Binnenland veer alhier wederom een openlucht- evangeliesamenkomst worden gehou den. Dinsdag liep een jongen van J. v. Vark, die uit school kwam, met een jas over zijn hoofd, met het gevolg dat hij van den dijk liep en door de ruiten van een leegstaand huis viel en zich zoodanig verwondde, dat dokter van Leeuwen al hier met hem naar het ziekenhuis te Raamsdonk moest om te verbinden. In de Geref. Kerk alhier werd 2 maal een gift gecollecteerd van 10 gulden. VEEN. Zaterdagavond zal door de Mu- ziekvereen. „Wilhelmina" in den ker- senhoomgaard van Verhagen te Mee*- wen, een groot sluitingsconcert gege ven worden. Zie voor nadere bijzonderheden de advertentie in dit blad!. Door enkele ingezetenen is een oommissie gevormd om tot 'n goede bad- en zwemgelegenheid te geraken. Door den heer G. B. Kamerman, werd belangloos een gedeelte van een terrein langs de rivier afgestaan, waar met de voorbereidende werk zaamheden reeds een aanvang, geno men is. De opening zal vermoedelijk deze (week1 reeds plaats hebben. WIJK. Op Donderdag 16 Juli a.s.. zal de jaarvergadering plaats hebben van de afdeeling Wijk-Aalburg en Veen van de vereeniging „Het Groene Kruis,." Te behandelen onderwerp: o.a. Be stuursverkiezing en Voorstel van Drs. v. Gul ikVeenhuysen tot verhooging der contributie van minimum f 1 op f 3.en aanstelling eener bak'er. (Zie advertentie). WASPIK. Zondag 5 Juli 1.1. deed de nieu we predikant dier Ned. Herv. Kerk, de Weleerw. Heer Ds. G. Lans Jr., zijn intrede,, na des morgens in het ambt bevestigd te zijd door zijn vader met den tekst 2 Tim. 2:1. Des namiddags hield de bevestigde in een overvolle dienst zijn eerste pre dikatie tot de gemeente over Psalm 32:8. j i j j Na de predicatie richtte hij enkele hartelijke woorden tot den hurgemees- ter, die mede aanwezig was, tot eenige bijzondere colleges en tot de gemeente zelf. Nadat den predikant was toegespro ken werd hem door de gemeente toege zongen Ps. 119:2. Op Zondag 12 Juli a.s. hoopt onze dorpsgenoot, de Weleerw. Heer A. Broekmans, in het St. Josef-College te Mill-Hill de H. Priesterwijding te ontvangen en op Zondag 19 Juli a.s. hoopt Z.Eerw. in de parochiekerk zijn eerste plechtige H. Mis op te dragen. WOUDIUCHEM. De aandacht van belanghebben den wordt er op gevestigd, dat volgens de bepalingen der Bouwverordening de zer gemeente het verplicht is de wo- ningein aan de drinkwaterleiding te doen aansluiten. Degenen, wier perceelen nog niet aan de waterleiding zijn aange sloten, zullen binnen enkele dagen wor den vervolgd!, indien zij geen aanvraag voor aansluiting hebben ingediend. De kinderen der Openbare la gere school in de Vesting alhier, zul len deze maand, onder leiding van het onderwijzend personeel een schoolreis je maken naar Nijmegen. Voor de betrekking van contro leur voor de steunverleening in de ge meenten Woudrichem, De Werken en Sleeuwijk en Werkendam, hebben zich 148 sollicitanten aangemeld. De Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen heeft de bij drage voor het bezoeken van leerlingen uit deze gemeente van de Rijks Hoo- gere Burgerschool te Gorinchem over het jaar 1935 vastgesteld op f590.32. Bij beschikking van den Minister van Defensie is aan den dienstplich tige van de lichting 1935 dezer ge meente, Samuel Andries de Joode, voor goed vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens kostwinnerschap. Wegens hoogen ouderdom heeft de heer G. Vink Wzn. te Go rinchem, ontslag gevraagd als pol derbode van het waterschap „Hon- sewijk." De algem. vergadering der N.-Brab. Mij. van Landbouw zal te Werkendam gehouden worden op Dinsdag 14 Juli a.s.. v.m. 10 uur (N.T.) Voor de lezing over ,,Actu- eele vraagstukken voor het Land bouwbedrijf/' is de heer L. Gaarkema van iSchuiringla verhinderd en zal thans vervangen worden door den heer H. Di. Louwes te Westpolder. WERKENDAM. Woensdag 15 Juli, des nam. 8 uur, hoopt de Werkliedenvereen. „Een dracht" haar driemaandel. ledenverga dering te houden ten huize van den heer de Waal. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer C. Lazonder, slaagde dezer da gen voor het candidaatsexamen Ge meente-secretaris. De Chr. Vrouwenhond alhier, hoopt Dinsdag a.s. een bezoek te bren gen aan de Gerofabrieken te Zeist. De Herv. Knapenvereen. „Benjamin" zal Woensdag een pleizierreis maken naar 's Hertogenbosch en omstreken en de Herv. Jongelingsvereen. „Jonge Kracht" naar de Oisterwijksche vennen. Het asfalteeren van de wegver harding van den Sasdijk en gedeel ten Rijksdijk langs den linkeroever van de Nieuwe Merwedie alhier, is gegund aan den heer Joh. v. Loon C.Dzn al hier, tegen i3880. Door den Kerkeraad der Geref. Gemeente alhier, is het volgende twee tal gesteld, voor het beroepen van een eigen predikant: Eerw. Heer J. v. d. Berg en A. Stuivenberg, beiden can- didaten tot den Heiligen Dienst te Rotterdam. De postduivenver. „Tot Weer ziens" alhier, hield deze week een wedvlucht van Chateaurouse (Fr.) 603.137 K.M, Loslating 6.30 uur. Eer ste duif 2 uur 10 min. 11 sec. Laatste duif 2 uur 55 min. 14 sec. J. W. van Doesburg, le en 2e. H. Admiraal, 3e en 4e. KooiKooter, 5e en 9e. J. Kant, 6e en 10e. j. Zwets, 7e en 8e. Biesheuvel, Visser, Pruissen, 11e. Tevens werd op Zaterdag 4 Juli een wedvlucht met jonge duiven ge houden van Tilburg. 31.451 K.M. Los lating 2 uur 'op verzoek. Eerste duif 2 uur 41 min. en 51 sec. Laatste duif 2 uur 49 min. en 11 sec. J. Wi. v. Doesburg, le, 4e, 6e, 7e en' 19 e. A. Bras, 2e,, 3e, 12e, 21e en 26e. E. J. v. d. Werff, 5e en 14e. Kooi—Kooter, 8e, 13e, 15e, 16e en 18e. J. v. Oostrom, 9e en 20e. H. Admiraal, 10e, 11e en 17e. J. v. d. Steenhoven, 22e, 23e. 29e en 30e. J. Zwets, 24e. Biesheuvel, Visser,, Pruissen, 25e, 27e en 28e. Zaterdag 11 Juli: Eindhoven. Donderdag 16 Juli: Bordeaux. LANDLOOPER TE VEENENDAAL NEERGESCHOTEN. De hee:r T. de Wilde, die een hor- logezaak drijft in de Hoogstraat te Veen e ndaal, heeft een landlooper neergeschoten, die hem te lijf ging. De echtgenoote van den heer De Wilde stond achter de toonbank ee- nig werk te verrichten, toen zij een manspersoon voor de étalageruit op merkte, die een ongunstigen indruk maakte. Zij liep naar achter en zei tegen haar man: Daar komt zoo'n rare kerel aan, help jij maar even. Even daarna kwam de man den winkel binnen en probeerde iets te verkoopen, waarop die winkelier ech ter niet inging. Hierop begon de man te schelden. De Wilde kwam, achter de toon bank vandaan en verzocht den man den winkel te verlaten. De man ging echter door met razen en tieren en het liep zoo ver, dal hij De Wilde te lijf ging, doch deze week eenige passen terug in die aangrenzende gang. De man werd tenslotte zoo woedend, dat hij eenige klokken greep, die 'daar bij tientallen ston den en hingen. Hij slingerde deze naar het hoofd van den heer De Wil de, zonder hem echter te raken. De klokken sloegen aan stukken tegen den vloer. De winkelier, teneinde raad, riep naar zijn vrouw: Haal de browning eensHierna ging de heer De Wilde naar den woesteling, die niet tot bedaren wilde komen en ten laatste tot het uiterste geprikkeld schoot hij den indringer onver wacht neer. De man zakte ineen en bleef liggen. Plet bleek, dat de kogel door het bovenbeen van den man was gegaan. De gewonde is naar een ziekenhuis overgebracht. o— AUTO OVER DEN KOP GESLA GEN. Bij Otterloo is een auto met mi litairen omgeslagen, die op weg wa ren naar den Harskamp waar een de monstratie werd gehouden met 6 cm. veldgeschut. Door de bolheid van den weg begon de wagen, waarop een officier en eenige manschappen van het corps rijdende artillerie uit Arnhem waren gezeten, te slingeren en sloeg over den kop. De dienst plichtige Vink uit Arnhem werd ter stond gedood, de soldaat Prijs uit Oosterbeek en de eerste luitenant J. Alberda werd ernstig gewond, ter wijl de overige ambtenaren lichte verwondingen opliepen. o VERKEERSONGELUKKEN. Te Laren (N.-H.) op het kruis punt Hilversumscheweg-Rijksstraat- weg is een taxi uit Nijmegen, be stuurd door den chauffeur H. v. E. tegen een motorwagen van de Gooi- sche tram gebotst. De chauffeur heeft nog getracht een aanrijding te voorkomen, doch deze was onvermijdelijk. Met een he- vigen slag botsten beide voertuigen tegen elkaar. De chauffeur had eeni ge bloedende snijwonden opgeloopen en klaagde over pijn in den rug. De beide passagiers, de gebrs. Jan sen uit Nijmegen waren er erger aan toe en moesten in het zieken huis worden opgenomen. De 49'-jarige Alb. Westbroek uit Krimpen a. d. IJssel, die per fiets den onbewaakten overweg in de Oude Laan onder Capelle a. d. IJssel pas seerde, is door een trein uit Gouda, gegrepen en gedood. Te Scheemda (Gr.) is het twaalf jarig zoontje van schipper Op 't Holt, door een vrachtauto overreden. De jongen werd zoo zwaar gewond, dat de dood spoedig intrad. Bij het café „De Gouden Leeuw" te Voorschoten, is de motorrijder De V. uit den Haag in botsing gekomen met een auto. Zwaar gewond en in zorgwekkenden toestand is hij naar het ziekenhuis te Voorburg overge bracht. Het 4-jarig dochtertje van den heer L. v. Dijk, is, toen het in gezelschap van andere kinderen op weg was naar de R.K. bewaarschool, op den Heerenweg tusschen Mijdrecht en Wilnis spelend onder een vrachtauto van den melkhandelaar Van VI. ge raakt. Het meisje werd dood opge nomen. BENZINETEKORT IN ANTWER PEN. Tengevolge van de stakingen te Antwerpen is daar een tekort aan benzine ontstaan, waarvan automobi listen reeds ernstigen hinder hebben ondervonden. De K.N.A.C. adviseert, vóór het overschrijden van de Nederlandsch- Belgische grens de tank te vullen, om eventueele moeilijkheden te voor komen. o RECLAMEVLIEGER GEVERBALI SEERD. Terwijl honderden menschen zich op het strand te Hoek van Holland bevonden, vloog de bestuurder van een sportvliegtuig op nog geen 50 meter hoogte over het strand, schrik en ontsteltenis teweeg brengend. De man wierp reclame-biljetten uit, waarvoor geen toestemming was ver leend. Na1 onderzoek heeft de politie te Hoek van Holland proces-verbaal op gemaakt tegen den vliegtuigbestuur der, vooral ook omdat in den laat- sten fijd herhaalde malen te laag over het strand wordt gevlogen. o SCHEEPSKAPITEIN VERDRONKEN. Een iNederlandsche scheepskapitein isl in Deensche wateren om het leven gekomen. Het slachtoffers is de 36- jarige R. Steenbergen, kapitein van de Nederlandsche motortjalk Spes Mea. Het schip bevond zich op weg van Bremen naar Rönne. De tjalk1 liep de haven van Naks- kov binnen meti de vlag .halfstok. De stuurman deelde mede, dat de ka pitein van het mooie weer gebruik heeft willen maken om het schip aan de buitenzijde te verven. Hij1 is daarbij in zee gevallen en verdron ken. Steenbergen, die niet zwemmen kon, was ongehuwd. De Spes Mea is uit Groningen afkomstig. DE ONBEWAAKTE OVERWEG EISCHT SLACHTOFFERS. Op den onbewaakten overweg te Oirlo, gemeente Venraay in Limburg is het 2-jarig dochtertje van de fa milie v. Rijswijk bij het spelen op een onbewaakten overweg door den trein gegrepen en gedood. Te Apeldoorn is de 8-jarige Wim Nieuwendijk op weg naar school, dicht bij de ouderlijke woning op den onbewaakten overweg door een passeerenden goederentrein gegrepen en is na eenige uren aan de gevol gen overleden. o BRAND TE HEEZE. Op den zolder van de bakkerij van den heer G. Toemen, in de kom van het dorp Heeze (N.-Br.) is een brand ontstaan, waarbij de geheele bakkerij in vlammen is opgegaan. De zoon van den h-eer T. kon zich ternauwer nood redden. De schade, welke in de duizenden loopt, wordt door ver zekering gedekt. o MET MESSTEKEN GEWOND. Op den 30-jarigen ongehuwden landbouwerszoon K. is 's avonds laat, nadat hij een bezoek aan de kermis te Gemert had gebracht, een laffe aanslag gepleegd. Terwijl hij in gezelschap van zijn verloofde per fiets naar huis terug keerde, werd hij op het stille ge deelte van den provincialen weg on verhoeds van de fiets geslagen, waar na de aanrander zijn slachtoffer met een' mes verschillende diepe steken toebracht. Een steek trof K. aan het hoofd en drong dwars door zijn wang heen, waardoor deerlijk letsel aan de tong werd veroorzaakt. K. bekwam voorts nog eenige messteken aan debeenen. De verloofde van K. waarschuwde onmiddellijk de politie. Deze vond het slachtoffer met vernielde klee- ren op den weg liggen. Een inmid dels ontboden arts uit Gemert ver leende de eerste hulp. Vervolgens werd de gewonde naar zijn woning vervoerd. Zijn toestand is ernstig. De politie slaagde er weldra in, den «dader op te sporen. Het bleek te zijn zekere Z. uit Gemert, die na een streng verhoor een volledige be kentenis aflegde. Als motief voor zijn daad noemde hij een oude veete. De arrestant is naar de strafgevan genis te Roermond overgebracht en zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. Het mes, waarmede het misdrijf is gepleegd, is gevonden en in beslag genomen. o INBRAAK TE DRIEL. Op het blaffen van den hond, ging de heer Verhoef te Driel naar buiten en zag hij twee mannen uit de schuur komen. Daarop ontstond een ach tervolging, waaraan de zeven leden van het gezin, de rijksveldwachter en de gemeenteveldwachter deelnamen. De mannen trachtten hun fietsen, die op den Rijndijk stonden, te bereiken. Dit mocht hun langs den dijk niet gelukken, daar zij in tegenovergestel de richting gedreven werden. Daar na zijn zij den dijk aan de rivierzijde afgerend, in de hoop, over de uiter waarden bij hun fietsen te komen. Om hun achtervolgers op een dwaal spoor te brengen, hielden zij zich eenigen tijd schuil in een wilgen- boschje en renden daarna langs den oever van de rivier weer in de rich ting van hun fietsen. Daarna ontmoetten zij twee vis- schers, die van schrik plotseling op sprongen. De visschers zeiden tot el kaar: Wij zijn niet alleen vroeg. Tot hun verbazing zagen zij, dat de man nen de krib oprenden, waar de één zich hals over kop in de rivier stort te en de ander aan het einde van de krib het water inliep. Hoe spannend de achtervolging is geweest, blijkt wiel uit het feit, dat de mannen tij dens hun vlucht zich van verschil lende kleedingstukken hebben ont daan, welke later langs den weg, dien zij gevolgd hebben, werden ge vonden. Daaronder was een jas, van den beer Verhoef, welke uit de schuur was gestolen. In den Rijn onder Doorwerth, ge meente 'Renkum is het lijk opge- vischt van een onbekenden man. Er weiden geen papieren op het lijk ge vonden, doch in de zakken werden aangetroffen een belastingplaatje en een revolver met vijf patronen. Zijn polshorloge wees 5 minuten voor 4 aan. Met zekerheid kan worden aange nomen dat de man een van de per sonen is, die in den nacht van Zater dag op Zondag te Driel hebben in gebroken en toen in het nauw gedre ven, zich in den Rijn hebben gewor pen. Het lijk is naar Oosterbeek ver voerd. De politie tracht den drenke ling te identificeeren. KERKTELEFOONS. De Kerkeraad der Geref. Kerk te Klundert heeft besloten aan alle ou den van 'dagen en zieken, die niet ter kerke kunnen komen, in de kom van Klundert, thuis een kerktelefoon te geven. o VIER BOOMEN VAN DEN DIJK GEREDEN DOOR AUTO. Een auto-ongeval met merkwaar dige gevolgen speelde zich te Maas sluis af, waar een zandauto, afkom stig van Rotterdam en werkzaam bij den aanleg van een Rijksweg, ver moedelijk door een defect van de stuurinrichting van den Vlaarding- schendijk reed, ter hoogte van de boerderij Rehoboth. Het voertuig schoot bijna loodrecht den berm af, nam en-passant 4 ste vige knotwilligen mee en belandde vernield in de sloot. De bestuurder W. L. S. uit Rotterdam, moest zich redden via de voorruit, daar de ca bine zoodanig verwrongen was, dat de portieren niet konden worden ge opend. Hij kwam er wonderlijk ge noeg met den schrik af en alles zou zonder verdere incidenten verloopen zijn, wanneer het ongeval niet was gerapporteerd aan de:n teehnischen ambtenaar van het Hoogheemraad schap Delfland, waaronder de Vlaar- dingsche dijk ressorteert. Deze amb tenaar kwam, zag de verwoesting en eischte van den hestuurder f 4 zijnde f 1 schadevergoeding voor iedere ge sneuvelde knotwilg. De bestuurder betaalde, maar liet nu ook eigen domsrechten op de b'oomen gelden. Later op den 'dag werd de auto', waarvan het voorste gedeelte geheel was ingedrukt, door een kraanwagen op den dijk gehaald. Met hetzelfde instrument werden de. vier knotwil gen op de resten van de vrachtauto geladen en de bestuurder vertrok naar Rotterdam met een gekraakte auto en vier knotwilgen a f 1 (iets be schadigd) TEELTPREMIE VLAS. De Nederlandsche Akkerbouwcentra- Ie maakt bekend, dat voor vlas van den den oogst 1936, hetwelk met inacht neming van de te dien aanzien gegeven voorschriften is verkocht in het tijdvak vóór 5 Juli 1936, een teeltpremie zaï worden uitgekeerd overeenkomende met een bedrag van gemiddeld f100.per h.a. TWEE SLOEPEN GEVONDEN BIJ DEN HELDER. De bergingsfirma Wijsmuller in Den Helder kreeg bericht, dat in het Westgat, ter hoogte waar het vorig jaar de „Mina" is gestrand, weder om een schip aan den grond was geloopen. Om kwart over zes ver trok de sleepboot Utrecht uit Nieu we- diep en de Stentor uit IJmuiden. Het bleek evenwel, dat het schip, waarvan de naam en herkomst onbe kend bleven, reeds van het opko mend water had geprofiteerd en op eigen kracht zijn reis had kunnen vervolgen. Des middags evenwel werd door vletterlieden een reddingboot aan wal gebracht, die men op de Texelsche kust had gevonden en welke den naam droeg Hilde, Kopenhagen. On geveer 1500 meter van deze plaats ontdekte men nog een sloep, doch deze kon men, daar zij vol water lag, niet op sleeptouw nemen. Het is waarschijnlijk, dat beide booten aan het hierboven genoemde schip hebben toebehoord, daar het weer stormachtig geweest is en de bemanning van een dien nacht pas seerenden botter gezien zou hebben, dat het schip een sloep langszij had laten zakken. -o -o-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 10