[WAT ZAL DE MODE ONS BRENGEN 70MERH0EDEN VAN... PAPIER Kant is zeer in trek. Een en ander over enkele voedingsmiddelen. Woninginrichting. Z0MERBL0USES. ONS PATRONENHOEKJE. U'-.'T BESTELLEN VAN PATRONEN. Ha,ionen van in deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen by „Het Practisch Mo deblad", Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven 0.58. Betaling steeds vooruit, in postzegels, per [giro of per postwissel. Organdie en glasbatist nog steeds modernl DAMESMANTEL MEISJES NACHTJAPON. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. j| Is het eigenlijk wel te ver- kvonderen, dat deze weefsels pich steeds blijven handhaven, ndien men de flatteuse ja- jonnen ziet, die deze materia- en geven? Vooral bij jeug- lige slanke figuurtjes passen jrgandie en glasbatist bijzon- Ier goed en onlangs zagen wij een wit organdie bruidsja pon met een menigte smalle volants aan rok en mouwtjes, die eenvoudig een droom ge- eek. Bijzonder mooie zachte tin- en en dessins zorgen er voor, iat men een mooi gekleed ge heel verkrijgt voor feestelijke gelegenheden, dat niet onder loet voor zijden japonnen. Men behoeft het slagen van leze robes volstrekt niet te boeken in allerlei garneerin- gen, want noch organdie noch patist hebben deze noodig, laar het stijve materiaal zich bijzonder mooi laat verwer ken. Het middelste toiletje is geschikt voor zeer slanke, lange figuren en heeft een jheupst.uk, dat verscheidene palen is ingehaald waardoor |de rok, die nagenoeg tot den grond reikt, wijd uitstaat. De ruime poffen worden verkregen, doordat het schouderstuk eveneens ruim gerimpeld is. Iets nieuws is de casaque van glasbatist, die op een zijden rokje gedragen wordt b v. dat geheel geplisseerd is. Elegant Ifleedt de blouse met ragianmouwen, evenals de ronde bovenpas ingerimpeld, en waarbij een paar Diuemen gedragen morden van hetzelfde weefsel. Flatteus zijn de ruches, die de hals omlijsten evenals chabots, strik ken en andere details, welke van dit dank baar te verwerken materiaal zonder bij zondere moeite gemaakt worden Vrouwen zijn dikwijls zeer vindingrijk, Vooral indien het om hare garderobe gaat. Iedere vrouw ziet er gaarne goed gekleed Uit, zelfs wanneer haar kasmiddelen slechts zeer bescheiden zijn. Een handige vrouw weet zich dan ook ongetwijfeld uit „niets", iets te maken. Zij haakt handschoenen, maakt zelf origineele handtasschen, breit elegante jumpers, en weet flatteuse garni turen samen te stellen van kleine stofres- ten, die hare japonnen een totaal ander aanzien geven, waarom zal zij dan ook niet zelf hare hoeden maken? We hooren onze lezeressen in verband met ons opschrift al vragen, hoe het moge lijk is een papieren hoed samen te stellen. Toch is ons materiaal niet anders dan heel gewoon crêpe papier. te van de bol hieronder te vormen, dde naar het hoofd toe zóó wijd moet worden totdat hij past, hetgeen afhangt van de omtrek, die van 5359 c.M. zal bedragen. De rand werkt men vervolgens op dezelf de wijze en legt de vorm plat op tafel tot dat men de gewenschte breedte heeft. Bij het werken voelt men als het ware zelf aan of men de vlecht iets strakker moet aanhalen dan wel moet toegeven bij het vast hechten. Tenslotte worden bol en rand met elkan der verbonden en in de eerste een voering gehecht en om de bol wordt een lint met strik of kleine bloemen garneering gelegd. De matelot modellen staan vlot en jeu- dig en kunnen ook van verschillende kleu ren gevlochten worden, bv. 2 lichtblauw, Gezonder en rijker aan natuurlijker op bouwstoffen dan suiker is de honing, die echter afkomstig moet zijn van bijen, die niet kunstmatig met suiker gevoed zijn. Het is een goede gewoonte om verschil lende spijzen met honing te zoeten, doch een combinatie van honing met versche vruchten is minder gewenscht aangezien de goeed werking der druivensuiker dan te niet wordt gedaan. Vele menschen houden niet van honing of meenen althans deze niet te kunnen ver dragen. Wij zouden hen willen aanraden het gebruik toch door te zetten en te be ginnen met iederen dag een afgestreken ken theelepel te nemen en deze hoeveelheid langzamerhand te vermeerdere. Vooral voor oudere menschen en kinderen is het gebruik van honing zoo bijzonder aan te bevelen. Eieren moeten niet overmatig veel ge geten worden. Veel beter kan men het noo- dige eiwit aanvullen door het gebruiken van melk, vooral dikke zure melk en hangop (werken tevens bloedzuiverend), kaas en ook van noten. Wil men eieren aan meelspijzen toevoegen, dan moeten zij zoo gemakkelijk mogelijk te verteren zijn, het geen mogelijk is door het eiwit tot sneeuw te kloppen, waardoor het gerecht aanmer kelijk luchtiger wordt. Zachtgekookte eieren verteren gemakkelijker dan hard, die men echter vooraf met een vork fijn kan ver deden. Moeilijker te verteren zijn gebak ken eieren. Zeer verkeerd is het eten van veel eieren bij een voedig die arm is aan voedingszoulen, dus door menschen, die veel vleesch en weinig groenten en vruch ten eten. Een teveel van dierlijk eiwit kan ver schillende ziekte-toestanden veroorzaken. Eieren moeten in hoofdzaak georuikt wor den om pudding, vla, sausjes en bakwerk luchtiger te maken; niet bepaald als voe dingsmiddel Boter is het meest smakelijke en zui verste vet, doch het lichtst verteerbaar is plantenvet, dat voor bakken en braden van allerlei gerechten benut kan worden. Geen zin heeft het om dierlijk en plantenvet ge lijktijdig te gebruiken. Kaas is een uitstekend voedingsmiddel, dat tevens licht verteerbaar is evenals an dere melkgerechten o.a. hangop en yoghurt. Indien men hangop lang genoeg laat uitlekken, dan houdt men een dikke massa over. die een smakelijk broodsmeer sel geeft b.v. met suiker bestrooid of met zout en gehakte groene kruiden. Men kan ook versche melk gebruiken en deze verwarmen tot ze slechts even lauw is en er een beker karnemelk bij voegen en alles op een warme plaats dik en zuur laten worden, daarna alles in een sloop of op een doek, die in een vergiet is gelegd gieten laten uitlekken. De achtergebleven dikke wrongel, die onze Duitsche buren kennen als Quark, is een bij uitstek gezond voed sel. Wat kaas betreft zouden wij het ge bruik van oude scherpe soorten willen ont raden en de voorkeur geven aan jonge soor ten. De nieuwe kussens in driehoek vorm, die men thans nog slechts sporadisch in ge bruik heeft, verdienen veel meerdere be kendheid, omdat ze inderdaad zoo prac tisch zijn, vooral op ziekenkamers. Men heeft ze slechts te draaien om ze weer aan een ander doel te doen beantwoorden. In dien een herstellende nog niet flink ge noeg is om zonder steun rechtop te zitten, bieden deze driehoek kussens veel gemak. Boven (links) ziet men de patiente op We hebben noodig twee rollen in de tint, die wij een bepaalde japon past. We snij den dit in reepen van 24 cM., doch zóó, dat de breedte der rol de lengte hiervan aangeeft en beginnen daarna te vlechten. Zes reepen worden samen genaaid en tot een vlecht gevlochten en aan het einde der reepen worden steeds weer nieuwe gehecht met zijde in de zelfde kleur. De hecht sels moeten zoo onzichtbaar mogelijk zijn en niet op de goede kant te zien zijn. Men werkt ongeveer l'A rol, dan zal men ge noeg hebben, kan althans beginnen met het vormen van de hoed, dat eenige handig heid vereischt. De vlecht wordt in cirkel vormige rondingen opgerold en met klei ne steken gehecht, zooals de afbeelding te zi- t geeft en vormt de bovenkant van de L be.,'- mama gaat men verder met de hoog- één donker blauw, 2 witte en twee zacht grijse streepen. Wil men de hoed wit houden, dan is het effect mooier, indien men de helft van wit en de andere helft van ivoorkleurig papier samen vlecht, daar wit te hard werkt. Men kan aan deze bollen ook zeer bree- de randen maken, waardoor een groote zonnehoed ontstaat, die uitstekend bij strandkleeding past. Deze hoeden zijn heerlijk licht en kosten nagenoeg niets, terwijl het werk zeer ani meert. Wij behoeven hieraan niet toe te voegen, dat men geen al te groote eischen aan duurzaamheid mag stellen, en er b.v. geen stortbui op moet hebben. Het is nu eenmaal een modesnufje, dat bijzonder aardig is om een zomersch geheel af te ma ken. De mantelcostumes, die men niet alleen van wollen doch ook van linnen en andere waschbare weefsels ziet dragen maken een min of meer groote verscheidenheid van blouses gewenscht. Ter onderscheiding van de sportieve modellen, die veelal van piqué of dergelijke weefsels gemaakt worden, neemt men voor de meer gekleede model len o.a. toevlucht tot organdie, georgette, voile zijdjes. Met passende details, plis- sé's volants, smockwerk en soortgelijke garneeringen wordt een mooi geheel ver kregen. Overheerschend veel ziet men hoog op geknipte halzer, mms zelfs met ovstaanüe boordjes of ruches afgewerkt. Faedbor- duursel blijft zeer in den smaak Mllen. Zoowel platte-, als kruissteek in verschil lende harmonieerende kleuren. Het Tyrol- sche element neemt een groote plaats in en wellicht nimmer zag men zooveel motieven ontleend aan de Ober Bayerische kleeder drachten als thans het geval is. Gentiaan, alpenroosjes, edelweisz e.d. bloemen vertegenwoordigen de bergflora. Overigens is het, model zeer eenvoudig, /doch zeer gekleed, terwijl deze garneering heel mooi uit de mantel te zien komt. In dien men de voorkant geeft aan tulle kant stof. dan zal dit ook een mooi gekleed ge heel geven, daar de plissé's bij dit materi aal soepel vallen. De rechter blouse is van wit batist met borduursel in ronde gaatje en heeft een volant langs de vierkante hals uitsnijding van platte plooien, ook'-'" het schootje onder de taille is op deze wijze gewerkt. Op zacht gekleurd effen materiaal is een sobere kralen garneering eveneens heel mooi. Deze wijze van versieren is sedert jaren niet meer toegepast, doch thans tracht men deze techniek weer te doen herleven. Kantstoffen in wol, zijde en katoen hand haven zich reeds meerdere jaren, wel een bewijs hoe geliefd dit materiaal is om voor damesjaponnen en complets verwerkt te worden. Wij meenen gerust te mogen voor spellen, dat kant de eerste jaren zeker niet van het tooneel zal verdwijnen, want men is zoo vertrouwd geraakt met het mooie weefsel, dat men het als onmisbaar is gaan beschouwen, We zien soms kantsoorten, die teltje is smocking model en sluit met dub bele knoopen, die door knoopsgaten gehaald worden. De georgette japon in het midden heeft een kanten bovenstuk en mantel, terwijl de gekleede groote hoed eveneens van het zelfde materiaal is gemaakt en als garnee ring een zelfde bloem heeft als de corsage van den mantel. Men haakt en breit ook zeer vele kleedingstukken in open patro- aan ware kunstwerken doen dennen, zóó fijn van uitvoering als zij zijn. Droeg men tot voor enkele jaren alleen zijden kant, zoo ziet men thans ook vele waschbare katoe nen soorten, die vooral ook voor blouses en mantelcostuums gaarne gekozen worden Ons eerste model geeft een karnen mantel- costume weer, waarbij een dunne zijden of georgette blouse wordt gedragen. Het man nen met dun garen er. grove naaidpn, waar door aan het geheel een aanzien van kant wordt gegeven. De mantel (rechts) is als als grove net tulle gehaakt met vasten en lossen van zwart zijden materiaal en staat zeer ge kleed. Het werk schiet vlug op en het resul taat is zeer dankbaar, omdat men iets zeer aparts verkrijgt. VKK 1792 Prijs 0.25 0.05 voor adm.- en en verzendkosten. Op veler verzoek plaatsen wij thans een lange damesmantel, die van diagonaal stof gemaakt en met kunstzijde of mantelvoe ring over de geheele lengte gevoerd wordt. De sluiting is niet zichtbaar, wordt met gemakkelijke wijze liggen lezen, waarbij het breede vlak benut wordt, terwijl het op het smalle vlak geplaatst wordt om een flinke ruggesteun te geven. Uiterst prac tisch zijn de bedtafeltjes op vier pootjes, waarop ontbijt en andere maatijden opge diend worden. Ten slotte willen wij nog even wijze op het groote gemak dat patiën ten hebben van de kleine leeslampjes die aan het boek vastgeklemd worden. een apart aangezette knoopgatenreep ge sloten. De rand van het rechter voorpandl wordt evenals de onderkant van de stof- reepen en manchetten verscheidene malen/ doorgestikt. Het model is aangesloten en, geeft een mooie lijn, heeft groote mouw opslagen en als halsafwerking aansluitend© kraag met aangeknipte stofreepen, die even op zij geknoopt worden als sluiting. Patronen verkrijgbaar in de maten 42j 44, 46 en 48, Succespatroon VKK 1947 Prijs 0.25 -f- 0.05 voor adm.- en en verzendkosten. Steeds meer komt men er toe onderklee- ding aan huis te maken. Het is dan ook niet te verwonderen, omdat men er steeds iets persoonlijks aan kan geven. Onze meisjesnachtjapon is van lingerie batist of, om uit logeeren te gaan van toile de soie met een klein bloemen motiefje en heeft langs de schoudernaad en aangeknip te mouwtjes smalle kant. Afwerking met 'n smal biesje langs den hals. Ruimte mid denvoor en achter. Om het middel small© ceintuur, die aan de rugzijde gestikt wordt; Patronen voor meisjes van 810 jaar. Op te zenden aan „Het Practisch Mode* blad", Postbus 36, Den Haag, giro 20320$ NAAM: STRAAT: PLAATS: Patroon No, Maat.... 1 Hierbij ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer vaj| „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont* vangen, gelieve u 10 cent extra in te slui ten. (Postzegels liefst van 11/2, 3 of 6 cents)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 8