h. KLUMPERS-WINKEL Muziek-en Zangconcours Een zomerjurk Plaatselijk ftieuws. DE MOORDAANSLAG TE MALANG. De heer H. Kroese, employé van de Cassave-onderneming Krebet, op wien door zijn jongeren broer D. Kroese (een moordaanslag werd gepleegd, Is thans aan de bekomen verwondingen (overleden. De verloofde van wijlen den heer Kroese deed een poging tot zelf moord door vergiif in te nemen. Zij is naar bet ziekenhuis overgebracht, waar de maag werd uitgepompt. Haar toe stand is redelijk. o DE WERKLOOSHEID NEEMT AF. Einde April waren ingeschreven 415.743 weridoozen tegen 429.046 einde Maart en 465.453 einde Februari. LUITENANT VLIEGER REDT ZICH DOOR PARACHUTE-SPRONG. Op .sensat'ioneele wijze beeft een jeugdige officier-vlieger van Soester- berg zich, dank zij een parachutesprong van 2000 meter hoogte het leven kun nen redden, toen zijn machine 'boven het militaire vliegveld, vermoedelijk door vleugelbreuk omlaag .stortte. o [VRACHTAUTO MET EIEREN VER ONGELUKT. Tusschen Winterswijk en Borken bij het dorp Wesake, lis een vrachtauto' met aanhangwagen uit Keulen tegen een an deren auto' gebotst en vervolgens tegen een boom gereden, waarna hij kan telde. Wat er van de lading, bestaande «St 73.000 eieren, over Is gebleven, zal men zich makkelijk kunnjen voor stellen. j EN AANSLAG TE ENSCHEDE. Te Enschedé heeft Zaterdag de werk- looze en steuntrekkende H. K. den secretaris-penningmeester van het bur gerlijk armbestuur bedreigd met een flaiUbert-piistooll en op hem geschoten. Het kogeltje kwam echter in bet deur kozijn terecht. K. is in hechtenis geno men en zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. o BRAND OP; ST. ANNALAND TE iVUGHT. Vughtsche brandweer redt de vliila. Maandagmorgen brak brand uïiit in een groote opslagplaats van St. Anna- land ,te Vught. De .gealarmeerde brandweer slaagde er met uiterste krachtsinspanning in het vuur tot de groote schuur te be perken en de aangrenzende boerderijen en, parken te redden. AANBESTEDING. De Rijkswaterstaat zal binnenkort aanbesteden het asfaltëeren van de wegverharding van den Sasdijk en 'ge deelten van den Rijksweg bij 'den lin keroever van, de Nieuwe Merwede On der de Wierken, in Werkendam. o DISTRIBUTIE GEHAKT IN BLIK. Zooals gemeld zal binnenkort bij 'wij ze van proef worden begonnen 'met een nieuwe distributie van zoogenaamd gehakt in blik aan in de steunregeling Opgenomen en/of tot de werkverschaf fing toegelaten werkloozen. De kostprijs van het product ïn bus sen van ongeveer 950 gram 'netto in houd bedraagt .woor de gemeente f 0.32i/2 en voor de bedoelde werk loozen f0.35. De Minister heeft aan de gemeen tebesturen gevraagd of zij voor de distributie in aanmerking wenscben te komen en hoeveel blikken zij per week zouden willien betrekken. o BELANGRIJKE OPDRACHT AAN DE NEDERL. ZENDER-INDUSTRIE. Nieuwe Philips-omroepzender voor Zuid-Amerika. Naar wij vernemen heeft het groote Rraziliaansche dagblad1 „A Nolte" aan de Philips-zenderindustrie opdracht ge geven, tot het bouwen van een,1 omroep- zerader met een vermogen van 20 K.W. Met de reeds bestaande omroepzen- iders te Buenos Airessl en te Rio de Janeiro is dit d'e derde Philips zender- Installatie voor Zuid-Amerika. Dit nieu we succes voor onze zender-industrie Is, zooals de toekomstige eigenaars: van den zender verklaarden, te danken iaan. het feit, dat de Philips-zenders beter van kwaliteit zijn dan de iinheem- sche, met het gevolg, dat de Zuid- Amerikaansche luisteraars bij voorkeur snaar onze zenders luisteren. [Vergadering van den Raad der ge meente WIJK, op Vrijdag 22 Mei, des v.m. half elf. •Voorzitter: Edelachtb. Heer C. B. J. Landweer. Secretaris: Weled. Heer W. Bouman. j Aanwezig alle leden. •Nadat de vergadering door den Voor zitter is geopend, de Secretaris het formuliergebed en de notulen heeft ge lezen, komt aan de orde: Ingekomen Istukken: Schrijven van het plaatselijk crisis comité, waarin dank wordt betuigd, voor de verleende subsidie over 1935 en wordt verzocht voor 1936 alsnog een "subsidie van f50 te willen toe staan voor de afdoening van enkele postjes. B. en W. stellen voor, dit bedrag toe te staan, op de begrooting is hier voor een, post uitgetrokken van f 103. De heer Roza merkt op, dat de agen da slechts een. punt vermeldt, had hij geweten, dat er punten aan waren toe gevoegd, dan zou hij de stukken hebben komen inzien. Tegen inwilliging van dit adres heeft hij echter geen bezwaar. Met algemeene stemmen wordt over eenkomstig dit voorstel besloten. j Benoeming hoofden der O.L. scholen te Wijk en Aalburg. De Voorzitter schorst voor de be spreking van de candidaten de open bare vergadering. Na heropening stelt de Voorzitter j namens B. en W. voor, den heer A. v. d. Heuvel met ingang van 30 Juni a.s. eervol ontslag te verleenen, als hoofd der O.L. school te Wijk, als zijn de de uiterste termijn, waarop dit ent- een 25-tal namen voorkomen. Uit dit 25-tal hebben B. -en W. een tiental uitgekozen, waarvan zij tenslotte, in overleg met den Inspecteur van het L.O. een drietal hebben gekozen, die hun het geschiktst leken. De heer Roza zegt, dat niet onmo gelijk de lijst van wachtgelders bin nenkort is uitgeput en men dan een vrije oproeping zou mogen doen, ook daarvoor is het vvenschelijk de benoe ming nog even aan te houden. De heer v. d. Velden zegt, dat de regeering aanstuurt op bezuiniging, daarvoor is den heer Jansen als on derwijzer aan de O.L. school te Wijk ontslag verleend. Door dé stichting van de Bijz. school krijgt men het oude aantal leerkrachten weer terug. Deze wordt wel door het rijk betaald, maar ook onze belastingbetalers krij gen het op hun biljet. De Voorzitter merkt op, dat thans nog niet te zeggen is, hoe het met de personeelbezettïng zal gaan, eerst als de Bijz. school is geopend, is daarvan iets te zeggen. De heer Roza vraagt of al te zeg- Het is van groot belang, wanneer men een Heerencostuum, Gabardine regen jas of Kinderkleeding koopt, dat men kan zeggen „Wat ik gekocht heb is af en kan niet verbeterd worden." Iedereen die eenmaal de H. KLUMPERS-Kleeding gedragen heeft, kan zich niet gemakkelijk meer aan andere kleeding gewennen. De H. KLUMPERS- coatnnms zijn eerste kwaliteit stoffen, zit makkelijk aan het lichaam en de pas vorm is volmaakt. Dan, wat het voornaamste is, zij is daarbij enorm goed- kooper als elders. Het grootste bewijs dat bijna iedereen de H. KLUMPERS- kleediog draagt is, dat wij in drie jaren tijds 16 winkels er bij geplaatst hebben en daardoor zulk een groote omzet verkregen, dat er geen concurrent is, die dit kan halen. Odzö Heerencostuums in alle maten f 5.75 Onze prima costuums flO.tot f 15.en het beste costuum van de beste stof en ie klas binnnenwerk, zelfs voor de grootste en dikste personen,,, slechts f 20. Onze gabardine Dames- en Heerenregenjassen kan geen concurrent namaken, van f 11.50 tot f 15.75 Onze werkmanskleeding overtreft elk andere in kwaliteit en prijs. WIE DOET ONS NA Daarbij is H. KLUMPERS-kleeding beter, mooier en goedkooper. Qroote straat 252 WAALWIJK 2e Pinksterdag geopend tot 4 nnr. slag verleend moet worden. De raad besluit hiertoe met alge meene stemmen. Op de voordracht voor een, nieuw hoofd zijn, door B. en W. geplaatst, de heeren: 1. H. Ouderkerk te Soestdijk. 2. W. H. Janknegt te Brummen (G.). 3. W. Swarte te Vlijmen. De heer Roza zegt, dat hij aanvan kelijk het voornemen had, zich bij deze benoeming van medestemmen te onthouden, na de toelichting die B. en W. in de geheime vergadering heb ben, verstrekt, is hij van meening ver anderd en kan hij zich met de voor dracht vereenigen. Met algemeene stemmen wordt hier op de heer H. Ouderkerk benoemd tot hoofd der O.L. school te Wijk. Benoeming hoofd der O.L. school te Aalburg. De voordracht luidt als volgt: 1. W. H. Janknegt te Brummen. 2. H. Ouderkerk te Soestdijk. 3. W. Swarte te Vlijmen. De heer v. d. Velden vraagt, wat de oorzaak is, dat voor deze benoeming een spoedeischende vergadering is uit geschreven. De Voorzitter merkt op, dat de per sonen, diie door B. en W. op de voor dracht zijn geplaatst ook voor andere plaatsen in aanmerking komen, van daar dat zij met de benoeming spoed meenden te moeten betrachten. Wethouder v. Wijk merkt op, dat men zoo aan 1 Juni en, 30 Juni staat. De heer Roza zegt, dat 1 Juni: geen redera behoeft te zijn, voor een spoed- eiischerade vergadering. De heer Ren- gersen kan zoo noodig 3 maanden in dienst worden gehouden na de ont- slagverleening, daarvoor behoef t dus die haast nii.et gemaakt te worden. De heer v. d. Velden is het daar mede eens, de keus die overblijft is nliet 'groot. Bovendien komt aan, de O.L. school te Wijk de onderwijzer R. v. Suylichem, die in het bezit van de hoofdacte is, dioor de stichting der Bijz. school op wachtgeld, deze zou dus na 1 Juni kunnen mede soliicii- teeren, daarom zou spr. deze benoe ming willen, aanhouden. De Voorzitter merkt op, dat niet békend is, dat de heer v. Suylichem op wachtgeld zal komen, dit is' vol strekt niet gezegd. De heer B. v. Wijk merkt op, dat, wanneer een vergadering spoedeischend! gesteld moet worden, hij het uur daar voor liever in den avond ziet gesteld. De heer Roza vraagt of de lijst van wachtgelders nog ruim voorzien is. De Voorzitter antwoordt, dat daarop gen, is, hoe groot het restant voor de openbare school blijft. De Voorzitter antwoordt ontkennend. B. en W. zijn van meening geweest, dat voor de benoeming een spoed eischende vergadering belegd moest worden, omdat de keus uit wachtgel ders steeds kleiner wordt. De heer Roza stemt toe, dat die heer v. Suilichem voorloopig niet in aanmerking voor een benoeming kan komen. Een ander geval Is echter of met deze benoeming zooveel spoed be tracht moet worden, terwijl de moge lijkheid van meer keus bestaat. De heer v. d. Velden zou willen voorstellen de benoeming tot een vol gende vergadering aan te houden. De Voorzitter 'zal "eerst het voorstel van, B. én W. in omvraag brengen. De heer W. H. Janknegt wordt hier op met 4 stemmen tot hoofd der O.L. school jte Aalburg benoemd 3 stem men waren blanco uitgebracht. Rondvraag: De heer Mans zegt, dat in de laat ste vergadering besproken is de school op den ouden tijd te doen aanvangen, nu blijkt, dat daaraan geen gevolg is gegeven. Spr. acht het gewenscht, waar in, de gemeente algemeen gere kend 'wordt na,ar den zonnetijd, den ouden, tijd voor de scholen te hand haven. De Voorzitter zegt, deze zaak riog- eens met B. en W. te zullen bespre ken, persoonlijk 'heeft spr. geen be zwaar aan dezen wensch te voldoen. De heer Mans vraagt, waarom dit op lange baan 'geschoven moet worden. De Voorzitter antwoordt, dat dit niet zal gebeuren. Wethouder v. Wijk merkt op, dat in de gemeente de middenweg wordt be wandeld en men de schooltijden bier slechts een halfuur heeft vervroegd. Spr. meent, dat het voor kinderen, die thuis gaan eten, een voordeel kan zijn, dat dfê school om half twaalf eindigt. De heer Roza meent, dat voor dleze redeneering iets te zeggen valt. De Voorzitter belooft, dat B. enW. nogleens zullen ovetleggen. De 'heer Roza vraagt of al besloten is, wfelk gedeelte der school aan het Bijzonder en 'welk gedeelte aan het Openbaar onderwijs wordt toegewe- zlen. Spr. 'heeft gezien, dat men bezig is ©en nieuw schoolplein aan te leg gen, hij heeft het werkvolk gevraagd voor wile klit schoolplein bestemd1 'is, doch zij kondien daarop geen antwoord gleven. Maar liever zal spr. bet anders zfeggen. De 'kinderen die dit schoolplein toegewezen krijgen, zijn te beklagen. Spr. woont al verscheideq jaren naast de school en weet dus heel goed hoe h'et is. Het plein ligt geheel aan de noorden kant, in den winter komt er van den geheelen dag geen zon. Het gedeelte onder aan den dijk wordt bij regen plas en dras. Het wordt een vreesdijk ongezellig en onpractisch schoolplein. een bleeke huiskleur, dat past niet bij elkaar. AMILDA zonnebruin crème doet Uw huiskleur spoedig wijken. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. De Voorzitter merkt op, dat het ter- Hein wordt opgehoogd en verhard. De heer 'Roza merkt op, dat men daardoor d'e zon niet krijgt, het was Veel beter geweest, het schoolplein aan den anderen kant van de school te ma ken, de tuin is groot genoeg en eer daags komt het gedeelte, waar Thans de muziektent staat ook vrij. Wethouder v. Wijk zegt, dat ook bij hem het bezwaar, dat de heer Roza kenlbaar maakt, is opgekomen. De Voorzitter zegt, dat de plaats is uitgekozen in overleg met den In specteur van het L.O. en den Inspec teur voor het bouwtoezicht. De heer Roza zegt, dat deze er waar schijnlijk geen erg in hebben gehad, dat hét geheel aan den Noorden kant ligt. De kinderen diie er den winter moeten doorbrengen, zijn te beklagen. Wie er komt, dat staat gelijk, doch spr. zou het terrein als schoolplein totaal ongeschikt noemen. De Voorzitter belooft, dat B. en W. ook deze kwestie nogeens zullen be kijken en zoo mogelijk veranderen,. De1 heer v. d. Velden zegt, dat al gemeen wordt beweerd, dat het ach terste gedeelte dér school bestemd is voor het openbaar onderwijs, het voor ste, dus het mooiste gedeelte met den hoofdingang aan liet Bijz. onderwijs'. Spr. meent, dat deze geruchten geen waarheid kunnen bevatten, immers hier over heeft de raad te beslissen. Zou het 'werkelijk gebeuren, dan zou spr. het zeer onbillijk vinden. Het open baar onderwijs heeft in 'deze de: oudste rechten. De Voorzitter antwoordt, dat de raad reeds heeft besloten, zooveel lokalen aan het Bestuur der Bijz. school be schikbaar tei isifeflen, als zullen blij ken noodiiig te zijn. De heer v. d. Velden zegt, dat dit pas bekend zal zijln, als de school ge opend wordt. Op toezeggingen kan men niet afgaan. In een vorige vergadering heeft de Voorzitter spr. wel toege voegd, dat hij1 goochelde met cijfers, doch zijn gezegde, dat het slechts pa pieren leerlingen waren is niet zoover mis gebleken. Bij een vrije oproeping hadden zich slechts de ouders van 65 leerlingen aangemeld. De eerste avond waren er slechts 20, er is toen wel 'degelijk gebleken, dat men niet kan afgaan op handteekeningen. Maar al zou het Bijz. Onderwijs al; een klas meer hebben, dan, het openbaar, dan nog zou het onbillijk zijn, den. hoofd ingang p,an het openbaar onderwijs te ontnemen. 'Wat de kwestie van het stellen der schooluren op den ouden tijd betreft, daartegen heeft spr. geen bezwaar. Ook in deze kwestie heeft echter alleen de raad de beslissing te nemen. De openbare vergadering wordt hier op door den Voorzitter gesloten. te WIJK EN AALRURG. Dit concours werd Woensdagavond geopend met een concert, dat gegeven werd door de concoursgevende ver- eeniging, in samenwerking met de fan fare „Onderling Genoegen", het kin derkoor „Jong Leven" en de Chr. ge mengde zangvereen. „Crescendo" uit Heusden. Tengevolge van het bijzonder gure weer was de belangstelling voor deze openingsavond niet groot. Op Hemelvaartsdag ving het eigen lijke nationaal Zang- en Muziekcon cours aan, dat door de zangvereeniging „Con Amore", ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan wordt gehouden. Er namen 10 vereenigingen aan den wed strijd' déél. Om 2 uur opende de heer K. v. d. Velden,, Eere-Voorzitter van „Con Amore" met passelijke woor den het concours. De jury, bestaande uit de heeren P. Kallenbach te 's Bosch, J. A. Ap peldoorn te Woerden en C. J. M. Merkx te Heusden, kende de volgende prij zen toe: „Tholen's Gemengd Koor", Tholen, 306 punten, le prijs; „Onder Ons", ,s Hertogenbosch, 371 punten, le prijs met lof der jury; „Crescendo", Terwira- selen, 308 p., le pr.; „Eendracht maakt macht", Maasdijk, 286 p., 2e pr. „Vooruitgang zij ons doel", Waalwijk, 292 p., 2e pr.; „Onderling "Genoegen",, Wijk en Aalburg, 373 p., le pr. met lof der jury; „Orpheus", Breda, 381 p. le prijs met lof. De eerste prijs winnaars namen allen deel aan den eere-wedstrijd, hiervan werden wel de punten, maar niet de prijzen bekend gemaakt. Aan ,het festival namen drie ver eenigingen deel n.l. de Chr. gemeng de zangvereeniging „Hallelujah" Gen- deren, fanfare „Excelsior" Genderen en de fanfare „Wilhelmina" te Veen. Om 8 uur werd door de muziek- vereeniging „Wilhelmina" te Veen, een keurig concert gegeven. Een 10-tal nummers werden op zeer verdienste lijke wijze uitgevoerd. De voorzitter van het Uitvoerend Comité, de heer K. v. d. Velden, bracht directeur en leden van Wilhelmina dank voor het mooie concert en sprak namens het comité ,zijn volle tevredenheid uit over de afwerking van het programma. In de middaguren was het bezoek ten gevolge van het natte koude gure weer niet bijster groot. Des avonds, toen het weer iets beter was gewor den, viel de opkomst niet tegen. Het concourscomité heeft, vooral in hét belang van de pachters van con sumptietent en dergelijke, met toe stemming van de overheid besloten, Zaterdagavond 30 Mei aan de concours- dagen toe te voegen, door het doen geven van een concert door het 90 leden tellende 's Hertogenbosch Man nenkoor, onder leiding van den heer P. Kallenbach. Een bekende muziekver- eeniging zal bovendien aan dit con cert ,zijn medewerking verleenen. HEUSDEN. Uitslag verloting der voetbal vereeniging „Juliana" albier No. 404 Letterdoosje in etui. >5 292 Schemerlampje. 307 Servies. 450 Bonbonschaal. 482 Weegschaal. 511 Borstelhanger. 797 Schilderij. 9 1591 Klok. 5069 Ameublement. 9 6953 Bonbonschaal. De kermis heeft dit jaar een zeer klalm verloop gehad. Donderdag, Hemelvaartsdag, was het koude re genachtige weer spelbreker. Alleen des avonds toen het weer wat op klaarde, was er vrij veel publiek en werd door de verschillende verma kelijkheden, tamelijk goede zaken ge maakt. Ook' des Zondags was er dank' zij het mooie weer, vooral in de avonduren veel publiek. Van de ge legenheid tot dansen werd een druk gebruik' gemaakt. Openbare vergadering van idjen Raad dézer gemeente, op Donderdag 28 Méi 1936, des nam. 7 uur. Agenda 1. Notulen der Vergadering van 6 April ,1936. 2. Mededéeling van ingekomen stuk- kén. - 3. Voorstel yan B. en W. tot vast stelling verordening tot aanwijzing tijd vak, binnen hetwélk de vergunningen bedoeld 'in artikel 13, le lid der Leer- plichtwét kunnen wordén verleend en tot yaststéllling van éen verordening als bedoeld in artikel 30 der Leer plichtwet. 4. Brief van Ged. Staten houdende aanmérkingen op de ter goedkeuring ingezonden gémeentebegrooting 1936, met voorstel van B. en W. 5. Voorstel van B. en W. tot vast stelling .kohier rioolbélasting. 6. Voorstel .van B. en W. tot wij ziging ge meent eb egr o o |i n g 1935 en der begrooting van de voormalige ge- méenten Oudheusden en Hediik huizen. 7. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de verordening op de hef fing (van leges ter secretarie en van de rechten wegens verrichtingen van dé ambtenaren van den burgerlijken stand. 8. Verzoek ,van G. J. Weck, strek- kénde ,hem in erfpacht of opstal te Verleenen .een stukje gemeentegrondi nabij de voorm. U.L.O. séhool ter grootte van 150 M2. 9. Verzoek teruggaaf schoolgeld. Zaterdagmiddag werd bii H. Blasius de jaarlijksche schuttersdag gehouden en had het gebruikelijke koningschieten plaats. Na een tame lijk langen strijd werd de vogel van zijn hooge standplaats geschoten en wel door Adr. v. Sprang uit Herpt, die daardoor voor dit jaar tot koning werd geproclameerd. De R. K. Fan fare luisterde de plechtigheid op. Na afloop begaf men zich naar het „Wa pen van Amsterdam," waar men nog eenigen tijd genoeglijk 'bijeenbleef. ALMKERK. J.l. Zaterdag speelde alhier, de korf bal vereen. „A.K.C." haar 4de VAN GROOT BELANG n

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 2