Binnenland Burgerlijke Stand houden, waarbij deze gemeente verte genwoordigd is geweest. Uit dit fonds kunnen Middenstanders, die in nood verkeer en en wier zaak reeds in 1932 bestond, geholpen worden aan een bedrag van ten hoogste f 500, onder voorwaarde dat dit bedrag in hoog stens 3 jaar wordt terugbetaald. Mid denstanders uit dezegemeente, die aan de gestelde eischen voldoen, kun nen alleen geholpen worden als de gemeente bij het fonds aansluit en daarin in eens een bedrag van f283,50 stort, wat neerkomt op 10 cent per inwoner en een jaarlij ksch contributie betaalt van f66.05. B. en W. stellen voor hieraan medewerking te verleenen, omdat voor alle catego- riën, behalve de Middenstand wat ge daan wordt. Men heeft steunverlee- ning, werkverschaffing en armbestu ren, doch voor den Middenstand is nog niets gedaan, daarom achten B. en W. het gewenscht toe te treden. De lieer H. Verhoeven vraagt, waar het geld, dat de gemeente beschik baar stelt, blijft, waarop de Voorzit ter antwoordt, dat dit in een ge meenschappelijke pot komt. De heer de Haan zegt, dat deze zaak ook in de Kamer van Koophan del is besproken. Het wekt den schijn alsof met deze oprichting, de mid denstand ineens uit den nood zal zijn, doch hiertoe bestaat echter geen kans van werkelijkheid. Het fonds bestrijkt een terrein vanaf den Moerdijk tot Heus den en omvat een groot gedeelte van het Land v. Heusden en Altena. Als men weet dat uit dit fonds 3 of 4 personen geholpen kunnen worden, dan is de kans, dat daartoe ook inge zetenen van Heusden zullen behooren zeer gering. De heele bedoeling is echter met deze oprichting een pol sen, werkt het fonds goed, dan ligt het in de bedoeling het uit te brei den. Het geld dat de gemeente, even als de Kamer van Koophandel stort, is weg, het rijk blijft voorloopig op den achtergrond. De Voorzitter dankt den heer de Haan voor zijn uiteenzetting. Ook B. en W. hebben niet gedacht dat veel ingezetenen van Heusden hier mede geholpen zullen worden, wèl, dat de mogelijkheid bestaat, dat een ingezetene daaruit geholpen zal kun nen worden, als aan de eischen wordt voldaan. Dus een zaak die reeds in 1932 bestond, levensvatbaarheid be zit en rendabel is. De heer de Haan merkt op, dat een zaak die rendabel is, geen hulp noodig heeft. De heer Meijer acht toetreding dan ook overbodig, de Middenstand uit Heusden, zal dan alleen mee moeten betalen, doch zal er misschien nooit van profiteeren, het bedrag zal wel blijven waar de Kamer van Koophan del is gevestigd. De heer Vos vreest ook dat zij, die het noodig hebben, het niet zul len krijgen. De heer de Haan zegt dat uit de woorden van de heeren Meijer en Vos valt af te leiden, dpt deze het geld tot toetreding niet waard achten. Spr. is het daarmede echter niet eens, omdat als de gemeente niet toetreedt en loiter blijkt uitbreiding van het fonds gewenscht, zoodat dan meerde re personen geholpen kunnen wor den, dan geen ingezetenen uit deze gemeente daartoe zullen behooren. De heer Vos vraagt of de gemeen te 2 jaar lid moet zijn, alvorens een ingezetene daarvan zou kunnen pro fiteeren. De Voorzitter antwoordt dat dit niet noodig is. De heer de Haan deelt nog mede, dat in de ochtendbladen het bericht heeft gestaan dat het fonds voor deze streek reeds is opgericht. Terstond kunnen dus reeds aanvragen worden gedaan. Nadat de Voorzitter nog heeft mee gedeeld, dat voor iedere plaats een commissie van advies in het leven geroepen kan worden, wordt het voor stel van B. en W. om toe te treden met algem. st. aangenomen. Voorstel B. en W. inzake pacht voetbal terrein. De Voorzitter zegt dat de voetbal- vereeniging „Juliana" in de noodza kelijkheid verkeert om op het terrein kleedkamertjes te doen maken, in verband met het feit dat de vereeni- ging speelt in den Ned. Voetbalbond. Hiervoor moet vergunning gevraagd worden aan den Ontvanger der Regi stratie, deze heeft daartegen geen be zwaar, als de pacht die ten einde loopt weer met 3 jaar wordt ver lengd. „Juliana" gaat met dit laatste accoord, zoodat B. en W. voorstellen het terrein weer voor 3 jaar in te huren en aan de vereeniging onder te verhuren. De raad gaat hiermede ac coord. Aanbieding gem.-rekening en reke ning vleeschkeuringsbedrijf en der re keningen van de voormalige gemeen ten Oudheusden, Herpt en Hedikhui- zen over 1935. Deze worden gesteld in handen eener commissie van on derzoek, waartoe de Voorzitter de heeren J. Buijs, H. Verhoeven en J. Vos aanwijst. Voorstel van B. en W. tot onin baarverklaring posten inzake pachten, schoolgeld ên hondenbelasting, enz. en reclames rioolbelasting zullen in besloten vergadering worden behan deld. Rondvraag. De heer Meijer heeft de laatste da gen iemand van buiten de stad, het stadhuis op zien gaan om nieuwe wijsjes op het carillon te zetten. Be staat daarvoor een speciale reden In de plaats is toch iemand die dit kan doen? De Voorzitter zegt dat daarvoor in derdaad een speciale reden bestaat. Hij acht de zaak echter van te weinig belang om daarover in een openbare vergadering te spreken, zoo aanstonds zal spr. in besloten vergadering de reden mededeelen. De heer Meijer zegt dat het vroe ger steeds gebruikelijk was, dat het gewone gemeentewerk om beurten werd opgedragen aan ambachtslieden uit de gemeente, alleen als het werk boven de f 100 ging, werd het aan besteed, tegenwoordig vindt aanbe steding haast geregeld plaats. De Voorzitter antwoordt dat het loopende werk om beurt aan de am bachtslieden in de gemeente wordt opgedragen. B. en W. zoeken echter naar den voordeeligsten weg en daar om besteden zij tegenwoordig meer aan. De heer Meijer zegt dat de ge meente nu toch een opzichter heeft, die een begrooting kan opmaken. De Voorzitter merkt op, dat tegen woordig vaak werk onder de raming wordt uitgevoerd. De heer de Haan heeft de heer Meijer hooren beweren, dat het vo rige gemeentebestuur niet actief ge noeg geweest zou zijn, toen het ging over de opheffing van het Ontvan gerskantoor in deze gemeente. Spr. verklaart dat deze bewering onjuist is, het gemeentebestuur onder Burge meester van Eggelen heeft toen ge daan wat mogelijk was, doch de kan toren voor directe belastingen en re gistratie moeten zoo dicht mogelijk bij elkaar blijven en daarom is Wou- drichem blijven bestaan. De Voorzitter kan over deze kwes tie geen discussie toelaten, wil men zoo aanstonds in besloten vergade ring hierover nog iets zeggen, dan heeft hij daartegen geen bezwaar. De heer Buijs vestigt de aandacht op den slechten toestand van het fiets pad aan de Herptsche poort. De Voorzitter zal hieraan aandacht schenken. De heer Buijs informeert of de verkoop van het v.m. gemeentehuis te Herpt vandaag is doorgegaan. De Voorzitter zal ook op deze vraag zoo aanstonds in besloten vergadering antwoorden. De openbare vergadering wordt daartoe door den Voorzitter gesloten. 0 A.V.O.-ADVIESBUREAU. (Onvolwaardige arbeidskrachten). Het te 's Hertogenbosch gevestigde A.V.O.-Ad viesbureau voor de Provin cie Noordbrabant heeft ten doel: a. hen, die, vanwege geestelijke of lichamelijke gebreken, onvolwaardige arbeidskrachten zijn, en daardoor in het bedrijfsleven geen of geen geschik te plaats kunnen vinden, met raad en daad bij te staan, om door, zoo noodig en mogelijk, te trach ten verbetering van lichamelijke of an dere gebreken te helpen bevorderen, tot het verrichten van arbeid geschikt te maken, teneinde bij inschakeling in het bedrijfsleven geheel of gedeelte lijk in eigen onderhoud te kunnen voor zien. h. aan overheden en particulieren terzake van behartiging van belangen van onvolwaardigen alle gewenschte inlichtingen te verschaffen. Teneinde ieder belanghebbende den weg te doen vinden naar het Advies bureau, zijn door bemiddeling der ge meentebesturen in alle plaatsen der pro vincie meerdere exemplaren van een affiche voor het publiek opgehangen, waarop doel, leden en adres van het Advies-bureau zijn vermeld. Het affiche is zoodanig, dat het de bijzondere aan dacht van het publiek zal trekkken, waardoor het Adviesbureau voor On volwaardigen spoedig algemeene be kendheid zal hebben verworven. WIJK EN AALBURG. Over de maand Juni. Geboren: Sophie, d. v. K. J. van Tilhorg en W. H. Honings; Cornelis, z. v. G. Mout haan en A. van Balle- gooijen; Anneke Pieternella, d. v. K. van Rijswijk en J. Versteeg; Pieteraelliai Mijntje, d. v. H. Bonman en F. H. W. van Helden; Maaike, d. v. K. van der Steenhoven en E. Treffers. Getrouwd: A. Bruijgom, 45 j. en M. K. de Graaff, 42 j.; Ad'r. v. d. As sem, 26 j. en C. Wl A. v. Kuijk, 23 j.; C. v. Wijk, 28 l en A. Vos, 22 j.; A. Vos, 35 j. en Jj. Versteeg, 21 j. Overleden: Dirk Duijster, 21 j.; Pietje Vos, 77 j., wed van Joh. Vos»,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 10