onze groote Duizende koopjes voor het grijpen. Manufacturen- en Confectiehandel N.V. i o. h JOHAN DE MOL - Neusden. Wij smijten met lage prijzen. §ji Profiteert van deze gelegenheid. f§ f*roebn,ik£n .gehkrsfs&ss lTT •fuv 'Tdrg plaats Plaatselijk Nieuws in gevaar verk'eerend, moest worden gestut. Vele boomen werden in deze streek ontworteld. o LOONSVERLAGING EN ONTSLAG BIJ PHILIPS. Men meldt uit Eindhoven De bezuiniging bij de N.V. Philips alhier beperkt zich niet tot een sa larisverlaging van 10 percent bij het kantoorpersoneel. Een aantal ambte naren, hoogere en lagere, zullen, naar we vernemen, ontslagen worden. jVlen spreekt zelfs van ongeveer een-vier de der thans in betrekking zijnde. o DOOR ELECTRISCHEN STROOM GETROFFEN. Kordaat optreden van een onderwijzer. Gedurende den speeltijd bij de bij zondere school is te Beek (Limb.l het 10-jarig jongetje B. op het Markt plein bij het verwijderen van een af- ebroken electrische draad, die on er stroom stond, door den stroom 's Morgens 7 uur werd in opgewekte stemming, met een tweetal touringcars van den heer Bouman alhier, de reis aan vaard. Bij aankomst in de hoofdstad werd eerst een bezoek aan Artis gebracht en de uitgebreide dierencollectie bewonderd. Wat werd hier gekeken en genoten Vooral 't voeren der zeeleeuwen, de apen, de getemde oerang-oetang, evenals het aquarium met zijn vele soorten visschen en zeeplanten, trokken de belangstelling en 't was bepaald jammer, dat er niet langer vertoefd kon worden, doch 't dag programma liet een langer verblijf niet toe. Nu volgde nog een kort bezoek aan 't Koninklijk paleis op den Dam en daarna werd naar Zandvoort gereden. Hier ver maakten de kinderen zich met pootjes- baden, ezeltje rijden, enz. Ook werd nog de uitzichttoren naby 't strand beklom men, van waar men een prachtig gezicht had over de zee, 't strand en de om liggende plaatsen. De lachspiegels in den toren aangebracht, lieten de kinderen de bewusteloos geslagen. Dank zij het kordate optreden van den onderwijzer 4 Vroenen, die den jongen met behulp j gedaanten van zich zelf en hun van twee cahiers van den draad 'wist makkertjes zien, zoodat ze t telkens weer te trekken, konden de levensgeesten uitgierden van pret van het kind weer opgewekt wor- Circa 6 uur werd de terugreis, onder den. De jongen had evenwel verschil- opgewekt gezang der meisjes en jongens lende brandwonden opgeloopen. begonnen. Onderweg werd nog een speel, tuin bezocht en om 10 uur kwamen allen, VIER PERSONEN WEGENS) opgewacht door vele ouders en belang DIEFSTAL GEARRESTEERD. stellenden, weer thuis, hoogst voldaan In den laatsten tijd werden in de over »t zeer ieerzame maar ook prettige gemeenten, rondom Deventer gele- - j Jen, verscheidene diefstallen ge- Ongetwijfeld ral de kinderen pleegd. Vooral in de woningen van dezen dag nog lang heugen, landbouwers wanneer deze afwezig Ten slotte moeten we nog vermelden, waren., werden geldsommen ont-Jdat de confortable en heerlijk loopende vreemd. reiswagens van den heer Bouman, met Op verzoek van de politie van hun bekwame chauffeurs, de reis zeer Voorst zijn te Deventer vier per- hebben veraangenaamd. I son en aangehouden onder wie een Doch ook vooral een woord van dank gepensionneerd agent van politie te onderw;;ZPnd nersoneel Loenen (G.). Zij zijn aan een verhoor k3mt .toe aa° oaaerwyzea(1 Personeel onderworpen, waarbij zij allen beken- ^oor goede leiding en zorg aan de den verscheidene diefstallen te heb-1 kinderen dezen dag besteed, ben gepleegd. Het viertal is ter beschikking van den officier van Justitie te Zut'fen gesteld. GEHAKT °IN BLIK. DUSSEN. Heden Vrijdag zal in de Bondszaal te Hank een vergadering plaats hebben tusschen de afdeelingen Dussen en Hank van den N.C.B.. over bespreking collectief De nieuwe vleeschconservenfabriek arbeidscontract te IJmuiden is dezer dagen gereed Zondag' na de Hoogmis heeft in heeft thans definitief aan deze fabriek de leden der Dussensche Boys en en- de leverantie van nog circa 1 (millioen kele oud leden, om te komen tot samen- blikken opgedragen. stelling van een zoo sterk mogelijk elftal De directie overweegt het benoo- j der Dussensche Boys en consolidatie van digde vee voortaan zelf te slachten, j het bestuur. In verband met de reorganisatie is de fabriek voor korten tijd stopgezet. DOEVEREN. Zondag hoopt de WelEerw. Heer lukken in de omgeving leze men de plaatselijke berichten, hieronder laten Wij, de voornaamste gebeurtenissen uit het lOverige deel van ons land "volgen. Het Kon. iMeteorologisich Instituut te Amsterdam registreerde windstoo- ten van 80 K.G. per vierkanten meter druk', een zeldzaam voorkomend ver schijnsel. Door deze stormvlagen moesten tal van boomen het ontgel den. In Hilversum werden drie per sonen door een vallenden boom ge troffen. In de Stationstraat knapte een zware iepeboom doormidden. De 67-jarige weduwe Krant en haar 14- jarige kleindochter die onder den boom1 stonden werden op slag ge dood. Die 40-jarige koopman A. Spaar uit Amsterdam werd zwaar gewond naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij in de loop van den avond is overleden. Ook in andere plaatsen werden personen door omgewaaide boomen getroffen en werden vrij ern stig gewond, doch doodelijke onge vallen kwamen daarbij niet voor. Op de Waal bij Nieuwaal raakte een sleep van drie schepen in nood. een groote Rijnaak' uit Muhlheim, maakte water en brak in tweeën. De vier personen, die gan boord wa ren konden zich in een roeiboot red den. Bij 0B| rakel is de 850 ton metende Diuitsche Rijnaak Berna met steen kolen geladen en het Nederlandsche sleepschip „Maria" gezonken, ook hier konden de opvarenden worden gtered. Bij Sluiskil in het Nederland sche sleepschip Jan van Gooijen ge zonken de bemanning is door een sleepboot gered. Te Rotterdam geraakten verschil lende zeeschepen op drift. Op het vliegveld Haamstede woei het K.L.M vliegtuig „Zwaluw" over den kop De inzittenden brachten 'het er met een paar kleine verwondingen af Dfe vermakelijkheden, staande op het Lunapark Je Amsterdam, had den ook geducht van den storm te lijden. Verschillende tentdaken wer den vernield, voor duizende guldens Schade werd aangericht. De laatste overspanning voor de [Moerdijkbrug, die tengevolge van het slechte weer, nog niet op de pijlers gelegd kon worden, verkeerde een oogenblik' in ernstig gevaar. Zes van Öe twintig kabels waarmede de brug aan den pijler was vastgemaakt, knap ten bij een hevige windvlaag gf. Ge lukkig wist men bijtijds de noodige voorzieningen te treffen, zoodat er ger voorkomen kon worden. In de Betuwe heeft de stoma in de boomgaarden vreeselijk' huisgehou den. Tal van boomen zijn ontworteld, takken werden afgerukt en veel fruit ging verloren. De te veld staande ge wassen hebben veel door den hagel geleden. Het noodweer in de Bommelerwaard. Boven de Bommelerwaard woedde een zwaar onweer, hetwelk' gepaard ging met ontzettenden regen- en ha gelslag, en een verschrikkelijken storm. Takken van boomen kwamen op de straat te liggen, boomen wer den ontworteld. Veel fruit is van de Dioomen gewaaid. Daar er toch al niet veel is, is dit alweer een schadepost voor de pachters. Persoonlijke onge- uk'ken kwamen niet voor. Na het onweer van Woensdagmid dag werd ook' Drunen door den Z. W. storm geteisterd. Takken werden van de boomen gerukt, terwijl veel jong fruit werd vernield. De hagel tijdens het onweer richtte eveneens veel schade aan. In de Baardwijksche overlaat werd een boom en op den Heusdenschen weg twee boomen ontworteld door den storm. In het Land van Heusden en Altena Woensdagmiddag woedde in het Land van Heusden en Altena een he vig onweder, vergezeld van een Zwa- ren plasregen. De bliksem1 trof ver schillende boomen. Vervolgens trok de bui Gelderland in, waar bij den landbouwer Marinus Regt te Poede- royen een koe in de weide door den bliksem werd getroffen en gedood Na het onweder stak' een hevige winc op en werden op verschillende plaat sen heele groepen vruchtboomen ont worteld. Verscheidene daken werden gehavend. In tal van boomgaarden zoowel Sleeuwijk als elders ligt de grond bezaaid met afgevallen vruch ten. Aan den oogst is groote schade aangericht. De veerpont Sleeuwijk Gorinchem ondervond tengevolge van het noodweer aanzienlijke vertraging o DE BRAND IN HET GEBOUW in D -AA 0 /n T x VAN K. EN W. TE, ROTTERDAM. D5 P*41,?age des namiddags 2 uur (O.T.) In verband met aanwijzingen inza- zlJn intrede te doen. Als een bijzonder ke den brand in het Gebouw voor faeid kan nog worden gemeld, dat ruim Kunsten en Wetenschappen te Rotter- 30 jaar geleden Zijn Eerw. alhier ook zijn Ook verschillende daken beliepen I dam heeft de politie aanleiding ge-1 intrede deed. schade door het afwaaien van pan- vonden over te gaan tot een nader nen. verhoor van enkele leden van de di rectie. Drie van de betrokken perso Te Waalwijk' hebben vooral deinen zijn thans in het bureau aan de rouders van kermisvermakelijkheden Witte de Withstraat in bewaring ge veel last van het noodweer ondervon-1 steld. den. Hier en daar moesten zeilen en o arnpen van de tenten en kramen wor-1 FRANSCHE SLEEPBOOT den ontdaan, terwijl van andere de J VERGAAN. Ds. Hage zal des voorm. half 10 (O.T.) I in zijn ambt worden bevestigd door Ds. [Kuijper uit Genderen. MEEUWEN. Door de rijkspolitie alhier werden I voor den heer Officier van Justitie te dakbedekking sterkt. moest plaatsen moeten ontgelden, terwijl ook te Toulon, is, op weg van Amsterdam enkele boomen werden ontworteld. naar Leixoes in Portugal, nabij Dart- mouth, niet ver van Plymouth, op de rotsen geloopen en vergaan, De uit zeven personen bestaande Nederlandsche bemanning is door een stoomschip uit Brixham opge- Tram'storing LeidenDen Haag. Woensdagmiddag omstreeks kwart voor vijf is te Voorschoten een Zware eik tengevolge van het stormweer om- - gewaaid en op de voedingsdraden pikt en in deze plaats aan wal gezet, van het tramnet van de lijn Leiden 's Bosch geleid: R. de R., 33 jaar, bak- worden ver- De Nederlandsche bemanning gered, ker, J. R K., 22 jaar, koopman, M. v. De Fransche sleepboot Taureau, t 23 jaar, expediteur, allen te Eind- Ook hebben de turnen het op vele toebehoorende aan de mij „Ossude" hoven, als verdacht van diefstal van 2 koeien uit een weide te Eethen op 10 Juli jl. Na door den heer Rechter commissaris te zijn gehoord, werden ze in het Huis van Bewaring opgesloten. Tijdens het hevige onweder op Woensdagmiddag jl. sloeg de bliksem in den toren van de Herv. Kerk alhier. De vuurstraal liep langs de spits naar bene den, waardoor onder geweldig geraas aan de eene zijde alle leien afgerukt werden. Verder werd een stuk van een der wijzer- borden afgeslagen en een der binnen- balken beschadigd. Gelukkig ontstond geen brand. De vuurstraal en de daarop vol gende donderslag waren zoo geweldig, dat de omwonenden verlamd van schrik waren en elk een dacht dat het onweder in hun woning was ingeslagen. Tegelijkertijd hadden in verschillende huizen zware knallen en vuurverschijn- selen op de electr. meters plaats, waar door de ontzetting nog grooter werd. Verschillende meters werden vernield, terwijl tal van draden smolten en radio's onklaar werden. Veel schade werd ook door den ge weldigen wind en hagelslag toegebracht aan fruitboomen en veldgewassen. Den Haag terecht gekomen. Hierdoor ondervond het verkeer op deze lijn eenige uren vertraging. Een juist pas- seerende wielrijder, de 15-jarige Th. d. B. uit Leiden werd door den vallenden boom geraakt en bekwam een beenfractuur. Hij werd naar het Diaconessenhuis te Leiden overge bracht. Door boomstam getroffen. Woensdagavond om kwart over zes HEUSDEN. Zondag hoopt in de Herv. Kerk [alhier, voorm. 10 uur, op te treden Ds. F. L. van Duijkeren, hulpprediker te Leeu warden. Op de gehouden bestuursvergade ring der „Heusdensche Winkeliersvereeni- is een 60-jhrige man in het Marnix- 18in8 ^erd in de vacature, ontstaan door plantsoen te Amsterdam door een val- ontslagname van J. Verschuur, als pen- lend stuk' boomstam getroffen. Flij ningmeester der vereeniging gekozen, de kwain een hersenschudding en een heer G. van Eeuwijk, die deze benoeming gebroken sleutelbeen. Het slachtof- |aanvaard heeft. fer is naar het binnengasthuis ver- 'voerd. In de Residentie. Evenals elders in ons land woedde look hier boven onze plaats Woensdag middag een hevig onweer met hagel en Ook de Residentie heeft Jiaar aan-i kevigen wind. Er vielen hier hagelsteenen deel gehad in den zwaren storm. Ge-L j v lei (lelijk kwam een sterke wind op-H 8r0?' als 'oor zoo.er zetten, welke in den namiddag als kMlden nagaan veroorzaakte het nood- het ware overging in een orkaan, weer hier geen onheilen, zooals elders Tal van ongevallen, hoewel geluk- het geval was en uit de verschillende kig geen ernstige, waren hiervan het berichten in ons blad is te lezen, gevolg. Op het consultatiebureau alhier NIEUWENDIJK. Naar we vernemen 'houdt de politie in ons dorp streng toezicht op het voetballen. Het is verboden Groote schade in het Westland. waren Dinsdag aanwezig 25 zuigelingen, op openbare wegen en op de losr Tijdens den hevigen storrb, Zijn vele n.i. uit Heusden 8, Oudheusden 1, Herpt 2, Te Capelle werden aan den Vaart kant een tweetal populieren ontwor teld, welke in hun val terecht kwa men op de draden van het electrisch net met het gevolg, dat daar ter plaatse tusschen het café van den hr. J. Quirijns en den spoorwegovergang een achttal palen van het lichtnet af knapten, zoodat de draden over den weg kwamen te liggen. Gelukkig be vond zich niemand op den weg, zoo dat geen persoonlijke ongelukken voorkwamen. De schade aan het net is nogal groot, terwijl de stroomvoor ziening gedeeltelijk gestoord was. ruiten van kassen in het Westland vernield. Te Hoek van Holland en te Ter- heide werd groote schade aangericht aan de strandinrichtingen. Te Hoek Genderen 4, Eethen 4, Meeuwen 2, Dron- gelen 1, Aalburg 5, Wijk 1. AALBURG. Dinsdag, 21 Juli, hoopt Ds. Heicoop van Holland werd een strandrestaura-1 uit Utrecht, des namiddags om half drie wal aan de Kille te voetballen. Op Woensdag 22 Juli, zal de naaivereeniging „L'ydia" aan de Bui tenkade, een reisje maken per tou ringcar naar Amsterdam e.o. A.s. Dinsdag hoopt de Afdee- ling Waalwijk en Omstreken van den Landelijken Bond van 'Ghr. Bouw de, eigendom van den "heer Groen, en des avonds om half zeven (telkens vakpatroons een ledenvergadering te geheel vernield, terwijl vooral ook ouden tijd), voor de Ger. Gem. alhier het kampeerterrein en kampeerhuis- 0p te treden. jes stormschade opliepen. Dinsdag, 14 Juli, maakten de leer- Te Terheide werd een strandtent üngen der hoogste klassen van de Openb. van de Joodsche Kam'peerkblonie te-1 Lagere School, onder leiding van't onder en den grond geworpen en vernield, wijzend personeel, een uitstapje naar et gemeentelijk badbedrijfeveneens 1 Amsterdam en Zandvoort. houden in het Instituutlokaal. Aan vang 7.30 uur (Z.T.). WIJK EN AALBURG. Woensdagmiddag woedde boven onze gemeente een hevig onweder, hetwelk gepaard ging met zwaren regen- en hagel- BEZOEKT Halfjaarlijksche OPRUIMING o roav) miAiCkron rvnr.rriQlriota ro rii I /"\y\IL7 I ii 1iJ - I

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 2