M. NORT, Gorinchem Gediplomeerd Opticien ATHMER-MARTENS Centraal Automobielbedrijf n.v. OFFICIAL FORD DEALER Woensdag en Donderdag GESLOTEN Pinkstermaandag GEOPEND Mantels, Kinder-Mantels, vlotte'sportieïe m°Sn f 0.98 f12.- Japonnen *n mousse^ne' georSette> zijden mat-crêpe, frissetta Costuum-Rokken, dmikere^stoffbn, vanaf f 0.98. totf 4.75 Denk er vooral om Zusterhuis 6 is aanstaande GROOTESTRAAT 109 - WAALWIJK voor Waalwijk en Omstreken. 'h 'V Plaatselijk Nieuws. GORINCHEM. Mantol r.nQtuiimQ serge rayé en fantasie IfldfUGrOUMllUIIldj stoffen, schitterende coupe f4.75totf21.50 RlmiQDQ g">°te m°de, in charmetta, taft-carré, mat-flaminga, DIUUdGbj enz., de moderne pastel tinten, f 0.49 tot f 6 90 Woethalsport. L. S. Met ingang van Mei 1 936 hebben wij het v/h. H. DE GRAAFF Co. aangesteld als Waar het Centraal Autobedrijf er voor is ingericht om den Ford-rijders die Service te verleenen, die het Ford product waardig is, bevelen wij dezen nieuwen Ford Dealer gaarne bij U aan. N.V. NEDERL. FORD AUTOMOBIEL FABRIEK AMSTERDAM 'n aansluiting op nevenstaand bericht geven wij de verzeke- r'ng, dat ons streven er op gericht zal zijn den automobilist een zoo vlot mogelijke Service te verleenen, hierbij voor °ogen houdende de principes, die aan de Ford Service ten grondslag liggen, nl. accuratesse, snelheid en billijkheid. Een modern uitgeruste Ford-reparatiewerkplaats aan de Grootestraat 109 geschoold technisch personee! en een groote voorraad echte Ford-onderdeelen waarborgen dit. Wij bevelen onze firma gaarne bij het Waalwijksche publiek aan. CENTRAAL AUTOMOBIELBEDRIJF N.v. y 'r yyyyw treden van den Nederlandsehen bo- idem. $k! neem aan, dat het naderen van de iNederlandsche 'kust in U een ze kere ontroering moet hebben teweeg gebracht, die de natuurlijke reactie !was op hetgeen door u allen in de afgeloopen maanden is doorgemaakt. Toen wij1, nu bijna een half jaar geleden, in deze haven van u afscheid pamen, waren wij! er ons allen van bewust, dat er u daarginds gevaren (Wachtten. I Deze gevaren wij begrepen het pit uw rapporten en brieven zijn in de werkelijkheid noig aanzienlijk grooter en menigvuldiger gebreken dan aanvankelijk kon worden ver moed. iMaar dat heeft u niet belet, «de zware krachtproef ten einde toe met eere te doorstaan. (Het is duidelijk geworden, dat uit nemend werk door is verricht door verlichting van lijden te brengen, (waar zoovelen anders hulpeloos aan hun lot zouden zijn overgelaten en dat de (wijze, (waarop dat geschied is, den ïiaam van het Nederlandsche volk .en vdn het Roode Kruis niet anders dan tot eere kan strekken. geen kwaad heeft gedaan. Met Goids hulp ziijn de moeilijkheden overwon nen, hebben wij het werk kunnen ver richten, waarvoor wij1 zijn uitgegaan, waartoe het Nederlandsche .Roode Kruis ons zoo prachtig had uitgerust, hiertoe in staat gesteld door de giften van het Nederlandsche volk. iMiijne heeren, leden van het hoofd bestuur van het Nederlandsche Roo de Kruis, wij leden der ambulance danken u hartelijk voor het indertijd in ons gestelde vertrouwen en voor de thans bereide ontvangst. Dat U, koninklijke hoogheid, die ontvangst niet alleen bijwoont, doch daarbij ook1 zulke vleiende woorden tot ons heeft willen richten, is ons een groote eer. Wij danken uwe koninklijke hoogheid daarvoor ten zeerste, len zich er van kluit overtuigten, dat de tlijd, in Ethiopië doorgebracht, ons HEUSDEN. Tengevolge van verschillende om- Bondsleden en niet minder voor de Haagsche afd. geslaagden Bondsdag, beëindigd werd. In de slotvergadering sprak Ds. Veen. In den voormiddag werd de kerkdienst geleid door Ds. Straats- ma te Den Haag in de Julianakerk. Deze Bondsdag, die bijna wel het hoogtepunt heeft gevormd van alle Bondsdagen heeft groote indrukken achtergelaten op alle Bondsleden, als- deelden wij mede, dat in het Wa pen van Amsterdam" de bekende The Green Smoking Band, onder leiding Van den heer Crielaard zou optreden. Dit laatste berust op een vergissing onzerzijds. CAPELLE. De schoenmaker H. K. had op de schoenfabriek van de firma Kerst en Oerlemans in de Nieuwstraat En hiermede eindig ik, om1 niet verder het oogenblik te vertragen, dat u na deze periode van spanning Jbehojuden aan den kring, van de uwen gaat hergeven. Antwoord van dr. Winckel. Koninklijke hoogheid, voorzitster van het Nederlandsche Roode Kruis, mijne heeren hoofdbestuursleden van dat Roode Kruis. i (Namens de leden der ambulance, (welke zooeven uit Ethiopië is terug gekeerd,. Zij het mij vergund, een (woord van dank uit te spreken voor Ide waardeerende woorden, welke uw koninklijke hoogheid, tot ons ge richt heeft en in het algemeen voor de ontvangst, welke ons thans bereid (werd. ■Inderdaad, koninklijke hoogheid, jwjij hebben een veel bewogen tijd achter den rug. U verwacht van mij (thans geen beknopt overzicht van de geschiedenis der ambulance, dit zou mij te ver voeren. Mag ik volstaan, met te memoreeren dat wij!, leden der ambulance, de een meer, de an der in mindere mate ,zijn komen te staan voor onvoorziene moeilijkheden of gevaren, enkelen onzer zijn op een gegeven oogenblik tot de ontdekking gekomen, dat hun leven op het spel stond. Wij zijn dankbaar, dat wij al len ten slotte in welstand hier weer voor uwe koninklijke hoogheid, het (hoofdbestuur en onze verwanten ge schaard mogen staan en dat u al- standigheden zal dit jaar de Bedevaart naar Kevelaar door de Heusdenscbe pro cessie, evenals die van vele andere, we- derom geen doorgang vinden. Hedenmiddag bracht de alhier beroepen predikant bij de Ned. Herv. Gem. een bezoek aan de Gemeente. In de Evang. Luth. Kerk hoopt Zondagmorgen 10 uur voor te gaan Ds. Toxopëus van Breda. In dezen dienst zal de H. Doop worden toegediend. De leden der Chr. Jongelings- vereen. „Eben-Haëzer" met vrienden en verloofden, bezochten gisteren per autobus der B.B.A., den Grooten Bondsdag van het Ned. Jongelings verbond te Den Haag. In den voormiddag werd de verga dering bezocht in het grootsche ge bouw van Kunsten en Wetenschap pen, waar Ds. Veen uit Utrecht., (Bondsvoorzitter), de groote Bonds- rede uitsprak, ten aanhoore van plm. 2500 bondsleden en andere personen. In de middagvergadering spraken de heeren Tabak, Doorschodt en Gor- deau, over diep geestelijke onderwer pen, terwijl met de indrukwekkende sluitingsvergadering in de Jacobskerk waar plm. 4000 belangstellenden aan- wezig waren, dezen alleszins voor de Dat de nieuwe modellen japonnen en mantels er zó, zouden uitzien, had ik me niet kunnen voor stellen. Wat een weelde van kleuren en zulke charmante modelletjes. De stoffen zijn prachtig, de modellen gedistin geerd, de pasvorm is uitstekend en 'n keuze, neen maar, die is over weldigend groot. Maar wat eigenlijk hoofdzaak is, de prijzen zijn ver bazend meegevallen. Het beste en het pret tigste kopen is toch bij: Engelsche tweed, bouclette en effen ie modellen, reeds vanaf stoffen, sport- en gekleede modellen, f4.90 tot f 32.-- van horken crêpe enzeen zeer groote verscheidenheid van modellen, met complet jasje vanaf van modellen, met en zonder f 1.29 to. f 21.75 ook op de leden uit Heusden. Na de vergadering maakten dele den der C. J. V. „Eben-Haëzer" nog een rit naar Schevening-en, waarna allen hoogst voldaan over dezen dag ^huiswaarts keerden. In ons bericht over de kermis, opgenomen in ons vorig nummer, het ongeluk met zijn arm in aan raking met een der machines te ko men met 't noodlottig gevolg, dat hij zich onder geneeskundige behande ling van Dr. Roos moest stellen. Na gehouden aanbesteding door den architect, den heer F. Mi- chaël, is het bouwen van een woon huis te Vrijhoeve-Capelle voor den heer P. van Beek, gegund aan de laagste inschrijvers, de heeren H. W;a- gemakers en J. Molegraaf alhier. In het Stationskoffiehuis van den heer L. F. van Dongen werd door den architect, den heer J. Mi- chaël, aanbesteed het bouwen van een landhuisje aan den Stationsweg alhier, waarvoor alsvolgt werd inge schreven J'. Quirijns, Capelle, f 4540 J. W. Nieuwenhuizen, Sprang, f 4535 D. v. Oversteeg, Vrijhoeve- Capelle, f 4520 H. H. Kramer, Waalwijk. f 4490 E. Fitters, Waspik, f 4487 Gebr. de Graauw, Waspik, f 4277 C. J. Kerstens, Raamsdonks- veer, f 4195 M. Koenen, Kaatsheuvel, f 4170 H. A. Molenschot, Kaats heuvel, f4140 Alb. Hoefnagel, Capelle, f 4049 Gebr. Brekeïmans, Kaats heuvel, f 3997 A. J. Dijkstra, Capelle, f 3897 Gebr. Spiering, Capelle, f 3883 J. Molegraaf, Capelle, f3615 Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. DUSSEN. Vele landerijen alhier ondervinden veel last van de emeltenplaag, waardoor verscheidene akkers met bieten opnieuw moesten worden ingezaaid, daar de jonge plantjes geheel waren verdwenen. Daar de tijd reeds ver gevorderd is, beteekent dit voor velen een groote schade post. Het jaarverslag van 't waterschap „Het Zuideveld" onder Dussen vermeld over 't dienstjaar 19341935 aan uit gaven verdeeld over 4 hoofdstukken totaal f 1767 01. Aan inkomsten ver deeld over 2 hoofdstukken totaal f 2350.05 Batig saldo f 583.04. De begrooting voor 't dienstjaar 1935 1936 bedraagt f 1930.82. Bij de fanfare „Wilhelmina" is een jeugdafdeeling opgericht, bestaande uit 'n 20-tal personen. De leiding is op gedragen aan den heer C. Schalken. Bij den landbouwer Verhoeven lag dezer dagen een best werkpaard dood in den stal. 't Cadaver werd naar den destructor te Son vervoerd. SPRANG. J.l. Dinsdagavond speelde de Junioren der voetbal vereen. N.E.O. haar 1ste com petitie-wedstrijd tegen Heusden. Uitslag 43 in het voordeel van Heusden. Door de Junioren van S.D.O. alhier, werd Dinsdagavond een wedstrijd gespeeld tegen de Junioren van W S.C. uit Waal wijk, op het W.S.C.-terrein. Eindstand 31 voor S.D.O. WIJK EN AALBURG. A.s. Zaterdag speelt Wilhelmina I op haar terrein de 5e competitiewedstrijd en wel tegen W.V.V. I uit Werkendam. Gezien de sterke tegenstanders, zal Wilhelmina op moet passen om de beide punten in Wijk te houden. Aanvang der wedstrijd 5 uur (Z.T.) MEDEDEELING AAN HET AUTORIJDEND PUBLIEK v/h. H, DE GRAAFF Co. OFFICIAL FORD DEALER - QOTy7

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 2