VOOR DE FEESTDAGEN ATHMER-MARTENS Een modieus Pinkster-Toiletje Een moderne of sportieve Mantel Een chique Blouse KOMT U ZELF EENS KIJKEN. wij brengen betere kleeding voor minder geld. GORINCHEM. Plaatselijk Nieuws waarschuwd, heeft daarna nog in alle Hchtingen gespeurd, doch tot dusver heeft men geen spoor van de daders hunnen vinden. De chauffeur bleek er zeer ernstig aan toe te zijn. Nadat een medicus hem de eerste hulp had verleend, is h'j in zorgwekkenden toestand naar het academisch ziekenhuis te Leiden over gebracht. o KON ZIJN ARM NIET OPBEUREN. Nu vrij van alle pijn. „Ik kan niet dankbaar genoeg zijn voor hetgeen Kruschen Salts voor mij gedaan heeft. Ik' neem iederen morgen op mijn nuchtere maag de dagelijksche dosis tegen rheumatiek. ÜL? mijn werkkring ben ik blootge steld aan weer en wind, terwijl ik bo vendien bijna 20 K.M. per dag moet fietsen. Het was zoo erg, dat ik mijn arm niet meer kon opbeuren; mijn beenen deden mij ontzettend pijn als ak een kleine afstand gereden had. (Nadat ik vrijwel alles geprobeerd had, en zelfs alle tanden had laten trekken, raadde een vriend mij eens een proef met Kruschen Salts te ne men. In korten tijd verminderden toen de pijnen en heden ten dage blijf ik volkomen gezond door mijn dage- ïijksche dosis .Kruschen Salts." D. G. T. te B. Rheumatische pijnen hangen sa men met een overmaat van urinezuur in het bloed. Dit gevaarlijke zuur ont staat als gistingsproduct van afval stoffen, die zich in het lichaam heb ben opgehoopt. Kruschen Salts nu spoort de afvoerorganeningewan den, nieren en lever aan tot krachti ger werking, waardoor de afvalstof fen langs de natuurlijke kanalen zacht en volkomen uit het lichaam zullen worden verwijderd. Het bloed wordt gezuiverd, waardoor de pijnen afne men om tenslotte geheel te verdwij nen. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en er kende drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let ©p, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de saam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. Adv. o UITKEERING AAN DE VEEWEI- DERS EN -MESTERS. Gelijk reeds werd bekend gemaakt, zal worden overgegaan tot een uitkee- ring aan de veeweiders en -mesters, die door de abnormale tijdsomstandig heden in ernstige financieele moeilijk heden zijn geraakt. Deze ultkeering wordt vastgesteld op f 20.— per rund, dat is begrepen onder het aantal 'bij de inventarisatie van de maand Mei 1935 opgegeven in de rubriek „Mestvee en vee, bestemd om vet te maken". Voor deze uitkeering komen alleen En aanmerking die veeweiders en -mes ters, die aan beide hierna te noemen voorwaarden' voldoen: a. dat zij niet zijn of worden aan geslagen in de Rijksinkomstenbelasting voor het belastingjaar 1935—1936; b. dat van het aantal te hunnen name bij de inventarisatie van Mei 1935 getelde stuks rundvee met uitzon dering van het bij die inventarisatie getelde aantal mannelijk en vrouwe lijk jongvee, jonger dan een jaar en mestkalveren, tenminste drievierde be stond uilt vee, opgegeven in de rubriek j,mestvee en vee, bestemd om vet te maken". Degenen, die aan beide onder a en b genoemde voorwaarden voldoen, 'kun nen zich wenden tot het Regeerings- bureau voor de uitvoering van de Land- bouw-Crisiswet 1933, Lange Voorhout 13 em 3, te 's: Gravenhage, ter bekoming van een aanvraagformulier. Zij dienen daatbij duidelijk hun voorletters, naam en volledig adres op te geven. Deze formulieren zijn slechts ver krijgbaar tot 23 Juni 1936. Na dat tijdstip zullen geen aanvragen meer in behandeling worden genomen. Nog wordt er de aandacht op ge vestigd, dat van de hierboven onder a en b genoemde voorwaarden niet kan worden afgeweken. o STEUN AAN DE DRIJFWANT- V1SSCHERIJ. 'Bij beschikking van den Minister van Landbouw en Visscherij is bepaald, dat steun zal worden verleend aan de drijfwantvisscherij. A$n de eigenaars van bedrijfsmateriaal voor de drijfwant visscherij kan op hun desbetreffende aanvraag door de Nederland'sche Vis- scherijcentrale een crediet worden ver strekt van' ten hoogste f 100. De aldus verkregen gelden mogen door den betrokken visscher uitslui tend "worden aangewend voor de be taling van door hem voor zijn be drijf gekochte visscherij-benoodigdhe- den en materialen. Degenen, die voor een crediet in aanmerking wenschen te komen, moeten een verzoek indienen ©m als georganiseerde te worden toe gelaten tot de Visscherijcentrale. ONEERLIJKE KASSIER. f 20.000 verduisterd. Men meldt uit Tilburg: Door de directie van het bijkantoor Tilburg van de Incassobank is aan gifte gedaan van verduistering van gelden tot een bedrag van ruim t'20.000, gepleegd door valsche boe kingen door den 30 jarigen kassier J. M. J. V. uit de Daandelstraat. Hij zal naar Breda worden overgebracht. De verduistering werd reeds ontdekt op 9 Maart j.l. Op dien dag was V. naar Antwerpen. Den volgenden dag bij zijn terugkeer werd hij ontslagen, nadat hem een verhoor was afgenomen, waarbij hij bekend heeft. Van het ver duisterde bedrag wist hij toen nog niets met zekerheid te zeggen. Een accountants-onderzoek werd ingesteld, waai bij bleek, dat bovengenoemde som verduisterd is. De verduistering is be gonnen in 1932 of begin 1933. De aangehoudene gebruikte zijn functie van penningmeester van den Tiiburgschen bond van postduivenhouders om val sche boekingen te doen over gefin geerd^ transacties tusschen den Bond en de Bank. De Bond lijdt evenwel geen schade wijl de manipulaties van administratieveh aard waren. Van het geld leiidde V. een royaal leventje. Hij reed veel' taxi', stelde prij zen beschikbaar voor wedstrijden van vereenigingen en dergelijke, ging veel naar Antwerpen, tracteerde vrienden en kennissen en interesseerde zich o.a. ook financieel in een taxibedrijf hier ter stede. De aangehoudene heeft een bedrag van f300 a f409 gerestitueerd. Ten slotte is gebleken, dat niemand anders bij deze zaak betrokken is. o ALWEER BRAND TE EINDHOVEN. Thans wellicht geen misdaad. Men 'seint uit Eindhoven, d.d. 27 Mei: Late 'wandelaars die zich in den af- geloopen. nacht nog omstreeks half twee fop den Kanaaldijk bevonden, be merkten, dat er aan de Noordz. brand! was uitgebroken op een open plaats van den houthandel „Het Hert" van den heer v. d. Hurk. Aan dezen hout handel grensde de opslagterreinen der P'icus itriplex-fabrieken, alsmede de houtwerf van Van Hardenbroek en Van Langenhuijsen. Aanstonds waarschuw den zij dan ook de brandweer, die di rect ter plaatse was en het vuur wist te dooven voor het den gevreesden omvang had kunnen aannemen. Omtrent de oorzaak vernemen wij, dat 's morgens op de plaats houtkrullen waren verbrand. In den namiddag had1 men er wederom een karrevracht krul len op geworpen en het vermoe den bestaat nu, dat het vuurtje van 's morgens toen nog gesmeuld heeft. Dit laatste is thans een onderwerp van onderzoek der politie. o GEHAKT IN BLIK. De voorraad uitgeput. De minister van binnenlandsche za ken. heeft in een circulaire aan de ge meentebesturen medegedeeld, dat hij van den minister van landbouw ien visscherij bericht heeft ontvangen, dat thans ook de voorraad gehakt in blik is uitgeput. Deze week zullen de laatste blikken verzonden worden. Nieuwe bestellingen kunnen dus niet meer worden aange nomen, terwijl er niet meer op gere kend kan worden, dat de reeds bestelde hoeveelheden ontvangen zullen worden. o VECHTPARTIJ. Tijdens een nachtelijke vechtpartij te Hoensbroek liep de 23-jarige B. ver schillende messteken op. Medische hulp werd verleend. De beide daders werden gearresteerd. o BRAND. Te Alkmaar heeft in de binnenstad een hevigen brand gewoed in de or- gelfabriek en muziekhandel! van die Gebr. Spanjaard in de Langestraat. Het ongeveer dertiig meter diepe pand, dat uit twee verdiepingen bestond, is vrij wel geheel! door het vuur verwoest. scherper toegepast worden. Het is bo venstaande personen verboden tijdens het steuntrekken ingevolge de steun regeling te doen of te gaan werken en waarvoor geen gezinsinkomsten wordt opgegeven. Ook de inwonende gezins leden mogen niet gaan werken, zon der dat kennis is gegeven aan den ambtenaar, belast met de uitvoering der steunverleening, zullen zonder twij fel uit de steunverleening moeten ver dwijnen. Dinsdag werden in deze gemeen te door verschillende personen niet min der dan 6 bijenzwermen geschept. J.l. Zaterdagmiddag te pllm. 12.30 uur vervoegden zich bij den alleenwo- nenden v. d. L. aan den Waarddijk een drietal onbekende personen, zich uitge vende voor sigarenverkoopers. Een van hen bleef in slapende "houding in de auto zitten, de anderen stapten op een eenigiszins brutale wijze de woning binnen en trachtten v. d. L. al babbe lende over den Bijbel en het commu nisme in Rusland, te bewegen een aantal kistjes sigaren te koopen, echter zonder een monster te toonen. Het lang stilstaan der auto bij zijn vader trok de aandacht van den niet veraf wonenden zoon, die op onder zoek uittrok. Spoedig bemerkte hij met personen van verdacht allooi te doen te hebben en bande 'hij de indringers liet huis uit. Van het auto-nummer iis nota genomen. Naar de zoon ons mededeelde, hadden de z.g. ^garenhan delaars in het geheel geen sigaren bij zich. RIJSWIJK. Dinsdag 21 Mei (Hemelvaarts dag) Werd alhier vanwege de „Ring Altena" van Herv. Jongelingsvereen., de 11e landdag gehouden. Wegens het zeer ongunstige weer, Werd het eer ste 'gedeelte gehouden in de Ned. Herv. Kerk alhier, welk (gebouw dan ook bij 'de opening door den Ringvoorz., den beer Bronkhorst ,uit Andel, ge heel gevuld was. Vervolgens traden hier als sprekers op, ds. A. C. G. den Hertog van Rotterdam, met het on derwerp: „Teekenen van boven" en ds. F. R. A. Henkels van Uitwijk met het onderwerp „De nood des tijds". Beide sprekers zetten hier hun onder werp voor een aandachtig gehoor, op een boeiende wijze uiteen. Na de pauze was het weer zoodanig verbeterd, dat het verdere gedeelte op het landdagterrein aan de Veldsteeg alhier kon worden gehouden. Als spfeker voerde hier het woord, ds. J. Raams van Kloetinge, die als onderwerp behandelde: Tweeërlei Zien". Ook de rede van dezen begaaf- den spreker werd met aandacht ge- 1 volgd. De muziekvereen. „Kunst en Vriend schap" alhier, zorgde voor begeleiding der zang. Te ongeveer 7 uur werd deze landdag door den voorzitter gesloten, die in zijn sluitingswoord nog naar voren bracht, dat deze landdag, niet tegenstaande de minder gunstige weers omstandigheden, toch in geestelijk op zicht welgeslaagd mag heeten, en bracht vervolgens dank aan allen, die hun me dewerking hadden verleend. „Onze collectie, thans aangevuld met de aller-nieuwste snufjes op mode-gebied, is een evenement voor iedere dame, die er prijs op stelt, uit een ongekende verscheidenheid van exclusieve modellen haar keuze te doen. U zult verwonderd staan over zooveel moois en wat den prijs betrefthierover zult U meer dan tevreden zijnwant 2de PINKSTERDAG TOT 1 UUR GEOPEND. AALST. Alhier worden pogingen gedaan, om den z.g. Maasdijk stofvrij te ma ken. Door verschillende personen is reeds een lijst onderteekend, welke ge zonden is aan den Dijkgraaf van het Polderdistrict Bommelerwaard beneden den Meidijk, met bet verzoek, om voor noemden dijk stofvrij te maken. BRAKEL. Een dezer dagen was bij den heer V. D. alhier begin van brand. Spoedig werd' dit echter ontdekt en door het zeer snelle ingrijpen wist men erger te voorkomen. De controle op de werklooze arbeiders moiet thans alhier weer wat L I o LANI) VAN ALTENA. Tengevolge der droogte staan de aardbeien dit jaar over het geheel slechts middelmatig. Daarbij komt, dat de pluk veel vroeger zal aanvangen dan anders, op '24 Mei 1.1. b.v. plukte men reeds van den kouden grond, wat ongeveer twee weken vroeger is dan normaal, 't Gevolg zal zijn, dat de af komst beduidend minder zal zijn, zoo dat alleen de hoogeren prijs deze teelt loonend kan maken. NEDERHEMERT. Door de politie alhier, werd een dezer dagen wederom verschil lende processenverbalen opgemaakt, wegens het rijden in den z.g. „Dool hof," met een rijwiel. Ook' het rij wiel aan de hand hebben is hier ver boden. OUDENDIJK. Behoudens de vereischte vergun ning voor het leslokaal, werd beslo ten, dat de kookcursus, waarvoor zoo veel belangstelling bestaat, nog met zes lessen zal worden veifengd, waar- dan in hoofdzaak de zomerspijzen zul len worden bereid. Op bet concours te Kaatsheuvel behaalde (de fanfare „Kunst na Strijd", directeur ide heer P. C. v. d. Wiel, in de afd. 'Superieur B met 284 punten een 2den prijs. RAAMSDONK. De heer W. Modderaar,. Hoofd der Veersche Chr. School, werd aan gezocht als Examinatior bij de Mulo- examens te Breda te houden. De heer F. Strang ging Woens dag 27 dezer, als Hopfd ëener school naar Oost-Indië. Ds. Henkels ging vervolgens voor in dankgebed. RAAMSDONK. Bij besluit van den Commissaris der Koningin dezer provincie d.d. 23 Mei 1936, is benoemd tot veldwach ter-nachtwaker alhier Th. van Dalen. SLEEUWIJK. Tot Voorzitter der vereeniging voor ziekenhuisverpleging „In -liefde Bloeiende" in deze gemeente, Werd gekozen de EdelAchtb. Heer W. Beukenkamp, Burgemeester, terwijl tot incasseerder voor deze vereeni ging werd benoemd de heer J. Ro- za alhier. Verder had onder de ge kozen bestuursleden nog onderlinge functieverdeeling' plaats. Tot Secre taris werd benoemd de heer C. B. van der ,Straaten en tot Penning meester de heer W. N. Koppers. B'ij' de gehouden keuring van ingeschrevenen voor den dienstplicht lichting 1937, werden van de 15 per sonen die ter keuring verschenen, 8 personen goedgekeurd, terwijl de ove rigen voorgoed ongeschikt werden verklaard. De collecte gehouden ten ba te van den Reclasseeringsdienst, heeft in deze gemeente f 25.37 opgebracht. WASPIK. De muziekvereeniging „Kunst en Vriendschap" alhier, is voornemens op 2 Juni a.s. deel te nemen aan bet groot nationaal concours te Vianen. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente, op heden Vrijdag, des rfamidd'ags zeven uur. Aan de orde is: I. Mededeelingen. II. Bespreking vereeniging der ge meente Waspik met Raamsdonk-dorp. III. Benoeming commissie van on derzoek voor de gemeente-rekening 1935 en de rekening 1935 en begroo ting 1937 van het Burgerlijk Ambest. IV. Extra steunverleening aan werk- loozen. V. Wijziging begrooting 1935. De bejaarde mejuffrouw Wed. B. had het ongeluk in het R.K. Gasthuis van den trap te vallen, met gevolg, dat zij van de laatste H. Sacramenten moest worden voorzien. WOUDRICHEM. De ten Gemeentehuize alhier, gehouden verpachting van het gras gewas langs de gemeentewegen al hier, heeft f 16.50 opgebracht. De heer W. Kilwinger heeft zijn benoeming tot diaken in de Ned. Hervormde Kerk alhier aange nomen. De heer W. de Groot heeft voor de benoeming tot diaken be dankt. Naar wij vernemen zal de Al- gem. Vergadering der Noord Brab. Mij. van Landbouw, ditmaal te Wer kendam gehouden worden en wel op 14 Juli a.s. Aan de leden der Land- en Tuinbouwver. „Land van Altena" zal binnenkort de zesde tuinbouwsteun- uitkeering 1935 worden uitbetaald, en wel yoor .andijvie geveild tusschen 17 Juni en 22 Sept., 25 ct. per 100 stuks, Enk. princ. boonen 15 Juni en 15 Juli, 25 ct. per 100 K.G.. Idem Dubb. princ. boonen 25 ct. per 100 K.G., Idem Snijboonen 80 ct. per 100 K.G., Bieten 3 Juni en 1 Sept., 25 ct. per 100 bos, Bospeen 29 April en 1 Sept., 50 ct. per 100 KG.. Sla 15 Juli en 29 Sept., 20 ct. per 100 stuks. De Muziekvereeniging „Kunst en Vriendschap" alhier, houdt op 2e Pinksterdag op een terrein aan de Zandsteeg een nationaal concours voor muziek- en zangvereenigingen. Op Zaterdag 30 Mei a.s., heeft een lopeningseoncert plaats, te geven door de muziekvereeniging „Kunst en Vriendschap" te Rijswijk, de muziek vereeniging „Kunst na Strijd" te Ou dendijk, mondaccordeonvereen. „Bra vo" te Almkerk', de muziekvereen. „Kunst en Vriendschap" alhier, en de muziekvereeniging „Juliana" te Uitwijk, alle vereenigingen onder lei ding van den heer P. C. van der Wiel alhier. Het openingsconcert heeft plaats om 8 uur. Aan het concours op Pinkster maandag nemen de volgende veree nigingen deel 4e Afdeeling Chr. Kinderkoor „Jong Excelsior" te Sprang-Capelle; Mpndaccordeon- vereeniging „Bravo" te Almkerk; K. H.V. te Resteren. 3e Afdeeling: Fanfare „Kunst naar Kracht" te Acqoy; Fanfare „Wilhelmina" te Iierwijnen; Trio kw. Mannenk. „Vriendenzang" te Tilburg; Chr. Ge mengde zangvereeniging „De Lpf- stem" te Vreeswijk. 2e Afdeeling Fanfare „Door Eensgezindheid" te Zuilichem; Gemengd koor „Zang- lust" te Alphen aan den Rijn. Ie Afdeeling: iMondaccordeon-vereen. „Juliana" te Herwijnen; Mannenkoor „Nieuiw Leven" te Gorinchem; Gemengd koor „Excelsior" te Sprang-Capelle. Afdeeling Uitmuntendheid Fanfare „Onderling Genoegen" te Wijk. Éere-Afdeeling Muziekvereeniging „Crescendo" te Nieuwendijk. Superieure Afdeeling Fanfare „Kunst na Arbeid" te Ca- pelle (N.B.). Superieure Afdeeling B Muziekvereen. „Kunst na Strijd" te Oudendijk. Het sluitingsconcert wordt gege ven door de muziekvereeniging „St. Cecilia" te Ammerzoden, onder lei ding van den heer J. P. G. Baselaar aldaar. In het eere-comité voor dit con cours, dat is uitgeschreven door de fanfare „Kunst en Vriendschap," dir. P. C. v. d. Wiel, beschermheer G. Struik' Thzn., hebben zitting de hee- ren Jac. v. d. Lely Eere-Voorz., W. J. van Beern, M. J. Bene'ker, M. A'. Egberts, W. G- v. d. Heetcamp. A. de ijoode, J. Kuijpers, Chr. v. Rijs wijk, Th. Struik1, H. van Straten, IJ. van Straten, J. Spiering, H. P. Vos. W. Viveen, A. Vos, L. Verz'ijl en G. van Willigen. Zaterdagmiddag zal reeds een voet balwedstrijd worden gehouden Wou- drichemTilburgsche Comb. De vorige week werd door de visschers druk op zalm gevischt met de galgvisscherij van de Firma Wijn- belt alhier. Een groot aantal vis schers vischte tevens op de Berg- sche (Maas op finten. Aan de visch- markt alhier, werden een 30-tal zal men aangevoerd, waarvoor fo.8; tot f 11 5 per pond werd besteed en on geveer 11000 finten ad 3 tot 1 o cent per stuk. WAALWIJK. De examens voor het practijk- diiiploma voor boekhouden, en vreemde talen, uitgaande van Leeraren in de Handelswetenschappen, zullen alhier ge houden worden op 29 en 30 Juni en 1 Juli. De examens zullen des avonds worden afgenomen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 6