onze groote Duizende koopjes voor het grijpen. Manufacturen- en Confectiehandel N.V. i o. h JOHAN DE MOL - Heusden. Wij smijten met lage prijzen. Profiteert van deze gelegenheid. "W INGEZONDEN Plaatselijk Nieuws bijking vail Keizersveer af tot aan den estaanden Bandijk, die loopt van Wer kendam tot de Deeneplaat. Door deze bedijking zullen de meeste gronden veilig achter een dijk komen te liggen, zoodat de kilometers lange kaden der afzonderlijke polders overbodig worden. Wanneer men bedenkt, dat deze kaden ongeveer 40 pCt. van het Cultuurland in besl8g nemen, meermalen groote kosten aan onderhoud vergen en toch nog een dikwijls onvoldoende bescherming tegen overstrooming beteekenen, dan is het wel duidelijk, dat de ongetwijfeld groote uit gave, noodig voor den aanleg van den begeerden dyk, alleszins verantwoord is. Een bruine zomerteint staat sportief en charmant en beschut tevens tegen de brandende ultra-violette stralen der zon. AMILDA-zonnebruincrême bevordert een snelle, mooie natuurlijke huidbruining. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. Al wordt nu door afsluiting met een dyk de dichtslibbing van kreken en killen gestuit, het vraagstuk der afwatering zal toch de noodige aandacht blijven vragen. Het gebruik van den grond en daar mede zijn waarde in de verschillende pol ders loopen sterk uiteen, wat een gevolg is van de ligging der polders en van de reeds uitgevoerde werken tot bescherming tegen buitenwater en tot betere loozing van het binnenwater. Een indijking van den Biesbosch heeft niet voor alle gronden dezelfde beteekenis, al hebben alle polders er in meerdere of mindere mate belang bij, Een van de eerste zorgen, welke na de indijking aan de orde zullen komen, is wel de verbetering en uitbreiding van het wegennet. Voor het vormen van gehuchten zal, althans voorloopig, nog geen kans bestaan, daar het groot grondbezit in den Bies bosch overwegend is en dit een beletsel vormt voor de vestiging van een eenigs- zins belangrijke volksgroep. Ook is te verwachten, dat voor velen het risico, aan vestiging verbonden, nog te groot zal zijn, zoodat eerst zal dienen te worden afgewacht, welken invloed de indyking op de kribben en kreken van den Biesbosch zal hebben. De gezamenlijke werken zullen in totaal ongeveer een waardevermeerdering van 12.400.000 hebben. Dit bedrag is aan den lagen kant berekend. DRIE EN ZEVENTIG JAAR GE TROUWD. Het echtpaar P. Muller en mevr. Mul lerHeerens, wonende in de Harmen Kokslaan no. 10 te Delft, viert heden 22 Juli zyn 73-jarig huwelijksfeest, aldus de „Tel." De heer en mevr. Muller zijn thans beiden 97 jaar oud en genieten nog een goede gezondheid. o LYSOL GEDRONKEN. Het 2 jarig dochtertje van den heer R. te Hoorn heeft in een onbewaakt oogenblik uit een fleschje lysol gedronken. De toestand van het kind is ernstig. REIZEN OP VACANTIEKAART. De Nederlandsche Spoorwegen stellen de reizigers gedurende de vacantiemaan- den in de gelegenheid goedkooper reizen van eenige honderden kilometers in eigen land te maken. Daartoe kan men op een bijzondere vacantiekaart een heen- en terugreis ondernemen. De terugreis moet van het station van aankomst naar het station van vertrek, dienzelfden of den volgende dag gemaakt worden. o BEZUINIGING BIJ DE SPOORWEGEN. Naar de Msb. verneemt ligt het in de bedoeling der Ned. Spoorwegen, behalve het locomotiefdepót Apeldoorn, ingaande 4 October a.s., ook het locomotiefdepöt Barneveld op te heffen. Op dit laatste depót zijn een dertigtal personen werkzaam, zoodat in totaal onge veer 445 man personeel voor verplaatsing in aanmerking zal komen. o PRINS BOUDEWIJN. De Belgische Prins Boudewijn, die weer eenigen tijd ten huize van den burge meester van Noordwijk heeft gelogeerd, is te Brussel terruggekeerd. stad. Evenwel wenscht U in openbare vergadering daar verder niet over te spreken. Maar waarom niet U geeft als reden op dat de zaak van te weinig belang is. Zeer zeker, de zaak zou van weinig belang kunnen zijn en kon dan zonder bezwaar in de openbare" vergadering afgehandeld worden. Maar juist omdat U Uw handelwijze in geen enkel opzicht goed kunt praten, is het voor mij wel van belang te weten hoe U deze zaak zult afwikkelen. Als geïnteresseerde meen ik toch wel recht er op te hebben dit te weten. Ik mag natuurlijk niet twijfelen aan Uw betrouwbaarheid of liever gezegd eerlijkheid bij Uw mededeeling van het voorgevallene, doch Uw tracht me de gelegenheid te ontnemen bij eventueel verkeerde opvattingen omtrent een of ander bij een der heeren de zaak van mijn kant nader toe te lichten. Bovendien legt U den heeren door deze geheime be spreking een slot op den mond en is er kans dat U alzoo de zaak in den doofpot kunt stoppen. Ik stel er evenwel zeer veel prijs op, dat eenieder zich van de juiste toedracht der zaak op de hoogte kan stellen en zal daarom trachten ze voor den doofpot te behoeden. Laten we beginnen, met eenieder de gelegenheid te geven zijn oordeel vast te stellen over het motief dat U mij aange voerd hebt, om geld uit te geven om mijn werk ongedaan te maken. Ongeveer tien dagen nadat ik mijn werk geheel klaar had, heb ik een ver zoek van U gehad bij U te komen, aan welk verzoek ik dan ook onmiddellijk voldaan heb. U hebt me toen, dus on geveer 10 dagen nadat ik klaar was, gezegd, dat U er graag een Vaderlandsch lied op zoudt hebben. Ik was bereid aan al Uw wenschen te voldoen, op dat moment zelfs nog wel om U gratis onder richt te geven over de mogelijkheden bij plaatsing van wijsjes op ons carillon. U hebt gezegd daarmede geheel niet op de hoogte te zijn en dat U toch graag zelf een keus zoudt maken. Zoo ver was alles in orde, doch om onaangenaamheden te voorkomen heb ik er toen even Uwe aan dacht op gevestigd, dat ik gaarne bereid ben nogmaals de wijsjes te plaatsen, doch natuurlijk tegen nogmaals betaling. Even wel als er geld is om mijn werk te laten afbreken, zal er geld zijn om het afge- brokene weer op te bouwen. Met alle recht had ik U toch ook kunnen verzoeken mij in 't vervolg als een beschaafd mensch te willen behandelen, waarop ik recht meen te hebben, doch heb daarover ge zwegen. Toen hebt U me gezegd dat U me voor de 2de maal niet zoudt uitbetalen en tenslotte als ik het niet gratis deed misschien ook heelemaal niet. Als motief voor Uw handelwijze hebt U toen opge geven dat ik o.a. er opgezet had: „Lim burg mijn Vaderland". U hebt me gezegd dat U beslist weet dat hier menschen zyn die zich op zijn minst ernstig stooten aan dit lieddat U daarom alles hebt aten verwijderen (dus dit niet alleen) en tenslotte dat ik er ook niets mee te maken heb waarom U er bezwaar tegen lebt. Nadat U me nog had medegedeeld dat ik nergens meer voor behoefde te zorgen, ben ik bij U weg gegaan en heb verder nergens meer van vernomen. Nu moet ik even aanstippen dat U erg voorbarig geweest bent met mij te zeggen dat en dat stond er op, want dat kon ik alleen met zekerheid weten en mij lebt U daaromtrent niets gevraagd. En al hebt U misschien hier of daar iets daarvan gelezen, dan is het toch zeer roekeloos om naar aanleiding daarvan zonder meer handelend op te treden. Waardeert U het dan niet dat ik be- angstellend ben naar Uw verdediging van dit motief in den openbaren raad Zeer gaarne erken ik U als burgemeester van Groot-Heusden, doch niet als dictator Daarom noodig ik U langs dezen weg beleefd uit, deze aangelegenheid niet in 't geheim doch openlijk af te wikkelen. 't Is ook yoor U een zeer mooie ge legenheid, op beleefd verzoek te toonen, hoe U de belangen Uwer gemeentenaren behartigt. Met dank voor plaatsing, verblijf ik met de noodige hoogachting C. J. M. MERKX. [Buiten verantwoordelijkheid der Red. Open brief aan den heer Burge meester Wijs te Heusden. EdelAchtbare Heer Burgemeester, In 't verslag der raadszitting onzer ge meente d.d. 16 Juli en opgenomen in 't Nieuwsblad d.d. 17 dezer, lees ik dat by de rondvraag een der H.H. Raadsleden U vragen stelt betreffende het zetten van nieuwe wijsjes op het carillon. U hebt daarop geantwoord, dat U een speciale reden hebt om deze opnieuw te laten plaatsen door iemand van buiten de Heusden, 18 Juli 4936. o Mijnheer de Redacteur, Gaarne zeg ik U dank voor Uwe hoffelijke geste, my kennis te doen nemen van bovenstaanden aan mij gerichten open brief. Ter voorkoming van misverstand zij hier medegedeeld, dat het niet in mijn bedoeling ligt, middels Uw gastvrij blad met belanghebbenden van gedachten te wisselen over, door mij getroffen maat regelen of beslissingen. Met hoogachting, W. J. N. WIJS, Burgemeester. Heusden, 20 Juli 1936. HEUSDEN. Door de Kerkeraden der Ned. Herv. Gemeenten van Heusden, Oudheusden en Herpt, is tot Predikant beroepende Eerw. Heer F. L. van Duykeren, Cand. tot den H. Dienst en Hulpprediker te Leeuwarden. J. 1. Zaterdagavond gaf de „Heus- densche Fanfare" haar tweede concert op de muziektent alhier. Een 8-tal mooie nummers werden onder leiding van den heer Joh. van Berkel uit Ammerzoden op zeer verdienstelijke wijze ten gehoore ge bracht. Op het te 's-Hertogenbosch gehou den examen voor Steno Typiste slaagde dezer dagen mejuffrouw Josephine Crijns. Geëxamineerde genoot haar opleiding op het Pensionaat O. L. Vr. van Lourdes te Engelen. Een kranige prestatie voor deze jonge dame. Gevonden: een armbandhorloge, terug te bekomen bij den gemeenteveld wachter alhier. Bij Koninklijk besluit zijn benoemd tot heemraad van het Waterschap „De Hooge Maasdijk" van het bovenland van Heusden, J. A. de Vaan Mzn., te Vlijmen en N. J. Brouwers, te Eethen. De terreinen bij de Oud-Heusden- sche Poort zijn in werkverschaffing in orde gebracht. Thans heeft men een be gin gemaakt, met de afgraving der wallen nabij de Wyksche Poort, waaraan vele werklieden geruimen tijd bezig kunnen worden gehouden. De prijzen der verloting ten ba te der Chr. zangvereen. Crescendo", zijn thans te bezichtigen in de etalage van den meubelwinkel van P. A. "de Graag. Nog enkele loten zijn a 10 cent beschikbaar bij den secretaris, IM. Bax, Putterstraat en bij P. A. de Graag. Steunt allen de zangvereen. en koopt alsnog de laatste loten. ALMKERK. Door Dr. Schripsema alhier, werd bij Mej. C. Verwoest, bloed vergiftiging aan haar hand gecon stateerd. J.l. Zaterdagavond speelde de korfbalvereeniging A.K.C. alhier, haar laatste wedstrijd tegen G.K.V. van Gorinchem, welke na een zeer spannende wedstrijd eindigde, met 2 I in het voordeel van eerstgenoem de. A.K.C. speelde in deze wedstrijd de beste partij. De doelpunten wer- der gemaakt door J. Koekkoek en A. v. Wijngaarden. BENEDEN LANGSTRAAT. De hooibouw is voorspoedig ge gaan. Verlangend wordt nu weder naar droogte uitgezien. Het vroeg gehooide is mooi binnen gekomen. In den hooi- handel gaat nagenoeg niets om. Voor het overjarig hooi besteedt men f7.50 a f 8.en het nieuwe hooi bedraagt de prijs van f 5.50 a f6.—; alles per 500 K.G. CAPELLE. Naar men ons mededeelt wordt in de gemeente Sprang-Capel- le druk1 gewerkt aan de voorberei ding van de feestelijkheden ter vie ring van den verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmina. Het feestcomité, dat onder lei ding staat van burgemeester Smit, is luitgebreid met enkele bestuursle den van verschillende plaatselijke ver- eenigingen uit Sprang en Capelle. In verband 'met het bezwaar van de groote afstanden, zullen onder lei ding van het ééne Centrale feestco mité, zoowel te Vrijhoeve-Capelle als te Capelle, volksspelen en des avonds concerten worden georganiseerd. De plannen zijn om1 dit j,aar de volgende volksspelen te houden Ringsteken met tilbury's voor dame en heer; tonnetje steken voor jongens; stoelendans voor meisjes; wedloop met hindernissen voor jongens; ei- erloopen voor meisjes en mastklim- toen voor jongens. Des avonds, na afloop der con certen, zal op het feestterrein te Vrij hoeve-Capelle een vuurwerk', 'bestaan de uit 26 nummers, warden afge stoken, waarbij ongetwijfeld een groo te toeloop van publiek, zoowel uit deze als omliggende gemeenten ver wacht mag worden. Bij de j.l. Zaterdag ten ge meentehuize van Sprang-Capelle ge houden aanbesteding van het jaar lijks onderhoud der gemeente-eigen- doimmen Werd alsvolgt ingeschreven: Metselwerk J. Kleinloog, Vrijhoeve-Capelle, f66; Gébr. Spierings, Capelle, f63.50; J. iMolegraaf, Capelle, f 56.50 en |M. van Campen, Capelle, f 43. Gegund aan den laagsten inschrijver. Timmerwerk Gebr. Spierings, Capelle, f241; Adr. Rosenbrand, Capelle, f 198.50; Kleinloog en Verhagen, Capelle, f 19 5 J. [Michaël, Vrijhoeve-Capelle, f195; Alb. Hoefnagel, Capelle, f189.70; G. Paans, Capelle, f 188J. W. Nieu wenhuizen, Sprang, f185; J. Qui- rijns, Capelle, f 184 en H. Wagema- kërs, Capelle, f 166. Gegund aan den laagsten inschrijver. Schilderwerk J, de Groot, Capelle, f269; T. den Hollander, Capelle, f256,3 5; J. Klaas- se, Sprang, f238,75; J. van der Schans, Sprang, f 217,55 en D. Rij ken, „Capelle f 162. Gegund aan den laagsten inschrij ver. Smidswerk J. A. van Wijlen, Vrijhoeve-Capelle. f82,9o; M. van Veen, Capelle, f81; Adr. Cové, Capelle, f72,40; J. Kom- mers, Capelle, f68,25; .T- de Bruin, Sprang, f 54 en A. de Bie, Sprang, f51,90. De leerlingen der uit de hoog ste klassen der O.L. school in de Kom zullen a.s. Donderdag onder lei ding van het onderwijzend personeel een uitstapje maken naar Rhenen en Omstreken. De postduivenvereeniging ,,De Luchtvaart," gevestigd in het café van Mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart, hield met jonge dui ven j.l. Zondagi een wedvlucht vanaf Vilvoorden met den volgenden uit slag P. de Roon, re en 2e; G. Treffers. 3e, 49e en 54e; Adr. Bakkeren, 4e; J. de Jong, 5e, 31e, 52e en 55e; Adr. Klootwijk, 6e, 8e. i9e en 51e; P. Nieuwenhuizen, 7e, 18e, 38e en 46e; A. de Jong, 9e, 37e en 53e; H. Dekkers, 10e; J. Meter, 11e. 15e, 16e, 24e en 26e; Adr. Blom, 12e; E. Haverhals, 13e en 27e; Adr. Ver steeg, 14e en 45e; C. Verhagen, 17e en 50e; J. van Doornik, 20e; H. D;al- rneijer, 12e, 30e, 36e en 39e; (C. Broék's, 22e en 47e; J. Nieuwenhui zen, 23e en 32e; J. Versteeg, 25e; C. Rosenbrand, 28e, 29e, 33e, 34e, 35e en 48e; W. Versteeg, 40e en 56e; St. van Peer, 41; J. Versteeg, 42e en 44e en W. Mandenmakers, 43e; Gebr. v. Onzenoort, ,57e 58e, 59e. Aangetoonde duiven G. Treffers. E. Haverhals en P .Nieuwenhuizen. Met oude duiven werd een wed vlucht gehouden vanaf Bordeaux, waarbij de eerste duif geconstateerd werd Zondagmorgen 4a 4.36 en de laatste prijswinnende duif om 111 o 24 en waarvan de uitslag alsvolgt is: G. Treffers, ie; M. de Jong, 2e; J. van Doornik, 3e; H. Vos, 4e; Adr. Blom, 5e ;J. de Jong, 6e; W. Ver steeg, 7e; St. van Peer, 8e en P. de Roon, 9e. BEZOEKT Halfjaarlijksche OPRUIMING

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 2