■Vacantiewcken naderen DE LENTE-BRUID. ONS PATRONENHOEKJE. WAT ZAL DE MODE ONS BRENGEN? ■STREPEN, VEEL STREPEN ZELF DOEN! SMAKELIJKE RAUWKOST. HET BESTELLEN VAN PATRONEN. L Patronen van in deze rubriek voorko kende genummerde modellen zijn op aan draag te verkrijgen bij „Het Practisch Mo deblad", Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven 0.58. Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. RABARBERSOEP. Een zeer smakelijke soep kan men ma ken van rabarber, waarvan men 500 gr in kleine stukjes snijde en opzet met H/j I* water, een citroenschilletje en stukje ka neel, gaar laten koken, desgewenscht een half kopje rozijnen toevoegen. Zes beschui ten fijn maken en door de soep roeren en mee laten koken; afmaken met suiker naar smaak. Inplaats van beschuit kan men haver vlokken gebruiken. Met rassche schreden na dert de tijd, dat men alle (voorbereidingen zal moe ten treffen, die de va- eantieweken onvermijde lijk met zich brengen. Veel hangt af van de plaats der bestemming, of men naar een mondaine badplaats denikt te gaan, dan ergens rustig aan zee, in bosch of hei denkt neer te strijken. Men dient zoowel reke ning te houden met stra lende warme zomerdagen aüs met koel, zelfs nat weer en daarom is het onver mijdelijk japonnen en mantels mede te nemen, diia aan deze eiscthen tege moet komen en practisch en warm zijn. Talrijke mooie wallen weefsels staan ons ten dienste, die heed lichl in het dragen zijn en toch voldoende be schutting bieden. Noemen wij slechts ter loops de prachitkeuze in angora weefsels in uni, met moesjes, geperforeerd enz. en daarbij een uitgelezen sorbeering van kleuren, j Zelfs 's zomers doen de Sportieve mantels van ruwe .weefsels gemaakt nog vaak dienst en de slanke vrou wen zullen dan zeker gaar ne de Swaggercoats verkiezen met ruim klokkende rug, en driekwart lang. L Mantelcostumes zijn de faworietes der meeste vrouwen en eveneens zeer doelma tig voor de reis met sportieve blouses of jumpers. Men ziet ze van fantasie en an gora, stevige zijde een linnen gemaakt en gedragen met kleurrijke shawls. Linnen moet zoowel voor deze costumes als voor japonnen absoluut kreukel vrij zijn, anders is de misère niet te overzien als men even gezeten heeft. Bijzonder aardig zijn de manteltjes met breede pof bij de schou ders, alhoewel lang niet iedere naaister een onberispelijke coupe aan deze mo dellen weet te geven. Trouwens wij moeten toegeven, dat het niet ieders werk is. (Mid delste model) Mantel japonnen (geheel links) zijn eveneens zeer practisch voor op reis. Ze zijn weinig pretentieus, vragen geen andere garneering dan een paar bloe men b.v. juist langs de hooge halsronding gehecht en een afstekende ceintuur, heb ben gladde mouwen en opgestikte zakken. Doelmatig zijn de lange gummi regen capes, die heel klein opgevouwen of over den arm gedragen worden en liefst in aar dige, vroolijke kleur gekozen worden. Een cape van dezelfde stof als de japon is ook bijzonder geschikt en verleent aan de ja pon iets gekleeds. Het groote voordeel is trouwens, dat de koffer door dergelijke kleedingstukken niet overmatig belast wordt. Men mag ongetwijfeld niet vergeten om een ruime sorteering dassen en shawls me de te nemen, die zoo'n gezellige afwisse ling bieden, verder ondervindt men veel gemak van een paar aardige vesten en mo gen evenmin tasschen als handschoenen ontbreken, details die trouwens altijd on misbaar zijn voor de dames, die gaarne contact houden met de buitenwereld. Behalve een bonte mengeling van alle mogelijke bloemen en andere motieven zullen wij dezen zomer veel strepen zien dragen. Geen wonder, want dit dessin biedt vele mogelijkheden en men kan zijn fantasie den vrijen loop laten wat de richting be treft. i' De sportieve mantel links is grijs met matblauwe strepen, en is zeer origineel van coupe. De mouwen zijn aan zijstukken ge knipt en de mantel sluit met groote knoo- pen, kan echter ook open gedragen wor den, terwijl uit de hals een efefn sjaal te zien komt. Het verwerken van de stre pen in de aangegeven richting is zeer vlot en maakt slank. Knoopen en ceintuur zijn matblauw. De Zelf doen! is het parool van dezen tijd. Want zelf dioen is het goedkoopst. Zelf doen geeft ook de meeste vreugde men kan dan trotsch zijn op het werk, dat door eigen handen is gemaakt. Zeker: het is niet altijd gemakkelijk, zelf te dioen. Er is dikwijls zekere kennis voor noodig en vaardigheid. En waar men een van tweeën of beiden niet heeft, moet men hulp zoeken. Die hulp biedt „het blad voor betere en goedkoopere" kleeding. Dit blad is inge steld op het „zelf-doen" en daardoor is het onmisbaar voor eenieder, die de handen uit de mouwen steekt. Voor onze lezeressen stellen wij dit blad als premie beschikbaar. „Het blad voor betere en goedkoopere kleeding" mag in geen enkel gezin ontbre ken. Daarom vrage men het' aan bij de Re dactrice Damesrubriek, Nieuwe Haven straat 58, onder bijsluiting van twaalf cents aan postzegels. Men doe het vandaag nog! De meest natuurlijke voeding. In steeds breeder kringen komt men tot de erkenning, dat de rauwkost volstrekt niet alleen het stokpaardje van een be paalde secte is, doch dat deze zich inder daad aanpast aan de eischen van de mo derne voedingsleer. Deze is het resultaat van lange jaren van wetenschappelijke studie. Vooraan staande mannen op dit gebied o.a. Birchner Benier, Ragnar Berg, Gerson e.a. kunnen wij als de pioniers van de moderne voe ding noemen, terwijl ook in ons land de arts Hettema ijvert om meerdere bekend heid te geven aan deze nieuwe voedings leer. Kookdemonstraties worden gehouden, waarbij dr. Hettema het belang van deze voeding toelicht.. Rauwkost kan aanvullend werken naast het gemengde, liefst vleeschlooze dieet. Vele huisvrouwen zijn nog slechts te weinig bekend met de bereiding dezer scho tels, daarom is het zoo bijzonder toe te juichen, dat de vereeniging voor natuur geneeswijze in dit opzicht zooveel goeds brengt door hare demonstraties hierboven genoemd. Gedurende de lange wintermaanden wordt het lichaam in sommige opzichten overbelast en worden slakken gevormd door een te eenzijdige voeding, waarbij koolsoorten, peulvruchten en meelspijzen een overwegend groot deel uitmaken. Aan den anderen kant is er een gebrek aan groene groenten en kruiden, althans zooals men meent, want veel te weinig wordt gebruik gemaakt van andijvie, selderij, pe terselie e.d. voor het maken van slaatjes of als rauwe toevoeging aan soepen en sausjes. Gelukkig kan ieder, die in dit opzicht eenig verzuim gepleegd heeft thans de schade inhalen en groene groenten en slaatjes in ruime mate opdisschen, om zoo doende opbouwende stoffen aan zijn or ganisme te verschaffen en tevens een rei- nigingskuur te doen ondergaan. Huisvrouwen, die de verantwoordelijk heid tegenover haar gezin gevoelen, zul len zich zeker gaarne de moeite getroos ten aan het dagelijksche menu een rauw- kostschotel of rauwe slaatjes toe te voegen. Zeer goed is het tevens om aan bloem kool of aspergesoep een flinke hoeveel heid gehakte groene kruiden toe te voegen even voor het opdienen, dus niet meeko ken. Tomaten, komkommer en kropsla zijn gemakkelijk te bereiden en met citroensap klaargemaakt, heel smakelijk aan de kof fietafel. Alle slaatjes kunnen ook met zure room worden aangemaakt, terwijl selderij, zout en peterselie de smaak verhoogen, waar door zij tevens aan voedingswaarde, op bouwende stoffen en bloedreinigende eigenschappen winnen. Geraspte rauwe wortels zijn zeer gezond. Kinderen, die last hebben van darmpara sieten moeten 's morgens vóór zij ontbijten een theeschoteltje vol geraspte wortelen eten. Inplaats van vleesch of worst kan men aan de koffietafel veel beter radijs, fijn gesneden rammenas of vruchten eten, ter wijl plakjes rauwe komkommer of tomaat heerlijk smaken op bruin brood. middelste japon is van mouseline of kunst zijde gedacht en heeft een dwars genomen vest en gedeelte van den voorbaan met knoopen in afstekende kleur. Witte kraag; wijde pofmouwen en smalle ceintuur. De groenzijde blouse met matgouden streepen leent zich uitstekend voor meer gekleede doeleinden, heeft pofmouwen met smal boordje afgewerkt en een bovenge deelte, dat in schuine richting is gewerkt. Voor 's avonds zal de gekleede japon on getwijfeld thriomphen oogsten. Het geheel is gemaakt van zwarte tafzijde met een me talen draad, die de streep aangeeft. Goud- leeren ceintuur en schoentjes. Het zal inderdaad niet zoo moeilijk zijn om voor een lente-bruid overeenkomstige weefsels te vinden, die zoowel haarzelf als de bruidsmeisjes en andere begeleidsters bijzonder recht doen weervaren. Het komt zelfs minder flan in de herfst- of winter maanden op" het materiaal aan, dat vol strekt niet kostbaar behoeft te zijn. Soepele zijde doch niet minder witte kant geven een wonder mooi effect, terwijl voor de bruids meisjes tafzijde, cloqué, organdie en derge lijke weefsels zeer geschikt zijn. De kleeding der bruidsmeisjes moet in onderling overleg gekozen en precies het zelfde gemaakt worden tot in de details. Aan te bevelen is daarom dan ook om zooveel mogelijk zelfde typen te kiezen zoowel wat groote als kleur van haren betreft. Zulks is noodig, omdat kleuren, die bij een blondine passen niet altijd even flatteus zijn voor een donker meisje en omgekeerd. Buitengewoon mooi is a jour bewerkt organdie in zachte tinten met verscheidene strookjes. Madeira en Engelsch borduursel zijn eveneens bijzonder mooi, doch leenen zich minder voor strooken. Practisch is zoowel voor de bruid als hare bruidsmeisjes om bij voorkeur diè weefsels te kiezen, die men in den zomer zal kunnen blijven dragen, zij het dan ook met kleine veranderingen. Voor de bruid zijn lange mouwen het meest aangewezen, de bruidsmeisjes en andere dames uit de stoet kunnen korte mouwen met lange handschoenen dragen. Voor de bruidsmoeder worden weer an dere modellen gevraagd, die vooral voor eenigszins gezette dames liefst in prinsesse- vorm worden gekozen. Effen zijde en kant met kleine sleep zijn wel zéér elegant, vooral indien er een kleine cape bij wordt gedragen. De bruidsjapon wordt steeds zeer sober gehouden met weinig of geen versiering. Nieuw is de japon van dunne georgette of crêpe de chine met geplisseerde rok en halflange afhangende mantel van witte of moirekant. De wijze, waarop de sluier wordt opge speld is nieuw en kan iets zeer persoon lijks geven. Tusschen de geplooide tul' strooken ziet men de oranje-bloesem ge hecht. Sommige bruidjes geven de voor keur aan een sluier van effen tulle, andere dragen bij voorkeur Brusselsche kant. In ieder geval moet hij zeer ruim zijn en do- bruid in een wazige wolk van tulle hullen. De afgebeelde modellen links doen eerst twee bruidsmeisjes zien, waarvan de eerste een opengeborduurde batisten japon heeft in zachte tint waaronder een gekleurde taf zijden onderjurk wordt gedragen. De andere jonge dame draagt een kleedje van tafzijde met een pas van kanten strook jes en fluweelen ceintuur. Crêpe satin met rok, die wijde klokken te zien geeft, die door godets zijn aange bracht; in de halsuitsnijding een smalle- opstaande strook. De japon voor de bruidsmoeder is van, zwarte kant en heeft een gedeeltelijk op gestikte schouderkraag, met als versiering, twee clips. Allerliefst is het jurkje van het kleine bloemenstrooistertje van crêpe de chine met kléine volants van tulle of kant. 38^- VACANTIE JAPON. G 52 Prijs per patroon 0.25 0.05 voor adim.- en verzendkosten. Cretonine met een vroolijk bedrukt mo tief is alleraardigst voor deze deux pièces, waarvan het bovendeel ook apart of een wit linnen rok gedragen kan worden of op donkerblauw. De jumper blouse heeft een zeer kort aangeknipt mouwtje en wit lin nen kraag en revers, aardige knoopgarnee- ring en smalle ceintuur. Rok, uit zes banen bestaande, even klokkende er aan tot zoom toe. Het model is eenvoudig, doch zeer flatteus en practisch, omdat het ver schillende mogelijkheden hiedt. Patronen in de maten 404244—46. MORGENJAPON. G 53 Prijs per patroon 0.25 f 0.05 voor adim.- en verzendkosten. Geruit katoen is uiterst practisch omdat de moderne weefsels kleur en wasch echt zijn, eischen die zeker wel aan morgenklee- ding gesteld mogen worden. Het vlotte model, dat zeer vlug gemaakt wordt heeft een frisch garnituur van wit piqué. De mouwen zijn in raglanvorm en hebben opslagen, terwijl een breede schui ne bies aÏLs halsafwerkitng wordt gebruikt, die met aangeknipte stofreepen in een strik gelegd worden. Tweebaars rok, die naar ondiere toe wat ruimer wordt. Patronen in de maten 40424446. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM: STRAAT: PLAATS: Patroon No. Maat.... Hierbij ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te slui ten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 8