Wij gaan steeds nog door met onze GROOTE Halfjaarlijksche Opruiming Vanaj Zaterdag 25 Juli tot en met Zaterdag 1 Augustus 1 Groote partijen lappen en restanten. I I Extra lage prijzen in Werkmansgoederen. Manufacturen- en Confectiehandel N.V. i o. JOHAN DE MOL - Heusden. SPECIAAL LAGE PRIJZEN IN Plaatselijk Nieuws Speciaal I ige prijzen ms Buiten de extpa koopjes een extpa kopting van AV /O" Adverteiitiëii CUNAARD, 2). ft. Branger M. S. 1c. Branger- van Woerden land een overweg niet behoorlijk be diend. Hoewel de locomotief qp de lijn was, bleven de slagboomen open. Een auto werd gegrepen en 20 meter ver meegesleurd. Een meisje uit Godes- berg was op slag dood. De bestuur der van den wagen overleed 'kort na zijn inlevering in het ziekenhuis. De baanwachter is gearresteerd. o ZWARE BRAND IN LEVENSMID DELEN BEDRIJF. In het pand van het conservatorium voor levensmiddelen te Moskou is een zware brand uitgebroken, welke over sloeg op de nabijgelegen filmstudio's en op de volkswijk. De brandweer slaagde er nog niet in het vuur te be dwingen, dat reeds onmetelijke scha de, en, naar het schijnt ook eenige slachtoffers heeft gemaakt. Bekendmaking. COLLECTE VOOR DEN OEWAFENDEN DIENST. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van HEUSDEN maken bekend, dat de jaarlijksche collecte ten behoeve van het fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Neder landen in deze gemeente zal worden ge houden aan de huizen der ingezetenen op Zaterdag 25 Juli 1936, des voormid dags 9 uur. Zij achten het niet ondienstig de in gezetenen te herinneren, dat dit fonds niet is opgericht en wordt aangewend om datgene te doen, waartoe de Staat ver plicht is, maar om buitengewone beloo ningen uit te reiken aan hen, die voor ons vaderland en onze overzeesche bezit tingen lijf en leven hebben veil gehad. Burgemeesters en Wethouders vertrou wen. met het oog op de steeds toenemende behoefte, dat de ingezetenen door milde offers blijken zullen geven van hun be langstelling in het lot der gekwetsten. Heusden, 23 Juli J936. De Burgemeester, W. J. N. WIJS. De Secretaris, A. VAN DELFT. HEUSDEN. Aangifte der nieuwe leerlingen voor de Fröbelschool der Eerwaarde Zusters. Ouders, die wenschen hun kinderen met September op de Fröbelschool geplaatst te hebben, kunnen deze aangeven Dins dag 28 Juli van 2 tot 7 uur aan de Fröbelschool. De kinderen moeten voor Januari de leeftijd van 3 jaar bereikt hebben. Met Paschen en door het jaar worden er geen kinderen meer aangenomen. Vandaag maken de kinderen der Openbare Lagere School een pleizierreisje per autobus naar Nijmegen en zijn mooie omgeving. De collecte voor de Vereen, tot werkverschaffing aan hulpbehoevende blin den, Plantage Middenlaan 64, Amster dam (C) heeft in deze gemeente opge bracht f21.34. Op het Consultatiebureau alhier waren Dinsdag aanwezig 23 Zuigelingen, n.l. uit Heusden 13, Herpt 1, Genderen 2, Eethen 1, Meeuwen 1, Drongelen 1, Aalburg 2, Wijk 1 en Nederhemert 1. Te 's Bosch werden bevorderd van de 3e klasse R. H. B. S. naar de 4e klasse Ad. Meerman. J. van Wijk en G. Jonker alhier. De verloting ten bate van de Zang- vereeniging „Crescendo" zal plaats hebben morgen Zaterdag, des avonds om 8 uur in hotel Concordia alhier. Naar wij vernemen zal de Pro cessie HeusdenKevelaer dit jaar op 115 en 16 Augustus de bedevaartreis naar Kevelaer wederom ondernemen. jMogen thans velen, na een tusischen- tijd van 2 jiaren, zich als pelgrim aan hielden, om alzoo de eeuwenoude tra ditie zoolang mogelijk voort te zet ten. [Morgenavond half negen hoopt naar wij vernemen, het 'kinderkoor „Frisich Gezongen" alhier, met me dewerking van de mondaccordeon- clu'b „Concordia" uit Zalt-Bommel een concert te geven op de Visch- hilark't. Het geheel zal staan onder leiding van den heer Rünge. De heer J. v. Laarhoven, her dacht vorige week' het feit, dat hij voor 60 jaar tot hoofdman der brand weer werd benoemd. Namens de hoofdlieden werd een prachtige bloe menmand aangeboden. Des avonds werd in hotel .„Concordia" een feest- vergadering gehouden, waarbij de jubilaris, door het hoofd der brand weer den heer H. Verhoeven werd ge huldigd, waarbij door hem een zil veren medaille met inscriptie were, aangeboden. Ook' Burgemeester Wijs was! tegenwoordig en sprak eveneens den jubilaris toe. Voor het schilder- en glas werk van het dubb. woonhuis voor Gebr. Jonker ,werd bij den aannemer Witte Katoen Schortenkatoen Zomerstofjes c Graslinnen Handdoeken I Wit flanel Sportflanel enz. enz. enz. geven wij op alle andere artikelen 1 U den heer A. Herrijgers te Drunen als volgt ingeschreven: W. v. Sambeék, Drunen, f 325.00, met behangwerk' f365.00. F. Hambergen, Drunen, f 320.00. met behangwerk f 360.00. B. de Wit, Drunen, f 305.00, met be hangwerk f 359.00. J. M. de Joode, Meeuwen, f 263.00, met behangwerk f 337.00. H. Veldhuis, Drunen, f 260.00, met behangwerk' f318.00. G. Coolen, Haarsteeg, f 240.00, met behangwerk f 288.00. J. Boeren en Jo Deurloo, Heusden, f 234.00, met behangen 'f 269.00. Het werk werd a,an de laagste in schrijvers opgedragen. Voor het schilder-, glas- en behangwerk voor het woonhuis van den heer G. Weck, schreven in: J. Engelen, Heusden, f 169.50. J. Boeren en Jo Deurloo Heusden, f 153.00. P. Verheij, Heusden, f 139.00. M. v. Diggelen, Heusden, f 114.00. Aan den laagsten inschrijver werd het werk gegund. BABILONIëNBROEK. Zaterdagavond a.s., hoopt de zangvereeniging „Volharding" alhier, met medewerking van de muziekver- eeniging uit Waardhuizen, op een weiland achter P. v. Andel, een con cert te geven. CAPELLE. Aan de H.B.S. te Dordrecht werd ^an de le naar de 2e klasse bevorderd, onze dorpsgenoot, JJ. van der Hoeven Bzn. Tot hoofd eener bijzondere la gere school te Dordrecht, is benoemd de heer M- J. Juursema, hoofd der Chr. School a. d. Loonschendijk'. Bij het aan de H.B.S. te 's Her togenbosch gehouden overgangs-exa- men, werd o.m. van de 2e naar de 3e klasse bevorderd D. Addirik en van de 3e naar de 4e klasse J. van den Hoek'. Aan het Stedelijk Gymnasium te 's HertOigenbOsch, werd van de 2e naar de 3e klasse bevorderd, iTiny van der Waals en van de 5e naar de 6e klasse W. Heijmans. In verband met vacantie van den burgemeester vervallen de ge wone spreekuren van den burge meester ten gemeentehuizie van iSprang-Capelle, op Dinsdag 28 Juli, Vrijdag 31 Juli en Dinsdag 4 Aug, )ct s' DONGEN. Door B. en W. alhier, is aan besteed, het bestraten en het maken van asfalt-betonweg, op de fundee ring aan de Rijensche Straatweg al hier, bestek No. 1, dienst 1936 en b het verbreeden en voorzien van as- falt-betonlaag van de Zandsteeg! en de Lagesteeg alhier, bestek No. 3, dienst 1936. Laagste inschrijfster voor de massa N.V. Aug. van Dyck-Petit te Bergen op Zoom voor f 43.950. Dinsdagmiddag om drie uur. is het paard van den vrachtrijder C. Vermeulen Azn. op den Hooigen Ham, nadat een wagen huiden gelost was 'bij de looierij van Officiers op hol geslagen, daar het paard schrok' van een wit bordje. Voermian V. viel tusschen kar en den muur en brak het kuitbeen. Des ondanks wist hij zelf het paard staande te houden, jia- dat dit eerst tegen den muur vastge loop en en bijna door de winkelruit der firma Dirksen gehold was. V. is bij Dirksen binnengedragen en later naar het Elisabeth Ziekenhuis ge bracht. HEDIKIIUIZEN. De leveranciers ter pastorie al hier, zijn door de politie achter haald. Volgens autonummer behoor den ze thuis te Nijmegen, waar ze als bekende oplichters door de ma- «rechaussées werden aangehouden.. Hier ter plaatse aan een stil ver hoor onderworpen, werden ze naar Hedikhuizen getransporteerd, waar zij op de pastorie door de huishoudster van de pastoor aanstonds zijn her kend. De eerste bekende alles en wil de [gaarne voor wel 3 miaal f 4 van de zaak' af zijn. No. twee kwam heel brutaal met een rekening van het volgens hem nog achterstallige voor den dag. De opperwachtmeester Kik' uit Heusden zei hem' wel eenigen tijd te zullen geven, om beter over de zaak' na te denken. Achteraf blijkt, dat er voor hen te Zevenbergen en zelfs in Friesland nog wat te vereffenen viel. In de gevangenis van Den Bosch zijn ze voorloopig in arrest gesteld. Marechaussées en gemeentepolitie ko men in deze alle lof toe. Het schoone H. Hartbeeld is gereed gekomen en tot een klein mo nument uitgegroeid. Dank de paro chianen, die daartoe f 350 bij elkaar brachten. Onder het beeld is pp een wit marmeren plaat in gulden letters „Jezus onze Koning" gehouwen Naast het beeld trapsgewijze beton nen bloembakken, .aan beide zijden 11/2 meter hooge bloemvazen, die boven een middellijn van een halven meter hebben. Het geheel voldoet zeer goed. Zondag a.s. plechtige inwijding met feestrede van den Zeereerw. Pa ter Abels van de orde der Auglustij nen, pastoor aan de H. Sacramentk'erk te Tuindorp Oostzaan en toespraak' van de EdelAchtb. Heer Wijs!, Bur gemeester van Heusden. De plech tigheid zal na het lof van/ 3 uur n.m. plaats hebben. OOSTERHOUT. De huisvrouw van den werk man Z., die van den zolder naar be neden wilde komen, stapte op de ladder, welke echter brak en Ide vrouw met een smak op den vloer terecht kwam. De ter hulp geroepen buren hebben de vrouw naar beid gébracht. Daar de vrouw over in wendige pijnen klaagden, werd dok ters hulp ingeroepen. RAAMSDONKSVEER. M. Bakx, leerling der Chr. Mulo, slaagde voor het Mulo examen, diplo ma B. J. Modderaar werd bevorderd van de 3e naar de 4de klasse der R.H. B.S. te Gorinchem. Onze dorpsgenoot A. de Bruin, slaagde voor het praktijk-examen En- gelsche Handelscorrespondentie. NIEUWENDIJK. Alhier is opgericht een afdee- ling van de Chr. Aannemersbond, met aanvankelijk 30 leden. Door bemiddeling van de Ar beidsbemiddeling zijn uit ons dorp verschillende werkloozen te werk ge steld voor het plukken van vlas in den Biesbosch. Het dochtertje van den heer, Scheffers had het ongeluk tijdens het baden in den z.g.n. boezem te ver van den kant te geraken, met het ge volg, dat de kleine hulpeloos rond- spartelde. De jongeheer H. Hoéke, die het ongeluk zag gebeuren sprong te water en wist het meisje te red den. WIJK. Naar ons wordt medegedeeld hoopt Ds. Locher "uit Leiden Zondag 26 Juli, niet des namiddags zooals bekend gemaakt is, doch des voormiddags half 10 (O.T.) in de Herv. Kerk alhier op te treden. WIJK EN AALBURG. In de Dinsdag j.l. gehouden le denvergadering' van het Groene Kruis, afd. Wijk, Aalburg en Veen, werd als Destuurslid voor Aalburg gekozen het id M. Bouman Azn., terwijl als be stuurslid voor Veen werd herkozen het id J. C. Blankers. Voor Wijk werd 'in de vacature den Dekker de heer C. B. J. Landweer be noemd; de heer M. Schouten werd ïerkozen. Als afgevaardigden naar de provin ciale vergaderingen werden bij stem ming aangewezen, de heeren Dr. Roo sendaal, arts te Wijk en Aalburg, en M. Schouten. De rekening over 1935 werd goed- gekeurd, waarbij dank werd1 gebracht aan den penningmeester voor het nauW- ceurig beheer der financieele admini stratie. De begrooting 1936 werd Vast gesteld, zooals die door het bestuur aan de vergadering werd aangeboden. Een voorstel der doktoren van Gulik en Veenhuijsen tot aanstelling van een gediplomeerde baker over te gaan en in verband daarmede de contributie te arengen van minstens 1 per jaar tot minstens f3.per jaar "(maandelijks e incasseeren) werd na uitvoerige dis cussie met groote meerderheid van stemmen verworpen. Men achtte een contributieverhooging in dezen tijd be slist onuitvoerbaar. Hierna werd aan genomen een voorstel van het bestuurs- id A. Michaël, om toe te staan, dat de wijkverpleegster bij kraamvrouwen n a de bevalling hulp verleent. Indien derhalve de doktoren ot vroed vrouw hun werk t ij d e n s de bevalling hebben verricht, is ieder lid bevond'de mlp van de zuster in te roepen. De vergadering werd door ongeveer 140 personen bezocht. Ook de artsen van Gulik, Roosendaal, Schimmel én Veenhuijsen waren tegenwoordig. De leiding berustte bij' den burge meester, als oud-voorzitter. Naar aanleiding van het desbe treffend 'besluit, genomen in de laatst gehouden algemeene ledenvergadering van het Groene Kruis, wordt op deze wijze aan belanghebbenden medege deeld, dat met ingang van heden die wijkzuster van het Groene Kruis hulp kan verleenen aan kraamvrouwen n a de bevalling. Zij kan met anderewoor den de nabehandeling waarne men. De leden hebben hiervoor een af zonderlijk tarief van f2.50 te betalen. Indien over de toepassing hiervan ge schilpunten of 'klachten mochten voor komen, gelieve men zich aanstonds rechtstreeks tot het bestuur te wenden. GEBOREN: Zoon van P. K. VAN WIJK en E. VAN WIJK- van BeRGEIJK. SHEBOYGAN R 2 WISE U.S.A. 5 Juli 1936. D.V. 29 JULI 1936, hopen onze geliefde Ouders, en den dag te herdenken dat zij vóór 50 jaren door den band des Huwelijks werden verbonden. UTRECHT, Juli 1936. Zuilenstraat 17. ALLE ARTIKELEN. Hunne dankbare Kinderen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 2