. iThur te Genderen bij Heusden. Het komt ons voor, dat de vereeni- gfa-g in eene groote behoefte met be trekking tot het autoverhuurwezen zal SbliJkjen te voorzien en daarom mee- rien wij, dat iedere autoverhuurder ver standig doet door lid te zijn. De Heusdensche maandmarkt zal deze maand niet gehouden worden op den 3den Donderdag, doch op den 2den, das morgen, aangezien den derden Donderdag met Hemelvaartsdag samenvalt. Voor de kermis die van Donder dag 21 Mei tot Zondag 24 Mei alhier gehouden wordt, hebben de volgende ver makelijkheden ingeschreven Zweefmolen, Kinderfietsmolen, Lucht schommel, Suikerkraam, Palingkraam, Ge fcakkraam, Schiettent, Bioscoop, Globe, yogelpik, Vliegbomsport. In de vergadering van de R. K. W. V. „St. Jozef" gaf de heer Bogers fat den Bosch een uiteenzetting over de -centrale volksbank, waarbij hij een aan dachtig gehoor vond. Na breedvoerige bespreking werd besloten te IrachteD ook hier een afdeeling op te richten. Overzicht van de financiën der Vereeniging v. Ziekenhuisverpl. voor het Land v. Heusden en Altena vanaf 2 Dec. 1935 tot 31 Maart 1936. Ontvangsten: 1) premie tarief A f 28.66 1) premie tarief B f 614.76 verkochte reglementen f 30.8(1 f674.22 Uitgaven 3) onkosten girostortingen f 1.67 giro- en cheque-boekje f 1.60 2) drukken reglementen f 35.00 2) drukken inschr. biljcontr. kaarten, etc. f 26.00 verschotten secretaris f 1.71 Totaal der ontvangsten Totaal der uitgaven f 65.98 f 674.22 f 65.98 Op 31 Mrt. 1936 was op de postrek. der verg. een saldo van 1 f 608.24 Aantal verzekerden op 31 Maart 1936: 812 volwassenen en 459 (beta lende) kinderen. Toelichting: 1) Deze bedragen stellen voor de netto-premie, d.i. de premie na aftrek van het incassoloon. 2) Van dit materieel is liet grootste gedeelte nog voorradig. 3) Alle premies worden door de agenten geïnd en door hen op de ten name der vereeniging staande postre kening gestort, waarvoor telkens recht verschuldigd is. De "Secretaris-Penningmeester, L. C. VERSCHUUR. Accoord: De controle-commissie voor 1936, Voor Eethen c.a. W. Straver Abz. Voor Heusden c.a. J. H. J. Meijer. De heer M. de Graaff te Wijk, was wegens ziekte verhinderd. Het bestuur der Vereeniging voor Ziekenhuis verpleging voegt hieraan het volgende toe: Ter voldoening aan liet bepaalde bij art. 23 sub c van het reglement had op de vergadering van 5 Nov. 1935 een commissie van controle voor 1936 benoemd moeten worden, door en uit de leden. Nu dit verzuimd is, gaat het niet aan alleen hiervoor een algemeene vergadering bijeen te roepen. Gedwongen door deze omstandig heden heeft het bestuur aan de hee ren W. Straver (Eethen c.a.), M. de Graaff (Wijk c.a.) en J. H. J. Meijer (Heusden c.a.) verzocht de taak op zich te nemen, waartoe zij zich be reid verklaarden. In de Maandag gehouden ver gadering van het plaatselijk crisis comité, werd aan den Ed.Achtbaren Heer W. J. N. Wijs, Burgemeester, Mej. de Haan en de Heeren P. J. Verschure en J. Buijs een herinne- ringspenning uitgereikt als erkenning voor de vele diensten, die genoemde personen aan dit comité hebben be wezen. Nadat Zondagmorgen een alg. Communie had plaats gehad voor de congegratie van'O1. L. Vrouw, deden de adspirantleden Zondagavond in de bij eenkomst van 7 uur hare opdracht, wat met de gebruikelijke plechtigheid geschiedde en waarvoor zich dezen keer 21 nieuwe leden hadden aangemeld. Gevonden een Danaestaschje met inhoud. Terug te bekomen aan de Mare- chaussée kazerne te Heusden. ANDEL. Tot bestuurslid van het' wa terschap „De Alm en Gantel" is ge kozen de heer O. van Andel Jzti. Tot tijdelijk' secretaris-penning meester van het waterschap „De Bleek' en Oostkil" is aangesteld, de heer (LI. J. Vogelaar. Door den Minister van Sociale Zaken is aan B. en W. medegedeeld, dat gedurende de zomermaanden geen werkverschaffingen kunnen worden uitgevoerd, doch de steunregeling van kracht zal- 'rijn. Van de lichting 1937 zijn alhier goedgekeurd T. Hoesen, J. A. Nieu- wenhuizen, Ant. Verschoor. H. P. Groenenberg, W. A. van Andel, J. (M. Duister en H. de Lorm en afgekeurd A. Straver en R. Schmidt. ALMKERK. Zijn wij goed ingelicht, dan bestaan bij den eigenaar den heer Bos alhier, plannen om den Koren molen, welke door brand werd ver nield weder te doen opbouwen. Wij hopen dat de heer Bos in zijn po gingen zal slagen. Bij den landbouwer Iv. alhier bracht dezer dagen een paard twee veulens ter wereld. CAPELLE. De postduivenver. „De Lucht vaart'" gevestigd in het café van Maj. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwer- vaart, hield jl. Zondag met oude dui ven een wedvlucht vanaf Quievrain, waarbij de eerste duif geconstateerd werd om 12.5.10 en de laatste prijs winnende duif om 12.15.18 en waarvan de uitslag als volgt luidt: C. Verhagen, le en 20e; J. Versteeg, 2e, 10e, 2-e, 25e en 30e; Adr. Kloot wijk, 3e, 19e en 32; H. Spierings, 4e en 29e; J. van Doornik, 5e; Adr. Ver steeg, 6e, 18e en 21e; Adr. Blom, 7e en 14e; Adr. Bakkeren, 8e, 16e en 41e; G. Vos, 9e; C. Broeks, lie; E. Haver- hals, 12e en 23e; J. de Jong, 13e, 26e en 37e; Gebr. van Onzenoort, 15e, 28e en 39e; J. Meter, 17e en 34e; G. Treffers, 24e; Arn. de Jong, 27e en 33e; W. Versteeg, 31e, 40e en 42e; P. de Roon, 35e; H. Nieuwenhuizen, 36e en P. Nieuwenhuizen, 33e. E. Ha- verhals, eerste overduif. Aangetoonde duiven: Adr. Klootwijk, Adr. Blom, Adr. Bakkeren, J. Ver steeg en E. Haverhals. De schietoefeningen van de plaat selijke afd. van den Bijz. Vnijw. Land storm, zijn j.l. Zaterdagavond onder leiding van den commandant, den heer P. van der Schans, op de schiiietbaan te Kaatsheuvel weer begonnen. Voor deze oefening was een prijs beschik baar gesteld, welke gewonnen werd door den heer J. van Herpen met 45 punten in 5 schoten. De korfbalver. K.I.O.L. speelde j.l. Zaterdagmiddag voor de compe titie van den Dordtschen Korfbal- bond een Wedstrijd tegen A.V.V. uit Asperen, welke wedstrijd in een 62 overwinning voor K.I.O.L. eindigde. De hengelaarsver. „De Maas mond" gevestigd in het café van den heer J. Qulirijns, heeft in haar dezer dagen gehóuden ledenvergadering be sloten deel te nemen aan het op Maan dag 1 Juni a.s. te Rhenen te houden Nationaal Hengelconcours. DUSSEN. Het bouwen van een tweetal landbouwschuren voor rekening van de Gebr. Staal, werd opgedragen, aan den aannemer-metselaar W. van den Broek alhier. Op de papierfabriek „De Maas mond" alhier, sprong dezer dagen de machine no. 3, waarschijnlijk door een constructie-fout, uiteen. Assen en rade ren werden dermate verbogen, dat de machine geheel onklaar raakte. "tZal wel enkele dagen duren aleer de ma chine weer in gebruik kan worden ge nomen. Persoonlijke ongelukken kwa men. niet voor. Ten tweede male zijn in dei Maas alhier een vijftal baggermolens bezig dit traject uit te diepen. Al het vrij komende zand wordt per schuit naar Gouda vervoerd, tot het aanleggen van een nieuwen weg aldaar. Begrijpelijk brengt dit een groote bedrijvigheid met zich mede, die alhier de 'laatste jaren ongekend is. Zondagmorgen omstreeks 7 uur werd in de Bergsche Maas nabij het Ca- pelsche Veer een lijk drijvend aangetroffen. Direct werd de majoor der Rijksveldwacht alhier gewaarschuwd, die na ter plaatse te zijn gearriveerd met behulp der be manning van de pont aan het Capelsche Veer het lijk heeft opgevischt. Dit ging niet zonder eenige moeite. Het lijk ver keerde reeds in verren staat van ont binding. Naar we nader vernemen is het de te Engelen ongeveer 4 weken geleden over boord gevallen C. van Vessem uit Raams- donksveer. Het lijk is later te Capelle gekist en naar Raamsdonksveer overge bracht. Heden Woensdagavond om 7 uur hoopt de Ring Altena van Herv. Jongel. Vereen, alhier haar vergadering te houden. AgendaInleiding over Job. 21 door H. Pellikaan, terwijl na de pauze door Ds. Reijenga van Almkerk de navolgende vra gen zullen beantwoord worden Wat is er in 4816 gebeurd0 En hoe is onze Kerkelijke houding daartegenover DRONGELEN. Gevonden: 1 paar zwarte dameshandschoenen, te bevragen bij Joh. van |Mersbergen alhier. Het echtpaar A. VosNieuw koop, hoopt op 16 Mei a.s. zijn zil veren huwelijksfeest te vieren. EETHEN. In deze gemeente zal honden keuring worden gehouden te Gen- deren om 10 uur v.m. op de Hoef; te Heesbeen en Doeveren v.m. om 11 uur bij de school te Heesbeen; te Babiloniënbroek' om 1 uur op het schoolpleintje; te Eethen om 2.15 uur bij de kerk; te Dro/zgelen om 3.15 uur bij de school. Van honden die niet ter keuring worden aangeboden, vervalt na af loop der keuring automatisch het goedkeuringsbewijs Ten bate van het „Groene Kruis" zal alhier een bazar gehouden worden, waarvoor een dames-comité gevormd is. Zij, die aan dit prach tige doel willen mede-werken kun nen zich tot en met 16 (Mei opgeven aan onderstaande adressen, waar te vens gaarne giften in eiken vorm in ontvangst worden genomen. Eethen: Mevr. P. L. Tasseronde Vries. DrongelenMevr. A. H. Haase Sohl. MeeuwenMevr. H. H. Klokke Slot. B.-Broek Mevr. A. VosStraver. GenderenMevr. G. van der Beek van Woudenberg en Mevr. D. Oe- gemaHelfrich. Het echtpaar M. Arendsein 'tVeld, wonende alhier, hoopt op 19 Mei 1936 zijn gouden huwelijksfeest te vieren. GENDEREN. Het echtpaar T. Bouman-Tref- fers wonende alhier, hoopt op 24 Mei a.s. zijn zilveren huwelijksfeest te vieren. GIESSEN. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Openbare school alhier is aange steld Mej. PI. Bron, geb. v. d. Mey- den alhier. MEEUWEN. Heden Woensdagavond te 7 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Candidaat Schrooten van Utecht. Naar het D.v.N. verneemt is aan den architect J. Pothoven Azn. te Leus den opdracht verleend tot het her-op bouwen van de „veerhuizinge"' en woonhuis met boerderij, behoord heb bend bij het voormalige Kasteel al hier, welke bezittingen enkele weken geleden door brand vernield werden. Gevonden een AUTO CRICK en een SLEUTEL. Te bevragen bij C. Kra mer alhier. NEDERIIEMERT. De Zaterdag gehouden collecte voor de Reclasseering bracht, naar we verne men, ongeveer f 23.op. De Emmabloemcollecte ten bate der t. b. c. bestrijding heeft opgebracht f 43.—. De afd. Nederhemert der Centr. Vereen, voor reizende bibliotheken heeft zich dezen winter in een groote belang stelling mogen verheugen. Het aantal lezers is wederom uitgebreid. Het bedrag der leesgelden bedroeg dan ook niet min der dan f35. NIEUWENDIJK. J.l. Zaterdag speelde de Korf balclub „Rust Roest" alhier, haar 2e competitiewedstrijd tegen „H.K.C." te Hardinxveld, welke eindigde met xeen 70 overwinning voor „Rust Roest". Voor liet practisch gedeelte, verbonden aan het examen voor melkcontroleur ©ener Zuivelfabriek, slaagde de heer A. v. Andel te Wou- drichem, volontair aan de Zuivelfa briek „Altena" alhier. Door den heer W. v. Bergen werd op de Buitenkade alhier een groote koffer gevonden, met zeer waardevollen inhoud. Hij deed hier van aangifte bij veldwachter Keiler te Hank, die nog denzelfden dag den eigenaar te Breda opspoorde. De eer lijke vinder ontving een flinke beloo ning. Schipper de Vries uit Klun- dert, welke tarwe lag te laden aan de aankoopvereeniging, had het on geluk een merkel op zijn oor te krij gen, waardoor dit lichaamsdeel na genoeg geheel in tweeën werd ge sneden. Na aan de Zuivelfabriek ver bonden te zijn, kon hij zich verder onder geneeskundige behandeling van Dr. Schripsema stellen. Als een bijzonderheid kunnen we melden, dat liet hulp-postkantoor alhier, met de laatste docivicatie met 255 punten is overgegaan van de 3e naar de 2e klasse. Voorzeker een prachtig succes, voor onzen kantoor houder de heer Ebert. SLEEUWIJK. Tot bijwoning van de districts vergadering welke op Zaterdag 16 Mei te Dordrecht wordt gehouden, werd door den Chr. Best. Bond tot afge vaardigde benoemd de heer G. Ip- pel. Vrijdagmorgen had op den Rijks straatweg alhier een ongeluk plaats, dat betrekkelijk goed ïs afgeloopen. Terwijl broodbakker Kraajeveld met zijn rijwiel, waarop een mand met brood geplaatst, over het rijwielpad van den Rijksstraatweg reed, kwam hem een luxe auto achterop rijden. Genoemde1 K. wilde, vóórdat de auto hem gepas seerd \vas,nog den Rijksweg dwars oversteken, waarvoor hij, volgens zijn verklaring, een teeken van richting- verandering gaf. ,De auto, die tamelijk snel reed, was blijkbaar al te dicht bij. De bestuurder van den auto remde nog uiit alle macht, doch het mocht hem niet gelukken bijtijds zijn auto tot stilstand te brengen. K. werd ge grepen en kwam te vallen. Wonder bo ven wonder bekwam hij geen letsel. Zijn rijwiel werd licht beschadigd. Ook het brood uiit zijn mand lag verspreid over den weg. SPRANG. De voorzitter der Chr. Oranje- vereen. „Het Drievoudig Snoer" vair Sprang-Capelle, ontving (bij opdracht) van den Kamerheer van H.K.H. Prinses Juliana het navolgende bericht: „In opdracht van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana, heb ik de eer het Bestuur van de Christjelijke Oranjevereeniging „Het Drievoudig Snoer"' te Sprang-Capelle, Haren dank over te brengen voor de gelukwen- schen, Hare Koninklijke Hoogheid aan geboden ter gelegenheid van de her denking van Haren geboortedag." VEEN. Bij onderhandsche aanbesteding, is aan de fa. Honcoop alhier en H. Kleinloog te Genderen, opgedragen bet bouwen van een woonhuis met boerderij, voor rekening van den heer A. Kuipers te Wijk. Het werk zal uitgevoerd worden naar een ont werp van den bouwkundige M. Honcoop alhier. De langs de huizen gehouden col lecte, voor het reclasseericgswerk heeft f6 46 opgebracht. WIJK EN AALBURG. De collecte gehouden op de Na tionale Reclasseeringsdag op 9 Mei j.l. heeft opgebracht de som van f 15.85. Vanwege het Bouwkundig Bureau J. G. Mouthaan alhier, had de aanbe steding plaats van een verbouwing van een woonhuis voor rekening van de wed. C. de Waal. De inschrijvingen waren als volgt: J. Zonneveld, Veen, f 1242.10 P. Kramer, Genderen, f1238. M. Borg, Woudrïchem, f1188. B. Smits, Wijk c.a., f1091. Van Kampen, Waalwijk, f1091. Bij loting werd het werk opgedragen aan B. Smits alhier. Raming was f1175. Bij de aanbesteding voor een te bouwen woonhuis alhier voor reke ning van G. Tamerus te Giessen, werd als volgt ingeschreven: M. Borg, Woudrichem, f2290. W. Colet, Veen, f 2250. A. A. v. Bergeijk, Wijk c.a. f2250. P. Kramer, Genderen, f 2024. J. Zonneveld, Veen, f1904. Het werk is aan den laagsten inschrij ver gegund. Voor de lichting 1937 zijn van deze gemeente voor de keuring ver schenen 19 personen; goedgekeurd 13, Een tijdelijk ongeschikt verklaarde der lichting 1936 werd thans afgekeurd. Tot onderwijzeres aan de bijzon-* dere school te Wijk is benoemd mej. G. B. Gaikhorst, thans onderwijzeres te Slagharen, gem. Ambt-Hardenberg. Zondagavond 'te ongeveer 9 uur had alhier een vrij ernstig ongeval plaats. Toen M. Bouman een z.g. klap- sigaar rookte, welke hij waarschijnlijk gekregen had, plofte deze uit elkaar. Dit kwam zoodanig aan, dat B. zijn lip verwondde en In zijn keel een gaat je ontstond. Bloedend begaf hij zich te bed, terwijl de andere huisgenoo- ten sliepen. Te ongeveer half twaalf werd 'zijn vader door het kreunen wak ker. Terstond werd dr. Schimmel uit Heusden ontboden. Deze nam hem mee naar zijn woonhuis, alwaar hij het gaat je in de 'keel hechtte. B. is niet in staat te spreken. Dit is weer eens een slachtoffer van roekelooze grappen en men zij gewaarschuwd voor derge lijke gevaarlijke voorwerpen. De heer H. P Brouwer, vroeger onderwijzer alhier, staat no. 2 op de voordracht voor hoofd eener school te WOUDRICIIEM. Woensdag maakte onder leiding van haar secretaris, de heer H. van Andel, eenige leden van de varkensfok- vereen. „Land van Heusden en Altena en Biesbosch", een excursie naar den bekenden fokdag te Reuzel. 'Ook was door den heer W. Snoek te Nieuwendijk een tweetal beeren in gezonden, waarmede hij veel succes had. Een van deze dieren werd! door Dr. Deckers aangekocht voor de be kende fokkerij „de Wilhelminapolder" dn Zeeland. Verschillende beeren werden voorts aangekocht voor ,t Land van Altena, terwijl ook enkele fokzeugen van zeer goede afstamming werden aangekocht, die op den fokdag te Almkerk zeer zeker zullen worden ingezonden. Ook werd door verschillende fokkers te Reu zei een persoonlijk bezoek aan Alm kerk toegezegd. Op den fokdag te Reuzel 'bezwe ken tengevolge van de warmte een drietal zware zeugen, zoodat wij de leden willen .aanraden, bij een even tueel zonnige op 19 Mei a.s., te zorgen voor kleedjes voor bescherming. Nog kunnen wij mededeelen, dat een d'er leden bij het verlaten der bus een pakje zaagjes heeft laten liggen, het welk hij terug kan bekomen bij den s'ecretaris voornoemd. Op dezen fokdag hebben de leden Wederom kunnen zien, dat de fokdag van het Groot Gorkievarken in Reu zel en Omstreken op zeer hoog peil' staat. an Ier an I. A rlr aI

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 2