Practische kleeding voor tuin en huis ZOMER- BLOUSES Uit het rijk der mode. HUISVROUWEN-ZORGEN. ONS PATRON EN HOEKJE. GEKLEEDE MIDDAGJAPONNEN. HET BESTELLEN VAN FATKONEN. 3 Patronen van in deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen bij „Het Practisch Mo deblad", Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven ƒ0.58. Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. Ook aan onze mannen moeten wij ten ipzichte.van de mode onze aandacht beste len. Wij vrouwen hebben nu eenmaal den liaam grillig te zijn en ons steeds naar de Inode te w/Len aanpassen, doch dit is slechts tchijnbaar. Het groote verschil is te vinden h het fe:t, dat onze modedetails wellicht Iets meer spreken en er tevens meer over {esproken wordt! De man heeft zeer zeker lok zijn modegrillen, die zich uiten in tieuwe dessins van overhemden, dassen, in Weefsels van costumes en jassen en last lot least in den snit zijner kleedingstuk- ten. A Mislukte puddingen? ZOMERSEIZOEN IN ZUIDFRANRIJKK GEORGETTE OF GEBLOEMD ZIJDEN JAPON. GEKLEEDE MIDDAGJAPON. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. (Postzegels liefst van 11/2. sl W 38348 K36277 W. 6389. Eenvoudige rechte japon met mouwtjes die aan de schouderstukken ge knipt zijn. Allerlei bedrukte, waschbare weefsels leen en zich voor dit model, waar voor men noodig heeft pl.m. 4 M, stof van 80 c.M. K. 28654. Huisjapon in gestreept dessin, dat op aardige wijze verwerkt is. Sluiting met 2 knoopen. Ben. stof 3.50 M. van 80 c.M. W. 38343. Schort-japon van wit of ge kleurd katoen met doorgaande knoopslui- ting. Ben. stof 4.10 M. van 80 c.M. breed. W. 38317. Geruite katoenen japon met korte aangeknipte mouwen, gedeeltelijke sluiting met knoopen. Verder hangen de K 38505 K38273 voorpanden, die een flinken overslag heb ben, los. K. 36277. Dirndel model met glad, dicht geknoopt lijfje en ruimen, rechten rok. Ben. stof 3.50 M. van 80 c.M. K. 38505. Bonte motieven, met de hand geborduurd, versieren deze blouse, die aan sluit om het middel en vierkante halsuit snijding heeft. Ben. stof 3.75 M. voor den rok, 80 c.M. voor het schort en 1.45 M. voor het lijfje. K. 38273. Dirndel model van geruite katoen met opgeknoopt voorstuk en pof mouwen. Ben. stof 3.90 M. en 1 M. voor het schort. Patronen van al deze modellen a 0.35. Zeer in trek zijn thans de linnen zomer resten die over het overhemd (zonder col- lert) gedragen worden op warme dagen. Nieuw zr.n de gestreepte overhemden met fitssluiting, die men naar verkiezing open In dicht kar. dragen. Linnen schoenen, soms gecombineerd met teer zijn ever als peau de suède modern, ter- teijl de schoenen met gevlochten voorstuk- fen bijzonder aangenaam zijn op warme iomerdagen In plaats van leeren riemen, lie de pantalon ophouden, wordt in de laatste veelal een elastiek aan de ingebracht, terwijl ten overvloede gevlochten riem gedragen kan noodig is het echter niet. rugzijde nog een worden; Zomerblouses de groote mode mogen wij zeker wel zonder overdrijving zeggen, want zoolang de mantelcostu mes zoo'n groote plaats inne men zal de blouse zich hand haven. Naast mooie zacht ge kleurde effen weefsels, soms met bescheiden moesje, zien wij andere druk bewerkt en weefsels, soms met bescheiden moesje, zien wij andere druk bewerkt en soms inder daad kakelbont. Toch kleeden blouses bij zonder vlot en kleur en soort van weefsel houden verband met het doel. De eerste blouse Heeft e^n opgeknipte kraag met schuine knoopsluiting en korte mouwen evenals het rechter model met ruime gefestonneerde volant kraag met aangeknipte, chabot. Model 3 is wel zeer gekleed met een rijk geplooide volant en knoopgarneering in het midden; aangeknipte mouwen, die naar de pols toe nauwer worden. Het is recht onaangenaam voor een huis vrouw, wanneer zij een pudding voor een feestmaal heeft gemaakt en deze niet aan hare verwachtingen beantwoordt. Zuchtend denkt zij aan de boter, suiker, eieren, wel licht room en andere ingrediënten, die zij gebruikt heeft. Toch is het wel eens te wij ten aan kleinigheden, die voorkomen had den kunnen worden en die wij hier even willen noemen. In de eerste plaats het gebruik van gela tine, die zoowel bij de bereiding van pud ding als gelei e.d. gebruikt wordt. Alleen goede kwaliteit gelatine waarborgt het ge lukken en men moet deze, althans de blad- gelatine, 'n minuut of tien in ruim koud wa ter weeken daarna op 'n zeefje uit laten lek ken of met de handen uitknijpen om het overtollige water weg te doen druppelen. Men lost de gelatine nu in de kokende vloeistof roerende op of indien het recept dit voorschrijft in een winig heet water. Gelatine moet niet koken, dus bijgevoegd worden als de pan van het vuur is Het mee koken doet een deel van het bind vermogen verloren gaan. Laat men het gerecht af koelen, dan moet men van tijd tot tijd roe ren om ne* zakken der gelatine te voor komen, totdat men ziet, dat de massa dril- lerig begint te worden, dan wordt hij in een vorm, die met koud water is omgespoeld of met eiwit is bestreken, overgegoten, nadat dan even hiervoor het stijfgeklopte eiwit of de room eraan is toegevoegd. Iets anders is het, wanneer men pudding maakt, waarbij bloem, griesmeel of rijst noodig zijn, dan kan men het eiwit toevoe gen, nadat de vereischte dikte is verkregen en wordt zelfs meermalen enkele oogen- blikken meegekoookt. In plaats van roeren bij het koken van griesmeel- of maizena- pudding verdient het aanbeveling bij het koken met de karde te kloppen. Puddingen, zelfs de eenvoudigste kan men luchtig krijgen door ze na het koken flink met de garde te' kloppen en wel zoolang, totdat ze flink afgekoeld zijn. In plaats van het overbrengen van de puddingmassa in een of anderen vorm kan men dit eveneens doen in een glazen vorm, waardoor eventueel ineenvallen bij het storten voorkomen wordt. De bovenkant kan gegarneerd worden met versche of geconfijte vruchten, bitter koekjes, room e.d. Voor den namiddag, of wat wij hieronder verstaan, de meer gekleede japonnen, zal een groote verscheidenheid in kleuren en weefsels vele mogelijkheden bieden. Men kan bijna alles dragen en verschillende combinaties zijn mogelijk. Alhoewel men jaonnen en costumes aantreft, die in één kleur gehouden zijn, kan men er met even veel succes twee verwerken, mits de weef sels zich aan het doel aanpassen. De lengte dezer japonnen is ongeveer even boven de enkels, de absoluut lange modellen zijn meer voor de -cdkleoding bestemd. De casaque ziet men steeds weer opduiken en deze maakt het mogelijk oude japonnon te moderniseer en; doch deze modellen zijn meestal geschikt voor lange, slanke vrou wen, althans indien men tweeërlei, wellicht afstekende kleuren verwerkt. Vorige zomers waren de casaques langer dan thans het geval is en juist daarom ver korten ze het figuur, temeer waar vanaf de taille-hooogte een bewerking van plissé's volants of plooi plaats vindt. De mouwen zijn meestal half-lang en zeer wijd, wat niet geschikt is voor meer gezette figuren. De rokken, die bij de casaques ge dragen worden, zijn zéér nauw en meestal van zwarte zijde gemaakt. De motieven der casaques zijn dikwijls aan antiteke cache- mire sjaals ontleend, alhoewel men even zeer cloqué, bedrukt mouseline en zijden weefsels verwerkt. Over het algemeen zyn de meeste ge kleede japonnen zeer druk bewerkt en soms in drie, vier kleuren bedrukt. De bloe- men-motieven hebben soms een doorsnee van vijftien centimeter, doch zijn in der gelijke gevallen tamelijk ver uit elkaar ge drukt. Meermalen ziet men op zwarte japonnen mat-blauwe manteltjes dragen; ook ziet men een zwart cloqué japon met zacht-blauwe (zeer ruime) raglan mouwen. Wellicht doen deze combinaties even vreemd aan, doch ze werken ongetwijfeld hoogst elegant. Bij een robe van cyclamen-kleurige zijde staat een zwarte driekwart lange mantel met wijde mouwen, driekwart champagne kleurige lange handschoenen zeer chique. Men kan gerust sterke tegenstellingen in, kleuren kiezen, doch moet toch steeds zorg dragen, dat ze in onderlinge harmonie zijn. De huisvrouw, die 's zomers met haar gezin naar buiten trekt, zal wel niet zoo- spoedig op het idee komen, haar vacantie nu eens aan de Rivièra te gaan doorbren gen. Alleen al het idee, dat het daar „zoo verschrikkelijk duur" is, houdt de Neder- landsche huisvrouw met haar gezin .verre van een van de schoonste plekjes van Euro pa. Eri dat is jammer, want de Rivièra is inderdaad geenszins duur en speciaal in den zomer niet, hoewel er dan niet min der te genieten valt dan in den winter. In dit zomerseizoen bij voorbeeld hebben de hoteliers hun prijzen geheel aan de tijds omstandigheden aangepast en met subces. In Monte Carlo trekt het schoone weer da gelijks vele vreemdelingen naar het mooie, breede strand, waar men het permanente Limapark weer aanzienlijk heeft uitge breid en verrijkt met de nieuwste attracties, afgezien van Amerika. De geheele stad geniet! Er is zooveel te zien en er zijn zooveel vermakelijkheden uitgedacht om het den vreemdeling zoo aangenaam mogelijk te maken. Het Casino d'Eté, een groot, zeer modern bouwwerk, is tegen etenstijd de plaats van samenkomst der touristen. Van het terras af kijkt men over het blauwe water van de Middellandsche Zee. Des avonds spelen hier twee bands, de een op het terras, waar gelegenheid tot dansen is, de ander in de ruime foyer. Monte Carlo is een elegante badplaats, ook al kan men er zeer wel met een kleine beurs terecht. A. T. P. Succespatroon VKK 1944. Prijs per patroon 0.25 plus 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Behalve bovengenoemde weefsels kan men nog allerlei andere dunne zomerstof fen gebruiken voor deze gekleede japon. Strookjes, volants, plissé's maken vrijwel de eenige garneering uit van bedrukte stof fen. Ons model sluit met een split aan de rugzijde en beide strookjes aan den hals, die een weinig ovaal is, worden ingehaald; de ruimte moet gelijk verdeeld worden. De onderste strook valt in het midden iets lan ger, hetgeen een afkleedende lijn geeft. De gladde mouw is eveneens met een strook afgewerkt, terwijl de twee baansrok midden voor een klokkend ingezet stuk heeft. Als afwerking laat men de strookjes a jouren. Patronen verkrijgbaar in de maten 40 4244 en 46. Succespatroon VKK 1941. Prijs per patroon 0.25 plus 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Imprimé crêpe de chine of kunstzijde, ook bedrukt satijn zijn voor dit gekleede model uiterst geschikt. De raglan mouwen, die wijd uitloopen, vormen tegelijkertijd een soort pas met zeer bescheiden punt vorm. Een vlot vlindertje van dubbele stof gemaakt dient als garneering, alhoewel een bijpassende bloem ook heel gekleed staat en tevens zeer modern is. Aan de onderzijde van het bovenstuk is een gladde driehoek opgestikt, terwijl de ruimte over de zijkanten gelijk verdeeld wordt. Twee- ba ansrok met gladde achterbaan, waarin figuurnaadjes worden aangebracht en voor baan met binnenwaartsche plooi, die tol even voorbij kniehoogte is opgestikt. Patro nen in de maten 40424446. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM: STRAAT: PLAATS: Patroon NoMaat.... Hierbij ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te li- ten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 8