Marktberichten. Veiliiigberiehten Voetbalsport Binnenlandsch weekoverzicht Het bouwen van een woon-ziekte hebben, brengen het er tot nu huis voor rekening van D. van Don- toe vrij goed af. gen aan den Molendijk alhier, is op gedragen aan de Gebr. L.ouwet alhier, voor de som van drie duizend twee honderd drie en negentig gulden. De kring Vrijhoeve-Capelle en Omstreken der Geref. Meisjesvereeni- gingen kwam in een druk bezochte vergadering bijeen in de Geref. Kerk' alhier. Het organisatie onderwerp was „De Meisjesvereeniging als opvoe ding instituut" door de meisjesver eeniging van Raamsdonk'sveer „De Schepping" door de meisjesvereeni ging van Sprang. Op beide onderwer pen volgde een drukke bespreking. SPRANG. Ds. J. C. Hagen, predikant bij de Gereformeerde Kerk alhier, heeft het beroep naar Zwijndrecht aangeno men. Dis. Hagen heeft de gemeente alhier, 5 1/2 jaar gediend. UITWIJK EN WAARDHUIZEN. Uitstapje van de Ned. Herv. Meisjesvereeniging „Dorcas" te Uit wijk en Waardhuizen (N.-Br.). Dinsdag 21 Juli 's morgens om half 5 stapte A. Elshout van des sen in zijn bus om de meisjes van „Dorcas" iets van de wijde wereld te laten zien. Eerst wordt in Giessen ingeladen, dan naar Uitwijk, waar een heelê club al vroolijk staat te wachten, door den Duil naar de Steeg. Nu is de bus vol en onder gezang en gelach gaat de tocht be ginnen. Het weer is goed, nog een beetje grijs, maar het lijkt naar mooi zonnig weer. Bij het veer in Sleeu- wijk stappen allen onder veel kabaal de bus uit, de stemming zit er in, de zorgen zijn op zij gezet, we gaan vandaag uit. Met een rustig vaartje rijden we nu eerst naar Soesterberg, om daar het Militaire vliegveld te bekijken. Verschillende machines staan al voor de start gereed, maar vertrekken pas over een half uur, zoodat we eerst rustig de Luchtvaart- tentoonstelling kunnen bezichtigen en boterham eten in bet theehuis daar naast. Door de ramen heen zien we de groote vogels nu opstijgen en da len. Het is een mooi gezicht. We kunnen echter niet langer blijven, want er staat nog meer op het pro gramma. Bij de Gerofabrieken, waar we langs komen, wordt even halt ge houden, om te vragen of we de fa briek mogen bezichtigen. Het past nu niet, maar wel 's middags om 2 uur. Met algemeene stemmen wordt besloten 's middags terug te komen. In oenen gaat het nu door naar Zeist naar de Pyramide van Austerlitz, dit valt echter wat tegen, we hadden ons dat anders voorgesteld, maar de te leurstelling was al gauw weg, toen we gezamenlijk gingen ezeltje rij den en daarna in de Speeltuin vol op konden genieten van de schom mels, wippen, draaimolens, enz. Hier werd ook weer gezamelijk gegeten. Daar we nu nog tijd over hadden bleef een gedeelte spelen en de an deren gingen een wandeling maken. Om plm. half 2 vertrokken we weer naar de Gerofabrieken, waar we vrien delijk werden ontvangen en ons aan sloten bij een ander gezelschap. Hier werd ons eerst iets verteld van de grondstoffen en de wijze waar op de lepels en vorken en andere Gero-artikelen worden gemaakt, daar na bezichtigden we in 3 groepen onder geleide de fabriek, waarna ons In Arnhem wordt in verschillende zaken een ware veldslag geleverd. Blij en opgetogen met de inkoopen komen we allen weer bij de bus terug, waar Anton trouw op de ach tergebleven zaken heeft gepast. Gaat het nu dadelijk in eenen door naar huis Nee hoor, het gaat nog WIJK. Woensdag werd een os, eigen dom van den heer de Lorin uit Gies sen, die per veeauto van den heer A. den Dekker werd vervoerd, schichtig en sprong van de auto. Pogingen om het dier te vangen, waren vruchteloos. Toen de landbouwer A. de Waal, Don derdagmorgen in de wei kwam, om zijn koeien te melken, werd hij door veel te mooi, we gaan nog niet naar den os, die hier was beland, aangeval huis. In Grave bij Velp wordt nog eens halt gehouden. Hier bestellen wie nog wat, stappen daarna in de bus en nu gaat het in eenen door naar huis. Nog een mooie tocht heb ben we en dan nadert huis alweer. Onder vroolijk gezang worden de eersten uitgeladen. Al spoedig zijn we allemaal weer bij de onzen, dank baar en voldaan over den heerlijken dag. Mooi weer hebben we gehad, veel gezien, veel genoten en geluk kig niet één wanklank. Het was een fijne dag, waar we onder ons dagelijks werk met dank baarheid aan terug denken. VEEN. Dinsdag j.l. werd door de Herv. Jongelingsvereen., onder lei ding van haar voorzitter, het jaarlijks uitstapje ondernomen. Ongeveer half zes werd met een touringcar van A. Bouman te Aalburg;, met 26 personen de reis aanvaard. Allereerst werd een bezoek1 gebracht aan Ouwehand's die renpark te Rhenen, waar zeer veel te zien en te leeren viel. Maar niet lang kon hier vertoeft worden, daar er voor dezen dag nog heel wat op het programma stond. Van hier werd de reis voortgezet, naar Hoog-Soeren, waar natuurlijk de Echoput, met een bezoek1 vereerd werd. Na hier uitge keken te zijn, was het maar even rij- denof men was in Apeldoorn. Hier werd halt gehouden bij de onderne ming „De Juliana toren". Het zou ons te ver voeren, alles te vertel len, wat hier zooal te zien is. Uitkijk toren, doolhof, onderaardsiche grot. met kamer, met huisgezin van een len 'e'n tegen den grond geworpen. Men poogde het dier met touwen te vangen, doch het werd steeds woester. 's Middags werden de marechaussee uit Heusden ontboden, die het dier met revolverschoten trachten af te ma ken; waar het evenwel tusschen an dere koeien liep en een talrijk publiek was komen opdagen, wist men het dier niet doodelijk te treffen. Tegen den avond wisten beambten van het slachthuis uit Rotterdam, bijge staan door politie en burgers, het dier met touwen te vangen. Het bijzondere geval wekte veel consternatie in de gemeente. WERKENDAM. Bedankt voor het beroep naar de Geref. Gem. alhier de Eerw. Heer A. v. Stuivenberg, Candt. t. d. H. Dienst te Rotterdam. De heer M. v. d. Steenhoven Mzn., slaagde Woensdag te Breda voor het U.L.O.-diploma B. Woensdag werd aanbesteed bestek No. 153 R.W.S. zijnde be- zinking (rijswerk) van rivier de Amer. Laagste inschrijvers waren de heer,en Gebr. de Klerk aannemers alhier voor de somma van f 3950. De alhier gehouden speldjes- verkoop ten bate der T.B.C. bestrij ding, uitgaande van de plaatselijke afdeeling van het Groene Kruis heeft opgebracht ruim f 73. Donderdag 30 Juli hoopt de Geref. Jonge Meisjesvereen. „Dient den Heere", per autobus een reis te maken naar Nijmegen en Berg .en oud Veluwsiche boer, enz. Maar voor- j Dal. De route zal genomen worden al, het varen met kleine twee persoons over ^en Bosch. Tevens zal op de- VEILING DRUNEN. Veiling van 23 Juli. Aardbeien 1214. Morellen 3044. Kersen 3642 Roode bessen 715. Witte bessen 610. Kruisbessen 4 17. Zwarte bessen 36,4. Jellouw 14 —19. Idem II 9—13. Idem III 6—9. Erlij Victoria 4—10. Grenadiers 3 7. Div. val appel 213. N, H. Suikerperen 3—10. Janbazen 19. Oomskinderen 212. Frambozen 1536. Zilverjuin 6—12. Spinazie 2—4. Snijboonen 16 23. Stokprincessen 23—32. Dubb. boonen 9Tl. Wagenaars 48. Bo- terboonen 58 Peulen 818. Erwten 715. Krombekken 1116. Alles per K.G. Bloemkool 815. Idem II 58. Savoyekool 25y4. Spitskool 13. Roodekool 26. Sla 1/2—■21/4. Andij vie V2 IVs* Komkommers 1iys. Perziken 251/2. Alles per stuk. Selderie 1/s~ ]/2. Kroten 1iys. Bosjuin 12y2. Peen 3—7. Alles per bos. 's HERTOGENBOSCH, 22 Juli. Op de markt van heden waren aange voerd 2257 stuks: 120 stuks hoornvee- 856 biggen, 63 zeugen, 85 schapen ol lammeren, 64 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f 140 tot f 235 per stuk. Kalfvaarzen 100 160 Magere Ossen en Koeien,, 90 170 Vette Ossen en) le kw. 29—31 p. pond Koeien 2e 24—27 Pinken van f70.tot f90.— p. st. Zeugen 40.70.st. Biggen 1.30 1.35 w. SPRANG. Zaterdag zal de v.v. N.E.O. I op bezoek gaan bij Nova te Werkendam. Dinsdag speelden de Zwaluwen al hier tegen J.P.S. te Tilburg op het J.P.S.- terrein aldaar. Uitslag 62 voor J.P.S. WIJK EN AALBURG. Zaterdag speelt Wilhelmina voor de com- petie een thuiswedstrijd tegen Koz. Boys van Werkendam WERKENDAM. De gespeelde wedstrijd van Zaterdag middag door Nova II en Koz. Boys II eindigde met 61. Good Luck en Nova II met 11. WELE. De competitiewedstrijd gehouden op Za terdag 18 Juli tusschen Juliana alhier en Heusdensche Boys' eindigde in het voor deel van Juliana met 30. boot|jes viel bijzonder in de smaak. Maar nog was, het einde van de reis zen dag door de Vereen. Ouden van mi V ili w rr da8'en een tocht per autobus worden niet bereikt. ,Nqg gauw even van de K - - ondernomen naar Ouwehand s Die- groep een foto laten maken en vooruit ging. het weer, naar Arnhem toe. Na- renpark te Rhenen. Ongeveer 24 per- dat hier verschillende dingen bezich- sonen zullen hieraan deelnemen, tigd waren, waaronder het prachtige Woensdag werd door de Herv. park' „Sonsbeek" ging het naar de Naaivereen. „Wie den armen geeft, laatste halte van de reis, Nijmegen, leent den Heere", gecombineerd met Nadat eerst in de stad verschillende de Meisjesvereen. „Mirjam" de voor- mkoopen gedaan waren ging het naar j genomen reis gemaakt naar Amster- een moderne speellnin. In schommels, 5 i u j- glijbanen, enz werd volop genoten! dam' ,He' velf bezienswaardige m Ondertusschen begon het al tamelijk onze hoofdstad werd rustig bezich- laat te worden, daarom werd opge- tigd. Hoogst voldaan over het ge broken en nu ging het onder lei- notene, arriveerde men des avonds ding van een gids, naar den Duivels- te plm. 10 uur in ons dorp. berg. Nadat allen zich van een berg-1 Terwijl Mej. D. K.-R. een stok voorzien hadden, ;werd de reis paard voor een rolslede vasthield, aanvaard. Natuurlijk werd allereerst wert| pgt dier eenigszins schichtig. Schapen Lammeren 42.— 6. 18. st. 12.st. de grens een eindje overschreden, Mej. K. werd daarover zoo angstig, want allen wilden zeggen, als; men weer thuis; was, in üuitschland te dat Z1J losliet> met 8evolS dat Z1J zijn geweest. En op Duitsch grondge bied werd een gemoedelijke Duit- schen boer aangetroffen, met wien al spoedig een boom werd opgezet. Ten slotte kwam men op "den Duivels berg aan,, 124 meter boven A.P. De prachtige vergezichten vanhier op Duitsichland, de schoone omgeving, zij brachten een ieder onder den in druk. iNoode werd op dezen prach- tigen zomeravond van deze plaats ge scheiden, maar de tijd om huiswaarts te keeren was daar. Ongeveer half twaalf twaren allen weer thuis. Het is een dag geweest, welke niet licht vergeten 'zal worden, daar isi volop genoten,, wat voor een groot gedeel te mede voor rekening jcomt van door de Gerofabriek een souvernir, chauffeur Verzijl, welke de geheele in den vorm van een lepeltje werd dag, zijn volle medewerking gegeven meegegeven. Dit alles was nog nietheeft, om dezen dag zoo'n schitte rend verloop te doen hebben. GevondenEen Rijwielbelas- tingplaatje. Inlichtingen bijl J. Jis- koot alhier. genoeg. We stapten weer in de bus en reden terug naar Soesterberg, waar in het theehuis de Gerofabr. ons thee met koekjes aanbood, waar wij na tuurlijk dankbaar gebruik van maak- WOUDR5CIIEM ten. Dankbaar en voldaan stapten we j Door de Ned. Groenten- en weer in en gaan met een flinke vaart j Fruitcentrale is bepaald, dat onrijp fruit, naar Rhenen, naar het Dierenpark. dat ontijdig is afgewaaid, niet mag De weg er heen is schitterend en het I worden geveild. park is werkelijk de moeite waard, Maandagavond kwam de 13-jai- we hebben haast geen oogen genoeg j rige zoon van I. G. de Joode alhier om alles in ons op te nemen. Als op zoodanige wijze in botsing met een we alles zoo goed mogelijk bekeken j wielrijder, diat hij kwam te vallen en hebben en verschillende foto's ge- j een been brak. Hij is naar het zieken- maakt zijn, gaan we vlug naar den huis te Gorinchem overgebracht speeltuin. Hier is iets nieuws voor- ons, de glijbaan, waar rijkelijk ge bruik 'van wordt gemaakt. Nu moeten er nog inkoopen ge daan worden voor de thuisblijvers en na eenig overleg wordt besloten Arnhem daarvoor te kiezen. Onder gezang wordt de tocht weer voort gezet. Allen zijn nog in de beste stem ming. De leden, die last van wagen- De heer U. A. Suer uft deze ge meente, slaagde voor het eindexamen van de Kweekschool "voor de Zeevaart te Amsterdam. De leerlingen van de hoogste klassen van de Openb. lagere school in de 'Vesting, zullen op Vrijdag 24 Juli a.s. onder leiding van het onderwijzend1 personeel een schoolreisje maken naar Nijmegen en omgeving. bekneld geraakte en eenige lichte verwondingen bekwam, terwijl een in de nabijheid staande fiets geheel werd vernield. 't Ongeveer tweejarig dochter tje van F. v. d. St. slikte een ge heel apenootje binnen. De kleine kreeg het hiervan zoo benauwd, dat geneeskundige hulp moest worden ontboden. Deze achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Gorinchem noodzakelijk. Later is het meisje ge transporteerd naar Dordrecht, waar operatief werd ingegrepen. IIAAGSCIIE VEILING. 22 Juli. Zwarte Kersen 23. Morellen 18. Roode Bessen 1019. Zwarte Bessen 2531. Kruisbessen I 1117, II 610. Fram bozen Extra 4958, I 36—48. Janbaas I 4.90—6.10, II 2.10—2.90. Yellow Transp. I 16—17, II 49. Champig nons 5055, alles per K.G. VEILING ZALTBOMMEL. 22 Juli. Frambozen 8—14. Roode Bessen 48. Zwarte Bessen 719. Witte Bessen 4. Kruisbessen 46yg. Tomaten 24 per pond. Janbazen 4x/27y2. Yellow Trans parant 1221. Augurken le srt. 12 13, 2e srt. 59 per K.G. Witte kom kommers 12 per stuk. Staaksnijboonen 18. Stamsnijboonen 710. Staakprin- cessen 1749. Stamprincessen 9—15. Boterboontjes 6. Wagenaars 57. Zil veruitjes 1011 per K.G. Roodekool 35. Savoijekool 12. Bloemkool 5 13 per stuk. Aardappelenblauwpitten 2.502.70. Eigenheimers 2.50 per 100 K.G. 's HERTOGENBOSCH, 21 Juli. Botermijn. Aanvoer 21.350 K.G. Hoogste prijs f 1.47, laagste prijs f 1.40, middelprijs f 1.45 per K.G. ZALTBOMMEL, 21 Juli. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 58 Diggen, prijs van f 10 f 15. 22000 eieren, prijs per 100 stuks f2.85—f3.50. 720 K.G. boter prijs per y2 K.G. roomboter f 0.86, boeren boter f 0.86. Groenten-, fruit- en Bloemen tentoonstelling Gorinchem 193 6. De proeftuin te Gorinchem, die, hoewel buiten mededinging voor de prijzen, op de tentoonstelling zal worden vertegenwoordigd, is o. a. ook bezig met het kweeken van champignons. Zoo eenigszins moge lijk zal het kweeken van champig nons op de tentoonstelling worden gedemonstreerd. De jury is nog aangevuld met: W. v. d. Werken, tuinbouwvakon- derwijzer te Zaltbommel, voor de afd. groenten en fruit en P. v. d. Dossen Sr., bloemist te 's-Gravemoer, voor de afd. bloemen. Na de vorige opgaven zijn nog beschikbaar gesteld: 1 verguld bronzen med., door W. J. Pos, Burgemeester van Brakel. 1 verg. zilv. med. door M. C. de Korver te Gorinchem; Vereen, van Koffiehuis-, restauranth. en slijters te Gorinchem; Coop. Stoomzuivelfabr. „De Linge" te Arkel; A. J. Witter- mans te Den Haag; V. d. Plank's Woninginr. N. V. te Gorinchem. 1 zilv. med. H. D. Koeleman, juwe lier te Gorinchem; Pluimveevereen. te Gorinchem. HEUSDEN. Zaterdag speelt L.O.N.G.A. een com petitiewedstrijd tegen Well. De wedstrijd vangt aan om 6.30 uur op het terrein alhier. ANDEL. Zaterdag speelde Sparta een competitie wedstrijd tegen de sterke Stormvogels uit Woudrichem, die ongeslagen aan het hoofd van den ranglijst staan in afd. B. Sparta was dezen wedstrijd zeer onfortuin lijk, niettegenstaande zij gedurende den geheelen wedstrijd de sterkste waren, ver loor zjj deze met 10. Zaterdag speelt Sparta een com petitie-wedstrijd tegen Titaan uit Zuili- chem op het terrein aan de Sluis. Aan vang half zeven (Z.T.) Ter gelegenheid van zijn benoeming tot Gouverneur-Generaal van Neder- Iandsch-Indië heeft het bestuur van den Nederlandschen Journalistenkring Jhr. Mr. A. W. L. Tjarda van Starken- borgh Stachouwer in Den Haag een noenmaal aangeboden, tijdens welk noenmaal de scheidende gezant een rede uitsprak over de verhouding tus schen Nederland en België. In deze rede stelde de heer Tjarda I van Starkenhorg zich op het stand punt ,dat beide landen er naar moeten streven tot een innige samenwerking te geraken. Deze samenwerking zou geenszins in een bindenden vorm be hoeven te worden gegoten en aller minst behoeven te gelijken op een streng politiek of militair verbond. Zij zou slechts betrekkingen van oprechte vertrouwelijkheid 'inhouden, die leiden tot het houden van voeling, uitwisselen van gegevens, het elkaar raadplegen over vraagstukken van internationalen aard, met behoud nochtans van volle dige vrijheid aan welke zijde om, in overeenstemming met Nederlandsche traditilonale politiek naar eigen oor deel en eisch van omstandigheden zijn standpunt te bepalen. Veelal zal blij ken, aldus de heer Tjarda, dat dit stand punt voor Nederland en België hetzelf de zal kunnen zijn. Onder zeer groote belangstelling heeft het internationale schaaktournooi te Zandvoort een aanvang genomen. Tijdens de wedstrijden heeft men niet te klagen over gemis aan publiek, inte gendeel, er is wel geen tournooi; in Ne derland geweest, waarbij de publieke belangstelling zoo groot was. Dit is voor een niet gering deel te danken aan het feit, dat een van de deelne mers niemand minder is dan de wereld kampioen schaken, dr. Max Euwe, die gedurende de periode van zijn, wereld meesterschap de schaaksport in Ne- 1 derland aanzienlijk de hoogte heeft in gewerkt. Vooral na de overwinning öp Alejchin is de schaaksport een troe telkindje geworden, en niet ten onrech te; want zou er een spel zijn, dat rneer de volledige concentratie van den spe ler vraagt dan juist dit? Met den D-trein van 12.13 uur, waar aan een speciale slaapwagen gekoppeld was, zijn de Koningin en Prinses Julia na Dinsdag uit Nijmegen naar Haar Vacantieverblijf in de Vogezen ver trokken. Zij waren per auto; van het Loo gekomen en werden op het Sta tionsplein te Nijmegen luide toeegjuicht door de honderden belangstellenden, welke zich daar hadden verzameld. Toen Koningin en Prinses op het tweede perron aankwamen, hief het tal rijke publiek spontaan het Wilhelmus aan. Toen de trein zich in beweging zette, kwam er aan het hoera-geroep geen einde. Zeer ónder den indruk van deze spontane hulde, wuifden Koningin en Prinses nog lang het achterblijvende publiek toe. Ongeveer tezelfder tijd1 heeft een an dere vorstelijke persoonlijkheid afscheid; van ons land! genomen. De Belgische Prins Boudewijn/ welke evenals het vo rig "jaar eenige weken te Noordwijk bij de burgemeestersfamilie heeft gelogeerd om de Nederlandsche taai te leeren, is weder vertrokken. Op het station te Den Haag hadden zich talrijke auto riteiten verzameld1 om het jeugdige Prinsje een laatste vaarwel toe te roe pen. Het is jammer, dat hij gedurende zijn verblijf in ons land zulk slecht weer heeft getroffen, maar dat het hem geen kwaad heeft gedaan, bleek wel uit' de gezonde kleur, die hij mee naar België neemt. /Ho iCfirnnc oon oinnm OTrm-ccni-Qr hm 0 1

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 10