Binnenland idat ide ministers van koloniën en ju stitie een wetsontwerp hebben aange kondigd tot afschaffing van het bag no. Het transport van dwangarbei ders naar Guyana is reeds opgeschort. DOODEL1JK ONGELUK. De 59-jarige gepensionneerde tram conducteur A. J. Bierens, wonende Punt straat te Rotterdam, is op den Gustoweg overreden door een vrachtauto. B. werd tegen de straat gesmakt en bekwam o a. een ernstige schedelbreuk. Per auto van den Geneeskundige Dienst werd hij naar het ziekenhuis aan den Coólsingel ver voerd bij aankomst aldaar bleek hij reeds te zijn overleden. o VERDRONKEN. In het Zuiderparkzwembad in Den Haag was de 24-jarige J. T. uit de Vierheems- kinderenstraat aan het zwemmen in het diepe gedeelte. Hij kwam er voor het 9erst en bleek een goed zwemmer te zijn. Op een gegeven oogenblik echter werd hij vermist en tezelfder tijd zag iemand, die op den duiktoren stond, hem in de diepte liggen. De jongeman werd on- middelijk boven gehaald, waarna kunst matige ademhaling werd toegepast. Men slaagde er echter niet in, de levensgeesten op te wekken. Waarschijnlijk is de man onder het duiken door een hartverlamming getroffen. Het lijk is ter onderzoek naar het ziekenhuis Zuidwal gebracht. o NEDERLANDSCHE AUTO RIJDT IN GROEP MENSCHEN. Te Waver, tusschen Brussel en Namen, heeft zich een gecompliceerd auto-ongeluk voorgedaan. De heer Dehalloy uit Yvoir keerde met zijn auto uit Brussel huis waarts. Bij het Bois du Prussien te Wa ver botste zijn auto tegen een autobus, welke uit de tegenovergestelde richting kwam. De schok was zeer hevig en de heer De halloy werd zwaargewond. Vijf inzitten den van de autobus, die van een tocht naar de Pyreneeën terugkeerden, werden licht gewond. Gendarmes waren spoedig ter plaatse en namen de noodige maatre gelen voor de verzorging van de gewon den en het vrijmaken van den weg. Terwijl zij hiermee bezig waren, naderde met groote vaart de auto van den 66 ja rigen heer B., uit Breda. Hij reed op de groep in, tengevolge waarvan twee gendarmes vrij zwaar werden gewond en drie andere personen eveneens zware ver wondingen bekwamen. In allerijl zijn de gekwetsten naar een ziekenhuis ver voerd. o OVERREDEN. Bij bet vervoeren van mest is de ge huwde landarbeider P. de Jonge uit Hoek (Zeeuwsch Vlaanderen) van den wagen gevallen, waarna een wiel den man over het hoofd ging. De dood trad onmiddel lijk in. o BRAND. Te Wouw is braud uitgebroken in de kapitale boerderij van den heer M. van Oers. Een nieuwe schuur met stalling brandde tot den grond toe af. Door krach tig werken wist de brandweer het woonhuis AUTOBOTSING. Op den rijksstraatweg tusschen Meppel en Staphorst zijn twee personenauto's in volle vaart tegen elkaar gereden, waarbij de zes inzittenden werden gewond. Vier hunner, twee echtparen uit Jelsum (Fr.) moesten in een ziekenhuis worden opge nomen. BOOM MET INLANDERS OMGEVALLEN. Tijdens motorrennen te Bandoeng viel een boom om, waarin inlanders een plaatsje hadden gezocht om de races te zien, zonder toegang te betalen. Een van hen werd gedood en twee werden gewond. VEROORDEELING WEGENS DIEFSTAL. De Rechtbank te Breda veroordeelde den 26-jarige expediteur A. v. L. uit Udenhout en zjjn knecht wegens diefstal van drie koeien uit een weide, ieder tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf. De eisch luidde voor ieder een jaar. o IN EEN RIEK GEVALLEN. Het zoontje van A. Sch. uit Breda is met het oog in een riek gevallen. De jongen is in het St. lgnatiusziekenhuis opgenomen, waar bleek, dat hij het oog zat moeten missen. o VERLAGING HAVENGELD. De gemeenteraad van Maassluis heeft in navolging van de gemeente Rotterdam, voortgezet* eveneens een wijziging van de verordening op de heffiog van havengeld aangenomen. De verlaging der haventarieven bedraagt 25 o/0. TWEE JONGENS GERED. Bij golfbreker 26 te Kijkduin zijn twee jongens van vijftien jaar, die zich te ver in zee hadden gewaagd en in levensgevaar verkeerden, door twee leden van de Haagsche Reddingsbrigade gered en aan het strand gebracht. o LASS,CHER OP SLAG GEDOOD. Toen de ongehuwde 38-jarige M. Hanen bezig was in de garage der de zweminrichting te Vlissingen is het lijk opgehaald van den heer J. de Mey, wethouder van openbare wer ken te Vlissingen. De heer de M. was tijdelijk belast met de afdeeling Fi nanciën en Sociale Zaken, in de plaats van den heer L., die in verband met de kwestie van het plaatselijk Crisis comité en Maatschappelijk Hulpbe toon, deze functie tijdelijk heeft neer gelegd. De overledene was lid van de S.D.A.P. en had voor deze partij ver scheidene jaren zitting in den Vlis- singschen Gemeenteraad. o EFFECTEN VERDUISTERD Dezer dagen is naar de „Tel." ver neemt, de commissionnair in effecten Schrijven van den heer Joh. de Graaf Nadat door de Commissie, welkewas (Polder den Duil) om subsidie1 voor belast met het nazien dezer rekening, zijn schoolgaand dochtertje, welke een een uitvoerig rapport was uitgebracht afstand van ruim 5 K.M. per dag moet en enkele op- en aanmerkingen door afleggen. Dit adres werd in de vorige den Voorzitter bevredigend waren be- vergadering in handen van B. en. W. antwoord, werden bedoelde rekeningen gesteld voor prae advies. Na een kleine j door den raad voorloop ig vastgesteld!, bespreking werd op voorstel van B. en W. besloten, een subsidie te verlee- nen voor de de zomermaanden en wel van 15 April to115 November, tot een bedrag van 50 centeii per week. Schrijven van den Ned. Bond van Luxe Autoverhuur en Taxiondernemers, waarin wordt verzocht te bepalen, dat voor het personenvervoer tegen beta- terwijl ook de pensioengrondslag van den Burgemeester werd gewijzigd. Op voorstel van B. en W. werd de verordening van den gementeveld- wachter eveneens gewijzigd. Besloten werd èen wijziging aan te brengen in de Bouwverordening. Daarua besluit de raad ontheffing aan te vragen van art. 179, 2de lid der Gemeentewet, voor wat betreft het ca- I., die in de binnenstad te Rotterdam W. aan die personen moet zijn verleend kantoor houdt, aangehouden, ling met huurauto's, uitgeoefend in de gemeente, een vergunning door B. en pitulantenstelsel. De Voorzitter zegt, dat geen der ver dacht van verduistering van een par tij effecten, ter waarde van f 50.000. De commissionnair had de effecten van een cliënt in onderpand. Dezer dagen wilde de cliënt afrekenen en al spoedig bleek hem, dat de stuk ken verdwenen waren. De justitie werd in de zaak ge- mengd en de aanhouding van den commissionnair volgde. De man werd in het Huis van Bewaring opgesloten in afwachting van het verder onder zoek. Hij is thans weer op vrije voeten gesteld, doch het onderzoek wordt TRAGISCH STERFGEVAL. Toen de bijna 80-jarige weduwe, mej. Brugglemans-Claessens te Roo sendaal, een bezoek had gebracht aan het kerkhof bij het graf van haarwe aan te brengen. De Voorzitter zegt, dat ordening van ambtenaren dezer gemeente hiervoor dit bedrijf wel zeer noodzakelijk is, in aanmerking komt. doch dat dit niet op den weg der ge- j meente ligt, maar van het Rijk. In ver band hiermede stellen B. en W. voor, j hierop niet in te gaan. Aldus wordt besloten. Thans is aan de orde een adres van enkele bewoners van de Bloem- Tenslotte wordt op voorstel van B. en W. de begrooting 1936 gewijzigd. De Voorzitter deelt nog mede, dat de houten gemeentewoning is verhuurd! aan den heer Buchner vanaf 1 Sept. Bij de rondvraag informeert de heer Burghout, wanneer de crisis B-steun steeg, dat eenigen tijd geletien door wordt uitgekeerd, den raad in handen van B. en W. i,s De heer Walraven (vveth.) zegt, dat gesteld voor prae advies, die het heb- het de bedoeling is van 's winters, ben doorgegeven aan de Electriciterts- j De heer Burghout zegt, iemand ge- commissie. Het betreft het aanbren- sproken te hebben met een groot ge- gen van een lichtpunt in de Bloem steeg, zin en meent naar aanleiding van dit tegenover de woning van Pruijsen. gesprek, dat de uitkeering hiervan in Op advies van de Electr. Commissie den zomer net zop noodig is als in wordt besloten aldaar geen lichtpunt den winter, te plaatsen. Wel stelt genoemde com missie voor, om verschillende licht punten te verplaatsen en enkele nieu- man, werd zij op weg naar huis plot seling door een beroerte getroffen. Zij zakte ineen en was bijna op slag dood. te behouden. Drie vaarzen kwamen in de vlammen om. Verschillende landbouw werktuigen gingen verloren. Vermoedelijk is hooibroei de oorzaak van den brand. Verzekering dekt de schade. o ZWAAR GEWOND. Op het Marktplein te Doesburg heeft een deelnemer aan de volksfeesten, die bij het tonsteken met zijp lorrie van een stellage naar beneden reed den jongen Z. met zijn stok even boven de oogen ge troffen. Bloedend gewond werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. Het ongeval is vermoedelijk ontstaan, doordat de jongen te dicht bij de stel lage was gekomen. o FELLE BRAND. Te Loon bij Assen heeft een felle brand gewoed, welke werd aangewakkerd door een krachtigen wind. Dank zjj bet krach tig optreden van de Asser brandweer is de schade beperkt gebleven tot de boer derij, een hooischelf en een landbouw- schuur van den heer J. Smeenge, terwijl lichte brand- en waterschade aan eenige andere woningen werd aangericht. De schade wordt door verzekering ge dekt. o OVERREDEN. Het 2y2-jarig dochtertje van de familie Guarneau, wonende Delfgauwscheweg 95 te Delft, tijdelijk verblijf houdend op het gemeentelijk kampeerterrein te Hoek van Holland, stak plotseling den Schelpweg over. Het kind werd door een autobus van de firma H. gegrepen. Met verbrijzeld hoofdje werd het kind door de moeder opgenomen en naar een dokter gedragen, die den dood constateerde. Machinefabriek van de firma ten Cate en twee in de omgeving gelegen boerderij te Almelo de benzinetank van een auto te lasschen, ontstond een ont ploffing1. H. werd ongeveer tien me ter weggeslingerd en sloeg tegen een auto. Met brandwonden en inwendige kneuzingen is de ongelukkige naar een ziekenhuis, overgebracht. In den nacht isi de man overleden. Hoe de ontploffing is ontstaan valt niet met zëkerheid te zeggen. Alle noodige voorzorgsmaatregelen zijn ge troffen. 'Vermoedelijk hebben zich nog benzinedampen kunnen ophopen, wei tot ontploffing zijn gekomen. De ma- terieele schade, welke de ontploffing heeft aangericht, is slechts gering. o LASCHAPPARAAT ONTPLOFT. Te Lexmond is bij den garagehou der Stok, 'toen men bezig was met autogeen lasschen, met een knal. die tot ver in den omtrek werd gehoord, het laschapparaat uit elkaar gespron gen. Dioor den geweldigen luchtdruk stortte de achtergevel van de werk plaats in en de stukken kwamen ver in de omgeving neer. In de meestal druk bezette zaak was toevallig de heer Stok alleen aanwezig. Hij bleef ongedeerd. De materieele schade is z'eer groot. o ZAKKENROLLEN MAAKT f 5000 BUIT. Een employé van de Amsterdam- sche Rijtuig Mij. is in het geldkan toor op den N.Z. Voorburgwal te Am'Sterdam het slachtoffer geworden van een zakkenroller. (Een bedrag van f 5000 had hij in den buitenzak van z'ijn jas gestoken, terwijl hij aan een der loketten geld wisselde. Toen hij' de f 500 zou opbergen was het geld verdwenen. Niemand had iets van den diefstal gezien. 1 o— VERDRONKEN. Uit het kanaal door, Walcheren, bij DOODELIJKE ONGELUKKEN. Te Breskens is het 17-jarig meisje L. de Clerck uit Aardenburg, dieper fiets achter een auto vandaan kwam, door een uit de andere richting ko mende auto gegrepen en op slag ge dood. Biij het oversteken van den Haag- weg te Rijswijk (Z.H.) is een 80-ja rige heer door een vrachtauto aange reden. Met verscheidene wonden is de man naar zijn woning overge bracht, waar hij is overleden. Op den Scheweningscheweg in Den Haag is de 63-jarige wielrijder H. M., wonende v. Aerssenstraat 83, door een auto overreden. Tijdens het ver voer naar het gemeentelijk ziekenhuis aan den Zuidwal is de man aan de bekomen verwondingen bezweken. De heer Walraven meent, dat de be hoefte in den winter veel grooter is, dan in den zomer. De Voorzitter zegt, dat zooiets goed De Voorzitter leest hierna enkele mogelijk is, spreker zou met zulke ge vallen, zooals de heer Burghout be doeld, ten zeerste rekening houden. De heer Dekker zegt vernomen te hebben, dat men in deze gemeente met een sirene heeft gedemonstreerd, om nummers der lichtpalen voor, welke verplaatst zullen worden. Enkele leden vragen den Voorzitter, welke en waar ze verplaatst zullen wor den. De heer Dekker geeft als deskundige de bewoners bekend te maken, dat er hierover een verslag omtrent plaatsing brand is uitgebroken. Spr. gelooft niet, en aanbrenging van nieuwe lampen. j dat dit de gewensche oplossing is en Schrijven van den heer M. v. d. Heu- zou dien aangaande meer voelen voor Openbare vergadering van den Raad der gemeente ALMKERK, op Dins dag 1 September, des nam. 5 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer Blok. Secretaris (plaatsverv.)Weled. Heer Dobben de Bruin, lste ambtenaar ter secretaris. Afwezig de heer J. Ouwerkerk. De Voorzitter opent als naar gewoon te deze vergadering met gebed: en ver zoekt hierna den Secretaris de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken: De Voorzitter deelt mede, 'dat van H.H. Ged. Staten dezer provincie een 4-tal goedkeuringen op genomen raads besluiten, tot wijziging der begrooting, van het college zijn ontvangen. Voorts goedkeuring op het raadsbesluit tot het verhuren van de gemeentewoning, hetwelk aan B. en W. was opgedragen;, terwijl de beslissing op het besluit, aangaande deelname aan het Borgstel lingsfonds, door Ged'. Staten is ver daagd'. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. vel te Nieuwendijk en Joh. v. Dinde- ren en de Wed. Dekker alhier, allen, caféhouders, waarin zij den raad ver zoeken, eene vermindering aan te bren gen in de Personeele belasting op de Biijarts, omreden deze volgens hunne meening veel te hoog is. De heeren Koekkoek en van Leeu wen vinden de belasting voor deze menschen wel wat hoog en adviseeren, vermindering hierin aan te brengen. De Voorzitter zegt, dat in 1934 hier in reeds een verlaging is gebracht. De heer Buizer informeert hoe hoog deze belasting is, waarop de Voor zitter antwoordt van f 42 in totaal. De heer v. Leeuwen vindt 89 ct. per week wel wat veel. De Voorzitter adviseert dit adres aan te houden, opdat eerst door B. en W. onderzocht wordt, hoe hoog deze be lasting in de omliggende gemeenten is, mocht in deze gemeente de belasting hierop te hoog zijn, dan zal door B. en W. handelend worden opgetreden. Is echter bedoelde belasting in andere gemeenten hooger of gelijk, dan wordt op dit adres afwijzend' beschikt. Aldus wordt besloten. De Voorzitter schorst hierna de open bare vergadering. Na heropening der geheime zitting1 wordt besloten, enkele posten van het achterstallige schoolgeld over 1934, on inbaar te verklaren, zoomede een drie tal posten hondenbelasting. Ook wordt door den Voorzitter me degedeeld, dat als controleur voor de werkloozen is benoemd, de heer Becker, Sergeant-majoor Instructeur bij het corps pontonniers en torpedisten te Dordrecht. Vaststelling rekening Burgerlijk Arm bestuur, bcdrijtsrekeningen en gemeen terekening. een brandalarm-installatie, temeer, daar de personen welke bij de brandweer hooreii, dicht bij elkaar wonen. Cij fers hiervoor zijn spreker nog wel niet bekend ,doch hij zou, indien men het wenschte, naar aanleiding hiervan wel met een voorstel willen komen. De Voorzitter zegt, dat hetgeen de heer Dekker, wat betreft de sirene, be doelt deze destijds is gebruikt bij die luchtbeschermingsoefening, dus n!iet voor brand. Ook gelooft spreker, dat zoo'n installatie veel zal kosten. Vervolgens zegt de heer Dekker, wat betreft het benoemen van een ge meente-opzichter, dat de raad zich vol gens zijn meening op een hellend vlak gaat begeven, termeer als wij, zegt spreker, eens rond "zien en hooren, er worden zelfs al namen genoemd Spr. is sterk voor een eigen gemeente-op zichter. De Vo'orzitter zegt, dat in deze nog. geen namen zijn genoemd en spreker hiervan ook niets bekend is. De! 'meer Nieuwenhuizen zegt, dat eenigen tijd geleden een adres bij den raad is binnengekomen, tot verkrijging van een telefooncel in Waardhuizen, spreker zegt hiervan niets meer ge hoord te hebben. De Voorzitter zegt, dat iemand van de Rijkstelefoondienst hierover met hem heeft gesproken, doch daar afwij zend tegenover stond. Spr. vraagt of er behoefte voor zou zijn en of iemand het in zijn woning wil hebben. De heer Nieuwenhuizen antwoordt hierop bevestigend. De Voorzitter zegt toe, deze zaak te zullen afwerken. De beer v. Leeuwen zegt, dat de goot op de straat bij de woning van' den heer de Jong volgens zijn meening niet goed ligt, want als het regent staat Ter gelegenheid van zijn 12V -jarig ambtsjubileum werd den burgemeester van Waalwijk, den heer E. C. J. Moonen, door de Waal- wijksche jeugd een zanghuldo gebracht. Vanat het bordes van het raadhuis neemt de jubilaris de zanghulde in ontvangst

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 2