DERDE BLAD roor tiet Land van Hensden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard No. 5661 Woensdag 22 Juli BEHOORENDE BIJ HET Vergadering van den raad der ge meente HEUSDEN op Donderdag 16 Juli 193 6 des namiddags S1^ uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer W. J. N. Wijs. Secretaris: WelEd. Heer A. van Delft. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent om ruim half 9 de vergadering, de Secretaris leest de notulen der vergadering van 28 Mei 1936, die onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukkenProces-verbaal van kasopneming bij den gem.-ont vanger en den administrateur van den Vleeschkeuringsdienst, waaruit blijkt, dat alles in behoorlijke orde is be vonden. Schrijven van Ged. St. waarbij het Kon. Besluit wordt toegezonden en goedkeuring wordt gehecht,, aan de wijziging der legesverordening. Goedkeuring door Ged. St. van het raadsbesluit tot het aangaan eener on- derhandsche geldleening groot f1500 voor het maken van een uitbreidings plan. Idem, tot het in erfpacht geven van een stukje gemeentegrond aan G. J. Weck. Idem, tot wijziging der gemeente- begrooting en die der voormalige ge meente Herpt, Hedikhuizen en Oud- heusden. Bericht van Ged. St. dat deze de beslissing over goedkeuring der ge in eentebegr 00 ting 1936 verdagen en machtiging verleenen tot het doen van uitgaven tot 3/4 der geraamde be dragen. Al deze stukken worden op voorstel van B. en W. voor kennisge ving aangenomen. De Voorzitter deelt mede dat op de begrooting 1936 een bedrag van f 100 is uitgetrokken voor het maken van een nieuwen legger der wegen in de gemeente. De Grondmaatschappij in Vught is bereid voor een bedrag van f 300 dezen legger te maken. B. en W. stellen voor hiertoe opdracht te geven en daarvoor dit jaar f 100 te betalen en het volgend jaar een be drag van f 200 op de begrooting te plaatsen. De heer de Haan vraagt welke werkzaamheden moeten worden ver richt, waarop de Voorzitter antwoordt het maken van tee keningen enz. De heer de Haan meent, dat hier toe toch reeds opdracht is gegeven aan de Commissie voor het streek plan. De Voorzitter merkt op, dat dit iets heel anders is. Een legger der wegen is noodig, om uit te maken welke wegen in onderhoud bij de gemeente zijn, iets waarmede een uitbreidings plan niets te maken heeft. De raad hecht zijn goedkeuring aan het voor stel van B. en W. om een nieuwen legger te doen maken. Rekening 1935 van het Burgerlijk Armbestuur der voormalige gemeente Herpt. De heer Hub. Verhoeven brengt namens de commissie van onderzoek rapport uit en zegt, dat het voor de commissie een genoegen was deze rekening na te zien. Alles is in orde bevonden, de rekening ziet er keurig uit. De commissie heeft geen fouten of tekortkomingen geconstateerd, wel wil zij een paar bemerkingen maken. Het bedrag der achterstallige pach ten groot f 599.30 lijkt haar voor een klein armbestuur vrij hoog, de com missie zou den raad dan ook willen adviseeren, aan te dringen, dat deze achterstallige pachten worden inge vorderd. Een der uitgaafposten is met f 181,14 overschreden, tevergeefs is gezocht naar de machtiging door den raad, tot overschrijding met dit bedrag. De commissie heeft verder geconstateerd dat men met het doen van eenige uitgaven erg royaal is ge weest, misschien een gevolg van de extra ontvangsten over het afgeloo- pen jaar. De commissie is verder op vallen, dat de bestuurskosten zeer ge ring zijn, deze bedragen nog geen 5 pCt. der rekening. Tegenover een andere soortgelijke instelling in de gemeente, waarbij de bestuurskosten eenige tientallen procenten bedragen, steekt dit zeer gunstig af. De commissie adviseert de reke ning goed te keuren in ontvangst op f3338,10 in uitgaaf op f2414,89 met een batig saldo dus van f 923,21. De Voorzitter dankt de commissie voor hare werkzaamheden en den heer Verhoeven voor zijn uitvoerig rapport en deelt mede, dat B. en W. d'e opmerkingen aan het Burgerl. Armbestuur zullen overbrengen. Met algem. st. wordt de rekening hierop door den raad goedgekeurd. Verzoek van C. J. Vermolen te Or- then om de staanplaats voor een luchtschommel op de kermis in de jaren 19371939 aan hem onder hands te verpachten met voorstel van B. en W. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen en de staanplaats weer te verhuren tegen het oude bedrag van f 78 per jaar. Adressant vraagt wel een lagere pacht, doch B. en W. achten geen termen aanwezig daarop in te gaan. Met alg. st. wordt ook dit voorstel van B. en W. aangenomen. De gem.-begrooting 1936 wordt ge wijzigd conform het voorstel van B. en W. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der bouwverordening. De Voorzitter licht toe, dat Ged. St. aandringen op wijziging der bouw verordening in verband met drinkwa tervoorziening en het voorkomen van loodwitvergiftiging. De Secretaris leest de betreffende wijziging voor, waaraan de raad zijn goedkeuring hecht. Het kohier voor de hondenbelas ting wordt vastgesteld op een bedrag van f 412,50. Voorstel van B. en W. om in prin cipe te besluiten tot opheffing van den Vleeschkeuringskring Heusden en tot aansluiting in gr00ter verband. De Voorzitter deelt mede dat de rekening 1935 van den Vleeschkeu ringsdienst een verlies oplevert van ruim f 1900 en zegt dat het te voor zien is dat het jaar 1936 eveneens een belangrijk deficit zal opleveren. B. en W. hebben in overleg met den betrokken Inspecteur en de Bur gemeesters van de kringgemeenten een en ander besproken en zijn tot de conclusie gekomen, dat het niet langer gewenscht is, den dienst in stand te houden. Het college stelt daarom den raad voor in principe tot opheffing en aansluiting in grooter verband te besluiten. Spr. noemt het een treurig feit, doch B. en W. ach ten het niet verantwoord een noodlij dend bedrijf te doen voortbestaan. De heer de Haan vraagt of het niet mogelijk is, de wachtgelden voor re kening van de gemeente te nemen. De Voorzitter acht dit gevaarlijk spel, het is de vraag of men er dan nog komt, zoodat de kané bestaat, dat men dan later weer opnieuw moet bijpassen, daarbij het wachtgeld loopt over jaren. B. en W. willen gaarne zooveel als mogelijk is, rekening hou den met de personen, die bij den dienst betrokken zijn en voor hunne belangen waken. De heer Meijer vraagt of niet de mogelijkheid bestaat, dat Vlijmen weer aansluit bij Heusden. Vlijmen, Haarsteeg en Nieuwkuijk zijn nu bij Vught, deze behooren meer bij Heus den. De Voorzitter is het volkomen met den heer Meijer eens. B. en W. heb ben de oplossing in die richting ook wel gezocht, doch de kans, dat men hiertoe zal geraken is zeer gering, daartoe zou van hoogerhand dwin gend opgetreden moeten worden en daarop bestaat niet veel uitzicht. De heer Meijer merkt op, dat hij dit laatste juist zou willen. De Voorzitter zegt als over deze kwestie een strijd aangebonden zou worden, men er op moet rekenen, dat het een kwestie zou zijn, die over ja ren loopt. De heer Meijer zegt, dat men nu voor het feit komt te staan, dat ten slotte alles uit Heusden verdwijnt. Spr. is overtuigd, als indertijd met de verdwijning van het Ontvangers- kantoor het gemeentebestuur meer actief was geweest, dit kantoor niet uit Heusden zou zijn verdwenen. De Voorzitter is van oordeel dat men een roode streep moet zetten, onder iets wat voorbij is. Als de heer Meijer B. en W. een weg kan aanwijzen, om Vlijmen weer bij den Kring Heusden te krijgen, dan hou den deze zich daartoe aanbevolen. Spr. gelooft echter, dat als de heer Meijer bewoner van Vlijmen was, hij zich ook zou verzetten en niet gaarne van een rendabelen dienst over zou gaan, naar een, die dat niet is. De heer Meijer zegt dat de slagers van Vlijmen, Nieuwkuijk en Haar steeg liever bij Heusden zouden zijn, omdat ze daar veel spoediger werden geholpen. De Voorzitter meent dat het niet op den weg van den raad van Heus den ligt te discussieeren, over zaken, waarvan de belanghebbenden in een andere gemeente wonen. De heer Meijer zegt, dat door aan te sluiten in grooter verband, men het feit krijgt, dat Heusden met veel slagers, geen keurmeester in zijn mid den heeft. De Voorzitter wil gaarne toezeggen dat B. en W. zullen trachten een zoo goed mogelijke oplossing te vinden. De heer Meijer wil straks in beslo ten vergadering op deze kwestie nog even terugkomen. Met algem. st. wordt hierop in prin cipe besloten tot opheffing van den Vleeschkeuringsdienst Heusden. Voorstel van B. en W. tot deelna me in oprichting borgstellingsfonds voor den Middenstand. De Voorzitter deelt mede, dat over deze kwestie een vergadering is ge- Jfiettwsblad

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 9