Dit nummer bestaat uit 3 bladen H. KLUMPERS-WINKEL Und van altena Uitgave FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN. Drogisterij Firma COOPS, Dijkstra's losse Koffie Shell Tox Flit LET OP J. 5. rankboyzes (0 5 Bank Jf.V. tblbf. No. is Raamsdonlcsveer. Het noodweer van Woensdag. No. 5660 Vrijdag 17 Juli. 1936 A. Baaijens Heusden. Buitenlandsch weekoverzich Agentschap van ie Amsterdamsche Bank Jt.V-, Amsterdam! A. VERSCHUUR-BAERT Binnenland Er bestaan geen wonderen, Luister! wat Klumpers=WinkeI Waalwijk met den Uitverkoop doet. Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VR IJ DAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden franco per post beschikt f 1.25. Bij onze agenten 10 cent per week. Afzonderlijke nummers 5 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. Waarom wacht U nog langer met het aanschaffen van een BUIKBAND of BUIK- CORSET. Stel dit toch niet langer uit I U gevoelt zelf, dat U het noodig hebtUw lichaam heelt er U al lang op attent gemaakt, doordat U zich moe en niet fit gevoelde. Het groote verschil merkt U pas, als U tot aanschaffing bent overgegaan. Doe als zoovele anderen reeds deden, en wacht niet langer. Onze paskamer staat elk uur van den dag ter uwer beschikking of wij komen naar U toe, als U even een berichtje stuurt. Wij bezitten een zeer uitgebreide sor teering en onze modellen worden door H.H. Doctoren zeer gewaardeerd en aanbevolen. Tevens zeer concurreerend in prijs. GASTHUISSTR, 60—62, TELEF. 764, GORINCttEM. Speciaal adres voor Buikbanden, Buik- corsetten, Elastieke Kousen, Breukbanden, Ziekenverplegings-artikelen, enz., enz. Verbetering wegdek op den Maasdijk enz. In de Auto, weekblad van de Ko ninklijke Nederland sche Automobiel- club, van 9 Juli j.I. lezen we o.m.: „Aangezien gebleken is,dat de weg van Heusden via Wijk en Veen naar Sleeuwijk (Gorinchem) sedert geruiimen tijd iiiet meer voldoet aan de redelijke behoeften van het drukker geworden verkeer, dat van deze verbinding ge bruik maakt, heeft de Koninklijke Ne derlandsche Automobielclub aan Gede puteerde Staten van Noordbrabant ver zocht in het belang van de veiligheid en vrijheid van het verkeer eene spoe dige verbetering hiervan, eventueel me' behulp van het Werkfonds, te willen bevorderen" Alweer dus een adres, hetwelk Ged: Staten stellig zullen dcponeeren bij de vele, die hun betreffende hetzelfde on derwerp reeds hebben bereikt. Natuur lijk heeft elk adres onze instemming maar het nuttig effect, hetwelk wi ervan verwachten, is al! heel gering Willen bonden en clubs ter zake iets bereiken, dan moet heel wat anders worden gedaan dan een adresje in zee sturen. In het Land van Heusden en Altena hebben we een Comité van actie in zake het verkrijgen van moderne verkeers- wegen, hetwelk zich op lofwaardige wijze met zijn doel bezighoudt en dat doet op eene manier welke moeilijk anders dan kans van slagen kan bieden. Het Comité heeft thans twee groote werkobjecten onder handen, waaraan het zich volledig geeft, 't Zijn de vol gende: 1. den aanleg van een weg vanaf dien Bandijk nabij de Sluis in de nieu we haven te Werkendam tot den de Werkenschen Dijk nabij de Israëliti sche begraafplats onder de gemeente de Werken c.a.; 2. de verbetering van het wegdek op den Maasi- en Merwedëdijk en op de Zandsteeg vanaf de draaibrug onder Aalburg tot den tweesprong bij Wer kendam, met inbegrip van den aanleg van een plm. 250 Meter lang stuk weg als vertengde van de 'Zandsteeg onder Woudrichem tot aan den Maas dijk nabij de slooperaj van den Heer Benjamins. Do plannen voor den aanleg van den ondersub 1 genoemden weg zouden on getwijfeld in een veel verder stadium van voorbereiding zijn indien de eg- meenten Werkendam en de Werken c.a. den benoodigden grond gratis beschik baar wilden steden. En dit nu willen die gemeenten niet doen. Wel zijn zij bereid in de kosten van grondaankoop respectievelijk f8000 en f1000 beschik- van grondaankoop, welke naar schat ting voor beide gemeenten te zamen ongeveer f15000 zouden bedragen, wen- schen zij nog niet voor hare rekening te nemen. Ziedaar het groote struikelblok, hetwelk de totstandkoming van den weg ernstig in den weg staat, 't Is we heel jammer, want de nieuw geprojec teerde weg om Werkendam heen zou het snelverkeer in hooge mate ten goe de komen en bovendien de zoo smal le Hoogstraat van het te drukke ver keer voor een goed deel ontlasten. De verbetering van den Maas- en Merwedijk wordt door talloos velen vurig gewenscht, want het wegdek is er zóó slecht, dat het op meerdere plaatsen b.v. van de Aalburgsche draai brug tot het Aalburgsche veer en van Rijswijk tot de sluis te Woudrichem niet slechts grooten last aan het snel verkeer veroorzaakt, maar ook waarlijk nie't denkbeeldige gevaren oplevert. Het rijden over den dijk wcrdt dan ook zoo eenigszins mogelijk vermeden en men neemt liever den weg binnendoor het Land van Heusden en Altena via Dussen, ook al is die enkele kilometers langer. Voormeld Comité nu stelt alle mogelijke pogingen in net werk om een behoorlijk wegdek op den dijk te kr.ij- Extra Kwaliteit 55 cent per pond Halfpondspakken Prima Kwaliteit 20 cent per pak Botermarkt 88 Tel. 52, Depót C. J AMI'S. haar te stellen, maar de tofaalkosten gen, doch in zijn pogen wordt het ten zeerste gehandicapt door de hooge kos ten. Deze kosten zijn geraamd op: voor het stuk Werkendam tot de grens der gemeenten Andel en Veen (zooge naamde Steenen palen) ter lengte van 14i/2 Kilometer f 133,000, voor het stuk in de gemeente Veen ter lengte: van 2% Kilometer f 20.000 en voor het stuk in de gemeente Wijk en Aalburg ter lengte van 5 Kilometer f51.000. De raming voor verbetering van de Zandsteeg en de aai! te leggen ver lenging van deze is ons niet bekend), maa rmag toch zeker op ten minste t "25.000 worden gesteld. Voor gemelde bedragen krijgen we dan een wegdek ter breedte van 5 Meter en wel' van dubbele klinkers, opgesloten tusschen betonnen kantmuurtjes. Thans is men bezig met het zoeken naar een goedkooper en toch degelijk plan en het schijnt, dat er een gevon den is, hetwelik het kostenbezwaar aan zienlijk tempert. Hierover echter mor gen we ons nog niet uitlaten. Waarschijnlijk zal het Rajkswerkfonds onder bepaalde voorwaarden een ren teloos voorschot verstrekken aan het Waterschap het Oudland1 van Altena en de gemeenten Woudrichem, Veen en Wijk en Aalburg, die het werk zullen moeten doen uitvoeren. Dit voorschot wordt voor 5 jaren renteloos gegeven en wat daarna aan aflossing en rente moet worden betaald is alsdan nader overeen te komen. Het werkfonds biedt dus de noodige uitkomst en voorkomt, dat de betrokken lichamen moeten lee- nen tegen hooge rente en op voorwaar de van spoedige aflossingen. En zou den Rijk «n provincie ook nog niet een handje willen helpen? Zeker, we hebben hier te doen met een tertiairen weg, in wiens verbetering Rijk en Pro vincie niet bijdragen. Maar mogelijk en ook waarschijnlijk is het toch ze- cer ,dat de dijk bij de eerstvolgende wijziging van het wegenplan zal wor den gepromoveerd tot eene hoogere dasse, waardoor dan 'financieele hulp van Rijk en Provincie wel degelijk kan verleend worden. Gezien de belangrijk- neid van het snelverkeer op den dijk, wijfelen we niet of Rijks- en Provin ciale kaè zullen zich zoo eenigszins mo gelijk niet lOjnbetuigd Talen. Het Duitsch-Oostenrijksche ac coord. Officieel optimisme eener- zijds, scepsisme anderzijds. De 14e Juli in Frankrijk rustig ver- loopen. Nog steeds politieke moorden in Spanje. De Pales- tijnsche Arabieren laten de En- gelschen nog niet met rust. De indruk ,die het Duitsch-Oosten rijksche accoord1 'in het buitenland ge maakt heeft, is niet onvermengd gun stig en dat, terwijl er sedert geruimen tijd uit de Europeesche politiek geen aangenamer nieuws vernomen werd dan ju'ist over dit vergelijk, dat nu tus schen Berlijn en Weenen gesloten is. Officieel' optimisme eenerzijds en scep sisme anderzijds, dat kan men in Frank rijk, Engeland: ejn 'de landen van de Kleine Entente waarnemen. Militaire bondgenootschappen tusschen Italië, Oostenrijk en Duitschland worden thans zelfs door bladen, die anders wars van elke sensatiezucht lucht gegrepen en zulks naar wij uit het neutrale Nederland meenen te kun nen beoordeelen zonder eenig deug delijk bewijs. Zeker, de betrekkingen tusschen Italië en Duitschland zijn heel wat aangenamer dan vóór den Oost Afrikaanschen oorlog, maar vriend schappelijke betrekkingen en een mili tair verbond1 is niet hetzelfde. Wat de politieke gevolgen in Euro pa zullen zijn, is nog niet te voor spellen. Maar in ieder geval is het dwaas, over vaste vriend- en vijand schappen te spreken. Nog steeds vindt er een verschuiving plaats in de groe peeringen en z.g. vriendschappen in Europa. Geruchten over een fascistisch blok in Europa alsmede praatjes over een anti-fascistische groep kunnen geen opheldering in den toestand' brengen en zijn overigens op geen enkelen deug- delijken grond gebaseerd'. Het beste, wat men op het cogen- blik kan doen, is zich te verheugen over het feit, dat dóór het Duitsch- Oostenrijksche accoord' een gevaarlijke Drandhaard in Europa tenminste voor- oopig is uitgedoofd Zal het z.g. Locarno-conflict een even verheugende oplossing vinden? Voor- oopig ziet het er nog niet naar uit, maar tot overgroot pessimisme is er och ook geen aanleiding. Tegen 22 Juli zijn de Locarnostaten naar Brus sel uitgenoodigd om de kwestie van Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden. Opent rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingen, Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden d Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst. Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK. Spaarboekjes gratis bij eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie T. BOONSTRA. bloedige onlusten voorbereid moet zijn, is 'duidelijk. Velen zagen dan ook den 14en Juli met angst in het hart tege moet. Deze vrees is echter ongegrond f. vTl I gebleken. De Franschen hebben hun zijn, w ee. ui e naj-jona]en feestdag zonder Incidenten kunnen vieren. Minder geordend 'dan in Frankrijk is de toestand nog steeds in Spanje. Daar heeft deze week weer een politie ke moord plaats gevonden, die de ge moederen op het grootste deel van het Iberische Schiereiland in hevige beroe ring heeft gehracht. Calco Sotello, de leider van de parlementaire monarchis tische partij, is het slachtoffer van DOODEN MOTTEN - KAKKERLAKKEN - WAND LUIZEN - MUGGEN - VLOOIEN - VLIEGEN - MIEREN. Busjes vanaf 1/10 K°. Ook LOS verkrijgbaar. DROGISTERIJ BOTERMARKT 72 HEUSDEN. een wraakneming der communisten ge worden naar aanleiding van een moord op een politie-officier. De Cortes is thans weer voor een week gesloten en de regeering heeft beloofd 'krachtig te zullen ingrijpen. Maar daarmede alleen de bezettin^/vari"het Rijnla/d ie bespre- j Is df„rusl 2" f" ,te cen, maar zooals de zaken op het zou oogenblik staan, zou het geen verwon dering kunnen baren, als men dezen datum nog wat uitstelde. Achter de schermen wórdt nJ. op het oogenblik onderhandeld over een eventueele deel name van Duitschland en Italië aan de conferentie. Te Berlijn schijnt men niet afkeerig van een dergelijke deelname te zijn en voor Italië zal 'het er van af hangen, of de bij het toepassen van de sancties gesloten bijstandsverdra gen tusschen Engeland en de Middël- landsche Zee-mogendheden zullen wor den ontbonden. Er schijnt op het oo genblik wel kans op te zijn, dat al: deze kwesties ten genoegen van Ber lijn en Rome zullen worden opgelost, zoodat niets aan een conferentie van alle Locarno-staten in den weg staan. Of men voor den 22en reeds zoover is, gelooven wij echter mét. Daarom is het dan ook zeer wel mogelijk, dat deze conferentie nog eenige dagen zal worfferi uitgesteld'. En zijn de vertegenwoordigers van alle belanghebbende staten bijeen, dan is ook een uiteindelijk gunstig resultaat niet onmogelijk. Terzijde van de internationale po litiek vinden intusschen in de verschil lende landen gebeurtenissen plaats, die eveneens een bespreking waard moeten worden geacht. Daar is in Frankrijk de 14e Juli, de nationale feestdag, die ook dit keer weer met de gebruikelijke groote parade gevierd is. Tevens is de 14e Juli in La Belle France echter in de laatste jaren geworden tot een dag, waarop de verschillende politie ke partijen hun macht door groote optochten demonstreeren. Dat men daarbij in den huldigen tijd steeds op herstellen. Men heeft de radicale ele menten te veef vrijheid gegeven en kan hen thans niet meer in toom houden. De toekomst ziet er voor Spanje wel heel donker uit In Palestina tenslotte Is de opstand nóg steeds niet onderdrukt, ondanks het feit, dat er thans negen of tien Engelsche bataillons in het Heilige Land liggen. De radicale Arabische ele menten, hoofdzakelijk bestaande uit nog zeer jonge menschen, die den strijd als een niet geheel onaangenaam1 tijdver drijf beschouwen, denken nog niet aan opgeven. Aanvallen op autobussen, Joodsche nederzettingen, plantages en huizen zijn dan ©okl nog aan de orde van den dag. Meer nog dan voor de Joden, wier uitstekend georganiseerde afweerdienst thans uitmuntend werk verricht, is deze toestand wel zeer pijn lijk voor de Engelschen, Nog afgezien^ dat Engeland de in Palestina verblij vende soldaten zeer goed ïn andere dë:e- Ien van het Britsche Imperium zou kun nen gebruiken, doet de voortdurende strijd tegen de Arabieren Londen in de Mohammedaansche Wereld geen goed. 'Dat weet men in Londen zeer goed, maar een andere oplossing schijnt het kabinet Baldwin op het oogenblik niet te kunnen vinden. Engeland heeft het op het oogenblik Wef verre van, gemakkelijk (Nadruk verboden). ONGEVAL TIJDENS DE MARINE MANOEUVRES. Woensdag te half 7 is de matroos- milicien tweede klasse S. van Dijk, toen hij behulpzaam was bij het loodsen aan boord van Hr. Ms. „Gelderland", zich be- vindande bij de Noordkust van Walcheren, in zee gestort. Men heeft den drenkeling onmiddellijk een boei nageworpen en sloe pen uitgezet. Van Dijk is echter door het getij afgedreven en het staat wel vast dat hij is verdronken. Het slachtoffer was ongehuwd en had den leeftijd van 21 jaar. Hij was te Amsterdam woon achtig. o Woensdagmiddag woedde boven ons land een zwaar noodweer, waar door tal van ongelukken zijn ge beurd. De geheele maand Juli kenmerkte zich tot heden reeds door een bui tengewonen regelval, waardoor zij' ze ker een record zal maken. Gisteren middag kregen de buien echter eeni ongekende hevigheid, met storm, on weer en hagelbuien. Voor de onge- in de zakenwereld ook niet. Ook niet nu de Uitverkoop in vollen gang is. Laat U niet misleiden door groote reclame's, zooals costuums van f35.nu f21.98 of zooiets enz. enz. Onze duurste costuums kosten zooals U reeds lang weet f 20.en niet meer. Nu hangen wij geen poppenkast uit en geven U gedurende den Uitkoop 10 korting. Dus kost het beste costuum bij ons geen f20maar f 18Costuums van f 18.10% korting is f 16.20 enz. enz., zoo worden al onze costuums en kinderpakjes verkocht, al onze andere goederen hebben wij zoo laag gesteld, dat wij geen prijzen durven noemen, het is enorm. Het is alweer KLUMPERS WINKEL WAALWIJK en niemand anders, die zooiets aan durft. Door steeds onze klanten te laten profiteeren van onze prima kwaliteiten en uiterst lage prijzen, blijven wij de vriend van U allen. Dus allen vol vertrouwen naar Groote straat 252 WAALWIJK. voor bet land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard iji ij' herstellen. Men heeft de radicale ele-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 1