Neem geen risico maar'n JUNQfornuis. Uw Druk- en Bindwerken Firma L. J. VEERMAN Abonneert U thans op dit blad. DRUKKERIJ BINDERIJ TELE F. 19, HEUSDEN Buitenland. IJZERHANDEL 's-Hertogenbosch. worden door onze firma keurig uitgevoerd. Prima uitgevoerd drukwerk geeft cachet aan Uw zaak. Wij garandeeren U onberispelijke uitvoering en billijke prijsberekening. INGEZONDEN. Die reeds jaren met voldoening een fornuis, merk »JUNO« stoken, zij allen zullen U zeggen, er bestaan geen betere. Sierlijke modellen. Schitterende décors. Prachtige afwerking. Rood-, blauw-, wit- en zwart- email. Nikkel en verchroomde uitvoering. Laag in prijs. Komt eens zien naar onze enorme voorraad Ruim 500 stuks voorhanden. Let op het merk JUNO. Hinthamerstraat 131, voorbij de St. Janskerk - Tel. 254 dig maken aan onwettig schoolver zuim, naar het Hoofd der school te brengen. De heer Meijer vraagt of deze be paling ook geldt voor de bijzondere scholen, waarop de Voorzitter toe stemmend antwoordt. Met algem. st. wordt de verorde ning hierop vastgesteld. Brief van Ged. St. houdende aan merkingen op de ter goedkeuring in gezonden gemeentebegrooting 1936, met voorstel van B. en W. De raad gaat accoord met het voorstel van B. en W. om Ged. St. te berichten, dat met schrapping van den post voor de Bewaarschool te Hedikhuizen accoord gegaan wordt, echter niet met dien als subsidie aan het musschengilde. Het kohier voor de rioolbelasting wordt vastgesteld op f 827.30. De gemeente-begrooting en die der voormalige gemeenten Oudheusden en Hedikhuizen worden gewijzigd overeenkomstig het voorstel van B. en W. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op de heffing van leges ter secretarie en van de rechten wegens verrichtingen van de ambtenaren v. d. burgerlijken stand. De Voorzitter zegt dat thans het legesgeld voor bouwvergunningen wordt berekend naar den M3 inhoud. Het is gebleken, dat dit te zwaar drukt op vergunningen voor fabrie ken, schuren en stallen. B. en W. stellen voor dit te wijzigen en de le ges hiervoor te berekenen van de stichtings- of veranderingskosten zoo als gebeurt in alle gemeenten, die zijn aangesloten bij het bouw-en wel standstoezicht, waarbij ook Heusden is aangesloten. De raad gaat hiermede accoord. Verzoek van G. J. Weck strekken de hem in erfpacht of opstal te ver- leenen een stukje gemeentegrond na bij de voorm. U.L.O. school ter grootte van 130 M2. De. Voorzitter zegt dat B. en W. van oordeel zijn, dat tegen inwilliging van het verzoek geen bezwaar bestaat en het college adviseert daarop gun stig te beschikken en het terreintje tegen een erfpachtscanon van 15 ct. per M2 wat neerkomt op een koop prijs van f 3 per M2 af te staan. De heer de Haan vraagt, welk ge deelte het betreft, waarop de Voor zitter antwoordt van het gedeelte, waar nu de fietsenbergplaats staat. De heer de Haan acht het minder gewenscht, dit gedeelte af te staan. Ook de heer Meijer verklaart zich niet met het voorstel te kunnen ver eenigen. Als de voormalige MULO- school nog eens verkocht zou worden is het ihooiste gedeelte van het ter rein weg. Spr. zou er zich veel meer mede kunnen vereenigen, als het ge bouw werd afgebroken en het ter reintje in gedeelten in erfpacht werd uitgegeven. De Voorzitter zegt dat B. en W. geen termen konden vinden om het verzoek af te wijzen. Voor spr.'s ge voel is het niet het mooiste gedeelte ien wat afbreken van het gebouw be treft, spr. zou daar niet voor zijn. De heer Vos verklaart tegen inwil liging van het verzoek geen bezwaar te hebben. De heer Meijer zegt dat er wel voor gewaakt mag worden, dat er niet gebouwd wordt als aan het Burchtplein; van een der perceelen zit het voortuintje haast midden in den weg. De Voorzitter is het met den heer Meijer eens, dat het jammer is, dat dit is gebeurd. De Voorzitter zal het voorstel van B. en W. in omvraag brengen. De heer de Haan wil, alvorens dit gebeurt, eerst nog de vraag stellen of B. en W. den aanvrager niet een ander perceeltje hebben aangewezen, b.v. aan de Demert, achter de wo ning van Fitters. De Voorzitter zegt dat B. en W. hierover nog niet met belanghebben de hebben gesproken, doch spr. ge looft, dat deze erg gesteld is op het perceeltje, waarover het gaat. De heer de Haan zegt dat ook vroeger weieens een verzoek bij B. en W. is ingekomen om daar te bou wen, doch B. en W. hebben het toen steeds afgewezen. De Voorzitter kan wel aannemen dat een zelfde verzoek vroeger werd afgewezen, doch thans achten B. en W. het geen bezwaar dit gedeelte af te staan. De heeren de Haan en Meijer ver klaren zich hier tegen, de andere heeren voor, zoodat het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Verzoek teruggaaf schoolgelden zal in besloten vergadering worden behandeld. De Voorzitter wil, alvorens de rond vraag aan de orde te stellen eerst nog even ter sprake brengen, het in de vorige vergadering genomen be sluit, om naast het aanwijzen van een parkeerplaats, autobestuurders toe stemming te verleenen om hun au to's onverlicht te laten staan binnen een afstand van 10 meter van een brandende lantaarn of andere licht bron met uitzondering van bepaalde plaatsen. B. en W. zijn nog niet tot uitvoering van dit besluit overgegaan, omdat zij eerst gaarne het gevoelen van den raad vernamen, of deze ver gunning zich alleen zal uitstrekken tot het voormalige Heusden of ook tot de gedeelten die bij Heusden zijn gevoegd. Waar de heer H. Verhoe ven voorsteller is geweest, zou hij dezen willen verzoeken hierover na dere toelichting te willen geven. De heer H. Verhoeven zou de be paling voor de geheele gemeente doen gelden. Op plaatsen waar on verlicht parkeeren gevaar oplevert, kan een bordje worden geplaatst met „verboden te parkeeren". De Voorzitter zou gaarne zien, dat de raad zich dan in een volgende ver gadering uitspreekt, welke plaatsen dit moeten zijn. De heer Meijer vraagt of er wel rekening mede gehouden wordt, dat uit het genomen raadsbesluit veel narigheid kan voortvloeien. De Voorzitter zegt. dat het een be sluit is van den raad, deze heeft daarvan de consequentie's te dragen. De heer Meijer zegt dat als het licht uitgaat, de auto onverlicht komt te staan en er gebeurt clan een on geluk, dan de gemeente aanspra kelijk is. De Voorzitter is het daarmede eens. De heer de Haan zegt dat er thans een element in wordt gebracht, waar over in de vorige vergadering niet is gesproken en dat maar niet zoo is te overzien. De heer H. Verhoeven acht het eenvoudig, gaan de straatlantaarns uit, dan moet de auto verlicht zijn. Er wordt wel gezegd, als een ver lichte auto op een geparkeerde on verlichte auto rijdt, de gemeente dan aansprakelijk zou zijn, doch als een auto tegen een onverlichte lantaarn paal rijdt, wie is dan aansprakelijk? De heer Meijer merkt op, dat deze niet midden op den weg staan, zoo' als dat met een geparkeerde auto het geval is. De heer H. Verhoeven gelooft niet dat uit het genomen raadsbesluit moeilijkheden zullen voortvloeien, een zelfde bepaling treft men bijna in alle gemeenten aan. De Voorzitter verzoekt den raad in de volgende vergadering de plaat sen te willen aangeven, waar auto's niet mogen parkeeren. Rondvraag. De heer Meijer heeft tot zijn ver wondering eenigen tijd terug in de courant een bericht gelezen over de aanbesteding van een trottoir aan het Burchtplein. Spr. is voorstander van verbetering en verfraaiing der ge meente, doch den raad was van deze aanbesteding niets bekend. De Voorzitter zegt, dat de raad hierin niet gekend behoefde te wor den, op die plaats liggen buizen en kabels, had de gemeente den weg in den ouden toestand moeten terugbren gen, zou dit telkens als er iets aan de kabels of buizen gedaan moest worden, op groote kosten komen, daarom hebben B. en W. gezocht naar een anderen weg en meenden die gevonden te hebben, door het doen aanleggen van een trottoir, De heer Meijer vraagt of de Voor zitter reeds gezien heeft dat men de trottoirband, die gemaakt is van'klin- kers, reeds steenen zijn stuk gereden, J dit had hardsteen moeten zijn. De Voorzitter zal de opzichter op dracht geven, hieraan aandacht te schenken en is het euvel met niet te groote kosten te verhelpen, dan zal dat gebeuren. De openbare vergadering wordt hierop gesloten, de raad gaat over in geheime zitting. Buiten verantwoordelijkheid der Red. Geachte Redactie! Vergun mij s.v.p. een klein plaatsje in uw veelgelezen blad, waarvoor mijn oprechten dank. Als echt muziekliefhebber, is het mijn gewoonte, om, wanneer er in de buurt een muziek- of zangconcert ten beste wordt gegeven, dit te gaan beluisteren. Zoo ook Zaterdag 23 Mei had ik mij opgemaakt om het ge combineerd concert van zang en mu ziek te gaan bijwonen. En met recht kan ik hier getuigen dat het wel de moeite waard was om dit eens te hooren. Zelden heb ik dan zoo een groote massa volk op een concert vertegenwoordigd gezien. En als het hun gegaan is zooals mij, dan hebben zeA hiervan op zeldzame wijze geprofiteerd. Doch toen ik daar zoo zat te ge nieten van de heerlijke toonen van muziek en zang, dacht schrijver dezes zoo bij zich zelf, dat kan de kas van beide concerteerende vereenigingen vanavond goed doen, met zoo een groote massa muziekliefhebbers? Maar, o wee, nu neem ik Woens dagavond na afloop van mijn dage- lijkschen arbeid de courant op en lees daarin dat de netto-opbrengst van dit concert is geweest f16,75. Toen dacht ik hij mezelf, als dat reuzebedrag nu eerlijk verdeeld moet worden, dan krijgt de kas van iedere vereeniging een versterking van zeg ge f 8,3772. Is het niet beschamend voor het muzikaal Almkerk en Omstreken om beide vereenigingen hiervoor zoo te laten zwoegen, om zelf niet eens een bloempje van 10 ct. te koopen. Nee, erger nog, naar ik hoor, zelfs een bloempje door de dames op den jas laten spelden en dan.hard wegloopen, dat vindt men zeker be schaafd? Ergerlijk is het dat hier slechts de helft van hét opgekomen publiek een bloempje heeft gekocht. Maar nu hoor ik al lezers zeg gen: ja, maar schrijver vergeet dat het crisis is, en dat ieder dubbeltje een keer omgedraaid moet worden, eer het uitgegeven wordt. Zeer zeker stem ik dit toe, maar diezelfde personen, die weigerden een bloempje te nemen, zag ik later op den avond ondanks de crisis groote potten bier drinken, waar dan ook niet op ,een dubbeltje werd gezien. En naar ik hoor is dat niet alleen hier ter plaatse het geval, maar over al waar concert gegeven wordt, wil men graag muziek of zang hooren, doch wanneer men een kleinigheid hiervoor vraagt, dan keert men hem of haar den rug toe. Nu hoor ik vertellen dat beide ver eenigingen het binnen enkele weken nog eens aan den Ippelschendijk wil len probeeren, om aldaar een con cert te geven. Ik voor mij hoop, dat het publiek, waarin het nu te kort is geschoten, alsdan zal goed maken, wat het op 23 Mei bedorven heeft. U mijnheer de Redacteur nogmaals dankend. Een muziekliefhebber. Almkerk 28 Mei 1936. STAKING IN AUTO-FABRIEKEN. In verscheiden fabrieken in de Pa- rijsche voorsteden, met name in de vliegtuig- en automobielfabrieken Lava- lette, Newport en Hotchkiss, is een staking uitgebroken. De arbeiders waren 's morgens als gewoonlijk op hun post verschenen en niets deed aanvankelijk vermoeden, dat het tot een staking zou komen. Om negen uur Tegden echter alle arbeiders het werk neer en bleven bij de machines. o BRAND IN EEN VOLKSWIJK. De volkswijk van de stad Visgorod is door een reusachtigen brand geheel vernield. Verschillende bewoners 'zijn in de vlammen omgekomen, andere hebben verwondingen opgeloopen. Het vuur dreigt naar andere wijken over te slaan, o BANDIETEN PLEGEN EEN REEKS AANSLAGEN. Bandieten hebben Maandagavond bij iSantacho, ongeveer 500 kilometer ten Oosten van Charbin een aanslag gepleegd op een trein, die tot ont sporing werd gebracht doordat de rails waren opgebroken. De bandie ten beschoten den trein, waardoor tien passagiers gedood werden en elf gewond. Een Japansche afdeeling viel de roovers aan, die zware verliezen leden. Aan Japansche zijde werden twee kapiteins gedood en een. soldaat. Kor ten tijd later werd een aanval ge daan op het station Lao-Soeng Ling, ten Oosten van Kirin. Het gebouw werd door bommen vernield. Een derde aanslag werd bij! Moe- lan 150 kilometer tem Oosten van Charbin gepleegd op een politie-au- to, waarin zich vier .Japansche of ficieren en 11 beambten bevonden. Auto en inzittenden wotrden vermist. Uit Hsin'king is een sfterke strafex peditie vertrokken. o DE STAKINGE4N IN JOEGO-SLAV IE, De arbeiders van de textielfabriek van Kropina enOroslan.ie Zijn thans ook1 in staking gegaan» o BOTSING TUSSCHEN TWEE GOEDERENTREINEN. Op het station Janava, veertig ki lometer van Kowno, zijn twee goe derentreinen in botsing gekomen. Ze ventien wagons, die voor een deel met vee geladen waren, worden ge heel vernield. Het vee is gedood. o> DE KRONING VAN DEN KONING VAN ENGELAND. Men verwacht, dat binnenkort de datum van de kroning van Koning Edward VIII bekend zal worden ge maakt. De Privy Council komt bijeen om dezen datum vast te stellen. Men verwacht algemeen, dat het een weekdag zal zijn in de maand Mei van het volgend jaar. o NOODWEER IN BOHEMEN. In het Noorden en Noordoosten van Bohemen beeft een hevig nood weer gewoed. In de streek van Nieuw- Paka zijn de beken tengevolge van ontzettende regen- en hagelbuien ge zwollen tot bruisende stroomen, die een enorme schade hebben aange richt. Een 70-jarige vrouw en drie kinderen zijn om het leven gekomen. Ook in het district Poechod aan de Waag in Slowakije is groote scha de aangericht. Hier is een boer ver dronken. o OVERVAL. 13 DOODEN. In den Mexicaanschen staat Jalis co hebben opstandelingen ges.choten op een autobus, waardoor 13 perso nen werden gedood en 7 gewond. Men vermoedt, dat dit 'een wraak neming is. De moordenaars worden door federale troepen achtervolgd. Terzelfder tijd zijn 20 opstande lingen gedood. Zij werden door re- geeringstroepen omsingeld in een bergpas en werden door mitrailleur- vuur gedood. ERNSTIGE OVERSTROOMINGEN. In de streek van Stalinabad zijn de rivieren buiten haar overs getreden, waardoor talrijke dorpjes geteisterd zijn. Spoorwegbruggen zijn vernield, de ver bindingen verbroken. Duizenden gezin nen zijn dakloos. De overstroomingen breiden zich uit in de richting van Leninabad'. o GË van IHilergh li. V.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 10