i Fluweel In velerlei uitvoering Moderne versiering Winterkleeding Wintersport ONS PATRONEN HOEKJE. VOOR DE UITVERKOOPEN TEGEN MUIZEN. Volgens ervaringen van een tuinman heb ben muizen een grooten afkeer van kruize munt; men make een sterk aftreksel van deze plant en besprenkele er den vloer mede. Het is een zeer eenvoudig middel en zeker minder schadelijk dan vele andere, die ge bruikt worden om het lastige volkje te doen verdwijnen. BEWAREN VAN CITROENEN. Citroenen kan men goed bewaren in een kistje met droog fijn zand, dat men op een koele plaats zet; men zorgt echter, dat ze een cm of 6 in het zand zitten met den steel naar beneden. pullovers gedragen mei vierkante hals uitsnijding, die aangevuld wordt door een dikke wollen das. Practisch zijn de z.g. „windblouses" met aangeknipte capuchon van angora weefsels' alsmede tot over de heupen reikende jakjes met dubbele lee- ren schouders, knoopsluiting en zakken. Ritssluitingen worden dankbaar toegepast, meest in de kleur van het verwerkte ma teriaal. Als hoofdbedekking worden zoowel ba rets als jockeypetten met zeer breede klep als verschillende mutsjes gedragen. bonten weefsels in den handel gebracht, die veel goedkooper zijn en geslaagd imi taties geven. Wollen weefsels in effen en fantasie vin den wij in verschillende kwaliteiten, kleu ren en uitvoeringen. Links een velours de laine mantel met loogsluitende kraag en dubbele rij knoo- pen, waarvan het model elegant kleedt. In •het midden een vischgraat weefsel, dat meer sportief verwerkt is en revers en kraag van bond heeft. Rechts een zwarte touché mantel met getoutacheerd boven deel er. mouwen. Patronen van in de2e rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan- VTaag te verkrijgen bij „Het Practisch Mo deblad" Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven, i 0.58 Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. GERUITE MANTEL. Succespatroon 2170. Prijs 0.30 en f 0.05 voor adm. en verzend kosten. Deze zeven-achtste lange mantel is van PLAATS: Patroon NoMaat Hierbij ingesloten t aan postzegels, Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modco.ad" wenscht te ont- vangen, gelieve u 10 cent extra In te slui- ten. (Postzegels liefst van 1 y,, 3, 8, 10 of 12 y, cent, doch niet van 6 cent). VKK. 2170 varme wollen ruitstof ge- t, waarvar le bruinen kant effen is is hij oper J-edragen wordt tevens ee;; garneering in len vorm van de revers aangeeft. Op koude dagen zal deze mantel, met fbog sluitende kraag, dicht geknoopt wor- (en. In- of opgezette zakken. Patronen voor meisjes van 1012 en (2—14 jaar. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode- Wad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM: Fluweel belooft de groote mode te worden en wij vin den dit mooie materiaal zoo wel in effen, bewerkt, ge ribd, katoen en zijde, als in de meest kostbare uitvoerin gen voor avondjaponnen en avoncapes. Het euvel van het pletten is voor een groot deel ondervangen en men heeft zelfs kwaliteiten, die, kreukelvrij zijn. Zwaardere kwaliteiten worden voor mantels en ensembles aange wend, waarbij de combinatie van bont buitengewoon mooi werkt. Vos en shunks op op lange mantels en b.v. as trakan en agneau rasé op ensembles. Men ziet het bont niet alleen in smalle reepen op de mantels der laatste, doch tevens aan den rokzoom Fluweelen hoeden in toque vorm en ook baretten zijn evenals de op het achter hoofd gedragen kapje het troetelkind der mode. Gar neeringen van dit materiaal geven steeds iets aparts, vooral als men het soepele velours-chiffon met zijn rij ke kleuren keus verwerkt. Passen, kragen, chabots, ves ten, pattes knoopen, bolero's van fluweel veileenen steeds het gewenschte effect. Inder daad fluweel is een flatteus materiaal, dat weinig gar neering behoeft, hoogstens een mooie broche of clips als halsafwer king. Mochten een of andere reden pletten in fluweel ontstaan, b.v. doordat men er op gaat zitten als het vochtig is, dan houdt men het boven de stoom van een ketel, een werkje, dat men het best met de hulp van een ander kan uitvoeren. De coupe van fluweelen japonnen be hoeft slechts zeer eenvoudig te zijn, zooals b.v. de rechter japon aangeeft, die geheel glad is gemaakt. Hij is gedacht van groen iiuweel met reebruine knoopen, terwijl de lus aan de hals met dezelfde kleur zijde is tegengevoerd. De mouwen hebben geen boven ruimte en zijn aansluitend om den onderarm. Links een meer gekleede japon, die ook wat bewerkelijker is door de smal le tusschen geschikte stófreepen. Ruimte raglan mouwen en voorpand. Tweebaans rok met puntig oploopend middenstuk. Ruime mouw afgewerkt met rechte manchet. Mantels hebben, wat" de garnee ring betreft wel een groote ver andering ondergaan. Nu eens wordt bont, dat den boventoon voert als, nog nimmer het geval is geweest, op zeer sobere, dan weer op bijzon der kwistige wijze toegepast. Zelfs aan mantelcostuums en ensembles wordt het winterschc aspect ver hoogd dopr kraag, revers, zakken met bont te bekleeden. Kostbare bontsoorten als vos,- shumks en sabel ziet men veel meer dan vroeger en de zilver-, blauw-, rood- en witvossen worden wel eens wat te overdadig aange bracht. Over het algemeen vinden glad de bontsoorten de meeste toepas sing en hiertoe behooren o.a. aguean rasé, bever, otter en seal, schanz een mooie en duurzame, doch niet goedkoope garneering. Eekhoorn ziet men voor revers- kragen en ook voor mantels, ter wijl zeer vele geslaagde imitaties terug te brengen zijn tot konijnen velletjes. Bont wordt zoowel in de oor spronkelijke kleuren als geverfd als garneering aangewend. Voor mantels doet het nog altijd ietwat onwennig aan om b.v. agneau rusé, dat in zwart zoo 'n mooi materiaal biedt, gekleurd te zien in blauw of groen. Driekwart lange bonten mantels ziet men in verschillende min of meer kost bare bontsoorten, terwijl de lange model len op het oogenblik minder en vogne zijn. Pachette, Chevrette, veulen, antilope, In- i-ti 7ij-n zeer geschikte bontsoorten i iets meer dan halflange mantels, evenals seal en oever. Prachtisch zijn de bonten schoudercapes, die zoowel op lan ge mantels als op tailleurs en eusembles gezien worden. Goedkoope bontsoorten worden veel als binnenvoering van winter mantels verwerkt en worden meestal in- geknoopt. Behalve genoemde en nog an- i .ere bonisoorten worden bijzondere mooie HET BESTELLEN VAN PATRONEN RILLEN Combinaties van tulle en kant blijven altijd elegant en flatteus. Cloqué ziet men met mooie bloemen motieven, terwijl ver schillende soorten zijden crêpe een mooi geheel geven. Weefsels met metaaldraad geven het gewenschte glinsterende effect, terwijl brocaat zich zoowel voor bolero's als korte mantels en japonnen leent. Behalve zwarte kantstoffen ziet men ook goudbruin met dito satijn gecombineerd. Groen is een kleur, die dit seizoen voor eenvoudige als gekleede doeleinden veel gezien wordt. Mooie warme tinten gecom bineerd met bruin, goud, rood, zwart en koper kleur. Tulle. japonnen bedekt met loovertjes ziet men in Parijs zeer veel dra gen, zoowel zwarte tulle met zwarte als veelkleurige loovertjes, hetgeen 's avonds een mooi effect geeft door de inwerking van het kunstlicht. De beide modellen hiernevens afgebeeld kleeden vlot en maken een zeer eleganten indruk. Links een zwart kanten japon met zwart tulle bovenstuk en bovenmouwen. De onder japon van crêpe satin kan b.v. in oud rose gekozen worden. Rechts een japon van met metaaldra den doorweven tafzijde met tulle vest. Halsafwerking met spits toeloopende vo- laut kraag. Sluiting hoven de taille met rij knoopen. Nauwelijks heeft het nieuwe jaar zijn in trede gedaan, of de winkelzaken openen de Ceuren voor de uitverkoopen. Allerlei din gen worden dan voor weinig geld verkocht er. vooral stofresten verheugen zich in de vrouwelijke kooplust. Die stofresten worden dan geknipt en genaaid tot een aardige ja pon of mantel maar dikwijls mislukt der gelijke arbeid. Met een goed modeblad als velige gids, kan het knippen en naaien niet n-islukken. Zoo'n veilige gids hebben wij thans beschikbaar voor onze lezeressen. Men kan zich van dit goede modeblad, dat wij gaarne gratis toezenden, inderdaad ver trouwen. Schrijft u slechts aan de' Redactrice Da mesrubriek, Nieuwe Havenstraat 58, Den Baag met tien cent aan postzegels bijgeslo ten of per giro op postrekening 62626 van cien Modedienst te Den Haag en u wordt ons modeblad gratis en franco toegezonden. Wollen jumpers, pullovers, vesten, jak jes, wijde pantalons in groote verscheiden heid ziet men door de deelneemster aan de wintersport dragen. Het is volstrekt niet noodig, dat alle vrouwelijke ijdeliheid ontbreekt en allek wat gedragen wordt er speciaal „manne lijk" moet uitzien, integendeel van spor tief gekleede dames kan en moet evenveel charme uitgaan, als wanneer zij zich laks :n andere kleeding om den disch vereeni- gen in hotels en pension in de berglanden. VETTE SPONZEN. Kan men weer schoon krijgen, doof ze herhaaldelijk uit te knijpen in heet water met een scheut ammoniak (1 eetlepel op 1/2 L. heet water). Ook kan men ze reinigen door ze met het sap van een citroen in te wrijven en her haaldelijk in lauw water na te spoelen. AANSLAG. Aanslag aan de .binnenkant van een theepot kan men verwijderen door deze te vullen met kokend water en twee eet lepels soda en de pot een uurtje op het theelichtje te zetten, zoodat het water warm blijft, daarna met warm zeepwater uitwasschen en naspoelen met koud water. MODEG Behalve de lange avondjaponnen ziet men thans ook semi gekleede modellen, die bij verschillende gelegenheden gedra gen worden en aanmerkelijk korter zijn. Men kan hiervoor makelasse, faconné, imoiré, tafzdije, tulle, kant brocaat en aller lei andere mode weefsels verwerken. Kralen gameering behoort tot de meest moderne versieringen, zoo als trouwens ook handborduur werk. Smalle randen, bloemen- en dierenmotieven ziet men hiervan uitgevoerd. Goudborduursel is wel zeer modern en geeft smaakvolle garneeringen b.v. als smalle rand langs ronde halsafwerking of langs den bovenkant van een opstaand kraagje, soms ook langs een split enlangs mouwen. Applicaties van zijde, fluweel en soepel vilt kleur op kleur of in geheel contrasteeren- de kleuren geeft een mooi effect. De meer gekleede modellen van onze schets geven aan hoé apart een hand gewerkte garneering kan zijn (rechts en links.) Zeer flatteus japonnetje links een smalle rand in kraaltjes gewerkt langs het lijfje en onderkant schootje, terwijl rechts bloemen motieven door kraaltjes gevormd zeer apart wer ken. In het midden een modern ja ponnetje met ingehaalde ruimte en geappliceerde fluweelen bloem links bij den schouder. In crustatie van tulle op een zü- OI 1 II V den japonnen geeft een zeer ge- L 1 j raa kleed effect en wordt meestal in ij J kleur gehouden. Men kan rechtlij- l| nige motieven of bloemen incru- V. J ll r--- s'teeren, steeds zal dit een uiterst dankbare garneering geven, die alleen wat j evenals bij alle handwerken, persoonlijke» tijd en geduld kost, doch waardoor men, smaak kan laten domineeren. aansluitehde mantels aangebracht, die veelal 'met tressen en knoopen sluiten en ruime klokkende volants hebben. De min der actieve deelneemster of zij, die zich vergenoegen met de rol van toeschouwster dragen zelfde modellen, doch meestal met bont of bontstof gevoerd en eveneens vrij korte, doch zeer klokkende rokjes. Blouses en jumpers van geruite jersey worden veel gedragen evenals hand-gebreide jumpers in vroolijke kleuren. Men ziet thans ook zeer veel witte ves ten dragen van waterdichte gabardine of van rohipcond met hertshoorn knobpen gesloten. Levendig gekleurde complets be staande uit muts, das en handschoenen mét groote kappen passen zich hierbij aan. Over flanellen blouses worden witte TAFELZILVER krijgt men schoon en glanzend door het 'gedurende 5 minuten in een heéte soda oplossing te leggen, waarin zich een allu- rninium plaat bevindt van ongeveer 10 cM.2, daarna in warm water naspoelen en met een flanellen doek na wrijven. BENZINE-KRINGEN. Indien men vlekken uit kleedingstuk- ken verwijdert met benzine, blijft er dik wijls eèn kring achter op de stof; deze kan men weg krijgen door de plek eerst ge heel en al te laten drogen en daarna bo ven de stoom van een ketel te houden. Wrijfwas kan men heel goed zelf maker» door één ons gele geschaafde bijenwas te koopen dit in een blikken bus doen en daar 2V2 dl terpentijn bij te voegen en dan in de zon op te iaten lossen. Roode wrijfwas verkrijgt men door roode terpentijn bij de was te voegen; indien deze te dik mocht blijken te zijn, dan kan men ze altijd nog met terpentijn verdunnen. Met het oog op brandgevaar mag men zich vooral niet laten verleiden om de was met de terpentijn op het vuur te smelten. FANTASIE COSTUUM. Succespatroon VKK 2158. Prijs 0.30 en 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Tweed of een ander wollen fantasie weefsel is voor dit en mantelcostuum ver werkt, dat op koude dagen met een bon ten shawl of cape-je gedragen kan wor den. Voering van geruite stof, die speci aal voor dit doel bestemd is en warm kleedt. Neemt men damassé of kunstzijde, dan is flanellen tusschen voering over rug en schouders aan te bevelen. Garneering met kleine zakjes en stiksels, smalle cein tuur met gesp. Mouwen met eenige boven- ruimte. Zesbaans rok. Patronen in be maten 4 of 46.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1938 | | pagina 6