BEDRUKTE De nieuwste ONS PATRONEN HOEKJE Op 1 October a.s. begint een nieuwe „schoonmaak-aanval" op de stad'. Dan ko men de gebouwen van het vijfde en zesde arrondissement aan de beurt, terwijl de stadswijken snel achter elkaar zullen vol gens. Zelfs in de typisch-Parijsche stadswij ken, in het Quartier Latin of in Montpar- nasse, zal de zwabber rondgaan. De vreem deling, die hier in 1937 een kijkje gaat ne men, zal wellicht teleurgesteld zijn, want mèt het stof en vuil verdwijnt ongetwij feld een stukje romantiek Voor den Parijzenaar, die een dergelijke „groote romantiek" nimmer tevoren zag, is het geheele geval een evenement. Een schoonmaak onder druk der autoriteiten heeft men nog nooit gezien en het publiek toont dan ook voldoende belangstelling voor de water- en zeepkuur, die alle groote gebouwen en standbeelden moeten onder gaan. (A.T.P.) HET BESTELLEN VAN PATRONEN, Patronen van in deze rubriek voorko- nende genummerde modellen zijn op aan- rraag te verkrijgen bij „Het Practisch Mo- leblad", Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, ndien niet anders staat aangegeven ƒ0.58. 3etaling steeds vooruit, in postzegels, per {iro of per postwissel manteltje bij gedragen, van zwarte zijde tend manteltje bij met wijde bovenmou- of satin met witte voering en bloem. wen. Garneering van tres op voorpanden Het volgende ensemble bestaat uit ge- en mouwen, moesde zijde, een donkere fond met witte Het laatste complet is van wit-blauw moes; garneering van stolpplooien, die gestrepte wollen of flanellen stof met eveneens aan de mouwen worden toege- knoopen van rood ceramique, een der past. Smalle witte ruche om den hals en laatste modesnufjes. Witte drie kwart wit zijden of wollen mantel. lange mantel met doorgestikte naden. Op- De gestreepte middagjapon heeft een gestikte zakken. Aangeknipt opstaand ruime geplisseerde chabot; ook de aardige boordje. Patronen deze modellen 0.58. halve mouw heeft een plissé als afwer king. Er behoort een in de taille aanslui- Bedrukte japonnen zijn zeer modern. Tegenstellingen in kleur en materiaal ge ven zeer origineele ensembles. Zeer vaak wordt ook zelfs de hoed, muts of het kapje van hetzelfde materiaal of van de garneerstof gemaakt. Toch moet men bij de keuze der bedrukte stoffen geen al te in het oog vallende motieven of kleu ren kiezen. De eerste combinatie is zwart-wit im- primé zijde met breede witte reepen, die als mouw fungeeren. Hier wordt een recht VERKEERDE GEWOONTEN, Kauwen op gras, takjes en steelen Niet alleen kinderen, doch ook volwas senen hebben menigmaal de verkeerde ge woonte o mals zij buiten zijn, grasjes, tak jes of bloemen in den mond te steken en er op te loopen kauwen. Gaan zij langs koren velden, dan kunnen zij niet nalaten aren van rogge, haver en passant af te trekken en in den mond te nemen. Hoe vaak is het niet gebeurt, dat kleine vezels ,.in het ver keerde" keelgat zijn terecht gekomen en erge hoestbuien ten gevolge hadden. Ernstiger wordt het indien men steeltjes in den mond neemt van bloemen of planten, die giftige stoffen bevatten. Onlangs deed zich een geval voor van een jong Engelsch meisje, dat dood gevonden werd. Aanvan kelijk werd aan moord gedacht, doch geen enkele aanwijzing bevestigde dit vermoe den. Het onderzoek heeft echter uitgewezen, dat in haar lichaam een giftige alcalvide aanwezig was, veroorzaakt door het kau wen op een takje van een kastanjeboom, dat zij trouwens nog in de hand had. Het is zeer noodzakelijk, dat ouders hun kinderen ernstig waarschuwen tegen het in den mond nemen van grasjes, bladeren en bloemen en niet minder tegen het eten van vruchtjes van planten, die zij niet kennen. IS DE GOOTSTEEN VERSTOPT? SCHOONMAAKAANVAL IN PARIJS Wanneer de afvoerbuis van de gootsteen verstopt is, dan kan dit verschillende oor zaken hebben, er kan een opstopping plaats hebben van te groote stukken, die de door gang van afvoerwater beletten. Een andere mogelijkheid is, dat zich zooveel vet aan de wanden der buis gezet heeft, dat van nor maal doorspoelen van water geen sprake meer kan zijn. In het laatste geval strooit, men eerst een half pakje chloorpoeder in de afvoerpijp, daarna maakt men een zeer sterke kokendheete soda-oplossing en giet deze door de pijp, zoo noodig herhalen. Hetzelfde geldt ook voor waschtafels en baden, doch dan is alleen een sterke soda- oplossing voldoende. Aan te bevelen is dit regelmatig minstens éénmaal per maand te herhalen. Is de gootsteen verstopt tengevolge van het doorspoelen door de buis van groenten- afval, theebladeren en dergelijke, dan doet men een gas- of tuinslang om de kraan en brengt deze in het gat van de afvoerbuis, vult de opening verder aan met oude doe ken, zet daarna de kraan zoover mogelijk open en door de uitgeoefende druk van het water, zullen de voorwerpen naar omlaag gevoerd worden en is de gootsteen weer te gebruiken. De Fransche hoofdstad maakt zich thans reeds op om zijn vele bezoekers, die in 1937 naar de lichtstad zullen komen, op waardige wijze te ontvangen. Zij heeft een aantal menschen aangesteld, die tot taak hebben alle vuile straten van Parijs op te zoeken en ze schoon te maken. De „groote schoonmaak" is begonnen en met ijver hebben zich de schoonmakers op hun werk geworpen. De „reinigingsbrigade" ondernam reeds den eersten aanval op het gebouw van het Legioen van Eer, op den Quai d'Orsay, een der meest merkwaardige bouwwerken van Parijs. Ln de stadsparken en -plantsoenen gaat het er ook druk aan toe. Geen stuk je onkruid mag blijven staan en de oude planten worden door nieuwe, frisch-groene vervangen. De koepel van den invalidendom, die sedert zeventig jaar niet meer opnieuw was verguld, zal geheel worden gereinigd en een nieuw verfje krijgen. Voor dezen koepel alleen heeft men niet minder dan acht k.g. bladgoud noodig! 20563 derstuk met aangeknipte mouwtjes. In het voorpand zijn enkele plooitjes gestikt, die echter heel smal moeten zijn; als sluiting is een beleg opgestikt, dat met drukknoo- pen sluit een waarop enkele aardige knoo pen worden genaaid. N De rok heeft aan de voorbaan een diepe naar binnen gevouwen plooi, die tot op kniehoogte echter uitspringt om meerdere wijdte te geven. Smalle suède of lakcein tuur om het middel. Patronen in de maten 40—42—44—46. Het rechter model heeft eveneens aange knipte mouwen, echter rechtstreeks aan het lijfje, in kimonovorm. Puntige hals-uit snijding met groote strik van glasbatist. On der en boven de taille aan de voorzijde zijn enkele figuurnaden aangebracht in boven stuk en rok; aan de achterzijde alleen aan de achterbaan. Het lijfje sluit door het ma ken van deze naden mooi aan en geeft een goed figuur. Patronen in de maten 40424446. i EENVOUDIGE ZOMERJAPONNEN. Succespatronen VKK 1910 en VKK 1911. Prijs per patroon ƒ0.25 plus ƒ0.05 voor adm.- en verzendkosten. De linker japon heeft een opgestikt schou Zu 20564 und 20565 fen stof of zijde. Deze aardige blouse kan van allerlei materiaal gemaakt worden, o.a. ook van effen en gemoesd angora, de mooie nieuwe dunne zomerstof. Knoopsluiting op de schouders met lus jes. Gladde mouw met opslag. 20561. Blouse met raglan mouwen. Ben. knoopje. Voor seintuur en smalle mouw- st. 170 c.M. van 1 M. breed. Geen garnee- opslagen gebruikt men zilver galon, ring is noodig voor deze blouse, waar het materiaal tot uitdrukking moet komen. Smalle nervures en split in den rug. De raglan mouwen worden langs de kant op voor- en rugdeelen gestikt. Halflange mouw met strook. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203, NAAM: STRAAT: 20563. Blouse met puntige pas aan voor zijde, die in de rug een ronde lijn krijgt. Ben. st. pl.m. 1.75 M. crêpe satin. De pas wordt op de blousedeelen gestikt, terwijl de sluiting op een der schouders gemaakt wordt of in de pas rijgzijde, hetgeen wel licht te verkiezen is. Opstaand boordje, dat tegengevoerd is met een andere kleur satijn. De ruimte van de mouw boven den elleboog wordt met oprijgjes binnenkant op de juiste afmeting gebracht. 20565. Eenvoudige hemdblouse. Ben. et. pl.m. 2 M. van 1 M. breedte. Witte of ge kleurde waschzijde of vyella leenen zich uitstekend voor dit model. Rechte schou der en rugpas. Ruime mouwen van man chetten. Onder de linker naad voor maakt men de sluiting met drukkers. Al deze blouses zijn verkrijgbaar in de PLAATS: 20562. Schootblouse met hoekige uitsnij ding. Ben. 1.75 M. van 1 M. breed. Pastel- kleurige wollen stof geeft, een mooi ge heel. Midden gedeelten voor- en achter Patroon NoMaat.... Hierbij ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummei van „Het Practisch Modeblad" wenscht >nt- vangan. gelieve u 10 cent extra in

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 8