Binnenlandsch weekoverzicht Voetbalsport Veilingbericliteii Plaatselijk üieuws. Verschoor, Almkerk. Klasse IV ooien geboren voor 1935 met haar in 1936 geboren lammeren, minstens 2: le pr. Y 750 G. Dingemans Hzn., Geenehoek, Bruchem; 2e pr. Y 756 A. v. d. Kolk, Eetheh; 4a. pr. Y 511 I. H. J. Dank, Dongebrug H 82; 4c pr. Y 515 M. v. Gorkum, Gende- ren; 4d pr. Y 491 Gebr. v. d. Schans, Drongelen; 4e pr. Y 809 Jac. Koops, iDussen. Klasse V. Groepen van minstens 3 ooien, geb. in 1934 of vroeger: 2a pr. 1189, 1190, 811 A. Maas, Aalst; 2b pr. Y 725, 815, 816 P. de Bont, Raams- donlk3a pr. Y 692, 693, 694 Gebr. v. d. Schans, Drongelen; 3b pr. Y 760, 761, 763 D. v. d. Schans, Andel; 3c pr. Y 812, 810, 1071 A. Maas, Aalst; 4a pr. Y 444, 638, 639 G. Kistemaker, Werkendam; 4b pr. Y 782, 738, 784 J. Borstlap, 'sGravemoer; 4c pr. Y 793, 794, 795, Gebr. v. d. Schans, Dron gelen. Klasse VI. Groepen van minstens 2 ooien, geb. 1935. Gelamd: 2a. pr. 2910 2909 A. Maas, Aalst; 2b pr. 735 Y en 736 Y W. v. Gammeren;, Drongelen; 3a jpv. 749 Y en 740 Y Gebr. v. d. Schans,, Drongelen. Klasse VII groepen van 2 o'f 3 ooi. van een vader. Tweetallen: 3a pr. 1148, 1149 A. v. Dis Almkerk; 3b pr. 911, 917 A. Maas, Aalst. Drietallen: le pr. 1102, 1098, 1094 A. Snoek, Nieuwendijk; 2e pr. a 1164, 1173, 1174 E. v. dl. Beek, Genderen; b. 1192, 1193, 1194 M. v. Gorkum, Genderen; c. 1123, 1127, 1134 G. Kis temaker, Werkendam; 4e prijzen 1165, 1166, 1176 E. v. d. Beek, Genderen; 912, 913, 922 A. Maas, Aalst. Deze fokdag is zeer goed geslaagd. De aanvoer was: groot, de belangstel ling blijkt groeiende te zijn. Heel wat fokmateriaal verwisselde van eige naar. De kwaliteit van het aange voerde materiaal wordt van jaar tot jaar beter. Wij maken onze geachte lezers nog attent op de groote landbouw tentoonstelling, fokveedagen, con- cours-hippique, die op i9 en 10 September te Utrecht zullen worden gehouden. Evenals vorige jaren be loven deze dagen voor landbouw en allen die in den landbouw belang stellen, zeer leerzame en aangename dagen te worden. Ongetwijfeld zullen ook uit onze omgeving velen die da gen naar Utrecht reizen, temeer nu aan de juist ook die dagen gehouden jaarbeurs voor het eerst een agrari sche afdeeling is verbonden, die on getwijfeld de aandacht onzer boeren waard is. o LANDDAG TE GINNEKEN. Op Zaterdag 29 Augustus a.s., wordt in het Liesbosch te Ginneken bij Breda een groote antirevolutionaire landdag gehouden, als sprekers zul len optreden de heer Schouten, lid der 2e Kamer der Staten-Generaal en Dis. Fokkema van Amstelveen. Zeer waarschijnlijk zullen ook Zijne Exc. Dr. H. Colijn en echtgenoote dezen landdag bezoeken. Er worden op ver schillende plaatsen pogingen aange wend met autobussen -of per fiets ge zamenlijk naar Breda te reizen. Bij minder gunstig weer wordt de land dag gehouden in de Groote Kerk te Breda. o BRAND TE ROTTERDAM. Een felle brand heeft gewoed in' een viertal houten loodsen, staande aan den Langeweg te R'dam, welke jdoor den huurder aan een aantal personen waren onderverhuurd. Al hoewel de Brandweer den brand met veel materieel aantastte kon nietwor- Iden verhinderd, dat de loodsen plat brandden. KIEZENTREKKER VOOR DEN RECHTER. Voor het kantongerecht te Gorin- chem heeft terecht gestaan de tand- itechniker B. G. M. uit Utrecht, die onbevoegd het beroep van tandarts haid uitgeoefend door bij een juf frouw kiezen te trekken. De ambtenaar van het O. M. eisch- ite f200 boete of een maand hechte nis. De kantonrechter sal schriftelijk uitspraak doen. o JONGETJE VERDRONKEN. De 8-jarige P. v. d. Meulen is in het strandbad aan de Kralingsche Plas .verdronken. De jongen was met zijn twee zusjes gaan baden in het strand bad. Daarna klom het ventje over de omrastering en kwam in het die pe gedeelte van het bad terecht, met het gevolg dat hij spoedig in bet water verdween. De beide zusjes schrokken zóó hevig, dat zij vergaten in de omge ving hulp te halen en rechtstreeks naar, huis liepen. Eerst langen tijd na het ongeval kon de politie dan ook met het dreg gen beginnen. Eenige kampeerders hielpen mede met de reddingspogin gen door in het water te duiken. ERNSTIG ONGEVAL'. Op den Rijksweg onder Overschie is een ongeluk gebeurd, tengevolge waarvan de 20-jarige mej. R. v. Ree- kum, wonende te Rotterdam, met zware verwondingen in het Zieken huis aan den Coolsingel ter verple ging moest worden opgenomen. o TRAGISCH ONGEVAL BIJ HET ZWEMMEN. Een 15-jarige jongen, R. v. d. W. uit "Utrecht, die in Mooi Zeist van den kant in het bassin dook, schijnt met het hoofd op bet betonnen talud te zijn terecht gekomen. Hij kwam met hevig bebloed hoofd boven, doch zonk daarna onmiddellijk. Door aan wezige zwemmers werd hij spoedig opgedoken en naar den kant ge bracht, waar bleek, dat de jongen niet enkel het hoofd hevig had ver wond, maar tevens den nek had ge broken. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht, waar hij later is overleden. Een tragische omstandigheid is, dat de jongen pas een dag uit een ziekenhuis te Utrecht, waar hij zeven weken verpleegd was, ontslagen was, en zijn moeder, die met hem was meegegaan, bij dit ongeluk aanwezig was. o VERDRONKEN. Te Onderdendam, gemeente Be- dum, is het 5-jarig dochtertje van den landbouwer Koenes, dat een boodschap moest doen bij een buur vrouw, in het, voor de boerderij loo- pende kanaal geraakt en verdronken. o BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Bij het baden in de Lebbenbeek te Borculo is de 16-jarige B. v. d. Heuvel, een pupil van het Leo-ge- sticht, een R.K. gesticht voor ver waarloosde jongens, verdronken. Na herhaaldelijk gewaarschuwd te zijn, was de jongen toch in dat ge deelte gaan zwemmen, waar de stroom zeer sterk is, met het noodlottig gej volg, dat hij onmiddellijk wegzonk. Na eenige uren van vruchteloos zoeken werd eindelijk het lijk ge vonden. o OVERLEDEN. Het 17-jarig meisje J. S., wonen de 's-Gravezandestraat te Amsterdam, dat j.l. Zaterdagochtend op den Mui- derstraatweg bij Diemen, bij het over steken van den rijweg, door een auto werd aangereden is aan de gevolgen van de bekomen verwondingen over leden. o DE MUGGENPLAAG TE URK. De tweede muggeninvasie over treft de eerste in begin Juni met een, geweldige meerderheid. Woensdag middag toen de wind naar het wes ten waaide, kwamen de eerste mug- genwolken over en uit het IJssel- meer. Tegen den avond hing een zwarte wolk boven het eiland en alle voor werpen kregen een groenachtige kleur. Hoewel het in de huizen zeer warm was, zaten de bewoners met alle ramen en deuren dicht. Om omstreeks 9 uur was het in de nauwe straatjes van het dorp zoo druk van dansende muggen, dat al leen zij, die beslist buiten moesten zijn, het waagden om op straat te komen. Het was zoo erg, dat de straatverlichting verduisterd werd...! Op zee is het ook een ware plaag. Er zijn schippers de haven binnen gekomen, die verklaarden, dat het onmogelijk was om langer door te visschen. De muggen werden met schoppen van de schepen afgeschept. Alleen een harde Oostenwind kan het leven op Urk weer dragelijk ma ken. Het gevaar van overdrijving. Eere, wien eere toekomt, maar altijd op gepaste wijze. Triom fen voor Max Euwe. Het risico van vacantie-uitstapjes. Prof. Nij- Iand overleden. De steunverla ging uitgesteld. Niemand zal 'kunnen beweren, dat onze dames-zwemploeg in Berlijn niet veel heeft gepresteerd. Het tegendeel is waar, want in bijna alle zwemfinales, waaraan eenige Hollandsche dames deelnamen, sleepten diezelfde dames overwinning in de wacht. Het mooie oogenblik was dan daar, dat onze drie kleur omhoog ging en ons prachtige Wilhelmus, door de talrijke Nederland- sche toeschouwiers beschroomd mede gezongen, gespeeld werd. De Nederlan ders te Berlijn voelden zich op zul ke oogenblikken Nederlanders en waren daar met recht trotsch op. Ook Neder landers, die zich niet de weelde kon den veroorloven naar Berlijn te gaan, maar per radio de uitslagen vernamen, waren hoogst ingenomen met de prach tige prestaties van onze jeugdige land- genooten. Tot zoo ver is alles nog begrijpelijk en zelfs is begrijpelijk, dat in de ste den van inwoning der meisjes zich hul digingscommissies vormden, om de meisjes een feestelijke ontvangst te be reiden. Maar nu komt het onbegrij pelijke. Ondanks de vele waarschuwingen van Karei Lotsy en andere bekendheden uit de Olympische wereld, om de hul diging toch zoo eenvoudig mogelijk te houden, heeft men die wijze raad gevingen in den wind geslagen en is de huldiging uitgedijd tot een grootsch huldeblijk, waarop vele grootheden, die heel wat meer in hun mars hebben dan een Rie Mastenbroek, nog nooit heb ben kunnen bogen. In deze overdrijving ligt natuurlijk een gevaar. Men moet al heel sterk in zijn schoenen staan, wil men daar de nadeelen niet van ondervinden. He laas zijn ook onze zwemsters maar zwakke mensehenkinderen, die tegen dergelijke huldeblijken niet bestand zijn. De onderlinge animositeit zal er niet geringer door worden en dit doet na tuurlijk aan de prestaties af. Daarom, een eenvoudige huldiging is volkomen op haar plaats, maar zoo iets, als nu is voorgekomen, is beslist uit den boo ze. Max Euwe, die in Nottingham aan het groote internationale schaaktour- nooi deelneemt, heeft de eerste ronde op meer dan schitterende wijze beëin digd. Van de vijf te spelen partijen won hij er niet minder dan vier, ter wijl er een remise werd. Zoo ging Euwe na de eerste week aan den kop met 41/2 punt uit vijf gespeelde partijen. Werkelijk een prachtige prestatie, die schaakminnend Nederland óp de juiste waarde weet te schatten. Alhoewel de wereldkampioen no^ eenige zware partijen moet spelen, o.a. tegen zijn ouden rivaal Aljechin, die uiteraard alles op alles zal' zetten, om van onzen landgenoot te winnen, zien we de uitslag toch vol vertrouwen tegemoet en zijn we er van overtuigd, dat al zal Euwe niet op de eerste plaats eindigen, hij toch zeker een eer volle plaats inneemt. Nederlanders in den vreemde: de een om te schaken, de ander voor plezier. Helaas loopen dergelijke plezierreisjes wel eens minder plezierig af, en dit maal werd Mr. Gosel'ing het kind van de rekening. Mr. Goseling, die zich met zijn echtgenoote en eenige kennis sen in Oostenrijk met vacantie bevond en per autobus een tocht over de Groos Glockener maakte, is Zaterdag het slachtoffer van een auto-ongeluk geworden, dat wonder boven wonder voor hem en zijn echtgenoote gelukkig is afgeloopen. Mr. Goseling werd niet gewond, zijn vrouw liep een kleine snijwonde boven het rechteroog op en mevrouw Marrres slechts een uit wendige verwonding aan den rug. Het is voor de Nederlanders beter afgeloopen dan voor de Oostenrijkers, die twee dooden te betreuren hebben. Alhoewel de familie Goseling blij zal zijn, dat het zoo is afgeloopen, zal hun vacantie toch wel vergald zijn. Dezer dagen is na een langdurige ziekte overleden de bekende sterrekun- dige prof. dr. Albertus Antony Nijland, hoogleeraar aan de Utrechtsche Uni versiteit en directeur van de Sterre- wacht aldaar. Prof. Nijland zou den 30en October 68 jaar zijn geworden. Helaas heeft hij dezen leeftijd niet mogen bereiken. Door populaire be schouwingen in courant en tijdschrift is deze sympathieke hoogleeraar in breeden kring bekend en geliefd ge worden. De groote beteekenis van Nijland, is erkend door onze regeering en buiten- Iandsche regeeringen, die hem eerden met vele ridderorden. De circulaire van Minister Slingen- berg aan de Nederlandsche gemeenten heeft nog steeds haar uitwerking niet gehad. Naar aanleiding van deze cir culaire hadden de wethouders der groo te gemeenten een conferentie met den minister-president, Colijn, waarbij bet resultaat was,, dat de inwerkingtreding van de besluiten twee weken werd uit gesteld', opdat de heer Colijn die kwes tie nogeens met Minister Slingenberg kon bespreken. Dit uitstel zou wel eens een uitstel voor eeuwig kunnen worden, want zoo- als we reeds ïn het vorig overzicht schreven, is genoemde circulaire weinig enthousiast ontvangen. In ieder geval heeft men nu in re- geeringskringen twee weken den tijd om de "kwestie nog eens rustig te overleggen, waarvan het resultaat dan wel zal zijn, dat de wijziging opnieuw wordt gewijzigd, volgens de aloude regel: geven en nemen. woudrichem. Door een elftal, samengesteld uit werk- loozen, werd Dinsdagavond een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tegen de v v. Woudrichem, welke eindigde met een 31 overwinning voor laatstgenoemde. Zaterdag speelt het 2e elftal der v.v. Woudrichem een wedstrijd tegen Wilhelmina uit Wijk. Zaterdag jl. speelde het 2e elftal der v.v. Woudrichem een uitwedstrijd tegen Heusden, welke door Woudrichem werd gewonnen met 4 1. Het le elf tal speelde een uitwedstrijd tegen Veen na 40 minuten spelen verlieten de Wou- drichemsche spelers het terrein, als pro test tehen het moedwillige ruwe spel hunner tegenstanders. Bij het verlaten van het terrein was de stand 10 voor Woudrichem. sprang. Heden Vrijdagavond speelt de v. v. N.E.O. II een thuiswedstrijd tegen S.D.O. II. Morgen Zaterdag speelt het 1ste elftal van de v.v. N.E.O. een uitwedstrijd tegen Sparta I te Vrijhoeve-Capelle. Dinsdagavond zullen de N.E O.- junioren een match spelen tegen de W.S.C.- junioren uit Waalwijk op het W.S.C.- terrein langs den Parallelweg. Zaterdagmiddag speelde de v. v, N.E.O. I een match tegen W.V.V. uit Werkendam op het N.Ë.O.-terrein aan het Oosteinde alhier. De wedstrijd ein digde met 42 in het voordeel van N.E.O. VEILING ZALTBOMMEL'. Op de 19 Aug. gehouden veiling werd besteed voor: Deutsch Evern le soort 4271, Bel le de Louvain 1213, Reine Victo ria 513, Witte pruimen 89, Rei ne Claude 1828, Eldensche Blauwe 1011, Pound Seedling 1012, Ame- rikaansche Bramen 1617 p. pond; Abrikozen per 100 st. 1.60; Netme- loenen 51/,13, Suikermeloenen 12 16, Ananasmeloenen 51/281/2, Ken nemer land Meloen 1314 p. stuk; Tomaten A 23 p. pond; Clapp's Fa vorite 1321, Doctor Julius Guilot 616, Fransche wijnperen 813, Jut- teperen 14—16, Kruidperen l1/,81/2, Suikerperen 10, Spekperen 56, Bloemzoet 710, Cellini 67, Cal ville 8, Charle Mowski 6x/210, Ear ly Victoria 1618, Gamersche zuur 614, Keswick 711, Wijnappel (wit) 6, per kilo; Augurken le soort 10 14, 2e soort 471/, per kilo. Witte komkommers 111/2 per stuk; Staak- snijboonen 510, Staakprincessen 7 13, Stamprincessen 361/2, Pronk- boonen 34 per kilo; Rooide kool l1/23, Savoye kool 121/2, Witte kool l1/221/2, Bloemkool 31/2—Q, Andijvie per 100 stuks 1150 p. st.; Kroten 2, Wortelen l1/221/2 per bos; Zilveruitjes 6, Pootuien 11/22 per kilo; Blauwpitten per 100 K.G. 120—150. VEILING DRUNEN. Veiling van 20 Augustus. Jellow Newton I 12—17; II 8—13; III 68; IV 36 ct. per kg. Charlemoushi 1320; II 812 ct. Rood zuur 923 ct. p. kg. The Quien 514 ct. p. kg. Somerappel 8—16 ct. p. kg. Keswick 412 ct. per kg. Grenadiers 311 ct. p. kg. Geelzuur 514 ct. p. kg. Koekappel 410 ct. p. kg. Zoete appel 211 ct. p. kg. Claps I 1524; II 1015 ct. p. kg. Williams 616 ct. p. kg. N. H. Suikerperen 713 ct. p. kg. Haantjesperen 37 ct. p. kg. Dirkjesperen 26 ct. p. kg. Div. handperen 519 ct. p. kg. Druiven 3040 ct. p. kg. Druiven wit 3644 ct. p. kg. Aardbeien 6066 ct. p. kg. Roode bes 616 ct. p. kg. Belle de Levain 1833 ct. p. kg. Blauwe pruimen 1529 ct. p. kg. Witte pruimen 1632 ct. p. kg. Dubb. Witte 2234 ct. p. kg. Reine Victoria 1731 ct. p. kg. Bloemkool l1/28 ct. p. stuk. Witte kool 2—6 ct. p. st. Savoie kool 1/241/4 ct. p. st. Spits kool 12 ct. p. st. Roode kool 14 ct. p. stuk. Komkommers 1U/4 ct. p. st. Sla 1/2iy2 ct. p. st. Andijvie 1/2D/g ct. p. st. Knolselderij 231/2 ct. p. st. Perziken 15 ct. p. st. Meloenen 322 ct. p. st. Abrikozen 3/4lx/3 ct. p. st. Kroten 1ll]2 ct. p. bos. Selderij 1/3—D/J ct. p. bos. Peen 24 ct. p. bos Prij 911 ct. p. bos. Tomaten 26 ct. p. kg. Spinazie 26 ct. p. kg. Postelijn 25 ct. p. kg. Snijboon 312 ct. p. kg. Spekboon 3 ct. p. kg. Princes 611 ct. p. kg. Princes z. draad 813 ct. p. kg. Wagenaars 35 ct. p. kg. Dubb. boon 36 ct. p. kg. Pronkboon 33x/4 ct. p. kg. Curten 716 ct. p. kg. Krombek 1015 ct. p. kg. Breekpeen 14 ct. p. kg. Aardappelen ll/22x/4 ct. p. kg. Juin 2—3 ct. p. kg. Sjalotte 47 ct. p. kg. HEUSDEN. Als bijzonderheid kan gemeld worden dat de winkelier Willem v. Helden alhier, uien heeft geteeld* waarvan verschillenden het kolossale gewicht hebben van ruim 4 ons. AALBURG. Dinsdag 25 Augustus, hoopt Ds. Lichtenberg uit Lisse des middags om half drie en des avonds om zeven uur (telkens oude tijd), voor de Ger. Gem. alhier op te treden. BENEDEN-LANGSTRAAT. Naar vette varkens blijft ge regelde vraag bestaan, maar de voor raad is momenteel niet groot. Men besteedt van 38 tot 39 centen per KG. levend gewicht. Jonge biggen worden verhandeld van f 10 tot f 14 Schapen f 15f 18. Lammeren f 10 tot f 12, alles per stuk. CAPELLE. De korfbalvereen. „K I.O.L." zal a.s. Zaterdagmiddag deelnemen aan de door de korfbalvereen. „Rust Roest" te Nieuwendijk te organiseeren seriewed strijden. DONGEN. Het bouwen van een woon huis met winkel, garage en werk- plaats voor rekening van den heer Plek aan de Tramstraat alhier, is ge gund aan de volgende aannemers: Metsel- en timmerwerk A. Hooij- maijers, Oosterhout; Ijzerwerk Wed. W. Brants, Dongen; Koperslagers- werk J. Klerks; Schilderwerk: Gebr. Vroman, Rijen; ElectriciteitGebr. Vermeer, Dongen. 's GRAVENMOER. De leerlingen der O. L'. School alhier maakten een schoolreisje on der leiding van het onderwijzend per soneel per autobus naar Marken. Onze vroegere dorpsgenoot de heer E. C. Beunis, onderwijzer te Bilthoven, slaagde te Utrecht voor het examen O. L. Engelsch. Omtrent den stand van het fruit meldt men ons nog dat de as pecten de laatste weken weder iets zijn verbeterd, in zooverre dat de re gens de ontwikkeling der vruchten zijn te.n goede gekomen. Verder is het fruit uit enkele boomgaarden op het hout verkocht en vanwege de koopers wordt geplukt. IIERPT. De R.K. Jongenboerenstand i. voornemens op a.s. Woensdag 26 Augs eene excursie te maken naar de groote Industrie-Nijverheids- en tevens groote Landbouwtentoonstelling te Enschede. Deze tentoonstelling wordt 26 Aug. geopend en duurt tot en met 2 September. NIEUWENDIJK. Het dochtertje van den heer J. Pruisen, had het ongeluk van de fiets te vallen, met het gevolg dat zij een been brak, en in het ziekenhuis te Raams- donksveer werd opgenomen, Gisteren behaalde de fanfare „Crescendo" op het muziekconcours te Leerdam met 317 punten een eerste prys in de Eere-afdeeling. SPRANG. Het kinderkoor „Klein Excel sior" behaalde op het te iVrijhoeve- Capelle gehouden muziek- en zang- concours, in de 4de afdeeling een 4ste prijs, met 301 punten. Met genoe gen kan zoowel directeur als koor op het behaalde succes terug zien, temeer daar deze vereeniging circa een half jaar geleden pas is opgericht. De 10-jarige N. H. uit Waal wijk, werd toen zij alhier op haar fiets kalm den straatweg over ped delde door zekeren v. P. uit Capelle aangereden, waardoor zij van haar fiets viel en enkele schaafwonden op liep. De fiets was echter zoo geha vend, dat ze niet meer bereden kon worden. Achter de woning van zekeren J. de R. in de Dijkstraat, lag een hoop oud riet, welke Dinsdagavond uit baldadigheid was aangestoken. Met vereende krachten wist men het vuur te dooven en werd alzoo er ger voorkomen. Terwijl Mej. C. Colijn j.l. Dinst- dagavond den straatweg wilde over-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 2