Veilingberichteii Burgerlijke Stand Marktberichten Rivierberichten a "n n Binnenland VEILING GORINCIIEM. 27 December. Per E.G. Goudreinetten 9—11. Bellefleurs 78 Zoete appels 4-5. Zure appels 5—7. Brederode 8—9. Div. Stoofperen 7—8. Uien 9—11. Andijvie 7—8. Spruiten 1112. Witlof 15—18. Kroten 3 4. Per 100 K G. "Wortelen f 1.90—f2.40. Savoye kool f 1.30—f 1.90. Roode kool f 2.90f 3.80. Knolrapen f 1.20-f 1.70. Kleine groentjes f 1.40—f2 20. Boerenkool f2.30—f2.91. Gele Kool f 2—2.40. Prei f3 40-f 3.90. Per 100 stuks Andijvie f2—f2.30. Knolselderie f2.20 —f2.80. Per 100 bos Selderie f8—f 10. Kroten f 1.50-f2,50. HEUSDEN. Geboren: Arie Gijsbert z van J, J. Bouman en A. Bax. Overleden: Th. E Pekel 73 j, p. Dukino; wed. van J. Heijkants, 86 j ROTTERDAM, 27 Dec. Aanvoer: 540 vette runderen, 152 vette kalveren, 9 nuchtere kalveren, 377 varkens, 913 schapen en lammeren Prijzen per K.G. Vette koeien 78 70 Vette ossen 74 70 Vette kalveren 115 110 Varkens (levend gewicht) 63 Schapen 54 Lammeren 62 Prijzen per stuk Schapen 30 Lammeren 20 Goêboter f 1.56; margarine f 1.08 beide per K.G. GORINCHEM, 20 Dec. Pluimvee. Pluimveeveiling Oude kippen f f oude hanen f jonge hanen f konijnen fl.05 f 1.90ganzen f 1.90 2.20. Per stuk. Op 28 Dec. in Meters 2.10 vt 's-Hertogenbosch Nieuwe schutsluis te Engelen (üieze) Engelen (Maas) Crèvecoeur (Dieze) Crèvecoeur (Maas) Maastricht (Stuw Borgharen) 42.00 Keulen 1.23 Lith 1.09 2 08 0 65 2 09 0.65 was val was Vergadering van den raad der ge meente GIESSEN op Maandag 28 December des v.m. 10 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer A.D. v. d. Schans. Secretaris: WelEd. Heer G. Ver hoeven. Tegenwoordig weth. Hak en de leden Jungerius, v. Vugt en v. Her wijnen. Afwezig de heeren C. Ver hoeven, H. Kant en weth. van der Schuijt. pen, wil vonrtTPllen on breeder I de jemand langer zijn, vooral de indirecte wer- voortzetten op breeder heelt, ook magl uitzenden, schaal en dat het rijk daarvoor f800 D,e Voorzitter antwoordt, dat ZOO' in de kosten wil bijdragen. Over de- iets naar zïjn meening niet mag king van de arbeidersbeurs geeft biji hem den doorslag, dit is iets wat men Wethouder v. d. Schuijt aëht 10 niet mag onderschatten. Een tijd van jaar te lang, waarom kan het geen 1(> jaar is lang, maar als er geen oor- 2 of 3 jaar ziijn. log komt, iets wat niet te hopen is, Die Voorzitter antwoordt, dat 10 dan gelooft spreker, dat men jaar worden genomen om dat de met menschen blijft zitten, die men heer Pauli moet bedanken als ge- hooit kwijt raakt, meentebode van Almkerk. De Voorzitter zegt dat de Minis- »<l' i*" noemd, met meer mtest ral doe», 'ff" vertel<1- Hdst h« overtuigd was om over 2 jaar weer benoemd te dat er niemand was, die de natie aan worden. De Voorzitter merkt op, dat inkomen kon helpen. Wij gaan, men iemand moet hebben die met aldu,s ZExc> den Put m> het moet ze kwestie is een vergadering gehou den in Almkerk, waarbij tegenwoor dig wasVle Hoofd inspecteur voor de arbeidsbemiddeling, dhr. v. Mei zen uit Middelburg. Toen spr. naar deze vergadering ging zag hij het be lang van de voortzetting niet in, doch toen hij terugkwam, was zijn mee ning gewijzigd. Het voorstel is, de bemiddeling gedurende een tijdvak van 10 Jaar voort te zetten, omdat de directeur, die tevens gemeente- 1MB bode van Almkerk is, deze laatste een en ander op de hoogte is en er naeel°°Pen als over o jaar de na functie zal moeten neerleggen. Er zich geheel aan kan geven, daarom s zoover zlJn dat Z1J hun gren De Voorzitter opent de vergade ring. Het formuliergebed wordt ge lezen, daarna de notulen der vorige vergadering, die worden goedge keurd. Ingekomen stukken: Nota van aanmerkingen van Ged. St., gevallen op de gemeen tebegroo- ting 1938. De Voorzitter zegt dat het slechts aanmerkingen van weinig he- teekenis zijn, waardoor de post on voorzien aan hèt eind een f70 hoo- ger wordt. Besloten wordt de door Vette ossen en koeien, aanvoer gelijk (jC<j verlangde aanmerkingen aan vorige week, handel traag, prjjzen onver-j brengen. Adres van den Bond van Hotel, anderd. Een beste koe tot 82, een beste os tot 78. Vette kalveren, aanvoer matig, handel stroef, prijzen van vorige week gehand haafd. Varkens, aanvoer klein, handel vlug, prijzen iets hooger, een prima tot 64, Eenige partijen schapen voor export verkocht. ROTTERDAM, 28 Dec. Aanvoer 142 Café-Restauranthouders en slijters, waarin wordt aangedrongen, met de a.s. feestelijkheden ter gelegenheid van de blijde gebeurtenis om geen tapverbod toe te passen en voor het sluitingsuur alle soepelheid te willen betrachten. De Voorzitter stelt voor dit schrij ven voor kennisgeving aan te ne men, bij feestelijkheden verleent spr. runderen, 820 vette runderen, 65 vette kalveren, 253 graskalveren, 797 nuchtere kalveren, 345 schapen en lammeren. 142 bokken of geiten. Prijzen per 1e kw. Vette koeien 76 2e kw. 3e kw. 50-54 Vette ossen Stieren Vette kalv. Schapen Lammeren Graskalveren Nucht. kalv. Slachtpaarden 62 106 47 56 50 46 48 Prijzen per stuk f 22.— tot 29.— paarden, ^veulens, 1 5 steeds ruim vergunning, volgens som -x. migen zelfs te ruim, een dergelijk verzoek is dus niet noodig. Daarbij bij de geboorte van een prins of prinses zijn er belangrijker zaken dan de belangen van een caféhouder. Besloten wordt het schrijven voor e0_cT: kennisgeving aan te nemen. Van Ged. St. is een schrijven ont- vangen, waarin wordt aangedrongen 42 een verordening vast te stellen rege- cq lende het verhaal van door de ge meente te betalen gelden voor be smettelijke zieken, ten aanzien van opname in barakken en ontsmetting. De schaal voor de berekening van dit verhaal is gebaseerd op de gemeng de hoofdsom voor gemeentefonds-en vermogensbelasting. Met algemeene stemmen wordt de ze verordening vastgesteld. Wijziging begrooting 1937. Wordt gewijzigd overeenkomstig het voorstel van B. en W. (Weth. v. d. Schuijt komt ter ver gadering). Benoeming lid Commissie v. Toe zicht voor het Lager onderwijs we gens periodieke aftreding van den heer Joh. Herwijnen. B. en W. be velen naast den aftredende ter be noeming aan den heer Kant. De af tredende wordt met algemeene stem men herbenoemd. De Voozritfer zegt dat nu aan de orde komt het punt waarvoor dezê raadsvergadering hoofdzakelijk is be legd. Uit de besprekingen, die na af loop der vorige vergadering zijn ge houden, meent spr. te hebben op gemaakt dat de raadsleden er niet veel voor voelden om de overeen- Schapen Lammeren Nucht. slachtkalv. Nucht. fokkalv. Slachtpaarden "Werkpaarden Hitten Veulens Stieren Kalfkoeien Melkkoeien Vaarzen Pinken Graskalveren GORINCHEM, 27 Dec. Veemarkt. Aangevoerd: 40 runderen, 0 nuchtere kalveren, 9 varkens, 58 overloopers en 314 biggen. Prijzen per stuk Zware kalfkoeien f 180. 14.— 19 6.— 12.— 17.— 20.— 130.— 235.— 200.— 340 100.— 210.— 19o! 370 195. 300 200. 305 120. 200.— ioo!— 160.— 30.— 70.— 8.— 12 140.— 120.— Melkkoeien Kalfvaarzen Guiste koeien Guiste vaarzen Pinken Stieren Graskalveren Nuchtere Fokkalveren 10. Idem voor export 4. Drachtige varkens 60. Natte zeugen 40. Overloopers 14 12.— tot 240.— 170.— 160.— 115.- 40.— 130 75 16, 8, 100.— 70.— 30.— 18.— GORINCHEM. Eierveiling, 27 Dec. Aanvoer 39.072 eieren. Prijzen per 100 stuks: Kippeneieren f 4.105.20. Zware f 5 40—5.50. deneieren f 3.90-4.10. Kalkoeneieren Op de weekmarkt golden de ei f4.50 a f5.50 jongehenneneieren f f__ per 100 stuks. werden verschillende bezwaren naar voren gebracht tegen de voortzetting er werd op gewezen, dat zoo'n groot aantal werkloozen uit Almkerk te werk waren gesteld, tegenover die uit andere plaatsen. De heer Pouli werd hiervoor ter verantwoording geroepen en verklaarde dat de oor zaak te zoeken was in het feit dat in Almkerk zelf heel wat werkkrach ten door bemiddeling van de ar beidsbeurs zijn geplaatst. Daarbij hebben de boeren, als zij werk krachten vragen deze terstond noo dig. De heer Pouli verklaarde, dat hij dan wel steeds begon met deze arbeidskrachten buiten Almkerk te vragen, doch dat hij dan vaak te leurgesteld werd, zoodat hij dan ver plicht y/as ze te nemen, waar ze wel waren te vinden. Waar de heBr Pouli als gemeente- bode zal moeten bedanken, kan hij zich in de toekomst ook geheel aan zijn functie als directeur der ar beidsbemiddeling wijden en moet hij minstens 1 dag per week in de aan gesloten gemeenten komen en met B. en W. van die gemeente overleg plegen, om op die manier ook in de andere gemeenlen goed op de hoogte te komen. Verder zal er een commissie uit de verschillende ge meenten worden benoemd, die toe zicht op de werkzaamheden heeft te houden en minstens eens in de drie maanden zal vergaderen en die zal nagaan, dat de eene gemeente niet boven de andere wordt gesteld. Spr. meent dat de heer Pouli bij zijn ver weer een belangrijk argument heeft vergeten, n.l. dat hij herhaalde ma len in een andere gemeente arbeids krachten heeft gevraagd en deze ook toegezegd kreeg, doch die op het al lerlaatste oogenblik berichtten, dat zij elders werk hadden gevonden. Het is in Andel gebeurd, dat op een Za terdagavond menschen werden ge vraagd en deze beloofden des Maan dagsmorgens naar den Biesbosch te zullen gaan, deze om 8 of 9 uur des avonds kwamen verklaren, dat zij ergens anders werk hadden gekregen. Zondagsnachts moest de heer Pouli er toen op uit en moest menschen uit Almkerk nemen. In andere rich ting heeft zich ook iets dergelijks in Rijswijk voorgedaan. De arbeidsbe middeling heeft dus ook een preven tieve werking, als de heer Pouli niet was gekomen, zouden die menschen geen werk hebben gekregen. Dan is er nog- iets anders, als de arbeidsbeurs' tot stand komt en de directeur alles aanwendt om de werk- loozien uit de aangesloten gemeente aan werk te helpen, bestaat gevaar, dat de menschen van hier, die tot heden in de Biesbosch werk von den, daar verdrongen zullen worden. Ook uit dit oogpunt bezien is het wenschelijk, dat de gemeente volgens spreker wel mee doet. Mien zit een maal in de orden i ng sbewegin gmen kan daaraan niet ontkomen en moet daaraan meedoen, wil men niet ten achter raken. De kosten zullen, als de gemeente Eethen ook meedoet, waarop kans bestaat op 3 1 [2 ets. per inwoner komen, zou deze gemeente niet meedoen, dat zal dit 5 ets. per inwoner zijn. Het rijk betaalt f800 in de kosten bij van de rest komt 3/5 voor rekening van de gemeente Almkerk, terwijl 2/5 v*oor rekening van de andere aangesloten gemeen ten blijft en naar het aantal hunner inwoners zal worden omgeslagen. Dei- ze week kreeg spreker een schrijven van den Directeur van de werktoos- heidverzdkerinlg, waarbij deze in her innering bracht, dat hedenmiddag 2 uur wederom een vergadering gfehou- is het gewenscht dat dhr. Pouli ont- W€er gaan openstellen. Thans ontslag neemt als gemeentebode, wat ziet men dat er verandering is. niet gevergd kan worden als de be-en men de grenzen nog steeds meer en noeming slechts voor 2 jaren plaats meer gaat sluiten. Persoonlijk gelooft vin(lt I spr. dat slechts een oorlog verande- Weth. v. d. Schuijt vraagt of derinS kan brengen, met gevolg dat gemeente ook moet bijdragen in de mcn ve,rdc,r wegzinkt. Maarme- pensioensbijdrage van dhr. Pouli. ™and die di kan zeggen er is er I Slechts een, die dat in handen heeft, komst die de gemeente heeft voor de arbeidsbemiddeling en die met 1 Jan. a.s. eindigt voort te zetten. Spr.za[ -worden om tot definatievte achtte zich evenwel niet verantwoord ibiesluiten te komen. Spreker heeft de als hij deze kwestie nog niet eeriseen ze vergadering uitgeschreven om te keer in een raadsvergadering ter j weten of h'ij op die vergadering de sprake heeft gebracht. Door het Rijk raad van Giessen al of niet achter worden groote bedragen uitgegeven 'zich .beeft. Persoonlijk acht hij het voor de leniging van den nood ont- *"**1 staan door de werkloosheid. Waar het rijk dit doet, acht de Minister het ook zijn plicht, om streng toe zien, hoe met het rijksgeld wordt omgesprongen en dat zooveel moge lijk wordt toegezien, dat zij die wer ken kunnen, dit ook doen. De Mi nister acht de arbeidsbemiddeling van zeer groot belang daarvoor en het rijk toont dit ook, omdat het de arbeidsbemiddeling die in Almkerk niet in het belang van de gemeente als deze zich afzijdig houdt. Wethouder v. d. Schuijt merict op, dat hij voor 2 jaar, tot lid van de commissie is benoemd, hij heeft van een Vergadering echter in al dien tijd niet gehoord De Voorzitter antwoordt, dat deze commissie toen wel benoemd is, toch nooit bij elkaar is geweest. Ook dit werd op de reeds gehouden Vergade ring aangevoerd, en is daar gezegd, dat de commissie minstens eens per De Voorzitter meent dat de be noeming geschieden zal op arbeids contract, doch al was dit niet zoo, dan wordt de pensioensbijdrage ook omgeslagen per inwoner. Weth. v. d. Schuijt verklaart niet tegen de arbeidsbemiddeling te zijn, hij heeft alleen bezwaar tegen het tijdvak van 10 jaren. Weth. Hak vraagt wat er gebeurt als de arbeidsbemiddeling eer de 10 jaren om zijn, niet meer noodig is. De Voorzitter gelooft niet dat men daar bevreesd voor behoeft te zijn, men heeft geroepen de lage pachten en loonen komen nooit meer terug en wat ziet men gebeuren. Niemand kan zeggen wat in den schoot der toe komst verborgen ligt, ook spr. niet. Op de vergadering werd dezelfde op merking gemaakt, de rijksbemidde- laar antwoordde evenwel, dat de ar beidsbemiddeling over 10 jaar niet meer noodig is, dat bestaat niet. Af gescheiden van de kwestie, dat er in de wereld nog weinig licht te zien is, voor het eindigen van de cri sis, zit men met de ordening, waar meer en meer toe wordt overgegaan. Spr. persoonlijk acht het niet on waarschijnlijk dat er een tijd komt, waarop de heele boel in elkaar zinkt, en men zal bemerken, dat ook orde ning niet den goeden weg is geweest, doch nu zit men er mede en wordt het op allerlei gebied toegepast. Spr. zou niet het besluit willen nemen om reeds thans toe te treden, daar voor zou hij de regeling die nog moet worden vastgesteld, willen af wachten. Is het mogelijk, dat de regeling voor 2 jaar kan worden aangegaan, dan zou ook spr. daar sterk voor zijn, doch moet het 10 jaar worden, dan zou hij toch niet gaarne zien dat Giessen afzijdig bleef staan. Was men met de heele boel niet begonnen, dan was het een an dere kwestie, doch nu het er eenmaal is, is het niet goed, als men niet mee doet. Wethouder v. d. Schuijt merkt op, dat de directeur alles opschrijft, ook menschen die reeds jaren bij ie- vnand hebben gewerkt. De héér Jungerius heeft gehoord dat er uit Giessen slechts één per soon door de arbeidsbemiddeling is uitgezonden. De Voorzitter antwoordt dat zoo iets niet waar is, daarbij kreeg men te hooren, je stuurt ons menschen, die niets kunnen, wat kunnen ze dan wel? De heer Hak vraagt welk motief er is om de regeling voor 10 jaar te doen gelden. De Voorzitter antwoordt dat dit is omdat de heer Pouli ontslag zou moeten nemen als gemeentebode. Spr. weet niet of de gemeenteraad met alles accoord zal gaan, doch hij heeft gezegd als Almkerk daartoe niet bereid was de gemeente Rijs wijk het wel zou willen doen, want het is voor een gemeente van belang dat het bureau daar is gevestigd. De heer Jungerius blijft er bij dat hij alleen voor kan zijn als de regeling slechts voor 2 jaar zal gel den. De Voorzitfcer zegt dat hij daar ook voor is, doch als het niet mogelijk zou blijken, hij ook voor aansluiting is al zou het 10 jaar moeten zijn. Voor Giessen iemand apart aanstel len kan nu eenmaal niet, dat zou veel te duin* uitkomen. Weth. v. d. Schuijt had het beter gevonden als er een oproeping was gedaan. De Voorzitter antwoordt dat ook daaraan bezwaren zijn verbonden, men krijgt dan de kwestie van de voorspraak door goede vrienden. De heer Pouli is actief, dat moet worden gezegd, alleen goede controle acht spr. gewenscht. De heer v. Vugt zegt dat hij aan vankelijk tegen de voortzetting is ge- iets wat te vaak wordt vergeten. Wij! hebben mee te werken in de wereld, waarin we leven, wij moeten zorgen,, maar mogen ook niet te bezorgd zijn. De heer Herwijnen kan zich thans wel voor medewerking verklaren, doch dringt aan op goede controle. De heer Jungerius zegt dat hij een kecht heeft die reeds 3 jaar bij hem in dienst is en de heer Pouli beeft dezen meermalen gevraagd of hij' niet in Duitschland wilde gaan wer ken, zoo iets behoort toch niet tot zijn werk. De Voorzitter is het er mede eens, dat als de arbeidsbeurs op die ma nier werkt dit verkeerd is, doch in de toekomst bestaat er dan gelegen heid hem daarover te onderhouden.. De Voorzitter leest het ontwerp, betrekking hebbende op de regeling voor, waarop men zich met alge meene stemmen in beginsel uit spreekt voor toetreding. Van de rondvraag wordt geen ge bruik gemaakt, zoodat de Voorzitter de vergadering sluit. e TWEE VINGERTJES AFGEHAKT. Toen het ongeveer zeven jaren oudie zoontje van den heer B. op het Vre- desptein te Eindhoven in een onbe waakt oogenblik een kistje wilde stuk hakken met een hakbijl, waarbij hij' ge assisteerd) werd door zijn driejarig broertje ,had hij bet ongeluk om het driejarig ventje een tweetal vinger tjes af te hakken. INVAL IN EEN~°BANK. De officier van justitie, de rech- ter-commissaris en een inspecteur van politie, benevens eenige rechercheurs, hebben een inval gedaan in de bank Van de Putte en Co., een comman- dita re vennootschap, zaak drijvende in pefceel Heerengracht 573 te Amster dam, daar vermoed' wordt, dat deze bank zich aan zwendelpractijken heeft schuldig gemaakt. De justitie heeft den directeur, D. van de Putte gearresteerd. Voorts zijn een groot deel van de boekhouding en andere papieren in beslag genomen. De bank is na den inval der justitie gesloten. o BERUCHT ECHTPAAR AANGE HOUDEN. Maandagochtend is d'e 50jarige zi geuner-muzikant S. R. en zijn vrouw die in een woonwagen te Beek (L.) bij kennissen onderdak hadden gevon den, aangehouden en ter beschikking van de Justitie te Maastricht gesteld- In 1916 heeft R. te Utrecht een moord begaan, welk misdrijf ilntus- schen is verjaard. In 1928 pleegde hij in Duitschland eveneens moord op een politieman weshalve de Duitsche justitie zijn uitlevering had gevraagd. R. heeft de politie een valschen naam opgegeven, doch hij vertoont een zoo danige overeenstemming met het sig- naiement van den dader der beide moorden, dat de politie er niet aan twijeftt den juisten persoon te pak ken te hebben. De vrouw, die eveneens een anderen naam opgaf, had nog twee maanden gevangenisstraf te goed' wegens dief stal te Zwolle, waarheen zij op trans port is gesteld. HEUSDEN. Blij iglelegenheid van het Kerst feest zijn door de Mieisjesvtereemjgmg alhier, 77 stuks kleeren en beddienr goed aan 37 gezinnen uitgereikt.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1937 | | pagina 8