WINKEL H. KLUMPERS Binnenland Voetbalsport INGEZONDEN Li i I. Buitenlandsche Zaken: Spaak (Soc.); Arbeiid en Sociale Voorzorg: Delattre (Soc.) Financiën en Werkverschaffing: De Man (Soc.); Openbare Werken: Merlot (Soc.); P.T.T. en Radio: Bouchery (Soc.); Economische ZakenVan Isacker [(Kath.); Binnenlandsche Zaken: De Schrij ver (Kath.); Koloniën Rubbens ('Kath. Landbouw Pierlot (Kath. Justitie: Bovesse (Lib.); Transport: Marcel aspar (Lib.); Openbaar Onderwijs: Hoste (Lib.); den" Nationale Verdediging: Generaal een halve meter met een even lan ge staart. Het dier woog ongeveer 20 pond, droeg scherpe klauwen en toonde oranjekleurige knaagtanden. Vermoedelijk heeft men hier te doen met een bisamrat. DOODELIJKE °VAL VAN DE FIETS. Het 12-jarige dochtertje van den heer H. L. te Groningen is. toen het na de gymnastiekles naar huis ging, aan den Korreweg van haar riets gevallen. Zij bekwam een her- senschudding en is in het Academisch Ziëkenhuis aan de gevolgen overle- Benis (Kath.). De liberalen denken er b.v. niet over. nu de socialist de Man de lei o AUTOBUS TE WATER GEREDEN. Van een autobus van den dienst ding van het ministerie van financiën Schoonhoven-Utrecht, liep op den Lo- heeft gekregen, de regeering te steu- pikerweg onder de gemeente Wilhge- nen. Dat is voor Van Zeeland, die Langerak, Eet linker-achterwiel van den toch al reeds voor een schier boven- j wagen. De chauffeur verloor hierdoor mensohelijken taak staat, geen pret-de macht over het stuur en de bus tig vooruitzicht, vooral daar het de ze- reed Over de rechterberm van den kerheid heeft dat-Moskou heel wat in weeg, sloeg om en kwam in de naast de melk te brokkelen heeft en niet (jen weg stroomende wetering terecht, g^nalaten steeds weer onrust te sto- p[aats(, zeer ,Jn. Het eerste werk' van het nieuwe kabinet zal nu moeten zijn. een einde chauffeur en alle passagiers, acht aan de staking te maken. De we- in getal, konden ongedeerd den wal gen, die men daarbij in denk't te bereiken, slaan, zijn dezelfde als door Blum o in Frankrijk gevolgd. ERNSTIGE BOTSING. Zondagavond had op den nieuwen In China schijnt het gevaar voor rijgsweg- te Laren ter hoogte van Hoef- een burgeroorlog thans vrijwel ge- J hntdna nlaaf* Uk weken te zijn. De eigenlijke oorzaken ernstige botsing plaais tus van het conflict tusschen Kanton en schen 'een tax,> bestuurd door den op schoone etalage's, dit is alles van buitenaf gezien heel mooi maar kom binnen in KLUMPERS' WINKEL WAALWIJK, dan kunnen wij U onze kwaliteiten laten zien en als U dan in Klumpers' Winkel Waalwijk een costuum koopt, onverschillig van welke prijs, dan durven wij beweren, dat U zulks bij onze concurrenten niet kunt koopen. Het gaat hier niet over 1 costuum, maar over honderden. Bij KLUMPERS' WINKEL Waalwijk vindt U keus uit 1000 stuks, allen even prachtig afgewerkt. Onze costuums zitten gemakkelijk en vergelijk nu onze prijzen met die van anderen. Vakkundige bediening. Costuums ijzersterk f5 75 alle maten, de betere kwaliteiten tot f 14.en voor slechts f 20. koopt U bij ons het beste van het beste, ook voor groote en dikke personen. Let op Uw portemonnaie en betaal niet te veel, ga naar een vertrouwd adres. Bij elke koop boven f 10.— bij Klumpers' Winkel Waalwijk besteed, ontvangt U een bon voor gratis 1 cos tuum oppersen. Dit geldt slechts tijdelijk, dus profiteert hiervan. Dus allen voor het mooiste costuum naar het goedkoopste adres WAALWIJK. GROOTESTRAAT 252 Nanking zijn eigenlijk nooit duidelijk geworden en dit is meestal het ge val met politieke verwikkeling in het Verre Oosten. Waar persoonlijke en algemeene zaken in het algemeen Amsterdamschen chauffeur A. E. Wou ters 'en den motorrijder J. Landstra uit Laren. De taxi, die in de richtiing Amsterdam reed, wilde twee voor hem rijdende auto's passeeren. Toen hij de Woensel met het herstellen van het dak', had het ongeluk naar beneden te vallen. Wonder boven wonder bleef hij onder zijn val met zijn kleeren haken aan een torenhaak. Hij werd spoedig uit zijn netelige positie ver lost. Het ongeluk! liep dus buitenge woon goed af. o ONGELUK OP DEN ONBEWAAK- TEN OVERWEG. |Men meldt uit Roosendaal Zaterdagavond kort voor het in kleed was gestoken van vlaggedoek en wimpels. De burgemeester van Vaals, die vernomen had, dat N.S.B.-groepen werden aangeboden en de vereen, werd toegezongen. Van den E.A. Heer Bur gemeester, die door ambtsbezigheden, was verhinderd, was een schrijven bin nengekomen, met de beste gelukwen- schen voor de vereeniging. Van een onbekende gever werd door den heer den Ouden toezegging .ge daan, dat de vereen, naar aanleiding van dit feit een keuze mocht maken tusschen een medaille of een muziek nummer. Naar wij vernamen heeft de vereen, dit laatste In dank geaccepteerd, en zal dit geschenk, een nationale pot pourri, die inmiddels in studie is ge nomen, Zaterdagavond reeds op het te geven concert ten gehoore worden gebracht. Wanneer we een en ander nagaan, dan moeten we constateeren, dat de muziekvereen. de volle sympathie der burgerij heeft en dat ze deze ook dub- bei waard is. Immers, dat deze vereen, in haar korte bestaan geregeld eerste prijzen heeft behaald en ook genoemde pot pourri reeds in enkele repetitie's is ingestudeerd, pleit zeer voor dë be kwaamheid van den Directeur en den on ver moeiden ijver der leden. Het is vanzelfsprekend, dat het Be- het voornemen hadden te demonstree- ren, las voor de komst van de Prinses |staur de» vereemgmg zeer dankbaar een proclamatie voor vanaf het plein voor het gemeentehuis, waarin gezegd en erkentelijk iis voor dezen steun, die zij steeds heeft mogen ondervinden en werd, dat een, dergelijke demonstratie bewijzen \an sympathie op zeer hoogen prijs stelt. Doch als muziekliefhebbers die we de snoods met geweld zou worden on derdrukt. H. K. H. werd ontvangen door den burgemeester van Vaals, den heer H. ten wat een dergelijke vereeniging kost, doen wij langs dezen weg een vallen der duisternis heeft op den Rhoem, den ondervoorzitter van het bciocp op den financieelen steun der moeilijk' van elkaar te onderscheiden tweede auto voorbij was, versperde -zijn. Vast staat m ieder geval, dat de hij den motorrijder, dien hij niet had generaals van de zuidelijke provincies ,J A Kwangsi en Kwangtoeng met hun *'en aankomen, den weg Het gevorg troepen als een soort „anti-Japansch was> dc motorrijder tegen de auto bevrijdingsleger" naar het 'noordenhotste, over den kop sloeg en, tegen onbewaaiklten overweg in de Water molenstraat onder de gemeente Roo sendaal een ernstig ongeval plaats gehad. Hoewel het uitzicht goed is, vond op genoemden overweg een botsing Ned. Roode Kruis, Jhr. Roelï, den com missaris der Koningin in. Limburg, Mr. Dr. van Sonsbeeck en vele andere au toriteiten. Het défilé van Roode Kruis- afdeelingen verliep uitstekend evenals trekken. Het doel van de onderne ming zou geweest zijn .Nanking tot een meer actieve politiek tegenover den grond' werd gesmakt. Hij bleek ernstige kneuzingen en een gecompli ceerde dijbeenbreuk opgeloopen te heb- plaats tusschen een uit de richting de oefeningen, welke door de Prinses Bergen op Zoom komende losse loco- met veel belangstelling gevolgd wer- motief en een bakkerskar, waarin zich den. inwoners voor déze vereen. Door het deelnemen aan het concours en de hooge kosten, die er verbonden zijn voor de instandhouding van een der gelijke vereeniging, is er veel igeld noodig en is de kas van „Excelsior" in een slechte positie geraakt. Het iis daarom, dat wij hierop de Japan te dwingen. Beter dan iemand ben. In zeer ernsitigen toestand is hij anders kent intusschen maarschalk Tisjiang Kai Tsjek1, de leider van de Centrale 'Regeering, de groote geva ren, die er voor China uit een der gelijke politiek zouden voortspruiten. Hij liet de legers van Kwangsi en Kwangtoeng dan ook' niet in het on zekere. dat hij zich zoo nog met zijn troepen tegen hen te weer zou stel len. Zijn vastberaden houding heeft de Zuid-Chineesche vrijheidslieven- den, die de kracht der Japanners on derschatten. gedwongen, met hun le gers terug te trekken. (Nadruk Verboden). BRANDi TE OSS. Zondagmorgen werd brand ont dekt in de woning van J. van Or- soiuwWijgergans, staande aan de Bosischestraat te Oss. Be vrouw des huizes fwas reeds ter kerke, toen de 'brand ontdekt werd. De man met de naar het St. Jans-ziekenhuis te Laren overgebracht. kind Uit het venster ge vallen. Zondagmiddag is van de eerste ver dieping van een huis op het Zaandam merplein te Amsterdam een 4-jarig meis je u'iit een venster gevallen. Het wierd met ernstige hoofdwonden naar het Wilhelmina-Gasthuis overge bracht. o mijnongeluk. In de Oranje Nassaumijn 3 te Heer- leerheide is een ernstig ongeluk ge beurd. Door een hevige explosie zijn twee arbeiders om het leven gekomen, terwijl een derde ernstig werd gewond. STORM OVER QELEEN. De Mndm. meldt: De vroeger zoo beroemde St. Anto- niiusjaarmarkt te Geleen (in 1852 inge- twee kinderen jwisten zich nog bij- teM) die sedert ve]e tientailen van tijds uit het brandende perceel te redden, terwijl oot een gedeelte van l"> gehouden werd, is den inbioedel nog in veiligheid kion Zaterdag 13 jurii opnieuw in het teven worden gebracht. De in het achterhuis staande gei- geroepen Het weer hield zich in den loop van ten konden eveneens nog bijtijds wor- den dag uitstekend, maar tegen den den losgesneden, en bleven gespaard.avond "stak plotseling een cycloonach- Onder den inboedel welk'e grooten- fjge stormwind op. De kracht van den deels was verbrand, bevonden zich wjncj was zoo hevig, dat de tentzeilen °°n Af Ceï i nleUWt Seni scheurde,, en tal van kramen krakend De gem. brandweer verscheen wel ter plaatse, doch toen was de brand marktwaar sloeg tegen reeds zoover gevorderd, dat aan hulp den Lron^ ien in minder dan een minuut bieden niet meer viel te denken, j was de markt in een wilde chaos her- Verzekering clekt gedeeltelijk de schapen. De honderden bezoekers schade. vluchtten vol ontzetting weg. Duizen den stukken stof en manufacturen la gen in woeste wanorde verspreid of waaiden weg, sommige werden zelfs huizenhoog omhoog gezogen, door de kracht van den wervelenden wind. Tot kktaen van onregelmatigheden welfe "Ornaat van ramp brak daarna een gepleegd zijn bij den dienst van demaar hevig onweer los, waardoor Garnizoenswerkplaatsen te Breda is de goederen, werden doorweekt. ONREGELMATIGHEDEN IN BREDA'S GARNIZOENSWERK PLAATS,. In verbdnd met het aan het licht aangehouden de sergeant-majoor H. [M. G. Peltzer. D|oor de militaire autoriteiten is een diepgaand onderzoek ingesteld, hetwelk thans nog in volle gang is. In verband hiermede, 'kion men ons geen inlichtingen verschaffen. De heer P. is in voetbalkringen gieen onbekende. Zoo was hij inder tijd jarenlang lid van de voetbalver- eeniging ,,'t Zesde" en kwam .eens voor het Nederlandsche elftal uit in een wedstrijd tegen Engèland. Zijn aanhouding heeft groot opzien ge baard. o— BISAMRATTEN IN DE WAAL |Men meldt uit (Nijmegen: !Het blijkt, dat de bisamrat, wel k'e reeds op meerdere plaatsen in het land is waargenomen thans zelfs tot in de Waal voor Nijmegen is doorge- SJwiOlmmen. Heden werd door een vis- ischer, zekéren Wi. van V., die bijna de steenfabriek stond te visschen, na bij den dobber 'n vreemdsoortig dier Opgemerkt. De man wierp met stee- nen naar het vreemde beest en had het geluk! het te treffen. Hij haalde het naar den wal en het bleek1 een (rat te zijn ter, lengte van ongeveer De veroorzaakte schade is zeer groot. TRAP VAN EEN PAARD. Aan de verwondingen overleden. Vrijdag had de 78-jarige landbou wer J. H. iMensink' wonende te En terbroek in de gemeente Wierden het ongeluk, verward te geraken in de teugels van een paard dat gespan nen was voor een wagen beladen met hooi. De heer M. kreeg hierbij een ernstigen trap van het paard, en ernstig gewond werd hij opgenomen in het algemeene ziekénhuis te Al melo, waar hij aan de bekomen ver wondingen is overleden. o ERNSTIGE: AANRIJDING. Op den Antwerpschen straatweg te Bergen op Zoom is een ernstig onge val gebeurd. De 23-jarige bakker J. Gaossen werd daarvan het slachtof fer en moest met een ernstige hersen schudding naar het algemeen Bur ger Gasthuis gebracht worden. Zijn toestand was Zondagavond nog heel ernstig en men vreest voor zijn leven. o GOED "AFGELO O PEN iMen meldt uit Eindhoven Een leidekker, die bezig was op den toren van de St. Petruskerk te twee personen bevonden, t.w. bakker de Jong en de smid Deschepper uit Kruisland. De kar werd door de locomotief gegrepen en een eindweegs meege sleurd. Het voertuig werd grondig vernield, terwijl het paard ;werd ge dood. Van de inzittenden bekwam De schepper ernstige, De Jong slechts lichte verwondingen. Eerstgenoemde werd met eën zware sehedelbasisfrac- tuur naar het R. K. Ziekenhuis Cha- ritas te Roosendaal vervoerd, de an der kion, na door Dr. Van Turnhout verbonden te zijn, nog denzel'fden avond naar zijn woning terugkeeren. Door politie en marechaussée wordt een onderzoek naar de toedracht van het ongeluk ingesteld. BEKNELD. jMen meldt uit Breda In de Lange Gampelstraat alhier, geraakte *een jongetje bekneld tus schen een vrachtauto en een muur. Het kind bekwam zoodanige kwetsu ren, dat men het 'naar het Gemeen telijk Ziekenhuis moest overbrengen. o AUTO MET VIJF DAMES TE WATER. Zaterdagmiddag begaf zich een ge zelschap van vijf dames, allen uit Hoogezand per auto naar Winschoten. In Zuidbroek ter hoogte van de open bare lagere school passeerden zij een taxi van de Mij. D.A.M. De chauffeur hiervan zag, hoe even later de auto met de vijf dames door tot nog toe onbekende oorzaak het Winschoter- diep inreed. De chauffeur van de taxi, waarin drie personen gezeten waren, stopte onmiddellijk en begaf zich ge kleed te water. Hij wachtte af, totdat de auto geheel onder water verdwe nen en tot stilstand gékomen was en klom toen op den treeplank. Het mocht hem gelukken, zij het met groote moeite om allé inzittenden te redden en met behulp van omstanders veilig aan ,wal te brengen. De in zittenden, Mevr. Boon, haar, doch ter. „die chauffeerde, Mevr. Post van Leggelo, (Mevr. Janstna en Mevr. Mulder allen uit Hoogezand, kwa men met den schrik vrij en werden I bij het hoofd van de school, den heer Groen, binnengebracht en van dro ge kleeren voorzien, waarna zij per auto naar Hoogezand terugkeerden. Als bijzonderheid (kon nog vermeld worden, dat een der inzittenden da mes pnlangs ook reeds met een au to in het Winschoterdiep is geraakt. o- VERDRONKEN. Zondagsmiddag is door onbekende oorzaak! het driejarige dochtertje van den landbouwer J. C. Muilwijk te Brandwijk (Z.-H.) te water geraakt en verdronken. Aan Dr. Keuner en Dr. Ploem uit jvolile aandacht vestigen en van harte Vaals wend! door H. K. H. het kruis van hoPen wii> dat de. Soede voorbeelden verdienste voor het Ned. Roode Kruis vatl s^eun ocdc ^ij het laatste succes overhandigd'. Er heerschte onder de duizenden toe schouwers langs den weg en in het centrum van het stadje groote belang stelling, hartelijke' geèstdrift en vol- men orde. Te ongeveer zes uur is de Prinses! per auto uit Vaals vertrokken. o ZEILJACHTJE IN EEN ONWEERS BUI. Een der opvarenden door uitputting overleden. Zaterdagavond te omstreeks achtuur zijn op het IJsselmeer ter hoogte van Harderwijk, een viertal kleine open zeilbootjes, elk bemand met twee per sonen, welke des middags van de Eem waren uitgevaren, door de hevige on weersbui', die op dat tijdstip o.ver een uitgestrekt gebied' losbrak, overvallen. De bui' ging gepaard met een hevli- gen storm, dié het water wild op zweepte en het gevolg was-, dat een der vaartuigjes is omgeslagen. In het bootje waren gezeten de hee- ren. F. A. Marsé en diens! zwager Wou denberg, evenals dé andere opvaren den uit Baarn afkomstig. Beiden kon den goed zwemmen en zij slaagden erin zich boven water te houden, waarbij zij probeerden de boot weer op haar kiel te krijgen, doch dit was een uiterst moeilijke taak. Eindelijk nadat de beide drenkelin gen een vol uur hadden rondgedreven en hun krachten bijna ten einde wa ren, gelukte het hun de boot om te keeren en weer aan boord te komen. Door de koude en doors uine angst waren beiden volkomen uitgeput. Anderhalf uur later is de heer Marsé die er zéér erg: aan toe was, waar schijnlijk tengevolge van hartzwakte, overleden. door de vereen, ondervonden, navol ging moge vinden. Men toone dit dan ook door het concert, dat a.s. Zaterdag aan de in woners wordt aangeboden te gaan be luisteren, opdat de opbrengst van de geringe entreeprijs, die hieraan ver bonden is, een flink bedrag moge vor men om de gemaakte kosten weer te kunnen dekken en de vereen, in staait te stéllen haar werk voort te zetten. U mijnheer de Red', beleefd dan kend voor de verleende plaatsruimte. Eenige donateurs muzieklief hebbers te Genderen. Genderen, 15 Juni 1936. Buiten verantwoordelijkheid der Red. o ROODE KRUIS-OEFENINGEN TE VAALS, Hartelijke ontvangst van Prin ses Juliana, Begunstigd door goed weer heeft Zaterdag te Vaals de groote oefening plaats gehad van het Roode Kruis. H. K. H. Prinses Juiiana was te ca. half drie per auto aangekomen uit Maas tricht. In Vaals werd de Prinses be groet door een groote volksmenigte, terwijl het grensstadje In een feestelijk Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik eenige plaats ruimte in Uw veelgelezen blad, naar aanleiding van het behaalde succes door de fanfare „Excelsior" te Genderen; op het gehouden concours te Vianen. Zooals bekend, behaalde deze vereeni ging een le prijs met 302 punten in de derde afdeeling. Als een loopend vuurtje ging deze blijde tijding door ons dorp en rappe handen togen aan het werk, om een boog op te richten, waaronder straks de vereeniging zou worden gehuldigd. Omstreeks 8^ uur des avonds, arri veerde 'hét gezelschap in ons dorp en bij monde van den heer den Ouden werd namens de ingezetenen de kra nige Directeur, de heer B. Roza uit Wijk en de leden gecomplimenteerd, terwijl namens de Chr. gem. zangver- een. „Hallelujha" alhier, door den heer B. Treffers eveneens gelukwenschen HEUSDEN. Hedenavond speelt Juliana I een vriendschappelijken wedstrijd tegen R. W.B. I uiit Besoeijn, De wedstrijd vangt aan om half acht. Deze match was Donderdag j.l. we gens omstandigheden uitgesteld. Begunstigd door mooi weer en on der vrij1 groote belangstelling, hadden er Zondag j.l. seriewedstrijden plaats, uitgeschreven door de v.v. „Juliana" alhier. De uitslagen zijn als volgt: Kaatsh. Boys IIBaardwijk II 3—4. Juliana IWilhelmïna I (Wijk) 11! (af m attings wedstrijd) R.W.B. I—Olymplip I 5—4. Baardwijk II—"Wilhelmina I 4—4. (Wilhelmina wint met penalty's). Na afloop werden door den voor zitter van Juliana de prijzen uitge reikt in café „de Gouden Leeuw" t.w.: R.W.B(. I een zilveren beker als win naar van de K.N.V.B. vereenigingen. Wilhelmina I le prijs, zilveren beker. Baardwijk II 2e pr„ Lauwerkrans. De v.v. Juliana kan met genoegen, op dezen serie terugzien. SPRANG. J.l. Zaterdag speelde N.E.O. I op eigen terrein alhier een voetbal wedstrijd tegen Achilles uit Veen. De wedstrijd eindigde in een 10 over winning voor N.E.O. Door de Sprangsche Boys werd Za terdag j.l'. een voetbalwedstrijd ge speeld te Raamsdonksveer, tegen „Good Luck" aldaar. De wedstrijd eindigde in een 31 overwinning voor Good Luck. MEEL'. De 8e competitiewedstrijd, gehouden, op Zaterdag 13 Juni tusschen Juliana alhier en Good Luck uit Raamsdonks veer, eindigde met gelijk spel 3—3. li! Staar U niet blind

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 2