RUIL-AANBOD 'SWAN' Yj» 'BLACItMRD'fs'o of 'JAGKRAWf 375 20% reductie Firma L. J. VEERMAN, v Marktberichten. Veiliiiffbericliteii RivierberichteH Openbare vergadering van den raad: der gemeente ALMKERK, op Vrijdag 9 April 1937, n.m. 2 uur. VoorzitterJEdelachtb. I Blok. SecretarisWelEd. Heer A. Geu- deke. Afwezig weth. de J-ong en het lid ij. de Jong. De (Voorzitter opent de vergade ring ,met gebed, de Secretaris, leest de notulen van de beide vorige ver gaderingen, .welke onveranderd wor den vastgesteld. Ingekomen ^tukken Schrijven yan den heer J. B. Bran- ger alhier, waarin hij den raad mede deelt, dat hïj zijn benoeming tot plaatsvervangend lid van het stem bureau no. 1 aanneemt. Op voor stel yan B. en W. wordt dit schrij ven voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van Ged. Staten dezer Ïirovincie, waarin zij machtiging ver eenen ,tot op de helft der geraamde posten der begrooting uitgaven t|e doen. Schrijven van den Minister van Fi nanciën, waarin de financieele ver houdingsfactor ,193 5—1936 wordt aangegeven. Wordt eveneens voor kennisgeving 'aangenomen. Ook geschied dit met het bericht van ontvangst Politieverordening het welk Ged. Staten zenden. Een schrijven van den minister v. Sociale Zaken, waarin toestemming wordt yerleend om de werkloozen tot het bereiken van hun 66ste jaar in de steunregeling op te nemen. Ook dit schrijven wordt vopr ken nisgeving aangenomen. Hierna is aan de orde het verzoek van den heer Becker, controleur der werkloozen te Diussen, waarin hij den raad verzoekt een subsidie van f 15 te mogen ontvangen voor onderhoud van zijn rijwiel. Dit verzoek werd reeds in de vergadering van 9 Maart behandeld, doch toen werd besloten dit aan te houden om eerst informa ties in te winnen of sociale zaken hierin subsidie verleende. De Vioorzitter zegt in verband met dit schrijven informaties te hebben ingewonnen en kan mededeelen, dat door het Werkloozen subsidiefonds geen subsidie wordt verleend. Daarna wordt het bedoelde ver- Boek met algemeene stemmen ver- Worpen. Nota van aanmerkingen van Ged. Staten, gevallen op de gemeentebe- grooting en de begrooting van het [Eletr. bedrijf, dienstjaar 1937. Alvorens de nota te behandelen, geeft de Voorzitter een uitvoerige be schouwing over deze aangelegen heid. Spr. zegt, dat aanvankelijk een bijdrage was geraamd uit het Werk- loQsheidssubsidiefonds van omstreeks f4500.thans zou er in verband met de algemeene verhooging van het subsidiepercentage van de werkloos heidslasten ruim f 1500 noodig zijn. Waar dit bedrag betrekkelijk gering is, dringen Ged. Staten in overleg tmet de Regeering in den Haag er op aan, de begrooting sluitend té maken zonder extra bijdrage. De Voorzitter vindt deze weg ook verreweg het ver - kieselijkst, het valt, zegt spr., lang niet mee om onder curateele van tién Haag te staan. We hebben nu al zoo lang het hoofd boven water kun nen houden en daarom zou het jam nier zijn om met de haven in zicht wè mogen toch verwachten, dat we de zwaarste dagen achter den rug hebben te stranden. Gelukkig kun nen we ons zelf nog redden, dank pj het feit, dat we de verschillende posten der begrooting ruim voldoen de hebben geraamd. Zoo is de post uitkeering aan bijz. scholen op de volle 100 p-Ct. geraamd, terwijl maar 80 pCt. behoeft te worden uitgekeerd hierop wordt f875 overgehouden. .Ook andere posten zijn zeer ruim Igeraamd, waarvan spr. nog noemt den post bijdrage ingevolge het werk loosheidssu'bsidiefonds, die Ged. Sta ten in hun nota ook voor ver vatbaar vonden, daar kan volgens en W. veilig f 300 af. De heer Buizer merkt naar aan leiding van het gesprokene door den Voorzitter op, dat hij verheugt! is, dat B. en W. zijn vroeger aangegeven weg hebben gevolgd. Nu er ruim is geraamd blijkt dit nu van groot be lang te zijn, daar we daardoor op ei gen wieken kunnen blijven drijven De Voorzitter zegt, ook altoos de ze meening te hebben voorgestaan O'ok de heer Burghout is de mee ning toegedaan, dat we ons financieel niet naar nog lager vlak moeten la- Jen dringen. Vervolgens wordt de gemeentebe- grooting voor zoover noodig door genomen aan de hand van de ge maakte aanmerkingen. Met verschil lende voorgestelde, verlagingen kun- tien B. en W. niet acooord gaan, zoo a.o. met de geadviseerde verla ging der subsidies met 10 pCt. Ver- eemgingen als Wijikveipileging, Land storm en Burgerwacht kunnen dat niet missen. Het subsidie van het Burgerlijk Armbestuur hetwelk vol gens de nota f 500.— naar beneden zou moeten, zouden B. en W. met f300.uiterlijk willen verlagen. Ged. jStaten stellen voor den post onvoor zien met f275.— te verlagen. Waar deze post slechts ruim f 1000.groot is, vinden B. en W. dit drastisch, ge lukkig hebben B. en W. andere jpps- ten kunnen omwerken, waardoor on voorzien met slechts ruim f28.—naar Tijdelijk stelt het Hoofd-Agentschap U in de gelegenheid om een vulpenhouder aan te schaffen met op bovenvermelde prijzen Voor ieder die nog geen goede vulpen bezit een bijzondere gelegenheid zich één van deze wereldberoemde vul pennen aan te schaffen. Inlichtingen bij: Boekhandel HEUSDEN beneden hoeft. De raad gaat unaniem accoord met de voorstellen van B. en W., hetwelk hij pok doet inzake de voorgestelde verandering van de begrooting van het Electr. bedrijf. Hierna wordt behandeld de nota van aanmerkingen van Ged. Staten op de nieuwe schoolgeldregeling. Het schoolgeld zal aanmerkelijk verhoogd moeten worden. Is thans het hoogste schoolgeld per kind en per jaar f 1 5, dit zal volgens het voorstel van B. en W. thans worden f48.per kind veren, 121 graskalveren, 2143 nuchtere kalveren, 124 schapen en lammeren, 67 bokken of geiten, 46 zuiglammeren. Prijzen per K.G. le kw. 2e kw. Vette koeien Vette ossen Stieren Vette ïalv. Schapen Lammeren Graskalveren Nucht. kalv. Slachtpaarden 3e kw. 45—54 46—56 50 50—60 36 Prijzen per stuk Schapen f 22.t< Lammeren Zuiglammeren Nucht. fokkalv. Slachtpaarden Werkpaarden Hitten Stieren Kalfkoeien Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken Graskalveren Bokken en geiten GORINCHEM, 12 April Veemarkt. Aangevoerd280 runderen, 0 nuchtere kalveren, 16 kalveren, 4 varkens, 62 over loopers en 431 biggen. Prijzen per stuk Zware kalfkoeien f 175.tot 235. Melkkoeien 150.— 190. 6.— 20. 10.— r. 7.— 10.50 12.— 16.— 145.— 280.— 160.— 310 80.— 160.- 140.— 290 140.— 250.— 165.— 260 110.— 180.— 100.— 175.— 90.— 145.— 20.— 55.— 1 5.— 14.— Kalfvaarzen Guiste koeien Guiste vaarzen Pinken Graskalveren N uchtere Fokkalveren 10. 135.— 110.— 400.— 90.— Idem voor export Drachtige varkens Natte zeugen Landvarkens Biggen Oude schapen met 1 4.— 60.— 40.— 14.— 10.— 175.— 150.- 140 130.— 16.— 8.— 90.- 65.— 30.— 18.— kingen te voldoen, met aanteekening, dat de heeren Buizer en Van Leeuwen tegen de aangegeven strafmaat zijn. Vervolgens besluit de raad tot wij ziging van de gemeentebegrootingen dienstjaren 1936 en 1937. Aan de orde is thans een schrijven van den lieer Joh. v. Dinteren, ca féhouder alhier, .waarin hij den raad verzoekt, es*»/ subsidie van 7; ct per week te j mogen ontvangen vopr het vervoer an zijn kinderen ke de R.K. wei- school te Dusseri be en per jaar.. Volgens de nota van 1 zoeken en welke school ongeveer "6 aanmerkingen eischte de Ministe, Binnenl. Zaken, dat een schoolgeld I K.M. verwijderd is. Op voorstel van 'li. en W. wordt 'geheven zou worden waarvan het j besloten, i'ue'r.op goedgunstig te be- hoogste bedrag ongeveer f 70.zou schikken. zijn, doch daarbij was rekening ge-j" Na eenige bespreking wordt hier- houden, dat de gemeente een extra op de al of niet aansluiting Borgstel- bijdrage zou krijgen, waartegenover lingsfonds aangehouden tot de behan- de Minister in het geheele land de deling der begrooting 1938. voorwaarde stelt om het schoolgeld j Bij de gebruikelijke rondvraag be zoo hoog mogelijk op te voeren. Nu spreekt de heer Buizer den sléchten we geen extra uitkeering behoeven toestand van de Dorpstraat, in 't bij zijn we vrij. Alleen is bij de aanmer- zonder vanaf de Kruisstraat tot de king op den betrekkelijke post der Brug, spr. adviseert tot reparatie gemeentebegr. gevraagd bet school- hiervan. geld zoodanig te verhoqgen, dat het De Voorzitter zegt, van plan te zijn, f 100.per jaar meer op zou bren- over deze aangelegenheid met den gen. Om dit te verkrijgen moeten 1 gemeente-opzichter te spreken, we dit tarief invoeren. De heer Buizer zou, wanneer men De heer Buizer vindt bet .tarief hiertoe overgaat, de kanten van be zeer hoog, de hoogste aanslagen wor- doelde straat, welke door het graven A I van de waterleiding slecht zijn ge worden, eveneens wat laten opknap pen, evenzoo de rioleering voor het regenwater, sp'r. gelooft met, dat de kosten hiervan zoo hoog zullen z'ijn. De Vioorzitter zegt toe, dit in orde te zullen laten maken. De heer Burghout informeert, waar thans de woonwagens moeten blij ven, nu de heer Koekkoek hij zijn huis, de plaats waar voorheen be doelde wagens stonden, heeft afge rasterd, spr. vraagt of dit op last van het gemeentebestuur is gedaan. De heer Koèkkoek zegt, dit te hebL hen gedaan' in overleg met den voor zitter van het Polderbestuur, en die heeft spr. medegedeeld,dat, al wat er van komt, voor zijn rekening is. De heer Burghout vraagt of er nu een ander kamp beschikbaar is. De Voorzitter zou met deZe aange legenheid nog even willen wachten, alvorens men hiertoe overgaat. De heer Dekker informeert, of de den met meer dan' 200 pCt. naar boven gebracht, hij begrpf niet, dat vojr het verkrijgen van een bedrag van f 100.zulk een krachtige ta rief sverhooging noodig is. De Voorzitter gelooft- ook wel, dat om die f 100.— te verkrijgen, het tarief ruim genoeg is opgevoerd. Echter moet niet worden vergeten, dat thans geen aftrek plaats heeft voor meerdere uit het zelfde gezin schoolgaande kinderen, het school geld wordt nu volgens het voorstel van Burg. en Wethouders bij het 2e kind 80 pCt., bij het 3e kind 60 pCt., bij bet 4e kind 40 pCt. enz. Dan zijn er tegenwoordig slechts en kelen aangeslagen in de schoolgeldre- geling. De heer Buizer vraagt of het moge lijk is gezinsaftrek toe te passen in plaats van aftrek voor schoolgaande kinderen. De Vioorzitter antwoordt bevesti gend en zegt daar persoonlijk veel voor te voelen. Reeds in de verga- onderhoudswerken die niet worden dering van B. en W. heeft spr. daar- aanbesteed, aan alle gegadigden op over gesproken. Daardoor worden de hun beurt worden gegeven, groote gezinnen, die nog weinig I De Vioorzitter zegt, dat hetgeen olp schoolgaande kinderen hebben, ont- het oogenblik aan het gemeentehuis last. Op voorstel van den heer Buizer wordt daarop besloten, om in plaats van aftrek voor schoolgaande kinde ren gezinsaftrek toe te Dassen en wordt de regeling: overigens aange nomen, zooals zijl door B. en W. werd gepresenteerd. Ter tafel komt een nota van aan merkingen op de verordeningen tot heffing en invordering van eén Baat belasting. De Voorzitter zegt, dat dit de tweede nota van aanmerkingen is. Gelukkig hebben ze nu niet zulk een omvang als de eerste 'keer ,en Zijn ze van formeelen aard. Op voorstel van B. en W. besluit de raad aan de gevraagde opmer en de woning van het hoofd der school verricht wordt, niet is aan besteed en volgiens een door den op zichter opgemaakte lijst vanjgegad'ig- den wordt verricht. Ieder, mits be kwaam voor zijn werk krijgt beurt. Daar niemand meer het woord ver langt, sluit de Voorzitter de verga dering. ROTTERDAM, 13 April. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 158 paarden, 4 veulens, 182 magere en 893 vette runderen, 142 vette kal- 40, GORINCHEM, 12 April Pluimvee. Prjjzen Oude kippen f 0,60f 0,85 oude hanen f0.60—10 85. Jonge ha nen f 0 00 - f 0.00. Jonge hennen f 1.00 f 1.25. Eenden f 0.00—f 0,00 Ganzen f 0,00—f 0,00 Export konijnen f 0. 0 90. Zware konijnen fl.00fl.25 Kleine konijntjes 10,00—10,00. Duiven 1 J. 10 f 0.15. Kalkoenen fO.OOf 0.00 GORINCHEM. Eierveiling, 12 April Aanvoer 77.114 eieren. Prijzen per 100 stuks Kippeneieren f 2.40—2 85. Kleine f 0.00—0.00. Een deneieren 1 2.45—2.60. Kalkoeneieren f 0.00. Ganzeneieren f 6.50. Op de weekmarkt golden de eieren f2,50 a f2.75 per 100 stuks. Goêboter f 1.70; margarine f 1.10 beide per K.G. ROTTERDAM, 12 April. Aanvoer598 vette runderen, 235 vette kalveren, 21 nuchtere kalveren, 605 varkens, 151 schapen of lammeren. Prijzen per K.G. Vette koeien 66 60 45—54 Vette ossen 64 60 4554 Vette kalveren 90 75 5060 Varkens (levend gewicht) 48 47 46 Schapen 52 46 36 Lammeren 54 44 33 Prijzen per stuk Lammeren 26 21 15 Schapen 34 27 22 VLUCHTENDE ABESSIJNEN. Vluchtende Abessijnen overschrijden bij groote groepen de grens naar Britsch Somaliland1. Meer dan duizend mannen, vrouwen en kinderen zijn aan gekomen, van wie velen gewond zou den zijn. Anderen worden nog ver wacht. Van At ess' nische ge' icd h Q« de men krachtig geweervuur. Eendrie- motorig Capronie-toestel heeft boven Bogama in Somaliland gevlogen. Voor de vluchtelingen worden maat regelen genomen. VLIEGTUIGRAMP. Vrijdag j.l. zijn twee bombarde mentsvliegtuigen van de vliegtiWn Forli, tijdens een oefenvlucht met et- kaar in botsing gekomen en neerge stort. De negen inzittenden der beide toestellen, die niet tijdig genoegvart hun valscherm gebruik konden ma ken, zijn om het leven gekomen. BESPREKINGEN JAPAN EN NED, OOST-INDIË. Het departement van buitenl. za ken te Tokio heeft een verklaring uitgegeven, waarin groote voldoening, tot uitdrukking wordt gebracht over de volledige overeenstemming van opvattingen, die tot stand is gebracht tusschen de Japansche regeering en het bestuur van Ned.-Oost-Indië ten aanzien van verschillende punten be treffende de wederaanpassing der handelsbetrekkingen tusschen Japan en Ned. Oost-Indië. Zooals men weet werden handels onderhandelingen tusschen Japan en Nederlandsch-Oost-Indië sedert Mei 1934 te Batavia gevoerd. VEILING DRUNEN. Veiling van 12 April. Goudreinetten 28—42. Klumpkes 16 18. Culemans 12 14. Spruitjes II —13. Witlof 7—11. Idem II 3—' Spinazie 6—17. Slavellen 410. Juin 24. Sjalotten 710. Wortelen 12. Knolraap Va-Roodekool \l/2—3. Wittekool 12. Gelekool l1/,31/»- Boerenkool l1/32. Preij i1/2 2. Alles per K.G. Knolselderie III 2— 21/,,. Slal-41/^. Bloemkool III 410. Alles per stuk Kelen 12. Radijs 1 2y2. Rabarber 25. Peterselie 1 2. Alles per bos. VEILING GORINCHEM. Veiling van 12 April. Uien 2.504.00. Wortelen 1.50 1.75. Knolrapen 1.00—1.60. Preij 1.50 —1.75. Alles per 100 K.G. Witlof 711. Spinazie 4516. Poot- aardappelen 34. Alles per K.G. Selderie 5. Jonge worteltjes 5. Peter selie 8. 'Alles per bos. Roode- en Gelekool 7 per stuk. An dijvie 60—70 per bak. Kropsla 3.00 3.70. Idem II 2.00—2.50 per 100 krop. PROV. STATEN VAN NOORD BRABANT. In de vacature, wijlen mr. P. H. Loeff is door den voorzitter van het Centraal Stembureau tot lid van de Prov. Staten van Noordbrabant be noemd verklaard de heer M. van Dongen te Waspik. INBRAKEN TE SOEST. Zaterdagmiddag is bij de politie te Soest aangifte gedaan, dat onbe kende personen aan drie villa's aan de Berkstraat een ongewenscht be zoek hebben gebracht. Een betrek kelijk klein bedrag aan geld en een groote waarde aan sieraden worden vermist. De politie nam voetsporen en vin gerafdrukken op. Gewapend met dit materiaal heeft men met politiehon den de omgeving afgezocht. Op de ze wijze kon men verschillende waar devolle gegevens verzamelen. Aan de hand van deze gegevens wordt het onderzoek in een bepaalde richting voortgezet. VERDRONKEN. Een tragisch ongeval gebeurde Vrij dag jl. te Nieuwerkerk a. d. IJsel. 's Avonds omstreeks-8 uur liepen op den 's Gravenweg twee mannen, die onder den invloed van sterken drank verkeerden. Een hunner moet in da langs den weg gelegen sloot zijn geb raakt, terwijl de ander, in jplaats van zijn maat te helpen, doorliep en eerst later aan een hem passeerenden man vertelde, dat zijn vriend in het water lag. Aanvankelijk ontdekte men niets, doch de inmiddels ontboden politie stelde een meer nauwkeurig onderzoek in |e|n men vond den drenkeling, die al vrij lang in het water had' gelegen. De door dr. Hage toegepaste kunst matige ademhaling mocht niet meer baten. Het lijk! is vervolgens naar de algemeene begraafplaats overgebracht. Papieren had het slachtoffer niet bij zich, zoodat de identiteit aanvankelijk niet kon worden vastgesteld. Een- na der politie-onderzoek wees .uit, datmetT" hier te doen had met den 48-jarigen J. J. uit Rotterdam'. Op 13 April in Meters in c.M. s-Hertogenbosch Nieuwe schutsfuis te Engelen (Dieze) Engelen (Maas) Crèvecoeur (Dieze) Crèvecoeur (Maas) Keulen 2.05 1.80 2.05 1.80 3.53 val was val was was

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1937 | | pagina 4