Plaatselijk Meuws. Vcilingberichteii Voetbalsport Binnenlandsch weekoverzicht verzoek buiten beschouwing blijven. Verder is er nog een verzoek van den barbier A. Brugmans, om ver lenging van het sluitingsuur van zijn kapperszaak, gedurende den zomer tijd. Adressant belooft de winkel ver koop om 8 uur te zullen stopzetten, doch in den zomer werken de inge zetenen tot tegen 8 uur Z. T. en kan hij dus niet allen op tijd geschoren hebben. De Voorzitter acht tegen inwilli ging van dit verzoek geen bezwaar, waarmede de raad het eens is, zoodat besloten wordt de kapperszaken te vergunnen, een uur langer open te blijven. Rondvraag. De heer Bouman betoogt de wen- schelijkheid om bij v. d. Meijden een bordje te plaatsen met „Voorzich tig rijden" als waarschuwing voor autobestuurders en wielrijders. De heer Rooseboom acht het dan wel wenschelijk 2 bordjes te plaat sen, waartoe besloten wordt. De vergadering wordt hierop door den Voorzitter gesloten. ALMKERK. Heden, k'omt de raad dezer gemeente in een openbare vergade ring bijeen, verslag hierover in het volgend nummer. Naar wij vernemen zal op 9 en 23 Juli a.s., alhier, het consultatie bureau gesloten zijn. A.s1. Zaterdag 27 Juni, hoopt de korfbalvereen. „A.K.C." alhier, haar 7de competitiewedstrijd te spe len, tegen de vereeniging; van Capelle. Woensdagmiddag j.L, was het voor den landbouwer W. ,S. te B.- Broek1 een ongeluksdag. Toen bedoel de iS. bezig was zijn klaverhooi naar de hooipers te rijden, had hij het ongeluk met een 2-tal wagens achter elkaar, den verlichtingskop van de benzinepomp van den heer j. S, al hier, stuk1 te rijden, waarna hij een luxe auto beschadigde en hierna ge raakte iS. met zijn 2-tal geladen wa gens in de sloot, gelukkig hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. BENEDEN-L AN GSTRAAT. Naar vette varkens bestaat gere gelde vraag, aan den prijs van 33 a 34 centen per K.G. levend gewicht. Jonge biggen worden verhandeld van f 10 tot 114 per stuk. DÜSSEN. Thans is men in de R.K. Kerk alhier aangevangen met het plaatsen van de laatste nieuwe ramen, van schit terend gebrandschilderd glas in lood. Wanneer deze twee laatste geplaatst zijn, in de serie voorstellende: „De Tien Geboden Gods", geheel compleet. Zij zullen een prachtige verfraaiing vor men van het kerkgebouw. De uitslagen van de Zondag j.l. op den Kanaaldijk alhier gehouden eer ste schietwedstrijden der Dussensche Burgerwacht luiiden: 1. P. v. Schendel 92 put; C. Lensvelt 84 pnt.; J. Ansems 83 pnt.; IG. Ramakers 82 pnt.; W. Don kersloot 80 pnt.; Joh. Domené SO1 pnt.; Maximum te behalen punten is 100. Donderdagavond hield de Ned. Bond van Luxe Verhuur en Taxi-Auto- Ondernemers, voor wat betreft de Bom- melerwaard; Het Landï van Heusden en Altena en de Langstraat iin hotel Leemans alhier een algemeene verga dering om tot definitieve oprichting te komen van een afdeeling voor bo vengemeld rayon. Dezer dagen vond men den heer W. de Wit, die bij familie inwoonde,, dood op bed. Een hartverlamming had een einde aan zijn leven gemaakt. 's GRAVENMOER. Vrijdag 26 dezer zal de Raad dezer gemeente in openbare vergade ring bijeen komen. Door het gemeentebestuur wer den pogingen in het werk gesteld, om te komen tot oprichting van een plaat selijke commissie tot samenwerking voor bijzondere nooden met het natio naal fonds van Bijzondere Nooden te 's Gravenhage. Reeds zijn de diaco nieën en het Algemeen Armfonds uit- genoodigd een vertegenwoordiger voor deze commissie aan te wijzen. Ter voorziening in de vacature, ontstaan door het vertrek van zuster S. van Winterswijk naar den Haag, is door het bestuur der Afd'. 's Grave- moer van Het Groene Kruis tijdelijk, voor den tijd van twee maanden, als verpleegster benoemd zuster Smit uit Utrecht. Onder leiding van den heer de Bruyn, voorzitter der afd. N. W.-Bra- bant van de Ned. Heide Maatschappij, werd op 18 dezer een excursie ge houden door plm. lOd personen naar de Peel, inzonderheid ket nieuwe dorp De Rips onder Bakei. Een en ander ging uit van de Ned. Heide Mij. Ins ;een der zalen van het ge meentehuis werd dezer dagen de eind- vergadering gehouden van het Plaat selijk Crisiscomité. De Voorzitter Bur gemeester D. Smits, releveerde op deze vergadering, hetgeen' in de af gekropen jaren werd en gedan en bracht warme woorden van dank aan de leden en in zonderheid den secretaris van het co mité voor de prettige samenwerking en vele arbeid verricht in het belang der crisis-slachtoffers. Verschillende leden huldigden den voorzitter die in deze zaken niet het minste heeft gearbeid. Voor den voor zitter en den secretaris werd een twee tal herinneringsmedailles met inscrip.ie vanwege H. K. H. Prinses Juliana be schikbaar gesteld, welke de voorzitten met zeer veel erkentelijkheid aanvaard de daarbij als zijn meening uitspre kende, dat het geheele comité in deze huldiging betrokken wordt. De stichting Ijsvermaak alhier, hield' onder leiding van den heer F. M. Volk haar jaarvergadering, jaar verslagen en rekening'over het afgeloo pen jaar werden goedgekeurd, terwijl verschillende plannen voor den a.s. win ter, o.a. het organiseeren van een wed strijd etc. werd besproken. Naar wij vernemen bestaan er bij het gemeentebestuur plannen tot restauratie van, den gemeentetoren, deel uitmakende van de Ned. Herv. kerk. Ongetwijfeld zal dit werk, wanneer het tot stand komt, door de inwoners on zer gemeente zeer op pirijs worden ge stelid. MEEUWEN. A.s. Zaterdag zal de kersen- boomgaard zöoals andere jaren voor het publiek worden opengesteld. De boornen zijn goed beladen met deze heerlijke vruchtjes. Men verwacht bij mooi weer veel volk, tevens zal men op het terrein wederom een muziek corps aantreffen. De fanfare Wilhelmina uit Veen hoopt morgen Zaterdagavond een concert te geven in den ker senboomgaard alhier. Zondagmorgen v.m. 9 1/2 en n.m. 6 uur (O.T.) hoopt in Herv. Kerk' alhier, op te treden, Ds. B. E. v. Buuren uit Angerlo, voorheen predikant bij de Gerei. Gemeente te Hemelum (Fr.). OUDENDIJK. Voor het concert van de mu- ziekvereen. „Kunst na Strijd", direc teur de heer P. C. v. d. Wiel, dat Za terdagavond werd gegeven, was veel belangstelling. De bloempjes-verkoop bracht plm. f 19.op. RAAMSDONKSVEEK. De heer W. v. Raamsdonk Wz., Doctorandus in de Wis- en Natuurkun de, werd benoemd tot tijdelijk leeraar aan de R.H.B.S. te Helmond. Onze vroegere dorpsgenoote, mej. D. Ruytenberg, behaalde den graad van Meester in de Rechten. SPRANG. Ds. J. C. Hagen predikant bij de Geref. Kerk alhier, komt met Ds. Bouwk'ema van Leidschendam, voor op het tweetal te Zwijndrecht. J.l. Donderdag 'kwamen op den hoek' van de Besoijensche Steeg een 3-tal fietsers met elklaar in botsing. De fietsen werden nogal gehavend, terwijl een hunner aan zijn linker hand een wond en een gescheurde broek opliep. Doordat een hunner verkeerd uitweek en geen richting aangaf, k'wam men met elkaar in botsing. Door de heeren G. Both en J. W:. Genuit zal in den tuin van ,Mej. v. d. Hoeven langs de Besoijen sche Steeg alhier, een dubbelpand gebouwd worden. Bereids is men reeds bezig met het rooien der vruchtboo- men. WAALWIJK. Zaterdagmiddag had in de Putsteeg alhier, een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto van de Heus- densche Stoomboot en een maaima- chine met paard. Door te ver uit halen kantelde de vrachtwagen in de sloot, zoodat deze met een kraan wagen van de Graaff Co weer op het droge gebracht moest worden. De wagen kon vervolgens weer pp eigen kracht de reis vervolgen. Het paard dat in de verwarring op hol geslagen was, kon zonder letsel tot stilstand gebracht worden. WOUDRICHEM. De minimum-prijs voor vroege aardappelen is met ingang van 23 Juni 1.1. wederom verlaagd en be draagt thans voor Groote f 4.40, Bon ken f 4.00 en Drielingen f 2.40 per 100 KG. Kriel mag niet meer worden geveild. De vergadering van Stemg. In- gel. van het Waterschap „De Oude Ban", zal gehouden worden op Dins dag 30 Juni a.s. Aan de orde is vaststelling borgtocht en salaris van den secretaris-penningmeester en be noeming voor een functionaris. Op de voordracht voor secr.-penningm. zijn door het bestuur geplaatst de heeren C. M. Schaap, A. B. Holster en IJ. M. Kentie. Gedurende de maand Mei j.l. werden aan de vischmarkt alhier aan gevoerd 176 zalmen, 1 schotzalmpje, 1 St. Jacobszalm, 48078 drijffinten en 5489 zegenfinten. De aandacht van de visschers wordt er op gevestigd dat de Minis ter van Landbouw en Visscherij heeft bepaald dat de gesloten tijd voor het visschen op elft en fint zal ingaan op 28 Juni a.s., tevens dat ter gem.- secretarie eiken werkdag van des voorm. 9 uur tot des namiddags 1 uur nieuwe vischakten kunnen wor den bekomen voor het met ingang van 1 Juli a.s. nieuwe seizoen I93<>'37- De premiekeuring van merriën voor het type tuigpaard zal voor de ze gemeente worden gehouden te Meeuwen op Woensdag 1 Juli a.s., des voorm. 10 uur en de verrichtings- proef voor het type tuigpaard te Raamsdonk (dorpl op Maandag 3 Aug. a.s. des nam. 3 uur. De in deze gemeente gehou den collecte ten behoeve van de Stichting tot ondersteuning en ze delijke ontwikkeling van hulpbehoe vende blinden te Utrecht heeft f 10 opgebracht. De heer W. Baks, ambtenaar ter secretarie alhier, slaagde te 's-Gra- venhage voor het examen candidaat 'gemeente-secretaris. ZUILICHEM. Zaterdagmiddag 18 Juli a.s., zal door „Titaan" alhier,'n groote ge- costumeerde voetbalwedstrijd georga- seerd worden voorstellende Het En- gelsche Jonge dames elftal, Neder- landsche Vrouwen Elftal. Daar de ze wedstrijd zeer interessant zal wor den zal het zeer zeker niet aan be langstelling ontbreken temeer waar alles goed in elkaar gezet wordt,- VERANTWOORDING van ingeko men goederen en gelden voor de BAZAR, die in September ten bate van het GROENE KRUIS der gemeente Eethen c.a. gehouden wordt. EERSTE LIJST. P. v. d. S|. Drongelen, 1 konijn; N.N. Drongelen, f 10.00; C. D. Dron gelen, roomstel; Idem Drongelen, 4 knotten wol (1 pullover); Idem Dron gelen, zweef baan; v. d. Hoeven Vrij- hoeve-Capelle, 1 fl. boerenjongens; Coöp. Samenw. Waalwijk, theelichtje; Mej. S., Drongelen, cactuspotje; Idem, Drongelen, zakdoekjes; Kemi, Waalwijk, een paraplubak; Tausch. Waalwijk, fruitschaal; N.N., Dronge len, spreuk; R. v. d. Schans, Dronge len, 1 konijn; Bergman-Smits, Waal wijk', kleedje; N.N., Drongelen, 4 paar klompen; Erdal fabriek, 1 bus Duo en pannenspons; Idem, poetswerk; Idem, 1 doos wrijf was; Idem', 1 doos schoen smeer; Idem, 1 bus poetsextract; Idem, 1 tube kachelpasta; Mej. T. de Haan, Drongelen, 2 peper- en zout- stelletjes; Idem, Drongelen, lucifer- hanger en standaard; T. de Haan, Drongelen, melkkoker; MejL. Schil ders, Drongelen, 'kleedje; Schohaus. Waalwijk, 2 vleeschvorkjes; Mej. T. de Haan, Drongelen, flesschenhouder met stop; Idem, Drongelen,, 6 theele peltjes; Idem, Drongelen, 3 jam le peltjes; Idem, Drongelen, 2 suiker strooiers; Idem, Drongelen, 1 thee schepje; Idem, Drongelen, 2 vleesch vorkjes; N.N. Gorinchem, 1 porte- monnaie; Idem, Gorinchem, 1 zak mesje; v. Schuppen, Sprang, 1 kleed je; C. Haase, Amsterdam, 5 kleedjes; N.N., Drongelen, 6 eierdopjes; Idem. Drongelen, sauskom; Idem, Dronge len, suikerpot; Idem, Drongelen, pap lepel; Idem, Prongelen, theezeefje; Idem, Drongelen, bonbonschaaltje; Idem, Drongelen, melkkannetje; Idem, Drongelen, theeschepje; D. A. v. d. Schans, Mej. Schukk'ing, J. K. Haase, Drongelen, samen 50 stuks Leerdams glaswerk1; Smits, 's-Her- togenbosch, 1 paar kinderschoenen; M. Oudheusden, Waalwijk', kop en schotel; W. v. d. Hammen, Besoijen, naaldenboekje; J. v. Mil, Waalwijk1, handtasch; B. v. Beuzekom, Dron gelen, 1 pak lux; Pulles-Heesbeen, Waalwijk, 1 doos bonbons; „Kolibri". Waalwijk, 1 paar damesschoenen; A. Vos, Drongelen, waterstel; J. Tref fers, Drongelen, bloempot; M. de Haan, Drongelen, schortje; Idem, Drongelen. boekomslag; Wed. den Engelse, Zevenbergen, 5 prentenboe ken; Idem, Zevenbergen, 1 paar sok ken; Idem, Zevenbergen, kindersok jes; Idem, Zevenbergen, 2 kleedjes; Van Liempt, Waalwijk, 1 fl. advocaat; Idem, Waalwijk, 1 fl. Bols; Idem. Waalwijk, 1 fl. zoete .most; A. Holt- greve, Waalwijk, 5 scheerapparaten C. Donken, Drongelen, 1 peper- en zoutstel; Adelberg, Waalwijk, kleed je; J. de Bot, Drongelen, ansichtkaar ten; Idem, Drongelen, 1 vleeschvork- je; Idem, Drongelen, jampothouder; Idem, Drongelen, 2 boekenleggers 1 hangertje; Idem, Drongelen, sigaren pijpje; H. Stasser, Waaldijk, 3 paar oorbellen; Idem, Waalwijk, 2 broche's; Idem, Waalwijk, 1 hanger tje; Idem, Waalwijk, 1 kralensnoer; Idem, Waalwijk, 1 collier; Idem. Waalwijk, 2 armbandjes; M. v. Til- borg, Drongelen, f 0.25Vergouw-Ver- sehure, Heusden, 2 paar handschoen tjes; Idem, Heusden, babymutsjes; Idem, Heusden, meisjesmuts; Idem. Heusden, 2 kleedjes; Idem, Heusden. boodschappentasch; J. Burghout, Drongelen, f 0.25; Bergmans, Waal wijk, f 0.25; ,T. Vos, Drongelen, peper bus; W. de Graaff, Giessen, fl.00; N.N., Diussen, f2.50; N.N., Dossen, f0.50; De Rooij, Meeuwen, f0.20; De Joode, Meeuwen, tafelzeiltje; Wieringa, Dussen,/ kleedje; Schreu- der, Meeuwen, jasbeschermer; Noor loos, Dussen, lepelvaasje; Idem', Dus sen, album; Idem, Dussen, 2 glaas jes specerijen; Idem, Dussen, 2 bus jes peper; Idem, Dussen, 1 busje ka neel ;Idem, Dussen, 1 busje nootmus kaat; Idem, Dussen, 1 fleschje machi neolie; G. v. Leeuwen, Drongelen, babyjurkje; Mej. K. Bax, Heesbeen, babyjurklje; G. v. Leeuwen, Dronge len, babysokjes; Idem, Drongelen. 6 lepels en 6 vorken; J. C. Pulles-Aarts, Waalwijk, 2 tabletten chocola; 3che- pers, Waalwijk, 2 knotten katoen. (Wordt vervolgd) VEILING VEEN. 25 Juni. Schoolmeesters f 4.40- f 4.70. Poters f2.50—f3 00 per 100 K.G. VEILING ZALTBOMMEL. 24 Juni. Deutsch Evern I 541. Madame Ma thot 59 per pond. Aanvoer aardbeien 80.000 pond. Meikersen I 9 -15. Roode bessen 20. Perziken A 21/2 per pond. Eerstelingen f 4.40. Schoolmeesters f 4,40 per 100 K.G. IIAAGSCHE VEILING. 25 Juni. Kersen Vroege Duitsche 3034. Meikersen I 15—27 II 5—11. Aardbeien j Madame Matot 618. Alles per K.G. HEUSDEN. Bet is het Bestuur van Juliana mogen gelukken, om a.s. Zondag een sterk Zwa luwen-elftal uit Eindhoven naar Beusden te krijgen, bestaande uit spelers van diverse K.N.V.B.-vereenigingen o.a. ook uit het lste P.S.V. Deze zullen een vriendschappelijken wedstrijd spelen tegen Juliana I, en tevens als oefenwedstrijd voor de a.s. competitie 3de klasse K.N.V.B. Moge de Oranje-Witten, die deze oefen- ningen zoo hard noodig hebben, allen present zijn. Dit belooft een buitengewone wedstrijd te worden, te meer daar Juliana op zijn sterkst uitkomt. De wedstrijd vangt aan om half drie en wordt gespeeld op het Juliana terrein nabij de brug. A.s. Zaterdag speelt Longa een com petitiewedstrijd tegen Nova van Werken dam. Daar dit een der sterkste tegenstanders van dit seizoen is, belooft het een intersante wedstrjjd te worden. Aanvang 5 30 uur op het terrein nabij de brug. SPRANG. Zaterdagmiddag speelde het 4e elftal van de v.v. N.E.O. op het S.D.O.-terrein een wedstrijd tegen S.D.O. I. De uitslag was 20 in het voordeel van N.E.O. A.s. Zaterdag zal N.E.O. I op eigen terrein aan het Oosteinde een voetbal match spelen tegen N.O.A.D. I. WELL. De 9e competite-wedstrijd, gehouden op Zaterdag 20 Juni, tusschen Titaan uit Zuilichem en Juliana alhier, eindigde door het} maken van een penalty van Titaan uit Zuilichem met 21. WERKENDAM. Donderdag comb. Keizerstraat tegen Koz. Boys comb. 5—0 voor Koz. Boys. Zaterdag 20 Juni: Nova 2Andel 2—1. Nova 1Wiij'k 1 24. Koz. Boys 1Woudrichem 1 1—5. Koz. Boys 2Woudrichem 2 04. A.s. Zaterdag: Koz. Boys 2—Zuilichem 1. Aanvang 6.30 uur. NovaKoz. Boys. Aanvang half 6. WERKENDAM. Vanwege den rijkswaterstaat is te 's-Gravenhage aanbesteed het uit breiden van de beziriking en de be- storting van den Leidam en de krib ben in het Helelgat ten behoeve van de verbetering van het Hellegat. Laagste inschrijverJ. G. van Oord alhier, voor f 18.343. Woensdag a.s.. des nam. 8 uur, hoopt de voetbalvereen. „Nova" alhier, haar jaarvergadering te hou den. Naar men ons mededeelt hoopt de |Chr. Gem. Zangvereen. „Soli Deo Gloria," directeur de heer H. H. Ad vocaat van iS|chelluinen, haar 30-jarig bestaan te herdenken, door het uit schrijven van een groot concours. Mej. F. C. van Oord, leidster der Geref. Meisjesvereen. „Dient den Heere," nam Maandagavond officieel afscheid dezer vereeniging. Als blijk' van 'waardeering werd haar een prach tige, moderne wandspiegel aangebo den. Door den architect P. J. van Berchem Jr. te De Werken werd aan besteed' het buitenschilderwerk van 5 woningen aan de Uitbreiding voor de Woningbouwver. „Werkendam Voor uit." Inschrijving: A. M. v. d. Heuvel' f 104.80; D. M. v. d. Bunt f79.—; W, Visser f69.40. Het werk is gegund. H. R. begaf zich tijdens het ba den, nabij de zwemgelegenheid van „Veilig Baden" te ver buiten een zgn. krib. Gelukkig werd' dit spoedig opge merkt, zo0dat hij door een drietal per sonen weer veilig aan wal kou, vos den gebracht. Met 't hakken van kachel hout had de 14-jarige dochter vau H. alhier, zich zoodanig bezeerd dat zij zich onder geneeskundige behandeling- van Dr. G. Bresier moest stellen. Hoe wiji concurrenten maken. Verkoop van fokvee aan, Japan. Nederland iiis met recht trotsch op zijn zuivelbedrijf en het schitterende foikvee, dat onze welden bevolkt. Het is dan ook begrijpelijk, dat wiij buiten landers onze zuivelfabrieken laten be zichtigen en, (al evenzeer begrijpelijk is het, dat wij in deze tijden, van econo mische crisis, nu vele van onze zui vel producten geen afzet meer vinden, gaarne wat van ons te veel aan fokvee naar andere landen verkoopen. Maar het laten zien van zuivelfabrieken en het verkoopen van fokvee aan den een is nog niet hetzelfde als deze dingen tegenover den ander te doen. Verkoo pen wij fokvee aan een land, waar on geveer de zelfde levensstandaard en de zelfde arbeidsvoorwaarden, heerschen als hier te lande, dan kan diaaruit wei nig gevaar voor concurrentie ontstaan. Anders is het als we een land van onze op zuivelgebied opgedane erva ringen op de hoogte stellen en het bovendien ons hoog kwaliteitsvee ver koopen, waar de arbeider een tiende deel van het loon van den West-Euro peaan verdient. De productie-kosten zijn in zoo'n land veel lager en het is ge makkelijk in staat den prijs zijner pro ducten ver onder den Nederlandschen te houden. Het is dus onverstandig aan zoo'n land fokvee te verkoopen en het in staat te stellen, scherp tegen ons te concurreeTen. Toch is dit gebeurd, Ja panners hebben in onze Friesche zuivel fabrieken rondgekeken, ons vee bewon derd enhet gekocht. De onaangena me gevolgen voor den. Nederlandschen zuiiivelboer zijn niet uitgebleven. Op de Londensche zuivelmarkt is dezer dagen een flinke partij Japansche boter aan de markt gebracht, die natuurlijk ver onder den Nederlandschen boterprijs lag. Het is thans te voorzien, dat Ne derland weer een flink stuk afzetgebied voor zijn zuivelproducten zal verliezen. Aan de eene zijde steun aan den zuiir velboer en anderzijds steun aan de concurrenten. Een eigenaardige poli tiek

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 10