Voetbalsport Buitenland. Marktberichte». VciiingbericiiteiL NEDERHEMERT. Het natuurschoone Eiland Ne- derhemert werd 2de Pinksterdag we derom druk bezocht. In den speel tuin „Rust Wat" was vroolijke mu ziek. Jammer was het echter dat de weersomstandigheden aan een uit stapje dezen dag niet medewerkte, daar anders dit dorpje zeer zeker nog drukker was bezocht. Des Zon dags was het weer zeer slecht en het bezoek ook gering. NIEUWENDIJK. Morgen Zaterdagavond noopt de Ned. Chr. Landarbelder.sbo.nd af- deeling Nieuwendijk, een ledenver gadering te houden in de consistorie. Dat de muziekver. „Overwin ning na Strijd" in korten tijd onder de bekwame leiding van haar emi- nenten directeur de heer O. Walra ven Jr., goede vorderingen heeft ge maakt, is 2e Pinksterdag bewezen. Op het concours te Rotterdam be haalde deze vereeniging in de 3e afd. met 317 punten een len prijs; tevens wist zij een 2en prijs te behalen in den marschwedstrijd. Nader verne men we, dat dit corps morgen (Za terdagavond ter gelegenheid van dit. behaald succes een muzikale wan deling door ons dorp zal maken. RAAMSDONKSVEER. Voor de samenwerkende Zen- dingsvereeniging werd alhier Zon- lingen van regeeringswege het veilen' „Centraal Automobielbedrijf" v. h. de Graaff en Co., official Ford dea ler voor Waalwijk en omgeving. Te gelijk niet de naamsverandering van deze firma, nu enkele weken gele den, is tevens de directie, welke be stond uit de Heeren de Graaff enP. Sprong, uitgebreid met een derde lid, namelijk de Heer Jac. Teninga. Deze is geen onbekende in de Ford-organi satie. Hij was namelijk circa 20 jaar werkzaam als leider van de repa ratie- en Service-afdeeliiig in hel Forddealerschap te Tilburg. Dat Waalwijk zich gelukkig mag achten thans over een leider te be schikken met de ervaring welke de Heer Teninga bezit, behoeft geen betoog. De service welke hij zijn clientèle gedurende deze 20 jaren heeft gegeven, is dermate bekend, dat liet autorijdend publiek te Waalwijk op denzelfden voet voort te zetten als het vorige jaar. WOUDRICHEM. Wegens vertrek van den heer J. F. Calame te Andel is tot Voor zitter van de Afd. Woudrichem- Heusden van het Nederlandsch Bij- belgenoots'chap benoemd Ds. Ch. de Bruin alhier. Bij Kon. Besluit houdende be schikking op liet beroep, ingesteld door C. A. Struick te 's-Gravenhagc tegen 'liet besluit van B. en W. de zer gemeente van 24 Sept. 1935, waar bij aan de Firma Wijnbelt en Co. alhier vergunning is verleend tot liet oprichten van een rookerij met vischconservenfabriek op een per ceel in deze gemeente is het besluit van B. en W. gehandhaafd, behou dens wijziging van enkele voorwaar- en omgeving thans haar reparatie den. WIJK. vol vertrouwen aan hem in handen kan geven, temeer daar zijn onder- Nadat Woensdagavond in de vinding, ook op liet gebied van an- Ned. Herv. Kerk alhier, ter gelegen- J here werken „all round mag wor- heid van de stichting .eener Bijzon-den genoemd. dere School een kerkdienst was ge- j De tentoonstelling, welke deze hee- houden, die door Ds. Gobius du Sart ren in Musis Sacrum hebben georga- werd geopend en-waarbij Ds. Remme niseerd, toont ten volle de grondigheid uit Amsterdam verder voorging', werd waarmee men gewend is de zaken te na dezen dienst een bezloek ge-behandelen. bracht aan de school, die Donder- we zjen daar een, serie van ongeveer da^morgen in gebruik' werd geno- mode|k welke door de N v. Ne- men. Bp deze ingebruikneming was t voltallige sChoolbest., met verschillen-, deilandsche Ford Automobielfabriek m de genoodigden tegenw. Ds1. Gobius hen handel worden gebracht. daa in de Herv Kerk gecollecteerd du ;S.art °Pende met gebed en sprak De expositie is door haar uitgebreid- frr I-) de kinderen met een kort woord toe,' heid een bezoek ten volle waard. Ze f55,43. De heer Raven M.U.L.O.-On der wijzer alhier, zal te Breda mede het M.U.L.O.-examen afnemen,, ter wijl de lieer Modderaar dat te Nijme gen zal doen. Gedurende de maand Mei pas seerden 1335 op- of afvarende vaar tuigen met ©en totaalinhoud van f 159.500 ton de Rolbrug alhier. SPRANG. Door den heer W. Speelman waarop deze werden onthaald. Naar wij vernemen Wordt de school be zocht door 130 leerlingen. WASPIK. Voor den vleeschkeurings- dienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 22 varkens, 10 runderen en 4 kalve ren. WERKENDAM. Van de i9 personen die uit deze gemeente gekeurd zijn voor achter zijn woning een baton- den die6nstplichtj w®rden l6 ^rsone„ netje gevonden, waaraan een kaart goedgekeurd, i tijdelijk afgekeurd en bevestigd was, met verzoek deze 11a 2 voorgoed afgekeurd. iMej. A. W. J. Mijnlieff al hier, slaagde te Utrecht voor Steno- invulling van datum van vinding, tijdstip, gemeente en onderteekenin te willen opzenden aan Mr. Ed. Mens, j typiste en kantoor-stenographie in De Sevillastr. No. 120 te Deurne bij Antwerpen. Hier was liet balonnetje dat de r eclame bevatte van de B eu- chelaer Biscuit, chocolade, opgela ten. De heer S. heeft aan het ver zoek voldaan en de kaart opgezon den. In den nacht van Zondag op Maandag zijn van verschillende land bouwers de te, veld staande aardap pelen afgevroren. Ook in verschil lende tuinen zijn de aardappelen en b o onen a f ge v r oren VEEN. de Fngelsche, Duitsche en Fransche taal. |Mej. A. de V. in de Visschers- dijk, kwam doordat de zoldertrap weggleed van een hoogen zolder te vallen. Hierbij kwam zij terecht op haar rug. Direct werd Dr. Schols ontboden. Gelukkig is dit ongeval zonder bijzonder letsel afgeloopen. Zaterdagmiddag 6 Juni, hoopt zal dan ook niet nalaten voor de initia tiefnemers, de directie van het Centraal Automobielbedrijf v.h. de Graaff en Co., successen; mede te brengen. DAMNIEUWS. Wij ontvingen nog een wijziging in de dam opgave, welke tot onzen spijt reeds afgedrukt was in ons bijvoegsel. Het betreft de laatste nog te spelen partij B. Bergmans—Jac. Timmermans, welke ondertusschen ;is gespeeld en waarvan de uitslag is 2—0. Ook heeft in. de opgave van den stand de* volgende wijziging plaats: Bergmans 9 8 0 1; 16 J. Timmerm. 9 14 4 6 en Door de veiling „Veen Omstreken" zal volgende week Vrij dag een aanvang gemaakt worden met veilen van vroege aardappelen. (Zie advertentie). Van de gehouden ledenverga dering van de Coop. Boerenleenbank alhier, vermelden we het volgende: De rekening in ontvangst en uitgaaf bedroeg over hel: afgeloopen boek jaar f99115,78. De balans in actief en passief vermeldde f 74981,59. De be haalde winst werd a. li. reservefonds toegevoegd. 11 nieuwe leden traden toe, terwijl 1 lid werd afgeschreven wegens vertrek naar elders. Het laatste uitgegeven spaarboek je was No. 153. De spaargelden na men in 1936 met f 1000 toe. De ren tevoet voor spaargelden werd op nieuw vastgesteld op 33/4 pCt.,voor voorschotten op 41/2 pCt. Als bestuurslid werd herkozen A. G. Vos en als lid van den raad van toezicht C. G. Timmermans en als plaatsvervangende bestuursleden C. G. Timmermans en H. v. Helden. Van de op 26 Mei gehouden ledenvergadering van de tuinbouw- vcreen. „Excelsior", vermelden wij liet volgende: De veilingomzet be droeg in 1935 f 39727,01Aangeslo ten zijn 170 personen. Aangekocht werden 1000 kisten. Het veilen ge schiedde zoowel actief als admini stratief tot volle tevredenheid van het publiek, als van de controleurs van de groenten en i'ruitcontrole. Van de behaalde winst werd f350 afgedragen aan de kas der tuinbouw- vereen. Herkozen werd als voorzit ter de heer J. den Dekker. Besloten werd, behoudens bepa- HEUSDEN. Maandag (2de Pinksterdag) speelde Juliana I een vriendschappelijken wed strijd tegen de 1ste klasse B.V.B.er de Bijz. Vrijw. Landstorm, afdeeling Valencia I uit Eindhoven. Werkendam, leider de heer Fl. Stoop.1 p)e kampioenen bleken de sterkste deel te nemen aan de schietwedstrijd te zijri en stuurde Valencia met een te Meerkerk. Gedurende de maand M;ei pas seerden de Rijksschutsluis alhier, van en naar de Nieuwe Merwede en Bak- k'ersk'il, totaal 768 vaartuigen. De Hengelsportvereen. „Ons Genoegen" behaalde op het Groot Nationaal Concours te Arnhem (met 12 deelnemers) een iste prijs, zijn de een zilveren beker. Bovendien nog één medaille voor de verst'klomende vereeniging en één voor het meest aantal deelnemers. Tevens waren er nog 3 leden die een persoonlijke prijs behaalden. Het was dus voor onze vereeniging een reuze gelukkige dag De Postduivenvereen. „Tot Weerziens", hield op Zaterdag 30 Mei een wedvlucht vanuit St. Denis (Frankrijk). De uitslag was als volgt: Kooi-Kooter 1, 4; A. Biesheuvel 2, 16; J. Zwets 3; J. Kant 5; Admiraal- v. d. Werff 6, 7; D. Vink 8; J. W. v. Doesburg 9; J. v. Oord 10; J. v. d. Steenhoven 11; Visser-v. Berchum 12, 15; A. Bras 13; B. Groeneveld 14. Zaterdag a.s. Corbeil. 395 K.M. In het Centrum Concours van Mons behaalde J. Zwets de 40e en 42e pr. en H. Admiraal-v. d. Werf de 44e pr. Nationaal Noyon: Visser-v. Ber chum 123e; Admiraal-v. d. Werff 154e, 158e en 177e pr.Biesheuvel- Visser-Pruissen 165e pr.J. Zwets 170e en B. Groeneveld 204e pr. TENTOONSTELLING VAN DE NIEUWSTE EORDMODELLEN In de zaal van „Musis Sacrum" van hotel „De Twee Kolommen" te Waalwijk wordt van 4 tot en met 6 Juni een tentoonstelling gehouden van de nieuwste Ford- en Lincoln- modellen, georganiseerd door het 6—2 nederlaag naar huis. Juliana 2 speelde 2e Pinksterdag een vriendschappelijken wedstrijd tegen Va lencia 2 uit Eindhoven. Valencia 2 was de meerdefe en ging met een 6—0 overwinning naar de lichtstad. Zondag a.s. gaat „Juliana I" naar 's Bosch 0111 den beslissingswedstrijd le spelen voor het kampioenschap aljd. 4 B.V.B. tegen Zaltbommel 2. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het Wilhelminaterrein. Daar beide elftallen aan elkaar ge- waagd zijn, belooft deze wedstrijd spannend te worden en temeer nog daar deze wedstrijd noodig is 0111 den kampioen van afd. 4 te kunnen aanwijzen. Met het oog op de feesten te 's Bosch, vangt dezen wedstrijd ver moedelijk aan 0111 5 uur. Juliana veel succes. WIJK EN AALBURG. A.s. Zaterdag speelt Wilhelmina I haar 6de competitie-wedstrijd tegen Storm vogels uit Woudrichem. Daar beide ver- eenigingen aan elkaar gewaagd zijn, zal het aan belangstelling niet ontbreken. Aanvang half zes (Z.T.) kWELU. De 6de competitiewedstrijd, gehouden op 30 Mei tusschen Juliana alhier en Nova II uit Werkendam, eindigde in het voordeel van Juliana met 41. 2e Pinksterdag v,m. werd er een vriendschappelijke wedstryd gespeeld tus schen Juliana II alhier en D.O.S. II uit Nederhemert, welke eindigde in gelijk spel 11. Des namiddags werd er een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tusschen Juliana alhier en E.C.J.C. uit Eindhoven, welke eindigde in het voordeel van E C.J.C. met 42. SPRANG. J.l. Dinsdag speelde S.D.O. III op eigen terrein een voetbalwed strijd tegen N.E.O. III. Deze wedstrijd eindigde met gelijk spel 1 1. A.s. Zaterdagmiddag hoopt de voetbalclub N.E.O: I een uitwedstrijd te spelen tegen S.V.W. te Werken dam. S.D.O. hoopt op eigen terrein alhier, een match te spelen tegen W.V.V. uit Werkendam. WERKENDAM. Koz Boys I en II combinatie tegen Good Luck van Raamsdonkveer werd ge wonnen door laatstgenoemde na straf schoppen. Koz. Boys II en III combinatie tegen Leerdamsch Padvinderselftal eindigde met 42 voor onze plaatselijke vereeniging. A.s. Zaterdag Koz. Boys I tegen Sprang en Koz. Boys II tegen Nova II. Nova I tegen Sprangsche Boys I. Nova heeft een wedstrijd gespeeld te Rotterdam tegen B.A.C, en verloren met 10—0. 's HERTOGENBOSCH, 3 Juni. Op de markt van heden waren aange voerd 2821 stuks1363 stuks hoornvee 943 biggen, 49 zeugen, 399 schapen of lammeren, 67 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f120 tot f230 per stuk. Kalfvaarzen 100 160 Magere Ossen en Koeien 80 150 Vette Ossen en) le kw. 2930 p. pond Koeien 2e 22—27 Pinken van f 55.tot f 80. p. st. Zeugen 50.80.st, Biggen Schapen Lammeren 1.40 12.— 5.— w. 1.45 18.st. 8. st. ZALTBOMMEL, 2 Jnni. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd34 Di'ggen, prijs van f 10 f 15. 3.2000 eieren, prijs per 100 stuks f2.25—f3.00. 640 K.G. boter prijs per V, K.G. roomboter f 0.871/2 boeren boter f 0.85. VEILING ZALTBOMMEL. 3 Juni. Platglasaardbeien 1 2136. id. II1320. Koudegr. aardbeien I 1827. id. II 718 per pond. Aanvoer 34000 pond aardbeien. HAAGSCHE VEILING. 4 Juni. Aardbeien Dutch Evern I 6670. id. II 40 42. La Contable I 5862. id II 42 per K.G. FRANKRIJK. Blum's kabinet samengesteld. 1. President van den Ministerraad: Léon Blum. 2. Nationale Verdediging: Ediouard Datadier. 3. Minister van Binnenl. Zaken: Ro ger Salengro. 4. Buitenl. Zaken: Yvon Delbos'. 5. Financiën: Vincent Auriol. 6. Nat. Economie: Spinasse. 7. Minister van Arbeid: Leb as. Een vijftal comtnissie's verleent zijn medewerking aan deze regeering. De staking in Frankrijk blijft zich gestadig uitbreiden. Bestond er aanvan kelijk gevaar, dat er voedselgebrek zou ontstaan, dit gevaar is thans echter ge weken, Kranten verschijnen zoo goed als geen. De stemming onder de be volking is over het geheel niet gunstig voor de stakers. o STAKING IN DE HAVEN VAN ANTWERPEN. In, de stakingsbeweging is nog geen verbetering ingetreden, men koestert evenwel: de verwachting, dat ze heden een gunstige wending zal nemen. o PINKSTERSLACHTOFFERS IN FRANKRIJK. Tijdens de beide Pinksterdagen zijn in Frankrijk 15 doodelijke verkeers ongelukken voorgekomen. 45 Perso nen werden gewond. LIJKEN IN DE RIVIER. Er zijn weer onrustbarende ge ruchten uit Noord-China. Uit de ri vieren bij Tientsin worden telkens lij ken gevischt. Men spreekt zelfs van „bijna 400." De Japanners beweren, dat deze dooden afkomstig gijn uit ziekenhuizen, die het goedkooper vin den de lichamen van mens'chen, die daar aan de gevolgen van opium- misbruik zijn bezweken, in het water te gooien, dan ze te laten begraven. Maar van Chineesche zijde wordt dit tegengesproken. De ca. 400 doo den zouden slachtoffers zijn van de Japanners. Dezen hadden zoo luidt de Chineesche bewering Chinee- zen laten werken aan een geheime versterkte plaats, en hadden toen de ze menschen uit den weg laten rui men, |om te beletten, dat zij uit de school zouden klappen. Thans wordt verwacht, dat de Ja panners maatregelen zullen nemen pm te beletten, dat zulke geruchten in omloop1 blijven. lERNSfTIGE ONTPLOFFING. Tengevolge van gasontspanning ontstond een ontploffing in een groo- te schoenenzaak ,in het hartje van Praag. De aangerichte schade be draagt meer dan een half millioen kronen. Fr zijn geen slachtoffers. o VERK E E RSONGELU KKEN IN BELG IE. De 22-jarige motorrijder E;. Char- don uit Jumet reed met zijn voertuig, waarop achter zijn vriend had plaats genomen, huiswaarts, toen hij 'bij lVLorlannwelz in volle vaart op een auto botste. Beide opjzittenden van het motorrijwiel were slag gedood, terwijl en vrijwel op e autobestuur der gevaarlijk gewond werd. Bit het uitwijken voor een luxe auto is te Sint Truiden een vracht auto in groote vaart tegen een hee- renhuis: gereden. De vrachtauto ram de den voorgevel met zulk geweld, dat de motor geheel door den muur schoot. Vier personen werden bii het ongeluk' levensgevaarlijk1 gewond. Op de Britschelei te Antwerpen had een zware botsing plaats tus schen twee luxe auto's, waarbij een 35-jarige vrouw Werd gedood en een 17-jarig meisje in stervenden toe stand werd opgenomen. Ren passee- rende dame herkende in het lijk, dat harer zuster en werd door een be roerte van schrik getroffen. Haar toe stand was gevaarlijk. VROUW; TER° DOOD VER- OORDEELD. Zaterdag is te Dorchester een 33- jarige moeder van vijf kinderen ter dood veroordeeld, schuldig geacht haar man met arsenicum te hebben vergiftigd. o OVERS'FROOMING. Tengevolge van wolkbreukachtige regens is de rivier Longherone bui ten haar oevers1 getreden, zoodat het spoorwegstation en verscheidene hui zen in Corte Franea onderliepen. Ce aangerichte schade wordt geschat Op 250.000 lire. 0 GROOTE BRAND IN ROUAAN. In Rouaan zijn twee groote hal len en een garage in de ascli gelegd. Hier waren 8 vrachtauto's en een depot balen katoen opgeslagen. De schade wordt geschat op 5 millioen francs. o OP EEN RANK BESTOLEN. De lieer H. Ermatinger uit Lau sanne, die voor handelszaken te Brus sel verbleef, ging op een Bank in de Regentschapstraat een geldbedrag innen van 320.000 fr. Het geld werd hem uitbetaald in briefjes van 10 duizend frank. Na het geld opge borgen te hebben stapte hij naar buiten. In de draaideur liep een heer tegen hem aan en vroeg lioe laat het was. Toen de Zwitser op zijn horloge keek heeft deze onbekende hem liet geïnde geld ontfutseld ïde vlucht genomen. De dader onbekend. en is VLIEGONGELUKKEN. Op het vliegveld van Dresden is een vliegtuig na den start afgegleden. De beide inzittenden, waaronder de chef van den generalen staf der luchtmacht, luitenant-generaal We ver, die hel toestel bestuurde, kwa men om het leven. Een Italiaansch bombardements vliegtuig is tijdens een proefvlucht boven de Apennijnen neergestort, daar de "bestuurder tengevolge van den mist de macht over het toestel verloor. Drie der inzittenden werden gedood, terwijl twee er liet leven afbrachten. d l 1 1 CivZiv VlllWill V C CIV VU1 Cl 1/111 V vvi

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 10