Plaatselijk Nieuws. iBeide inzittenden van de auto. een inwoner van Eindhoven en .een in woner van Zuilen in Utrecht werden door de twee politiemannen, die de auto hadden aangeroepen, herkend. .Tegen heide mannen is prooesl-vlerbaal opgemaakt. —O— INBREKERS TE VL AARDINGEN. Zaterdagavond tussichen acht en elf uur hébben inbrekers beztaeik gie- bracht aan de villa van de dames is Zij gebleven in de vredige sfeer van het ziekenhuis, waar nu de ver siering met groen en bloemen een feestelijken glans bracht. Vrijdag reeds bleek dat ditmaal' het feest op bijzondere wijze gevierd zou worden. De hofdames gingen toen namens H. ,M. de Koningin bij' alle patiënten lanigs, informeerde naar hun toestand. Beladen met geschenken gingen zij rond. Vooral voor de kin deren was dat een feestZij werden allen Verrast met suikergoed en heer- Poortman aan den Schiedamscheweg lijke chocolade. De ouderen ontvingen ,97 te Vlaardinigen. De dieven hadden bonbons en de mannen kregen ieder aich toégang Verschaft door een W.C. ter herinnering een piateelen aschbak. raampje doch daar de deur Van dit Maar ook de zusters werden met vter- vertxek aan den buitenkant met twee 1 geten. Allerlei verschillende gesichen- grendels was afgesloten, Zijn ze on- ken werden haar overhandigd. verrichterzaké langs denzelfden weg In de gangen, dus op een centraal punt, is de .eigenlijke Kerstviering gie- ^„1 IMen Zij denzelfden avondhouden. Voor de geopende deuren een bezoek gebracht aan de villa van alle zalen was een kerstboom van den heer van Toor aan den geplaatst. Een strijkje heeft op den iSchiedamscheweg 133. Door Verbre- Eersten Kerstdag zacht Kerstliederen king Van een ruit in de keuken aan gespeeld en teen koor van zusters,, de achterzijde Van de villa zijn de samengesteld uit de meest muzikale inbrekers binnengekomen, waarna Zij meisjes, heeft hier voor de patiënten - - 1 - Ook in de zalen was een alle kamers hébben doorzocht ten gezongen, den inhoud gedeeltelijk' ©Verhoop heb ben gehaald. De. buit was niet groot, daar hun slechts een doosje met f 8.50 in handen viel. Die inbrekers Zijn ■langs denzelfden weg verdwenen. Van beide villa's waren de bewo ners afwezig. O AUTO TE WATER. Zondagmiddag is een personenau to, rijdende in de richting Utrecht, op den 'rijksstraatweg ter hoogte Van ka steel Nijenrode, in aanraking gekor men met een van den anderen kant komende personenauto. De eerste au to, 'waarin vier jongelui uit Nien- wèrsluis en Loenen aan de Vecht za ten, die pp weg waren naar een Voet balwedstrijd, geraakte tengevolge van de botsing in de Vecht. Drie van de inzittenden wisten Zich uit den wagen te werken en zwemmende den wal te bereiken. Die vierde maakte evenwel benauwde oo- genblikken door. Hij1 kon niet uit het .voertuig komen, dat bijna geheel on der water lag. Een voorbijganger, die het gevaar zag, waarin de man ver keerde, bedacht zich 'geen oogenblik len bögaf zich te water. Hij slaagde jerin, de kap van den auto open te imaken, waarna hij den drenkeling kon grijpen en op het droge brengen. De gedeeltelijk vernielde auto is later opgehaald. De inzittenden Van de an dere auto, welkte eveneens zwaar be schadigd werd, kwamen met den schrik vrij. o INBRAAK in kerk te soest. In den nacht van Zaterdag op Zondag is. een inbraak gepleegd in de'-Sude Ned. Herv. Kerk te Soest. Hoogstwaarschijnlijk is de dader de- Zelfde persoon ,die zich in April van Idit jaar door inklimming toegang tot deze kerk wist te verschaffen. Thans is> een ruit bij het orgel geheel uitgesneden. De vorige maal ■was dit slechts gedeeltelijk gebeurd. De dief heeft alle offerbussen buit gemaakt. Opmerkelijk is dat terwijl sinds de vorige inbraak de ontvan gen geiden na afloop van den dienst •steeds werden medegenomen, dit •thans voor den eers.en keer verzuimd iwas. Die dief heeft, om bij het raam te -komen, zijn weg over het oude kerk hof naa^t de kerk moeten nemen, waar voetsporen Zijn gevonden en waar tevens de vernielde offeibussen Werden aangetroffen. VOETBALLER na BOTSING OVERLEDEN. "Zondagmiddag is tijdens den voet balwedstrijd Krommeniesche Boys— [Broek in Waterland Voor de tweede klasse van den Noord Hollandschen Voetbalbond een doodelïjk onge luk gebeurd. Die speler J. Scholfcen .uit Broek m -Waterland, die na een neusbloeding tevten het veld had verlaten, kwam na Zijn terugkeer bij een botsing te vallen. Hij bleef liggen en draaide Ziéh ©enige malen om. Hij werd daar op in bewusteloozen toestand naar de kleedkamer gebracht. Toen een uur later een geneesheer Verscheen, bleek IS. reeds oVerledien te zlijn. Inmiddals had de scheidsrechter den wedstrijd doen staken. Van ruw spel was volgens hem geen sprake. Het lijk is door de politie m beslag gtenomen. Het beslag op het stoffe lijk overschot in den loop van den middag is ppgeheVen. Het lichaam Vertoonde geen verwondingen, zoo- (dat die doosoorzaak vermoedelijk hart- verlamminig is. 'ONVERGETELIJK KERSTFEEST IN BURGER Z IEKEiNHU IS versiering aangebracht en de bedden van alle riéken waren met groen ge- tooid. Zoo was het Kerstmis in het Bur- gerziekenhuis. Blijheid was er in alle zalen, en opgetogen gezichten kon men in alle ziekenzalen zien. In een der Vertrekken hebben de verpleagf- sters. Voor Zoover Zij pit haar werk gemist konden worden te zamen met de Koningin en de Prinses aangezeten aan een koffiemaaltijd. Op den Tweeden Kerstdag Zijn de Koningin en de Prinses uitgereden naar de omgeving van den Zeebur ger dijk, waar Zij geruimen tijd gewan deld hébben. (.Tel.) - Het Kerstfeest in bet Burgerzie kenhuis heeft een bijzondere stem ming gehad dit jaar. Niet licht zul len alle patiënten, die hier Verpleegd worden en evenmin de Zusters en het verdere personeel dezle dagen verge ten, de dagen dat rij onder één dak met ons Koninklijk Gezin in het schijnsel Van de Kerstboomkaarsen en bij de klanken van het „Stille nacht, - heilige nacht" Zijn bijeengeweest. Vrede en rust en stille blijheid hteerschten er in gangen en alen Vrijdag was H. M. de Koningin ge- komen om bij de Prinses en den Prins te Zijn en de bedde Kerstdagen IIEUSDEN. Zaterdagavond vierde de Kna- penvereertiging in de voormalige Mulo- school het kerstfeest. De Voorzitter heette de aanwezigen welkom en was verheugd, dat het aantal bezoekers grooter was dan het vorige jaar. Hierna werd het Kerstiiturgie on berispelijk ten gehoore gebracht, welke op het orgel begeleid werd door den heer G. Bouman. Genoemde gaf ook een mooi kerstverhaal, wat zeer in den smaak viel. Na afloop werden de teder, der vereeniging nog getrakteerd. Maandag j.l. vierde de Zondag school haar Kerstfeest. Naüiat gezongen was Ps. 93 1 ging Ds. v. Duykeren yoor in gebed*, waarna hij tot de kinderen en belangstellenden) een ewlkomstwoord richtte, de hoop uitsprekende, dat het wederom een ge zegende avond zou mogen worden. Vervolgens werd' door de kinderen een Kerstcantate uitgevoerd. Ds. van Duykeren vertelde op duidelijke, een voudige manier de Kerstgeschiedenis, waarin de kinderen telkens antwoord den door enkele liederen te zingen. Het geheei vormde een mooie cantate, die getuigde van veel studie en toewij ding. De kinderen werden nu rijkelijk ge- tracteerd op de bekende versnaperin gen. Na de pauze werd door den heer Hus een mooi, vooral voor de kinderen een zeer boeiend' Kerstverhaal verteld, waarin hij blijk gaf een goed verteller te zijn. Nu werden aan de scheidende leer lingen bijbels aangeboden met een toe passelijk woord door Ds. V. Duykeren, waarna deze 6 kinderen zongen: „Ze gen ons Algoede". Tenslotte sprak de heer 'Hus een afscheidswoord. Na het slotwoord Van Ds. van Duykeren en dankzegging werd nog gezongen de Avondzang, waarna de kinderen veel mooie en nuttige geschenken mee naar huis kregen. Het geheel was weer een mooie avond'. In het R. K. Liefdegesticht alhier, overleed in den ouderdom van 74 jaar Zuster Assisio (in de wereld mej. Pekel). Ongeveer 30 jaar was Zij hoofd der R. K. Meisjesschool alhier, in welke functie Zij vele ver diensten Verwierf. Uitslag der gehouden verloting van de „Heusdensche Fanfare": lc prijs no. 299 2e no. 79; 3e no. 169; 4e no. 129; 5e no. 367; 6e no. 97; 7e no. 399; 8e no. 37. De prijzen kunnen tegen inlevering van het lot afgehaald worden bij den voorzitter Adr. Bax, Herptschestraat, Heusden. Niet afgehaalde prijzen ver vallen na 15 Jan. 1938 aan de ver eeniging. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, op Woensdag 29 December 1937, des avonds 71/2 uur. Agenda: 1. Notulen van de vergadering van 29 November 1937. 2. Mededeeling van ingekomen stuk ken. 3. Wijziging begroeting Godshui zen 1937. 4. Wijziging gemeentebegrooting en begrooting 1938. Verzoek van K. van Rijswijk te den Haag en onderhands aan hem te verhuren een perceeltje gemeente grond nabij perceel wijk N 48, met voorstel van B. en W. 6. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van hete raadsbesluit van 29 No vember 1937 inzake de regeling van kindertoeslag aan den gemeente-arbei- aer. 7. Voorstel van B. en W. tot vast stelling presentiegelden enz. van het personeel der brandweer. Zondagavond had er in café „de Gouden Leeuw" een balavond plaats uitgaande van dè v.v. Juliana. Dit bal kenmerkte zfich door ge paste vroölijkheid en gezeligheid, zoo- aat 'de leden en belangstellenden op een genoeglijk Juliana-avondje kunnen terugzien. AALBURG. Alhier heeft zich een Comité ge vormd om bij het vertrek van den heer Janknegt, Hoofd 'der O.L. school a.s. Maandag 3 Januari, des avonds 7.39 uur, ten zijne woonhuize officieel af scheid. te nemen, waarbij iedereen wel kom is en ter gelegenheid hiervan een cadeautje aan te bieden als waar deering voor de bewezen diensten. Ie der die 'hieraan mede wil werken, of iets hieraan kan of wenscht bij te dragen kunnen 'dit doen aan M. Mans Jz., Kortesteeg alhiier, lid van genoemd Comité. Eerste Kerstdag werd in d'e Herv. Kerk alhier met de kinderen der Zondagsschool het Kerstfeest ge vierd. Voor de eerste maal geduren de de 45 jaren, dat de heer E. de Graaft de Zondagsschool heeft geleid', was thans een predikant, n.l. Ds. Mon ster, aanwezig, door wien het Kerstver- haai werd verteld, waarnaar met aan dacht werd geluisterd, evenals naar de vertelling van den heer De Graaff. Onberispelijk zongen de kinderen de ingestudeerde Kerstliederen. Allen ont vingen. verschillende cadeaux, ook de aanwezige niet op de Zondagsschool gaande kinderen, werden niet verge ten. Was vorige jaren het kerkgebouw voi, thans was de belangstelling zoo groot, dat velen wegens plaatsgebrek teleurgesteld! moesten terugkeeren. Tot Diaken der Herv. Kerk al hier is gekozen de heer Jacob van Bergeijk. ANDEL. Herkozen in ae Ned. Herv. Kerk iespectievcEk als ouderling en "diaken de h'éefën H. de Fijter en P. Kalis. In deze gë"mèe"nte zal door den heer Rüger uit Aalst een cursus in bijenteelt worden gegeven. Reeds heb ben zich ruim 20 deelnemers aange meld voor dezen cursus. De muziekvereen. Andei's Fan farecorps zal met Nieuwjaarsdag om 7 uur een uitvoering geven. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente, pp Vrijdag 31 December a.s., des voormiddags 10 uur. Donderdag 30 Diec. zial des avonds om 7 uur in het patronaat alhier, een groote demonstratie der blinden gegevten worden. ALMKERK. J.l. Donderdagavond hie'.d al hier de muziekvereenigïng „Nooit Ge dacht" in de zaal Dekker haar aan gekondigde uitvoering. Te ongeveer 7 uur opende de Eerevoorz., de heer Versteijne, deze muziekavond met een openingswoord, waarna het programma zoowel wat 'de muzieknummers als voor drachten betreft, op schitterende wijze werd uitgevoerd, hetgeen het applaus beweest, dat op elk der nummers volg de. Omstreeks 11 uur sloot de Eere voorzitter deze concertavond met een woerd van dank aan het publiek voor de goede orde die er geheerscht had in zoo'n stampvolle zaal, ook bracht spreker een Woord van dank aan den directeur en leden der vereeniging, voor ai hetgeen zij dezen avond ten beste haaden gegeven. 'Spreker wees tevens op het 'concours, hetwelk a.s. zo mer door bovengenoemde vereeniging naar aanleiding van haar 40-jarig be staan zal 'gehouden worden. Hij sprak 'de hoop uit, dat zij dit zoowel moreel als financieel zulten steunen. Nadat nog een pittil gen marsch was ten beste gegeven, behoorde deze avond' weder tot het verleden en ging een ieder hoogst vol daan huiswaarts. Naar wij uit goede bron ver nemen is het gemeentewerk, dat door den gemeente-opzichter alhiier hij een onderhandsche inschrijving was aanbe steed, door B. en W. gegund aan W. Verhoeven alhier. Bij de 1ste Kerstdag alhier ge houden verkiezing van een ouderling en diaken der Ger. Kerk, werden her kozen resp. de heeren J. de Graaf en P. L. Koekkoek. Maandagavond vierden de kin deren van de Herv. Zondagsschool „Sa-1 muel", onder lieiding van Ds. Reijen- ga alhier, het Kerstfeest. Na gebruike lijke opening door Z.Eerw. werden aan ae kleinen de Kerstgeschiedenis en het Kerstverhaal verteld. Nadat de kleinen nog op enkele ver snaperingen waren onthaald, en de meisjeskrans, onder leiding van den heer Havelaar enkele Kerstliederen 'had gezongen, sloot Ds. Raijenga dezen avona na het zingen van Gezang 96 vers 1, met dankgebed. AMMERZODEN. Tot Ouderling in de Ned. Herv. Kerk alhier, is gekozen A. v. Loon en tot diaken C. Krijg. RARILONIëNRROEK. De collecte welke 1.1. Donder dag met de ingebruikneming van die gerestaureerde Kerk is gehouden, heeft opgebracht de som van f76.—. CAPELLE. J.l. Donderdag, des avonds om 6 .uur, werd in de Ned. Herv. Kerk a.d. Loonschendijk het Kerstfeest ge- viera met de kinderen van de Chr. school aldaar. Het hoofd der school, de heer M. de Kruis, opende met het zingen van Ps. 68 1 en ging voor in gebed. Nadat de heer de Kruis zich in een inleidend woord tot alle aan wezigen gericht had en de schoolkin deren enkele Kerstliederen gezongen hadden, vertelde hij op boeiende wij ze de Kerstgeschiedenis. Niet alleen door de kinderen, maar ook door de ouders en verdere belangsteiïendteni werd met groote aandacht geluisterd'. Voor en na de pauze werden weer enkele Kerstliedjes tweestemmig gezon gen en wat versnaperingen rondge- creeld. In de pauze werd door allen gezongen de Lofzang van Zacharias 1 3 en 4, terwijl ondertusschen gecollec teerd werd. Op zeer verdienstelijke wij ze w erd' hierna door den heer J. v. B. een Kerstverhaal verteld. Door dé meisjes van de hoogste klassen werd tenslotte nog heel mooi gezongen „Lie ve Jezus, trouwe Heiland". In zijn slotwoord bracht de heer de Kruis aan allen die hadden mee gewerkt om dit feest te doen slagen een woord Van dank, maar bovenal aan God', dat zij hadden mogen her denken het feit van de komst van Zijn Zoon hier op aarde. Met het zingen van den Lofzang van Simeon vers 1 en 2 en dankzegging werd deze „in alle opzichten zoo uitnemend geslaagden avond besloten. Hoewel de kinderen des middags op school reeds de eigenkjke Kerstge schenken hadden ontvangen, kregen zij bij het huiswaarts gaan ieder nog een versnapering mee. Uiit het feit, dat het kerkgebouw bijna geheel bezet was, blijkt wel zeer duidelijk hoe dezejaar- lijksche Kerstteestviering gewaardeerd en op prijs gesteld wordt. De heer J. G. Addink heeft zijn benoeming tot notabel der Ned. Herv. gem. alhier aangenomen. DE WERKEN EN SLEEUWIJK Ópenbare vergadering van den raad dezer gemeente, op Donderdag 30 December 1937, des nam. 2.30 uur. Agenda 1Eventueele mededeelingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling regeling omtrent ver zekering van de gemeentegelden. 4. Beëediging van den nieuw be noemden gemeente-ontvanger. - 5. Rondvraag. gaf 2e Kerstdag een goed geslaagidie uitvoering in de zaal van den heer J. A. Verhoeven alhier, de Verschil lende muzieknummers werden correct uitgevoerd, terwijl voor afwisseling enkele Voordrachten en een tooneel- stuk Wier den 'gespeeld, die Veel bijval oogstten. Het publiek, een tjokvolle zaal, was uiterst content. Donderdagavond wordt er in café J. Verhoeven een 'filmvoorstelt- ling gegeVen over de chemische kunstmestbedrfijven met een lezing van ir. Van der Rieten. Deze lering gaat uit van J. J. v. d. Dlussien's Kunstmesthandel N.V. LAND VAN ALTENA. Door de L.C.O.N. wordt het Volgende onder 'd'e aandacht gebracht: Schetsen voor kalveren 1937: Het 'is Verplichtend dat de aanvraag- kaarten 'tot 'het schetsen van kalveren op die 'toewijzing 1937 uiterlijk 31 Dec. 1937 bij d'e districtssecretarissen moe ien zijn 'bezorgd. Aangifte Van 'biggen: Biggenmerken die vallen onder de toekenning 1937, termerking kunnen worden 'opgegeven 'tot 4 Jan. 1938, des middags 12 uur. Daarnaast diene men er rekening mede te houden, dat aan gifte, Svelke plaats heeft tusschen 25 Dec. '1937 en 4 Jan. 1938 per post moet geschieden. MEEUWEN. Onder leiding Van den WelEd'. Heer Klokke Vierden de kinderen van de Zondagsschool der Ned1. HerV.i Kerk j.l. Donderdag het Kerstfeest, dat een aangenaam verloop had. Aan het eindie dankte de heer Klokke allen, die hun medewerking verleend hadden. Zeer zeker komt den heer KI., Ouderling der Ned. Herv. Kerk, den meesten dank toe, daar Z.Edl geheel alleen den avond moest vullen, eert zware taak, die ongetwijfeld voor d'e cohega-Kerkeraadsleden een aansporing mag zijn, zich een volgende maal even eens te prepareeren. Allen keerden zeer voldaan huiswaarts. NIEUWENDIJK. De heer H. S., electricien, had het ongeluk uit een hoogen lichtmast te vallen, met het gevolg, dat hij ern stige wonden opliep, zoodat de hulp van Dr. Schripsema direct moest wor den ingeroepen. Eerste Kerstdag gaf het man nenkoor „Onderling Genoegen", direc teur de heer J. de Graaf Gz., een goed geslaagde uitvoering in gebouw Tavenu- Zoowel de zangnummers als mede de samenspraken werden zeer goed uitgevoerd. „Onderling Genoe gen" kan met voldoening op dezen avond terugzien. NEDERHEMERT. Maandagavond had in de kerk aan de Noordzijde, die tot alle hoeken was gevuld', de Kerstfeestviering plaats de kinderen der Zondagsschool. Begon nen werd met het zingen van Psalm 118 1, waarna 'Ds. van Oosterzee voor ging in gebed en alle aanwezigen een welkom toeriep, 'om vervolgens een kort "woord naar aanleiding van het Kerstfeest te spreken. Ook werd door hem al vragende met de kinderen de Kerstgeschiedenis behandeld en met ernst gewezen op het feest van de ge boorte van Jezus, waardoor zoowel voo?' jongen en ouden de toegang tot het Huis des Vaders werd ontsloten. Door de meïsjesvereeniging werden eenige liederen op verdienstelijke wij ze gezongen en ook de kinderen der Zonaagsschool deden zich meermalen hoeren. Onderwijl werden de kinderen rijkelijk op chocolade en krentebrood- jes onthaald. Door mej. Knoop werd een mooie Kerstvertelling verhaald, die met onverdeelde aandacht werd aange- ELSHOUT. De aanleg van de waterleiding heeft ook hier de oude brandspuiten met hijbehoorende materialen op non- actief gesteld'. Vrijdag j.l. werden ten overstaan van "hocrd De tij-.d van ejndjgen was te Notaris Schreurs vanwege de gemeen- j spoedig daar Door Os. van Ooster- te Drunen te Elshout twee in prima z'ce w€fd nog een slotwoord' gesproken, staat verkeerende groote handbrand spuiten en een op een kruiwagen ge monteerd antiek handbrandspuitje pu bliek verkocht. De animo was niet groot, hetwelk bleek uit het feit, dat de beste brand spuit niet meer kon halen dan van f6.50, de andere f2.50. Tot drie waarin hij de kinderen vermaande, om bij al de goede gaven, deze avond ontvangen, toch vooral de hoofdzaak van het Kerstfeest niet te vergeten, waarin hij ook de oudters op hun plicht wees, om hun kinderen te wij die zoo goed als nieuw was zgn het ,eenjg noodige. neer kon halen dan een bod j pjjerna werd dcx>r mej. Knoop dank gebracht aan de Kerkvoogden voor maal werden 'ze opgeveild, doch tel kens wegens te laag bod opgehouden. Tenslotte gingen de beide onder handsch voor f25. Het geheeLe geval bracht f53.39 op zuig inbegrepen. De oude slangen en trompen had den dus een hoogere waarde dan het groote materiaal. tiet gebruik der kerk, aan Ds. van Oosterzee voor de voortreffelijke lei ding en aan de gemeente die haar werk zoo goed' steunt; ze hoopte, dat ook in het jaar dat komen gaat, de en spuitstangen, trompen, etv. j<racjlt te ontvangen om dit werk weer voert te zetten. Door twee meisjes van de Zondags- schooi werd namens de leerlingen aan niej. Knoop een aandenken gegeven, voor al de moeite en zorgen die zij zich steeds getroost, ook bij' het orga- niseeren van dit Kerstfeest en werd haar toegezongen Ps. 121 :4. Met en kele woo riten werd door mej. Knoop dank gezegd. Tot slot werd gezongen Ps. 68:10 en ging Ds. van Oosterzee voor ia GIESSEN. Donderdag 30 Dec. a.s., zal des avonds om 7 uur in de Ned'. Herv. Kerk de verhuring der zitplaatsen plaats hebbben. HERPT. Die harmonie „de Eendracht"

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1937 | | pagina 2