NAMIDDAG JAPONNEN Ol WANDEUAPBNNETJES DE REIS. Het geheim van een jeugdig uiterlijk. ONS PATRON EN HOEKJE. D1RAL JAPONNEN, HET BESTELLEN VAN PATRONEN. W.M1 If. Patronen van in deze rubriek voorko rtende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen bij „Het Practisch Mo deblad", Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, Indien niet anders staat aangegeven f 0.58. Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. Een praatje over Frankrijk PRACTISCHE WENKEN. JURKJE VOOR MEISJES VAN 2—4 JAAR HUISJAPON. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONENQ Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203208. NAAM: Maat. v? K. 28570. Deux pièces van gemêleerde stof met opgestikte panden; pofmouwen en platte kraag. Knoopgarneering en peau du euède ceintuur. Tweebaansrok. Ben. st. 3.80 M. van 80 c.M. breed. K. 28601. Gekleede japon van zwarte zijde met als eenige garneering een klokkende chabot. In voor- en achterbaan kleine in gezette baantjes naar onder toe breeder Wordend. Ben. stof 3.80 M. van 1 M. breedte. K. 28563B. 28564. Japon van honing- kleurige wollen stof met garneering van een wollen ruit. Deze ruit kan vervangen worden door opgestikte ruiten van dikke zijde. Mantel van bruint stof met zelfde garneering als de japon. Opgestikte zakken. Ben. voor de japon 2.85 M. en voor de mantel 2.50 M. stof van 1.30 M. breed. K. 28525. Japon voor oudere gezette dames van zwart-wit bedrukte zijde met doorgaande middenbaan; garneering met plissé's. Ben. stof ±4M. van 1 M. breed. K. 28604. Middagjapon van zwart wollen crêpe met opgestikte naden en organdië gar neering aan den hals. Ben. stof 2.70 M. van 1.30 M. K. 28602. Middagjapon van inprimé zijde voor jonge dames. Aan voor- en rugpand ingehaald. De ceintuur wordt vervangen door een keursje, dat met een veter door geregen. Raglanmouwen. Ben. stof 3.25 M. van 1 M, K. 28600. Zomerjapon, die over de schou ders is. ingehaald, waardoor ruime volants over de taille vallen; wijde mouw, die drie kwart land is. Tweebaans rok. Ben. stof 3.65 M. van 95 c.M. breed. Patronen van deze modellen f 0.58. natuurlijke glans verloren. Hoe komt dat?, vragen zij zich af, als zij een blik in c spiegel slaan. Zij besteden alle zorgen aan de uiter lijke dingen, masseeren haar gelaat, gebrui ken stoombaden, cremes en wat al niet, doch vergeten, de noodige aandacht aan haar physieke gesteldheid te schenken, in het bijzonder aan hare zenuwen. Zij denken er zelfs niet aan, dat deze uiterst fijne in strumenten zeer gevoelig zijn en in de eer ste plaats verzorging behoeven. Waaruit bestaat dce verzorging? In de eerste plaats door te zorgen voor een goede dagindeeling, waardoor overma tig haasten voorkomen wordt. Komt men met een of ander nie klaar, dan uitstellen tot een volgende dag, doch in geen geval jagen tot men er bij neervalt. Verder gaan de meeste vrouwen veel later naar bed, dan strikt noodig is, slapen niet in omdat ze te moe zijn en het gevolg hiervan is, dat ze te laat opstaan en de dag reeds begint met haasten om den verloren tijd in te ha len. Een kwartier langer blijven liggen doet een mensch niet meer uitgerust op staan, terwijl het kwartier, dat ingehaald moet worden de zenuwen prikkelt. Als alle huisgenooten naar hun werk of naar school zijn, dan wordt de huisvrouw door een nerveuse moeheid overvallen. Het spreekt van zelf, dat dit niet nalaat een ongunstigen invloed uit te oefenen op de gelaatstrekken, vooral als het zich dage lijks herhaalt. Wordt de proef genomen om niet laat naar bed te gaan en tijdig op te staan, dan zal men spoedig ondervinden hoe veel rustiger men zich gevoelt. Voor de meeste huisvrouwen is het trouwens noodig om in de middaguren een korten tijd te gaan rusten, hetgeen geenszins als verloren tijd beschouwd mag worden, want lichaam en geest hebben tijd tot ontspanning te komen en men gevoelt zich daarna veel meer in staat iets te doen. Het voortdurend in te haastig tempo be zig zijn werkt als vergift op de zenuwen in, geeft overspanning en uit zich in een ge prikkelde stemming, die ten slotte op de huisgenooten overslaat. De huisvrouw zelf gaat er overmoe uitzien, krijgt zorgelijke trekken en is oud vóór haar tijd. Hiertegen helpen geen poeder, noch crème of massage, doch rust is het meest natuurlijke schoonheidsmiddel, dat bij doel matige arbeidsverdeeling en zoo noodig, het uit de hand weten te geven van werk, te verkrijgen is. Niets kalmeert verder overspannen ze nuwen zoozeer, als een wandeling in de vrije natuur, waar de zuivere lucht op het organisme inwerkt en de geest bevrijdt van alle zorgelijke gedachten. Wie verloren evenwicht moet herwinnen gaat naar buiten, waar het nieuwe leven, dat straks tot vollen wasdom gekomen zal zijn, de mensch rust, gezondheid en kracht brengt en tevens de wil en de durf om te leven. Worden gemaakt van spe ciaal katoen met bloemen op donkere fonds, waarbij voile blouses worden gedragen met korte mouwtjes en hoog ge sloten hals. Witte japonnen ziet men met aardige gewerkte keurs jes, terwijl geruite katoenen jasjes eveneens zeer modern zijn. Rokken met blouses of pull overs zijn buitengewoon prac tisch, vooral als er wikkel rokken bij gedragen worden, die men aan de voorzijde kan dichtknoopen. Vesten in geruite stof, die in het midden met knoopen sluiten, zijn heerlijk om op koele dagen gedragen te wor den. Het linnen lijfje (rechts) is met bloemenmotieven ver sierd, heeft een hoog gesloten hals en smal boord en man chetten, die met linnen, gar en in geribd patroon gebreid zijn. Wat mogen de Perzen eten en welke spij zen vallen onder het verbod van den koran? Ten einde in het gewirwar van al dan - niet toegestane gerechten ordening te bren- 'tim gen heeft de Perzische regeering een kook boek met gerechten samen doen stellen, welke men in Perzië volgens den1 'koran mag eten, terwijl de recepten de ingrediën ten en bereiding nauwkeurig aangeven. Van overheidswege is aan alle directies van eetgelegenheden gelast zich te houden aan dit boek. Bij overtreding wordt het tap- verbod toegepas' Parijs is nog lang liiet Frankrijk. Dat is een overtuiging, die den laatsten tijd meer en meer veld wint. Parijs heeft zich eigen lijk een plaats in het Fransche leven aan gematigd, die het niet toekomt. Hoe meer de hoofdstad zich op den voorgrond stelde, hoe meer de provincies op den achtergrond geraakten, ja onderdrukt werden. In dat opzicht zal de wereldtentoonstel ling te Parijs in 1937 een groote schrede vooruit beteekenen voor de provincies. Men wil doen uitkomen, dat de provin- viale eigenaardigheden niet den vorm moeten aannemen van „cultus van het ver leden". Op deze tentoonstelling zullen de huizen uit de Fransche provincies aan den ouden tijd alleen de hoofdlijnen ontleenen, waar van de ondervinding heeft geleerd, dat zij zich het beste aanpassen aan de eischen van het klimaat en het omringende landschap. Naast deze schoone bouwwerken zal men er nog andere schoonheden kunnen bewon deren: in elk departement namelijk is men op zoek naar de knapste meisjes, om haar geboortegrond waardig te vertegenwoordi gen en door haar bekoorlijkheid nog meer glans te verleenen aan de tentoonstelling! De schoonheid der verschillende deelen van Frankrijk zal echter niet alleen gede monstreerd worden door de bekoorlijke trekken van de vrouwelijke leden der be volking, doch ook door de gewestelijke fees ten, dansen en keuken, door haar liederen en muziekinstrumenten. Op het gebied van binnenlandsche vol kenkunde valt er nog heel wat te ontdek ken, dat den bewoners der hoofdstad en den velen bezoekers uit het buitenland, die Parijs zullen overstroomen, vreemd en ver rassend zal lijken. Natuurlijk zullen deze zang en dans niet worden uitgevoerd door kunstenaars van beroep, doch door de be woners der provincie zelf, die nog de ge woonte hebben bewaard de traditioneele kleeding te dragen en bij feestelijke ge legenheden hun liederen te zingen en hun dansen uit te voeren zonder vooraf te repe- teeren. En, zooals wij reeds opmerkten: ook de keuken, zal niet vergeten worden. Men zal zich kunnen vergasten aan de speciale lek kernijen uit de verschilende deelen des lands: slakken uit Bourgondië, oesters uit Bretagne, bouillabaise (vischsoep) van Marseille, kaas van Roquefort, wijnen uit Bordeaux, bier en worst uit den Elzas, hoentjes uit Br esse, pasteitjes uit Straats burg en noga van Montelimar Men kan zich de moeite besparen, om in den zomer van 1937 een reis door Frankrijk te maken, want de bezoeker van de ten toonstelling zal in het „Centre Régional" geheel Frankrijk vereenigd vinden. A. T. P. Vele vrouwen verwonderen er zich over, dat ondanks alle zorgen, die zij aanwenden om er goed uit te blijven zien, zij niets bereiken. Integendeel hare huid wordt slap, alle soepelheid is verdwenen en er vertoo- nen zich groeven en rimpeltjes. De oogen staan dof en het haar heeft eveneens zijn a» 's Zomers zijn koelers van poreuze terra cotta gekleurde klei zeer practisch, zoowel om boter als andere levensmiddelen koel te houden. Kannen van uit aardwerk zijn uit stekend geschikt om water koel te houden. Men heeft niet anders te doen, dan deze koelers éénmaal per dag te voorzien van versch water; door het poreus zijn van het aardewerk verdampt het water en zorgt voor aanhoudende koelte. G 70 Prijs per patroon 0.25 -f 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Bij deze aardige kinderjurk behoort een broekje van hetzelfde materiaal, met elas tiek om het middel en de pijpjes afgewerkt. Het jurkje heeft pofmouwen, die in rag- lanvorm zijn ingezet en met een zoom af gewerkt worden, waardoor een elastiekje wordt geschoven. Een rond pasje wordt om de Halsuitsnij ding gezet, terwijl de sluiting even op zij aan de voorkant is. Kleine knoopjes dienen als versiering. Het jurkje wordt aan voor- en rugzijde inge haald en valt ruim naar onderen. Afwer king met breede zoom. Succespatroon VKK 1907 Prijs per patroon 0.25 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Deze japon met opgestikte bovenpas aan voor- en rugzijde heeft aangeknipte mouw tjes. In het midden voor is een smalle nervure aangegeven, die één lijn vormt met de opgestikte plooi in het midden van de rok, die op kniehoogte uitspringt. Een cein tuur van dezelfde stof wordt om het middel gedragen. Kraagje en mouwopslagen zijn van wilt piqué, terwijl midden vóór een split je is aangebracht, dat met een knoopje en lusje sluit. Wollen mouseline of een zomerstofje zijn geschikt voor koele dagen. Patronen verkrijgbaar on de maten 40— 44_46-48. ■•lM STRAAT: PLAATS: Patroon No. Hierbij ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te slui ten,'5

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 8