muziek- eu kgcoucours Binnenland Gauw Het kan nog üpukkalen ïbéta£m INGEZONDEN wilde rijden op. straat op Zaterdag avonden. De Voorzitter zegt toe, de politie (opdracht te geven strenger toe te zien. De heer Ippel verzoekt wethou ders Bogers, maatregelen te nemen em de ondiepte bij de aanlegsteiger van de veerboot weg te pemen. Hieraan zal aandacht worden be steed. Omtrent het opruimen van de on diepte in de rivier, schreef R. W. St., dat daarmede na 31 Juli zal worden begonnen. Voor het haventje, voor de veer- booten zal een rekening worden op gemaakt. De heer Brienen bespreekt de rio- leering en bestrating over de Haven. De heer Versluis zegt, de vergade ringen worden met gebed geopend, en men zou dan ook1 met dankzeg ging moeten sluiten. Op Zondag wordt nog steeds ver- kiochlt. Voetballen op straat geeft aanlei ding tot ongelukken. De Voorzitter antwoordt hierop en zegt indertijd is eens een voorstel ge daan, om de vergaderingen met dank zegging ite sluiten. B. en W. hebben hierop een af wijzend prea-advies gegeven. Spreker adviseert den heer Versluis hiervan kennis te nemen. Wat de overige punten betreft zal daarop strenger worden toegezien. De heer Westerhout zag gaarne een goede gelegenheid, om te zwem men. Den zwembad klost heel veel geld. Breedvoerig wordt over de zaak1 gesproken. Beslaten wordt wanneer een plaat selijke vereeniging die veilig zwem men wil bevorderen een beroep op de gemeente 'kan doen voor subsi die. Daar verder niemand het woord meer verlangt, sluit de Voorzitter de vergadering. VODTEN GEZWOLLEN DOOR: RHEUMATIEK. Nu tennist hij weer. „Twee jaren geleden kreeg ik pijn ïn mijn voeten, die steeds erger werd. Ük.1 probeerde electrische stroomen, maslsage, hetgeen niet hielp. Nu, een •jaar geleden raadde men mij aan een proef met Kruschen Salts te nemen. Dte verbetering trad als- het ware on middellijk1 in, toch verdwenen de pij nen en zwellingen in mijn voeten slechts geleidelijk'. Na zes maanden verbaasde i'kl mijn vrienden, doordat ik( iweer lange wandelingen kion ma ken. Nu speel ik' weer tennis. Ik ben nog jong en U zult zich kunnen in denken wat het voor mij beteekend zou hebben, voor altijd kreupel te moeten zijn. Ik1 zal er steeds dank baar voor blijlven, dat men mij raad de .Kruschen Salts te nemen." C. W. te (SL Rheumatische pijnen vinden hun oorzaak in een overmaat van urine zuur in het lichaam. Dit gevaarlijke orinezuur ontstaat door afvalproduc ten, die zich door onvoldoend wer kende afvoerorganen in het lichaam Sieb'ben opgehoopt. Kriuschen Salts spoort deze afvoerorganen aan tot krachtiger werking, waardoor de af valstoffen zullen worden verwijderd. jMjet de oorzaak zal ook de pijn yer- dwij'nen. [Mjaar dit niet alleen, pok de geheele gezondheidstoestand zal verbeteren. iL|usteloosheid en ver moeidheid zullen plaats maken voor energie en uithoudingsvermogen en men zal zich jaren jonger voelen. Kruschen, Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en, er kende drogisten a f0.90i en, f 1.60 per Wacom, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam', voorkomt. Adv. o STEUN vee weid er s EN -mesters. Het Regeerings'bureau voor de Uit voering van de Landbouw-Crisiswet a933, Lange Voorhout 13, Den' Haag, vestigt er, ter voorkoming van (teleurstelling, de aandacht op. dat de aanvraagformulieren ter verkrij ging van steun voor veeweiders en -mesters alleen schriftelijk1 kunnen worden aangevraagd. Aan mondelin ge aanvragen kan geen gevolg wor den gegeven. o teeltpremie voor vlas. In aansluiting op de reeds eerder dienaangaande gepubliceerde berich ten, deelt men ons van officieele zij de mede, dat de teeltpremie voor vlas van den oogst 1935, hetwelk' met in achtneming van de te dien aanzien gegeven voorschriften is verkocht in Ket tijdvak van 30 Maart tot en met I30 April is vastgesteld op gemid deld f 100.per ha. Voor vlas, hetwelk na 30 April 1936 nog onverkocht bij telers, die ©niet tevens vlassers zijn, aanwezig is, is ,een gemiddelde teeltpremie van f87,50 per ha vastgesteld. o HET WEER IN DE MAAND MEI. Gemiddeld over de vijf hoofdstations was de ochtendtemperatuur ongeveer normaal. In de eerste en tweede decade was de temperatuur resp. 1/2 en 2 gra den boven normaal. De grootste afwij kingen kwamen voor op den zesden en een-en-dertigsten, resp. 4 graden boven en 4 graden beneden normaal. De gemiddelde maximum-temperatuur was normaal, het gemiddelde minimum 1/2 graad boven normaal. Er kwamen te de Bilt geen dagen met een minimum-temperatuur beneden het vriespunt voor, terwijl het normale aantal 0.5 bedraagt. De neerslag was in Groningen on geveer 15 procent boven noormaal. In het overige deel van het land beneden normaal. Het tekort nam naar het Zui den toe en bedroeg in Zeeland bijna 90 procent van de norm. hoeveelheid'. Te De Bilt werden 224 uren zonne schijn waargenomen tegen 210 nor maal. o OUD-GOUVERNEUR VAN SLOBBE BURGEMEESTER VAN BREDA. Naar wij vernemen zal de afgetre den gouverneur van Curasao, de heer B. W.F. van Slobbe, wiens benoeming tot burgemeester van Breda eerstdaags verwacht wordt, met "ingang van 1 Augustus a.s. tot deze functie geroe pen worden. o SIR HENRY DETERGING. Door burgemeester De Vlugt in den echt verbonden. Op het Amsterdamsche raadhuis is het huwelijk voltrokken tusschen sir Henry Deterding, directeur-generaal van de „Koninklijke" en de Duitsche me juffrouw Charlotte Minna Knaack. Het paar werd persoonlijk door bur gemeester De Vlugt in den echt ver bonden. Na de huwelijksvoltrekking zijn de heer en mevrouw Deterding per vlieg tuig naar Berlijn vertrokken. o 260 GEGADIGDEN. Met 1 September wordt in, Greven- bicht een z.g. schippersschool geopend. Het aantal gegadigden voor hoofd de zer school en onderwijzeres bedraagt 260. MINDERJARIG MEISJE ONT VOERD. Maandagavond' 11 uur is op de ker mis' te Simpelveld het 18-jarig meisje D. uit Kerkrade per auto ontvoerd door G. uit Kerkrade. Dinsdag deed de vader van het meisje, die bij de ontvoering tegenwoordig was, aangifte bij de politie te Kerkrade. Dienzelfden dag is G. aldaar aangehouden. Hij zegt niet te weten waar het meisje zich bevindt. DUITSCH SPORT VLIEGTUIG NEERGESTORT. In een bosch hij het vliegveld Twente is een Duitsch vliegtuig neergestort en geheel vernield. De inzittenden be kwamen geen letsel. o GROOTE BRAND. In den avond: van 30 Mei j.k zijn in de doeseon Kotta Doea in Korlntji 250 woningen en 256 rijstschuren afge brand. De oorzaak ,i:s nog ftiet be kend. 'Door dezen brand zijn 500 per sonen dakloos geworden. De schade wordt geschat op f25.000. De oogst is vernield. Directe voedselvoorziening wordt niet noodig geacht. Bij den brand is een doodle te betreuren. te Woudrichem. Vanwege de Muziekvereeniging „Kunst en Vriendschap" alhier, werd op 2e Pinksterdag alhier, een con cours voor muziek!- en zangvereeni- gingen gehouden, waaraan door ver schillende vereenigingen werd deel genomen. Ter opening ^verd Zaterdagavond een concert gegeven door de muziek- vereenigingen „Kunst en Vriend schap" te Rijswijk; „Kunst en Vriend schap" te Woudrichem; „Juliana" te Uitwijk'; „Kunst na Strijd" te Ouden dijk en de Mondaccordeonvereeni- iging „Bravo" te Almkérk, alle ver eenigingen ionder leiding van den hr. P. C. van der Wiel alhier. In stroo menden regen werd door de ver schillende vereenigingen van het Stadhuis af naar het feestterrein ge marcheerd. Hoewel het weer niet erg gunstig was te noemen, waren voor al op het laatst van den avond toch een groot aantal personen op het feesttereein aanwezig. Het concert kan als goed geslaagd worden be schouwd. Maandagmiddag werd het concours geopend door den Voorzitter van het eere-comité, de heer Jac. van der Lely, burgemeester dezer gemeente, die als volgt sprak1: „Geacht bestuur, directeur, werken de leden van het fanfarecorps „Kunst en Vriendschap" en verdere aanwezi gen: Toen ik eenigen tijd geleden van den Voorzitter Uwer vereeniging de iuitnoodiging mocht ontvangen om dit concours met eenige woorden te ope nen, heb ik geen oogenblik geaarzeld om daaraan gevolg te geven. Ik' meende daaraan te moeten vol doen om dat ik het bestaan van mu ziekgezelschappen in plattelandsge meenten van zeer veel belang acht. Wanneer men de geschiedenis nagaat, dan blijk', datt het een 40 a 50-tal jaren geleden in ons land op muzikaal gebied niet al te best gesteld was. Speciaal op het platteland werd wei nig aan 'de beoefening .dier edele kunst gedaan. En niet alleen, dat daar weinig beoefenaars werden aan getroffen, maar over het algemeen stond muziek ,en zang nog op gen laag peil, doch geleidelijk' is hier in gelukkig verbetering ingetreden. Tegenwoordig behoort het tot de zeldzaamheden wanneer men in het kleinste dorp of gehucht geen mu ziek- of zangvereeniging aantreft. En ook in onze gemeente hebben wii er niet over te klagen, dat hier het vereenigingsleven niet tot zijn recht is géklomen, want hier zijn gedurende de laatste twee jaren drie muziekver-1 eenigingen. Ik' juich dit ten zeerste toe, omdat ik een bloeiend vereeni gingsleven ten zeerste op prijs stel j en deze vereenigingen kunnen zonder I elkaar afbreuk ..te doen ophouwend werken. Ik' hoop van ganscher harte, dat zij niet tegenover elkander zul len staan, doch steeds naast elkaar, want een goede wederzijdsche ver houding is een absolute voorwaarde voor een gunstige ontwikkeling van het muzikale leven. In kleine gemeenten gaat het meestal met vele moeilijkheden ge paard om een vereeniging in stand te houden en dit is vooral het geval met muziekvereenigingen, die vaak met geldelijke moeilijkheden hebben te klampen, want aankoop en onder houd van instrumenten kosten veel geld. En om nu aan de benoodigde geldmiddelen te komen neemt de ee- ne vereeniging zijn toevlucht tot het houden eener bazar en een andere tot het uitschrijven van een concours. Toen dan ook' ongeveer een jaar geleden de Voorzitter uwer vereeni ging zich bij mij vervoegde om toe stemming te verzoeken voor het hou den van een concours op dezen dag en ik hem vroeg wat de reden daar van was, omdat een vereeniging wel ke toen nog geen jaar bestond geen jubileum te herdenken had, kreeg ik ten antwoord, dat zij daarmede be oogde versterking hunner financiën te krijgen. Ik mag .niet nalaten aan het be stuur een woord van hulde te bren gen, dat het de moed en de voort varendheid heeft gehad om in deze benarde tijdsomstandigheden tot het organiseeren van een concours over te gaan, hetwelk' allen steun ver dient. In den korten tijd van haar bestaan heeft deze vereeniging be wezen, dat zij er zijn k'an en heeft reeds op een concours een tweetal prijzen verworven onder leiding van haar directeur, de heer van der Wiel. die ireeds gedurende den 'kbrten tijd, dat hij de directeursstok' Zwaait, be wezen heeft de rechte man op de rechte plaats te zijn en aan wien ik' niet mag palaten een woord van dank te brengen voor hetgeen hij Zaterdagavond bij het openingscon cert met zijn vier vereenigingen heeft gespresteerd. L,eden van „Kunst en Vriendschap," gij' hebt dit concours georganiseerd natuurlijk in de hoop, dat het zal slagen. Mpge u niet worden teleur gesteld en moge het geheel voldoen aan de verwachtingen die gij er van hebt gekoesterd en dat het Uwe ver eeniging moge welgaan en dat zij nog tal van jaren de eer van Wou drichem tmoge hoog houden en daar bij de steun en de sympathie der burgerij genietende. In de allereerste plaats wil ik een welkomstwoord toeroepen aan de be sturen, welkende leden en directeu ren die aan dit concours deelnemen de vereenigingen. Het doet mij waar lijk genoegen, dat zich daarvoor een 18-tal vereenigingen hebben aange meld en ik wensch, dat iedere ver eeniging 'dat succes zal behalen, het welk men zich heeft voorgesteld. Mocht dit evenwel niet het geval zijn, dat dan toch een ieder een aange name herinnering aan dit concours en aan de oude vesting Woudrichem mag houden. In de tweede plaats heet ik1 har telijk welkom de leden van de jury, de heeren Kwakernaat, Peters en Ap pel. Gij zij't hier vandaag onmisbaar en hebt een schoone doch zware en moeilijke taak, welke ook dikwerf een ondankbare blijkt te zijn, te ver vullen. Ik wensch u de noodige wijs heid en 'kracht toe om uw arbeid, kan 'het zijn zooveel mogelijk tot ie ders bevrediging, te volbrengen en dat deze dag u als een aangename herinnering mag bijblijven. Tenslotte heet ik' hier allen wel kom die heden naar deze plaats zijn gekomen om van de schoone muziek en zang, welke ten gehoore zal wor den gebracht, te genieten. Mocht u nu soms wat somber gestemd zijn door het minder gunstige weer, dan hoop: ik', dat u door de liefelijke accoorden, die gij thans in zoo rui me mate kunt beluisteren, in de ge- wenschte stemming zal worden ge bracht. Ik mag ook niet nalaten een woord van welkom en dank te verbinden en dit te brengen aan hen die op eeni- gerlei wijze aan de organisatie van dit feest hebben medegewerkt. Ik wil eindigen met den wensch, dames en heeren, dat u zooveel mo gelijk zult medewerken om dit con cours in alle opzichten te doen sla gen Het eerste concours, georgani- en goed einde mag hebben, zonder dat eenige wanklank wordt gehoord, zoo dat men steeds zal kunnen getui gen. Het eerste concours, georgani seerd door het Fanfarecorps „Kunst en Vriendschap" te Woudrichem was uitsluitend tot veredeling der mu ziek- en zangkunst. En hiermede ver klaar ik het concours voor geopend." Vervolgens werd nog het woord gevoerd door den beschermheer van de Muziekvereeniging, de heer g. Struik' alhier, die als volgt sprak „Het is mij als beschermheer een genoegen, mede namens de Muziek vereeniging „Kunst en Vriendschap," een hartelijk welkom te mogen toe roepen. Er is reden tot dankbaarheid, dat onze vereeniging dit concours mag organiseeren, te meer daar de tijdsomstandigheden (om verder niets meer te noemen) moeilijk' zijn. Als wij letten op de wereld rondom ons heen leert de geschiedenis van den dag hoe de volken nieuwe levensvormen zoe ken om zich te redden uit den af grond hunner no oden. Moge echter deze I Juni er toe bijdragen onze vereeniging door de moeilijkheden heen te helpen. Er is dan ook: geen reden 'te twijfelen, dat de vereeni ging van de ingezetenen en het pu bliek' alle steun en medewerking mag verwachten. Ik1 hoop, dat ook dit te houden concours zoo zal verloopen, Vóór de winkels sluiten nog even halen: 3 pakken 1.2.3. Waarde 54 ct. - nu slechts 36 ct. Ja, het kan morgen ook nog, maar dan vergeet U het misschien. Wasch beter, vlugger en voor- deeliger met het zelfwerkende waschmiddel 1. 2. 3. dat het nog jn lengte van dagen een aangenamen weerklank' m >ge hebben en een prettig terug denken voor alle vereenigingen, welke aan dit concours hebben deelgenomen en dat dit nieuwe krachten zal schenken aan den directeur en de vereeniging „Kunst en Vriendschap". Wij rnoe- ten niet vergeten, dat de toonkunst op zang- en muzikaal gebied van hoogere macht is gegeven. Ik hoop dan ook', dat het publiek' deze rij ke gaven zal weten te schatten en dat men eere weet te geven den- gene die daarop zooveel aanspraak heeft." Op het gesprokéne van de beide heeren volgde een daverend applaus. Aan de leden van het eere-comité met hunne dames en directeuren van vereenigingen werd vervolgens de ee rewijn aangeboden, waarna het con cours een aanvang nam. De jury bestond uit de heeren Appel van Gorinchem, Peters van Amsterdam en Kwakernaat van 's Gravenhage. In den tusschentijd had zich op het terrein ondanks de nu en dan vallende regenbuitjes een geheele menschenmassa verzameld en de al daar aanwezige vermakelijkheden werden druk' bezocht. Na afloop van het concours wer den de prijzen békend gemaakt, wel ke zijn toegekend als volgt: 4e Afdeeling ie prijs met 320 punten Mond- accordeonvereen. „Bravo" te Alm kerk. 2e prijs met 278 punten Harmo nie K.H.V. te Kesteren. 3e Afdeeling: ie prijs met 321 punten Muziek vereeniging „Wilhelmina" te Herwij- nen. ie prijs met 316 punten Muziek vereeniging „Kunst naar Kracht" te Acqoy. 2e prijs met 262 punten Trio kw. Mannenkoor „Vriendenzang" te Til burg. ie prijs met 312 punten Fanfare „Door Eensgezindheid" te Zuilichem. 1 e Afdeeling ie prijs met 314 punten Mond- accordeonvereeniging „Juliana" te Herwijnen. 1 e prijs met 306 punten Gemengd koor „Excelsior" te Sprang-Capelle. 2e prijs met 264 punten Mannen koor „Nieuw Leven" te Gorinchem. Afdeeling Uitmuntendheid ie prijs met 355 punten fanfare „Onderling Genoegen" te Wijk. Eere-Afdeeling 2e prijs met 279 punten Muziek vereeniging „Crescendo" te Nieuwen- dijk'. Superieure Afdeeling 2e prijs met 267 punten iMuziek- vereeniging „Kunst na Arbeid" te Capelle (N.B.) Superieure Afdeeling B ie prijs met j13 punten Muziek vereeniging Kunst na Strijd" te Ou dendijk. Aangezien het voor het houden van den eere-wedstriid "te laat werd, wer den de prijzen toegekend in verband met het behaalde aantal punten door de verschillende vereenigingen. De eerste prijs werd toegekend aan de muziekvereen. „Onderling Genoegen" te Wijk', de tweede prijs aan de fan fare „Wilhelmina" te Herwijnen en de derde prijs aan de Mondaccor- deon-vereeniging „Bravo" te Alm kerk. Het publiek' was des avonds nog heel veel toegenomen en toen de 'gun stig békend staande muziekvereeni ging j,St. Cecilia" uit Ammerzoden onder leiding van den heer J. P. G. Baselaar dan ook de tent beklom tot het geven van het sluitingsooncert, 'was er op het terrein heel wat vol'k! op de been. Het kunstminnend plubliek heeft den geheelen dag, doch niet het minst des avonds, met volle teugen kunnen genieten. In één woord kan gezegd worden dat de verschillende nummers, welke bij het concert ten gehoore werden gebracht, af waren. Nu het concours van de muziek vereeniging, „Kunst en Vriendschap" alhier, tot het verleden behoort, klan gezegd worden, dat dit in alle opzichten als goed geslaagd mag wor den genoemd. (Buiten verantwoording der Red.). Luxe Autoverhuur- en Taxi autobedrijven. Er is wel geen bedrijf denkbaar dat bij de uitoefening grooter moei lijkheden ondervindt dan het luxe-ver- verhuur- en taxi-autobedrijf. Op de meest vreemdsoortige en onwaardige 1 wijzen werd en wordt het beconcur- I reerd, zoodat het bestaan van den bona-fide d.i. dus van den als werke lijk het verhuurbedrijf eerlijk uitoefe nenden houder wel heel erg aan het wankelen wordt gebracht, hetgeen ook niet in geringe mate zijn nadee- ligen invloed op tal van zaken doet gevoelen. Dat in den geweldigen chaos eene groote schooning moet plaats vinden heeft onze landsregeering gelukkig gevoeld. Bij Kon. besluit n.l. is be paald dat paragraaf 47 der wet van 29 November 1935 tot verlagingvan de openbare uitgaven op 1 April 1936 in werking treedt. Deze paragraaf, die de coördinatie van het verkeer be treft, bevat de volgende artikelen: Art. 1. Wij behouden ons voor, gehoord de commissie, bedoeld in art. 4 der wet van 6 October 1934 (Staatsblad No. 534) tot instelling van een Verkeersfonds, met afwijking voor zooveel noodig van hetgeen be paald is in de Wet Openbare Ver voermiddelen, over te gaan bij alge- meene maatregel van bestuur, tot in voering van een vergunningsstelsel, als bedoeld in de artikelen 2 en 3. Artikel 2. Het exploiteeren van middelen tot vervoer van personen en van goederen kan worden afhankelijk gemaakt van een door ons of een door ons aan te wijzen autoriteit, te verleenen vergunning. Art. 3. Aan de in het vorig 'be doelde artikel bedoelde vergunning kunnen slechts voorwaarden worden verbonden betreffende a. de te volgen weg; b. het aantal uit te voeren ritten, Vaarten of vluchten; c. de dienstregeling; d. de tarieven e. «de verzekering tot dekking van de geldelijke gevolgen van de aan sprakelijkheid der ondernemers; f. de aan personeel en materiaal tq stellen eischen; personeel; g. de dienst- en rusttijden vanhet Handev.s«nderneming ARSOL, Arelbcorn 2e Afdeeling:

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 6