bij Voetbalsport Marktberichten. Rechtzaken Plaatselijk Nieuws Vcillugbericliten ze gaan verbouwen geschat wordt, ring gedekt. wordt door verzeke- Bij het hevige onweer is te Heilo bij Alkmaar, in de Boekelermeer, de boerderij van J. Leegwater door den bliksem getroffen en in brand gevlo gen. De Alk'maarsche brandweer was spoedig ter plaatse en wist den brand tot de stallen te beperken. 40 Wagens hooi en een aantal land bouwmachines werden door het vuur vernietigd. Te Bergen (N.H.) is de bliksem in geslagen in de boerderij van den hr. ij. C. Lelijen, staande aan Zanegeest. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat het gebouw in een half uur ge heel was afgebrand. Die bewoners, die juist aan tafel zaten, konden nog juist een paar sla pende kleine kinderen in veiligheid brengen. De dichte rook maakte het redden van den inboedel echter onmogelijk. Bij een over het Oosten des lands Woedend noodweer sloeg, naar het Hbl. meldt, de bliksem in de kapi- Itale boerderij van den heer K. W. PVIarktvoort te Wesep, gem. Pist. Het Smet riet gedékte huis is totaal ver brand. Veertien varkens werden ge red; een hond kwam in de vlam men om. De inboedel en het huis waren verzekerd. In de buurt van Steenwijk 'is het onweer bijzonder hevig en langdurig doen ze het want U kunt thans met één gulden wonderen doen. duizenden spot-koopjes bij Iedere 8 AANBEVELING ZOMERPOSTZEGELS. Naar wij vernemen heeft het Hoofdbestuur der P.T.T. naar aan leiding der ontstane verwarring van de Zomerpostzegels met de Utrecht- sche Universiteits-postzegels nog maals de aandacht der loketambtena ren gevestigd op de in de daarom1- geweest. De bliksem sloeg in de tre,nt ^gegeven dienstorder vervatte ninrirornr mm rvti non oonl/nrm r\ oor hor boerderij van den landbouwer Fleer te IMarienkampen (gem. Steenwijker- wold), waar juist een .groote hoe veelheid pas gewonnen hooi was op geslagen. De boerderij met al het aanwezige hooi en den geheelen in boedel, ging verloren. De motorspuit van .S.teenwijkerwold bestreed den brand, maar kon weinig redden. Boerderij en inboedel waren verze kerd. Het vee bevond zich in de Weide. Tengevolge van de gebrekkige rio- leering in de gemeente Diemen kon den de regenputten het water tij dens den Zwaren regenval niet ver werken met het gevolg, dat de dak- gooiten overbelast werden en het wa ter de bovenverdiepingen van de hui zen binnenstroomde. In een woning was de toestand zoo erg, dat tengevolge van de druk van het water het dak instortte. Persoon- lijkte ongelukken hadden niet plaats, daar de bewoners bijtijds voor het in- stroomende water gevlucht waren. De 11-jarige J. v. Mook, het oud ste zoontje van den landbouwer Chr. v. iMook1 te Alem is tijdens eefi kort opdracht om bij den aankoop door het publiek van frankeerzegels van 1 1/2, 5, 6 en 12 1/2 cent de aandacht te vestigen op het verkrijgbaar zijn der Zomerpostzegels. Pas als men geen Zomerpostzegels wenscht, worden ge wone postzegels aangeboden en dan thans het eerst de gelijkwaardige Uni versiteitspostzegels. o IN REGENBAK VERDRONKEN. De 54-jarige schoenmaker Alphons Vervloet uit Ossendrecht is door on bekende oorzaak in een ongeveer twee meter diepe regenbak gevallen en verdronken. ZIJ DURFDE BIJNA NIETS ETEN. Altijd indigestie totdat zij een. ontdekking deed. „Ik kan Kruschen Salts niet hoog genoeg roemen, want ik leed langen tijd aan indigestie; op het laatst durfde ik bijna niets meer te eten. Eenige maanden geleden begon ik Kruschen Salts te nemen, niet meer dan eiken ochtend een beetje in mijn eerste kop thee, en dit bleek werkelijk een prach Zaterdagmiddag-competitie B.V.B. Uitslagen van 4 Juli. Afdeeling I. Sprangsche BoysVrijh. Boys 31. WoudrichemNova 2—-1. Koz. BoysVeen 12. WijkSpraDg 13. AalburgGood Luck 20. De stand is hier Sprang 10 8 1 1 3015 Spr. Boys 10 8 0 2 2711 Aalburg 10 6 1 3 2817 Woudrichem 10 4 3 3 26—17 Veen 10 4 2 4 17—13 Koz. Boys 11 5 0 6 2324 Good Luck 10 4 1 5 13—17 Wijk 10 3 1 6 17—23 Vrijh. Boys 11 2 1 8 1442 Nova 10 2 0 8 1626 Afdeeling II. Zuilichem I—Woudrichem II 0—4. Heusd. Boys I— Andel I 12. 17 16 13 11 10 10 9 7 5 4 4 10; Variksche Zwarten 19—20; Zwarte Kersen 14—18 Rouanen 2629 Wijnkersen 2132; Aardbeien extra 2325; 11018 RoodeBessen 1124; Zwarte Bessen 16 20; Blanke Kruis bessen 1017 Frambozen I 2540 II 1524 Spekkersen 29. Alles p. Kilo. De stand is hier Woudrichem II 6 6 Andel I 9 Heusd. Boys I 7 Zuilichem I 10 onweer terwijl hij in de wei zat te i tige kuur te zijn. Ik ga door met Kru- imelken, door den bliksem getroffen en op slag gedood. Pok de koe werd gedood. Dinsdag namiddag omstreeks vijf uur woedde een hevig noodweer bo ven Eindhoven en omgeving. ,Op ver schillende plaatsen is de bliksem in geslagen, zonder evenwel groote scha de aan te richten. Tijdens' het hevig pnweer, dat te jSehijndel woedde, werden in een wei de twee koeien van de landbouwers Arn. Timmermans en Eym. Tim- toermans, door den bliksem getrof fen en gedood. Beide dieren waren verzekerd. schen Salts, en heb nu geen indigestie meer, ik kan weer gewoon mee eten en voel mij veel beter". Mej. A. P. te S. Indien Uw voedsel niet snel en ge regeld door Uw inwendige organen wordt verwerkt, begint het te gisten, er ontstaan gassen en zuren, welke maagpijnen of onpasselijkheid e.d. ver oorzaken, zoodat elke voeding een bron van ellende wordt. Bovendien hoopen zich afvalstoffen in Uw lichaam op, welke de algemeene gezondheid scha den. De zes minerale zouten, waaruit Kruschen Salts is samengesteld, hebben d'e eigenschap Uw inwendige organen aan te sporen tot snelle en geregelde Bij het hevig onweder dat boven werking. De afvalstoffen zullen zich Tilburg losbrak sloeg cle bliksem op daardoor niet meer kunnen ophoopen en worden geregeld verwijderd. Zoo- Nova II 6 Well I 10 Koz. Boys II 8 Good Luck II 6 0 1 0 0 1 1 0 1 0 2 3 5 2 7 6 4 23-1 27—15 20—11 27—24 12—12 18—34 7-30 9—17 12 13 8 10 7 5 4 3 's HERTOGENBOSCH, 8 Juli. Op de markt van heden waren aange voerd 2257 stuks; 1162 stuks hoornvee- 906 biggen, 66 zeugen, 51 schapen of lammeren, 72 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 140 tot f 235 per stuk. Kalfvaarzen 90 160 Magere Ossen en Koeien 90 160 Vette Ossen en) le kw. 2831 p. pond Koeien 2e 24—27 Pinken van f70.tot f90.p Zeugen Biggen Schapen Lammeren 40.— 1.25 12.— 10.— 75.— 1.30 20.— 12.— st. st. w. St. St. ZALTBOMMEL, 7 Jnli. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 33 oiggen, prijs van f 10 f 15. 32000 eieren, prijs per 100 stuks f2.50—f3.25. 880 K.G. boter prijs per Y, K.G. roomboter f 0.88, boerenboter f 0.88, den schoorsteen van de Protestant s'che Kerk' aan het Molenboschplein. De schoorsteen werd weggeslagen en stortte naar beneden. Ook vlogen een groote partij pannen van het dak. Brand 'brak niet uit maar alles bijeen Wasi het een heele consternatie. Boven Haarlem en omgeving ont lastte zich een z'waar onweer, dat vergezeld ging van een ongekend he- vigen regenval, welke meer dan twee luur aanhield. Verschillende straten, pleinen en parken stonden in een oogwenk blank en onder de viaduc ten bij het station was het verkeer onmogelijk1, omdat hier meer dan een halve meter water stond. Langs -tal van hoofdwegen kon men tientallen auto's zien staan, waarvan de imotor door het binnendringen van Water in den motorkap den dienst weigerden. Bij het station Overveen ontstond vlak1 naast een in aanbouw zijnde brug over de spoorbaan HaarlemZand- voort tengevolge van den hevigen slagregen een aardverschuiving, waar door de sporen werden versperd en het trenverikeer eenigen tijd vertra ging ondervond. Een ploeg we lieden pit Haarlem heeft de baan na korten tijd weer vrij gemaakt. o SIGARETTENPAPIER IN BESLAG GENOMEN. De marechaussée heeft te Lage jZwaluwe een persoon aangehouden, Idie in een koffer op züjn fiets 1325 boekjes sigarettenpapier frauduleus Vervoerde en in een klapperswinkel ite koop had aangeboden. Het papier Werd in beslag genomen en tegen den verdachte is proces verbaal op- geimlaak't. - o doende wordt ook de oorzaak van Uw f onpasselijkheid en. Uw maagbezwaren weggenomen. Slechts de kleine dage- lijksche dosis in, Uw eerste kop thee ot koffie op de nuchtere maag, en alle spijsverteringsklachten behoorentot het verleden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten a 10.40, f 0.70 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rown- tree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. Adv. Programma voor Zaterdag 11 Juli. Afdeeling I. Vryh. BoysGood Luck. NovaWijk. VeenKoz. Boys. SprangWoudrichem. AalburgSpr. Boys. Afdeeling II. Koz. Boys IIAndel I. Woudrichem II—Zuilichem I. De wedstrijd Woudrichem IIZuilichem I vangt aan 6.30 uur (z.t.), alle andere wedstrijden 5.30 uur (z.t.) ANDEL'. Donderdag j 1., speelde Sparta een wed strijd tegen N.O.A.D. te Wyk, voor het nederlaag-tournooi. In een weinig span- nenden wedstrijd, behaalde Sparta een 92 overwinning. BOSSCHE RECHTBANK. Uitspraken.. A. J. v. S. te Drunen, art. 300, vrij spraak. A. M. v. E. te Herpt, art. 184, f15 subs. 15 dagen hech. J. J. v. d. S. te Herpt, art. 184, f 15 subs. 15 dagen hech. J. P. M. te Wijk en Aalburg, art. 326, vonnis bekrachtigd. ALMKERK. Aan komen vliegen bij D 48 een postduif, gemerkt en genummerd E 119513/36. -o COMITÉ VOOR DE ZOMERPOST ZEGELS VRAAGT HULP. Nu in verband met de naderende vacanties hier en daar reeds leden van plaatselijke Comités voor de Zo merpostzegels hun activiteit moeten staken, wordt er nog: eens uitdruk kelijk de aandacht op gevestigd dat. zoo de aparte tentjes in de postkan toren gesloten zijn, men aan de lo ketten van alle postkantoren zomer postzegels 'kan verkrijgen. Tevens wordt er de aandacht op gevestigd, dat zij die nog gelegten- heid hebben aan den verkoop mede te werken in plaatsen waar geen plaatselijk comité werkzaam is. spe ciaal in verband met een op 11 Juli te houden algemeene postzegeldag, zich kunnen aanmelden aan het Lan delijk Comité, Overtoom 187, Amster dam. Postzegelbestellingen worden ook1 dankbaar aanvaard en uitgevoerd na storting van het verschuldigde be drag op Postgiro No. 250505. VEILING ZALTBOMMEL. 7 Juli. Deutsch Evern 48Frambozen 6—41. Meikersen I 6—11. Volgers I 6—13. Napoleons 9. Morellen 71/2. Roode bes sen 4—8. Zwarte bessen 5—13. Witte bessen 46. Kruisbessen 36 per pond. Wagenaars 11—14. Tuinboonen 3 per K.G. Roode kool 5. Bloemkool l1/,, per stuk. Kroten 1 per bos. Eerstelingen 350. Blauwpitten 350—370. School meesters 350 per 100 K.G. VEILING GORINCHEM. 7 Juli. Bloemkool 9. Groene komkommers 2y2. Geele komkommers 3]/2 ct. per stuk. An dijvie 12.Kropsla f 1.50 per 100 stuks. Kroten f 2.50. Rabarber f 2. Selderie f10.Peterselie f8.per 100 bos. Schoolmeesters ïi1/^ Blauw - putten 4V2. Muizen dl/2. Poters 3. Eerstelingen Sl/2. Peulen 8, Doperwten 11. Tuinboonen 41/r Dubb. Spercie- boonen 35. Appelen 17. Tomaten 12. Kersen 22. Roode bessen 10 ct., alles per K.G. ANDEL. Het bouwen van een ambtswoning voor het Hoofd der bijzondere lagere school alhier is gegund aan de aannemers Gebr. Tankens alhier. Het metsel- en betonwerk van een te bouwen graanpakhuis voor de firma Schouten te Giessen is gegund aan T. Tankens alhier. Op 31 Augustus a.s. zal de gem. zangvereen. „Onderling Genoegen'' alhier deelnemen aan het concours te Leusden. BRAKEL. Gevonden: E'enige gereed schappen. Terug te bekomen ter gemeentese cretarie alhier. CAPELLE. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" heeft besloten deel te ne men aan het op Zaterdag 22 Augustus a.s. door het muziekgezelschap „Si- rena" te Vrijhoeve-Capelle te organi seer en festival. 'Op zijn daartoe gedaan verzoek is aan den heer J. Gouda, kantoor houder der Posterijen en Telegrafie te Vrijhoeve-Capelle, met ingang van 1 November e.k. eervol ontslag ver leend. Van 1895 tot 1900 is de heer Gouda werkzaam geweest als politie beambte te 's-Hertogenbosch, waarna hij op 1 September 1901 benoemd werd tot brievengaarder te Acquoy (Gld.), welke Junctie hij waarnam tot 1906, toen hij als opvolger van zijn vader die ongeveer een halve eeuw bij Idte standplaats kwam. We hopen, dat de heer Gouda nog vele jaren van een welverdiende rust mag genieten. DUSSEN. Onder voorzitterschap van den heer G. Raams alhier, hield de Ring „Altena Zuid" vau Jongelingsvereenigingen op Gereformeerden grondslag, een alge meene ledenvergadering. Op deze verga dering waren 5 aangesloten vereenigingen met een totaal van 66 leden aanwezig, hetgeen een recordcijfer is, aangezien een dergelijk groot bezoek nog nimmer werd bereikt. De heer J. van der Stelt, van de afd. Nieuwendijk, hield de eerste bespreking en had als onderwerp gekozen: „De Ge meente van Jeruzalem". De heer Raams van de afdeeling Dussen, hield de tweede causerie en wel over„Eenmaal Jong". Beide sprekers mochten zich in een aan dachtig gehoor verheugen. Uit 't jaarverslag van den secretaris bleek, dat de Kring in ledental nog steeds stijgende is, terwijl ook 't moreele peil steeds cresendo gaat. Een nieuwe vereeniging n.l. te Babilo- loniënbroek, werd ingeschreven, waardoor de heer Rijsbergen als afgevaardigde dier vereeniging nog een bespreking hield. Onder dankzegging voor de buitenge wone opkomst sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. Zondag j 1. gaf de K. J. Y. in de Patronaatszaal te Hank (gem. Dussen) een schitterend geslaagde opvoering van 't Mariaspel „De Onbevlekte". De actrices hadden bij herhaling een hartelijk applaus van de talrijke bezoekers in ontvangst te nemen. Zondag j.l. hield de R. K. Tooneel- vereeniging „Oefening en Vermaak" in't Patronaat een algemeene ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer H. Simonis. Uit 't jaarverslag van den secretaris penningmeester, den heer P. van Olst, bleek, dat er een voordeelig saldo aan wezig was, doch dat het ledental den laatsten tijd teruggeloopen is. Door een jammerlijk ongeval is een der hoofdfiguren ontvallen. Besloten werd met Kerstmis a.s. wederom voor 't voetlicht te treden, De voetbalclub de „Dussensche Boys", is door gebrek aan onderlinge samenwerking ontbonden. HAAGSCHE VEILING. Veiling van 8 Jnli. Meikersen Ia, 1928; Ib, 10—18; Volgers Ia,21-26Ib, 13-20; Rood Poster1etl te Vrijhoeve-Capelle werk- zaam is geweest, in zijn tegenwoordige GIESSEN. De heer J. Rochat Jzn. heeft be dankt voor Notabel- der Ned. Herv. Kerk alhier. GORINCHEM. Op Vrijdag 3 Juli, des avonds 7 uur, had in de school Boerenstraat,; in tegenwoordigheid van Bestuur en leeraren, de uitreiking van de diploma's plaats aan de leerlingen van de Han delsavondschool, die hiervoor, na vol brachte studie van eenige jaren, in aanmerking waren gebracht. De pen ningmeester der school, de heer H» Sluiter, vond het een groot genoegen, dat aan hem, doordat de voorzitter, de heer B. de Bruyn, door bijzondere omstandigheden was verhinderd, de eer te beurt viel, om de diploma's te kun nen uitreiken. Hij wenschte in de eer ste plaats de leerlingen geluk met deze voor hen zoo bijzondere dag, waarop zij na ijverig en nauwgezet werken hun studie, welke voornamelijk in de avonduren moest plaats hebben, door het verwerven van een diploma zagen bekroond. Hij hoopte, dat dit diploma], waarvan in wijde omtrek een goede roep uitgaat, hem bij de moeilijke strijd om het bestaan goede diensten zou bewijzen, daarbij hen aansporende op den. ondergrond, hun op de Handels cursus gegeven, energiek voort te bou wen. Het op deze wijze verworven geestelijk kapitaal, waarop de deva luatie van geen invloed kan zijn, zal hun gewis in hun verdere leven zijn rente niet te onthouden. Voorts sprak de heer Sluiter een WEGSMIJTEN ATHMER-MARTENS ATHMER-MARTENS, gorinchem

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 6