6D Plaatselijk Nieuws te Wijk en Aalburg. Dit concours werd Zaterdagavond voortgezet met een concert, dat werd gegeven door 's Hertogenbosch Man nenkoor, met medewerking van Andei's Fanfarecorps. Het sterke Bossche Mannenkoor voer de o.l.v. den heer P. Kailenbach, ver schillende nummers uit, die ge tuigden, dat dit koor op een hoogen trap staat, ieder nummer werd met luid applaus beloond. Ook Andei's fan fare voerde heet verdienstelijk zijn ver schillende nummers uit. Jammer, dat ook thans weer het slechte weer spel breker was, zoodat de opkomst niet bijzonder groot was te noemen. Ook den 2en Pinksterdag was 't op nieuw geen concoursweer, regen en nog eens regen, zoodat zelfs niet op tijd kon worden begonnen. De uitslag van dezen dag luidt: Afd. Con Aniimato: Kinderkoor „De Lofstem", Mont- foort, 300' p., Ie prijs. Derde Afd. Gem. Koren: „Tilburg's Gemengd Koor", Tilburg, 302 p., Ie pr.; Eere-wedstrijd 147 p. Tweede Afd'. Mannenkoren: „Zanglust", Nieuwenhagen, 362 p., Ie pr. met lof; Eerewedstrijd 190 p. Tweede Afdeeling Fanfare: „Excelsior", Aarlanderveen, 284 p., 2e prijs. Eerste Afd. dubb. gem. kwartet: „Crescendo", IJmuiden, 366 p., Ie pr. met lof; Eerewedstrijd 190 p. Afd. Uitmuntendheid gem. Koren: „Onder Gods Zegen", Ransdorp, 280 p., 2e prijs. Afdeeling Uitmuntendheid Fanfare: „Woudrichem's Fanfare", Woudri- chem, 287 p., 2e prijs. Eere-Afd. Solo Mannenkwartetten: „Gon Amore", Eindhoven, 315 p., Ie prijs; Eerewedstrijd 170 p. Eere-Afdeeling Fanfare: /J;Soli: Deo Gloria", Bodegraven, 330 p., Ie pr.; Eerewedstrijd 172 p. De eerste eereprijs werd toegekend aan „Orpheus" te Breda, de tweede aan de fanfare „Onderling Genoegen" te Wijk, de derde bij loting tusschen IJmuiden en Nieuwenhagen aan „Zang- lust", Nieuwenhagen. De directeursprijs voor muziek werd met 2 tegen 1 stem' toegekend aan den heer P. J. G. Baselaar van de fanfare „Onderling Genoegen" te Wijk en Aalburg, voor de afdeeling zang aan den heer J. Beider te IJmuiden, eveneens met twee tegen 1 stem. Aan het festival namen deel de ge mengde zangvereeni'ging „Volharding" te B.-Broek en de fanfare „Sirene" te Vrijhoeve Capelle. Tot sluiting van het concours gaf de fanfare Oefening en Uitspanning een schitterend concert. In de avonduren, toen het weer ee- nigszins was opgeklaard, viel het be zoek niet tegen en was er vrij veel publiek op het terrein. Het is jammer voor Con Amore en de organisatoren van het concours, dat het weer telkens wanneer er een fees telijkheid zou aanvangen, zoo bijzon der slecht was voor den tijd van het jaar, waardoor de ontvangsten van zelf niet zijn geweest, wat ze hadden kunnen zijn. Vergadering van den raad der ge meente DUSSEN op Vrijdag 29 Mei des nam. 7 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer J. J. H. Snijders. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring, leest vervolgens de notulen, die onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken: Schrijven van de Waterleiding Mij. West-Brabant van 12 Maart, naar aan leiding van een adres door een zes tal bewoners van den Rijksweg aan den raad gericht, om aangesloten te worden aan het waterleidingnet. In dit schrijven wordt meegedeeld dat de kosten van aanleg van deze perceelen f 8400 zullen bedragen en de opbrengst aan waterverbruik be groot wordt op f 320. De exploitatie kosten worden op 10 pCt. van de aanlegkosten gesteld, dus op f 840, die door de gemeente dienen te wor den gegarandeerd. B. en W. stellen voor, hierop niet in te gaan, het is in de tegenwoordige tijdsomstandig heden niet mogelijk voor 5 of 6 per ceelen zooveel bij te passen. De raad is het daarmede eens. Schrijven van Ged. St., waarbij goedkeuring wordt gehecht aan de wijziging der bouwverordening; idem, aan de door den raad vast gestelde ketenverordening; idem, waarbij het gemeentebestuur wordt gemachtigd tot het doen van uitgaven op de begrooting '36, waar van de goedkeuring is verdaagd. Schrijven van de firma Begeer te ■Zeist met aanbieding om bij de ope ning van het kasteel als raadhuis gedenkpenningen uit te reiken. Dit schrijven wordt aangehouden. Verzoek van de Kamer van Koop handel te Waalwijk om adhaesie te willen betuigen aan haar request ge richt tot de regeering, om in Waal wijk weer een deurwaarder te krij gen. B. en W. stellen voor hierop niet in te gaan en het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Aldus wordt besloten. Schrijven van Ged. St. over een nieuwe instructie voor het personeel van den Warenkeuringsdienst te Den Bosch. B. en W. verklaren hiertegen geen bezwaar te hebben, zoodat be sloten wordt Ged. St. te berichten, dat met deze nieuwe instructie ac- coord wordt gegaan. Een paar verzoeken om ontheffing van hondenbelasting en schoolgeld worden aangehouden voor onderzoek. Verzoek van J. C. v. Dijk om te gemoetkoming in de kosten die hij moet maken voor het bezoeken van de Christelijke U. L. O. te Gorin- chem, door zijn kinderen zal worden verleend a 1 ct. per K.M., zooals laatst door den raad is vast gesteld. Eenzelfde verzoek van A. v. Dru- nen voor het bezoeken door zijn kin deren van de Bijz. school te Nieuwen- dijk, zal volgens de oude regeling wor den afgewerkt. Bericht van Ged. St. dat de school geldheffing is goedgekeurd. Schrijven van A. B. J. Heessels en A. H. v. d. Pluijm, dat zij zich niet kunnen vereenigen met hun aan slag i93Ó-'37 voor het vergunnings recht. De heer Heessels schrijft dat de wijziging der drankwet van 14 Maart '35 geen twijfel toelaat en de berekening van het vergunningsrecht kan geschieden naar den omzet van sterken drank. Adressanten verzoeken hun aanslagen gelijk te stellen met de andere café's in de gemeente. De Voorzitter zegt dat de aanslag van Heessels f75 bedraagt, die van Leemans f62.50, terwijl de andere aanslagen f 40 bedragen. De heer v. Rijswijk vraagt of recla manten al door B. en W. zijn ge hoord, om te vernemen, wat hun om zet is. De Voorzitter zegt dat dit nog niet gebeurd is. De heer Berm merkt op dat het cafébezoek zeer gering is. De Voorzitter zegt dat B. en W. van oordeel zijn dat het niet billijk is, dat een klein café evenveel ver gunningsrecht betaalt als een groot, de gemeente moet er ook uithalen wat er uit te. halen is, want de regeering verplicht de gemeente daartoe. B. en W. zullen reclamenten eens bij zich laten komen en de zaak met hen bespreken. Plet kohier voor de hondenbelas ting vermeldt 59 honden voor de ie en 191 honden voor de 2e klasse. Het kohier wordt vastgesteld op een bedrag van f927. Vaststelling begrotingswijziging 1935. B. en W. worden gemachtigd deze af te handelen, eveneens de wij ziging der begrooting 1936. De heer v. Rijswijk vraagt inlich tingen, waarom de post verstrekking rundvleesch in de uitgaaf f88.53 hoo- ger is dan in de ontvangsten. Er is toch altijd beweerd dat de ontvang sten de uitgaven dekten. De Voorzitter kan dit op 'toogen- blik niet zeggen, zal de kwestie on derzoeken en daarna inlichtingen ver strekken. Aankoop land Rommegatschendijk. De "Voorzitter schorst voor dit punt de openbare vergadering. Na herope ning zegt de Voorzitter, dat B. en W. onderhandelingen voeren met den polder en belanghebbenden over aan koop van den dijkberm. Nu is van Mevr. de Wed. D. Vermeulen-Qui- rijns en familie te Capelle bericht in gekomen, dat zij haar eigendom van den dijkberm groot 29 are 70 ca., wil verknopen tegen penning 20. De laatste 10 jaren was de pacht- opbr engst in totaal f350 of f35 per jaar, wat dus neerkomt op een koop som van f 700. Tegen dit bedrag wil de eigenaresse den dijkberm af staan, onder voorwaarde, dat een goede uitweg voor de achtergelegen eigendommen wordt verleend, de sloot die de grensschei ding vormt in goeden staat blijft en de heining in orde wordt gemaakt. B. en W. stellen voor op deze voor waarden in te gaan, met deze bepa ling, dat de heining netjes zal wor den opgeleverd, doch het verdere onderhoud voor rekening van ver koopster blijft. De raad gaat hierme de accoord. Tegemoetkoming art. 13 der L.O.- Wet 1920. De Voorzitter zegt dat een schrij ven van Ds. v. d. Berg is ingekomen om vergoeding in de kosten van ver voer zijner kinderen, die in een nabu rige gemeente een Bijz. school be zocht. Spr. zegt dat volgens de oude verordening de aanvrager nota der gemaakte kosten moet overleggen, doch deze maakte daartegen bezwaar. Nu zou ook 1 cent per K.M. volgens de nieuwe verordening betaald kun nen worden. B. en W. staan echter op het standpunt dat het billijk is, dat personen die kapitaalkrachtig zijn minder vergoeding krijgen dan min-, der kapitaalkrachtigen. De heer v. Rijswijk zou een vergoe ding verleenen naar de oude veror dening. Adressant laat toch reeds een jaar vallen. Dhr. v. d. Zouwen zegt dat dit niet juist is, er is voor dat jaar niet om vergoeding gevraagd. De heer v. Rijswijk antwoordt dat Ds. v. d. Berg direct heeft kennis gegeven, dat zijn kinderen daar ter school gingen, doch om een eind aan de kwestie te maken zou spr. willen voorstellen een vergoeding van f 20 toe te kennen, de maximum vergoe ding die gegeven kan worden be draagt f 30. De raad gaat met dit voorstel accoord. Vaststelling voorschot ingevolge art. 101 der L. O. Wet 1920. De Vergoeding wordt vastgesteld op f 5.95 per leerling, wat het openbaar onderwijs heeft gekost. Voor de Bijz. 'school in Wijk A met 63 leerlingen wordt de vergoeding derhalve ge steld op f374.85 waarvan 80 pCt. f 299.88. Voor de R. K. Jongensschool in Wijk C met 143V4 wordt het voor schot van 80 pCt. vastgesteld op f 684.25. Voor de R. K. meisjesschool in Wijk C met 134 leerlingen op f637.84. Voor de R.K. Jongensschool in Wijk B met 761/2 leerling op f364.14. Voor de R.K. Meisjesschool in Wijk B met 81 leerlingen op f385.56. Rondvraag. De heer Berm vraagt of de raad geen misstap begaat met het verzoek van de bewoners van den rijksstraatweg om aansluiting aan de waterleiding, maar in de papiermand te deponeeren, het zijn toch ingezete nen van Dussen. De Voorzitter merkt op, dat de heer Berm dit daar straks had moe ten zeggen, toen het verzoek aan de orde was. De gemeente zou even wel ieder jaar f 500 moeten bijpas sen, iets wat voor 5 of 6 ingezete nen in dezen tijd niet-verantwoord is. De heer Berm meent hoe meer aan geslotenen, hoe goedkooper de ex ploitatie toch wordt. De Voorzitter merkt op, dat dit voor deze aanvraag niet geldt, hier moet geld bij, konden deze ingeze tenen aansluiten onder dezelfde voor waarden, waaronder de andere zijn aangesloten, dan was het een ander geval en zou spr. er direct voor zijn. De heer v. Rijswijk zegt, dat hij met plezier er voor zou zijn als de ge- heele gemeente met f 500 per jaar aangesloten kon worden. Er blijft echter altijd nog een belangrijke groep over, die dan nog niet aange sloten is. Om ook deze aangeslotenen te krijgen zou het aan de gemeente veel geld kosten. De heer v. d. Zouwen zegt dat de marechaussée's bezwaar hebben ge maakt tegen aangebrachte reclame's. Is het niet gewenscht, vraagt spr., dat de gemeente bekend maakt, dat deze reclames verwijderd moeten worden. De Voorzitter merkt op, dat de in gezetenen persoonlijk is aangezegd, de reclame te verwijderen. Men kan evenwel ontheffing vragen, die als het persoonlijke reclame betreft, ook wordt verleend. De heer v. Rijswijk heeft hooren beweren, dat aan het Kasteel den titel is verbonden van „Heer en Vrouw", is daarover in de koopacte ook iets aangegeven? Misschien kan dit de ge meente voordeel opleveren. De Voorzitter heeft geen titels kun nen vinden, doch wil hierover gaarne een nader onderzoek instellen. De heer Leeggangers vraagt hoe of het komt, dat de autoverhuurder Berm nog geen afrekening heeft gekregen over zijn reizen naar het consultatie bureau te Almkerk. De Voorzitter zegt, dat de nota die is ingezonden, niet gespecificeerd is. B. en W. kunnen niet aan het bedrag komen, daarom acht spr. het gewenscht, dat de nota wordt onderzocht door een commissie^ waarvoor worden aangewe zen de heeren v. Daal, v. Rijswijk en v. d. Zouwen, die tevens een nieuwe re geling zullen ontwerpen. E e heer Leeggangers zou spoed willen betrachten. De Voorzitter zegt, zulk's toe. Er zou voorloopig een voorschot op de nota betaald kunnen worden. Ee heer v. Daal vraagt wat de be doeling is, dat deze vergadering op dit uur is uitgeschreven. 'De Voorzitter zegt, in de meerling te hebben verkeerd, dat de leden aangaven in de avonduren te ver gaderen. Hij wil gaarne zooveel mo gelijk met ieders belangen rekening houden, doch zooveel hoofden zoo veel zinnen, zoodat het altijd niet mo gelijk is, met ieders wenschen re kening te houden. De heer v. Vugt zegt, dat er laatst geruchten zijn rond gegaan, dat in de gemeente een ziekenfonds opge richt zou worden, hij heeft daarover niets meer gehoord. De Voorzitter zegt, dat er in Heus- den en Almkerk een dergelijke ver- eeniging bestaat, waarbij de ingezete nen kunnen aansluiten. Ee heer v. d. Zouwen acht het voor het Burgerl. Armbestuur van groot belang, dat de ingezetenen, dan ook aansluiten. Spreker meent, dat hiervoor stappen dienen te worden gedaan. Ee Voorzitter meent, dat de drang tot aansluiten uit de ingezetenen moet komen, het gemeentebestuur kan daartoe geen stappen doen. Wel wil spr. overleg plegen met Heusden en Almkerk. De openbare vergadering wordt hierop door den Voorzitter gesloten. Vergadering van den raad der ge meente WERKENDAM; op Donderdag 28 Mei 1936, nam. 7.30 ;uur. Voorzitter: EdelAchtb. Heer W. Beukenkamp'. Secretaris: WelEd. Heer J. A. Timmermans'. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met voorlezing van het formulierge bed, waarna de beëediging plaats heeft van de nieuwe raadsleden, Th. Westerhout en Ant. van Dru- nen, die beiden de gebruikelijke ee- den afleggen. De Voorzitter feliciteert hun bei den met de aanvaarding van deze functie en hoopt, dat zij naar mate van hun kracht en vermogen, alles zullen doen, in het belang der ge meente, als de goede wil daarvoor aanwezig is, bestaat ook de mogelijk heid. Spreker hoopt ook', dat zij de goede samenwerking in het college niet zullen verstoren. Sprekers ge dachten gaan terug paar degenen, wier plaatsvervangers de nieuw' be noemden zijn, van den voorganger van den heer Westerhout, heeft spre ker in de vorige vergadering afscheid kunnen nemen. Hij had gehoopt, dat de voorganger van den heer Van Dru- nen, n.l. wethouder v. Oord, nog wel persoonlijk in een der vorige verga deringen aanwezig zou geweest zijn, om' afscheid van hem te nemen. De Voorzitter zegt, tot den heer v. E runen, gij als opvolger van den heer van Oord, die zoovele jaren deel van dit college heeft uitgemaakt, zult u voelen als; mindere. Spreker spreekt tevens een woord van afscheid tot den heer van Oord, als wethouder, welke functie hij ongeveer 12 ja ren heeft vervuld. Spreker beschouw de den heer van Oord als iemand mét edele gaven van verstand en hart. Steeds bestond er in het Dagelijksch Bestuur der gemeente de grootst mo gelijke homogeniteit, en werden bijna alle besluiten eenparig genomen. Een droeve oorzaak noopte hem tot heen gaan. Spreker hoopt, dat God hem de kracht mag terug schenken voor zijn gezin. Ee raad sloot zich bii deze woor den van den Voorzitter aan. De heer Westerhout dankt den Voorzitter voor de vriendelijke woor den, hij wenseht samen te werken met het geheele college en vraagt of de Voorzitter hem als beginneling wil helpen en leeren, waar het ge meentezaken betreft. Tevens verzoekt hij den Voorzitter hem niet te ver ven imet een kleur, die hem niet toe komt en niet verder gebruik wil ma ken van interrupties, die zelfs in de courant door middel van ingezonden stukken worden uitgewerkt. Hij hoopt daarvan geen deel te zullen krijgen. We hebben te leven naar de bijbel tekst 1 C orinth e 13, en dan hebben we allen genoeg. Wordt dit woord opgevolgd, dan zal er een goede ver standhouding zijn en blijven, hii wil geen oppositie voeren. De heer Ippel vraagt als bijzondere gunst aan den Voorzitter het woord te mogen voeren, na de verkiezing van den wethouder, mede in verband met de verkiezing van de vorige wethouders, hetgeen de Voorzitter toestaat. (Wordt vervolgd). ANDEE. De muziekvereen. Andei's fan fare, directeur de heer B. Roza te Wijk, behaalde op het Pinkstermaandag te Rotterdam gehouden concours, in de afdeeling Uitmuntendheid een tweeden prijs met 292 punten. ALMKERK. Naar wij vernemen, is de heer De Graaf volontair ter secretarie al hier bij besluit van B. en W. benoemd tot 2de ambtenaar. Enkele dagen geleden maakten wij melding,dat er pogingen in het werk werden gesteld om den afgebranden koren- er in de zomermaanden de voorkeur molen weder als natuurschoon te doen opbouwen. Thans kunnen wij berichten,, dat bedoelde molen deze week gedeeltelijk zal worden gesloopt, terwijl de puin hier van is aangekocht door den aannemer van de Voorsteeg, hetgeen daarin ver werkt zal worden. Evenals de muziekvereen. „Nooit Gedacht" heeft ook de Chr. Gem. zang- vereen. „Hallelujha" Directeur de heer Christ besloten, deel te nemen aan het muziek- en zangconcours te Leusden. Door de gemeentepolitie alhier is procesverbaal opgemaakt tegen enkele vernielzuchtende jongens, welke zich bezig hielden met het afbreken van een bouw vallige schuur van den heer Burghout. Dszer dagen had het dochtertje van den heer v. d. N. het oDgeluk zoo danig te vallen, dat zij een arm brak! overbrenging naar 't ziekenhuis bleek noodzakelijk. GENDEREN. Door overmatig gewicht zakte de vrachtwagen van de firma de Bok uit Poederoijen, op den Smallendijk alhier, door een brug. Na de wagen te hebben afgeladen, werd deze met een takel wederom op den weg ge bracht. Gedurende de laatste twee we ken is het aantal werkloozen van 90 tot 62 teruggeloopen. Het heeft H. K. H. Prinses Ju liana behaagd, aan de Edelachtbare Heeren D. F. Brune, D. A. van der Schans, E. v. d'. Beek en A. D. van Buuren een eere-penning aan te bie den, voor de vele diensten die zij aan het N.C.C. hebben bewezen. Onze dorpsgenoot, de heer C. J. Gouda, is tot bestuurslid gekozen van de dorpsgronden van Eethen. De muziekvereen. „Excelsior" al hier, behaalde Maandag jl. op het con cours te Vianen in de 3e afdeeling, onder leiding van den beer B Roza uit Wijk,,, een le prijs met 302 punten. EETHEN. Door de bewoners van het dorp Eethen is in een vergadering besloten, om in dit dorp een perceel land ter be schikking van de gemeente te stelleDj, om op bedoeld perceel een nieuw ge meentehuis te bouwen. RAAMSDONKSVEER. De heer Modderaar, hoofd der Veersche Chr. MULO. werd benoemd tot hoofd der Chr. school te Naarden. Ruim 8 jaar diende de heer Modderaar de Veer sche school. Heel wat candidaten voor de Mulo-examens heeft hy mede klaar ge maakt en zien slagen. Aan den heer G. Oosterling werd namens H.K.H. Prinses Juliana als blijk, van waardeering in den arbeid door den heer Oosterling verricht als lid van het crisis-comité de medaille uitgereikt. SPRANG. 2e Pinksterdag maakte de meis- jesvereen. O. T. en 0. R. per autobus een reisje naar Den Haag en Schevenin- gen om dan tevens den bondsdag van den Ned. Bond van Meisjesvereen. op Ger. grondslag bij te wonen. Door de leden van de afd. Sprang- Capelle en Omstreken van den Chr. Werk- meestersbond werd Maandag jl. den te Putten 0. d. Veluwe gehouden bonsdag* bijgewoond. Deze reis werd per autobus ondernomen. Benevens den bondsdag werd aan de mooie omgeving van Putten een bezoek gebracht. Maandag 13 Juli hoopt de Chr. zangvereen. per autobus een reisje naar den Haag en Scheveningen te maken. Aan den predikant der Herv. Ge meente ds. Bousema, werd door mej. Roze uit Voorburg (Z.H.) een bedrag van f 400.ter hand gesteld en wel f 200 voor de kerk en f200 voor de diaconie dezer gemeente. Genoemde dame is in Sprang geboren. Door de afd. Patrimonium" alhier werd een commissie benoemd om gelden in te zamelen voor Patrimonium's Lec- tuurfonds. Dit fonds stelt zich ten doel gratis verspreiding van Chr. soc. lectuur in werkkampen, bij stempellokalen, langs de huizen enz. Het comité van aanbeve ling voor dit doel bestaat uit de navol gende heeren Dr. H. Colijn, Dr. K. Dijk. Jhr. Mr. D. J. de Geer, J. Schouten, Prof. Dr. Slotemaker de Bruine en Prof. Dr, M. J. A. de Vrijer. WOUDRICHEM. De in de Ned. Herv. kerk alhier gehouden collecte ten behoeve van den Geref. Zendingsbond heeft f 63.85 opge bracht. Het echtpaar H. HartmanF A. Groeneveld alhier herdacht Woensdag j.l. zijn 50-jarige echtvereeniging terwijl de echtelieden W. ViveenB. Baks Zaterdag j.l. hunne 25-jarige echtvereeniging vier den. WELL. De muziekvereen. „0. B. K." alhier hoopt a.s. Zaterdag, bij gunstig weer, haar lste zomerconcert te geven onder den Lindeboom. Aanvang des avonds half acht (0. T.),

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 4