So. 5676 Yrijdag 11 Sept. M. NORT, Gorinchem gesloten HAARDKACHELS IIA'S LUIiKElü TWEEDE BLAD Het NIEUWSBLAD van Heusden Woensdag 16 Sept. nm. 6,30 u. Saterdag 19 Sept. n.m. 8,~ u. f 33.50, f 39.50, f 45.00, f 55.00. Ijzerhandel - GORINCHEM. voor het Land ran Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. HET BLAD Gediplomeerd Opticien Binnenland De Nieuwste Modellen 1936-1937 Een eigen gerold sigaretje VAN RAVENSWAAY'S GOLDEN SHAG. ECHTE PURE GOUDGELE VIRGINIA! FEUILLETON. DE HEKS. BEHOORENDE BIJ HET is voor het Land van Heusden en Altena en zijn omgeving Het heeft in de dorpen Doeveren, Heesbeen, Aalburg. Wijk, Veen, Andel, Giessen, Rijswijk, Uitwijk, Waardhuizen, de Werken en Sleeu- wijk, Werkendam, Nieuwendijk, Alm- kerk, Dussen, Meeuwen, Eethen, Genderen, Drongelen, Babyloniën- broek, Sprang-Capelle, Aalst en Poe- deroijen zijn eigen agenten en bezorgers In geen blad vindt men zulke nitvoerige berichten en verslagen uit genoemde plaatsen. Om deze te kunnen geven, worden kosten noch moeiten gespaard. Dat de bewoners dit waardeeren, blijkt uit het groot aantal abonné's in iedere plaats Ben aantal, d«t ondanks de slechte tijdsomstandigheden nog geregeld ■tijgt 1 pgP De nieuwe abonné's ontvangen de tot 1 OCT a s. verschijnende nummers GfiATIS. VERANTWOORDING van ingeko men goederen en gelden voor de BAZAR, die op 16, 17 en 19 Sep tember ten bate van het GROENE KRUIS der gemeente Eethen c.a. gehouden wordt. EETHEN. Fam. P. A., Eethen, 1 mutsje; M. A. Ad. Eethen, 1 kleed!; C. L., Eethen, 1 naaigarnituurtje; ,,Loda", Breda, 10 fl. bleekwater, 12 pakjes zeeppoeder, 12 pakjes! 's»oda, 12 stukken zeep; C. v. d. Berg, Eethen, 20 pakjes tabak; N. N., 1 tooverlantaarntje; Fam. L. Br., Eethen, 1 gehaakt kleed, 2 gebreide borstrokjes; Mej. G. B., Eethen, 1 ge hord. vlo er kleedje; N. N., 2 lampe kapjes, 1 doosje zakdoekjes; Mevr. v. d. V., Leiden, 4 tafelmatjes; Mevr. Z.. j Ëreda, 1 corsage; dhr. N., Geertruiden- berg, 1 spaarpot, 1 schortje, 1 paar kousjes, 4 kaartjes haarspeldjes, 1 nachtnetje, 3 snoertjes kralen; N. N., Sprang, 1 drijfschaal', 1 doos met kelke bakjes; fam. S., Eethen, 1 vaas, 1 melkkannetje^ 1 glazen schoentje, 1 vla- schaal, 1 fruitschaal, 2 peper- en zout- stelletjes 1 meisjesovergooier, 1 'ge breid speelpakje, 1 bretelbroekje; mej. N. Q.-R., Eethen, 2 kleedjes; N. N. te Eethen, 1 paar gebr. sokken; Wed. B. de W.-Br., Eethen, 1 paar handschoe nen, 2 gebr. sjaals, 1 mouwschort; dames v. S., Eethen, 1 spoortreintje. 3 autotjes, 2 poppen ameublementjes; mej. de R., Heusden, 1 gebord. kin derjurk, 1 slabbetje; R. B., Eethen, 1 kinderschortje; N. N., Eethen, 2 kus sens; fam. G. v. d. K., Eethen, 1 heerenoverhemd; N. N., Eethen, 1 paar slaapsokken, 1 pop, 1 kussen; J. S., Eethen, 1 spreihanger; fain. W. L., Eethen, 3 bussen, koffie, thee, suiker; H. H., Eethen, 1 kleedje; C. H„ Ee then, 1 pannelap, 1 kleedje; fam. H., Eethen, 2 schilderijtjes; M. A. Ad., Eethen, 1 bladwijzer; C. L„ Eethen, 1 rammelaar; Niemeijer, Groningen, 20 pakjes tabak; Lonka, Breda, 24 pakjes hoestbonbons; Mej. S. de R., Eethen, 1 geborduurd schilderij; Mej. A. B., Eethen, 2 schilderijtjes; N. N., Eethen, 1 "overhanddoek, 1 schoorsteenvalletje; G. de F., Eethen, 1 groot ontbijtlaken; J. de R., Eefhen, 4 duiven; A. T. en G. T., Eethen, 1 geitje; M. A. Pd., Eethen, 1 foptrui; mej. T. C., Eethen, 1 vaasje, 1 kleedje; Mevr. S., Heusden, 1 jurkje; Chr. v. E., Eethen, 1 slab; G. de F., Eethen, 1 mutsje; H. v. E., Eethen, 1 spelderolletje; C. L., Eethen, 1 kinderschortje; Mevr. de R., Hedel, 2 vaasjes, 1 kleedje; H. K., Almkerk, 1 paar panlappen; Heijmans Bazar, Dus sen ,1 poppenwieg met 2 verpleegsters; M. B., Haarlem, 1 kleed; N. N., Dus sen, 1 tweepits vergasser. MEEUWEN. E. S., Dussen, waschtafeltje; B. v. D., Dussen, 10 pakjes bloemeninest; V., Meeuwenv 1 zak ochtendvoer; N. N., Meeuwen, fl.mej. J. BI., Meeuwen, 2 schilderijtjes; C. de J., Meeuwen, winkelboek; Mevr. W., Schie dam, gebord. ontbijtlaken; Mevr. G., Schiedam, gebord. kleedje; Mevr. de KI., Schiedam, gehaakt kleedje; J. v. G., Meeuwen, 2 tafelmatjes; Wed. A. S., Meeuwen, 3 fl. eau de cologne, 10 reepen chocolade, 1 blikken trommel; A. L. de Gr., Meeuwen, tafelkleed; C. V., Meeuwen, kapstok; J. de Gr., Meeuwen, kleedje; N. N., Meeuwen, kinderborstrok, stofdoekenhanger; mej. J. S., Den. Haag, 1 flesch Boldoot eau de cologne; Wed. D. V., Meeuwen, wollen jurkje; R. Z., Meeuwen, ias- beschermer, fietstasch, 6 zaklantaarns; fam. S., Meeuwen, waschketel, 6 thee lepeltjes, suikerstrooier, suikerschep, 2 gébakvorkjes; P. O., Meeuwen, bon bonschaaltje. DRONGELEN. Joh. M., Drongelen, koffiekan; N. N., Drongelen, rugjasje; H. B., Dron gelen, 6 boterhambordjes; B. R., Wijk, 1 tafelkleed, 1 ontbijtlaken, 6 kleur platen; A. Y- W-j Drongelen, rozen- bowl; S., Waalwijk, vaas; Mej. B. in 'tV., Drongelen, heefensokken; Wed. in 'tV., Drongelen, meisjes sokjes; Mej. H. S., Delft, kleedje; M. v. B., Drongelen, 2 theedoeken; Fr. K., Dron gelen, 1 konijn; J. v. G. Wzn, Dron gelen, teekenétui; W. y. G. Wzn., Dron gelen, teekenétui; Mevr. v. d. H.-Kr., Oud-Gastel, 4 kleedjes; B., Ammerzo- den, overhemdje; Mej. J. v. d. H., Den Haag, babykousjes; J. Br. Gzn., Eethen, wollen deken; T. V., Dronge len, fruitmand; J. v. d. S., Dronge len, potjes honing. GENDEREN. B. de R., Meeuwen, vette konijn; G. H., Rotterdam, schilderijtje; A. v. a. H., overgooiertje; T. A. v. d. B., 2 kinderjurkjes, 2 gummi broekjes', 1 gummi cape; fam. Br., 2 schilderijtjes, 1 bloemenvaas; L. Th., bloempot; D. S., meisjesonderujrk; N. N., karaf; N. N., 3 schilderijen; Wed. C. G. v. W., karaf; W. T., 1 kleedje, 3 tafelmessen; B. V., 1 kleedje; J. v. W., 6 limonade glazen; D. v. W., theemutovertrek; H. S., gebreid jongenspakje; N. N., loop band; N. N., speldehanger; N. N., fl.N. N., 2 zakdoekencachets; T. Th.-N., 2 kleedjes; N. N., f2.50; A. de J., roomstel; N. N., 6 limonadeglazen, 1 doos, 1 schaaltje; v. d. B., nikkelen koffiekan, schaaltje, bloemvaas; H. v. d. B., gebreid broekje; J. B., jampot; M. B., bloempot; J. d. O., 1 pop; allen te Genderen. B.-BROEK. Earn. J. H., 1 handschoenentasch, 2 paar slaapsokken; J. C., 1 paar kinder sokjes; N. N., handdoekrek, 2 voet bankjes, 2 consols, 2 kinderslabben; H. v. d.B., 2 panlappen, suiker en thee- schep; A. v. d. B. Gz., een sausle pel en jamlepei. DIVERSEN. W. de Gr., B.-Broek, Interlok hemd; nachtponnetje, kinderschortje; N. N._, B.-Broek, camezooltje; Wed. P. L., B. Broek, babyjasje; J. M., B.-Broek, 2 speldenkussens; W. S., B.-Broek, thee pot met w!armer; A. 3., B.-Broek, kin dei jurkje; G. S., B.-Broek, 2 eierwar- mers; Haweko, Waalwijk, 4 onder- jurkjes; M. S., Andel, overgooiertje; P. C„ B.-Broek, nachtponnetje; C. L., B.-Broek, theetafelkleedje; H. L., B.- Broek, vaas; J. B., 1 kussen; N. N., C. v. d. Beek Wd., B.-Broek, nachtzak; lam. de R.-Br., B.-Broek, 3 theedoeken; K. de R., Biesheuvel, kop en schotel; Zusterhuis van tot muts, kleedje; B. de Gr., B.-Broek, ba byjurkje; H. L. Cz.,, B.-Broek, over gooiertje, mutsje; N. N., B.-Broek, roomstelletje; M. H., B.-Broek, nacht zak, kleedje; J. Br., B.-Broek, baby pakje, 1 paar sokjes; A. W. H., Wou- drichem, leesboek; J. H., W'chem, 1 d. postpapier; De G., Gorcum, kleedje; J. Z.-P., Hoornaar, 2 luch-kaasjes; J. K., Leiden, 4 aanpakkertjes, 3 kleedjes; N. v. d. Br., B.-Broek, gummipopje; N. S., Alphen a.d. Rijn, 1 schooltasch, 2 vulpotlooden, inktpot, 1 kluwenbak, 2 aschbakjes, 10 t|eekeningen, 1 vul penhouder; v. d. B., gehaakt vloerkleed en een pop (verpleegster); J. H., nacht pon; Mej. B., gebord. vloerkleedje, das, kleedje; T. V., Kodaketui; G. V., 2 pannelappen. HET LEGER DES HEILS. Naar wij vernemen, zal het Leger des Heils dit jaar in September October zijn Nationale Gouden Jubi leum-Aanvrage houden. Het Leger des Heils mag terug zien op 50 jaren van gestadigen groei! en bloei, en wat nog meer zegt, het mag zich verheugen over steeds toe nemende sympathie voor zijn arbeid! onder breede lagen der bevolking. Dat velen deze gelegenheid zullen aangrijpen om dit liefde-leger, dat vrede verkondigt, met een extra gift te verblijden, laat zich gemakkelijk veronderstellen. Kommandant Bouwe Vlas heeft nu het sympathieke plan opgevat om al le gelden, clie bijeengebracht zullen worden worden boven bet bedrag, het welk het vorige jaar tijdensi de Nationale Aanvrage gecollecteerd werd, te bestemmen voor de verbou wing en uitbreiding van Huize „Avondzon" voor hulpbehoevende our den van dagen te Hilversum, waan de oudste inwoonster onlangs baar lOOsten verjaardag vierde. Ten einde misverstand te voorko men, zij hierbij1 nog eens uitdrukke- in Stroomlijn type ziet men in onze Etalages! EEN WEELDE VAN WARMTE VOOR WEINIG BRAND!! OVERAL VERKRIJGBAAR 12 ets. PER Een verhaal uit de Pyreneeën. 20. En aan ook hij wilde haar zijn schoon meer, zijn geliefkoosd plekje laten zien. Wat het Lac d'Go bij Luchon voor de Oostelijke Pyreneeën is, is het Lac de Gaube ongetwijfeld voor het Wes telijk gedeelte. De vreemdelingen gaan er heen, om dat er van. Cauterets uit, eigenlijk slechts een paar uitstapjes zijn te ma ken, doch de bewoners uit de buurt, en zeker het Baskische gedeelte der be volking, koesteren er een hoogen, hei ligen eerbied Voor, zooals de Javanen voor het Blauwe Meer hebben. De liefhebbers van forellen beweren bovendien, dat ze nergens beter zijn dan in het doorschijnende, groene wa ter, dat steeds ververscht wordt door het gletscher-water van den Vignemale en door de Grave de Gaube. Ook voor jagers is het een uitgelezen oord, daar het wild er zich in den vroegen ochtend en 's avonds in de schemering komt laven met een frisschen dronk. Guido's illusie, dat Benita het meer bij maanlicht zou zien, werd slechts gedeeltelijk vervuld. De grillige Konin gin van den nacht school telkens ach ter de wolken wegen dan was het somber en duister in het ronde en lag er over alles een eenvormig waas van zwartheid. Toen ze er aankwamen, konden ze niets onderscheiden, doch nauwelijks hadden ze er eenïge minuten vertoefd1 ot het wolkengordijn werd, als door een tooverhand, vanéén gescheurd! en de maan vertoonde zich als een lich tende schijf van phosphoriseerende sub stantie tegen een zilverveld van onge wone klaarheid. „Is het niet als een gletscher?" vroeg Guido opgetogen. „De scheuren in de wolken zijn als de spleten in het tijs en nu moet je eens zien hoe de licht stralen op het water spelen, mooier nog dan die der zon, veel zachter en niet zoo pijnlijk verblindend". Benita richtte haar ©ogen op het wondere meer, dat plotseling uit dé diepte van een donkeren afgrond naar de oppervlakte scheen te zijn verrezen. Het heldere water schitterde zacht door de teedere aanraking der maanstralen!, die het leven en kleur schenen te geven. Een volle bundel viel op bet meer zelf en 'op de omliggende bergen; den Labasse en den Meya in het Oosten den Pic de Gaube en den Gouillère in het Westen, den Vignemale met den gletscher vna de Oulettes en den grooten waterval van Esplumous in het Zuiden en eindelijk bp den Airaillé j in het Zuid-Westen en den top van den Charbarron in het Zuid-Oosten. j Guido kende ze allemaal en vertelde haar van de verschillende klimpartijen en bestijgingen, welke hij had meege maakt. Hoe men soms uren lang over een ijsveld liep, zoo: rustig als op een Alpenweide of in de! vallei van Marca- dou, om dan op eens bij een lood rechten rotswand 'te komen, waar niet de minste houvast aan was. En; dan de verschillende ontmoetingen. De top pen en kruinen, de bergen en rotsen, welke daar schijnbaar zielloos in vol maakte rust scheenen te staan, zooals ze er, bij de wording der aarde, bf door da £-.en or andere vulcanische werking waren neergezet, waren in wer kelijkheid vol leven en dienden duizen den verschillende dieren tot woning, waaronder verscheiden waren, waarop men jacht maakte. Behalve de isard waren er nog steen bokken en zelfs beren en wilde zwijnen en arenden en gieren en andere vogels van allerlei soort, tot witte patrijzen en korhoenders toe. Dat was aardig schieten een amu sement en een lekker hapje, maar de strijd met groote roofvogels was heel: iets anders, dan trilde elke spier en elke zenuw aan je van verhoogd levens genot en toch moest je je doodstil houden en geen ontroering verraden. Het kon gebeuren, dat je, als je nergens op verdacht was en enkel voor een pleiziertocht in de hooge bergen wa.s, plotseling met die ruwe gasten in aanraking kwam en je in eens al je moed en behendigheid te hulp moest roepen. Maar de ergste ontmoeting was toch inet een, beer en dat in den winter, als Martin uitgehongerd is en daardoor uit zijn humeur, j Guido vertelde haar van verscheiden dergelijke avonturen en ook van ge regelde berenjachten, waaraan hij deel' had genomen. ,,Dat moet toch veel interessanter en meer opwindender zijn dan het bal spel, waar jelui zoo dot op bent," zei Benita, onwillekeurig. ,,G! ja, maar dat heeft toch ook zijn eigenaardige bekoring en een pelo- tari beleeft ook! mooie oogenblikken maar dat alles is voorbij... geen bal spel meer en geen bergtochten en geen jachtpartijenenkel maar soldaatje spelen! Begrijp je, Benita, wat dat voor mij zou zijn? Om daar opgesloten te worden in een kazerne, te midden van huizen en daken en schoorsteenen en je spierkracht enkel te mogen gebrui ken om het geweer te presenteeren voor een korporaal of een sergeant, die je als een ledepap beschouwt en geen andere beweging te hebben dan in 't gelid te exerceeren, net als school jongens... o! ik kan niet... ik kan niet." Ze hadden met hun beiden op een rotsblok dicht bij het water gezeten; het was zoo heerlijk in de zuivere berglucht; geen van beiden voelden ze de minste neiging tot slapen. Guido zat aan Benita's voeten en leunde met zijn hoofd tegen haar aan en ,nu en dan, nam hij haar stevig handje en drukte het, als om een tast baar bewijs van haar aanwezigheid en van hun goede verstandhouding te heb ben. Ze was niet zoozeer de met passiej geliefde vrouw voor hem als 't trouwe! kameraadje, bij wie hij zijn hart kon] uitstorten en die zijn droomen en wen- schen begreep. En Benita was gelukkig met hetgeen! hij haar gaf en vroeg niet meer. Elk! gevoel van bitterheid of boosheid) om dat hij meer wist en meer was dan zij) was uit haar ziel verdwenen, ze was enkel de geduldig luisterende gezellin^ vol toewijding en ingehouden teeder- heid. Langzamerhand rolden er zware wol ken aan, welke eerst hét licht der) maan temperden en die toen geheel verhulden. Een koude nachtwind stak op de echte gletscher koelte; ze waren dani ook op een hoogte van bijna 1800 ML boven de oppervlakte der zee. ,,Het is zeker al heel Iaat," begort Guido, aarzelend. „Het is wél heerlijk! hier, Benita, maar het is misschien voorzichtiger om niet langer buiten te blijven. Het is dom van mij, dat ik! het maanlicht niet gebruikt heb tont mijn weg te vinden. Zie je, daar staat de herberg met een paar kleine ge bouwtjes Houd mij maar vast, ik ken de richting. Wij moeten van het wa ter gaan." (Wordt vervolgd). ]Hetiw$blad i Vught, schilderijtje, schoortje, triftje; j firma H„ Ooltgensplaat, 10 notitieboek- 1 jes, 10 potlooden, 50 p. bloem enz aad; W.ed. C. Br., B.-Broek, bloemenvaas; W. v. d. B., B.-Broek, fruitschaaltje; j C. C., B.-Broek, 2 schilderijtjes; M. j L., B.-roek, overgooiertje; G. L., B.- Broek^ jurkjes; M. L., B.-Broek, thee- Willem de Bruin 2 ONS PAKJE. OVERAL VERKRIJGBAAR

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 5