BOUWEN GR00TE KEUZE Firma Wed. J. SMITS - HEUSDEN - Plaatselijk Nieuws Rechtzaken. en hetgeen verder voor de veilig heid van het verkeer wordt vereischt. Wij mogen nu verwachten dat de al- gemeene maatregel van bestuur, als- bedoeld bij genoemd artikel i het Staatsblad binnen zeer afzienbaren tijd zal bereiken. Zeker is dat de toezeg ging betreffende dezen bestuursmaat regel niet nagelaten heeft nu reeds haar invloed te doen gelden. Immers is daar de Nederlandsche Bond van luxeverhuur- en taxiauto-ondernemers aangesloten bij den Koninklijk Ne- derlandschen Middenstandsbond, die reeds zeer druk bezig is den overgang van den ouden naar den nieuwen toe stand te bewerkstelligen. Door het be leggen van tal van vergaderingen in verschillende plaatsen, waarbij het komende Rijksvergunningsstelsel een goede prikkel bleek te zijn, zijn thans reeds een groot aantal afdeelingen of kringen gevormd. Een gevolg van het werken van den Bond is dat het vergunningsstelsel, hetwelk bij het inwerkingtreden van genoemden maatregel van bestuur in iedere gemeente vereischt is, reeds in vele gemeenten is ingevoerd. En waar het is ingevoerd, daar spreken de bona-fide verhuurders er met zeer (grooten lof over. Naar wij vernemen groeit het aan tal leden van den Bond met den dag en waar slechts bona-fide bedrijven lid van den Bond kunnen worden en alle ook maar in het minst on- gewenschte elementen niet tot het lidmaatschap worden toegelaten, daar mag gerust gesproken worden van buitengewoon bevredigende resulta ten. Gelukkig zien de verhuurders hun eigen belang steeds meer in en begrijpen dat de wettelijke maatrege len en de Bond één geheel vormen en dat ze elkaar niet kunnen missen. De wettelijke maatregelen maken het lidmaatschap van den Bond van den bona-fide verhuurder noodzakelijk. Wat beoogt de Bond dan toch Hij wil een behoorlijk bestaan voor allen, die van den verhuur hun eer lijk en reël beroep maken. En dit is hu zeer wel mogelijk. Immers moet in iedere gemeente eene plaatselijke verordening komen, welke de ma terie regelt b.v. minimum prijs waar voor gereden mag worden, wanneer de vergunning door Burgemeester en Wethouders slechts mag worden ver leend, de wijze van toelating als ver huurder, enz. enz. Een paar weken geleden werd eene afdeeling van den Bond opgericht bevattende „Het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bom- melerwaard." Zij mocht reeds meer dan 20 bedrijven als lid boeken, wat wel bewijst dat ook in onze omgeving het verhuurbedrijf door en door be dorven is en de werkelijke bedrijven naar verbetering snakken. Heel sterk is het bederf te Waalwijk, waar tal van bakkers, slagers, straatmakers enz. zijn, die er een vehikel van een f75 of f 100 op nahouden en daar mede dan in hun vrijen tijd gaan huurrijden tegen 4 a 41/2 cent de ki lometer en dus doende het bona-fide bedrijf den nekslag toebrengen. Zulke bedrijven zijn er in groot-Waalwijk zeker vijftien, zoodat men zich kan indenken wel een schade de drie ter plaatse gevestigde werkelijke bedrij ven er van hebben. Dat al die rom- melbedrijven geen lid van den Bond kunnen zijn ligt voor de hand, daar de Bond juist beoogt dergelijk ge- doente te wieren. Saneering van het luxe-verhuurbe drijf, ziedaar het ©enig doel, waarnaar in dat bedrijf moet worden gestreefd. En gelukkig is dat thans mogelijk, dank zij officiéél wettelijke maatre gelen en Bond! Eenige bona-fide verhuurders. Juni 1936. o LANEARBEIEERS-PLAATS TES. Ik; mag langs dezen weg de land arbeiders in de Gemeente Le Wer ken c.a. er wel eens aan herinne ren, dat de Landarbeidersvereeni- ging „Vlijt Gedijt" ook in dezen tijd haar werk nog voortzet. Omdat thans de bouwkosten eener woning, zeer eenvoudig natuurlijk, laag zijn, en ook de bijbehoorende grond niet duur is, 'kan voor een niet groot be drag een aanlokkelijk landarbeiders „plaatsje" worden verkregen, dat na 30 jaren den arbeider in vollen ei gendom toebehoort. De arbeider moet den leeftijd van 25 jaar heb ben bereikt en hoogstens 49 jaar zijn. Hij moet zijn hoofdberoep hebben in het landbouw of tirinbedrijf. Gesteld, dat de woning, inbegre pen de kosten van architectuur en toezicht, f1650.kost; de bijbe hoorende grond ter grootte van min stens 50 roeden (800 M2 j gekocht wordt voor f 200.dan is de totaal som f1850.Hiervan moet de ar beider zelf betalen ruim 10 pCt., dus f200.dan krijgt hij van de Ver- eeniging, via Rijk en Gemeente een hypothecair voorschot (zonder kos ten van transport") van f1650.Hij ■■II WANNEER U BOUWT, DOEHETDANONDER DESKUNDIGE LEIDING GRATIS W. A. BOTTENBERG TE WERKENDAM. betaalt hiervan voor rente en aflos sing 5.11 pCt. per jaar d.i. f 1.63 per week. Indien nu voor grond- en polderbelasting, brandassurantie en onderhoud woning in totaal f 1 5.60 gerekend wordt, evenals voor de Ge meentewoningen alhier, d.i. 30 cent per week, dan is tegen een bedrag van f 1.93 per week' de woning met grond na 30 jaar vrij eigendom van den bewoner. Daar in Werkendam zulk een Ver- beiders aldaar woonachtig hun aan- eeniging niet is kunnen de landar beiders aldaar woonachtig hun aan vraag indienen bij Burgemeester en Wethouders van Werkendam. De landarbeiders van Weikéndam, die een plaatsje in de gemeente de Weiken c.a. wenschen en grond al daar daarvoor kunnen koopen, mogen zich ook tot het Bestuur van „Vlijt Gedijt" te De Werken c.a. wenden. Alleen zonder 10 pCt. eigen geld te storten, is alles onmogelijk. Lat is eisCh der Wet. Voorzitter van „Vlijt Gedijt." W. BEUKENKAMP. Sleeuwijk, 2 Juni, 1936. (Mijnheer de Redacteur! Gaarne had ik een plaatsje in U veelgelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Aan de leden der StamboekVar- kensfokvereeniging Land van Heus den en Altena en Biesbosch. Het is mij gebleken, dat er ver schillende leden zijn, die door het buitengewone lange wegblijven der vergunningen tot het houden van boventallige fokvarkëns, zich onge rust beginnen te maken, en gaan denken, dat deze vergunningen niet meer zullen komen. Ik kan hen mededeelen, dat Dr. Deckers, Secretaris van het N,-Bra- bantsch Varkens s tamboek', op den folkdag 'i 9 Mei te Almkerk' gehou den, verklaard heeft, dat elk Noord Brabantsch Stamhoekfokker, die aan zijne verplichtingen jegens het N.- Brabantsch Varkensstamboek heeft voldaan, in aanmerking komt tot het 'houden van boventallige fokvarkëns, enwel pp 1/3 gedeelte der hem1 toe gewezen biggenmerken in 1936. Bij voorbeeld A zijn toegewezen ,10 merken >mag dus 3 boventallige hou den, B zijn toegewezen 20 merkten, mag dusi 7 boventallige fokvarkëns houden. [Mocht men soms bezoek krijgen van een Crisisambtenaar, die zich met bovenstaande niet kian vereenigin, dan geef ik in overweging, daar van geen notitie te nemen. Leden denk; er vooral om, om uw geboorte berichten zoo spoedig mo gelijk1 aan mij', op te zenden. Hoogachtend, 1 H. VAN ANDEL. Woudrichem, 2 Juni 1936. Secretaris Stapiboekvarkensfokveree- niging, 'Land van Heusden en Al tena en Biesbosch. Voor den Vleeschkeuringsdienst werden ter gemeentesecretarie van Sprang-Capelle, gedurende de maand Mei 1936 aangegeven: 17 runderen, 51 varkens, 1 kalf en 1 geit. CAPELLE.. De postduivenvereen. „De Lucht vaart" hield met oude duiven een wed vlucht vanaf Orleans, waarbij de eerste duif geconstateerd werd om 42.44.40 en de laatste prijswinnende duif om 12.58 en waarvan de uitslag als volgt luidt: C. Rosenbrand, 4e, 3e, 44e, 48e en 26eJ. Versteeg, 2e en 32eH. Vos, 4e, 17 en 19e; M. de Jong, 5e; G. Vos, 6e, 40e, 24e, 22e, 29e en 33eAdr. Klootwijk, 7e, 8e en 31e Adr. Versteeg, 9e; Adr. Blom, 41e en 25e; G. Treffers, 42e en 46e; Am. de Jong, 43e; W. Mandemakers, 45e en 24eAdr. Bakke ren, 20eH. Spierings, 23e P. Nieu- wenhuizen, 27eC. Verhagen, 28e en 30e S. van Peer, 34e en 36e en J. van Doornik, 35e. Eerste overzuif Adr. Blom. Aangetoonde duivenJ. Versteeg, W. Mandemakers, G. Treffers, C. Rosenbrand, P. Nieuwenhuizen en C. Verhagen, terwijl J. v. G„ Heusden f 10. G. A. J. v. E., Heusden f 10. A. v. D., Heusden f 10. J. T. C„ Heusden f 10. J. J. v. d. B., Heusden f3. J. M. B., Heusden f 10. A. J. B., Heusden f 10. C. B., Heusden f 10. Straatschenderij: H. Q., Hedel, be-|de uitgeloofde extra-prijs werd behaald risping; A. v. d. B„ Hedel f3. Veiligheid verkeer: G. A. C. d. G„ Kaatsheuvel, berisping; C. J. M. d. G., Kaatsheuvel, berisping; A. C. J. d. G., Kaatsheuvel f 5. Niet beh. uitwijken: A. S., Sprang- Capelle f7.50; E. C„ Genderen f5. Rijw. zonder spatbord: C. C. R., Waspik f2. Rijwie^ tegen trottoir: A. L. B„ Kaatsheuvel f 2. Rijw. onbeheerd: A. L. B., Kaats heuvel f 2. Tieren: M. O.,; M. v. L'. en II. v. H., allen te Kerkwijk, vrijspraak Voetballen: L. P. H. Sprang, te-1 Ramakers, commandant der Rijks rug ouders; J. G. P., Waspik f3; veldwacht alhier, in gelijke functie door H. Vos. Voor de a.s. Zondag te houden wed vlucht vanaf Pont St. Maxence worden de duiven Vrijdag a.s. des avonds van 89 uur in het clublokaal ingekorfd. DUSSEN. Bij den landbouwer v. Velt- hoven werden des nachts dooreen hond van zijn buurman een 25-tal jonge hennen doodgebeten. Het dier moest zijn daad met den dood be- koopen. Naar we vernemen wordt met 1 Juli a.s. op diens verzoek majoor II. B., Raamsdonksveer f3. Loopen op weiland: J. d. V., Waal wijk f10. f 4.95 f 5.95 f 6.95 VERKRIJGBAAR BIJ WIJKSCHE STRAAT naar Roermond overgeplaatst. (Hank). Maandagmiddag had alhier een botsing plaats tusschen 2 wielrijders. Een renner, dievanAnt werpen kwam reed met volle vaart tegen mej. Smits uit Sleeuwijk, di van haar rijwiel werd geslingerd en een gapende hoofdwonde bekwam Dr. Lips uit Raamsdonksveer, die spoedig ter plaatse was, achtte over brenging naar het ziekenhuis nood zakelijk. Het rijwiel van Mej. S. werd zwaar beschadigd, terwijl de race fiets in twee stukken brak. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. GIESSEN De Pinkstercollecte voor de Zending heeft alhier opgebrach f 15.81. NEDERHEMERT. De Gem. Zangver. „De ver vulde wensch" alhier, behaalde onder leiding van den heer H. A. Runge te Zaltbommel, 2en Pinksterdag op het Muziek- en Zangconcours te Amersfoort een len prijs met 307 punten in de 3e afd. Directeur en leden onze gelukwenschen. Door de afd. Nederhemert van de Geldermalsensche Eiermijn wer den in de afgeloopen week 1713 stuks aangevoerd. De, prijzen waren als Wit: Extra f2.55; A f2,35 R f2,25; C f2,15; Bruin: Extra f2,65; A f2,40; B f2,30; Kalkoenei eren f3,50. Alles per 100 stuks OUDENDIJK. Op enkele plaatsen heeft de STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE 's ROSCII. Zitting van Woensdag 3 Juni. Orde verstoren: W. v. d. W. te Hedel f 10. Waterleidingverordening: H. M.V., f 15; A. K. f3; J. K. f3 F. A. v. d. B. f20; J. B. f3; M. v. d. S. f3; J. J. S„ geen straf; A. W. f25; A. S. f25; G. v. d. P. f25; J. v. P. f25; G. D. d. B. f 15; K. S. f 15; A. J. d. R. f3; H. J. P., vrijspraak; L. S. f25; C. O. f25; P. v. B. f3; F. J. M. f3; A. D. f3; P. A. S. f25; J. v. B. f25; W. J. P. f3; W. d. B. f3; W. H. f25; J. W. f3; A. K. f3; C. J. W. f3; D. d. B. f3; A. W. v. O. f3; A. V. f3; A. G. G. O. f3; IJ. d. B. f3; D. W. f25; M. T. d. R. f3; A. K. f3; C. M. f3; A. V. f3; J. N. f5; A. A. d. B. f3; J. d. B. f3. Allen te Sprang-Capelle. J. H. A. M. v. E., Dussen f 10. J. v. d. P., Dussen f 10. L. J. v. M., Dussen f 10. J. J. v. B., Dussen f 10. L. J. S„ Heusden f 10. A. W. N., Heusden f 10. F. J. N., Heusden f 10. A. C. K., Heusden f 10. T. M. v. H., Heusden f10. AALST. Het fanfarecorps „Prins Hen- drik" alhier, onder leiding van zijn aan f yeMe staamto gewassen directeur, den heer joh. van Berkel aangebracht, doch in vergelijking te Ammerzoden, behaalde tweeden I m.ot :mdere streken '«"P1 het n0«al Pinksterdag op het concours te Vianen SLEEUWIJK. Gedurende de Tweede Pink'-» sterdag heerschte er aan het Sleeu- wijkschevecr een groote drukte, voor namelijk wat betreft het autoverkeer. Je veerdienst werd den geheelen dag met twee booten onderhouden. De overzetting geschiedde tot laat inden nacht en had ordelijk en vlot plaats. Vanwege de Noord-Bnabant- sche Mij. van Landbouw werd beslo- en om dezen zomer gedurende 6 weken alhier nog een extra huis- 1 oud-kookcursus te geven. Deze cursus, welke reeds is be gonnen, wordt iederen Dinsdagavond in de oude O. L. school gehouden. SPRANG CAPELLE. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente, te houden op Vrijdag 5 Juni 1936, des nam. 7.30 uur. Agenda: 1. Vaststelling van de ntoulen der vergadering van 9 April 1936. 2. Onderzoek geloofsbrief nieuw be noemd lid van den gemeenteraad. 3. Beëediging nieuw benoemd lid van den gemeenteraad. 4. Ingekomen stukken. 5. Nota van Ged. Staten, inzake de jegrooting van 1936. 6. Wijziging begrooting dienst 1935. 7. Vaststelling vergoeding artikel 101 der L.O.wet 1920 over 1933 (dtie- aarlijksche afrekening). 8. Mededeeling. WOUDRICHEM. De Minister van Landbouw en Visscherij heeft bepaald, dat de stichting „Nederlandsche Visscherijcentrale" tot een totaal bedrag van f 10000 bovenmaatsche aal van 25 tot 28 c.mafkomstig van de Zuidhollandsche stroomen en de Zuid- hollandsche beneden rivieren, zal mogen aankoopen, teneinde de markt van dat product te steunen en den afzet daarvan te bevorderen. De prijs, waarvoor de centrale de aal zal mogen aankoopen, bedraagt ten hoogste 12 cent per pond. De centrale zal de aal slechts aan koopen in de aan voerplaatsen Woudri chem, Moerdijk, Maassluis, Den Briel en Pernis. De aal zal ter beschikking worden ge steld van binnenvisschers, teneinde als pootaal te worden gebezigd, tegen een prijs van 3 cent per pond. In de afgeloopen week werden door de visschers dezer gemeente met een 30 tal schuiten op de Bergsche Maas op finten gevischt. De vangsten waren beter dan de vorige week. Aan de viscb- markt alhier werd van 2228 Mei aan gevoerd 15754 finten ad 3 tot 8 cent per stuk. Verschillende visschers vischten op zal men met de galgvisscherij en met de kantzegen visscherij. Gedurende bovenge meld tijdvak werden aan de vischmarkt aangevoerd 69 zalmen ad f 0.80 tot f 1.10 per pond. WERKENDAM. De Chr. gemengde zangvereen. „Soli; Deo Gloria" alhier, directeur ae heer H. H. Advocaat, behaalde op het Pinkstermaandag gehouden Nationaal1 concours te H.I. Ambacht, een eerstel prijs in de afd'. Uitmuntendheid', met 319 punten. De heer G. G. Versendaal, on derwijzer aan de Rehobothschool al hier, herdacht op 1 Juni j.I. onder zeer groote belangstelling, zoowel van in- nachtvorst Dinsdag nog al schade ?Is gemeente, den dag, dat 0 hij voor 25 jaar verbonden ï's aan bo vengenoemde school en ook hetzelfde aantal jaren bij het onderwijs is. Door de muziekvereen. „Kunst af. RAAMSDONKSVEER. Zondag voormiddag omstreeks 10 uur reed een motorrijder uit Bre da met op de duo zijn dochter over den Rijksweg, toen zij werden over vallen door een stortbui. Achter het aan de Kreeksluis staande huisje een len prijs met 391 punten in de superieure afdeeling. Directeur en le den onze gelukwenschen. ANDEL. De oudste ingezetene dezer ge meente Mej. M. Verhoeven, wed. v. der Ven is alhier op ruim 90-jarigen I schuilden zij even en toen de bui leeftijd overleden. over was wilden zij weer doorrijden Het bestuur van de afd. van in de .richting Raamsdonksveer. den Chr. Nat. Werkmansbond alhier Beiden zaten reeds op den motor, is als volgt samengesteld: Voorzitter de toen vanuit de richting Oosterhout heer J. F. van Duist, secretaris de heer met snelle vaart een personenauto G. Verwijs, penningmeester de heer naderde, afkomstig uit Delfzijl. Van D. de Waal en vervolgens G. Dekker de tegenovergestelde kant kwam en M. van Rijswijk. eveneens een auto aangereden, zoo dat er voor eerstgenoemde autogeen CAPELLE. I plaats meer overbleef om te passee- Op het sportterrein aan de Wil- ren. Het gevolg was dat de motor lem van Gentsvaart, speelde de korfbal- met groote snelheid werd aangere- vereeniging K.l.O.L. j.I. Zaterdagavond den en de beide personen eraf wer een competitiewedstrijd voor den Dordt- den geslingerd, schen Korfbalbond tegen H.K.C. uit De motorrijder werd slechts licht Boven Hardinxveld, welke wedstrijd in gewond aan een zijner beenen,doch een gelijk spel 3—3 eindigde. het meisje werd tegen den grond Voor de actie tot stichting van gesmakt en bleef bewusteloos liggen, een ziekenhuis te dezer plaatse, is weer Op advies van dokter Lips werd 1100 binnen gekomen, waardoor het zij met een andere auto naar het R.K. totaal bedrag thans ruim f 1900 is. Ziekenhuis te Raamsdonksveer over- Het bouwen van een woonhuis gebracht. Zij bleek een zware her voor den heer Jac. de Jong te Sprang, senschudding te hebben bekomen, onder architectuur van den heer J. Tegen den autobestuurder werd Michaël, is opgedragen aan den aan- door de marechaussées procesver- nemer Alb. Hoefnagel alhier. *baal opgemaakt. na Arbeid" (Biesbosch) werd j.I. Za terdagavond een concert gegeven op de tent aan de Uitbreiding alhier. Het programma werd vlot afgewerkt, waar voor het publiek zeer dankbaar was. Jammer, dat de weersgesteldheid niet medewerkte, anders was de publieke belangstelling zeker nog grooter ge weest. Herkozen als bestuurslid der Coöp. Boerenleenbank alhier, de heer H. Groeneveld Sr. en als lid van den Raad van Toezicht, de heer P. Dekker te Sleeuwijk. Bij K. B. van 28 Mei is toe gekend de aan de orde van Oranje- Nassau verbonden eere-medaille in brons aan C. Pruijsen alhier, land arbeider in dienst van de familie Diemont-Boxman te Ouden Rijn. WASPIK. Onder voorzitterschap van den lieer A. Smeur, werd j.I. Woensdag, in liet hotel van Iersel alhier, een ver gadering gehouden van stemgerechtig de ingelanden van den gecombineer- den grooten Waspikschen en Raams- donkschen, Binnen- en Buitendijksche en Overdiepsche Polder, waarin o.m. de rekening over het dienstjaar 1934 1935 en de begrooting voor het dienst jaar 1936—1937 met algemeene stem men werden vastgesteld. WORDEN SCHETSONTWERP EN KOSTBEREKEN I N G VAN ALLE VOORKOMEND WERK GEMAAKT DOOR SEDIPL. BOUWKUNDIGE OVERAL TE ONTBIEDEN. SWIFT-Dames- en Heerenschoenen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 7